Gemeenschapswerk wil beraad over podiumkunst Hulst Paolo Passionato in Eede JAZZ IN TERNEUZEN ff aren soort veredelde loopjongens Casema: geen problemen met vrije radio's op Hulster kabel Frits Lambrechts solo in Terneuzen Concert in Terneuzen Moderne muziek in Terneuzen Andere film Uitgaan in Midden Zeeland ALTIJD INTERESSANT OOK TIJDENS DE OPRUIMING Komt u even kijken We beginnen donderdag 13 jan. nflNDERDAG 13 JANUAR11983 JIMING JONKHEIJM IKHEIJM DlSflM VAN ZEELAND ETUIGING ;en wij familie en 3 veie hulp die zij geboden bij de eersman-Merckx HULST - Het overgrote deel van de Hulster werkgroep Kunzinnige Vorming heeft het bijltje erbij neergegooid. Kindersong festival in Clinge Na 15 jaar „feestmuziek" Afscheidsbal van trio T. Krijger BEJAARDE FIETSER BIJ ONGEVAL GEDOOD rerken, iba fcri Actie voor openbare kleuterschool Kloosterzande Kabelmaniak in Terneuzen Situatie bij IJzendijkse school wordt opnieuw bekeken van de BMW-dealer Garage Verbrugge bv 1 A12 zeer minieme prijzen: noten wandmeubels. rne bankstellen, met puur lederen kussens, 'oor keuken of woonkamer, als: ladekastjes, iels, kapstokken, enz. merameublementen in ikergeel. gordijnstoffen en iet-zelver: Restanten erse kleine maten vanaf hobby werken, of vurehout, enz. jsterzande. Tel. 01148-1542. ubels - Woningtextiel ■tegels - Bouwstoffen ode d en len. daar j leeft aal /rij- oen- :r mdag tijd dat kon doen, en ebt. turen :gevens olgen. huis. T27 PAGINA ZEELAND 2 Werkgroep Kunstzinnige Vorming Hulst stapt op 259,1000 AG Amsterdam oekje "Straks met pensioen". Van een oneer verslaggevers Men vindt dat men nu lang genoeg heeft gewacht op de al meer dan een jaar geleden aangekondigde struc tuurverandering binnen het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Daarbij zouden de de ge meentelijke werkgroepen meer zelfstandigheid krij gen. loopjongens. Wat wij willen is zelf ideeën uit kunnen werken, zonder steeds toestemming te moeten vragen". Voorts vindt de werkgroep dat er vanuit Middelburg to taal niet gedaan wordt aan kwaliteitsbewaking. Daarom heeft men ook al meerdere malen de wens te kennen ge geven voor de aanstelling van een part-time coördinator. Tot nu komt komt al dat werk neer op de schouders van me vrouw J. Vergouwen-de Calu- wé, „maar", aldus haar echt genoot, „het kon zo niet lan ger". Omdat er nog steeds geen zicht is op een structuurveran dering binnen het ZIKV beslo ten voorzitter Vergouwen, zijn echtgenote (die zich al veertien jaar inzet voor de kunstzinni ge vorming), mevrouw Kerck- haert en J. van Waes besloten dinsdagavond tijdens een ver gadering het bijltje erbij neer te gooien. „We vinden het ver schrikkelijk vervelend dat het zo gelopen is", aldus Vergou wen, die overigens vol lof is over de medewerking die de werkgroep heeft gekregen van wethouder E. de Rechter. Die gaat nu zo snel mogelijk aan de slag om te bezien hoe de zaken nu verder geregeld moeten worden. „Onze eerste taak als gemeente is nu het werk van de kunstzinnige vor ming veilig te stellen", aldus De Rechter. Dat zal gebeuren in samenspraak met de nog resterende twee werkgroeps leden, de ZIKV-bestuur in Middelburg en de docenten. Illllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent CLINGE - Zaterdag wordt in De Troubadour te Clinge het jaarlijkse kindersong festival gehouden, georga niseerd door Georgette de Keijzer en annita Luycks. Tot nu toe hebben zich zeventien jeugdige arties ten gemeld, die begeleid zullen worden door een Belgisch orkest. De deelne mers treden op in duo's en trio's, maar de winnaar van vorig jaar, Johnny Luycks, zingt solo. De leden van de Raad van Elf worden belast met de beoordeling, waarbij ge let wordt op tekst en melo die en of beide passen in de sfeer van carnaval. Het hoogstgewaardeerde liedje wordt tot carnavalslied 1983 uitgeroepen. SlIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllF Een half jaar geleden dreig de de werkgroep al op te stap pen, maar na een gesprek, waarbij toegezegd werd dat