irsus swerk Twee NAG—spelers in Olympische selectie I P0L0TUSK0DA? FAST F! Onverwachte rentree van Epi Drost \Blamerende nederlaag voor Bred an aars Hinault in Vuelta plaats d de studiegids aan 'EN BILTHOVEN [kspostspaarbank IPOSITO'S JZEN IE? RIJDT U A?{ MAANDAG 17 JANUAR11983 Ihes heeft zich de ken zonder gedegen mi P 1 bd. ter middeld I x per 14 dagen en uur. De cursusplaatsen zijn-l eda, Den Haag, Eindhoven, terdam, Utrecht en Zwolle. iibliivend uw pelswerk. S02PW p&GINA SPORT ZEIST - Ger Blok, bondscoach van het Olympisch team, heeft nog een maand de tijd om zijn ploeg voor de eerste kwalificatiewedstrijd, twee maart in en tegen Liechtenstein klaar te stomen. Dat team zal wellicht 'professioneel' getint zijn. Immers, sinds zes februari mag Ger Blok een greep doen in het ledenbestand van het betaald voetbal. Dat lever de afgelopen weekend een selectie, met onder andere de NA- C'ers Koos Waslander en Edie de Schepper, van 29 spelers op. Ger Blok kon na het bekend maken van die selectie overi gens meteen gaan schrappen, al hield de bondscoach wel een slag om de arm. Joop Hiele, uitgenodigd door de bondscoach, mag volgens de nieuwe bepalingen namelijk niet deelnemen aan het zo ambitieuze Olympisch project. Want spelers, die uitgekomen zijn in WK-kwalificatiewedstrijden en/of WK- eindronden mogen slechts als toerist naar het Amerikaanse Los Angeles. Feyenoorder Joop Hielde keepte twee jaar ge leden tijdens een WK-kwalificatiewedstrijd onder leiding van Jan Zwartkruis tegen Ierland. Ger Blok: „Ik wacht even af Er zijn wat onduidelijkheden omtrent de reglementen. Als Joop niet mag spelen, betreur ik het ten zeerste. Want hij wil dolgraag". Ger Blok, woensdagavond teruggekeerd uit Split waar hij door Romiin vin Damme met bondscoach Kees Rijvers de trainersbijeenkomst van de UEFA bezocht, heeft tot nu toe vijftien clubs benaderd. Dat leverde links en rechts wat kritische noten op. Onder andere van Feyenoord. In Rotterdam vreest men namelijk, dat de selectie regelmatig uitgedund zal zijn, omdat diverse spelers naar Zeist (A-team, Jong Oranje, Olympisch team, WK-ju- niorenteam) moeten. „Daar heb ik alle begrip voor", liet Ger Blok weten, „ik ben het met Hans Kraay eens dat er in Zeist sprake moet zijn van een zeer goede coördinatie. Theo Ver langen van FC Groningen kaartte dat ook aan. Ik vind in derdaad, dat er in Zeist zeer goede afspraken gemaakt moe ten worden. Bij Roda lagen de problemen op een wat ander vlak. Roda heeft momenteel een wat smalle kern. Met Piet de Visser heb ik dat uitvoerig besproken. Nee, ik kan niet spreken van weinig medewerking. Ik ben overal aardig ont vangen. Maar nogmaals, er moet verschrikkelijk goed ge coördineerd worden". Afspraken zijn er ook gemaakt in Split. Daar spraken Ger Blok en Kees Rijvers uitvoerig over de wijze van selecteren. Immers, momenteel moeten er uit de betaalde sector vier teams gevuld worden. Ger Blok: „Van de A-selectie en Jong Oranje blijf ik af. Spelers die daarvoor in aanmerking ko men, heb ik niet benaderd. Voor Jong Oranje is dat vrij con creet. Spelers die na acht juni 1968 geboren zijn, roep ik niet op. Maar dat kan zich straks weer anders manifesteren. En ook" dan moeten er weer sluitende afspraken gemaakt wor den". In de betaalde sector viel ook te beluisteren, dat de selec tiewedstrijd die dinsdagmiddag in Zeist gespeeld wordt, als