arjol Flore in De Halle op van Nederland van de partij STBURG Biljartclub POP blijkt kernsezoni Bartz in een nieuw jasje Wijzigingen in bestuur ,Oranje-Wit' viert feest Oude gedeelte Axel stadhuis wordt maandag ontruimd WEN5j Evenementen IKKERINK Jeef nu een adeaukaart cheldegalm reedt op a De Halle v.a. 99.- v.a. 79.- v.a. 39.- v.a. 99.- 25.- v.a. 39.- is van alles i. De tijden kijken bij Onderdak 'I INFO-AXEL PONDERDAG 13 JANUAR11983 DEZE PAGINA STAAT ONDER REDACTIE VAN STICHTING STREEKCENTRUM AXEL VAN MIDDELHOVENSTRAAT 63 I AXEL - De Stichting -Uit in Zeeland (officieel Stich- Itins Cultuurspreiding Zee- lland, SCZ) houdt dit jaar idan wel op te bestaan, men Ijjeeft echter zoals bekend 'voor het lopende theatersei zoen nog een aantrekkelijk programma weten samen te stellen. Er wordt eveneens een aantal voorstellingen {gehouden in cultureel cen trum ..De Halle" te Axel. Zo 'trad in november het {Vlaamse volksmuzieken- isemble ,,'t Kliekske" op in I pe Halle en op 11 december (vas er de opvoering van „Pas de Deux", een komedie van Hugo Claus door de to neelgroep Bent met Anneles Vaes en Jaak Vissenaken. Voor vrijdag 21 januari wordt Marjol Flore ver wacht met haar kleinkunst- programma „Zo ben ik". „Zo ben ik" is een portret van Marjol Flore. Een portret in die zin, dat Marjol in dit programma niet alleen lied jes koos die op haar wijze van leven, haar sympa thieën en haar levenslust betrekking hebben, maar waarin zij ook olijk met' zichzelf spot en grapt. Voor de pauze: muzikaal cabaret, hoofdzakelijk in de Nederlandse taal gebracht en na de pauze: café-chan- tant. Een veelzijdig pro gramma dus, dat u uitge breid laat kennismaken met de vele kanten van een brui sende theaterpersoonlijk heid, die met haar in dit land ongebruikelijke intensiteit ieder publiek moeiteloos weet te overrompelen. Warm aanbevolen! Zaterdag 26 februari - aanvang 20.00 uur - zijn er in cultureel centrum De Halle „Operette Musical melodieën" te beluisteren door Henny May, Willy Ca- ron en Lieuwe Visser met aan de vleugel Hans Broek man. Drie klinkende namen uit de wereld van de licht-klas- sieke muziek bezorgen u een onvergetelijke en zorgeloze avond met een uitgekiend programma, boordevol po pulaire melodieën uit diver se bekende operettes en mu sicals. U hoort composities van Frans Lehar, Rodgers Hammerstein, George Gershwin en Leonard Bern stein. Toegangskaarten voor elk der voorstellingen zijn ver krijgbaar voor vijftien gul den. Houders van een cultu reel Jongeren Paspoort en Pas 65 betalen 9,50. Aan vang beide dagen in De Hal le om 20.00 uur. Color-guard concours" in Axel AXEL - In de Axelse sporthal ,,'t Sportuus" jrordt zaterdag 22 januari een groots opgezet „co lor guard concours" gehouden, georganiseerd door t Stichting Drum Corps Holland in samenwerking (iet Frans Wieland en de Showband Axel. Aan dit ektakel zal worden deelgenomen door een elftal (oepen die hun sporen in voorgaande wedstrijden ieds verdiend hebben. De top van de Nederlandse ards komt in Axel in actie, zoals de nationale itmpioen van 1982, de Excelsiorguard uit Baarn en rder klinkende namen als Beatrix uit Hilversum, ilant Blanche uit Laren, Oosterkwartier uit larn, Wesopa uit Weesp, oranje Nassau uit Vlis- ngen, Oranje uit Huizen, Don Bosco uit Rijswijk, ibal uit Dordrecht en voor de eerste keer ook de lor-guard en rifles van de Showband Axel. i klassieke en Ook de Axelaars willen zich an meten in wedstrijdver- nd met de andere deelne- ers en men ziet met de be- ngstelling uit naar de ver- :htingen van de Showband nel in eigen huis. Organisator Frans Wieland: 'oor dit evenement is een ootse voorbereiding nodig iweest. Het viel niet mee om deze topgroepen bijeen te jjgen in sporthal ,,'t Spor- De wedstrijden begin- AXEL - De Stichting 'eekcentrum Axel verzorgt S steeds de uitgifte van ca- aukaarten ten