de veranderingen vóór 1983 zou den worden doorgevoerd, be sloot men de gebeurtenissen af te wachten. „Er is echter nog niets ge beurd", zegt voorzitter J. Ver gouwen van de Hulster werk groep, „en zo kan het gewoon niet verder. Voor elke onbe nulligheid moeten we naar Middelburg. We waren ge woon een soort veredelde Van onze correspondent TERNEUZEN - Na 15 jaar voor bruiloften, vereni gingsfeestjes en diners ge speeld te hebben, neemt het dansorkest „trio Ton- nie Krijger" afscheid. Het laatste optreden is zater dag 15 januari in café Du Commerce in Terneuzen. Die avond wordt het af scheidsbal gehouden. Meer dan vijftien jaar geleden werd het trio Tonnie Krijger opgericht. Drummer Johan van de Moortel trad al op 4-jari- ge leeftijd samen met zijn vader op, iets wat Terneu- zenaren zich nog wel zul len herinneren. Hij speel de in diverse orkesten, waar hij zanger-gitarist Tonnie Krijger jr. leerde kennen. Samen besloten ze in 1968 een nieuw or kest te beginnen. Tonnie Krijger verwisselde in die tijd zijn gitaar voor het orgel. Al snel kon het trio van start gaan omdat de derde man Piet Cijsouw, zanger-gitarist-accordeo nist, zich bij hen voegde. Na vijftien jaar samen gespeeld te hebben, wordt het trio ontbonden omdat riet Cijsouw zijn gitaar en accordeon aan de wil gen hangt wegens te drukke werkzaamheden. De overgebleven twee le den blijven in de toe komst nog wel op dans avonden spelen. Het opstappen van de werk groepsleden zal volgens Ver gouwen voorlopig geen gevol gen hebben voor de cursisten. „De zaken draaien nu", zegt hij, „en de docenten blijven gewoon doorwerken. Maar hoe het bij het begin van het vol gend seizoen zal moeten weet ik niet". ST. MAARTENSDIJK Woensdagmiddag is de fietser, de 91-jarige J. van de Beveren, op de kruising Provinciale Weg-Eerste Dijk te St. Maar tensdijk door een verkeerson geval om het leven gekomen. De bejaarde man verleende geen voorrang aan een BBA- bus, bestuurd door J. D. uit Halsteren. ad, in samenwerking met Wm een onzer verslaggevers lïtlLST - Het dagelijks be- |s«iur van het Hulster Ge- l 'tnsthapswerk wil het voor- piw nemen voor een verken- Itend gesprek met een aantal [Personen en instanties, om te jPezien hoe het nu verder moet |?et de professionele podium- ■®st in Hulst. wt naar aanleiding van het por de gemeenteraad geno- [jjien besluit om niet mee te l"°en met het intergemeente- theaterbureau Zeeland, I- alternatief voor de ter ziele Plane Stichting Cultuur- peiding Zeeland (SCZ). gemeenschapswerk |;^'t historische relaties met l« ontstaan van de Hulster --werkgroep. Immers, de I ®kgroep is in 1979 met me- l -Werking van het gemeen- Ijjaapswerk opgericht. „In fei- 1zegt directeur C. van Leu- J51- „zijn we nu weer in de- Iffi e s'tuat'e van toen geko- d Er is niets meer". 'olgens hem moet er een werkgroep blijven die po diumkunstevenementen blijft organiseren. „We willen het niet zelf doen", zegt hij, „maar we willen wel kijken of we de nodige mensen bijeen kunnen roepen en de mogelijkheden bekijken. Uit dat beraad zou dan een werkbaar voorstel kunnen komen en dan zou het initiatief genomen kunnen worden om een werkgroep in het leven te roepen. Als deel nemers aan het verkennend gesprek wordt ondermeer ge dacht aan het Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en Volwasseneneducatie, het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel, de Zeeuwse Mu ziekschool, schouwburgdirec ties van elders en andere men sen met duidelijke belangstel ling voor podiumkunst. Het voorstel van het dage lijks bestuur komt woensdag 19 januari ter sprake tijdens de openbare vergadering van het bestuur van het Gemeen schapswerk. Aanvang 20 uur. Frits Lambrechts za terdag in Terneuzen. Frits Lambrechts brengt za terdag zijn soloprogramma 'En nu ter zake' in het Zuid- landtheater te Terneuzen. Aanvang 20.30 uur. Op het toneel staat een man in het midden van een lichtcirkel, de symbolische gevangenis van zijn eigen eenzaamheid. De man kijkt terug op zijn