EPER4 Riimel Voor sector trendvolgers 3830 banen Inning receptenknaak vergt veel meer werk Caravan Camping rai „Wettelijk minimumloon afschaffen" I )e$relïM I INZAKE MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF ADM-AANKOOP ONZEKER Bloemenkoopman op Frans-Duitse grens aangehouden Weinig gelukkig Einde van de 'nul-optie'? 20-24 Januari BINNENLAND DEN HAAG - Staatssecretaris Piet van j Zeil(Economische Zaken) is gisteren nauwe lijks tegemoet gekomen aan bezwaren van de Tweede Kamer tegen zijn beleid met betrek king tot het midden- en kleinbedrijf. De Koning wil geen wet voor werkweigering I Poppe. ïetrouwbaar DE STEM COMMENTA AR CDA-leider: PvdA-bestuur moet partij- besluit negeren WEL OF NIET ONTVOERD? MINISTER IN PLAATS VAN 6400 DIRECTEUR AZ: „ENORME ROMPSLOMP" NCW WIL ALLEEN CAO-AFSPRAKEN OR Fokker houdt vast aan deeltijd voor jongeren Veerdienst naar Harwich wordt niet opgeheven Dienstenbond CNV: KBB moet heel blijven Omroepbonden dagen EO voor rechter DINSDAG 18 JANUAR11983 T22 PAGINA 3 T5 PAGINA 2 frig A.E. WIESSING, het militair brevet van ir behaald. Vaandrig SING is de eerste 'gelijke militair die frevet heeft gehaald in 1980 de militaire 'ppleiding ook voor ven mogelijk is ge ien. pURWAIN, de Britse ge- agent wiens radio- jschap vanuit een zol- Warschau de Britse \ing ervan op de hoog- Jacht dat de invasie van ■azi's in Polen was be ien, is op 83-jarige lijd overleden. CURWAIN ten talenkenner, atleet, jver en een gepensio- lid van de Britse ge le dienst. Tijdens de ede Wereldoorlog re- eerde hij Canadezen tegen de nazi's gerich- peraties in Zuid-Ame- en Tito's troepen in oslavië. Op een och- in september 1939 ver- Curwain zich op de fer van de Britse ambas- I in Warschau en seinde morse-bericht dat Ise vliegtuigen hun eer- bommen op polen had- geworpen. Kamer valt over beleid Van Zeil Irijgen. De vraag is dan pe Nederlandse pers de ook de tijd gunt om te ^tellen? (Over De Stem dat betreft geen klach- ft. Maar de jakhalzen van I op achterklap en voze latjes beluste pers, zullen jn gelegenheid onbenut In 's mans ellende voor Jouiting te benutten. Ik lid dat een ingestorte prins Lt verheven is boven een jïlkaar geklapte arbeider, ïar ik acht het wel ontoe- Itbaar dat een gulden aan |der ellende verdiend rdt. Ik hoop dat hierover Inen de pers afspraken te Iken zijn. Incenhage pie Maas. Bel meteen eV®n_ 035_i284333 OÏ schrijf naar: Antwoordnummer 70 1000 RA Amsterda j (postzegel /rcrvTyTx noett niet) Van onze redactie binnenland Van onze red. binnenland DEN HAAG - Minister De Ko- I ning(Sociale Zaken en Werk- I gelegenheid) is niet van plan I een recht van werkweigering I door werknemers op princi- I piële gronden wettelijk vast te I leggen. De Koning vindt dat het aan I de sociale partners is om dit I eventueel te regelen. Dit blijkt uit de antwoorden I van De Koning op schriftelijke I vragen van PvdA-Kamerlid S. Uit een onderzoek blijkt dat werkweigering op principiële gronden slechts in een beperkt aantal cao's wordt geregeld. Met een aantal beschei den toezeggingen hield de staatssecretaris staande dat de sanering van het midden- en kleinbedrijf gepaard zal moeten gaan met een aanzienlijke in komensvermindering voor detaillisten. Zowel de regeringspartijen als de PvdA hadden zware kritiek op Van Zeil. Gezegd werd dat hij de knelpunten in deze bedrijfstak waar 80.000 banen op de tocht staan, nau welijks in kaart heeft ge bracht. De drie 'ferote partijen willen veel meer steun voor midden- en kleinbedrijf. Staatssecretaris Van Zeil deed de volgende toezeggin gen: •het opeten van het eigen bedrijfspand door kleine zelf standigen die ermee kappen, zal wellicht kunnen worden uitgesloten. Van Zeil zal na gaan of de ex-ondernemer zonder zijn bedrijfspand te Als er bij niemand echte be- waren zijn, kan