overbodig gezien wordt. „Maar", stelde Ger Blok, „het is voor mij heus niet zo moeilijk om zestien spelers te selecte ren. Ik wil echter een eerlijke selectie. Vandaar die wed strijd. later komt dan nog eens dat duel tegen de amateurs. Want ook die verdienen een kans. Ik ben ongeveer een jaar bezig geweest met amateurs en 'koelkastspelers'. Plotseling gaan we een heel andere koers varen. Krijg je meer moge lijkheden, moetje opnieuw gaan selecteren. Nou, dat zal best weer een heleboel kritiek opleveren. Maar dat moet dan maar". De betaalde selectie speelt dinsdag een onderling duel/ Een week later neemt het door Ger Blok uit dat duel gehaal de team, de handschoen op tegen de Olympische selectie. Daarna zal Ger Blok zijn definitieve keus bekend maken, waarna twee maart de eerste wedstrijd tegen dreumes Liechtenstein volgt. De geselecteerde Olympische semi-profs zijn: Hoekstra en Troost (Feyenoord), Formannoy, Van Tiggelen, Andriessen, Lengkeek en Van Gaal (Sparta), Balm, Van Leen, Haar en Leysner (Haarlem) Leenheer, Pattinama en Blanker (Excelsior), Van der Meer en Tiktak (AZ'67), Van der Lem, Carbo en Adelaar (FC Utrecht), Versfeld Strijbosch en Van der Hooft (Helmond Sport), Waslander en De Schepper (NAC), Jans (FC Groningen), Woudsma (Go Ahead Eagles) Koevermans (Fortuna S) en Molenaar (Ajax). len envelop zonder voordnummer 93 - Eilthoven. IAC gaat door de hel in Helmond uw hele leven van gaat profitertn. I^ELMOND - Twee keer al liet Johnny Dusbaba op z'n Haags Vlaams [weten dat hij weliswaar blij was met de kans die NAC hem dit seizoen taf, maar dat hij toch uitkeek naar een overstap naar één van Neer- |lands topclubs. Na het avondje (zaterdag) Helmond SportrNAC, een duel dat de Bredase club totaal kansloos met 6-1 verloor, mag echter de vraag worden gesteld: moet NAC wel zo blij zijn met voetballer Dusba ba? Het treffen in het knusse stadion 'De Braak' in Helmond betekende bijna het requiem voor zwaargewicht Johnny Dusbaba. rINl ekeningen |u bedragen eén of meer Ivaste rente, (was 5!/2%) (was 6 (was 61/2%) (was 7 (was 71/2%) (was 71/2%) vaarmee u bij 1.000,- gedu- Ljks verzekerd |nte-uitkering. (was 7/4%) (was 71/4%) (was 7.5%) f/o (was 7.5%) tijn waarde- of f 5.000,- (was 6/2%) (was 7 (was 7/2%) sn 14 dagen na zonder aftrek geheel ladere informatie unt ook bellen: De Belgische Hagenaar I mocht dan wel zo trots melden Idat hij met zijn vijftien kilo laan gewichtsverlies door 'de ■hel was gegaan'; zaterdag liet ■hij zijn medespelers die zware Iweg afleggen. En dan zeker in Ide tweede helft. NAC-trainer |Jo Jansen omschreef het na «afloop - overigens zonder na- |men te noemen - treffend met: „Er vielen zulke grote gaten in lonze verdediging dat er wel leen oorlogsschip doorheen I kon". De oorzaak van die vele Ivrije doortochten, die de spit- I sen van Helmond Sport zeker linde tweede speelperiode al te [vaak op een presenteerblaadje [kregen aangeboden, lag in het feit dat Johnny Dusbaba zich niet aan zijn taak hield. Hij [werd door NAC op 12 novem- ber van het vorig jaar aange- I trokken om de defensie meer lichaam te geven en vooral om die belangrijke linie leiding te lieven. Johnny Dusbaba zelf werk- |te hard om aan die eisen te Ivoldoen. De vijftien kilo, die |hij via een streng dieet ver- vormden voor hem de ga- Irantie dat het tweede gedeelte |van de competitie in de eredi visie