leven en maakt de balans op. In een voort durend gevecht met zichzelf, zijn verleden, zijn relaties probeert hij uit de cirkel te breken, de 'anderen' te be reiken; conctact te maken met de buitenwereld, een perspectief te zien in deze 'duistere tijden'. Om uitein delijk met opgeheven hoofd nieuwe wegen in te slaan. Zanger/acteur Frits Lam brechts speelt dit door hem zelf geschreven programma geheel alleen. Hij vertelt, ac teert, zingt, begeleidt zich zelf aan de piano en op an dere instrumenten, reageert uit geluiden uit de samenle ving, die hem bereiken en maakt zijn eigen balans op. The Orchestra of St. John Smith Square onder leiding van John Lubbock geeft dinsdag 18 januari een con cert in het Zuidlandtheater te Terneuzen. Aanvang 20.00 uur. John Lubbock, geboren in 1945, studeerde aan de Royal Academy of Music in Lon den en richtte in 1967 het Camden Kamerorkest en het Camden Kamerkoor op. In 1973 werd het orkest, op uinodiging van St. John's Smith Quare kerk, als vast orkest van deze kerk geïn stalleerd. De kern van het inmiddels wereldfaam genietend or kest bestaat nog steeds uit dezelfde groep vrienden die ooit samen aan de Royal Academy studeerden. In 1975 maakte het orkest met groot succes zijn eerste bui tenlandse toernee in de VS en Canada, waarna nog heel wat concerten over de hele wereld volgden. Ook in Ne derland werd meerdere ma len opgetreden, zoals in het Amsterdamse concertge bouw met als solist de flui tist James Galway. Met medewerking van Emmy Verhey als soliste zal in Terneuzen onder andere het vioolconcert in D van Mendelssohn worden uitge voerd en de Serenade van Tschaikowsky. Paolo Passionato en The Pennies from Heaven fleuren de winter op met warme tropische klanken. Zaterdag in Eede. Passionato and the Pennies from Heaven zal zaterdag in Eede optreden. Deze forma tie maakt swingende pop muziek met als basis reggae, calypso en andere tropische muzieksoorten. Paolo Pas sionato bestaat uit vijftien personen, inclusief een vijf man sterke ritmesectie en vier beelschone zangeres sen/danseressen. De band is een internationaal gezel schap, waarvan de leden af komstig zijn uit San Domin go, Chili, Indonesië, Turkij- ke en de Verenigde Staten. Aanvang 20.00 uur. Jeugd en Muziek Terneuzen presenteert vrijdag in het Zuidlandtheater de Duitse 'minimal music'-componist Michael Fahres. Aanvang 20.30 uur. Fahres brengt ondermeer zijn compositie Glasharfe, een muziekstuk voor klas sieke instrumenten en een computer. Hijzelf bedient de computer, G. Knebush be speelt de harp en M. Jullich de persussie-instrumenten. Achtereenvolgens vertegen woordigen die instrumenten de huidige automatische processen, de aristocratie en de oerklanken van de mu ziek. In Glasharfe worden deze drie werelden zowel qua muzieknotatie als qua inhoud geïnterpreteerd. Ze sluiten elkaar niet uit, maar staan tegenover elkaar in het spanningsveld van de klank. Na de voorstelling is er gelegenheid om vragen te stellen over de compositie, uitvoering en techniek. De Amerikaanse jazz-trompettist Harry 'Sweets' Edison treedt zondag op in Terneuzen. Buiten de normale bioscoop programma's om kunnen filmliefhebbers de volgende rolprenten gaan bekijken: Terneuzen, vanavond (donderdag), Zuidlandthea ter: Tre Fratelli van Fran cesco Rosi. 20.00 uur. Org. Filmliga. Terneuzen, donderdag 20 januari, Zuidlandtheater: De kleur van de granaatap pel van Sergei Paradjanov. 20.00 uur. Org. Kiekkot. even er Zaterdag 15 januari, Mid delburg Kuiperspoort: Twee Eenakters, door Toneelgroep Parlando. 20.00 uur. m Zaterdag 15 januari, Sou burg Razzmatazz: Jane Cas- sisy, Ierse zangeres/gitaris- te. 20.30 uur. Zondag 16 januari, Middel burg Concertzaal: Koffie concert met Walter van Hauwe (blokfluit) en Toyo- hito Sato (fluit). 