spana weer boos i Fevenoord ploetert ÏIW winst E STANM r PSV sterkste in Tilburgse modder Publiek in Deventer verliezer TUMULTUEUS SLOT BU WINTERSUUrAKDERIECHT E ibalbond Alexander wint in Auckland IBorm wint fAGINA SPORT; I MAANDAG 17 JANUAR11983 PAGINA SPORT 3 TT DS'79 speelt knap gelijk I DRUNEN - Joost Borm (Phoe- I nix) heeft zondag in Drunen I ccn nationale veldloop over 1 9400 meter gewonnen in 29 mi- jnuten en 48 seconden. Pieter van de Haas (HAC, Helmond), I die als tweede eindigde, ver- I overde daarmee de Zuidne- I derlandse veldlooptitel, die in I deze wedstrijd tevens op het I spel stond. door Romain van Domme Polen zoeken tegenstanders Hellas gaat ronde verder engeland schotland uitslagen plus standen buitenlands voetbal ft spanje frankrijk italië Portugal T11 gen - PEC/Zwolle IJC - FC Twente -NEC lm II - PSV Iht - Sparta noord - Excelsior lond Sport - NAC Ina S. - Haarlem dam - Veendam se - FC Den Haag -MW posch - Wageningen uiurninp| tmers: 80.190, inleg: f. 343.31J: •kbaar voor prijzen: f. 163.076; ElUT van onze sportredactie S ROTTERDAM - De Rotterdamse eredivisieclub Sparta I heeft zich boos gemaakt. Het Sparta-bestuur meent dat er E I sprake is van grove competitievervalsing. I I De redenen van die boosheid zijn de dubbele thuiswed- strijd van Feyenoord tegen Excelsior en in het algemeen het I vroegtijdig transfereren van trainers in het betaalde voet- I balHet wordt", verklaarde het Sparta-bestuur, „de hoogste I tijd, dat de WON de leden vermanend toespreekt en niet al- f [gen met argusogen naar de besturen van de verenigingen I kijkt". Een derde argument is, dat de kasteelclub zich zwaar s 1 benadeeld voelt door de competitie-indeling. De belangrijk- 1 ste duels voor Sparta, tegen Feyenoord en Ajax, worden ge- IS speeid in de winterperiode, beide thuis en vlak na elkaar. g lllllllllllllllllllllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIMI^ Innende wedstrijden in toto- nummer 2 zijn: 8- 10- 13-ji Toegevoegd: 4. Deelnemeiv Inleg: f. 33.368, beschikbaar •rijzen: f. 15.850. •innende getallen in lotto Ier 2 zijn: 13 - 16 - 19 - 20 - 28 leservegetal: 40. Deelnemers inleg: f, 3.332.551 en be- laar voor prijzen: f. 1.582.962. Cijfnrspel nd in het cijferspel is: 47 6 DUITSE LOTTO Iinnende getallen in de West- lotto zijn: 2 - 4 - 24 - 34 - 37, servegetal: 38. SPEL 77 lag van 'Spiel 77' is: 7796218 BELGISCHE LOTTO tinnende getallen in de Belgi- otto zijn: 10 - 18 - 21 - 29 - 31 - servegetal: 22. SUPERTRIO litslag van het Supertrio te :rsum in de Ovatioprijs is: 1, United Dynamic (a. de Wre- nr. 6 Ucuhuba du Bois (M. vhuis), 3. nr. 2 Uptodate Laren Langeweg). Omzet: f. 169.917, daling: f. 168.70. bekertoernooi van 1986, aanvankelijk aan Colum- was toegewezen. Coutinho :rmt in de strijd om het •zitterschap met de steun de overheid, waarmee hij lu toe vervelende schuld- rs buiten de deur van zijn ald-voetbalorganisaties t weten te houden. Voor. WK van 1986, dat op 20 mei. Itockholm wordt toegewe-l ziet Coutinho op dat vlak mogelijkheden. ils verkiezingsstunt kon- de Rubens Hoffmeister dat het publiek en de pers oed krijgen in het selecte- van de spelers voor het na- ale voetbalelftal. Door de ziliaanse sportbladen is voorstel