I HET LAATSTE OPTREDEN VAN TRIO DE KRIJGER ,Bij ons is het altijd in goede harmonie gegaan I Vervoer en vrije tijd knelpunten Sasse bejaarden 1 K( )RT MIDDEN" "ZEEUWS I CONCLUSIES OP ENQUÊTE VEERTIG PROCENT Leerlingen Terneuzen anders zonder diploma „Geen paal de grond in zonde overleg" „Vrouw mogelijk dupe terugloop werkgelegenheid" Kwalitatief hoogstaand toernooi in Cadzand WOENSDAG 19 JANUAR11983 VAN ZEELAND Suiker Unie: „Prijsverhoging suikerbieten was te gering" Raadslid bij opening tentoonstelling ^liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilK TERNEUZEN - De MTS voor Zeeuwsch- Vlaanderen in Terneuzen zit te springen om stageplaatsen. In totaal heeft de MTS voor 1983/1984 tachtig plaatsen nodig. Slechts dertig leerlingen heb ben tot nu toe bij Zeeuwsvlaamse bedrijven onderdak gevonden. Het gaat met name om plaatsen in de proces techniek, electro-tech- niek en bouw, weg en waterbouwkunde. Sasse equipe wint fotorit Axel Heikant Sas van Gent Terneuzen Plaatselijk nieuws SMIT-KROES OVER KLEINE SLUIS OESTERDAM: Oecumenische vesperdienst in Oostburg Recorddeelname bowlingbond Plaatselijk nieuws Aardenburg acht. T18 PAGINA ZEELAND 3 SCHOONDIJKE - Door de zeer teleurstellende prijsvoor stellen van de Europese Com missie te Brussel, zullen de te lers van suikerbieten in Ne derland in 1983 slechts kunnen rekenen op een netto-prijsver hoging van nog geen twee pro cent. Dat is gezien de gestegen kosten te weinig. Hierbij speelt dan ook nog de valuta-verrekening een rol. Deze verrekening vergt soms een te lange tijd; door de valu ta-verschillen met name in België en Frankrijk, onder vindt de Nederlandse boer daarvan last. Dit bleek gisteren in zaal Wijffels te Schoondijke ge houden sub-kring vergade ring van de Suiker Unie. Hier op werden de leden en con tractanten geïnformeerd over de stand van zaken van het af gelopen jaar en de verwach tingen voor het jaar 1983. In Nederland werden in het afgelopen jaar in totaal 130.362 ha suikerbieten geteeld. De opbrengst daarvan was ruim 8 miljoen ton. Het suikergehalte was met 15% procent matig te noemen. De totale suikerop brengst bedroeg 1.135.000 ton inbegrepen 263.000 ton zoge naamde c-suiker, die op de vrije wereldmarkt moest wor den verkocht. Met uitzondering van Wal cheren, en dan in gunstige zin, was het beeld van opbrengst en suikergehalte in de rest van Zeeland vrijwel hetzelfde als het landelijk gemiddelde. Morgen wordt een tweede bijeenkomst van de Suiker Unie gehouden in hotel Van Leuven te Kloosterzande, aan vang 14.00 uur. GOES - „Het is niet denkbeeldig dat de vrouw in deze tijd van economische recessie als eerste de dupe wordt van de teruglopende werkge legenheid". „Vrouwen zullen daar om bijzonder alert moe ten zijn op maatregelen die nadelig kunnen voor hun positie in de maat schappij, zoals bij de be paling van het kostwin nerschap en benoemin gen". Dat zei het Goese raadslid L. Mol-De Jager gisteren bij de opening van de tentoonstelling Vrouw en Rijk in het ge bouw van de Goese bi bliotheek. De expositie, georganiseerd door dé werkgroep Emancipatie Goes, geeft een beeld van de emancipatiebeweging in Nederland en de uit werking van het emanci patiebeleid van het rijk en in de gemeente Goes. Mevrouw Mol wees er op dat onder druk van de EEG in 1984 een begin ge maakt zal worden met het opheffen van de on gelijkheid tussen