AFDELING ZEELAND VAN ZNB: Adriaan van der Stoep winnaar van 4Mens-erger-je-niet' in Zuidzande Breskens nam afscheid van mijnmeester Kl )RT MIDDEIT ZEEUWS Pauselijke onderscheiding V. van de Hemel in Groede Sint-Sebastiaan heeft meeste kans op titel Buit van 4500 gulden bij inbraak Terneuzen laar als de zant als de clusieve et afprijzen .gezochte waaronder ermodellen, lderland, e, cassina, n, lübke, veel meer, 1 en 'n ei" dijk dan), nou, dat u vies krijgt s 1907 blijft ■uiming. T6 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND SUPERSTAR WEDSTRIJDEN SAS VAN GENT I" ranjebloem [wis brengt [leuw stuk Aangenomen Medezeggen schapsraden ZLM-scholen geïnstalleerd Toneelstuk Kloosterzande in première Schietingen Plaatselijk nieuws Hoek Sint-Jansteen iaANPAG 17 JANUAR11983 Vanaf 13 januari m van wereldklasse: stelijn, cidue, comfort, knoll, kill-intern, lübke, d-frau, saporiti, thonet, dijk te bereiken met nederland: 01155-2010; Van onze correspondent gAS VAN GENT - Met nog vjcr onderdelen van de Sas- se Superstarwedstrijden v00r de boeg kan Sint:Se- bastiaan de titel nauwelijks meer ontgaan. De hand boogschutters uit Westdorpe hebben zich na het onder deel 'karabijnschieten' ste vig op de eerste plaats ge nesteld. Met de wetenschap jat de eigen specialiteit •handboogschieten' nog aan ge beurt komt mogen de kansen op de titel hoog inge schat worden. Sint-Sebastiaan komt sterk voor de dag dit jaar. Bij alle onderdelen werden tot nu toe ereplaatsen be haald. Bij het onlangs ge houden 'karabijnschieten' toonde de Westdorpse for matie zich zelfs de sterkste. Dat droeg er mede toe bij dat het verschil met de nummers twee op de rang lijst (Corn Boys, Bowling Sint-Albert en Moustache) nu al 6 punten bedraagt, een bijna onoverbrugbare kloof. Voor die tweede plaats blijft het wel spannend. Be halve de drie als zodanig ge rangschikte ploegen telt ook Het Groene Laken, op twee punten daarachter, nog vol op mee. De uitslag van het kara bijnschieten, gehouden in het clubgebouw van kara- bijnclub Sint-Albert, was als volgt: 1. Sint-Sebastiaan, 2. Corn Boys, 3. Karabijnclub Sint- Albert, 4. Bowling Sint-Al bert, 5. Moustache, 6. Het Groene Laken. Individueel winnaar werd Tonny Gerritse, vóór Koen van Waes en Thea van Op- zeeland. Algemeen klassement: 1. Sint-Sebastiaan 8 p.; 2. (ge lijk) Corn Boys, Bowling Sint-Albert en Moustache 14 p.; 5. Het Groene Laken, 16 p.; 6. Karabijnclub Sint-Al bert, 19 p. De Pierewaaiers komen in de rangschikking niet meer voor omdat die ploeg zich, juist voor het ka rabijnschieten, terugtrok uit de competitie. De eerste drie in het indi viduele klassement zijn: Koen van Waes, 2. Walter de Vrieze, 3. Joop van der Vliet. een samenwerking met (zaterdagvliegers meer Van onze correspondent IhILIPPINE - De samenwerking tussen de nee in Zeeland gevestigde afdelingen van iostduivenhouders is (voorlopig) voorbij. Met tegen 40 stemmen werd daartoe zaterdag Jdens de jaarvergadering van de afdeling Jeeland van de Zuidnederlandse Bond van iostduivenhouders (zondagvliegers), gehou- len in restaurant De Oude Haven te Philippi- ie. besloten. Dit houdt in, dat geen gezamenlij- |e wedvluchten meer worden gehouden en de jaterdagvliegers niet langer meer aan de pro- Énciale concoursen van de zondagvliegers hogen deelnemen. [Afdelingsvoorzitter M. A. de te Terneuzen zei, dat de menwerking sportief gezien lijd goed was, maar dat de lelpunten meer op het be- liurlijke vlak lagen. Hij stel- vast, dat tegenover het aan- i van de zondagvliegers zo jemig werd gesteld. Overi- gaf hij toe, dat ook bin- tr. zijn eigen