OERWOUD VAN STEUNREGELINGEN Ontslag bij marine gaat naar 52 jaar Onderwij skorting pas in 1993 nihil CAMPAGNE TEGEN FIETSENDIEVEN Recht op bijstand 16 en 17-jarigen bestaat nog steeds Organisaties van huurders boos op Brokx J- Scheiden post jer Kleine spaarder gepakt Patiënt eist 1,7 miljoen t5 PAGINA 2 i WOENSDAG 12 JANUAR11983 BI ■BINNENLAND Salariswetje nu definitief Juliana en Margriet komen in Zierikzee Geld beter te besteden (den HAAG - Kleine ondernemers zien vaak door de bomen het bos niet meer als ze hulp en advies zoeken voor hun exportplannen. Recordbedrag staatslening akbondskader bij RSV wil I niet inleveren Bijenkorf DE STEM COMMENTAAR |Reeds in de vijftiger jaren heeft de toenmalig financiële specialist l»an de KVP, dr. Lucas, achtereenvolgende ministers van Finan ciën bij voortduring voorgehouden, dat een te hoog opgevoerde [belastingdruk bij de mensen de belastingmoraal zou ondermij- ren Een fiscale wetgeving, die door brede lagen van de bevol- [""9 als volstrekt onredelijk wordt evaren, wordt op de duur niet Peer gerespecteerd, voorzag hij. Ondanks verzet belangenorganisatie: Gevangenen Dagblad uitgevers tegen Reclame op lokale tv kost kranten 40 miljoen Rechtshulp boos over misverstand: I )e^e|yd Zevenhonderd ontslagen bij Fokker Onvoldoende Bomgooiers Ajax-stadion aangehouden T22 PAGINA 2 Jen eeuwigen dage drie Int rente op het kapi- yitbetaald zou worden. Inte werd in 1815 vast- Id op 200.000 rijks- Iers en bij de mun- Iorming van 1873 op po kronen. Koning Ka- staaf en zijn gemalin hoeven na de nu af- ken overeenkomst de jriem niet aan te halen. |de rijksdag is voorge- het jaargeld van het verhogen van 26,3 tot lljoen kronen. IfS STEPHANIE van Mona- lomt tijdens een win- fkantie bij van het fig letsel dat zij opliep een auto-ongeluk. fbij kwam haar moe- i PRINSES GRACIA, om het n. Stephanie brengt en- Idagen met vrienden en Jlie door in Val d'Isère Franse Alpen. e Schotten kunnen hun islukte huwelijken oortaan schriftelijke eindigenDe echtschei- ng-per-post neemt zo'n vee maanden in beslag n kost 160 gulden. Aan deze nieuwe echt- pheidingsproceduren omt geen advocaat meer pos, maar dan moet het atuurlijk wel gaan om eenvoudige" procedures jaarbij beide echtelieden et eens zijn over de cheiding en de afwikke- ing ervan.Een „eenvou- ige" echtscheidingspro cedure duurde tot nu toe ■egen maanden en kostte et zesvoudige van de lieu we „postscheiding". 5) deemoedig, 31 (27) stude- •n, 32 (29) gemeen. I Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Op zijn vroegst in 1993 is de korting op de on- derwijssalarissen tot nul te ruggebracht. Willen de bon den een versoepeling van de oP handen zijnde salarisher structurering, dan kan het on- «edaanmaken van de inhou ding nog jaren langer duren. Maar toch zal de korting een I tijdelijk karakter dragen, ook als de opbrengst van het nieu we salarissysteem tegenvalt, pan moeten we naar andere manieren om te bezuinigen zoeken. Misschien, dat er vol gend jaar al ietsje afkan van de 1,85 procent", aldus gisteren I minister Deetman in de Eerste Kamer. De senaat aanvaarde liet wetsvoorstel met alleen het CDA en de WD vóór (de- zelfde verhoudingen als in de Tweede Kamer), waardoor de korting nu definitief is. Het lot van de wet interim inhouding salarissen onder wijspersoneel is tot op het laatst onzeker geweest. Bin nen de WD-fractie verzetten zich drie senatoren, maar ze stemden uiteindelijk toch voor. Minister Deetman beloofde de duur van de inhouding „zo veel mogelijk" te bekorten. Die hele operatie levert, afhanke lijk van de invulling, de ko mende twintig jaar meer dan een miljard gulden op, maar dat stroomt voornamelijk pas na 1990 binnen. Die opbrengst wordt weer gebruikt om de korting ongedaan te maken. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Dinsdag 1 fe bruari wonen de prinsessen Juliana en Margriet in de Zie- rikzeese Gasthuiskerk een her denkingsdienst bij, waarin de slachtoffers van de water snoodramp in februari 1953 worden herdacht. De organisatie van de dienst is in handen van het Rode Kruis. Na afloop bezoeken bei de prinsessen een fototentoon stelling over de ramp in het stadhuis. Van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Een verhoging met 22,5 pro cent ofwel ruim 36 miljoen gulden van de rijksbijdrage voor 1983 aan de woningcorpora ties is drie landelijke organisaties van huur ders en woningzoekenden in het verkeerde keelgat geschoten. Het besluit van staatssecretaris Brokx is volgens de Landelijke Organisatie Belangen groepen Huisvesting, het Nederlands Verbond van Huurders en het Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing overbodig. Het geld kanveel beter besteed worden aan verlaging van de woonlasten. De belangenorganisaties zeggen dat de 36 miljoen gulden extra uitsluitend is bestemd voor beheerskosten (administratie en dergelijke) en voor contributie aan de twee centrales van corporaties, de Nationale Wo ningraad en het Nederlands Christelijk Insti tuut voor de Volkshuisvesting. Een woordvoerder van het ministerie van Volkshuisvesting kon dinsdag niet bevestigen dat de woningcorporaties dit jaar 36 miljoen gulden extra ontvangen. Wel verklaarde hij dat Brokx de corporaties toestemming heeft gegeven om de beheers- en administratiekos ten te verhogen van 155 tot 190 gulden per wo ning en de contributie te verhogen tot 14,70 gulden per woning. Exporteur spoor bijster Van een onzer verslaggevers Er is in Nederland een woud gegroeid van bijna 300 I op exporthulp gerichte instellingen. Maar uit een on derzoek in het midden- en kleinbedrijf blijkt dat ruim een kwart van de ondernemers niet één van die in- I stanties weet te noemen. den naar de voor hen nuttige instelling. Dat centrale infor matiepunt is blijkens het on derzoek goed ontvangen. Staatssecretaris Bolkestein kon aankondigen dat het aan tal exportconsulenten bij de regionale Kamers van Koop handel wordt uitgebreid tot circa twintig. Hij beaamde dat samenwerking en overleg tus sen exportadviseurs (bij de Kamers van Koophandel, de banken, de rijksnijverheids- dienst) en de centrale organi saties op exportgebied erg be langrijk is. Het aandeel van het mid den- en kleinbedrijf in de ex port bedraagt ongeveer ƒ45 miljard per jaar. Uit het AM- RO/KNOV-onderzoek blijkt dat veel kleine ondernemers in 1983 (meer) willen gaan expor teren, ook naar voor hen nieu we markten. Uit hun opgaven komt naar voren dat 40% van de exporterende ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wel eens de mist is ingegaan met een exportproject. Con currentie, te weinig kennis, importbepalingen, de finan ciële afwikkeling en vervoers problemen worden daarbij als belangrijke struikelblokken genoemd. Van onze red. binnenland DEN HAAG - Het bedrag van de jongste staatslening is op vijf miljard gulden vastge steld. Dit is een absoluut re cord. Het hoogste bedrag dat de staat tot nu toe te pakken kreeg op de openbare kapi taalmarkt, was 3,5 miljard gulden en dat gebeurde in 1982. Van de talloze exportsubsi dies weet slechts 30 van de (ondernemers in het midden- en kleinbedrijf (bedrijven tot werknemers) er één bij Inaam. Slechts 12 heeft wel I eens van zo'n regeling gebruik (gemaakt. Staatssecretaris F. Bolke- I stein van Economische Zaken (zei gisteren bij de presentatie (van het onderzoek, uitgevoerd (door Amro Bank en KNOV (de (organisatie van kleinere on dernemers), dat de ondoor zichtigheid van het netwerk (vanexportbevordering ook bij EZ onder ogen is gezien. Daarom is er een 'exportlo- |ket' gekomen op het ministe rie, waar ondernemers zich (met alle exportvragen kunnen melden om verwezen te wor- j Van onze redactie binnenland j ROTTERDAM - De kaderle- den van de Industriebond I FNV bij de belangrijkste be drijven van het Rijn/Schel- de/Verolme-concern in het Rijnmondgebied voelen er niets voor om de prijscompen- I