GROTE PROBLEMEN VOOR KLEINE SCHOLEN RAADSCOMMISSIE TERNEUZEN: Grote brand in Axelsestraat Verdachten postwisselfraude schuiven zwarte piet naar drukker in Den Haag nderzoe WSV in Bi KA MPIOENENDA KRING CENTRUM Jachthavei overdrage VRIJDAG 14 JANUAR11983 VAN ZEELAND Plaatselijk nieuws TERNEUZEN - Over het fenomeen kabel televisie is ook na de gisteravond gehouden vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening het laatste woord niet gesproken. Sas van Gent Sluiskil Terneuzen Toch raad van elf voor Zwartsnuvers Beroepscrimineel gedrag Rechten Westdorpe Zandstraat Zaamslag politierapport ianten B en W Oostburg: Schietingen T27 PAGINA ZEELAND 3 Lm mAG 14 JANUAR119 MIDDELBURG - Vooral de kleine scholen komen voor grote problemen als ze het nieuwe basisonderwijs moeten invoeren. Scholen in een geisoleerde positie dienen in een samen werkingsverband met andere scholen te worden gebracht en de mankracht moet tijdelijk worden versterkt. In zeeland is een tijdlang aan vijl projec ten gewerkt en inmiddels zijn er zes nieuwe opgestart. Dit is donderdag in Middel burg gebleken waar het pro vinciaal bestuur en het coördi natiepunt basisonderwijs bij het regionaal pedagogisch centrum Zeeland de ontwik kelingen toelichtten. Voor de zes nieuwe projecten, die vier jaar zullen lopen, zijn 24 per sonen extra beschikbaar, van wie een volledig voor de extra begeleiding. De overige 23 om vatten omgerekend 14 volledi ge arbeidsplaatsen. Nieuw voor ons land is dat deze extra leerkrachten be taald worden door het minis terie van sociale zaken uit het potje voor experimenten ar beidsplaatsen jeugdige werk lozen. De 23 zijn allen jonger dan 27 jaar. y^,, ,je ou(jere projecten zijn de nodige extra gelden gefourneerd door het ministerie van onderwijs en wetenschappen. Kabeltel e visienota zeer onduidelijk Van onze correspondent De nota kabeltelevisie, als men die ruwweg zo noemen mag, die de commissieleden voorgeschoteld kregen bevatte volgens enkelen nog heel wat onduidelijkheden. D'66-frac- tievoorzitter J. de Zeeuw noemde het zonder blikken of blozen een bijzonder mager rapport waar men als com missie eigenlijk niet mee uit de voeten kan. Een verzame ling van uitgangspunten met vrijblijvende opstellingen, een rapport, waarin volgens de de mocraat de technische, finan ciële en bestuurlijke mogelijk heden ontbreken. Wat het in zee gaan met de PZEM betreft, voorzover het er van zal komen, zei hij dat deze maatschappij zich hier mee op het gebied van een ka beltelevisie op een geheel nieuw terrein gaat begeven en dat moeilijk van de grond komt. Verder vroeg hij wat de technische en financiële voor delen voor Terneuzen zullen zijn als men in samenwerking met de gemeenten Axel en Sas van Gent met de kabelexpo sant Casema in zee gaat. Ook deze mogelijkheid vond hij in de nota vaag onderbouwd. Namens de PvdA stelde de heer P. Remijnsen, bij wie overigens ook tal van vragen waren, dat zijn fractie voorop stelt een goede ontvangst, een aanvaardbare tarievering, geen verplichte aansluiting, geen antenneverbod en even tueel een enquête over kabel televisie omdat volgens de PvdA de bereidheid onder de bevolking wel eens zou kun nen tegenvallen. Verder vroeg hij naar de mogelijkheid van het in het leven roepen van een stichting zoals hij noemde in de Gelderse plaats Zalt- bommel. De heer F. Hamelink (GPV) vond dat na bijna twee jaar de resultaten aan de magere kant waren. Volgens hem is het wenselijk dat op korte termijn een haalbaar schema wordt opgesteld. De heer W. de Zeeuw (WD) vond de kabel televisie voor Terneuzen wel een noodzaak maar vroeg zich af of aansluiting op de Belgi sche kabel-t.v. niet een groot risico betekent en wilde ver der weten wat het zenderaan bod zal zijn. Commissievoorzitter