1IJGER Geen bezwaar tegen vestiging van vuiloverlaadstation Michaël van der Zee maakt kaarsen met was van eigen bijen Functies Krammer en Yolkerak veranderen weinig Nut en Genoegen speelde voor uitverkocht huis Ambitieus recreatieproject Aardenburg Kwalitatief hoogstaand toernooi in Cadzand Overdracht wegen naar gemeenten slechte zaak NA ZEELAND 3 aatselijk euws y/nENSDAG 19 JANUAR11983 VAN ZEELAND OESTERDAM: Oecumenische vesperdienst in Oostburg KRINGVOORZITTER NCB IN HOOFDPLAAT: Inwoners Waterlandkerkje: Recreatiecentrum Plaatselijk nieuws 11 Aardenburg I hieti I folkl, Carnavalsbal Azijnhalzen geslaagd Hoofdplaat Schoondijke Ondanks aanleg Philipsdam Drukbevaren W aterschappen gaan ophogen zwakke dijken zelf betalen Uitgaan in Zeeland |in restaurant De Vijver- maandelijkse ledenbij. I Imst, die om 19.30 uur be- lEr zullen dia's worden l>nd over diverse aquaria ligen leden. De bedoeling aan de hand van de dia's tien zelf informatie vet- ken over hun Iiefhebbe- l - De afdeling Terneuzen He Partij van de Arbeid t dinsdag 25 januari een .bene ledenvergadering in Inedenzaal van hotel Rot- Lm, die om 20.00 uur be. 1 Getracht wordt in deze Edering in enkele be lde vacatures te voorzien. te - De uitslag van de I Eewedstrijd van Emerge als volgt: A-groep: baar Ysebaert 62.59 2, fouw Hofman-de heer i 61.48, 3. heren Sandrini- br 58.89,4. echtpaar Speel- 53.70, 5. echtpaar Nijsten j B-groep: 1. dames Van Dries-Sandrini 61.90, 2. paar Van Dijk 60.71, 3. he- Pourleijn-Kramer 54.17,4. es De Heus-Hoogenboom 5. dames Dingenouts- fcaert 47.02 ilingsavond - De afdeling Jiwsch-Vlaanderen van i houdt vanavond in het I -gebouw aan De Blokken een scholingsavond. Deze jid, die om 20.00 uur begint, ft als onderwerp 'Socialis-1 |in Nederland'. Naast een Eding over dit onderwerp jde film 'Dit is het begin' |den vertoond, waarin de I vikkeling van de arbei-1 ^beweging en het socialis- aan de orde komt. ^IINIIIIIIIIIIIIIIliilllllllllllillllllllllllllllH I T27 PAGINA ZEELAND 4 raan' lat gebeurt dan kun je f ook uitleven en dan 11 je als muzikant ook een 1 avond". - FOTO' WIMKOOVMAN S lllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllilillllHÜ ebard (D'66) hoefde de tsluis er niet per se te ko- :n. Jan te Veldhuis (VVD) 1de, alvorens te beslissen, rst alle cijfers op tafel bben. Hij verzocht, even woordvoerders van an- re fracties, de minister ït grote nadruk om geen omkeerbare beslissin- te nemen. Hij vroeg of nog een kort alternatief Minister Smit-Kroes her- nerde er aan, dat er - en it geldt voor heel wat Oos- rscheldeprojecten - welis- aar beloften zijn gedaan, aar dat er door de Kamer (financiële) voorwaar- :n zijn gesteld. Smit-Kroes: „We moeten ■kijken wat kan en wat u) niet kan. De bomen •oeien niet meer tot in de :mel". Van ome correspondent OOSTBURG - Op initiatief van de coördinatiegroep Re gionale Evangelisatie West- Zeeuwsch-Vlaanderen wordt door de drie kerken in Oost burg een oecumenische ves perdienst gehouden, zondag 23 januari. Deze dienst wordt gehouden In de hervormde kerk te Oost burg om 19.00 uur. Deze vesper staat in het te ken van de nationale bijbel- week en gebed voor de een heid. Medewerking wordt ver leend door de pastores Feen- stra, Paksy en Pirenne. Verder is er voor deze gelegenheid een koortje samengesteld onder leiding van de organist Arie Lensen. Na afloop van deze vesper wordt iedereen uitge nodigd in het hervormd kerk centrum voor de nabespreking onder het genot van een kop koffie. Recorddeelname bowlingbond Van ome correspondent CADZAND - Het 'eerste lus- trum-Haigtoernooi' was zowel kwantitatief als kwalitatief van