mannen en vrouwen op het gebied van sociale zekerheden en belastingen. Met vol doening stelde zij vast dat de arbeid van de werkgroep Emancipatie Goes vruchten begint af te werpen. „Er is nog zeer veel te doen, ook al zult U nog vaak tegen de stroom moeten oproeien", hield het Goese raadslid de werkgroep voor. De tentoonstelling mocht zich al direct in een grote publieke be langstelling verheugen. |UIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIHIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll<>lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillHIIIIIIIIIHIIiillllllHHIiHllllllillHIIIIIHttHlim<illllllHIII|g Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Het openbaar vervoer van en naar Sas van Gent voldoet absoluut niet aan de behoef- ten van de bejaarden uit die gemeente. Sasse ouderen blijken verder nogal moeite B te hebben met een gepaste vrije tijdsbesteding. Dat zijn enkele voorzich- tige conclusies uit een pas afgenomen enquête onder Sassenaars van zestig jaar en ouder. Het onderzoek is een initiatief van de stich ting gecoördineerd bej aar dewerk, in samenwerking met een werkgroep van de rijksuniversiteit Gent. Ruim veertig procent van de ouderen in Sas, Westdor- pe en Philippine, die werden benaderd door vrijwilligers, reageerden op de enquête. „Een prima respons" vindt Anniek Terryn, beroeps kracht van de grensover schrijdende stichting. Vol gens haar hebben de meeste deelnemers de vragen op het enquêteformulier ook goed begrepen en goed ingevuld. Soms gebeurde dat met de hulp van de vrijwilligers. De Gentse medewerkers aan het onderzoek zijn nu de gegevens aan het rangschik ken. Begin februari worden de definitieve resultaten verwacht. Anniek Terryn verwacht er in ieder geval van dat de knelpunten eruit komen. „Dan weten we wat ons te doen staat". Waarbij de stichting overigens alleen 'ondersteunend en begelei dend' optreedt. Zelf activi teiten organiseren is niet de bedoeling. „Ze moeten het in principe zelf doen", aldus Anniek Terryn. Daarom ook zal zij, zodra de gegevens van de enquête bekend zijn, daar mee teruggaan naar de be jaarden. Er volgt dan een bijeenkomst waarop de ouderen zelf duidelijk moe ten maken wat er verder met de resultaten moet ge beuren. Openbaar vervoer en vrije tijdsbesteding waren knelpunten, maar over an dere zaken lieten de Sasse bejaarden zich onomwonden lovend uit. Niets dan lof bij voorbeeld voor de wijkver pleging en de gezinshulp. In de categorie 60-65 jaar werd als antwoord op een vraag nogal eens 'n.v.t.' (niet van toepassing) ingevuld. „Die mensen voelen zich kennelijk nog niet bejaard. Ze beseffen denk ik niet dat ze over tien jaar belang heb ben bij de resultaten van de eAquête" zegt Anniek Ter ryn. Voor een warme maal- tijdvoorziening in Sas van Gent tenslotte loopt het me rendeel ook niet warm. Bij na iedereen wil de maaltij den zo lang mogelijk zelf blijven verzorgen. MTS schreeuwt om stageplaatsen Van een onzer verslaggevers De nood is inmiddels zo hoog dat het bestuur van de MTS een dringend beroep heeft gedaan op de Kring van Werkgevers in de Kanaalzone en de bouw en weg-en water bouwbonden. De kring van werkgevers buigt zich nog de ze maand over de problema tiek. De afgenomen belangstel ling van de bedrijven is te ver klaren. „Nu de economie stag neert, terwijl het aantal MTS- praktikanten nog toeneemt, wordt