wet houder drs. A. Doorduyn vond dat in de betogen van sommige commissieleden simplisme de boventoon voerde. Hij sprak van een ingrijpende beslissing die je maar een keer doet waarmee je dan rekening moet houden met toekomstige ontwikkelingen in dit gebied. Verder was hij van mening dat de financiële haalbaarheid in sommige kernen, met name Biervliet, waar men heel wat meer zou moeten betalen dan in de kern Terneuzen met be zorgdheid wordt onderkend. Van onze correspondent TERNEUZEN Donderdag avond rond tien uur brak - FOTODESTEM/COR J DE BOER brand uit in een oude schuur ge de harde wind gevreesd bedwang houden. den gedaan daar de brand- van de heer Tollenaar aan de voor de nabij gelegen wonin- Over de oorzaak en de om- weer bij het ter perse gaan Axelsestraat te Terneuzen. gen, maar de Terneuzense vang van de schade konden van dit bericht het vuur nog Aanvankelijk werd vanwe- brandweer kon het vuur onder nog geen mededelingen wor- niet meester was. Bingo - In het buurtcentrum van Sint-Albert is er van avond weer een bingo-avond, aanvang acht uur. In hetzelfde buurtcentrum zijn vrijdag 21 ianuari de kaarters aan de beurt voor een seriekaarting. Voor de winnaars zit er droge worst in de prijzenpot. Verlie zers krijgen een troostprijs. De kaarting die meetelt voor het Sint Albert-kampioenschap begint om 19.30 uur. Bingo quiz - De Zeeuws- vlaamse kynologenclub houdt vrijdag 14 januari een bingo/ quiz-avond in café Atlanta, Ir. lelyplein 1, aanvang acht uur. Naast de gebruikelijke bingo rondjes zal er een quiz gehou den worden. Bridge - De uitslag van de competitiewedstrijd van brid geclub Emergo is als volgt: Groep A: 1. heten Muller-Ver- heem 57 procent, 2. echtpaar Den Haan 56, 3. dames Kock- Dekker 52, 4. echtpaar Nijsten 52, 5. echtpaar Speelman 42 procent. Groep B: 1. mevrouw Verloop-de heer Hoogenboom 57, 2. dames De Heus-Hoogen- boom 56, 3. dames Visser- Borm 56, 4. echtpaar Verdijk 48, 5. heren Kramer-Dourleijn 41 procent. VOA - De Vereniging Onder nemers Axelsestraat en om streken houdt dinsdag 25 ja nuari bij fotohandel Dieleman haar jaarlijkse ledenvergade ring, die om 20.00 uur begint. Naast de gebruikelijke jaar verslagen van secretaris en penningmeester, komt aan de orde de begroting voor 1983. Verder komen ter tafel de door de vereniging te houden acti viteiten in dit jaar, alsmede bestuursmededelingen en voorstellen, wat betreft uni formiteit winkelopening, the ma-avond en Terneuzen 400 jaar stad. Ook zullen wegens vertrek van de heren A. van Mourik en J. van Dongen twee nieuwe bestuursleden gekozen moeten worden. ABVA KABO - De afdeling Midden-Zeeuwsch-Vlaande- ren van de ABVA KABO houdt dinsdag 18 januari haar jaarlijkse ledenvergadering in café-restaurant Vijverhof, Frederik van Eedenstraat 2. Na de huishoudelijke zaken spreekt het dagelijks hoofdbe stuurslid C. Vrins over alge mene en actuele 'vraagstuk ken. De vergadering begint om 20.00 uur. Burgerlijke stand - Geboren: Menno zv E. van Lent en F. Dekker, Sluiskil; Anina, dv W. Caessens en L. Deschepper, Axel; Daniëlle, dv Ch. Schrier en P. Scheele, Terneuzen; Wout, zv J. Kolijn en W. de Graaf, Zaamslag; Jolanda, dv W. Willemsen en A. Schutte, Terneuzen; Quirine, dv H. Verlinde en S. Kloosterman, Terneuzen; Rinske, dv C, Me- chielsen en A. Vermeulen, Van onze correspondent SLUISKIL - De twee forma teurs van carnavalsvereniging De Zwartsnuvers uit Sluiskil zijn er uiteindelijk toch in ge slaagd een raad van elf samen te stellen. Ondanks deze voor uitgang is het nog niet duide lijk wie de scepter over het kanaaldorp mag gaan zwaai en. Voor de functie van prins van De Zwartsnuvers is er een aantal kandidaten. Maar de discussies over de benoeming zijn nog niet geheel rond. Er is binnen het benoemingscomité