groot gehalte. Met 110 deelnemers werd een record bereikt in de vijfja rige geschiedenis van het toer nooi, terwijl de kwaliteit dus danig groot was dat er speciale prijzen - voor de games boven de 190 - tekort waren. „Dit hadden we nooit verwacht", verontschuldigde mevrouw Valk van de organiserende vereniging zich na afloop. Vooral de afvaardigingen van de bowlingbonden Goes, Sas van Gent en Cadzand gre pen diep in de prijzenbuidel. In de handicap-finale zorgde Luc Geerts van de organise rende vereniging voor de ver rassing. Geerts wist zich slechts, als achtste, op het nip pertje te plaatsen voor die fi nale om daarin vernietigend uit te halen en de hoofdprijs j mee naar huis te nemen. In de scratch-finale (er wordt dan gespeeld zonder handicap) werden de eerste drie plaatsen door leden van de bowlingbond Goes opgeëist met als winnaar P. van de Berge. Bij het 'dubbel' ging de zege naar R. van de Zwan/J. Wage naar, beiden uit Middelburg. De Belgische afvaardiging, toch ook geen kleine jongens, bleven in al dit geweld met le ge handen achter. Provinciale topper Chris Mijns bergen pakte de speciale prijs voor de hoogste game met 236 pins. UITSLAGEN: Dubbel: 1. R van de Zwan/J Wagenaar, Middelburg 1624 pins; 2. Ch. Flemm/L. Geerts, Knokke Cadzand, 1535 pins; 3. H. Valk/F de Betue, Cadzand 1525 pins. Handicap: 1. L. Geert, Cadzand 1418 pins; 2. J. Wagenaar, Middel burg 1411; 3. R. van de ZWan, Mid delburg 1385, 4. F. de Betue, Cad zand 1366; 5. G. Bosschers, Cadzand 1362; 6. A. Huisman, Cadzand 1338; 7 mevrouw V Geerts, Cadzand 1309 8. mevrouw A. Fierens, Cad zand 1271 pins. Scratch: 1. P. van de Berge, Goes 1266; 2. Ch. Mijnsbergen, Goes 1243; 3. E. Groen, Goes 1236; 4. R. Lam mens, Sas van Gent 1207; 5. G. Groen, Goes 1205; 6. E. Ranschaert, Sas van Gent 1187; 7. G. Griep, Goes 1184; 8. J. Brehm, Goes 1142 pins. Van onze correspondent HOOFDPLAAT - Volgens kringvoorzitter O. de Meijer van de NCB-afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen is het een slechte zaak dat in de nabije toekomst het onder houd van de wegen, in be heer van de watershappen, naar de gemeenten zal wor den overgeheveld. „Dit zal gevolgen hebben voor de gemeentelijke tarie ven. Verder ben ik bang dat de wegen minder zullen 99 99 worden onderhouden om be zuinigingsredenen", zei hij tijdens de goedbezochte jaarvergadering van de NCB afdeling Hoofdplaat in café De Vriendschap. De plaatselijke afdelings voorzitter M. van Damme sprak over de toestand van de landbouw. „Momenteel zitten we met een overschot aan melk, suiker en granen op de wereldmarkt, met daarbij een dreigend gevaar voor strafheffing. Waar schijnlijk zullen de pacht prijzen voor los land per 1 oktober 1983 met 15 procent worden verhoogd, terwijl de verhoging voor gebouwen op 20 procent zal uitdraai en", aldus Van Damme. Volgens C. Rops, sociaal- economisch voorlichter van de NCB, zal waarschijnlijk per 1 augustus 1984 een lage re agrarische school van start gaan in Terneuzen. De ze school zal passen in de be staande LTS. De vergadering werd be sloten met een boeiende be lastingtechnische uiteenzet ting door de heer P. Coolsen uit Hulst. Na de pauze volg de er een koffiemaal met daarop aansluitend de kaar ting. De jaarlijkse gezinsdag vindt plaats vrijdag 4 fe bruari. Plan Ydewalle nog dit jaar van start Van onze correspondent WATERLANDKERKJE - De inwoners van Water landkerkje hebben geen bezwaar tegen vestiging van een vuiloverlaadstation in hun dorp. Dit bleek gisteravond tijdens een door de gemeente Oostburg georganiseerde hoorzitting in het dorpshuis te Waterlandkerkje. Overigens kwam deze