bedrage van |f, tien en vijfentwintig gul- D. Be cadeaukaarten zijn ver- ijbaar bij de AMRO-bank in :el en te besteden bij alle le- 1 van de Stichting Streek- itrum Axel. WEL - De toneelvereni- „De Scheldegalm" uit Msterzande verzorgt op za- 5 en dinsdag 8 februari ^fvondvullende optredens liet oud-Zeeuwsch- 'amse volkstoneelstuk vrimden kostganger" de auteur Jo Eggermont. gebeurt in cultureel cen- A.iDe Halle" te Axel. jaar geleden verzorg de Scheldegalm eveneens 'voorstelling in het Axelse «urele centrum. Dat voor 'uitverkochte zaal met het leelstuk „Gelijk een vlam", '"eens van de auteur Jo Eg- 'üiont. nen 's avonds om acht uur en de sporthal wordt om zeven uur opengesteld voor het pu bliek. Getuige de grote be langstelling voor dit spektakel is het raadzaam om entreebe wijzen in de voorverkoop te verkrijgen. Die voorverkoop is al op 10 januari begonnen bij de ABN-bank in |de West straat in Axel". Er zijn in de Axelse sporthal extra voorzieningen aange bracht, zodat er plaats kan worden geboden aan zo'n 500 a 600 toeschouwers. De wedstrij den zullen gejureerd worden naar de regels van de Stich ting Drum Corps Holland. De toegangsprijs bedraagt 7,50 per persoon. Drumcorpsen •Gezien het grote succes van het concours dat in juni vorig jaar werd gehouden in Axel wordt er ook dit jaar weer een groot drumcorps-concours ge organiseerd. Dat concours zal worden gehouden op, zaterdag 18 juni op de sportvelden van de voetbalvereniging AZVV in Axel. Voor dit concours in wed strijdverband hebben reeds zeer befaamde topkorpsen in geschreven, zoals de bekende Excelsiorband uit Goes, de Beatrixband uit Hilversum (tevens Europees kampioen), Juliana uit Middelburg en de Showband Axel. Volgens de organisatoren - de Stichting Drum Corps Holland in sa menwerking met Frans Wie land en de Showband Axel - zal de top van de Nederlandse drumcorpsen in Axel verte genwoordigd zijn. De accom modatie zal gezien de over weldigende belangstelling af gelopen jaar aanzienlijk wor den uitgebreid. De voorver koop van entreebewijzen voor dit evenement zal starten op 30 mei bij de bekende voorver koopadressen in Zeeuwsch- Vlaanderen, aangevuld met adressen op De Bevelanden en België. De inzet van dit con cours is opnieuw de grote prijs van de stad Axel en de fraaie wisselbeker, die momenteel in handen is van de Showband Axel. OPTICIEN Oranje Nassau uit Vlissingen, dat de Walcherse eer zal hoog houden tijdens het „color-guard concours" in Axel. üefoto Vilant Blanche uit Laren in actie. Dit gezelschap I ^eneens optreden tijdens het „color-guard concours" in ir'Piaterdag 22 januari. AXEL - De Axelse bilja vereniging POP (Poedel op Poedel) heeft een wat ru moerige periode achter de rug. Nadat de biljartclub vo rig jaar op uitbundige wijze het 25jarig jubileum had ge vierd, leek er in oktober even de klad in te komen. „Maar gelukkig", zegt Rinie Verstraeten, sinds kort tot secretaris-penningmeester en wedstrijdleider gebom bardeerd is, „is nu alles weer in rustiger vaarwater te recht gekomen. Een aantal leden wilde in oktober over stappen naar een ander clublokaal. Tijdens een le denvergadering probeerde men dat er door te drukken, en men dacht zelfs dat het zou lukken. Ik ben blij dat we die stap hebben kunnen voorkomen. We hebben ons clublokaal bij Taveerne Moustache van Johan van Esbroeck en daar blijven we ook". POP heeft zijn draai terug weer helemaal gevonden, Rinie Verstraeten: „Zo heb ben we met kerstmis weer onze traditionele biljart prijskamp weer gehouden met als inzet een heel var ken, Dat werd weer een groot succes. Het betreft een jaarlijkse trekpleister op de tweede kerstdag voor de Zeeuwsch-Vlaamse biljart liefhebbers. Er komen altijd behoorlij k wat spelers op af. Bovendien staan we straks voor een nieuwe krachtproef. POP heeft na melijk de organisatie op zich genomen van de strijd