bestuur (7 leden Tor handhaving van samen- (erking, 6 tegen, bij 3 onthou- jngen) de meningen verdeeld ■De uiteindelijke stemming lor de verenigingsafgevaar- (gden bracht meer helder- jid. Met een ruim verschil ren zij voor het einde van Jn traditie. |Secretaris L. de Fouw van 1 Zeeuwse zaterdagvliegers jonde zich in het geheel niet rrast. Hij benadrukte nog de meningsverschillen (ssen de beide afdelingsbe- iren: „Misschien dat enkele n onze leden het besluit zul- b betreuren, maar daar blijft ft dan ook bijEn uiteindelij k j-*n we de zondagvliegers nodig en hebben we zelf Jigoed vluchtprogramma". [Geruime tijd werd zaterdag Tor de zondagvliegers gedis- |l'is - De Sluise Rederij- tskamer De Oranjebloem is ponnen met de repetities j1 „Grote kinderen", een to- ptuk in 3 bedrijven van ita Peters. [Onder regie van Pieter [Oggeman wordt elke dins- K- en donderdagavond ge- jsteerd in het gemeen- Ppscentrum 't Zoute Vestje. I uitvoering zal vrijdag 18 pt plaatsvinden. cussieerd om te komen tot de definitieve vaststelling van het vluchtprogramma van 1983. Vooral de Kring West- Zeeuws-Vlaanderen „Walche ren" wilde nogal wat dingen gewijzigd zien. Uit die kring kwam zelfs een alternatief concept. Voorzitter De Roo vond ech ter dat, doelend op het vlucht programma, iets dat tien of twintig jaren lang goed is ge weest niet ingrijpend veran derd dient te worden en kreeg daarbij de steun van de meer derheid. Ondanks het feit, dat uit de discussie duidelijk bleek, Een voorstel van de woordvoerder M. Buysse van kring West en Walcheren om het concept van die kring in zijn geheel over te nemen, werd echter met 97 tegen 22 stemmen afgewezen. Na een paar wijzigingen -zo wordt de eerste Orleans- vlucht een week eerder in het seizoen gehouden (14 mei) en de Zeeuwse derby-vlucht voor jonge duiven een week later (6 augustus) en verder vluchten vanuit Compiegne op 31 juli en 21 augustus- werd het concept aangenomen. De heer A. Vasseur, plaats vervangend voorzitter, die se dert 1966 zitting heeft in het afdelingsbestuur, trad zater dag als zodanig af. Voorzitter De Roo verzocht de vergade ring het scheidende bestuurs lid te benoemen tot erelid van de afdeling, hetgeen met een welgemeend applaus werd be krachtigd. In de ontstane va cature werd voorzien door de benoeming van de heer H. Ca- lon te Hoofdplaat. De overige aftredende bestuursleden P. Ridderhof te Yerseke, P. Goos- sens te Westdorpe en P. d'Hondt te Hulst werden her kozen. Voor het kampioenschap 'Mens erger je niet' was veel jeugdige belangstelling - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent ZUIDZANDE - De 13-jarige lts-scholier Adriaan van der Stoep uit Zuidzande schreef afgelopen zaterdag de open kampioenschappen 'Mens erger je niet', gehouden in De Roode Leeuw te Zuid zande, op zijn naam. Hij wist in vijf ronden zestig punten (van de maximaal 75 haalbare punten) in de wacht te slepen. Adriaan behaalde vijf punten meer dan het trio Es ther van de Plassche, Leen Dey en Frank Pleyte, zo bleek uit de einduitslag die voorzitter Jan Vergouwe van de organiserende sport vereniging Zuidzande na af loop bekendmaakte. Door middel van loting werden de overige ereplaatsen toege kend. Het geluk was hierbij voor Esther van de Plassche die tweede werd, vóór Leen Dey en Frank Pleyte. De belangstelling voor het gebeuren was volgens de or ganisators boven verwach ting. „We hadden op twintig deelnemers gerekend, het werden er 37", aldus voorzit ter Vergouwe. Geërgerd werd er regelmatig maar niet in zodanig omvang dat de wedstrijdleiding in de problemen kwam. Het succesvolle