van Hoffmeister absurd' betiteld. DORDRECHT - Eerste-divi- sieclub DS'79 heeft zondag middag op eigen veld een vriendschappelijke wedstrijd tegen Borussia Mönchen- Gladbach uit de Westduitse Bundesliga gelijk gespeeld, I 1-1- Lothar Matheus scoorde voor Borussia in de 67e mi nuut, Henk van Leeuwen maakte vier minuten later ge lijk. Er waren 2500 toeschou- wers. AUCKLAND - De Australi sche tennisser John Alexander heeft zondag het internationa le toernooi van Auckland ge wonnen. De als eerste geplaat ste Alexander maakte in de fi nale tegen de Nieuwzeelander Russell Simpson zijn plaatsing waar. De Australiër won in drie sets: 6-4,6-3,6-3. Voor Simpson was het zijn tweede achtereenvolgende fi- naleverlies in het Grand- Prixtoernooi van Auckland. Vorig jaar verloor de Nieuw- I zeelander voor eigen publiek de finale van de Amerikaan TimWilkison. De Amerikaanse Martina Navratilova en de Westduitse Sylvia Hanika hebben zich za terdagavond geplaatst voor de eindstrijd van het internatio nale tennistoernooi van Hous ton. De ais eerste geplaatste I Navratilova versloeg in de halve finale ïn twee sets (6-2, 6-2) haar landgenote Tracy Austin. Hanika had in de an dere halve-eindstrijd geen problemen met haar onerva ren landgenote Eva Pfaff: 7-5, 6-1. VRiether, Ressel, Bours, Nijs- Wageningen: Van der Ley, lenaar. 'HERMEN - Arwin Kardo- s heeft tijdens de tweedaag- schermwedstrijden om de tallenge Monal (degen) in irijs een goed resultaat be- ald. In een veld van 225 tiermers uit 17 landen slaag de 18-jarige schermer uit «termeer er in zich te kwa- iceren bij de laatste 24. In at gezelschap werd hij uitge- hakeld door de Pool Lis, die ter in de finalegroep op de vende plaats eindigde. Kar- ilus was met zijn prestatie de ste Nederlander. Michiel riessen haalde de derde ron- Ties Feith en Detlev Geer- ïgs werden al in de eerste nde geelimineerd. AMVJ Lycurgus Zaan '69 Blokkeer Animo Nijmegen EREDIVISIE DAMES Orion-Voorburg VCC-Longa '59 Valbovol-Sudosa DVC-Dynamo VCH-Martinus AMVJ-WC DVC 11 11 0 0 Voorburg 11 9 0 2 Sudosa 11 8 0 3 Orion 11 6 0 5 Martinus 11 6 0 5 Dynamo 11 6 0 5 AMVJ 11 5 0 6 Valbovol 11 5 0 6 VCH 11 4 0 7 Longa '59 11 3 0 8 WC urr 11 2 0 A 9 tw* ROTTERDAM - In het programmaboekje dat voor het duel Feyenoord-Excelsior aan de 19.771 kijklusti- gen aangeboden werd, liet trainer Hans Kraay weten niet kapot te zijn van de bekernederlaag in en tegen Groningen. Hans Kraay, die binnenkort weer eens met het bestuur rond de tafel gaat zitten om zijn func tioneren in de 'Kuip' te bespreken, noemde het beker- verlies weliswaar kostbaar, maar niet wereldschok kend. Hans Kraay heeft echter ongetwijfeld wél de wenk brauwen gefronst, toen hij ge confronteerd werd met de van onze sportredactie Bij de dames, die 3700 meter I moesten afleggen, ging de I overwinning naar Petra van I Umpt (PH) in 13 minuten en 156 seconden. De uitslagen zijn: heren: 1. Joost I Borm (Phoenix, Utrecht) 7000 m in 129.48, 2. Pieter van de Haas (HAC, I Helmond) 30.24, 3. Vincent Terlaak I (Olympus '70, Naaldwijk) 30.42, 4. I Jou Simons (De Keien, Uden) 30.54, IJ René Stam (Excelsior, Ooster- I Jout) 30.55,6. Ton van Hoessel (At- I Ida. Tilburg) 31.21. Dames: 1. Petra •an Limpt (PH, Vught) 13.56, 2. I fcia Peters (PH) 14.06, 3. Marja I Sandbrink (HAC) 14.11 Twan van Mierlo, na zijn Engels avontuur weer in het ge streepte Willem Il-shirt, in duel met PSV'er Piet Wildschut. - FOTO ANP «r«aai*»JI «enrulllxina .sjnuhuiit) rile MaSt IS TIBïl t'H sb nsv i i van onze sportredactie TILBURG - PSV heeft zaterdagavond het moddergevecht voor de voetbalcompetitie tegen Willem II gewonnen. Op een drassig veld in Tilburg zorgden de topschutter Koolhof en de pas 18-ja- rige Van de Boogaard er voor, dat de Eindhovense ploeg niet echt gezichtverlies leed en met 2-1 won. Het modderige veld had een voordeel moeten zijn voor de best getrainde ploeg, PSV dus. De Eindhovense full-profs konden echter niet aantonen een betere conditie te bezitten dan de semi- profs van Willem II. De Tilburgse ploeg was trouwens ook op andere fronten de gelijke van PSV. Zij had zelfs een beter greep op het spel dan de provinciegenoot, die het bij een aardige ope ning en afsluiting hield. De opening leverde een doelpunt op, omdat Koolhof als enige op het veld alert reageerde op een verre pass van Lokhoff. Invaller-doelman Van der Meiden, die de ge blesseerde Verkerk verving, werd door Koolhof vakkundig ge passeerd. Diezelfde Van der Meiden zorgde er echter in het laat ste kwartier, toen zijn ploeg in defensief opzicht risico's nam, voor dat PSV via Koolhof en Thoresen niet nog eens een op een goedkope manier aan doelpunten kwam. In de periode tussen het eerste en laatste kwartier lag het ini tiatief aan Tilburgse kant. Willem II ging zijn opponent zonder ontzag te lijf, en dat resulteerde in een fiks aantal hoekschop pen. Uit een van die corners, Nelemans bracht de bal voor het doel, zorgde de opgekomen voorstopper Huybregts voor de ge lijkmaker. Dat was na 28 minuten. Vijf minuten later stond PSV al weer op voorsprong. Na een hoekshop kopte Brandts de bal door en knikte Van de Boogaard, die de aan zijn knie geblesseer de René van de Kerkhof verving, raak: 1-2. En nog geen minuut later was al, wat Willem II was, kwaad op scheidsrechter Tho mas. Na een handsbal van Van Aerle in het eigen strafschopge bied legde de fluitist de bal niet op de stip, maar net buiten de lijnen van het zestien-metergebied. WILLEM II - PSV 1-2 (1-2). 7. Koolhof, 28, Huybregts 1-1, 33. Van de Boogaard 1-2. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 6000. WILLEM II: Van der Meiden; Van de Ven, Krijgh, Huybregts en Braam; Hoyer, Van der Veen en Soffers; Gozems, Nelemans en Van Mierlo. PSV: Doesburg; Van Aerie, Willy van de Kerkhof, Brandts en Wildschut; Poortvliet, Huh en Lokhoff; Van de Boogaard, Koolhof en Thoresen analyse van Feyenoord-Excel sior. Want het enige positieve wat daar in te ontdekken valt, is de 1-0 overwinning. En die winst kwam dan nog tot stand, omdat Excelsior-doelman Sjaak Storm een corner van Michel Valke verkeerd beoor deelde. Feyenoord, zonder Van Ha- negem en Vermeulen, sollici teerde gistermiddag in de 'Kuip' nadrukkelijk naar een reprimande van de technische staf. Met Ruud Gullit voorop. De donkere atleet bloeide des tijds op bij Haarlem. Speelde daar frank en vrij, bracht het publiek met technische hoog standjes op de banken en pikte regelmatig zijn