NAC gaat bij zichzelf in therapie Clark en Allen blijven eerste Vriendschappe Oranje: wemigi kans op tegenstanders Verlies A NAC: Slechte zaak IOC machtigde FIFA voor kwalificatie Verlies of ik schiet Nederlands biljarttrio naar Madrid Organisatie NK baan geregeld SVV kan spelers niet betalen Extra competitie in eerste divisie Den Bosch heeft weer wat respijt door Romain van Dammo door Rob van Dourson DE STEM COMMENTA AR Hanssen voor Joop Hiele Kies blijft vijfde in Parijs-Dakar Derde remise voor Scheeren BREDA - Aan trainen kwam NAC gistermiddag niet toe. De 6-1 nederlaag, afgelopen zaterdag in en te gen Helmond, dreunde nog steeds na. Johnny Dusbaba, ambitieus begonnen aan de tweede competitiehelft, drentelde met zijn ziel onder de arm over het NAC-com- plex. „Het is triest". Veel meer kwam er niet uit. Wel: „Ik ben er doodziek van. Za terdag ben ik thuis gekomen en meteen in bed gekropen. Onvoorstelbaar die neder laag. Het doet nog steeds verschrikkelijk pijn". En vulde Tom Smits aan: "Ik ben maar twee dagen binnen gebleven". Toen al had de technische staf, Jo Jansen en Dick Buitelaar, en manager Ton van der Meer besloten een deel van de training te vervangen door een bespreking. „Om", lichtte Ton van der Meer dat besluit toe, „al dat gezeur rond die nederlaag meteen weg te snijden. Iedereen hééft zijn zegje kunnen doen. Iedereen heeft zijn gram kunnen halen. Ten op zichte van de trainer, van mij en de andere spelers. Dat is gebeurd. Nu moeten we weer verder kijken. Er zijn nog zestien wedstrijden. De eerste is tegen Fortuna thuis. Dat telt nu". De bijeenkomst in het spelershome draaide uit op een pittige bespreking. Nie mand werd ontzien. Jo Jan sen: „Als er geen resultaat is, is er altijd wat. Dan broeit er wat. Maar, vind ik, dan moet je bij jezelf begin nen. Je moet ook eens in de spiegel durven kijken". Dat werd gistermiddag door de voltallige NAC-se- lectie gedaan. „Er is nauwe lijks gesproken over de oor zaken", gaf Tom Smits een beetje prijs van de inhoud, „al stond de nederlaag tegen Helmond Sport wel cen traal. Het is in ieder geval een goed gesprek geworden. Wat gezegd moest worden, is gezegd. Je hebt wel eens van die bijeenkomsten dat er nauwelijks sprake is van een gesprek. Deze keer is er geen verstoppertje gespeeld. Het heeft zijn nut gehad. Nu moeten wij er voor zorgen dat het nut in de wedstrijd tegen Fortuna terug te vin den is. Met zijn allen moeten we de schouders zetten on der de resterende wedstrij den. Ik ben in ieder geval kapot geweest van die ne derlaag. Ik loop nog met de pest in mijn lijf rond". Jo Jansen was toen alleen achter gebleven in het spe lershome. Met nog zestien wedstrijden voor de boeg. En met een spelersgroep die in ieder geval de blamage in Helmond Sport, zij het moeite, van zich afgeschud heeft. Jo Jansen: „Ik kom toch weer terug op de spel- disicpline. Als voetballer mag je best eens falen. Het probleem bij NAC is, dat er steeds andere spelers falen. Tegen Helmond Sport zijn er een paar in de fout ge gaan. Het loopt verkeerd, dat zie je gebeuren''. En dan: „De resultaten zijn slecht. Iedereen gaat naar elkaar kijken. Vergis je niet, de invloeden van buitenaf zijn erg groot. Iedereen weet het beter. Dat werkt door. Je krijgt twij fels. Daarom is een gesprek zoals nu gevoerd is erg