eeste op treden van de nog jonge sportvereniging werd 's avonds besloten met een dis co-avond, verzorgd door het plaatselijke gezelschap El Condor. Van onze correspondent BRESKENS - Tijdens een drukbezochte receptie in hotel Het Wapen van Breskens is afscheid genomen van mijnmeester J. Jacobs. De heer Jacobs, die ge bruik maakt van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden, wordt opgevolgd door de heer P. de Baare. Onder de diverse sprekers, die de heer Jacobs in het zon netje zetten, was ook burge meester mr. C. Spijkerboer. Hij kenschetste de heer Jacobs als een man die niet altijd even gemakkelijk was en die er een eigen, maar daarom niet minder gewaardeerde, stijl van werken op nahield. Hij had lof voor de wijze Van een onzer verslaggevers GOES - In een bijeenkomst in De Prins van Oranje te Goes zijn de voorlopige medezeg genschapsraden van de negen scholen van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) geïnstalleerd. Deze raden moeten zich uit spreken over het ontwerp- reglement, zoals het hoofdbe stuur van de ZLM die heeft vastgesteld. Na overeenstem ming kant tot verkiezing van de definitieve raden worden overgegaan. Algemeen secretaris mr. J. Oggel wees er tijdens deze bij eenkomst op dat het een groei proces betekent waarmee er varing moet worden opge daan. „Het bestuur zal zich daarbij loyaal opstellen", zo zei hii. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Voor een volle zaal speelde toneel groep De Scheldegalm uit Kloosterzande vrijdagavond de première van Nen Vrimden Kostganger van Jo Egger- mont. De auteur was met zijn fa milie persoonlijk aanwezig bij de uitvoering van zijn, in het oost Zeeuws Vlaamse dialect gespeelde toneelstuk. De jongste toneelspeler Gyon Asselman verwelkomde de heer en mevrouw Egger- mont met een bloemetje. In de pauze werden loten verkocht. Na afloop werden de prijzen bekend gemaakt. Zaterdag werd voor de tweede maal het stuk op de planken gebracht, eveneens in zaal Van Leuven. Vrijdag 21 en zaterdag 22 januari vinden de volgende voorstellingen plaats in zaal Van Leuven. TERNEUZEN - Bij een inbraak bij de Koninklijke Maatschap pij De Schelde aan de Industrieweg, is vrijdagnacht een geldbe drag van ongeveer 4500 gulden gestolen. Door het vernielen van een ruit aan de achterzijde was men het kantoor binnengedrongen. Vervolgens werden binnen in het gebouw enkele deuren geforseerd. Met behulp van de vorkheft- truck werd de brandkast vanuit het kantoor naar het magazijn gereden. Nadat eerst de ruiten van het magazijn met donker papier waren afgeplakt, werd met een snijbrander de brandkast open- gebrand. Daarna maakte men zich meester van het geld. ;tbus 259,1000 AG Amsterdam is boekje "Straks met pensioen': lit blad, in samenwerking met sire). pSELE - Onteigening - I.A. r- Roijen in Baarland heeft (onderspit moeten delven in f strijd tegen een voorgeno- 1 onteigening, nodig in het P van het uitvoeren van bestemmingsplan Oude re. Blijkens een uitspraak J de Kroon, gepubliceerd in pderlandse Staatscourant, de gemeente Borsele tot fening overgaan. De door «Roijen ingebracht bezwa- pjn ongegrond verklaard. CFO-vakgroep ge- Nneerden - De vakgroep Nioneerden van het CNV fond houdt vrijdag 21 ja- [ri een dagvergadering in 1, die om 10.00 uur begint Jf6 Prins van Oranje. Het pent een start van de PWse groep, 's Morgens ~ot het woord gevoerd door Mneveld, hoofdbestuurder de CFO. Het middagge- dat rond 16.00 uur |nd;gd wordt, zal gewijd 1 aan huishoudelijke en p'sche zaken. i - 10 Jaar wijkvereni- - Wijkvereniging Goese pr houdt ter gelegenheid