ken! uverdient. Nestkasten maken I Open excursie Saeftinghe I GRASDUINEN Veertien dagen cel voor zwaaien met loden bal 20.000 VRAGENLIJSTEN HUIS AAN HUIS TE BEZORGEN Inschrijving songfestival is verlengd Politieke vorming vrouwen Hulst VAN ZEELAND 257.- 750. 95. 65. 25. 125. 75. 50. 25 195 245 150 50 50 220 164 75 100 10 129 235 255 119 7.50 50.- 20. ZIE ONZE ETALAGES Sehietingen Vrouwensoos Koewacht geeft informatie Nieuw-Namen Graauw Hulst Plaatselijk nieuws Hengelaars uit Clinge houden vergadering St.-Jansteen HET ADRES Al j I WOENSDAG 19 JANUAR11983 T16 PAGINA ZEELAND 4 voor. rs Radio Reijnaert peilt wensen van luisteraars Van een onzer verslaggevers -HULST - De vrije Radio Reijnaert in De Klin- ge wil weten hoeveel mensen er in de gemeen te Hulst dagelijks op de Belgische vrije radio's afstemmen en welke verwachtingen de luiste raars hebben van een regionale zender. Dit naar aanleiding yan de pogingen die mo- jjienteel in het werk worden gesteld om de Vrije radio's op het Hul ster kabelnet toe te la ten. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiii^ Om de gewenste informatie J&ijeen te krijgen worden vol gende week in de gemeente Hulst, en met name in die ker- Hen en wijken die zijn aange goten op het kabelnet, huis- fen-huis enquêteformulieren ïti de bus geduwd. Volgens Voorzitter J. van der Eisen van Radio Reijnaert zullen er ze fier zo'n 20.000 worden ver- ieuwe energiebesparende 'RULST - Zaal W. Blommaert, 35 Schutters: hoge vogel: E.de Kort, Éengstdijk; eerste zijvogel: L. Beeldéns, Heikant; tweede zijvo gel: J. van Kerkhoven, St-Jan- Meen; grootste aantal (6): J. de Block, Heikant. I BOSCHKAPELLE-Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 27 schutters: hoge vogel: F. Reunis, 'St.-Jansteen; eerste zij vogel: B. iBeulaert, Hulst; tweede zij vogel: L. Heyens, Boschkapelle; grootste "aantal (3): E. de Waal, Klooster- j üande en B. Beulaert, Hulst. KAPELLEBURG - Konings- $chieting, zaal Fabie, 28 schutters: Koning: J. de Vetter; prins: M. Schelfhout, beiden Kapellebrug; erfprins: J. Piessens, Kemzeke. ZUIDDORPE - Zaal De Her- Jerg, 50 schutters: eerste hoge vo- I gel: mevrouw Koemans, Terneu zen; tweede hoge vogel: J. Leer- atert; Hulst; eerste zij vogel: H. van berkhoven, Heikant; tweede zijvo- gèl: A. Slok, Koewacht; grootste aantal (4)R. Migom en E. de Rid- jjler, Zuiddorpe. BOSCHKAPELLE - ZaakJ^van Sphaick, 25 schutters: hoge vogel: j§ Dobbelaar, Boschkapelle; eerste ij vogel: A. van Dijk, Vogelwaar de; tweede zijvogel: J. Dobbelaar, j&schkapelle; grootste aantal (6): K Visser, Boschkapelle. kloosterzande - Zaal R van Kruyssen, 26 schutters: eerste jge vogel: F. Jansen, Klooster- zande; tweede hoge en derde zijvo- E. de Kort, Ossenisse; eerste zijvogel: J. Verschoten, Klooster- zande; tweede zij vogel: R. Her mans; vierde zij vogel: J. de Kort; I grootste aantal (5): mevrouw Her mans, allen Ossenisse. 'hulst - Zaal W. Blommaert, 23. schutters: hoge vogel: A. de Laat, Kemzeke; eerste zij vogel: A. Roels, Graauw; tweede zij vogel: F. van Swaal, Hulst; grootste aantal (5): A. de Bliek, Hulst. Hl'LST - OZO-velden, De Stadsherberg, 30 schutters: hoge vogel: J. Koemans, Terneuzen; eerste zij vogel: J. van Damme, Moerbeke; tweede zij vogel: P. Ne ve, Kloosterzande; grootste aantal (6): J. de Beul, Hulst en mevrouw Koemans, Terneuzen. kapellebrug - Zaal Fabie, 10 schutters: beide hoge vogels: L. I Ketels, St. Pauwels; eerste zijvo- "el: G. Cocqheyt; tweede zij vogel I en grootste aantal (5): L. Cam- 1 maert, beiden Kapellebrug; derde I zijvogel: J. van Dorsselaer, Kem- I zeke; vierde zijvogel: R. Colman, I St. Pauwels. philippine - Zaal