de kandidaat enoemd worden. Want het .ieuwe korpslid moet passen i het team, goed gezond zijn. ichtbij de kazerne wonen, oestemming van zijn baas ebben, curssussen willen vol-1 en en betrouwbaar ziin. Vaak worden mensen die in 1 lienst van de gemeente zijn ;evraagd toe te treden tot het corps. Commandanten wor- len dikwijls op deze manier jerecruteerd, maar ook men* :en met technische kennis. \ndere brandweerlieden heb- jen vroeger via vader of een ander familielid kennis ge' maakt of omdat de interesse door baas of collega's werd ge* werkt. Want wat te denken van de behanger die op he meest ongelukkige monnen plaksel en papier in de steek laat, of het bedrijfje waar nie alleen de baas zelf wegdraag maar waar ook zijn medewet* kers plotseling zijn verdoe* HET is heel begrijpelijk dat een democraat in hart en nieren als PvdA-fractieleider Den Uyl weinig gelukkig is met de motie over burgerlijke ongehoorzaamheid, die zaterdag op de partijvergade- I nngvan <je PvdA is aangenomen. In die motie wordt op korte ter een' onderzoek gevraagd naar vormen, mogelijkheden en I perspectieven voor burgerlijke en bestuurlijke ongehoorzaam- I leid en maatschappelijke actie en verzet. In Nederland wordt de dienst uitgemaakt door het parlement. In I sen parlementaire democratie beslist de meerderheid. Dat kan Hoogst vervelend zijn voor de oppositie, vooral als deze zich ge plaatst ziet tegenover een sterke Kamermeerderheid. Dat is nu bet geval: het CDA-WD-kabinet van Lubbers kan op 81 van de '50 stemmen rekenen. Voor mensen als Den Uyl heeft echter al tijd de regel gegolden dat zij zich tot het uiterste verzetten tegen regeringsvoorstellen, waarmee zij het niets eens waren, maar dat ze, als de Kamer eenmaal gesproken had, de beslissing van de I meerderheid eerbiedigden. Maar de hand houden aan spelregels begint in Nederland een I verouderd begrip te worden, zowel op en rond de voetbalvelden als in de politiek. Bezwaren tegen een tariefsverhoging van het openbaar vervoer? Dan steek je, zoals nu pas in Amsterdam is gebeurd, een treinstel van de metro in brand (schade 1,5 a 2 mil- ,oen) ot je gooit met bommetjes. Juist omdat deze vormen van normvervaging steeds meer voorkomen, zou een partij met een goed democratisch verleden als de PvdA op geen enkele wijze de indruk moeten wekken dat er met haar te praten valt over bur gerlijke en bestuurlijke ongehoorzaamheid. -AT de afstand tussen propaganda en de werkelijkheid vaak le vensgroot is, hoeft geen geheim te zijn. De recente publicaties over een wapenakkoord tussen de supermachten, over de Euro netten, dat afgelopen zomer, na ingrijpen van de regeringen in ■«kou en Washington afketste, toont andermaal aan welke af stand er bestaat tussen schijn en werkelijkheid. De onderhandelaars bij het overleg over de middellange af stand, de Rus Kwitsinsky en de Amerikaan Nitze, kwamen afgelo pen zomer na informeel overleg over de aantallen kernwapens in -uropa tot een basis-akkoord. Daarin zou de Navo een beperkt aantal nieuwe Pershing II- en Kruisraketten plaatsen, terwijl de Hussen tussen de 50 en de 100 SS-20-raketten, gericht op West- Europa, zouden mogen handhaven. Daarmee liet de Amerikaanse onderhandelaar Nitze de zoge naamde 'nul-optie' van zijn regering los. Die wil een ontmanteling ■an alle Russische middellange atstandsraketten in ruil voor het "®t plaatsen van de nieuwe Navo-raketten. De Amerikaanse re- I gering, Reagan voorop, heeft telkenmale laten weten slechts 1 Hierover te willen onderhandelen. De Russische leiders verwier- :en dit uitgangspunt vanaf de eerste onderhandelingsdag met argument dat daarmee een Amerikaans overwicht zou zijn I vastgelegd. Dat die standpunten niet onwrikbaar bleken, is een groot voor- feel. De onderhandelaars hadden uit hun eigen ervaringen van •an maanden