goed. Op dit moment veel nuttiger dan een training. Iedereen heeft keihard kunnen zeg gen wat hij denkt. Dat werkt verhelderend. Luis ter, iedereen wil best. Dat is geen punt. Maar door aller lei factoren lukt het niet. Trouwens, degene die niet wil, kan meteen vertrekken. Dat is vrij duidelijk". Johnny Dusbaba was toen al naar huis gesjokt. „Weet je", klonk het enigs zins moedeloos, „er wordt nu gezegd dat het maar goed is dat de concurrentie ook verloren heeft. Prima, maar in deze fase moet je net de kans pakken om er over heen te wippen. Bij Ander- lecht stonden we eens op één punt van de leider. Als we verloren, verloor de concur rent ook. Daar Waren we blij om, maar dat punt ver schil bleef wel". Jan Raas hakt de knoop door van ome sportredactie CASORIA - Vijf met pi stolen gewapende mannen zorgden zondag in Casoria (acht kilometer buiten Na pels) voor een wel heel on gewoon incident. Het vijf tal drong in de rust van de voetbalwedstrijd voor de amateurcompetitie Caso ria - Banco Roma door in de kleedkamer van de gas ten en dreigde: "Als jullie de wedstrijd niet verliezen, schieten we". Al of niet be- invloed door dit voorval verloor Banco Roma het duel met 0-1. De politie, die de zaak zal onderzoeken, sluit een actie van de Ma fia uit Napels niet uit. van onze sportredactie LELYSTAD - Aan het Euro pees kampioenschap bandsto ten, dat van 10 tot 13 februari in Madrid wordt gehouden, nemen drie Nederlandse bil jarters deel. Het zijn titelver dediger Christ van der Smis sen, Nederlands kampioen Hans Vultink en Jan Arnouts. De laatste completeert het veld tot twaalf. Nederland had door de titel van Van der Smissen het recht als eerste een extra speler in te schrij ven. In Madrid wordt op vier tafels in twee poules gespeeld voor vier plaatsen in de fina leronde. De 12 deelnemers zijn: Ludo Dielis (Bel), Christ van der Smis sen (Ned), Hans Vultink (Ned), Fonsy Grethen (Lux), Johann Scherz (Oos), Jan Arnouts (Ned), Egidio Vierat (Fra), Wolfgang Zenkner (Wdl), Antonio Oddo (Ita), Kurt Thögersen (Den), Jose Vidal (Spa), Miguel Esteve (Spa) ROTTERDAM - Jan Raas heeft de knoop doorgehakt. Enkele dagen 'na de Zesdaagse van Rotterdam, waar hij met Gert Frank een koppel vormt, zal de Zeeuw zich terugtrekken in het Alpense hooggebergte. Daar wil hij zich zo goed als het kan voorbereiden op de voorjaarsklassiekers. Die eendaagse-wedstrijden vormen de enige koersen, waarin Jan Raas zich ko mende maanden wil waar maken. Na overleg met ploegleider Peter Post besloot Raas namelijk defini tief af te zien aan deelname van de Tour de France deze zomer en het wereldkampioenschap op de weg in Zwitserland. Na zijn opgave in de Grand Bouclé van vorig jaar en zijn mindere rijden tijdens het WK in het Engelse Goodwood, was het al bekend dat Jan Raas zijn programma tijdens het wegseizoen wilde beperken. Of liever gezegd: Verder zou toespitsen tot zijn specialiteit, de klassiekers. Raas, die afge lopen seizoen Parijs-Roubaix en de Amstel-Gold-Race op zijn naam schreef, voelde na melijk ook dat de jaren (hij werd onlangs 30) in het kei harde wieler-metier gingen tellen. Jan Raas gisteren in het sportpaleis Ahoy' in Rotter dam: „Ik moet gewoon eerlijk tegenover mezelf zijn. Gezien de ontwikkelingen in onze ploeg heb ik in feite niets meer in de Tour