een knelpunt ontstaan: of de prins een inwoner van Sluis kil-oost of iemands van Sluis kil-west moet worden. Toch hoopt men in Sluiskil dat de formateurs over deze slepende kwestie op het grote carnavalsbal in de feestzaal van café Dallinga op vrijdag 11 februari, uitsluitsel kunnen geven, want dan worden de raad en de nieuwe prins car naval aan de feestvierende Sluiskillenaren gepresenteerd. ifimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiriimiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiitiffiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiL Van onze correspondent AXEL - Kring Centrum van de afdeling Zeeland van de Zuidne derlandse Bond van Postduivenhouders, houdt zondag 16 janua ri in café De Witte Leeuw aan de Molenstraat te Axel haar jaar lijkse kampioenendag. Op deze dag zullen de kampioenen gehuldigd worden. Behal ve deze zullen ook de overwinnaars van een in 1982 gehouden kringconcours, alsmede die van een provinciale wedvlucht met een stand van vier duiven aanwezig zijn. Illllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze rechtbankverslaggever BREDA - Vrijwel een hele dag heeft de Bredase rechtbank donderdag besteed aan een postwisselfraude, die begin van dit jaar in Zeeland en Brabant heeft gespeeld en die, als de postale recherche in nauwe samenwerking met de politie er niet snel de vinger achter had gekregen, een na deel van negen ton had kun nen opleveren. In totaal kon den nu slechts twaalf valse postwissels op tien verschil lende kantoren worden aange boden, waarvan er vier(in Middelburg en Vlissingen) werden uitbetaald tot een be drag van f 7.300. Maar ook dat geld geld was nog achterhaald. De schade was dus uiteinde lijk nihil. De mannen, die de officier van justitie, mevr. mr. M. van Beukering, beschouwde als de "uitlokkers" van de postwis selfraude, waren de 28-jarige A. de G. uit Putte en de 41-ja- rige J. B. uit Roosendaal. Maar het tweetal wenste helemaal niet als zodanig te worden aangezien. Zij kwamen volle dig terug op eerdere verkla ringen tegenover de politie en de rechter-commiSsaris. Zij wezen ter zitting de Hagenaar A. R. aan als de kwade pier, die samen met zekere Ad S. uit Dongen al geruime tijd met de voorbereiding van fraude, niet alleen met postwissels, maar ook met pandbrieven en giro betaalkaarten, bezig zou zijn geweest. Verdachte De G. ver telde hoe hijzelf bij S. een kof fer met pandbrieven had ge zien, waarbij het ging om maar liefst dertig miljoen. Het idee om postwissels te gaan vervalsen zou, volgens ver dachten, afkomstig zijn ge weest van S.die ook voor val se passen zou zorgen. „Wij zouden alleen maar moeten zorgen dat de valse postwis sels ook werden geïnd". De valse postwissels waren "goed" voor bedragen van f 1. 750 f 1. 850 en f 1. 950. Wat er boven f 1. 000 zou worden geïnd mochten de inners in eigen zak steken. De postwis sels (400 stuksjwaren door de Hagenaar R. van valse op drukken voorzien en voorbe werkt. Hij had daarvoor direct f 25.000 gekregen en zou, als de operatie geslaagd zou zijn, nog eens f25. 000 krijgen. Uit hun eerder afgelegde verklaringen bleek duidelijk hoe verdachte in het hele spel hun actieve rol hadden gespeeld, maar van die verklaringen wilden ze nu niets meer weten, omdat die hun door de politie zouden zijn voorgekauwd. „We hebben de politie maar naar de mond ge praat omdat we naar huis konden als we maar praatten zoals zij wilden." Een van de gesnapte inners van valse postwissels was een zekere Frank van H. Volgens zijn zeggen, zou hij van verdachte Joop B. veertig vervalste post wissels hebben ontvangen en een valse pas, om aan het in nen te slaan. Maar ook deze uitlokking ontkende B. Beide verdachten werd ook verweten te maken te hebben gehad met het in omloop