het steeds moeilijker deze praktikanten aan de voor hen verplichte stages te hel pen. De bedrijven letten op de kleintjes en blijkbaar is het budget voor praktikanten- plaatsen één van die kleintjes", zo voert directeur A. Pigmans als een van de oor zaken aan. Stageplaatsen zijn voor een MTS onontbeerlijk. Een studie aan de MTS duurt vier jaar. Het derde leerjaar is een ver plicht praktijkjaar. De prakti- kant doet in dat jaar in twee of drie bedrijven ervaring op. „Een leerling die geen 'prak tijk' doet,kan geen diploma krijgen. Zo simpel is dat", al dus Pigmans. De problemen deden zich voor het eerst vorig jaar voor. „Na veel ronselen en het be zoeken van bedrijven zijn we er vorig jaar met hangen en wurgen in geslaagd iedereen aan een praktijkplaats te hel pen". In het verleden was de si tuatie heel anders. Zeeuwsch- Vlaanderen bleek zelfs een pa radijs voor MTS-praktikan- ten. „Toen de economische bo men nog tot de hemel reikten, was het niet moeilijk onze leerlingen te plaatsen. Im mers, het is ook in het belang van de werkgever dat er ge schikte MTS'ers worden afge leverd. Het kwam dan ook zeer regelmatig voor dat de praktikant door de werkge vers werd verzocht na het be halen van het diploma maar eens langs te komen. Reeds voor het afleggen van het exa men was men al verzekerd van een baan". De noodkreet van het be stuur van de MTS is niet al leen gericht aan het adres van de grote bedrijven waar in het verleden het gros van de leer lingen naar toe kon. „Kleinere bedrijven die wellicht nog nooit een praktikant-MTS binnen de poorten hebben ge had, kunnen bij ons ook om in lichtingen vragen". ZAAMSLAG - De Zeeuwsch- Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) opende het nieuwe seizoen met een foto- oriëntiatierit. Start en finish waren gelegen nabij restau rant De Kraag. De rit, die meetelde voor het clubkampioenschap 1983, was uitgezet door Tineke en Stan de Poorter uit Terneuzen. In de A-klas ging de over winning naar de equipe H. en H. Korst, Sas van Gent, dat in deze circa 45 kilometer lange rit 33 strafpunten opliep. 2. echtpaar Van Loo, Kapelle 78; 3. Ph. en E. van Hoeij, St.-Jan- steen 82; 4. M. IJsebaert/H. Haselager, Terneuzen/Hulst 90; 5. L. en F. de Groot, Axel 124 strafpunten. B-klas: 1. echtpaar Huijs, Ertvelde (B) 30 strafpunten; 2. J. van de Velde/F. Wolfert, Axel 38; 3. echtpaar Ottjes, Hulst 43; 4. J. Aers/T. Die- rickx, Oostburg 60; 5. echtpaar Dierick, Axel 70 strafpunten. Toerklas: 1. R. Schore- mans/R. Deij, Axel 153; 2. J. en K. de Caluwé, Sluiskil 222; 3. P. en T. vann Ham, Terneuzen 270; 4. K. de Bruijn/P. Go- vaert, Zuiddorpe/Sas van Gent 390; 5. echtpaar Lucasse, Zuiddorpe met 527 strafpun ten. PvdA - De fractie van de PvdA in de gemeente Axel houdt morgen een openbare fractievergadering in het wa terschapsgebouw, het tijdelijk onderkomen van de gemeente Axel. Op de agenda staat on der meer de aanstaande raadsvergadering. De verga dering begint om 19.00 uur. Genootschap Israël - Morgen komt het Genootschap Neder- land-Israël bijeen in de foyer van het gemeenschapscen trum De Halle te Axel. Er zal onder meer een diaserie over Jeruzalem vertoond worden door het echtpaar Van den Berg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Bejaardenschieting - Van daag, woensdag 19 januari, wordt in zaal 't Helleken in de Hellestraat een schieting voor