te zoeken. Ik weet namelijk dat - zodra de bergen in zicht komen - ik toch gezien ben. Die rug, hè. Die gaat dan onmiddellijk dwars liggen om het zo maar eens te zeggen. Met de komst van Winnen, De Rooy, Oosterbosch en Adri van Houwelingen hebben we er vier potentiële Tour-ren ners bijgekregen. Jongens, die in staat zijn een hele Tour te rijden. En dan zou het gek zijn als ik de plaats van één van die mannen zou willen inne men. Het komt er op neer, dat wij 12 man voor de Ronde van Frankrijk in onze ploeg heb ben en daar reken ik mezelf dus niet bij." Wat het wereldkampioen schap op de weg in en rond het Zwitserse Altenrhein betreft, houdt Jan Raas nog een kleine slag om de arm. „Na de klas siekers ga ik zelf kijken hoe het parcours er daar bij ligt. Van Goodwood zei iedereen dat het gemakkelijk was, maar dat viel toch vies tegen. Dus ik ga niet meer op verha len van anderen af. Ik wil het gewoon met eigen ogen zien en dan neem ik een beslissing." De kans dat die positief zal uitvallen acht Jan Raas zeer klein. „De berichten verschil len nogal. De één zegt dat het net zo zwaar is als Sallanches 1980. Daar moesten we drie ki lometer achter elkaar klim men. Dus dan hoeft het van mij niet. In Altenrhein, zeggen anderen weer, zit ook een klim van drie kilometer, maar die wordt onderbroken door twee stukken vals plat en er zit ook een korte afdaling in. Kijk, en dan zou Jantje Raas even de kans krijgen om een blaasje te pikken. Dan valt het te over wegen, maar zoals in Sallan ches, dat heeft echt weinig zin." Om het grote geld in het cir cus van de Nederlandse koer sen rond de kerk toch te kun nen verdienen, zal Jan Raas dus zijn 'prijs' in de voorjaars- en eventueel de najaarsklas- siekers moeten maken. Dat legt uiteraard een enorme druk op zijn schouders, want afgelopen seizoen bewees dat de vedetten elkaar soms het licht niet in de wielen gunnen met als gevolg dat de 'kleintjes' de vetste kluiven uit de pot konden halen. Raas: „Die druk wordt inderdaad groot. Kijk, je kunt tevoren als ploeg nog zoveel afspreken, maar het verloop van een klassieker laat zich vaak niet dwingen. Zoals Milaan-San Remo. Wie had er nu op die Gomez gerekend? Dat die jon gens zo lang voorop zouden blijven? Achteraf kwam er kritiek, misschien wel terecht, maar de groten kunnen ook niet alles. Het ploegbelang vereist op sommige momenten dat je je tactiek afstemt op an deren." Voor Jan Raas staat er dus veel op het spel als hij donder dagmorgen op de dijken van de Zeeuwse 'Zak van Zuid-Be veland' alle nicotine-dampen opgedaan tijdens de Zesdaag sen van Bremen en Rotterdam laat 'uitwaaien'. Maar met na druk zegt hij echter: „Je moet durven kiezen. De jaren gaan meespelen." Overigens een makkelijke keus voor een ren ner, die behalve de Ardennen- klassiekers en Bordeaux-Pa rijs gedurende zijn carrière al le klassiekers won die er te winnen waren. Jan Raas gisteravond in actie achter de derny van Chris Smits. - FOTO ANP Wanneer NAC het eredivisieschap wil vasthouden dan zal er snel heel veel moeten veranderen. De resultaten van de laatste wed strijden (met als uitschieter de beschamende 6-1 nederlaag te gen Helmond Sport) wekken de indruk dat er in de boezem van de Bredase vereniging een sfeer van berusting is ontstaan. De club die jarenlang om zijn vechtlust