bren gen of laten brengen van valse honderd-Dollar-biljetten tus sen november '81 en maart '82 dan wel die biljetten te hebben geheeld. „Wij hebben nooit valse Dollar-biljetten gehad en wij weten er niets van af", zeiden de verdachten, 09k al lagen er dan verklaringen in het dossier, die anders uitwe zen. Een bijkomende zaak voor verdachte Joop B. was nog dat hij op 25 februari in Roosendaal een pistool met patronen voorhanden had ge had "omdat hij zich bedreigd had gevoeld door een zekere Johan H. die 's nachts met een geweer voor zijn deur zou hebben gestaan". Verdachte Arie De G. werd en passant nog verweten een in Duitsland verduisterde autofeen Merce des) te hebben geheeld, maar, volgens verdachte, had hij niet geweten dat er iets met de auto aan de hand was, toen hij hem kocht. De officier van justitie, mevr. mr. Van Beukering, achtte uitlokking van de post wisselfraude door beide ver dachten bewezen. Voor het be wijs putte zij uit de uitvoerige verklaring van de Haagse drukker R. die wonderwel klopte met eerdere door ver dachten zelf afgelegde maar nu door hen van de hand ge wezen verklaringen. Ook de andere tenlastegelegde feiten achtte zij wettig en overtui gend bewezen. Als de postwis selfraude zou zijn gelukt dan zouden de verdachten, samen met nog een derde verdachte, de Bosschenaar M. A. er vier tot vijf ton aan hebben ver diend. „Beroepscrimineel ge drag", noemde mr. Van Beu kering het handelen van ver dachte Joop B. Zij eiste tegen hem een jaar en zes maanden met aftrek. Tegen verdachte Arie De G. vorderde zij een jaar met aftrek en (voor een overtreding met een kente- ken)een boete van f 150 of drie dagen. De raadsman van Arie De G. ,mr. J. Defares, ging breed voerig in op de formeel-juridi sche aspecten van de zaak. Hij was van mening dat in het vooronderzoek de rechten van verdachten niet waren geres pecteerd en gehonoreerd. Ter wijl de verdachten in opperste beperking vastzaten, zou de politie het tweetal bijeen heb ben gebracht "om hun verkla ringen te laten sporen". Hij wilde niet zover gaan om te beweren dat de bewijsmidde len daardoor onrechtmatig verkregen zouden zijn, maar hij wenste wel getoetst zien door de rechtbank wat er waar was van de bewering van verdachten dat ze de poli tie maar naar de mond hadden gepraat. Voor het overige pleitte mr. Defares op de dag vaarding vrijspraak en op een onderdeel ervan nietigheid. Zijn collega, mr. Sneep, meen de daarentegen wel dat de verklaring van zijn cliënt, Joop B. onrechtmatig was verkregen en dus niet als be wijsmiddel kon worden ge bruikt. Ook hij pleitte vrij spraak op alle onderdelen, be houdens het onderdeel dat sloeg op verboden vuurwa penbezit. In de namiddag heeft de 39- jarige A. R. uit Den Haas. drukker van de valse postwis sels, terecht moeten staan. Hij gaf de tenlastelegging, dat hij 400 postwissels van valse op drukken had voorzien, om standig pratend, toe, „maar ik had niet gedacht dat ze de postwissels ook werkelijk zou den gaan gebruiken". Hij zei erin getrapt te zijn omdat hij een groot geldbedrag had ge leend aan zekere Ad v. d. B. „en dat wilde ik op die manier zien terug te krijgen". Deze had hem in contact gebracht met Joop B. en Arie De G.die volgens hem de mannen wa ren geweest, die het zaakje hadden opgezet. Hij gaf wel toe eerder voor Ad S. in Don gen pandbrieven te hebben ge drukt. „Volgens mij was Van de B. slechts een bemiddelaar tussen mij en Joop B. en Arie De G. Tegen de drukker van de valse postwissels eiste mr. Van Beukering negen maan den met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk met twee proefjaren en verbeurd verklaring van f 11. 