om het biljartkampioenschap van Axel. Hieraan zal wor den deelgenomen door alle Axelse biljartverenigingen. Dat wil zeggen Ed Hore mans, De Witte Leeuw, KOT, ABC en natuurlijk on ze eigen vereniging. Op vrij dag 28 januari hebben we hierover een vergadering waarvoor alle Axelse bil jartverenigingen zijn uitge nodigd in Taveerne Mousta che. Die begint om 19.30 uur in ons clublokaal. Aanvan kelijk zou KOT het Axelse kampioenschap organiseren, maar deze vereniging bleek daar dit jaar niet toe in staat. We grijpen de kans graag aa ons hierin op orga nisatorisch vlak opnieuw te bewijzen. Bedoeling is dat de voorwedstrijden gedu rende de maanden februari en maart worden afgewerkt. Er zullen dit jaar geen halve finales worden gehouden. Dat bleek vorig jaar een nogal tijdrovende geschie denis waar niet iedereen even gelukkig mee was. Na de voorronden wordt ineens de finale afgewerkt, die in april gepland is. We willen van dit kampioenschap echt iets speciaals maken". Uit alles blijkt dat de mannen van POP de strub belingen te boven zijn. Voor alles Schieman en zijn me de-bestuursleden willen de zaken energiek aanpakken en een streep door de afgelo pen periode zetten. Schie man: „Als we er nu nog een paar actieve leden bij zou den kunnen krijgen zou dat helemaal fantastisch zijn. Dam gaan we vrolijk op naar ons volgende jubileum. POP is tenslotte niet de eer ste de beste vereniging". AXEL - Dat er volop mu ziek zit in de Axelse midden stand is de afgelopen maanden overduidelijk aangetoond. Bij iedere uitgave van de INFO- Axel konden we wel weer een opening van een nieuwe zaak, een verbouwing of uitbreiding melden. Zo ook nu. Sinds vorig jaar is de spe ciale optiekzaak „Bartz Op tiek" in het voormalige optiek centrum Meinhardt neerge streken. De heer E.M.C. Bartz r uit St.-Jansteen heeft het inte rieur geheel vernieuwd en zo werd Axel weer een fraai win kelpand rijker. Een verheu gend verschijnsel in een tijd waarin elders bedrijfssluitin gen aan de orde van de dag zijn. Bartz is gespecialiseerd in alle soorten brillen en con tactlenzen. Op de foto het fraaie interieur van de zaak aan de Axelse Noordstraat- promenade. AXEL - Per 1 januari 1983 heeft het bestuur van de Stichting Streekcentrum Axel een fikse wijziging ondergaan. „Er is een flinke verjonging doorgevoerd", zegt Wim Wikkerink, de man die het secretariaat heeft overgedragen aan Ab de Feyter, werk zaam op het stadhuis in Axel. Jacky Schoot is momenteel voor zitter van de Stichting Streekcentrum Axel. Hij heeft het roer overgenomen van de heer W. S. A. Dieleman, die wegens zijn grote verdiensten voor het Streekcentrum tot erevoorzitter is benoemd. Als penningmeester fungeert momenteel Jaap van der Hout. AXEL - De jaarlijkse gezel lige feestavond van de Axelse supportersvereniging Oranje Wit zal op vrijdag 14 januari worden gehouden in mossel en palinghuis Thuy aan de Tuinstraat in Axel. Deze feestavond voor de supporters van de voetbalvereniging Axel begint om halfacht en duurt tot ongeveer twee uur 's nachts. Er zal een film worden ver toond over „Oud-Axel", die ongeveer een uur zal duren en daarna staat een quiz op het programma, waarbij aantrek kelijke prijzen te verdienen zijn. De liefhebbers van een dansje kunnen aan hun trek ken komen op de muziek van het dansorkest van Tonny van Vooren. AXEL - Nu de raad tijdens de vergadering van december vorig jaar besloten heeft het noodzakelijke krediet voor de verbouw van het stadhuis, zijnde een bedrag van 2 mil joen gulden, beschikbaar te stellen, zijn de voorbereidin gen voor deze verbouw in volle gang. Maandag 17, dinsdag 18 en woensdag 19 januari zal het oude gedeelte van het stadhuis ontruimd worden. Teneinde de diverse afdelingen zoveel mo gelijk ais geheel te laten func tioneren, werd besloten de dienst sociale zaken uit het se- mi-permanente, nieuwere