na de winterstop voor |hrAC geheel anders zou verlo- Ipen. Positiever dus. Maar in IHelmond, waar Dusbaba aan |z'jn echte rentree zou begin- |nen (tenminste dat kondigde Ihij aan) viel daar niets, maar Ifen ook totaal niéts van te be speuren. De dertig, kale popu lieren langs de korte en lange Ihjde van het stadion 'De |Braak' bogen dan ook meewa- |r'g hun kruinen bij het aan schouwen van zoveel onkunde. Te vaak wilde Johnny Dus- »aba - en dat was het enige ■"at hem zaterdagavond sierde I' bewijzen dat hij de verlosser San dit armetierig NAC was. De geblokte verdediger schoof, Sadat Helmond Sport de eer- Ijle helft met een regelmatig |»t stand gekomen 2-0-voor- r°ng afsloot, veelvuldig in het NAC-middenveld om Spar de mouwen op te stropen. |*t toneelstuk van de Ameri kaanse schrijver Arthur Mil ler 'Het requiem van een If'Caargewicht' mag dan over |«n oudere bokser gaan, de af- n was wat Dusbaba betreft l'h Helmond hetzelfde. De Joetballer Dusbaba viel ver- Schrikkelijk door de mand. door Rob van Doursen Nu voert het natuurlijk te ver om Dusbaba alle schuld van deze nederlaag, die overi gens veel groter had moeten uitvallen gezien de kansen van Helmond Sport, in z'n schoe nen te schuiven. Tenslotte be drijft men het spel voetbal met elf man. En het moet gezegd Dusbaba werd nu niet bepaald voorbeeldig bijgestaan door zijn ploegmakkers. Dat lag trouwens ook ten grondslag aan de taktiek waarmee NAC Helmond Sport zaterdagavond meende te moeten bestrijden. Voor rust met 4-4-2 en na rust met 4-3-3 (Geels kwam toen voor Jac de Kroon in de ploeg). Trainer Jo Jansen had in de eerste helft speciaal voor Ad Krijnen een aparte opdracht. Terwijl De Kroon-Joore-Dus- baba-Heeren de laatste lijn vormde, moest Krijnen als een Helmond Sport - NAC 6-t <2- 0). 5. Cramer 1-0, 40. Meeuw- sen 2-0, 49. Dijkstra 3-0, 52. Van dfer Hooft 4-0, 62. Cra mer 5-0, 80. Dijkstra 6-0, 83. De Schepper 6-1. Scheids rechter Geurds. Toeschou wers 4500. Helmond Sport: Versfeld; Klaassen, De Werf, Lacroix, Ribberink (Van der Ven); Meeuwsen, Edelbloedt (Vin cent), Strijbosch; Dijkstra, Cramer, Van der Hooft. NAC: Van der Meulen; Hee- ren, Joore, Dusbaba, De Kroon (Geels); Krijnen, De Schepper, Smits, Swanen- burg, Waslander; Van der Borgt. soort slinger-voorstopper de opkomende middenvelders van Helmond Sport en dan speciaal Hans Strijbosch op vangen. Een aardig plan waar schijnlijk op papier, maar in de praktijk kwam er op het glibberige, natte en dus zware veld in Helmond niets van te recht. Helmond Sport-trainer Jan Notermans had namelijk het antwoord klaar. Simpel gezegd kwam dat hier op neer: houdt NAC het bordje met eten voor, wacht tot het hapt en sla dan toe. Helmond Sport, dat tevoren de reputatie van NAC vreesde - tenslotte ging de eerste wedstrijd in deze competitie voor de Helmon- ders in Breda met 4-2 verloren - werd daarbij in de kaart ge speeld door het feit dat Jo Jansen in feite maar één echte aanvaller in de basis had staan: Guus van der Borgt. De rest was ingesteld op louter afweer. Maar daarin werd al na vijf minuten een flinke bres geslagen toen de vervan ger van de licht geblesseerde Harry Lubse, Erwin Cramer het schutteren van de NAC- defensie koelbloedig afstrafte. Die treffer betekende de voor bode van nog eens vijf. Hel mond Sport liep namelijk vrij gemakkelijk uit tot 6-0 alvo rens Edy de Schepper