uit slag niet als een verassing. Uit een door de plaatselijke initia tiefnemers gebroeders Bron gehouden enquête bleek na melijk hetzelfde: van de 40 verzonden formulieren ont ving Bron er 38 voor en 2 tegen de plaatsing van het station retour. Overigens is ook voor Oost burg een aanvraag ingediend. De gemeente wil allereerst on derzoeken hoe in beide kernen over deze zaak wordt gedacht. Aanvankelijk was een derge lijk overlaadstation gepland, maar dat is op niets uitgelo pen. Het is de opzet dat er alleen Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Zoals de zaken er nu voor staan, is het waarschijnlijk dat het ambitieuze recreatieproject Ydewalle te Aardenburg nog dit jaar van start kan gaan. Het totale plan, dat voorziet in 485 verblijfplaatsen voor 1800 toeristen, zal in fasen in een termijn van vijf a tien jaar worden gerealiseerd. Dit deelde burgemeester W. Lockefeer van Aardenburg gisteravond mee tijdens een hoorzitting voor de bevolking over Ydewalle. „Maar het wordt geen getto, waar enkel kampeerders zullen worden opgesloten", aldus Lockefeer. „Ook de inwoners van Aar denburg zelf zullen er terecht kunnen". Het plan beslaat een opper vlakte van 17 hectare, die ge bruikt gaan worden voor dag recreatie (tenten en caravans), semi-permanentverblijf (sta caravans) en voor de bouw van zevntig vakantiebunga lows. De exploitatie van de su per-camping komt in handen van Renesse BV, die zich richt op toeristen die Zeeland niet in de eerste plaats aandoen voor het strand. Omdat uit onderzoeken zou zijn gebleken, dat in een der gelijk kampeerdorp behoefte bestaat aan een recreatiege bouw, zal er een centrum wor den neergezet met daarin een verwarmd zwembad, een bowlingbaan, een speelhal, een kantine en een kinderop vang. De eerste fase van de aanleg omvat het kampeerterrein en de ongebouwde voorzieningen, zoals een trimbaan en een mi- nigolfbaan. Het campingge- bied zal langs drie kanten worden ontsloten: westelijk via de Ydewalleweg, oostelijk via de Eedeweg en zuidelijk via de zuidzijde van de Yde- walleweg-Krakeelweg-Eede- weg. Hoewel er gisteravond tij dens de hoorzitting nauwelijks bezwaren van enige impor tantie naar voren werden ge bracht, wordt er door de oppo sitie in de Aardenburgse ge meenteraad, de 'Groep van Zes', vooralsnog de nodige vraagrtekens geplaatst bij het ambitieuze project. Vooral over de wijze waarop de zaak zal worden gefinancierd en de gevolgen daarvan voor de ge meente, zou nog te veel ondui delijkheid bestaan. lllllllllllllllllllillllllllllllllllllllUllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Van onze correspondente SCHOONDIJKJE - De rederijkerskamer Nut en Genoegen oogst te veel succes met 'Het testament van de duivel', een komedie die in zaal Wijffels op de planken werd gebracht Jan Steurrijs de debutant, Rini Dieleman en de dames Bep Ja- cobse-van der Sluis en Elly van de Luyster-Hamelink gaven goed spel te zien en brachten het komische stuk met veel verve. Ook het decor, de kleding en de grime droegen bij aan het succes zodat Chris Overdulve na afloop met voldoening zijn dank uit sprak vergezeld van een bloemetje voor alle medewerkers. Binnenkort wordt op verzoek van de bevolking het stuk ook nog opgevoerd in het dorpshuis van Heille. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll HIL het Kaarting - Kaartclub J "'eld een kaarting in I dorpshuis. Er waren 28 deel- I nemers aanwezig om te bieden I w elf om te jokeren. Uitslag weden: 1. F. de Smet, 2. K. Hu- I jjrechtsen, 3. mevrouw Rijk, 4. j B. van Vlierberghe, 5. F. Boog- I aert. Uitslag jokeren: 1. me- I 'rouw Musche, 2. mevrouw I Scheele-de Muijnk, 3. me- l'rouw Boogaert, 4. mevrouw I Jeij, 5. mevrouw Sallet. Zater- 19 februari wordt weer een vrije kaarting gehouden, aanvang 20.00 uur. KVO - Dinsdag 25 januari houden de KVO en de NCB af deling Aardenburg een kaart avond in de zaal van De Roode Leeuw. De kringmiddg wordt 7 februari gehouden met als gastspreker Toon Kortooms en 15 februari is er een inleiding over energie in de huishou ding. Vrije bolling - In De Zwaan is een vrije bolling gehouden. Uitslag: 1. A. Breijaert-E. Minnaert-R. Dhont, 2. P. de Geeter-F. Rieteco-M. de Vree- ze, 3. J. Evers-R. de Windt-O. Rodts, 4. H. Verstraete-R. van Rie-G. de Geeter, 5. A. de Bae- Van onze correspondent I UZENDIJKE - Carnavals- I i De Azijnhalzen uit I "'iidi ike heeft een geslaagd I *a6enbouwersbal gehouden |ln hun residentie, café Hof- acht. Het bal werd bezocht door wagenbouwers van IJzen- rJ*e, de wagenbouwersgroep forte d'Or, carnavalsvere- 'ging De Orde der Stroppen- "ters uit Gent, De Krabbe- ®rs uit Hoofdplaat, De Eekloo, 't p Uil. 11UU1U j/fppeschijters uit 'oorke uit Adegem en de l^chtuuln uit Aardenburg. Ook het bestuur van drum band Jeugdbelang uit IJzen- dijke was aanwezig. Veel ver enigingen hadden hun keizers of prinsen afgevaardigd. Allen kregen een onderscheiding van De Azijnhalzen. De muzi kale omlijsting was in handen van drive-in-show Radio Noordzee. re-H. Bruggeman-E. Rijc- kaert. Nederlands kampioenschap - Vijfenzeventig boilers namen deel aan de strijd om het Ne derlands kampioenschap bol len bij De Zwaan. Uitslag: 1. W. Rogiers-G. de Deijne-Ro- land de Greve, 2. F. Rieteco-R. Haverbeke-M. de Vreeze, 3. W. van de Walle-M. Lammens-A. Minnaert, 4. G. Dhoore-V. Bruggeman-A. Lammens, 5. R. de Vriend-O. van Vooren-M. Longeville. Bolling - Bij De Zwaan is een grote bolling gehouden met maats loten. Uitslag: 1. R. Lampo-L. Forrë-M. de Vreeze, 2. M. van Vooren-R. Bake- landt-M. Bleeker, 3. J. Goet- hals Kleit-P. Jonkheere-A. de Deijne, 4. Eug. Rijckaert-L. Rogge-M. Scheijvinck, 5. P. van Pamelen-B. Berlé-R. Mits. Biljarten - Biljartvereniging Fosqueu heeft een vriendsch appelijke wedstrijd gespeeld tegen OBV uit Oostburg in ca fé De Vriendschap. De thuis- spelende Hoofdplaatse ploeg won met 14-8. Collecte - De collecte voor de stichting Solidaridad in het te ken van geven voor voedsel door de Raad van Kerken, heeft in de kern Schoondijke 842 opgebracht. ^llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllHIIIIIIHIIHIIilllllllllllllllllllllllllllllllHtHIHIHillimmHIIIIHtHHIIIHIIIimilHIIIIIHIIIimimUtnH1111111111111111111'!111111!1111111^ Van onze correspondente ANNA JACOBAPOLDER - Met uiterste precisie weet de 32-jarige Michael van der Zee uit Anna Jacobapolder, samen met zijn vrouw Ma deion, gestalte te geven aan wasfiguren. De was ver krijgt hij van zijn eigen bij en. Voor de meeste van zijn reliëfkaarsen maakt hij zelf de mallen, waardoor ze een heel eigen karakter gaan krijgen. Als voorbeeld pakt hij voornamelijk middel eeuwse afbeeldingen. Van lieverlee is Van der Zee in de bijenwereld ge rold. Uit grote interesse in de gecompliceerde wereld van het bijenvolk en de na tuur is hij zeven jaar gele den met zijn eerste kasten begonnen. Een aantal dat thans is uitgegroeid tot zo'n vijftig, 's Zomers zet hij de kasten tot ver buiten zijn omgeving uit in boomgaar den en velden. De was bewerkt hij bij een temperatuur van 55°C, waarbij hij niet alleen met de genoemde mallen, maar ook met zijn handen model leert. Om één pond was te produceren, moeten de bijen tien pond honing verorbe ren: een enorme hoeveel heid, die verklaart waarom echte wasprodukten