overleg geleerd dat het Amerikaanse voorstel on- I 'aaibaar was geworden en dat dus naar alternatieven gezocht poest worden. Maar ze bleken te snel te denken voor de macht- l'abbers in Washington en Moskou, die hun propagandistische loopgraven nog niet wensten te verlaten. De manier waarop het 'Min en het Witte Huis hun vooruitgeschoven posten in Gene ra daarna hebben laten vallen, is bepaald hard te noemen en Ijalfs onwenselijk. Want in feite hebben de onderhandelingen I daarna geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd. Dat bleek wel pen de baas van Nitze, Eugene Rostow, verleden week werd Ptslagen als directeur van het ontwapeningsbureau van de re- ISaring. Rostow noemde als mogelijke ontslaggrond het feit dat hij paagtekens had gezet bij de haalbaarheid van de 'nul-optie'. Het P'slag nu geeft wel aan dat het Witte Huis zijn onderhandelaar pa het echec van afgelopen zomer geen centimeter speelruimte 'aer heeft gelaten; net zo min overigens als Moskou dat gedaan leeft bij zijn onderhandelaar. Dat het in de Geneefse wandelgangen deze zomer tot een ak- l*°ord kon komen, geeft aan dat de mogelijkheden van pen ak- |%d aanwezig zijn, maar niet liggen in de 'nul-optie'. En dat zal Inconsequenties voor ons kunnen hebben. Onderhandeling en fftripromis vullen op die manier het gat tussen propaganda en r'Brkelijkheid. En het zou een winstpunt zijn als blijkt dat Moskou F Washington tot een akkoord kunnen komen. gelde te maken toch aan spraak kan maken op een bij standsuitkering; •de kleinschaligheidstoeslag in de investeringspremie krachtens de WIR zal, zo luidt de overtuiging van het kabi net, worden gehandhaafd; •beunhazerij in de autorij schoolbranche door militaire rij-instructeurs zal door Van Zeil worden aangekaart bij de minister van Defensie; •met de kritiek van de Ka mer op verruiming van het vergunningenbeleid voor avondwinkels zal rekening worden gehouden(het CDA wil het aantal avondwinkels niet uitbreiden, de VVD wel mits ze een beperkt assorti ment voeren); •islamitische slagers en turkse caféhouders benevens oude rotten in de detailhandel zonder papieren zullen in aan merking kunnen komen voor ontheffing van de vergun ningseis, eventueel na het af leggen van een praktijkproef; •PTT-kantoren zullen al leen staatsloten mogen verko pen als daarvoor in de directe omgeving geen zelfstandige ondernemers aanwezig zijn. De PvdA heeft een motie in gediend om alternatieve be drijfjes niet aan te pakken in het kader van de vestigings wet. Voor het zomerreces wil Van Zeil nieuwe regels op dit terrein voorleggen. ZEIST(ANP) - CDA-fractie- leider Bert de Vries vindt dat het partijbestuur van de PvdA het besluit van de Partijraad om de bruikbaarheid van me thoden van burgerlijke ongeh oorzaamheid nader te onder zoeken naast zich neer moet leggen. De Vries verklaarde maan dagavond op een CDA-bijeen- komst in Zeist dat hij zo'n ge baar van het PvdA-bestuur zou beschouwen als een be langrijke overwinning van de parlementaire democratie. De Vries zei bezorgd te zijn over de „niet helemaal verras sende" ontwikkeling van de burgerlijke ongehoorzaam heid. „De geschiedenis van de jaren dertig leert immers maar al te duidelijk, dat tijden van economische crisis ook tij den zijn waarin de parlemen- tarie democratie onder druk komt te staan. Zie ook Stern-commentaar BONN - Aan de mysterieuze verdwij ning van de Friese bloemenkoopman Jo- han Speelman, die sinds 17 december werd vermist, is een einde gekomen. Speelman is terecht. Om precies vijf minuten voor twee gistermiddag werd hij aangehouden toen hij vanuit Frank rijk naar Zuid-Duitsland wilde gaan. Volgens de politie verkeert Speelman in goede gezondheid. Hij reed in een mid denklasse wagen en hij had bagage bij zich. Vorige week vrijdag had de ver dwenen