uit een vrije trap de eer, zoals het vroeger heette, redde. Maar dat doelpunt was slechts een flinterdunne, zeer minieme pleister op een gapende won de. Een wond, die snel, heel snel gehecht zal moeten wor den. Anders zou het inderdaad wel eens te laat kunnen zijn voor NAC. De aankopen van Geels en Dusbaba ten spijt.... Erwin Cramer scoort met een spectaculaire kopstoot. Jacques de Kroon kijkt machteloos toe. urn - FOTO PETER SMULDERS Fastfit heeft van élk automerk de uitlaat in voorraad. Monteert uitalultend uitlaten. En zo efficiënt, dat u tot 30% voordeliger uit bent dan bij uw dealer. Bovendien: kiaar terwijl u wacht - zonderafspraak - en met 1 jaar schriftelijke garantie urtJaatcenters I1millmillinnilminilmi A21 Jee" ssing is. zonder postzegel naar: /rijkspostspaarbank, postbus RL-STEM-3j| RRKRADE - Achttien |Jaanden geleden speelde Epi ,'°st, 37 jaar inmiddels, zijn ,*te wedstrijd in het bc- bide voetbal. Daarna teken- f !"j een contract als jeugd- ltch'ner van Twente en be- "luwde hij meteen zijn ac- I loopbaan als beëindigd. Enkele weken geleden, de 'essures stapelden zich toen L1' TC Twente al op, besloot I "jst alsnog ook een voorlopig I» rs"eontract te tekenen om ["geval van nood zijn ploeg te linnen helpen. Naarmate de essure-Iijst in Enschede lan ger werd, kwam de rentree van Drost dichtbij. Vorige week besloot het bestuur dan ook een spelers-licentie voor de jeugdtrainer aan te vragen. Gistermiddag, in het duel Roda- Twente (3-1), maakte Drost zijn rentree op het hoog ste niveau. Na 66 minuten moest hij opdraven om de amateurspeler Van Benthem te vervangen. „Ik mis natuurlijk alle wed strijd-ritme, maar wie me kent, weet dat ik daar nauwe lijks moeite mee heb. Zelfs in een onderling partijtje op de training speel ik om te win nen. Ik train nog altijd twee tot drie keer per dag en ik weeg vijf kilo minder dan toen ik nog bij DS'79 speelde. Het tekent alleen de situatie bij ons, als men een beroep op mij moet doen. Ik weet niet of dat in de toekomst voor herhaling vatbaar is. Ik maar daar ove rigens geen punt van. Als Twente een beroep op mij doet ben ik er, daarvoor ben ik te veel Twente-man". llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Parijs - Dakar eist weer een dode Van onze sportredactie KORHOGO - De 30-jari- ge Franse motorcoureur Jean Noel Pineau is in de rally Parijs-Dakar dode lijk verongelukt. Hij werd vrijdagnacht be wusteloos door een me disch team gevonden in de woestijn op 115 km van Muagadougou. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. Daarmee bleef de traditie van de tragiek in deze zwaarste rally ter wereld gehand haafd. Pineau is de zesde deelnemer die dodelijk verongelukt sinds de ral ly in 1979 van start ging. Het totaal aantal doden, waaronder diverse jour nalisten en toeschouwers en officials is zelfs twee maal zo hoog. Pineau was een grote vriend van Mi chel Merel, die vorige week zwaar gewond (zijn toestand is nog steeds kritiek) uit de woestijn moest worden afgevoerd. Vlak voor de start van zijn vierde Parijs-Dakar zei Pineau, die in 1980 nog een 3de plaats claimde: „Dit is voor de eerste maal dat ik geen angst heb de rally te rijden. Ik voel me ontspan- nender dan ooit tevoren". Misschien was het wei het bange voorteken dat zijn laatste rally Parijs-Dakar, waaraan hij zijn hart ver pand had, zou zijn, die hem tenslotte noodlottig