bejaarden gehouden. De eerste pijl wordt afgeschoten om 13.30 uur, nadat men voor deze schieting heeft kunnen in schrijven vanaf 13.00 uur. Emancipatie In het kader van de bespreking van het emancipatiebeleid belegt het CDA vandaag vanaf 19.30 uur in De Speye in Sas van Gent een discussieavond. De discus sie wordt gevolgd door een tweede (slot)avond op 2 fe bruari in het wijkgebouw De Straete in de Zandstraat, eveneens om 19.30 uur. De avond is voor iedereen toegan kelijk. Ledenbijeenkomst - Aqua riumvereniging De Albino Zwaarddrager houdt 20 ja- nuari in restaurant De Vijver, hof de maandelijkse ledenbij. eenkomst, die om 19.30 uur bt gint. Er zullen dia's worde vertoond over diverse aquarj van eigen leden. De bedoel®! is dat aan de hand van de dia; de leden zelf informatie vet strekken over hun liefhebbé rij. PvdA - De afdeling Terneuzet van de Partij van de Arbeit houdt dinsdag 25 januari e algemene ledenvergadering j de benedenzaal van hotel Rot terdam, die om 20.00 uur gint. Getracht wordt in i vergadering in enkele staande vacatures te voorziet Bridge - De uitslag van 4 bridgewedstrijd van Emerg; luidt als volgt: A-groep: echtpaar Ysebaert 62.59 mevrouw Hofman-de hee Burm 61.48, 3. heren Sandrini Visser 58.89,4. echtpaar Speel man 53.70, 5. echtpaar Nijste 51.85. B-groep: 1. dames Va de Dries-Sandrini 61.90, echtpaar Van Dijk 60.71,3. he ren Dourleijn-Kramer 54.17, dames De Heus-Hoogenboor 53.57, 5. dames Dingenouts Ysebaert 47.02 Scholingsavond - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van 4 PSP houdt vanavond in hè KWJ-gebouw aan De Blokte weer een scholingsavond, avond, die om 20.00 uur begir: heeft als onderwerp 'Social® me in Nederland'. Naast et inleiding over dit onderweq zal de film 'Dit is het beg worden vertoond, waarin ontwikkeling van de arbei dersbeweging en het social® me aan de orde komt. MllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllilI'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllNIIIIIIII Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het trio Tonny de Krijger houdt op te bestaan. Zaterdag speelden de drie haast on afscheidelijke muzikanten officieel voor het laatst met elkaar in zaal Du Commerce in Terneuzen. „Defintief voor het laatst", aldus De Krijger(38) die nog te jong is om Heintje Davids-neigingen te krijgen. ook een solide stuk jazz te horen krijgen of een goede tango. Gevraagd naar wat er nu eigenlijke leuk is aan het 'spelen voor mensen' weet De Krijger niet direct ant woord. Na even nadenken zegt hij„Kijk, als wij op een dansavond speelden en er kwam niemand op de vloer om te dansen, dan hadden we het niet naar ons zin, want ja, wij waren een dansorkest. Wordt er niet gedanst op je muziek, dan zijn er twee dingen moge lijk: of je speelt niet goed of er zijn geen dansers in de zaal. Dan probeerde je wat anders zoals een polonaise of een sneeuwbaldans. Het fij ne vonden we altijd dat de mensen spontaan gingen Als dat gebeurt dan kun je dansen. Dat is een teken dat jezelf ook uitleven en dan ze zich lekker voelen. Je ziet heb je als muzikant ook een ze bewegen, zich uitleven. fijne avond". Vijftien jaar speelden Jo- han van de Moortel (slag- Ij werk), Piet Cijsouw (gitaar en zang) en Tonny de Krij- ger(orgel) met elkaar. Nu stoppen ze er mee. De reden B is eenvoudig: gitarist Piet Cijsouw begint met een eigen zaak begint