Marinet, 26 I schutters: hoge vogel: B. van He- 1 velen; eerste zijvogel: M. Mathijs; tweede zij vogel: R. Mathijs, allen I Bouchaute; grootste aantal (5): W. I Taalman. Philippine. lamswaarde - Zaal De Vier [Jaargetijden, 52 schutters: Wip 1: [noge vogel: A. Verdurmen, JjPaauw; eerste zij vogel: J. Maas, Hulst; tweede zij vogel: A. Dobbe- W, Boschkapelle; grootste aantal ,l); A. de Bakker, Hengstdijk. Wip [z; hoge vogel: A. Dobbelaar, 1 Boschkapelle; beide zijvogel: A. I verdurmen, Graauw; grootste I a?H}al (6): P. Roels, Graauw. I kloosterzande - Zaal R. vafo Kruyssen, 24 schutters: eerste niSe en eerste zij vogel: E. de Kort, ssenisse; tweede hoge en tweede Ëggel: R. Verschoten, Klooster- „W grootste aantal (5): E. Pica- I ^Kloosterzande. I koewacht - Bejaardenschie- g. zaal G. van Rumste, 44 sehut- I -?L ge v°geh J- Vermeire, Koe- lïffi?oerste zij vogel: H. Maes, I Reestraat; tweede zij vogel: L. I;?0 Damme; grootste aantal (4): n Ongenae, beiden Koewacht. koewacht - Zaal Oude Mo- ren. 32 schutters: hoge en tweede Ijvogel: E. Goossens, Koewacht; ■JJte zij vogel: P. Pouwels, Hulst; i ffikte aantal (3): G. Baert, Koe- I ,v3cht. koewacht - Zaal R. van der |;*6h, 50 schutters: hoge vogel: Th. jFjjs, Moerbeke; eerste zij vogel: P. «rtens, Koewacht; tweede zijvo- E. Vervaet, Moerbeke; grootste I«tal (4): R. Roels, Klein Sinaai. I KOEWACHT - Zaal J. de Kind, IjJShutters: hoge vogel: P. Geers, l'Wrbeke; eerste zij vogel: me- IJ'UW L. van Goethem, Heikant; IS?e zij vogel: P. van Goethem, Inwacht; grootste aantal (6): me- Van Goethem, Heikant. .KOEWACHT - Zaal G van '"kiste, 54 schutters: hoge vogel: li..va? Wijnchem, Terneuzen; eer- 'e hjvogel: H. de Moor, Clmge; 1.: l 2ijvogel: R. de Smet, Koe- 11 grootste aantal (4): H. Wil len. Hellestraat. preid, die later weer persoon lijk bij de mensen worden op gehaald. „Dat is inderdaad geen geringe opgave, maar zo maken we wel een goede kans dat we heel wat formulieren terugkrijgen". Uit het luisteronderzoek wil men te weten komen hoeveel inwoners uit de gemeente Hulst het radiotoestel afstem men op de vrije zenders, naar welke stations men luistert, of ze aan de verwachtingen vol doen, wat voor programma's men mist en graag uitgezon den zou zien en welke neven functies vrije radio's zouden kunnen vervullen. „We brengen nu al een hele tijd programma's", licht de heer Van der Eisen dit unieke initiatief toe, „maar wij heb ben ons afgevraagd of we in derdaad op de goede weg bezig zijn. Toch zeker nu er een kans bestaat dat we op het kabelnet mogen. Binnen de medewer kers van Radio Reijnaert on- staan vaak wel ideeën, maar het is de vraag of wij met die toch redelijk kleine groep ook de wensen van de luisteraars vertegenwoordigen". Overigens houdt Radio Reijnaert niet alleen een opi niepeiling aan de Nederlandse kant van de grens, de Belgi sche luisteraars worden even eens om hun mening gevraagd over het regionale station. Ook de overige vrije radiozenders in de grensstreek zullen over de resultaten van het luister onderzoek mogen beschikken. - FOTO ARCHIEF DE STEM ËJIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIUIIIIIIIIIKI ST.-JANSTEEN - De inschrij ving voor het songfestival in De Warande te St.-Jansteen van zaterdag 22 januari, is verlengd tot en met vrijdag 21 januari. Aan dit songfesitval kan door iedereen in de leeftijd van 8 tot 16 jaar worden deelgenomen, mits de inschrijving hiervoor is ingeleve"rd;bij de basisschool te Heikant of te St-Jansteen of op het adres Hoofdstraat 47 te St.