11.30 uur. Eindredactie: Eugene Verstraeten In Porgy Bess in Terneu zen wordt zondag 16 januari een jazz-concert gehouden met medewerking van de Amerikaan Harry (Sweets) Edison (trompet), Jack van Poll (piano), Freddy Rottier (drums) en Roger van Ha- verbeke (bas). Aanvang 14.30 uur. Onder leiding van de Amerikaanse trompetvir tuoos Harry Edison wordt jazz-muziek ten gehore ge bracht met het accent op de persoonlijke stijl van een aantal bekende en minder bekende solisten uit de ge schiedenis van de jazz. Dit met de bedoeling te laten dat in allerlei perioden en stijlen eenzelfde taal gesproken wordt door mensen die met hun muziek iets willen over brengen van henzelf op het publiek. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Enkele ouders hebben in Kloosterzan de een actiecomité opgericht, dat ijvert naar de totstandko ming van een openbare kleu terschool. Momenteel hebben ouders in de gemeente Hontenisse geen mogelijkheid hun kroost naar een openbare kleuter school te sturen. Gekeken wordt nu of er genoeg belang stelling is om het vereiste aan tal handtekeningen bijeen te krijgen. In de openbare lagere De Sandeschool wordt dinsdag 18 januari een voorlichtings avond gehouden over open baar onderwijs, waarop alle belangstellenden welkom zijn. Gastspreker is districtsbe stuurslid de heer Veraert van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO). De infor matiebijeenkomst begint dins dag om 20.15 uur. I Van onze correspondent j TERNEUZEN - De Temeu<- zense bestuurder van een per-" sonenauto F.W.J, is in de nacht van dinsdag op woens dag rond een uur aan een ern stig ongeluk ontsnapt. Toen hij over de Guido Ge- zellestraat reed, botste hij met zijn auto tegen een elektrici teitskabel die op de voetgan gersoversteekplaats nabij ga-1 rage Voet op borsthoogte over de rijweg was gespannen en aan beide zijde was bevestigd aan de palen van de voetgan gersverkeerslichten. De bestuurder bleef onge deerd en de auto werd niet be schadigd. De gevolgen zouden volgens de gemeentepolitie veel ernstiger geweest zijn als er op dat moment een motor rijder zou zijn gepasseerd. De Terneuzense politie verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen, telfoon 01150-94151. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De gevaarlijke verkeerssituatie aan de katho lieke lagere school te Ijzendij- ke wordt opnieuw bekeken. Het verkeersteam van de ge meente Oostburg heeft dit be sloten. In juni vorig jaar had het verkeersteam de oudercom missie medegedeeld, dat de si tuatie niet gevaarlijk genoeg was, en dat werd afgezien van het nemen van maatregelen. Afgelopen dinsdagavond kwam de oudercommissie bij een en er werd besloten, op nieuw de situatie bij de ge meente aan te kaarten. Het verkeersteam zal de si tuatie opnieuw bezien. Bin nenkort zal het verkeersteam verschijnen op een bijeen komst in IJzendijke, waarbij deze zaak zeker zai worden besproken. (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Van een onzer verslaggevers HULST - Het zal volgens de firma Casema, exploitant van het Hulster kabelnet, weinig problemen opleveren om het programma-aanbod uit te breiden met Belgische vrije radio's. Momenteel wordt onder zocht hoe een en ander tech nisch het best gerealiseerd kan worden en over een week of twee verwacht men daarover uitsluitsel. Een woordvoerder van Cas ema deelde dat gisteren mee naar aanleiding van een ver zoek van de gemeente Hulst om de mogelijkheden voor het toelaten van de vrije radio's te bekijken. Het is de bedoeling dat er op het kabelnet een plaatsje zal worden ingeruimd voor de veelbeluisterde zenders Radio Reijnaert uit De Klinge, Radio Tijger uit Stekene en Radio '77 uit Sint-Niklaas. Van deze laatste heeft men gisteren het verzoek om toelating op het kabelnet binnen gekregen. Om de opname in het pro gramma-aanbod te kunnen bewerkstelligen zal er met de al op het kabelnet aanwezige zenders wat geschoven moeten worden. De ontvangst van de vriie radio's zal gebeuren via de antennemast in Hulst. Volgens Casema is het zo goed als zeker dat de abonnees van het kabelnet voor de uit breiding met de Belgische lo kale zenders niet extra hoeven te betalen.

de Stem | 1983 | | pagina 17