goaltjes mee. Van die Ruud Gullit is vrijwel niets meer overgebleven. De international, die dit seizoen nog schitterde in de uitwed strijd tegen PSV, is al geruime tijd niet meer vooruit te bran den. Gisteren, tegen het toch niet zó hoog aangeschreven Excelsior, kwam Ruud Gullit opnieuw niet verder dan ge stuntel, dat de eerste beste pu pil onmiddellijk zijn plaats zou kosten. Ab Fafié, de stand- in van Hans Kraay, deed ech ter niets. Ruud Gullit mocht negentig minuten lang wat aanklooien, verloor met de mi nuut meer zelfvertrouwen- Ton Pattinama had werkelijk geen kind aan hem-en stapte vervolgens met diep gebogen hoofd het veld af. De wanprestatie van Feyen oord geheel in de schoenen van Gullit schuiven gaat echter te ver. Want er waren wel meer Feyenoorders, die 'rijp' waren voor een wissel. Onder andere Michel Valke, draaiend en tol lend, maar meestal geen meter verder komend. Aangezien Excelsior in de eerste helft alleen maar dacht, aan het voorkomen van doel punten, was die eerste periode nauwelijks het aankijken waard. AlleenWet eerste kwartier probeerden beide ploegen nog te voetballen. Het bleef echter bij probeersels, die niet bepaald hartverwar mend overkwamen. Excelsior- trainer Rob Jacobs: „In de eer ste helft hebben we geen enke le corner moeten nemen. Dat Ruud Gullit, falend tegen Excelsior, komt te laat. Doelman Sjaak Storm klemt de bat veilig in zijn knuisten. - fotoanp zegt wat ons doende". betreft al vol- Na rust veranderde dat enigszins. Tijdens de pauze had Rob Jacobs zijn ploeg te recht voorgehouden, dat dit Feyenoord bepaald niet de ploeg was, waar huizenhoog tegenop gekeken moést wor den. Desondanks kwam Excel sior vier minuten na de her vatting op achterstand. Een corner van Michel Valke kreeg door de de wind een verras sende curve. Doelman Sjaak Storm stompte vervolgens de bal tegen de lat, waarna Gullit en Jeliazkov gezamenlijk de bal achter de lijn drukten. Het was voor Feyenoord al lerminst het sein om er eens een ouderwets offensief uit te persen. Feyenoord, met de te rugkeerde Jan van Deinsen zoekend naar het juiste maat gevoel, bleef de ene fout op de andere stapelen. Maar merkte dat Excelsior, zonder Struis en Van Tour, eveneens geen pot ten kon breken. Ton Blanker, agressief begonnen, maar naarmate de strijd vorderde, ver terugzakkend, kwam steeds vaker op een eiland te staan. Carlo de Leeuw, aan vankelijk gebrand op een goe de prestatie in de door hem nog altijd aanbeden 'Kuip' schudde daarom ook nadruk kelijker het hoofd. Vandaar dat het zeer te recht was, dat Gullit (met een kopbal) en Hoekstra (met een venijnige schuiver), tijdens een van de spaarzame Rotter damse bevliegingen slechts de paal raakten. Want een hoge score verdiende dit Feyenoord beslist njet. Feyenoord-Excelsior 1-0 (0-0). 