-Jansteen. De stichting Steens Carna val die dit songfestival houdt, zorgt dat de deelnemers muzi kale belgeleiding krijgen. Zij kunnen zohodig ook zelf voo- muzikale begeleiding zorgenJ Er kan solo worden gezongen,* of als duo of trio of in koorj| worden opgetreden. Het beste1 lied wordt als Het Carnavals- J lied 1982 gedoopt en zal tijdens;' de boerenmaaltijd ook gezon- gen worden. Het songfestival.; begint om 19.00 uur. Het be stuur heeft diverse bekers en,, medailles beschikbaar. Van onze correspondent KOEWACHT - De Vrouwen soos Koewacht houdt van avond (woensdag) om acht uur in café Safari een informatie avond over politieke vorming. Mevrouw Christine de Weert zal een inleiding houden over de structuur van landelijke en gemeentelijke politiek. Het ligt in de bedoeling om hierdoor op deze avond een beter inzicht te krijgen van een systeem dat aan de basis ligt van onze samenleving. Na deze inleiding bestaat gele genheid tot het stellen van vragen. Van een onzer verslaggevers EMMAHAVEN - Zondag 23 januari wordt een open ex cursie gehouden door het unieke natuurgebied het verdronken land van Saef tinghe. Men vertrekt onder leiding van een gids om 13 uur vanaf Emmahaven. Gezien de aard van het ter rein en de zwaarte van de tocht kunnen kinderen on der 10 jaar en mensen die slecht ter been zijn niet aan de tocht meedoen. Deelne mers doen er goed aan niet al te nieuwe kleren en een paar laarzen aan te trekken. De tocht duurt 3 a 4 uur. De volgende open excursie is op zaterdag 19 februari om 10 uur. AÏllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllfiE „Nou zijn 't toch wel weren, vandaag de dag, alles staat onder water; ge kunt niks vastpakken of 't is kletsnat en 't kost nog cen ten ook: mijn goeie paraplu twee keer overgewaaid en mijne man zijnen hoed de dijk af; niet meer terugge vonden, 't was wel gene nie- ve, maar...." Als welopge voed persoon luister je na tuurlijk niet mee als twee dames voor je aan de kassa zo'n gesprek voeren, maar 't werd niet bepaald gefluis terd, dus ik moest wel, wil len of niet. Gelijk hebben ze: 't zijn weren. Nu gaat de echte lief hebber voor het buitenge- beuren geen zee te hoog na tuurlijk en zo'n voorj aars- storm - of is dat nog wat vroeg? - brengt voor de wijdse en schoongewassen polders ook weer zijn eigen charmes mee. Veel bekijken kun je echter niet tijdens zulke aanhoudende buien en bovendien laten zich dan ook weinig dieren zien. Ze zijn net als wij, ze zoeken ook een beschut plekje op. Voor ons een mooie tijd om binnenshuis wat te knutselen en alvast naar het voorjaar toe te werken: nestkasten maken bedoelen we. De beste tijd om die op te hangen is eigenlijk het na jaar. Dan kunnen de vogels ze 's winters benutten om er in te slapen, maar dat is na praten. Als je de prijzen hoort die men vraagt voor kant en klare in de handel zijnde kasten, dan schrik je ervan. Dat kan niet anders natuur lijk, werkloon en zo. Telt die post evenwel niet mee, dan kun je zelf een kastje maken voor nog geen twee, drie gulden. En nieuw hout is he lemaal niet nodig, integen deel, de meeste vogels prefe ren gebruikt hout. In wezen kun je ze dus maken van al lerlei resten. Een zinken of rubberoid dakje bevordert de duurzaamheid natuur lijk, maar moet dat zo no dig? Als u ze toch zelf maakt, kunt u ze gemakke lijk vervangen als er wat sleet op komt. We gaan hier in niet aller- ei maten geven, want er zijn bijna evenveel kasten als er soorten holenbroeders zijn. Wie geen enkel idee heeft over de afmetingen kan al tijd zijn licht eens opsteken bij de regionale natuur- wachten. Die hebben wel een stencil of daaromtrent of een goedkoop boekje waar het meeste instaat. Wat wel van belang is, is het mate riaal dat u kiest. Van de kerstdagen staat er nog dat kistje