bekend heeft gestaan is ver worden tot een tamme, voor iedereen te pakken tegenstander. Dat is een hele slechte zaak. De aan het eind van het seizoen vertrekkende trainer Jo Jansen en de spelersgroep zijn het aan hun ondanks alles, trouwe aanhang verplicht om een uiterste aan inzet te etaleren. Alleen daardoor kan er wellicht nog iets van het bijna failliete seizoen worden gered. Een extra belasting ligt op de schouders van Geels en Dusba ba. Zij zijn tenslotte op basis van hun vroegere reputatie aange trokken om NAC-uit het diepe dal van ellende te halen. Tot nu toe hebben ze op geen enkele wijze aan de hooggestemde verwach tingen voldaan. Het toch al niet zo gelukkige aan- en verkoopbe leid van het NAC-management is hierdoor in een nog kritischer daglicht komen te staan. Er rest nog weinig tijd om te bewijzen dat NAC niet zo slecht is als de huidige plaats op de standenlijst doet geloven. van onze sportredactie ZEIST - Nico Hanssen, de vo rig week 23 jaar geworden doelman van Fortuna Sittar- dia, is in de selectie voor het Olympische voetbalelftal in de plaats gekomen van Feyen- oorder Joop Hiele. Bondscoach Ger Blok had Hiele zondag in een selectie van 29 semi-profs opgenomen. Later bleek echter dat Hiele volgens de FIFA-reglementen niet op Olympisch niveau mee mag doen omdat hij twee jaar geleden tegen Ierland in een kwalificatiewedstrijd voor het wereldkampioenschap mee speelde. Dinsdagmiddag om 14.00 uur komt de selectie op het KNVB-centrum in Zeist bijeen voor een oefenduel. van onze sportredactie ROTTERDAM - Het Australi sche koppel Danny Clark/Don Allan heeft zich op de vierde avond van de Zesdaagse in Rotterdam in de tweede kop- pelkoers weer los gereden aan kop van het klassement. De Nederlands/West-Duitse com binatie René Pijnen/Gregor Braun reed zich in de eerste koppelkoers van de avond naast voornoemd duo, maar moest de Australiërs weer la ten gaan in de tweede koppel- koers. Het blijft overigens spannen in de hoogste regionen van de ranglijst. Vijf koppels bevin den zich nog steeds slechts op een of twee ronden achter stand van de leiders. De beruchte Hong-Kong- griep heeft inmiddels ook in de Zesdaagse zijn slachtoffers geëist. Gingen zondag twee amateurs op doktersadvies naar hun bed, gisteravond moest de jonge Italiaanse be lofte Maurizio Bidinost het strijdtoneel verlaten. Dat heeft weer tot gevolg dat Zes- daagse-keizer Patrick Sercu het in zijn laatste Hollandse Zesdaagse voorlopig alleen zal moeten klaren. De wedstrijd leiding zou zich echter op kor te termijn gaan beraden wie met de Belg een nieuwe com binatie zal gaan vormen voor de laatste twee dagen. Het tweede record van de ROTTERDAM - De organisa tie van het Nederlands Kam pioenschap op de baan komen de zomer in Nijmegen is rond. Gisteren bereikten de drie bij de organisatie betrokken par tijen - de KNWU, Prof Wieier Promotion en de wielervereni ging Groenewoud uit Nijme gen (de exploitant van de wie lerbaan in de Goffert) - tijdens de Zesdaagse van Rotterdam een definitief akkoord. Bij die bespreking waren ook Peter Post en Peter Bont huis, die voor de kwaliteit en de kwantiteit van het deelne mersveld bij de profs op 4 en 5 augustus moeten zorgen, aan wezig. In totaal bedragen de orga nisatiekosten volgens begro ting ƒ80.000. Prof Wieier Pro