49. Jeliazkov 1-0. Scheidsrechter: Ma nuel. Toeschouwers: 19.771. Feyen oord: Hiele; Brard, Wijnstekers, Nielsen, Troost; Valke, Jelizakov, Hoekstra; Gullit, Houtman, Van Deinsen. Excelsior: Storm; Leen heer, Van der Padt (62. Zwaan), Rutjes, Pattinama; Ridderhof, Bijl, Van Goozen; Blanker, De Leeuw, Snoei (46.Pijpers). van onze sportredactie Deventer - Na een kwartier wisten de ruim vijftiendui zend toeschouwers in de De venter 'Adelaarshorst' al, dat de Go Ahead Eagles niet bij machte was Ajax een punt afhandig te maken. De hoop op dit kleine succesje was zaterdagavond al na vier minuten verdwenen, toen Sören Lerby een sub tiel tikje van Johan Cruijff in een doelpunt omzette (0- 1). Go Ahead Eagles miste tegen Ajax niet alleen de naar Zwolle verkochte cen trumspits Kees van Kooten, maar ook het in confronta ties met topclubs noodzake lijke 'heilige vuur'. De nieu we Eagles-aanwinst Mike Small (ex-Luton Town) haalde bij zijn debuut wel een ruime voldoende, maar kon Van Kooten voorlopig nog niet doen vergeten. Ook bij Ajax was de vechtlust en het flitsende spel ver te zoeken. De Am sterdamse topclub vond het na het vroege doelpunt van Lerby eigenlijk wel genoeg. Go Ahead Eagles-Ajax werd een kat-en-muis-spel- letje. Met het publiek werd nauwelijks rekening gehou den. Go Ahead kon het spel niet maken en Ajax wilde niet. in de laatste minuut van de eerste helft misleidde Eagles-verdediger Hans Voskamp Cruijff door om de bal te roepen. Scheidsrech ter Weerink, die weinig steun van zijn grensrechters kreeg, nam Cruijff in be scherming, De grote mees ter, die de bal prompt in de voeten van Voskamp had geschoven, nam direct wraak. Uit de vrije trap tik te Cruijff de bal naar Keje Molenaar, die keihard, door de Deventer defensie heen, raak schoot (0-2). De mislei ding werd aanleiding. Na de rust probeerde Go Ahead Eagles nog iets terug te doen, maar verder dan een keihard schot van Ton Wit- baard tegen de kruising en een fraaie actie van Mike Small kwam de thuisclub niet. Ajax was tevreden met de overwinning van 2-0 en wilde niet meer aan de show meewerken. Go Ahead Eagles - Ajax 0-2 (0- 2). 4. Lerby 0-1. 44. Molenaar 0-2. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers: 15.000. Go Ahead Eagles: Van Engelen; Bisschot, Back, Oude Wesselink en Wit- baard; Woudsma, Fühler en Voskamp; Small, Eykelkamp (Ten Cate) en Oostrom (Boere- bach). AJAX: Schrijvers; Ophof, Van Veen, Boeve en Molenaar; Lerby (Van Basten), Schoenaker (Mölby) en Cruijff; Vanenburg, Kieft en Olsen van onze sportredactie PADERBORN - Net als de KNVB leurt ook de Poolse voetbalbond met zijn na tionale elftal in de poging een vriendschappelijke wedstrijd af te sluiten. Het verschil is dat de Polen in ieder geval op reis gaan, zij hebben een trai ningskamp vastgelegd van twee weken, van 17 januari tot 31 januari, in het West duitse Paderborn. De over eenkomst is dat de twee bonden het liefst geld wil len overhouden aan de vriendschappelijke wed strijd. De KNVB, omdat het door Rijvers voor 26 ja nuari begeerde oefenduel voor de wedstrijd van 16 februari tegen Spanje als het enigszins kan kosten dekkend moet zijn. De Po len, omdat zij door de si tuatie in eigen land eigen lijk niet beschikken over de middelen om de trai ningsstage in West-Duits- land te bekostigen. Antoni Piechniczek, de coach van het elftal dat bij het wereldkampioenschap in Spanje derde werd, mist van zijn nationale selectie slechts een speler, name lijk Zbigniew Boniek, die bij Juventus in Turijn speelt. Tot nu toe staan er slechts twee wedstrijden voor de Polen op het pro gramma, op 20 januari te gen de amateurploeg Ein- tracht Hamm en