Nn 10-jarig bestaan op 22 Pari een open dag. Van 'tot 16.00 uur vinden in het Inbouw allerlei activitei /^V I ten plaats, variërend van bil jartdemonstraties en discosoos tot tafeltennis, klaverjassen en volksdansen. Alle clubs en/of verenigingen die onder de vlag van de wijkvereniging varen zijn op deze dag vertegen woordigd. HEINKENSZAND - Vrou- wenkontakt - Vrouwenkon- takt Heinkenszand houdt sin- dag 18 januari in De Stenge de tweede contactavond. Ge spreksonderwerp van deze bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, is „Kostwinnerschap". Gesproken wordt hierover door mevrouw M. Blom uit Goes. Daarna bestaat voor de aanwezige dames gelegenheid tot discussie en het stellen van vragen. HEINKENSZAND - Welzijns- commissie - De commissie Welzij nsaangelegenheden komt donderdag 20 januari vanaf 19.30 uur bijeen in De Stenge. Besproken wordt o.m. de bestemming van het saldo regionale gelden 1983. Er is een mogelijkheid tot een tijdelijke personeelsuitbreiding bij plaatselijke instellingen of bij het bureau Welzijn van de ge meente. KAPELLE - Paarden - Van avond vindt in manege De Braanjenhoek de algemene le denvergadering plaats van het fokdistrict Noord en Midden- Zeeland van het WPN. Na het huishoudelijk gedeelte begint om 20.30 uur een „fokkers avond". J. Hamminga van het Federatiecentrum te Ermelo behandelt dan het onderwerp „Invloed van de ruiter op de beweging van het paard". Er wordt een korte film vertoond en in de manege met behulp van enkele paarden een toe lichting gegeven. MIDDELBURG - CNV - De regionale werkgroep Ontwik kelingssamenwerking in Zee land houdt dinsdag 25 januari een bijeenkomst in De Scha kel. Begonnen wordt om 19.30 uur en op de agenda prijkt o.m. een inleiding door de nieuwe voorzitter Arnold van Dam. 's-HEERENHOEK - Stichting Opbouw - De Stichting Op bouw West Zuid-Beveland houdt maandag 24 januari een algemene bestuursvergade ring in De Jeugdhoeve, aan vang 20.00 uur. Centraal the ma op deze avond is een be spreking van dorpsraden in Borsele. Ook buigt men zich over de aanstelling van een tweede deeltijdkracht. VLISSINGEN - Staatssecreta ris - Mevrouw Gipj aar-Maas, staatssecretaris van Onder wijs en Wetenschappen, opent vrijdag 4 februari de „Swa- nenburgh Expo '83". Tijdens een symposium zal zij een in leiding houden over de te ver wachten ontwikkelingen bin nen het voortgezet onderwijs. „Swanenburgh Expo '83" staat voor een week speciale activi teiten waarbij o.m. informa tiemogelijkheden voor lagere scholen uit Vlissingen worden gegeven. Aanleiding tot deze week is het 25-jarig bestaan van de afdeling later technisch onderwijs van de scholenge meenschap. Mevrouw Van de Hemel bekijkt trots de onderscheiding, d\e pastoor Pirenne (links) bij haar man heeft opgespeld fotowim koouman GROEDE - Tijdens de eucha ristieviering zaterdagavond in de parochiekerk van Sint-Ba- vo in Groede is de heer V. van de Hemel pauselijk onder scheiden. Na zijn predikatie speldde pastoor Pirenne de versierselen, die behoren bij de orde Pro Ecclesia et Ponti- fice, op de revers van de heer Van de Hemel. Pastoor Pirenne zei, dat de hoge onderscheiding was toe gekend wegens het vele werk dat de heer Van de Hemel als kerkbestuurslid en als paro chiaan voor de parochiege meenschap Groede had ge daan. In deze pauselijke on derscheiding moesten, aldus pastoor Pirenne, ook mevrouw Van de Hemel en de parochie gemeenschap zich betrokken voelen. „Het is een teken van dankbaarheid, hopelijk is het ook een aanleiding tot geeste lijke verrijking". Mevrouw Van de Hemel mocht daarna een boeket