motion en de KNWU dragen daarin volgens een bepaalde verdeelsleutel het risico. Ahoy dat gisteravond behoor de te sneuvelen, werd niet ver broken. Van de drie Nederlan ders die op de kilometer achter de derny een poging waagden om de 51 seconden van de Belg Theo Verschueren te verbete ren, reikte René Pijnen nog het verst. Hij had 52.32 secon den nodig, hetgeen neerkwam op een snelheid van bijna 69 km/u. René Kos haalde het met 52.67 sec. ook niet en Mar tin Venix zag een premie van ƒ2000,- aan zich voorbijgaan door een tijd van 53.50 sec. weg te zetten. In de amateur-Zesdaagse gaan de Belgische broertjes Costermans ook na de vierde dag nog aan de leiding. De concurrentie is evenwel nog steeds groot, met drie koppels op slechts een ronde. Maandagavond om 23.00 uur was de stand: 1. Clark Allan (Aus) 223 punten 2. Pijnen Braun (Ned Wdl) 194 op één ronde: 3. Raas Frank (Ned Den) 263 4. Knetemann Fritz (Ned Wdl) 118 op twee ronden: 5. Sercu (Bel) al leen 288 6. Debosscher Schuma cher (Bel Wdl) 196 7. Venix Kristen (Ned Wdl) 184 op vier ronden: 8. Schütz Hermann (Wdl Lie) 193 9. Oersted Bausa- ger (Den) 85 op vijf ronden: 10. Van Vliet Wiggins (Ned Aus) 163 op zes ronden: 11. Oosterbosch/ Rinklin (Ned Wdl) 188 op twaalf ronden: 12. Zoetemelk Peffgen (Ned Wdl) 101 op zestien ronden: 13. Priem Kos (Ned) 117 van onze sportredactie ZEIST - Het sectiebestuur amateurvoetbal van de KNVB blijkt 6 januari juist te hebben gehandeld door semiprofs toe te laten voor het Olympische elftal tijdens de voorronden. Maandag kreeg men op het KNVB-centrum in Zeist per brief de bevestiging van het internationale olympische co mité (IOC) dat de wereldvoet balbond (FIFA) gemachtigd is in de voorronden van het Olympische toernooi semi profs te laten spelen. Zondag maakte bondscoach Ger Blok al een eerste selectie semi-beroepsspelers bekend. In theorie is het mogelijk dat voor het eindtoernooi in 1984 in Los Angeles deze spelers weer worden geweerd. Het IOC heeft daarover nog geen besluit genomen. Dinsdagavond is in Zeist een onderlinge oefenwed strijd, volgende week dinsdag 25 januari speelt een groep se- mi-profs in Deventer tegen het amateurteam. Het Olym pische elftal komt voor het eerst officieel in actie in de voorrondewedstrijden tegen Liechtenstein (op 2 maart uit en 16 maart thuis). onderling oefenpartijtje dj Kees Rijvers op het prognj ma gezet wordt. van onze sportredactie ZEIST - De oefenwedstrijd die bondscoach Kees Rijvers volgJ de week woensdag met het Nederlands elftal in Zuid-EurJ had willen spelen, gaat niet door. Het mini-reisje werd vanj programma geschrapt, omdat Kees Rijvers niet de beschikt zou hebben over het team, dat zestien februari in Sevilla del kwalificatiewedstrijd tegen Spanje speelt. Te veel afzeggingen, Jan Peters (geblesseerd), Kees Kist, Simon Tahamata en John Metgod, deden bonds coach Kees Rijvers besluiten de oefenwedstrijd te laten schieten. „Omdat", legde hij uit, „het nut van die wedstrijd niet zo groot meer was. Ik had het plan met vrijwel hetzelfde team te spelen dat later in Se villa zou spelen. Door de af zeggingen lukt dat niet". De pogingen van Jan Huy- bregts, die telefonisch zowat heel Zuid-Europa doorkruistte om een geschikte sparring partner te vinden, werden daarom stop gezet. De kans dat er voor de