000. De raadsman, mr. Haagman, bleek vooral moeite te hebben met de strafmaat tegen de achtergrond van de persoon lijke omstandigheden van zijn cliënt. De vjertje verdachte in de postwisselfraude, de Bos schenaar M. A. (37) had laten weten wegens ziekte niet te kunnen verschijnen. Of zijn zaak toch nog bij verstek zou worden behandeld hing giste renavond nog in de lucht om dat de rechtbank eerst uitge zocht wilde zien of verdachte werkelijk ziek onder de de kens lag. Uitspraken over veertien dagen. Terneuzen; Charlotte, dv Vosters en L. de Jong, Sas Gent; Ronald, zv W. Neve A. Bulthuis, Terneuzen; Anj lo, zv J. Lensen en A, v; Hoecke, Terneuzen; Esra, B. Güner en A. Akmese, neuzen; Stijnite, dv H Haak! W. van der Lelie, Hoek; Mi vin, zv A. de Vos en L. Bilc beek, Terneuzen; Tamara, M. Witte en H. Slager, Liselotte, dv H. van Es en Tieleman, Terneuzen. Ondertrouw: Mohamed zouga, 34, Terneuzen en Brei da Decaster, 37, Terne: Hermanus Theunissen, Terneuzen en Magdalena Schipper, 33, Terneuzen; Lai rentius Lips, 29, Terneuzen Maria Mechielsen, 25, Term zen; Erik Vermeulen, 22, tenisse en Edith Gaal, 22, neuzen; André Janse, 25, Té:] neuzen en Marga Buize, Terneuzen; Cornelis Schie man, 26, Philippine en ElisJ beth Pladdet, 19, Terneuzen. Getrouwd: Jacob de Jonge, en Francina Weststraete, 24 Reimerswaal; Alfons Verhol] stadt, 27 en Coleta Danhof, te Zaamslag; Abraham vi der Hage, 30 en Geertrui Karremans, 30 te Terneuzen. Overleden: Johannes Drie, Delft; Eliza Bruggeman, wed v A. Bockstael, Temet zen; Cornelia Weijt, 82, wed E. Verburgh, Terneuzen; Kj zabeth Dieleman, 76, wed v Herrebout, Terneuzen; Pel Vink, 69, Hulst; Krijn Die] man, 74, Axel; Elisabeth winkel, 81, wed v G. Kotkair;| Middelburg; Maatje de Groo te, 77, Hoek; Anna Rookus,!! wed v J. Elfrink, Hoek; Lam] mert Muijlwijk, 68, Ternei zen; Joos de Nooijer, 92, TerJ neuzen; Frederik Ackermarj 20, Axel; Maatje Bareman, wed v L. Verlinde, Terneuzei Jacob Overdulve, 86, Axë,| Pieternella Idenburg, 82, we v G. Reijers, Terneuzen. Verwarming - Toen pastor Jos| Thiellier een speciale kerkcol-l lecte om de verwarmingskosl ten te kunnen dekken aankos l ligde, hebben velen gehoo:[ gegeven aan het verzoek oir.l jen financiële bijdrage. De ir '.ameling bracht ruim tweej duizend gulden op. Jaarvergadering - Vrijdag januari 's avonds om half achtl houdt de FNV-werkgroep del jaarvergadering in Het Oudel Raedhuys. De agenda ver-l meldt jaarverslagen van se-| cretaris en penningmeester ei een spreekbeurt. Na de verga] dering wordt de avond in gezellig samenzijn doorge-| bracht met het orkest Th Apollo's. Er worden twee ver lotingen gehouden. FNV-kaartingen - De FNV-| werkgroep houdt weer driel prijskaartingen. De eerste] kaarting is zondag 23 januaril om drie uur in De Polderbar.| Als prijzen worden vleeswa ren beschikbaar gesteld. Zon dag 20 februari is een kaarting| in Het Oude Raedhuys om tul banden en zondag 13 maart ls| de laatste kaarting om paling, eveneens in Het Oude Raed huys. Na afloop zullen de| kampioenen van de dames de heren bekend gemaakt worden. Voor beide groepen staat een mooie beker tt| wachten. '-Allé kaaftiilgti starten om drie uur 's mid dags. Bingo - Buurtvereniging Straete houdt zaterdag 15 nuari in het gelijknamig! buurthuis een bingo om vlees waren. Aanvang van de bingcl is 20.00 uur. Daarna bestaalf gelegenheid een drankje drinken bij een gezellig mu-j ziekje. [van een onzer verslaggevers VfiNKENSZAND - Een dele te van CDA Eerste- en weede-Kamerleden brengt riidag 21 januari een werk boek aan Zeeland. Aandacht zal worden be steed aan de uitvoering van de Deltawerken, de voortgang van de werkgelegenheid bij de KI sp bo ke dc isb ege Van een onzer ver iRESKENS - Drie op het irrein gevestigde bedrij houden met de verwerkin ris maken zich ernstig zc ran Cruson Coatings naa imgeving. De drie bedrijven - Zeelan rries Oosterbaan en Transpor jt Delft ingeschakeld om te o ging van de coatings produce baar, schade of hinder kan op ie het Oostburgse gemeenti Cruson Coatings een vergunni d. wet te weigeren. Supercup - Acht leden van dei kaartvereniging DW, allen T winnaars van een in 1982 ge- j speelde maandelijkse kaar ting, traden tegen elkaar aan! met als inzet de supercup. Ge speeld werd in café het Wapen van Zeeland en de wedstrijd In bieden zonder roem ging over vijf partijen. Na een spannen de strijd kwam tenslotte H.