op een nog niet vastgestelde da tum tegen TUS Schloss Neuhaus, de nummer laatst uit de tweede Bun desliga. van onze sportredactie VOORBURG - Hellas heeft zich geplaatst voor de kwart finale van het toernooi om de Europese zaalhandbalbeker voor bekerwinnaars (dames). Via een overwinning van 21-10 op FIF uit Denemarken maakte Hellas in Voorburg de in de eerste wedstrijd opgelo pen achterstand (13-23) goed. Twaalf minuten voor tijd werd de vereiste marge van tien treffers gehaald. De Deense bekerwinnaar kwam eerst nog terug, maar topsco rer Christine Knigge (negen doelpunten) en Jacqueline Kok, die uit de linkerhoek twee keer achtereen scoorde, stelden de plaats bij de laatste acht veilig. Swift Roermond heeft de kwartfinales van het toernooi om de Europese zaalhandbal beker voor landskampioenen niet gehaald. Bayer bleek za terdagavond in Leverkusen voor de tweede keer in een week te sterk. De Westduitse ploeg won in eigen hal voor 500 toeschouwers na een ruststand van 9-7 met 16-13. Bayer had het duel in Limburg met 13-12 gewonnen. Niloc heeft zich zondag geplaatst voor de kwartfinale van het toernooi om de IHF-beker. De Amster damse ploeg bereikte de laat ste acht door een overwinning met 18-6 op Avanti Lebbeke, In België had de nummer een van de Nederlandse dames competitie met 19-5 gewonnen. Met negen treffers was Saskia Vriends topscorer. 0 7 1 4 27-26 0 8 12 22-2 0 9 0 11 6 0 10 4 0 12 4 21-31 15-35 17-37 11-37 0-3 3-1 3-1 3-0 3-0 3-0 33-5 29- f 26-1» 24-21 22-1» 21-21 24-20 18-2' 17-25 16-26 (4-30 van onze sportredactie 8RUSSEL - Op de eerste speeldag in het nieuwe jaar 'ebben zich geen spectaculai- re wijzigingen voorgedaan Wn de top van de Belgische eerste divisie. Koplopers Stan ford en Anderlecht wonnen, Qub Brugge deed hetzelfde en "leef op een punt. Alleen Wa- krschei moest afhaken door een nederlaag bij RWDM. li een matte wedstrijd be haalde Standard een logische "verwinning op hekkesluiter legeren: 3-1. Door doelpun- *1 van Gerets en Vanders- ®ssen (2) liep Standard naar H voordat Bogaerts in de slotfase wat tegendeed. Bij de Luikse club speelde Tahamata wisselvallig en Haan goed. Anderlecht, dat vorige week '"or Winterslag in het beker- wrnooi uitgeschakeld werd, ""■est zaterdagavond opnieuw ."aar de 'vieze mannen' en piste Coeck, Hofkens en Peru- !°vie door blessures. Op een i^zwaar veld kwamen beide [Hftallen pas in de tweede helft Door De Groote en Lozano Anderlecht naar 0-2 uit. E"ven minuten voor het einde Iprstte het tumult pas goed lp' Lindsted (ex-FC Twente) I alveerde de achterstand uit Ipt onmogelijke hoek. Op de l- 'erhj n staande deponeerde T'J de bal in het net. Meer dan vermoedelijk door een gat in het zijnet. De arbiter was dat ontgaan en keurde de treffer goed. Tot woede van geheel Anderlecht. Doelman mUna- ron ging zelfs zover, dat hij door het gat kroop om de scheidsrechter er op te atten deren dat er wel degelijk spra ke was van zwendel. De flui tist bleef onvermurwbaar, waarna nog zeven hectische minuten volgden, waarin De Groote wegens natrappen van het veld werd gestuurd. Met tien man hield Anderlecht de winst vast: 1-2 Club Brugge beroofde thuisclub Waregem in een aantrekkelijke wedstrijd van beide punten: 