belangrijke wedstrijd in Spanje door het Nederlands elftal nog geoe fend wordt, is dan ook uiterst klein geworden. Weliswaar boden de Nederlandse top clubs, die niet bepaald blij wa ren met de aangekondigde trip, bondscoach Rijvers aan een wedstrijd tegen een ander Nederlands team te spelen, maar Rijvers liet reeds in een eerder stadium weten een der gelijk duel niet zo te zien zit ten. Daarom zal de bondscoach, net teruggekeerd uit Madrid waar John Metgod hem toe zegde in ieder geval beschik baar te zijn voor het duel te gen Spanje, komende dagen in Zeist alles nog eens op een rijtje zetten. Of dat een wat langere trainingsbijeenkomst oplevert dan gebruikelijk, kon Kees Rijvers nog niet zeggen. Hij: „Het wordt moeilijk. We zuilen even moeten uitzoeken wie vrij is. De ene speler is in het begin van de week vrij, de ander een paar dagen later". Het ligt wel in de bedoeling van de bondscoach volgende week dinsdag, 25 januari, een aantal internationals naar Zeist te halen. Aangezien dan ook de selectie van Jong Oran je, dat woensdag 16 februari in eigen land een EK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Spanje speelt, in Zeist present is, ligt het voor de hand dat er een TIMBREDA - Motorcoureur Anne Kies heeft zich maandag met een vierde plaats in de etappe Nara-Timbreda over 162 kilometer op de vijfde plaats in het algemeen klasse ment van de rally Parijs-Da kar gehandhaafd. De uitslagen: motoren, etappe: 1. Bacou (Fra) Yamaha 1.58, 2. Joi- neau (Fra) Suzuki 2.02, 3. Drobecq (Fra) 2.03,4. Kies (Ned) 2.05,5. Spira (Bel) 2.08. Algemeen klassement: 1. Auriol (Fra) BMW 34.39.35, 2. Dro becq 35.12.24, 3. Joineau 37.01.30, 4. Kirkpatrick (Bel) Yamaha 37.07.54, 5. Kies (Ned) 37.43.44. Auto's, etap pe: 1 Marreau Marreau (Fra) Re nault 1.11, 2. Metge Gillot (Fra) Rover 1.16, 3. TrossatBriavoine (Fra) Lada 1.16, 4. Jaussaud Da Silva (Fra) Mercedes 1.17, 5. Larti- gue Destaillats (fra) 1.17. Alge meen klassement: 1. Ickx Bras- seur (Bel Fra) Mercedes 9.41.49, 2. Trossat Briavoine 10.54.58,3. Met- ge/Gillot 12.06.11, 4. Lartigue/ Destaillats 13.45.48, 5. Jaussaud Da Silva 14.23.46. SCHIEDAM - De spelers van de eerste divisieclub SW uit Schiedam hebben nog altijd hun salaris over de maand de cember niet ontvangen. Het bestuur van de club heeft toe gezegd dat het loon voor het eind van de maand januari zal zijn betaald. Mede door een naheffing van het Budget Bewakings In stituut (BBI) van 65.000 gulden is de zorgelijke financiële si tuatie ontstaan. Men hoopt nu bij SVV dat de helft van dit bedrag teruggestort kan wor den, waarna betaling later kan geschieden. In afwachting daarvan wil het bestuur de spelers betalen uit de inkom sten van recettes en kantine verkopen, die overigens ook tegenvallen. Zo waren er bij de competitiewedstrijd SW - MVV van het afgelopen week einde slechts duizend toe schouwers. schuld moet dan een regelu getroffen worden. Een vie: partijen overeenkomst, vierde partij is dan de KNVB Volgens Henk Knol hee het kort geding, waarmee I de Rijk en een schot van Theo Ei Den Bosch dreigde, geen enki le rol gespeeld in het nemi van de beslissing. Henk Knt „Welnee. Dergelijke zaki maken we vaker mee. FC Dt Bosch krijgt nu van ons kans binnen week aan de jf stelde voorwaarden te vi doen. In feite is het een her haald