werd. De Franse motorcoureur Philippe Vassard en Gilles Desheulles die eveneens sinds woensdag waren ver mist, zijn sinds zaterdagoch tend terecht. Het duo werd uitgeput met nog slechts twee veldflessen water in de woestijn I'Arbre du Tenere door militairen van het Ni- geriaanse leger gelokali- Jean-Noel Pineau tijdens de start van Parijs-Dakar seerd en door een helicopter van de organisatie uit de meedogenloze hel gehaald. Zij hebben tenminste nog geluk gehad. De beide cou reurs verkeerden tot het moment van hun vermissing vooraan in het motorenklas sement. Gistermorgen zijn na de rampetappe van woensdag ook de 31-jarige Fransman Arnaud Lucbert en diens cor piloot Maurice Lefevre (36 jaar) gevonden. Het tweetal bereikte volkomen uitgeput te voet Agades, nadat hun wagen door het woestijn zand was ondergestormd. De rally eiste zaterdag op nieuw twee slachtoffers. Kort na Niameij geraakte Claude Manon en zijn maat Jean Yves Joussee met hun Mercedes het spoor bijster, waardoor hun wagen over de kop sloeg. Evenals de 50- jarige Duitser Herbert Schek, die bekend staat als de grijze woestijnwolf maar na een val met zijn BMW als een brokje wanhoop op de zandpiste achterbleef, moes ten zij zwaar gewond van het slagveld worden afge voerd. Hoeveel deelnemers in de storm hebben moeten opgeven was gisteravond nog niet bekend. De organisatie van deze monsterrally blijkt intussen een ware puinhoop te zijn, die op los zand is gebouwd. Op de controleposten in de rit van Agades naar Niamey bleken niet tijdig genoeg tijdswaarnemers aanwezig te zijn, waardoor van ver schillende motorrijders geen tijden konden worden gere gistreerd. Deze onregelma tigheid was trouwens niet de eerste in deze rally. Vorige week waren er door Sabine en de zijnen ook al in twee verschillende etappes nood- posten uitgezet. Het niet op tijd aanwezig zijn van de tijdswaarnemers heeft bij de vedetten Auriol, Bacou en Neveu, de voornaamste troeven voor het motorklas sement, kwaad bloed gezet. Vooral Hubert Auriol, de winnaar van 1980 die ook nu weer oppermachtig de lei ding claimt, bombardeerde Thierry Sabine daarbij tot kwal. In het algemeen mo torklassement blijft de Fransman Hubert Auriol, oftewel 'de Afrikaan' zoals hij in de rally wordt ge noemd, de onbetwiste leider in het algemeen klassement vóór zijn landgenoot Patrick Drobecq en de verrassend goed rijdende Belg Olivier Kirkpa trick. Anne Kies, die 5de staat, wordt in het algemeen klas sement vooraf gegaan door de Fransman Mare Joineau. Jacky Ickx blijft zijn pas verworven titel als sport man van het jaar in België eer aan doen. Samen met zijn makker, de Franse film acteur Claude Brasseur, voert hij souverein het autoklassement aan. PARIJS - De ronde van Span je wordt voor het eerst sinds vele jaren sterk bezet. Naast wereldkampioen Giuseppe Saronni zal Tour de France winnaar Bernard Hinault aan de 'Vuelta' deelnemen. De Fransman won de Spaanse ronde bij zijl} eerste en enige start in 1978 met grote over macht. Hinault vertrekt in april niet in de eerste ronde van de Verenigde Staten, die van 8 tot 10 april rond Wash ington wordt gehouden. Een dreigende schorsing heeft hem weerhouden van de oversteek. Op 10 april wordt namelijk de klassieker Parijs-Roubaix verreden. Als een van de veer tig a-renners is hij verplicht die wedstrijd te rijden.

de Stem | 1983 | | pagina 9