zo kost baar zijn. Ook in vroegere tijden was de was een kostbaar goed. „Boeren moesten in de middeleeuwen hun belas ting in was uitbetalen aan de kerken. In die tijd leefde ook nog het bijgeloof, dat bijen maagdelijke dieren waren. Hierdoor kwam aan de waskaarsen een sterke religieuze binding. De kaars belichaamde het lichaam van Christus, de pit van de kaars de sterfelijkheid en het licht zijn persoonlijk heid. Ook werd de kaars ge- Michaël van der Zee met enkele van zijn M wasfiguren - FOTO OF STEM/BEN STEFFEN 5 bruikt als tijdmeter door hem onder te verdelen waardoor je de uren af kon lezen. Zes kaarsen waren nodig om een cyclus van 24 uur vol te maken", vertelt Van der Zee. Zo weet hij ook nog te vertellen, dat bijen als wa- §j pens werden ingezet, en dat H gebeurde nog niet eens zo lang geleden. In de oorlog §j van '14-T8 gebruikten de S Duitsers bijen tegen de En- gelsen in Oost-Afrika. Naast het maken van de E wasfiguren 'slingert' Van E der Zee verschillende soor- E ten honing. In het voorjaar E leveren zijn bijen al een fruithoning van de appel- bloesem en 's zomers gaan ze over op koolzaad en klaver- j§ honing. j§ Sillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllilllllllllliiiiliiiiiiiiliillllliiiiiiiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiiiiiilillllliiiiiiliiiliiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijïï Van een onzer verslaggevers BERGEN OP ZOOM - Aan de huidige functies van de Krammer en het Volkerak zal door de aanleg van de Philipsdam niet eens zo gek veel veranderen. Ofschoon door én de ver dwijning van de getijdewer king én de verzoeting van het water het natuurlijk mi lieu in de twee vaargeulen danig op zijn kop wordt ge zet, zullen de scheepvaart, de natuur en de recreatie elk hun eigen plaatsje behou den. Zeker de scheepvaart om dat Nederland dat volgens het waterstaatstractaat van 1963 verplicht is aan België, maar ook recreanten en na tuurliefhebbers hoeven niet te wanhopen. De bestaande vormen van recreatie, de pleziervaart en de sportvisserijzullen blij ven, met dien verstande dat de hengelaars nog wel moe ten afwachten of de water kwaliteit straks goed genoeg zal zijn voor zoetwatervis. Daarnaast zullen zich moge lijkheden voor oeverrecrea tie, met name windsurfen, aandienen. Wat de natuur betreft; wat naar de knop pen gaat door de verande ringen van het milieu, kan worden gecompenseerd in nieuwe, eveneens waarde volle, zoetwaterculturen. Alleen de beroepsvisserij zal in de toekomst op het Volkerak en de Krammer nauwelijks nog iets van haar gading vinden. Door de verzoeting van het water van deze twee uitlopers van de Schelde-delta, gaat na melijk de mosselcultuur verdwijnen. Hooguit kun nen palingvissers er nog iets verdienen. De toekomst van de twee Schelde-armen staat be schreven in een nog niet openbaar gemaakte nota van de projectgroep 'Helle gatplaten', te beschouwen als een sub-commissie van de commissie Compartimen tering Oosterschelde. In deze nota worden aanbevelingen gedaan voor de toekomstige inrichting van Krammer en Volkerak. Een vast gegeven voor de projectgroep is dat de scheepvaart onbelem merd gebruik moet kunnen maken van de twee vaar-i geulen. Dat het een drukke beva ren route is, blijkt wel uit cijfers van rijkswaterstaat. In 1980 passeerden 125.000 schepen, inclusief plezier vaartuigen, de Volkerak- sluizen. De prognoses zijn dat dat er in 1987 140.000 zul len zijn en in het jaar 2000 zelfs 170.000. Naar de mening van de projectgroep legt dit scheepvaartgebruik beper kingen op aan de ontwikke ling van natuur en recreatie. Globaal ziet het inrich