satie in te leveren in ruil voor I arbeidsplaatsen. De kadergroep van de in- Idustriebond bij Verolme-Bot- I lek heeft zich al gedistantieerd [van de lijn van de Industrie- bond FNV. Volgens kaderlid jen secretaris van de or bij 1 Verolme, Van der Hor, kan er n sprake zijn van inleveren van de prijscompensatie, om- dat er bij het in ernstige moei lijkheden verkerende concern [toch geen nieuwe banen te creëren zijn. Bij de Industriebond FNV in Rotterdam is men niet erg ge- 'ukkig met het standpunt van |de kaderleden bij Verolme- Botlek. Men acht het daar wel mogelijk dat door inleveren l'an de prijscompensatie door RSV-werknemers meer arbeidsplaatsen behouden I kunnen blijven. HET Bijenkorf concern maakt eind deze maand een herstel plan bekend. Het concern wil steun van de overheid voor uitvoering ervan. iu 0£ 'tuapoq gj jaq gz jou fZ 11 jou 91 'uwui gr jwuvan i 'xmruaao 9 'jjaiua p 'vaj Z :Buisso\do Dr. Lucas heeft geljk gekregen. Het ontduiken van belasting is pde zeventiger jaren een normaal verschijnsel geworden, ont- I duiking in het groot en ontduiking in het klein. Wat dit laatste be- "eft denkt minister Ruding (Financiën) aan bedragen van in totaal ('end drie miljard gulden, een bedrag dat zeker de moeite waard («om er een nieuw anti-fraude plan voor te ontwerpen. Via een steekproef bij de banken gaat de bewindsman eerst "og eens verifiëren of zijn schatting juist is. Gezien de schrikre acties die de meesten van ons wel in de eigen omgeving zullen (lebben waargenomen, zal die steekproef hoogstwaarschijnlijk uitwijzen dat ook de kleine spaarder de fiscus niet alles vertelt. Jatuurlijk is het niet zo dat de kleine man op grote schaal frau- (Jeert - daar heeft hij het geld niet voor - maar al die kleine ver- wrijvingen vormen bij elkaar toch een gigantisch bedrag, dat («n de gemeenschap wordt onttrokken. De minister heeft nadrukkelijk beloofd dat onjuiste belastin gaangiften, die bij de steekproef aan het licht komen, niet tot (Jaatregelen aanleiding zullen geven. Maar die komen er straks ("atuurlijk wel. De vraag is wat er dan gaat gebeuren. Gaat de Peine spaarder belastingontduiking weer zien als „diefstal van de IJeaieenschap" of zal hij of zij nieuwe mazen in het net proberen |e vinden? Dat laatste zal niet zo gemakkelijk zijn want de kleine spaarder zich geen dure belastingadviseurs veroorloven om nieuwe (fuipwegen voor zijn „zwart" geld te vinden. Minister Ruding be lfort naar onze mening met dit gegeven rekening te houden. Het IJj'nste wat hij kan doen, is beginnen met onze belastingwetge- |^9 te vereenvoudigen. Als het waar is, en het is waar, dat ook r6 kleine spaarder de fiscus probeert te bedotten, dan is het Jaarschijnlijk ook een feit dat hem door de ingewikkeldheid van «fiscale wetten geoorloofde aftrekposten ontgaan. Dat gegeven I v Financiën" eveneens zoraen moeten baren, IN HET Twentse Rijssen is de politie gisteren een grootscheepse actie tegen fietsendieven begonnen. Ruim 8000 Rijsse- naren laten hun postcode en huisnummer op de stang onder het fietszadel graveren waardoor diefstal zeer onaantrekke lijk wordt. Met de fietsenhandelaren is afgesproken dat zij elke nieuwe fiets van het merkteken voorzien. Bij verkoop door de eigenaren wordt verwacht dat men het merkteken laat veranderen. - fotoanp Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Staatssecretaris Hoekzema (Defensie) wil de marine strikt houden aan de afspraak, dat er in 1985 een ontsiagleeftijd is bereikt van 52 jaar. Vóór 1 april dient de marineleiding met zo zuinig mogelijke voorstellen hiertoe te komen. Nu verlaten mari nemensen met 50 jaar de dienst. Het marinepersoneel blijft zich verzetten tegen dit voor nemen. Uit een enquête onder de leden van de belangenvere niging van marinepersoneel VBZ (vijftienduizend leden) blijkt volgens voorzitter So- hier een grote mate van actie bereidheid. De suggesties daarbij variëren van het voor anker