aanbod. Deze week gai WIJK AAN ZEE - Pelt Scheeren heeft tijdens het (i Hoogovens schaaktoernoi zijn derde remise binnet Maandagmiddag kwam hij! de derde zitting van zijn algt broken partij uit de eerst ronde tegen de Amerika) Walter Browne al snel dellu van het punt overeen Er den nog slechts vijf zetten uit gevoerd. In totaal vergde ia duel 61 zetten. Dti ZEIST - Donderdag beslist d voetbalbond of de failliet ver klaarde club FC Amersfoort of niet aan de competitie vu de eerste divisie blijft deelw men. Bij een negatieve beslis sing wordt komend weekeint' met de wedstrijd FC D< Haag - FC Den Bosch een I* gin gemaakt van een extr competitie voor de eerste did sic be werkgroep compel:" opzet heeft een plan beda om de twee vrije clubs in eerste divisie tegen elkaar laten spelen. Een club was pc speelronde al vrij. Door M wegvallen van Amersfoc® kreeg een tweede club een vit weekeinde. Door deze ex® competitie spelen alle clu' twee keer tegen elkaar. V» een prijzenpot van minim'1 tachtigduizend gulden moet'' aanvallend gespeeld word!' Elk doelpunt is namelijk winstpunt. Een uitslag vanf; betekent zes punten voor thuisclub en twee voor de bjj zoekers. Na afloop van wedstrijd neemt elke pM ongeacht de uitslag, ook W vijf strafschoppen. De ra' geschoten elf-metertrapf'; tellen mee in het klassen^1 waarin aan het einde van competitie zonder twijfel f aantal clubs gelijk eindigen De Stichting Phoenix, aangeboden heeft de licen® van het failliet verklaarde Amersfoort over te nem'® heeft inmiddels laten wetj ook de schulden van de eers® divisieclub te willen over" men. Aanvankelijk wi'» Phoenix alleen de inboedel op kopen. kant van de lat terug in het vele goals voor Steen 2 werden gemaa Eddy de Beule. PHILIPPINE - SCHOONDIJK diende zege voor Schoondijke. inzet en kreeg de beste kansen. H helft voordat Schoonijke, in dez strijd, op voorsprong kwam. De Bram Huibregtse. RIA - AARDENBURG 2-1 - Ee gaande partij. In die periode kw sprong door Henk Begijn. Na rus' doelpunten van Eddy Vink en Ge< nog naar zich toe trok. TERNEUZEN - JONG AMBO* gehele wedstrijd aan elkaar gewa betere scoringskansen. Toch was score opende, maar nog voor rust rard Maas. Na rust scoorde Ru< treffer. SLUISKIL - AXEL 1-0 - Axel 1 windvoordeel en toen was er spral partij. Even kwamen de bezoeker der Hooft in die periode op de paa ker Sluiskil dat de winst naar zich Paul van der Hooft op aangeven v NOORMANNEN - VLISSINGE lijke wedstrijd op een goed bespe pelle heeft Noormannen tegen het de Vlissingen een goed resultaat l het begin niet naar uit. In de twee Nooijer 0-1. Noormannen kwam nuut langszij door een goal van Pi: eet» Van onze sportn sas VAN GENT - Vanwege he "pen veel Zeeuwschvlaamse p om vriendschappelijk te voetbalt I dag gespeeld werden, zijn samen "HOOFDPLAAT - SLUIS 2-2- helft werd afgesloten met een 1-5 kers Hoofdplaat kwam via Be maar door een eigen doelpunt v treffer van Sluis-spits Egbert Ve leiding. Na rust was Hoofdplaat door Johnny Cornells werd de st getrokken. j|VV24 - OOSTBURG 3-0 - E beter HVV'24. Vooral in de slotfa: veruit de meerdere. Na een 1-0 ru van de Walle) liep HVV'24 in df door goals van Paul Kouijzer en I waarop niets af viel te dingen. CLINGE 1 - CLINGE 2 6-1 - D Clinge 1 was twee klassen sterke rust was het 3-1 en in de tweede