bloemenkoopman met de recher che in het Noord-Duitse Oldenburg ge beld. Op vragen van de politie naar de reden van zijn verdwijning had hij ech ter ontwijkend geantwoord. De juiste plaats waar Speelman mo menteel in Zuid-Duitsland in bewaring wordt gehouden, wil de politie niet noe men. Inmiddels zijn twee beambten van de recherche in Oldenburg naar Speel man afgereisd om na te gaan „of er spra ke is van een ontvoering of van een straf baar feit". Speelman verdween vorig jaar spoor loos. Het vermoeden rees dat hij door drug-smokkelaars als koerier werd ge bruikt. De bloemenkoopman uit het Frie se Itens bezocht elke week de markten van Oldenburg en Nordenhamm. Na zijn verdwijning bleek zijn flatje in Olden burg overhoop gehaald. Vermoed werd dat hij door drugsmokkelaars was ont voerd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG/UTRECHT - Minister De Koning (Sociale Zaken en Werkgelegenheid) en de bonden hebben gisteren in principe overeenstemming bereikt over 3 vrije dagen extra voor de werknemers in de gezondheids- en bejaardenzorg, het welzijns werk en het openbaar vervoer: de zogenaamde trendvolgers. Voor die arbeidstijdverkor ting denkt de bewindsman aan 3830 nieuwe arbeidsplaatsen in deze sector. Hij heeft hiervoor 187 mil joen gulden beschikbaar. Het kabinet wil 315 miljoen aan arbeidstijdverkorting voor het hele overheidspersoneel beste den. Die arbeidstijdverkorting wordt mogelijk als tegenpres tatie van de overheid voor het afzien van de prijscompensa tie van 1 januari door de amb tenaren en trendvolgers. De Koning laat de partners die bij de 12 cao's voor de trendvolgers zijn betrokken, vrij te kijken of er meer dan 3830 nieuwe banen kunnen worden geschapen. De part ners, die daarover deze week onderhandelen, achten de kans op meer arbeidsplaatsen gering, omdat die dan uit de stijging van de arbeidspro- duktiviteit moeten komen, terwijl die z'n grens heeft be reikt. De bonden stelden gisteren na het overleg ontevreden vast dat het „bod" van de bewinds man minimaal is. Een werkge versvertegenwoordiger merk te op dat de 3 vrije dagen een verslechtering van het voor zieningenniveau zullen bete kenen. Van de 3830 nieuwe banen zullen er 2500 worden toege wezen aan de ziekenhuizen, 400 aan de bejaardenoorden, 560 aan de maatschappelijke dienstverlening en de rest aan de dagverblijven, de kinderbe scherming en het openbaar vervoer. Van een onzer verslaggevers BREDA/HELST - Zieken fondsen en apothekers blijken veel meer werk te moeten ver zetten om de eigen bijdrage van 2,50 gulden per voorge schreven geneesmiddel te in nen dan aanvankelijk gedacht is. Volgens directeur C.Wel- lhuhner van het Algemeen Ziekenfonds, met 350.000 leden in ZW-Nederland, is er sprake van een 'enorme administra tieve rompslomp'. „Ik vraag me zelfs af of deze maatregel wel zo besparend zal werken als gedacht is. De uitvoeringskosten tikken fors aan en ik kan me niet voor stellen dat ook maar éèn arts minder medicijnen zal voor schrijven om zo een patiënt een of twee rijksdaalders te besparen", aldus de heer Wel- lhuhner. Volgens hem weet het pu bliek nog altijd niet wat de maatregel precies inhoudt: „We krijgen erg veel vragen te verwerken. Eind deze week gaan er ca 100.000 blauwe kaarten naar onze hoofdver zekerden. Ai onze mensen krijgen deze week een uitvoe rige circulaire en landelijk zullen er reklamecampagnes gevoerd gaan worden via ad vertenties en de televisie". De heer Wellhuhner stelt dat er nog wel enkele dingen geregeld moeten worden voor de maatregel over twee weken ingaat, „Er is nog geen voor lichting aan de buitenlanders werknemers gegeven, de ge neesmiddelenfolders zullen aangepast moeten worden, wat gebeurt er met grensar beiders en niet-thuiswonende meeverzekerden. En wat ge beurt er als mensen in spoed gevallen