2-3. Onder aan vallende impulsen van Jan Ceulemans nam Brugge een voorsprong van 2-0 door Wel lens en Soerensen. Nog voor de rust bracht Delcrois het ver schil terug tot een doelpunt. Na de hervatting liep Club op nieuw uit door een fel aange vochten doelpunt van Ceule mans (al of niet buitenspel) in de 66e minuut. Amper twee minuten later bracht Desmet via de strafschop de aanslui ting weer tot stand; 2-3. De wedstrijd bleef boeiend tot het einde met de meeste mogelijk heden voor Club Brugge. Waterschei kon tegen rwdm zijn hoge positie op de rang lijst geen moment waarma- ken. Voor de thuisploeg scoor den Tychosen en Bouwmees ter (ex-Amsterdam). Beer schot liet Lokeren verrassend struikelen. Door Van Poucke en de Pool Gzil nam Beerschot stevig de leiding, voordat René van der Gijp voor Lokeren te- genscoorde. In de tweede helft besliste Van Poucke de wed strijd met zijn tweede treffer: 1-3. In het duel tussen Lierse en Seraing scoorde oud-Spartaan David Loggie het openings doelpunt voor de thuisclub. Jan Boskamp kwam ook in het nieuws. Hij liep de Peruaan Oblitas zodanig te treiteren, dat de Zuidamerikaan voor de ogen van de arbiter de Rotter dammer omver kegelde en het veld onvrijwillig moest verla ten. Lierse won overigens met 3-1. De uitslagen: Lokeren - Beerschot 1-3, Antwerp - Gent 5-1, FC Luik - Beveren 1-1, Cerkel Brugge - Kortrijk 1-0, RWDM - Waterschei 2-0, Waregem - Club Brugge 2-3, Winterslag - Anderlecht 1-2, Stan dard - Tongeren 3-1, Lierse - Se raing 3-1. Stand aan de kop na 18 wedstrij den: 1. Standard, Anderlecht 25 punten 3. Club Brugge 24, 4. Ant werp, Waterschei 22,6. Lokeren 21 Slecht spelen en toch winnen: dat kenmerkt de echte top- ploeg. Deze in voetbalkringen vergrijsde slogan was zater dag van toepassing op Liver pool. De koploper in de League was bij West Bromwich Al bion ongewoon matig op dreef, maar streek in de laatste mi nuut ven de wedstrijd de volle winst op door de 23e seizoen treffer van Ian Rush. Daar door behield Liverpool zijn voorsprong van tien punten op Manchester United en Not tingham Forest. De rentree van Osvaldo Ar- diles bij Tottenham Hotspur werd zaterdag in Luton geen onverdeeld succes. De Argen tijn, die door de Falkland-oor- log de Londense club tijdelijk verruilde voor Paris Saint Germain, werd in Luton voortdurend uitgejouwd. De vijandige houding van het pu bliek kwam het spel van de middenvelder niet ten goede en de Spurs kwamen bij het laag geklasseerde Luton niet verder dan 1-1. De uitslagen: Arsenal - Stoke City 3-0, Birmingham - Manchester United 1-2, Everton - Watford 1-0, Ipswich - Brighton 2-0, Luton Town - Tottenham Hotspur 1-1, Manchester City - Norwich 4-1, Nottingham Forest - West Ham United 1-0, Southampton - Coven try 1-1, Sunderland - Aston Villa 2-0, Swansea - Notts County 2-0, West Bromwich Albion - Liverpool 0-1. De stand in de Engelse competitie is na 24 wedstrijden: 1, Liverpool 24-53 (59-21) 2. Manchester United 24-43 (33-19) 3. Nottingham Forest 24-43 (40-31) 4. Watford 24-40 (42- 26) 5, Coventry 24-38 (33-30) 6. West Ham United 24-37 (42-36) 7. Aston Villa 24-35 (34-33) 8. Manchester City 24-35 (33-37) 9. Ipswich Town 24-34 (39-29) 10. Tottenham Hot spur 24-34 (35-34) 