en heeft 3 geen tijd meer voor de mu- ziek. De Krijger: „We stop- pen er als formatie mee we- E gens te drukke werkzaam- heden. Zelf ga ik wel verder. Ik kan alleen gaan spelen of met z'n tweeën". Als lid van het bekende Pihama Jazz- 3 kwartet is De Krijger alom 3 in Zeeuwsch-Vlaanderen te 3 zien en te horen. Terugkijkend op vijftien jaar 'bruiloften-en partijen- H muziek' zegt hij„Het is ge- woon voortgevloeid uit een B liefde voor de muziek. Ik ben grootgebracht met muziek. §j Mijn vader speelde altijd in 3 orkestjes". Nu vijftien jaar geleden s vormde De Krijger het trio dat zijn naam kreeg. Hij B vertelt: „Meestal is zoiets B van korte duur, maar bij ons B is het altijd in goede harmo- B nie gegaan, letterlijk en fi ll guurlijk. We deden het ge- 3 woon graag". Dat 'graag 3 doen' betekende niet alleen E spelen in heel Zeeuwsch- Vlaanderen en soms in Bel li gie',' maar het betekende ook e veel in de auto'zitten, lange avonden en tot diep in de B nacht onderweg. En er II moest gerepeteerd worden. 3 Naarmate de muzikanten 3 meer routine kregen, wer- den nieuwe nummers vlot- ter ingestudeerd, maar ge- B middeld waren ze met de re- petities toch elke week wel 3 een paar uur zoet. 5 Het repertoire van het trio 5 De Krijger varieerde van 3 hoempa tot rock and roll. H Wie er prijs opstelde kon Het Trio De Krijger tijdens het laatste optreden: „definitief voor het laatst". iiiiiiihillmillmilllilMinthuiIll foto' wim kooyman GOES - Oud-leerlingen RMAS - Dezer dagen hield de vereniging van oud-leerlingen van de Rijks-Middelbare Agrarische School te Goes in De Stenge in Heinkenszand haar tachtigste jaarvergade ring. Ir. I.A. Risseeuw, hoofd cultuurtechniek van de land- inrichtingsdienst te Utrecht, hield een inleiding over land inrichting en internationale samenwerking. Ir. W.M. Mar- kusse, directeur van de RMAS, zei in zijn toespraak dat, ge zien het grote aanbod van nieuwe leerlingen, een selectie op motivatie noodzakelijk is geworden. De helft van de leerlingen wil na afloop van de studie landbouwer worden. De jaarvergadering werd 's avonds besloten met een gea nimeerd bal. KAPELLE - Schapenstam boek - Vandaag houdt de af deling Zeeland van het Neder lands Texels Schapenstam boek de algemene ledenverga V dering in De Vroone te Kapel le. Na het huishoudelijk ge deelte, dat om 13.00 uur begint, spreekt drs. A.H. Visscher over produktiecontrole en se- lektiemogelijkheden van de Texelaar. Na de pauze geeft landelijk voorzitter J. Geluk een toelichting op de admini stratieve moeilijkheden bij het NTS. KRUININGEN- Kuituurcom missie - Donderdag 27 januari houdt de kuituurcommissie Reimerswaal een openbare vergadering in het gemeente huis te Kruiningen. Aan de or de komen onder meer een no titie van B en W over een an dere structuur en samenstel ling van de welzij nsraad, het alternatieve bibliotheekplan en het aanbod van tentoon stellingen. KRUININGEN - Zeeuwse Filmdag - In het dorpshuis in Kruiningen werd afgelopen zaterdag voor de zeventiende keer onder grote belangstel ling de Zeeuwse Filmdag ge houden. Het evenement was georganiseerd door het Zeeuws Steunpunt voor vol wasseneneducatie en het Zeeuws Service- en Informa tiebureau voor jeugd en jonge ren in nauwe samenwerking met de vier provinciale instel lingen voor maatschappelijk activeringswerk. In verschil lende zalen werden een veer tigtal films