bij de apotheek ko men en geen geld bij zich heb ben? Allemaal vragen waar nog een antwoord op moet ko men", zegt hij. De directeur van het AZ verwacht dat de eigen bijdra ge voor ziekenfondspatiënten zoveel administratief werk met zich zal brengen, dat hij zijn personeel met een of twee mensen zal moeten uitbreiden. Hij verwacht ook dat de apo thekers de uitvoerige admini stratie waartoe zij verplicht worden binnenkort wel van de fondsen vergoed zullen willen hebben. Hij heeft nog meer twijfels over de hele gang van zaken: „De staatssecretaris wil een proefneming van een half jaar en dan kijken of hij de maat regel moet intrekken of bij stellen. Zo'n periode is natuur lij k veel te kort, want een griepepidemie kan het hele beeld door elkaar gooien. Je kunt op je vingers natellen dat de proef termijn verlengd zal worden". In zijn organisatie is nage gaan of het mogelijk is de riks eigen bijdrage te betalen uit het zgn. aanvullingsfonds. „Onmogelijk", aldus de heer Wellhuhner, „want dan zou de premie fors omhoog moeten. We zouden dan zo'n tien mil- joed gulden meer moeten in nen. De premie van 1,25 gulden per maand zou moeten stijgen tot twaalf gulden per maand. En je zou ook nog toestemming van economische zaken moe ten hebben". DE aankoop van twee van de in totaal zes ADM-dokken door de gemeente Amsterdam is op heel losse schroeven ko men te staan doordat minister Van Aardenne(Economische Zaken) gisteravond heeft geweigerd de noodzakelijke garan ties te geven. Amsterdam wilde de twee dokken voor 15 mil joen gulden kopen en daarna weer aan de werk verhuren. Voorwaarde van Amsterdam was echter dat het rijk zich ga rant stelde voor eventuele verliezen. Van Aardenne wil zich slechts voor enkele luttele miljoenen garant stellen. Volgens de helft van de ADM-aandeelhouders is het Amsterdamse plan toch niet voldoende om iets uit te halen. Amsterdam heeft zijn hoop nu gesteld op de Tweede Kamer vandaag. Op de foto luisteren ADM-werknemers naar de stand van zaken. - FOTO ANP (ADVERTENTIE) Deze keer ook met een groot aanbod toeristische informatie uit binnen- en buitenland Het meest uitgebreide assortiment tenten en caravans onder één dak Donderdag en vrijdag geopend van 10-17en 19-22 uur. Zaterdag, zondag en maandag geopend van 10-17 uur. Trein-Toegang-biljetten bij NS-stations. AMSTERDAM Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het Nederlands Christelijk Werkgeversver- bond(NCW) vindt dat de cao-partners met elkaar over de hoogte van het minimumloon moeten gaan onderhandelen. Het wettelijk minimumloon moet worden afgeschaft. Door de hoogte van het mi nimumloon, net als in West- Duitsland, per cao te bepalen wordt meer recht gedaan aan de verschillende omstandighe den bij een bedrijf of bedrijfs tak. Het wettelijk minimum loon kan worden afgeschaft, omdat de overheid al een be leid voor de echte minima (kostwinners met de laagste inkomens) voert, aldus NCW- secretaris drs.J.K.Bout. Volgens Bout is het mini mumloon in ons land te hoog vergeleken bij andere landen. Als je het Nederlandse mini mumloon op 100 stelt, is het Belgische 88, het Franse 70 en het Spaanse 37. Er zijn in ons land 450.000 werknemers die het minimumloon verdienen en 10 procent daarvan is kost winner. Vooruitlopend op het per cao vast te stellen minimum loon willen de christelijke werkgevers, evenals de andere werkgeversorganisatie VNO, dat de overheid een minimu muurloon vas.tstelt. Dat is een keiharde voorwaarde om te komen tot herverdeling van arbeid en bestrijding van de jeugdwerkloosheid, aldus drs.Bout. Drs.Bout bepleitte een hoge re vermogens- en voorraadaf- trek voor de bedrijven dan het kabinet wil. Dat zou een be langrijke psychologische op kikker voor het bedrijfsleven zijn, zo zei de NCW-secretaris. <V V5 Merijn heeft vakantie MERIJN