in ontvangst ne men. waarop de mijnmeester zijn moeilijke functie had uitgeoe fend. Wethouder J. Vergouwe, als verantwoordelijk wethouder voor de vismijn veel bij de vis serij betrokken, gaf een korte terugblik op het werk van zo wel de heer Jacobs als de vis mijn. Hij wees erop dat de vis mijn Breskens in 1982 de re cord-omzet van 14 miljoen had bereikt. Namens visserij vereniging Breskens en de Coöperatie sprak voorzitter Jo Walhout. Hij benadrukte de functie die een mijnmeester heeft tussen vissers en kopers. „U stond uw mannetje en liet u door geen der beide partijen beïnvloe den", zo zei hij^Jtenlëhs de vissers^ooeVhifde heer Jacobs iets aan. Daarna maakten velen van de gelegenheid gebruik de scheidende mijnmeester de hand te drukken en hem het beste toe te wensen. AARDENBURG - Zevende klepschieting: 1. L. van Hanegem, Th. Lampaert, G. de Vriend, R. de Wispelaere, ieder drie kleppen. Stand: 1. Th. Lampaert 27 kleppen, 2. L. van Hanegem 23, 3. G. de Vriend met 13 kleppen. HEINKENSZAND - Konings- schietingen van Soranus en Sora- nus 2, 18 schutters: Koning bij So ranus: Joh. Raas. Koning Soranus 2: G. van Garsel. Algemene ko ning: G. van Garsel van Soranus 2. LAMSWAARDE - Bejaarden- schieting café Sport, 31 schutters. Hoge vogel: Th. van goethem, Lamswaarde, eerste zij vogel: P. Dhondt, Kloosterzande, tweede zij vogel: F. Reunis, Sint-Jansteen, meeste kleine vogels (4 stuks): P. van Gassen, Kloosterzande. Optreden - Vrijdag 21 januari treedt in buurthuis De Hoekse Rakkers de popgroep Masculi- no op. Dit optreden is een acti viteiten van de jongeren-in loop en begint om 22.00 uur. Masculino is een viermans formatie en heeft een eigen re pertoire met onder meer swin gende new-wave muziek. Iedereen vanaf 16 jaar is wel kom. Volksdansen - Morgen (dins dag) treedt in De Gehoorzaal de dansgroep De Grutmolen uit Sas van Gent op voor de Hoekse bejaarden. De volks dansavond, die om 19.30 uur begint, is georganiseerd door de Stichting Welzijn voor Ouderen Hoek. Tafeltennis - De tafeltennis vereniging Steen houdt maan dag 17 januari voor haar leden het jaarlijks terugkerend Jan Weemaes-toernooi. Het be treft een dubbelspel-toernooi, waarvoor zich 24 leden hebben opgegeven. Aanvang om 19 uur in de Warande te Sint- Jansteen. I GOES Grand- 20 u. Veel liefs uit Moskou, 12 j. HULST Koning van Engeland- 20 u. Pol tergeist, 16 j. 20 u. Piranha 2,16 j. 20 u. De smaak van water, 16 j. 20 u. De boezemvriend, a.l. 14.30 u. Tus sen de lakens, 18 j. W. Blommaert- 14.30 u. schieting. DE KLINGE Rene de Moor-15 u. schieting. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. The road war rior, 16 j. Zeeuws Kunstenaarscen trum- Expositie van portretten van Tie Hof. Geop. di. en do. 10-17.30 u. woe. en vrijd. 13-17.30 en 19-21 u., zat. 10-16 u. (t/m 20 jan.). Galerie De Witte Swaen, Vlas- markt 9- Expositie van schilderij en en aquarellen van Serika Goth, Maurice Goth en W. Vaarzon Mo rel. Geop. di. t/m zat. 11-17.30 u. (t/m 31 jan.). De Vleeshal- „Rei zende kunsttentoonstelling uit Zeeland '83". Geop. di. t/m zat. 13-17 u„ zond. 14-17 u. (t/m 13 febr.). OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. de boezem vriend, a.l. TERNEUZEN Luxortheater- 20 u. Poltergeist, 16 j. 20 u. Van de koele meren des doods, 16 j. VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. E.T., a.l. Alham- bra II- 20 u. De boezemvriend, a.l. Stedelijk Museum, Bellamypark 19- Expositie van Geert-Jan Even huis met audio-visuele installatie en performance. Geop. ma. t/m vrijd. 9-12.30 en 13.30-17. (tot 12 febr.).

de Stem | 1983 | | pagina 7