en een dozijn vi deoprogramma's vertoond aan ruim honderd bezoekers. Men kon kiezen uit onderwerpen als baanloosheid, milieuver vuiling, verslaving, onder drukking in Zuid-Afrika en El Salvador, opkomst van neo naziorganisaties in West- Duitsland en Oostenrijk en emancipatie van de vrouw. OOSTBURG - FIOM-Zeeland - Dinsdag 25 januari houdt FIOM-Zeeland, stichting tot hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouder- schapte Middelburg, in het ge bouw van de stichting Maat schappelijke Dienstverlening, Nieuwstraat 7 in Oostburg, een gespreksavond voor vrou wen die een abortus hebben gehad en daarover met andere vrouwen willen praten. Aan vang 20.00 uur. RILLAND-BATH - Prijsuit- I reiking Zanglust - Zaterdag 22 januari worden in het dorps huis in Rilland-Bath de prij zen uitgereikt aan de win naars van de laatstgehouden vogeltentoonstelling van Zanglust. De prijsuitreiking begint om 20.00 uur. YERSEKE - 60 jaar getrouwd - Gisteren vierde het echtpaar C. Steketee en P.J. Steketee- Paauwe te Yerseke zijn 60-ja- rig huwelijksfeest. De heer Steketee is jaren koster ge weest van de kerk van de ge reformeerde gemeente in zijn woonplaats. Daarnaast was hij begrafenisverzorger. Bur gemeester Boer van Reimers waal en zijn echtgenote brach ten het diamanten paar de ge- lukwensen van het gemeente bestuur over. Ook waren er gelukstelegrammen van ko ningin Beatrix en de commis saris der Koningin in Zeeland dr. C. Boertien. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - „De voorbe reidingen voor de bouw van een kleine sluis in de Oester- dam bij Bergen op Zoom gaan door, maar er gaat geen paal de grond in voor er met West-Brabant over leg is gepleegd". Die toezegging kreeg de vaste kamercommissie voor verkeer en waterstaat gis teravond van minister Smit- Kroes. De minister zei tijdens de behandeling van het twaalf de voortgangsrapport over de Oosterscheldewerken, dat zij binnenkort met betrok kenen in West-Brabant gaat praten. Nagenoeg alle frac ties herinnerden de minster eraan, dat er aan Bergen op Zoom beloften zijn gedaan. De CDA-er Huib Evers- dijk zei in tegenstelling tot rijkswaterstaat van mening te zijn, dat de coastervaart en de binnenvaart op Ber gen op Zoom en de regio West-Brabant wel toekomst hebben. Bij een kleine sluis zullen lange wachttijden ontstaan. Kees Zijlstra (PvdA) vond de voorlichting van rijkswa terstaat over de liftsluis en de kleine sluis eenzijdig en gebrekkig. Expanderende bedrijven dreigen het kind van de rekening te worden. Van Ineke Lambers-Hac- quebard (D'66) hoefde de liftsluis er niet per se te ko men. Jan te Veldhuis (VVD) wilde, alvorens te beslissen, eerst alle cijfers op tafel hebben. Hij verzocht, even als woordvoerders van an dere fracties, de minister met grote nadruk om geen „te omkeerbare beslissin gen" te nemen. Hij vroeg of er nog een kort alternatief is. Minister Smit-Kroes her innerde er aan, dat er - en dat geldt voor heel wat Oos- terscheldeprojecten - welis waar beloften zijn gedaan, maar dat er door de Kamer ook (financiële) voorwaar den zijn gesteld. Smit-Kroes: „We moeten bekijken wat kan en wat (nu) niet kan. De bomen groeien niet meer tot in de hemel". WOENSDAG 19JANU Van onze correspondent OOSTBURG - Op initiatief van de coördinatiegroep Re gionale Evangelisatie West- Zeeuwsch-Vlaanderen wordt door de drie kerken in Oost burg