Van onze redactie binnenland SCHIPHOL - De Centrale On dernemingsraad (COR) van Fokker zal contact opnemen met de overheidsinstanties en de bedrijfsverenigingen om alsnog te bewerkstelligen dat jongeren bij Fokker in deeltijd kunnen gaan werken. Dit heeft de COR maandagmiddag in een verklaring meegedeeld. Fokker en de vakverenigin gen bereikten vorige week dinsdag een akkoord over de wijze waarop het aantal ar beidsplaatsen bij de vliegtuig- fabrikant met 1.400 moet wor den verminderd. Met deze overeenkomst was het plan van Fokker om alle jongeren tussen de 18 en 23 jaar een hal ve baan te geven, van de baan. Dit omdat de vakverenigingen onvoldoende garanties aanwe zig achtten dat het salaris van deze jongeren zou kunnen worden aangevuld. Een woordvoerder van Fok ker zei maandagmiddag des gevraagd dat deze week nog besprekingen zullen plaats vinden met het ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid om „in een uiterste poging na te gaan of de over heid bereid is bij dit probleem te helpen". Fokker acht toch nog mogelijkheden daartoe aanwezig. SCHIPHOL(ANP) - Vertegen woordigers van de Britse veerdienst Sealink en de Stoomvaartmaatschappij Zee land (SMZ), die samen de lijn Hoek van Holland-Harwich onderhouden, zijn maandag avond op Schiphol besprekin gen begonnen over een op sta pel staande beëindiging van Britse activiteiten in deze van oudsher bekende zeeroute tus sen Nederland en Engeland. Woordvoerders van beide maatschappijen hebben dit maandag meegedeeld. De woordvoerder van de SMZ zei dat van die kant het vertrouwen in de dienst on verminderd groot is en dat on afhankelijk van wat de Britse partner doet, de lijn zal wor den voortgezet. Sealink heeft met de SMZ een contract tot 1988. De maatschappij Zeeland wil dinsdag eerst de resultaten van de besprekingen op Schip hol intern verwerken, voordat zij met mededelingen naar buiten komt. Of een eventueel terugtreden van Sealink tot een uitbreiding van het Ne derlandse aandeel op de lijn zal leiden, is nog niet bekend. Sealink, dochtermaatschappij van de Britse spoorwegen, maakt in tegenstelling tot de SMZ grote verliezen op de lijn Hoek-Harwich. Door Louis van de Geijn AMSTERDAM - De Diensten bond CNV vindt dat het Bijen korf-concern intact moet blij ven. Maatregelen moeten niet zijn gericht op het veilig stel len van financiële belangen, maar op het behouden van werkgelegenheid. Een verlies van 1500 tot 1600 volledige banen bij het KBB- concern, zoals is neergelegd in het aanvankelijke directie plan,- is nu vrijwel onvermij delijk geworden, aldus de CNV-bond. Volgens de bond dreigt anders een verlies van 4000 arbeidsplaatsen. De Dienstenbond CNV heeft zijn 'plan' gisteren aangebo- iden aan de directie en com missarissen van Koninklijke Bijenkorf Beheer, die vandaag haar herstelplan ter sprake brengt in een vergadering met bonden en ondernemingsraad. Van onze red. binnenland HILVERSUM/DEN HAAG - De gezamenlijke bonden van om- roeppersoneel hebben de Evangelische Omroep(EO) voor de kantonrechter in Hilversum gedaagd omdat deze omroepvereni ging weigert de cao na te leven. De betrokken partijen hebben dit maandagavond bevestigd. De EO ziet geen heil in de anti-discriminatiebepalingen van de cao.Bestuurder H. van Gils van de Unie BLHP zei dat de EO tijdens de behandeling van de omroep-cao niet heeft geprotes teerd tegen de bepaling dat de omroepwerkgevers hun mede werkers ongeacht geslacht, geloof, ras, nationaliteit of seksuele geaardheid gelijkwaardig zullen behandelen. De gezamenlijke bonden, de Dienstenbond FNV en CNV, de Unie BLHP en de Ne derlandse Vereniging van Journalisten(NVJ), vorderen in kort geding voor de Hilversumse kantonrechter dat de EO zich aan alle cao-bepalingen houdt. Het geding dient op 1 februari.

de Stem | 1983 | | pagina 3