tingsmodel van de project groep er zo uit, dat de re creatie vooral is geconcen treerd langs de oevers van het Zuidhollands deel van Krammer en Volkerak, en dat langs de Brabantse schorrenkust een natuurge bied is geprojecteerd. bedrijfsvuil zal worden ver werkt. Enkele inwoners waren echter bang dat het station zal worden gebruikt voor huis vuil. De heer C. Bron, direc teur van het bedrijf, hierover: „Het huisvuil wordt er niet verwerkt. Dit zal eventueel pas ter sprake komen als de vuilstortplaats in de Koegor- spolder wordt gesloten". Het college van B en W van de gemeente Oostburg zijn fervente voorstanders van het plan van de heer Bron. Om te bekijken hoe een dergelijk overlaadstation werkt, is het college op bezoek geweest bij dergelijke bedrijven in Lich tenvoorde en Valkenswaard. „De stankhinder is ons ontzet tend meegevallen", aldus de heer Spijkerboer, „Hinder door lawaai en stof hebben we niet kunnen controleren. De bestrijding hiervan zou gere geld kunnen worden in de eventueel te verlenen hinder wetvergunning". Hoe groot de hoeveelheid bedrijfsvuil zal zijn kon de heer Bron ook niet nauwkeu rig mededelen. „De calculatie was 3000 ton per jaar. Momen teel kom je uit op 1500 ton per jaar". Zowel voor Oostburg als voor Waterlandkerkje zijn er nu mogelijkheden tot vesti ging van een vuiloverlaadsta tion. De gemeenteraad zal uit eindelijk de definitieve beslis sing moeten nemen. Van onze redactie binnenland DEN HAAG - Omdat de rege ring geen extra geld beschik baar wil stelten voor het opho gen van zwakke dijken, gaat de Unie van Waterschappen die verhoging zelf financieren. De eigen bank van de Unie, de Waterschapsbank, zai voor dit jaar 75 miljoen gulden lenen. De Unie gaat met dit plan terug naar premier Lubbers, die vorige week liet weten, dat er geen cent extra voor dijk verhogingen beschikbaar is. De Unie doet deze stap, omdat het onverantwoord is de dijk verhogingen nog verder uit te stellen. Het gaat met name om zwakke dijken in Groningen, Friesland en Zeeland. In Zee land is een stuk van 50 kilome ter er volgens de dijkenbou wers nog even slecht aan toe als in 1953. Bij een grote dijk doorbraak zou daar de kern centrale in Borssele worden bedreigd, met alle gevolgen van dien. Het jaar 1990 is steeds ge noemd als streefdatum, waar op alle dijken in Nederland op Deltahoogte moeten zijn ge bracht. Bij het totstandkomen van de Deltawet gold 1978 nog als uiterste datum. Vorig jaar werd bekend dat de dijken pas omstreeks 1995 op Deltahoogte zullen zijn, als er geen extra geld beschikbaar komt. GOES Grand- 20 u. Veel liefs uit Moskou, 12j. DEKLINGE Rene de Moor-15 u. schietine. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. The road war rior, 16 j. Zeeuws Kunstenaarscen trum- Expositie van portretten van Tie Hof. Geop. di. en do. 10-17.30 u. woe. en vrijd. 13-17.30 en 19-21 u., zat. 10-16 u. (t/m 20 jan.). Galerie De Witte Swaen, Vlas- markt 9- Expositie van schilderij en en aquarellen van Serika Goth, Maurice Goth en W. Vaarzon Mo rel. Geop. di. t/m zat. 11-17.30 u. (t/m 31 jan.). De Vleeshal- „Rei zende kunsttentoonstelling uit Zeeland '83". Geop. di. t/m zat. 13-17 u„ zond 14-17 u. (t/m 13 febr.). TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. Poltergeist, 16 j. 20 u. Van de koele meren des doods, 16 j. VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. E.T., a.l. Alham- bra II-20u. De boezemvriend, a.l. Stedelijk Museum, Bellamypark 19- Expositie van Geert-Jan Even huis met audio-visuele installatie en performance. Geop. ma. t/m vrijd. 9-12.30 en 13.30-17. (tot 12 febr.).

de Stem | 1983 | | pagina 13