| Koekkoek als winnaar naar* voren. 2. M. de Vos, 3. Jac. van Doorn en 4. Jac. de Koeijer. HULST - De politie in Hulst deelde gisteren heel wat be-1 keuringen uit tijdens snel heidscontroles op de Zoute- straat en de Absdaalseweg in Hulst. In totaal werden 21 automobilisten bekeurd we gens te hard rijden. TERNEUZEN - Bij een aan rijding van donderdagmiddag op het kruispunt Axelse straat Verlengde Van Steen bergenlaan, werden drie per sonenauto's beschadigd. Me vrouw J.L.K.-G. uit Terneu zen stak vanaf de Verlengde Van Steenbergenlaan de Axel sestraat over en verleende geen voorrang aan de uit de richting Dam komende auto bestuurd door A.J.W. uit Hon- tenisse, die ten gevolge van de botsing slipte en tegen de ge: parkeerde auto van M.H.Jb uit Oostburg botste. De laatst genoemde auto liep lichte schade op, de beide andere auto's werden zwaar bescha digd. Er deden zich geen pet' soonlijke ongelukken voor. a. De visbedrijven hebben alarm geslagen nadat was ge ileken dat er bij de fabricage /an coatings vluchtige verf- lampen vrij zullen komen. [[Wij houden ons bezig met het /erwerken van vis en kunnen iet uiteraard niet hebben dat lit voor de menselijke con sumptie bestemde produkt /ordt aangetast door schade lijke stoffen", zo verwoordt di recteur T. Boersma van Zee land Fish Industry de bezwa ren. „Verder gaat Cruson ook /erken met explosief mate riaal en zullen de afvalstoffen /oor een bepaalde tijd op het srrein worden opgeslagen /aardoor mogelijk bodemver ontreiniging kan optreden". laar boven al vrezen de vis- irijven dat de komst van "ruson Coatings - nu nog ge vestigd op het terrein van de wegens milieuredenen stilge legde Cruson B. V. in de be- Van een onzer verslaggevers I BRESKENS - Het Oostburgse college van B en W is bereid de |gemeenteraad voor te stellen het beheer van de jachthaven In Breskens over te dragen aan de plaatselijke water sportvereniging vóórdat de uitbreidingsplannen zijn ge realiseerd. Hoewel er een principe-uit spraak van de raad op tafel ligt dat de overdracht pas mag plaatsvinden na de uitbrei ding, heeft het gemeentebe stuur de WSV Breskens laten weten mee te willen werken aan een vervroegd overgaan van het beheer "mits voldoen de zekerheid bestaat dat de Plannen ook daadwerkelijk zullen worden uitgevoerd". Onder „voldoende zeker heid" verstaat het college, dat |de watersportvereniging moet hunnen aantonen dat de uit weiding van de jachthaven technisch, planologisch en fi nancieel uitvoerbaar is. Voor al het laatste punt is van be lang omdat de gemeente Oost- nurg zelf het door de WSV "feskens zo noodzakelijk geachte uitbreidingskarwei ®W financiële redenen niet zelf heeft durven uitvoeren. Van daar dat de WSV het plan [heeft overgenomen op voor- Waarde dat na realisering dan n°k het beheer van de jacht haven zou worden overgedra gen. ..Wat betreft de financiële '*ant van de zaak heeft de 1 ^WAdendAMME - De Kroon, 'ctorio, koningsschieting, liggen- W'P, slechts 14 schutters door I Koning werd B. VAn Mel- I h,- na kampen met M. Steenbak- I Kn en W. Kootstra. Voor de schie- I was er een ledenvergadering, I t»«in ^et 'n gehouden Euro- jLri kampioenschap voor de jeugd, kampioenschap van het viertal U" Victoria en de blokschieting

de Stem | 1983 | | pagina 12