voetballend standaardteam uit n; ge werden gemaakt door Danny Cauteren (2x), Nelis de Visser er broeck. Voor Clinge 2 scoorde Ror STEEN - KOEWACHT 2-2 - met twee aan elkaar gewaagde p! iets meer in huis, maar KoewacI door hard werken. Koewacht kw ter van Gremberghe, maar kort mortel gelijk. Uit een strafscho Koewacht opnieuw de leiding, ma I cijfers op het scorebord, nu door I HONTENISSE - CORN BOYS i tere ploeg. Toch leverde dat bal beperkte het spel zich voornamel in de tweede helft werd er gesci score voor de thuisploeg door va trap fraai raak te knallen. Kort d Erwin Faas uit een counter scoort te nog verdiend doordat Jan var 2-1 scoorde. GRAAUW - IJZENDIJKE 1-1 - rust was Graauw beter en in de t\ het betere spel op. Van de versch Graauw kreeg voor rust wist Ro( ten. IJzendijke kwam na rust prachtig schot van Ronald Wiemt de kruising schoot. VOGELWAARDE - BRESKEh kige zege. Breskens was techniscl de zich ook de beste kansen, mat door slecht afwerken, bleven di Tot tweemaal toe werd door de E h outwerk geraakt. Na een half ui aan de andere kant wel raak. Ro: DEN BOSCH - Begeleid Dé Stoop, sectiebestui van het betaald voetbal, FC Den Bosch de onderhal lingen met de bedrijfsvei ging en de fiscus een wending kunnen geven, resultaat van de onderhal lingen, gistermiddag, was het door het BVG en tl aangevraagde faillisei voorlopig opgeschort wordt Erg veel tijd krijgt FC Bosch overigens niet. Bii uiterlijk een week, moet door de eerste divisieclub bepaalde voorwaarden, steld door BVG en fiscus, vi daan zijn. BVG-woordvoerder Her, Knol: „De lopende verplid tingen van dit seizoen moet de Rooy gelanceerd en oog in oog betaald worden. Voor de ou maakte de Vogelwaarde-spits gee SDO - STEEN 2 1-2 - Een ge werd door de Steen-reserves met sloten. Een sterk openingsoffen: ploeg zelfs een 0-2 voorsprong. D< geschud. Een fel offensief leverdf Van onze badmintonmedewerker ERNEUZEN - In de landelij- e |das van ,je badmintoncom- etitie werden het afgelopen 'eekeinde de laatste wedstrij- en gespeeld. Eersteklasser vanti 1 uit Vlissingen besloot et seizoen met een 3-8-verlies de thuiswedstrijd tegen lietwijk 1. Avanti 1 kan te- 'Szien op een redelijk goed j0en.' van de 14 gespeelde 'edstrijden werden er acht t 'wonnen en 6 verloren. l«! Tweedeklasser Temeuzen 1 andhaafde zich uitstekend, iet speelde uit tegen Zwalu- 2 en won verdiend zijn 'atste wedstrijd met 3-5. De eeuwse vertegenwoordigers de derde klas haalden alle- ÜS- een ruime voldoende en ndigden boven de midden- loot. Temeuzen 2 echter kon 'n de derde klas niet bol- erken en degradeert. Het Sfi thfls met 4-4 gelijk te- f n Blauw Wit 2. Avanti 2 won Flying Shuttle: 6-2. Avan- J, yerloor van koploper Ba- 3-5. M h de districtscompetitie is de eerste klas nog volop '^dfiing aanwezig. Terneu- ,n y dat met 6-2 won van Ko- ,T®e 1, promoveert naar de naelijke vierde klas die vol- nd seizoen voor het eerst an start gaat. Temeuzen 4 ,®n met 8-0 van Marathon 3. ""neuzen 4 is nog afhankelijk de uitslag Pluumpje- tfoiden. wint Astroïden dan "moveert ook Temeuzen 4. anti 5-Terneuzen 5 werd en het Oostburgse Sjuttul een vrij weekeinde. NI 4- 15 ku m( rei GI Sli Vj tit 17. M: 14- Ra 18 NI 8-( 15, 15- Hc W Kc Be Mi Vi se/ 15- Mi 15- NI -I Bo Dl 6 1 9 Sc gei ter Bo Sc! gei Sc!

de Stem | 1983 | | pagina 6