een oecumenische ves perdienst gehouden, zondag 23 januari. Deze dienst wordt gehouden in de hervormde kerk te Oost burg om 19.00 uur. Deze vesper staat in het te ken van de nationale bijbel- week en gebed voor de een heid. Medewerking wordt ver leend door de pastores Feen- stra, Paksy en Pirenne. Verder is er voor deze gelegenheid een koortje samengesteld onder leiding van de organist Arie Lensen. Na afloop van deze vesper wordt iedereen uitge nodigd in het hervormd kerk centrum voor dé nabespreking onder het genot van een kop koffie. Van onze correspondent CADZAND - Het 'eerste lus- trum-Haigtoernooi' was zowel kwantitatief als kwalitatief van groot gehalte. Met 110 deelnemers werd een record bereikt in de vijfja rige geschiedenis van het toer nooi, terwijl de kwaliteit dus danig groot was dat er speciale prijzen - voor de games boven de 190 - tekort waren. „Dit hadden we nooit verwacht", verontschuldigde mevrouw Valk van de organiserende vereniging zich na afloop. Vooral de afvaardigingen van de bowlingbonden Goes, Sas van Gent en Cadzand gre pen diep in de prijzenbuidel. In de handicap-finale zorgde Luc Geerts van de organise rende vereniging voor de ver rassing. Geerts wist zich slechts, als achtste, op het nip pertje te plaatsen voor die fi nale om daarin vernietigend uit te halen en de hoofdprijs mee naar huis te nemen. In de scratch-finale (er wordt dan gespeeld zonder handicap) werden de eerste drie plaatsen door leden van de bowlingbond Goes opgeëist met als winnaar P. van de Berge. Bij het 'dubbel' ging de zege naar R. van de Zwan/J. Wage naar, beiden uit Middelburg. De Belgische afvaardiging, toch ook geen kleine jongens, bleven in al dit geweld met le ge handen achter. Provinciale topper Chris Mijnsbergen pakte de speciale prijs voor de hoogste game met 236 pins. UITSLAGEN: Dubbel: 1. R. van de Zwan/J. Wagenaar, Middelburg 1624 pins; 2. Ch. Flemm/L. Geerts, Knokke/Cadzand, 1535 pins; 3. H. Valk/F. de Betue, Cadzand 1525 pins. Handicap: 1. L. Geert, Cadzand 1418 pins; 2. J. Wagenaar, Middel burg 1411; 3. R. van de ZWan, Mid delburg 1385; 4. F. de Betue, Cad zand 1366; 5. G. Bosschers, Cadzand 1362; 6. A. Huisman, Cadzand 1338; 7. mevrouw V. Geerts, Cadzand 1309; 8. mevrouw A. Fierens, Cad zand 1271 pins. Scratch: 1. P. van de Berge, Goes 1266; 2. Ch. Mijnsbergen, Goes 1243; 3. E. Groen, Goes 1236; 4. R. Lam mens, Sas van Gent 1207; 5. G. Groen, Goes 1205; 6. E. Ranschaert, Sas van Gent 1187; 7, G. Griep. Goes 1184; 8. J. Brehm, Goes 1142 pms. Kaarting - Kaartclub HIL hield een kaarting in het dorpshuis. Er waren 28 deel nemers aanwezig om te bieden en elf om te jokeren. Uitslag bieden: 1. F. de Smet, 2. K. Hu- brechtsen, 3. mevrouw Rijk, 4. B van Vlierberghe, 5. F. Boog- aert. Uitslag jokeren: 1. me vrouw Musche, 2. mevrouw Scheele-de Muijnk, 3. me vrouw Boogaert, 4. mevrouw Geij, 5. mevrouw Sallet. Zater dag 19 februari wordt weer Van onze correspondent 'f.^KNDlJKE - Carnavals- «chting De Azijnhalzen uit zendijke heeft een geslaagd agenbouwersbal gehouden h hun residentie, café Hof- Het bal werd bezocht door j®. wagenbouwers van IJzen- la p wagenbouwersgroep d Porte d'Or, carnavalsvere- 'gmg De Orde der Stroppen- ^[agers uit Gent, De Krabbe- aters uit Hoofdplaat, De pj^PPeschijters uit Eekloo, 't oikloorke uit Adegem en de achtuuln uit Aardenburg.

de Stem | 1983 | | pagina 12