waar die flessen wijn Nestkasten zijn door iedereen te maken - FOTO ERIK OSSEWAARDE in zaten, maar zeg nu niet: dat verzaag ik tot een paar nestkansen. Of er ligt nog wat triplex. Kies stevig hout, twaalf millimeter, lie ver nog zestien. Ook voor de bodem en het dak. Gebruikt u dunner hout dan schom melt de temperatuur in de kast veel te veel en dat kan funest zijn voor de jongen, zeker in zo'n bijna helemaal dichte kast. Vaak wijzen oudervogels zulke kasten al instinctief af en dan bent u teleurgesteld: Volop mezen in de tuin en toch komt er nooit een in het broedhokje". Plaats De plaats waar zo'n kast hangt, speelt ook een rol: open en bloot pal op zuid, west of noord geeft proble men, namelijk ongeschikte temperaturen of teveel inre genen. Kies bij voorkeur de oost of noordoostkant. Niet te hoog niet te laag, veilig voor katten, afijn dat voelt u zelf wel aan. U mag ook best aan uzelf denken: hang het zo, als het ook maar even mogelijk is, dat u het doen en laten er rond vanuit uw gemakkelijke stoel kunt vol gen. Nog iets: We horen wel eens: „Nestkasten maken is geen probleem, maar dat gat. Voor die twee of drie gaten die ik in mijn hele le ven maak, ga ik geen boor van 28 of 30 millimeter ko pen". Groot gelijk, zou ik ook niet doen. Het is niet no dig ook. Gewoon in de bo venhoek van het voorfront een vierkant gaatje uitzagen voor u het monteert. Voor de vogels maakt het geen ver schil. Wie het winterwerk al weer achter de rug hebben, zijn de mensen die werken met torenvalk- en uilekas- ten: leden van regonale vo gelwachten, fruittelers voor bestrijding van schade lijk gedierte - terreinbe heerders en anderen. Voor fruittelers is deze manier van biologische bestrijding zeer aan te bevelen. Maarde plaatskeuze van de kasten, onder andere de onderlinge afstand, de hoog te, windrichtng etcetera, eist nogal wat ervaring. Ziet u er zelf geen gat in, neem gerust contact op met de reeds ge noemde vogelwachten. Bin nen elke club is wel een groepje mensen dat zich met dit onderwerp bezighoudt en over veel ervaring beschikt. U kunt er altijd een beroep op doen. Dikwijls zelfs voor een kast. En ook zij leren nog bij. Is zo'n kast op een bepaalde plaats eenmaal be zet, dan is het vaak versto rend en tijdrovend als je die na een aantal jaren vanwege slijtage moet vervangen. In Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren kan de werkgroep die zich met dat onderzoek be zighoudt, momenteel ge makkelijk aan oude - wat is oud: één keer gebruikt; weggooispul - metalen va ten komen. Een nestkast zo als de foto die toont is zo ge maakt. Duurzaam zijn ze zonder twijfel, maar hebben die geen last van sterk schommelende temperatu ren? Dat zou best wel eens kunnen, en daarom kun je zo'n kast niet in volledig open terrein hangen. Maar op een beschutte plaats wel licht wel. Maar zoals gezegd: het is een experiment en er zal bij die nieuwe kasten re gelmatig gecontroleerd en gemeten worden. De vogels mogen niet het slachtoffer worden van duurzaamheid en bouwtijd. Overigens: we hebben een paar foto's van wat er zoal in zo'n kast te vinden is. Vol gende week meer. Eerst nog iets anders. Vogels zijn zo mer en winter in de tuin te lokken door het aanbieden van vers drinkwater. Zet uw creatieve geest daar een de zer dagen eens voor aan het werk. Een platte schaal op een poot, een restantje plas tic dakgoot op een paar steu nen, een over het loopvlak doorgesneden autoband en die ingegraven. Afijn, bekijk het maar eens, leuke klusjes in ieder geval met zulke we ren Super bingo - Zaterdag 22 ja nuari houdt de voetbalvereni ging Hulsterloo een 'super bingo' in de kantine aan de