ge deelte van het stadhuis te ver plaatsen naar het voormalig waterschapsgebouw. Voor alle bijstands aanvra gen, gesprekken met mede werkers van deze dienst dient men zich vanaf 18 januari in dit waterschapsgebouw (zie foto) te melden. Op 17 januari zal de dienst sociale zaken als gevolg van dp verhuizing niet bereikbaar zijn. Ook voor af spraken met leden van het col lege van B. en W. en voor de VVV-informatie moet men- zich vanaf 18 januari naar het waterschapsgebouw begeven. Het telefoonnummer blijft on gewijzigd: 01155-2220. Tijdens de eerste fase van de verbouwing zullen de overige secretarie-afdelingen in het semi-permanente gedeelte van het stadhuis gehuisvest blijven. Naar verwachting zal de eerste fase tussen half en eind april gereed zijn. Vervol gens zal het semi-permanente gedeelte van het stadhuis ont ruimd en gesloopt worden. Gelijktijdig zullen de mede werkers van de afdeling be volking in het vernieuwde ge deelte van het stadhuis hun plaats innemen. De overige afdelingen vin den tot het eind van de ver bouwingsperiode onderdak in het voormalig waterschapsge bouw. Tijdens de verbouwing zal het stadhuis ook uiterlijk wijzigingen ondergaan. Ge heel in de stijl van het oude gedeelte zal het stadhuis na melijk met nieuwe kantoor ruimten uitgebreid worden. Betreffende de vorderingen van de verbouwingswerk zaamheden wordt de lezer op de hoogte gehouden Vrijdag 14 januari: Jaarlijkse feestavond supportersvere niging Oranje-Wit in mossel- en palinghuis Thuy aan de Tuinstraat. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 15 januari: Dressuurwedstrijden paarden in ma nége Magrette Axel. Zaterdag 15 januari: Uitvoering toneelgroep ODI in cultu reel centrum De Halle. Dinsdag 18 januari: Prijsuitreiking St.-Nicolaasactie' Stichting Streekcentrum Axel in café 's Lands Welvaren, Noordstraat 9 te Axel. Aanvang 19.00 uur. Woensdag 19 januari: Prijsuitreiking tekenwedstrijd voor de jeugd in kader St.-Nicolaasactie Stichting Streekcentrum Axel en tevens prijsuitreiking kleine huisdierenshow die tij dens de jaarmarkt werd gehouden. Respectievelijk om 14.30 en 17.00 uur in café 's Lands Welvaren, Noordstraat 9 te Axel. Woensdg 19 januari: Filmvoorstelling betreffende konink lijke familie door de katholieke bond van ouderen afdeling Axel in het Gezellenhuis aan de Walstraat in Axel. Aanvang 14.00 uur. Vrijdag 21 januari: Theatervoorstelling „Zo ben ik" van Marjol Flore in cultureel centrum De Halle in Axel. Aan vang 20.00 uur. Vrijdag 21 januari: Prijskaarting belangengroep Spui in buurthuis „De drie Gehugten" in Spui. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 22 januari: „Colo-guard concours" in Axelse sporthal ,,'t Sportuus". Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 28 januari: Filmvoorstelling Jeugdhaven Axel in het Gezellenhuis aan de Weslstraat in Axel. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 29 januari: Springconcours voor paarden en po ny's in manége Magrette Axel. Vierde en laatste wedstrijd meetellend voor Indoor-Vlaanderen. Organisatie Graeve Jan. Zaterdag 29 janari: Ontmoetingsbijeenkomst voor alleen staanden in cultureel centrum De Halle. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 5 en dinsdag 8 februari: Opvoering volkstoneel stuk „Men vrimden kostganger" van toneelvereniging De Scheldegalm uit Kloosterzande in cultureel centrum De Hal le. Zaterdag 12 februari: Zesde ronde persoonlijk Zeeuws schaakkampioenschap voor senioren in cultureel centrum De Halle. Aanvang 13.00 uur. Zaterdag 19 februari: Provinciaal indoor-springconcours hippique voor paarden en pony's in manége Magrette Axel. Zaterdag 26 februari: Operette en musicalmelodieën door Henny May, Willy Caron en Lieuwe Visser met aan de vleu gel Hans Broekman in cultureel centrum De Halle Axel. Aanvang 20.00 uur.

de Stem | 1983 | | pagina 27