11. Everton 24-33 (39-32) 12. West Bromwich 24-33 (36-35) 13. Arsenal 24-33 (31-32) 14. Stoke City 24-31 (35-39) 15. Sou thampton 24-30 (29-39) 16. Notts County 24-28 (31-44) 17. Luton Town 24-27 (42-49) 18. Swansea Ci ty 24-26 (31-36) 19. Sunderland 24- 26 (27-37) 20. Norwich City 24-26 (26-40) 21. Brighton 24-24 (21-44) 22. Birmingham 24-23 (19-34) De uitslagen: Dundee - Morton 3-3, Hibernian - Dundee United 0-0, Motherwell - Celtic 2-1, Rangers - Kilmarnock 1-1, St. Mirren - Aber deen 1-1. De stand in de Schotse competitie is na 21 speeldagen: 1. Celtic 20-34 (54-22) 2. Aberdeen 21-32 (41-14) 3. Dundee United 20-29 (44-16) 4. Glasgow Rangers 20-21 (29-24) 5. Dundee 20-19127-26) 6. Hibernian 21-16 (16-26) 7. St.Mirren 21 15 (19- 33) 8. Morton 21-15 (23-39) 9. Mot herwell 21-15 (24-44) 10. Kilmar nock 21-10 (16-49) Real Madrid is zondag weer alleen aan de leiding gekomen in de Spaanse voetbalcompeti tie. De Madrilenen zegevier den op eigen terrein met 1-0 over Zaragoza, terwijl Ahtle- tic de Bilbao een punt ver speelde door een gelijkspel (1- 1) in de thuiswedstrijd tegen Valladolid. Real Madrid staat na twin tig wedstrijden op 31 punten, Athletic de Bilbao heeft een punt minder. De uitslagen zijn: Osasuna - Real Sociedad 0-1, Santander - Gijon 2-1, Salamanca - Malaga 2-1, Betis - Espanol 1-0, Celta - Atletico Ma drid 0-4, Real Madrid - Zaragoza 1-0, Barcelona - Sevilla 1-0, Athle tic de Bilbao - Valladolid 1-1. Stand na 20 wedstrijden: 1. Real Madrid 31 pnt 2. Athletic de Bilbao 30, 3. Barcelona 28, 4. Zaragoza 25 (39-21), 5. Atletico Madrid 25 (33- 27). In de Franse voetbalcompeti tie blijft St. Etienne op de suk- keltoer. In de thuiswedstrijd tegen Laval kwam de ploeg van Johnny Rep niet verder dan een gelijk spel: 1-1. Nantes verstevigde de lei dende positie door naaste be lager Bordeaux met 4-0 te ver slaan. Nantes kwam daardoor vijf punten voor. De uitslagen: Sochaux - Lille 2-0, St.Etienne - Laval 1-1, Nancy - Pa ris St.Germain 2-3, Nantes - Bor deaux 4-0, Lens - Mulhouse 4-2, Auxerre - Toulouse 5-1, Tours - Lyon 3-0, Rouen - Brest 1-1, Mona co - Bastia 3-0, Strasbourg - Metz 2-1. De stand na 21 wedstrijden: 1 Nantes 33 punten 2. Bordeaux 28,3 Lens 27, 4. Monaco, Laval en Paris St.Germain 24, 7. Brest 23, 8. Lille 21, 9. Auxerre en Strasbourg 20 11. Sochaux, Metz en Nancy 19, 14. Rouen, St.Etienne en Toulouse 18, 17. Mulhouse 17,18. Lyon, Bastia en Tours 16. De uitslagen: Genua - Ascoli 0-0 AS Roma - Cagliari 1-0, Pisa - Ce- sena 1-0, Catanzaro - Fiorentina 0-1, Udinese - Napoli 0-0, Juventus - Sampdoria 1-1, Avellino - Torinc 2-0, Internazionale - Hellas Verona 1-1. De stand is: 1. As Roma 16-24, 2. Hellas Verona 16-22, 3. Internazio nale 16-20,4. Juventus 16-19, 5. Fio rentina en Udinese 16-17, 7. Torino en Sampdoria 16-16, 9. Cesena, Ge nua en Cagliari 16-15, 12. Pisa en Avellino 16-14, 14. Ascoli 16-13, 15. Napoli 16-10,16. Catanzaro 16-9. De uitslagen: Benfica - Espinhc 4-0, Salguieros - Setubal 1-0, Esto- ril - Boa vista 1-0, Guimaraes - Braga 1-0, Porto - Portimonense 2-0, Rio Ave - Alcobaca 4-1, Amora - Varzim 0-0. Stand na 16 wedstrijden: 1. Benfica 29 pnt, 2. Porto 25, 3. Sporting 21 4 Guimaraes 19.

de Stem | 1983 | | pagina 11