Cuwaertstraat te Nieuw-Na- men. Aanvang 20 uur. Overi gens is er ook 's middags al het een en ander te beleven rond het voetbalveld, als om half drie de damesvoetbalwed strijd Hulsterloo-Kieldrecht wordt gespeeld. Kaarting - In zaal Thilleman werd een vleesprijskaarting gehouden, waaraan 40 peros- nen deelnamen. Uitslag: 1. F. ,yan der Heyden, Nieuw Na men; 2. A, Ruyloft, Clinge; 3. W. Schelfhout, 4. R. Thilleman, beiden Nieuw Namen; 5. P. Scheele, Hulst. Café-biljart - In het café Van Grol werd een biljarttrefferi gehouden tussen de caféklan ten van Corry en Sjaak van Grol (Graauw) en de stamgas ten van café Piet en Lisette Verras (Paal). Na heel wat spannende partijtjes gingen de biljarters uit Paal met een prachtige trofee naar huis. Eindstand 13-19. Volgende maand zullen de Graauwena- ren proberen revanche te ne men tijdens de returnwed strijd bij café P. Verras te Paal. Kaarting - In het gemeen schapshuis werd door de Boe renbond afdeling Graauw een prijskaarting gehouden, waarn 23 personen deelnamen. Uitslag: 1. F. Staal, 2. R. Steyaert, 3. H. Verstraeten, 4. J. Steyaert, 5, J. D'Haens. Kaarting - Door de bejaarden- bond werd in het gemeen schapshuis èen kaarting ge houden, waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: 1. A. Kouyzer, 2. H. van Heeze, 3. mevrouw Strijdonk, 4. E. As- selman, 5. C. van Heese. Krishnamurti - Het VJV ver toont vrijdag 4 februari een Van onze correspondent CLINGE - De vissersver eniging De Clingse Hen gelaars houdt zaterdag 22 januari de jaarlijkse al gemene ledenvergade ring in clublokaal De Troubadour. Op deze bijeenkomst worden de verschillende verslagen in behandeling genomen, van de pen ningmeester, de" jeugd commissie, het reis- en feestcomité en de wed- strijdcommissie. Na de pauze krijgen de aanwezige leden de gele genheid om met het be stuur van gedachten te wisselen over de ver schillende problemen, die zich tijdens het vissei- zoen voordoen. Tenslotte worden de vergunningen voor het nieuwe seizoen uitgereikt. De vergade ring zaterdag begint om 15.00 uur. videolezing (in het Engels) van de Indiase filosoof J. Krishna murti. De vertoning vindt plaats in het Houtenkwartier en begint om 20.30 uur. De toe gang is gratis. Kaarting - In de zaal bij W. Blommaert werd een prijs kaarting gehouden, waaraan 40 personen deelnamen. Uit slag: 1. W. Blommaert, 2. B. van Cleemput, 3. P. van Vel- pen, 4. P. van Kerkhoven, 5. E. Adriaansen. «IRïu Bridge - NA d| eerste helft yap de winterCorfipetitievan de brigdeclub Hulst, 'heeft' het paar gevormd door mevrouw Biesbroeck en de heer Van Geel in de (\-groep de leiding. 2. heren Biesbroeck-Beusen- berg, 3. dames Mast-Kind, 4. dames Goossen-Nijenhuis, 5. dames Arenson-Vroone. B- groep: 1. heren De Nijs-De Nijs, 2. mevrouw Aerts-de heer Bar, 3. dames De Boer- Smulders, 4. heren Teulings- Heijndrikx, 5. heren Gerres- De Maat. C-groep: 1. heren d'Hondt-Van Leeuwe, 2. heren Pauwels-Van Kruijsse, 3. me vrouw De Kort-de heer At kins, 5. echtpaar De Kerf. Prijskaarting - De Vlassers- bond afdeling St.-Jansteen hield in café Sport de jaarver gadering. Na afloop werd een prijskaarting gehouden, waaraan 28 kaarters deelna men. Uitslag: 1. A. van Kooy/H. van Looy, 2. F. Pies- sen/A. de Vetter, 3. A. Mor- tier/J. Dobbelaar, 4.1. Calle/J. Verstraete, 5. J. de Vetter/G. Mortier. Tafeltennis - De tafeltennis vereniging Steens hield de eerste editie van het Jan Wee- maes-toernooi. Van de twaalf deelnemende teams vielen er drie in de prijzen. Uitslag: 1. Jo Delforge/Ine de Wever, 2. Peter Rottier/Mireille Wögin- ger, 3. Marnix Mortier/Eric van Hove Van een onzer verslaggevers s HULST - De emancipatie- werkgroep en tic. VOS-werk-, groep willen in Hulst een cur-' sus politieke vorming voor* vrouwen op touw zetten. De cursus is volgens de or-.-t ganisators juist bedoeld voor''-* vrouwen die denken dat poli-!; tiek toch niets voor hen is.' Partijpolitieke standpunten komen niet aan de orde, maar» wel het besef dat iedereen met™ alles wat men doet 'aan poli-j tiek doet'. De eursususstof» wordt dicht bij huis gehaald. Veel aandacht wordt besteed» aan praktische vaardigheden, zoals kritiek geven, kritiek ontvangen en voor eigen be langen opkomen. Er wordt uitgegaan van persoonlijke ervaringen en belevingen, die vertaald worden naar de poli tiek. De cursus omvat 12 bijeen komsten van ongeveer twee uur en wordt gehouden in dej Levensschool aan de Sport- 'u laan. Op dinsdag 25 januari om 10 uur en woensdag 26 ja nuari om 20 uur wordt daar een informatiebijeenkomst gehouden over de cursus. (ADVERTENTIE) HULST voor een goede BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen Vah onze correspondente MIDDELBURG - Met een zelfgemaakte „goeden dag", een ketting met daaraan een loden bal, had de 26-jarige B. de W. uit Oost-Souburg op 21 februari 1982 driftig om zich heen gezwaaid. Het gebeurde op het parkeerterreintje van een café in Kapelle, waar de W. zich door vier jongens be dreigd had gevoeld. Tijdens de behandeling yan de zaak voor de politierechter in Middelburg bleek echter dat de W. zich vooral tot het uiterste getergd had gevoeld door de opmerkingen van het viertal aan het adres van hemzelf en zijn meisje. Het wapen had de W. eerder in elkaar geknutseld omdat hij wel vaker problemen had met andere jongens. Door tijdig opzij te springen raakte de W. slechts een vinger van een van de jongens, terwijl een gepar keerd staande taxi een deel van de klap opving. „Poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel", luidde de aanklacht van het openbaar ministerie, en politierechter mr. Verstegen achtte dit ook bewezen. De W. werd veroor deeld tot een maand gevange nisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De 27-jarige Vlissinger A. de R. had zich de dag voor oudjaar 1982 verschrikkelijk geërgerd aan rotjes en bom men die er in de omgeving van zijn woning ontploften, 's Morgens werd er zelfs met rotjes naar zijn honden ge gooid, en 's middags was na de zoveelste knal voor hem de maat vol. Vanaf het balkon van zijn flat schoot de R. met zijn windbuks in de richting van een groepje jongens. Een van de kogeltjes trof een jongen in de lip. „Ik was woest en had gewoon een black out", aldus de R. voor de politierechter. Hij werd veroordeeld tot een boete van vijfhonderd gulden en een week voorwaardelijke gevangenisstraf. De 55-jarige A. van M. had op 3 februari 1982 een Vlis- singse hoofdagent van politie met zijn vuisten bewerkt. Dit gebeurde in een cel van het politiebureau te Vlissingen waar de man was opgesloten omdat hij consequent een boe te weigerde te betalen voor j.' een bekeuring „die ik niet had verdiend", aldus van M. Mok- J, kend had van M. 's morgens het pakje boterhammen dat hem werd toegeschoven terug- gestuurd, en op hetzelfde mo ment kreeg de hoofdagent bui ten de cel een „kop koffie of thee, dat weet ik niet meer", zo vertelde van M., over zijn uni form. Samen met twee colleg's riep daarop de hoofdagent van M. tot de orde waarbij hij in de cel van verdachte stond. „En dat noem ik huisvredebreuk edelachtbare", aldus van M. „Toen heb ik dus uitgehaald, maar dat was zijn eigen schuld", zo besloot hij. Van M. werd veroordeeld tot twee we ken waarvan een week voor waardelijk met een proeftijd vaneen jaar.

de Stem | 1983 | | pagina 11