leggen van oorlogsbo dems voor de kust van Sche- veningen tot het schrijven van protestbrieven aan de Kamer en stiptheidsacties. De vorige staatssecretaris, Van Houwelingen, had aan vankelijk het plan om de ont slagleeftijd bij de land- en luchtmacht uiteindelijk op 58 jaar en bij de marine op 55 jaar te brengen. In het overleg met alle belangenorganisaties is echter een compromis geslo ten. Alle bonden gingen daar mee akkoord, behalve de VBZ. Volgens Sohier is er voor de oudere marinemensen nauwe lijks werk, omdat ze zijn aan gewezen op walfuncties, die al door ander (burger)personeel worden vervuld. Ook zou de hele operatie vele tientallen miljoenen guldens kosten. Hoewel er op het departement geen becijferingen zijn ge maakt na het akkoord, wordt de rekensom van de VBZ hef tig bestreden. KRINGEN in het Nederlandse gevangeniswezen houden re kening met acties in de 43 hui zen van bewaring uit protest tegen de voorgenomen beper king van het aantal bewaar ders. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - De dag bladuitgevers wijzen loka le televisie met reclame af als een ernstige bedreiging voor de kranten. Lokale tv op die manier gaat de kranten 63 miljoen aan ad vertentie-inkomsten sche len en de rendementen van de dagbladuitgevers gaan er 40 miljoen op achteruit. Zo reageert de Neder landse Dagbladpers (NDP) op de nota over een samen hangend mediabeleid van de Wetenschappelijke Raad voor het Regerings beleid (WRR). De dagbladuitgevers waarschuwen ook ronduit voor een catastrofe als nieuwe diensten via de ka bel moeten worden betaald uit reclamegelden. Gebrui kers van 'kabelinformatie' kunnen het beste gewoon voor die diensten betalen, meent de NDP. Zo'n kabeldienst kan bijvoorbeeld abonnee-tv zijn. Ook zonder reclame kan die ontwikkeling al een verscherping inhouden van de concurrentiepositie van de kranten. Er zijn dagbladuitgevers die aarzelen over het uit geven van een 'kabel krant', naar de vorm meer een grafisch dan een audiovisueel produkt. Ze zijn bang dat andere kan didaat-gebruikers dan dagbladbedrijven op de kabel willen en dan volle dige reclamevrijheid opei sen. Dat zou voor de kran ten een te hoge prijs zijn. De NDP vindt wel dat proeven met een kabel krant zijn aan te bevelen. Vervolg van pagina 1 Gerard Bruisschaart stond voor de ingreep - die zowel door het Medisch Tuchtcollege in Amsterdam (2 april 1979) als door het Centraal Medisch Tuchtcollege in Den Haag (1 oktober 1981) is veroordeeld - op de nominatie om op zijn dertigste kapitein te worden op een grote coaster. Dat zou hem, aldus zijn raadsman, een inkomen heb ben opgeleverd van 75.000 tot 130.000 per jaar. Nu heeft hij met vrouw en drie kinderen (5, 7 en een half jaar) een WAO- uitkering van 1766,31 per maand. Omdat Bruisschaart schulden heeft moeten maken moet daar maandelijks bijna 700 vanaf voor aflossingen. Volgens de raadsman van de schadeverzekeringsmaat schappij van de orthopedisch chirurg, de VVAA in Utrecht (VVAA staat voor Nederland se Vereniging Van Artsen- Automobilisten), gaat de scha declaim alle proporties te bui ten. Voor een smartegeld van ƒ75.000 (dit is het bedrag aan smartegeld dat wordt ge vraagd, de overgrote meerder heid van de bijna één en drie kwart miljoen bruto is voor de inkomensderving) moet men, aldus deze advocaat beide ar men en beide benen missen. Volgens hem moet Bruis schaart nu behoorlijk uit de voeten kunnen met de 10 mille, die de verzekeringsmaat schappij hem in december heeft uitgekeerd. „Er kan geen sprake zijn van een financiële noodsituatie." (Onder noodsi tuatie wordt hier verstaan: de medische kosten en de'kósten voor levensonderhoud). Volgens de rapporten van experts wordt er heel verschil lend gedacht over het oorzake lijk verband tussen de misluk te en "niet afgesproken ingreep én dearbeidsongeschiktheid van Bruisschaart. Sommige rapporten gooien het op klach ten aan de luchtwegen en de persoonlijkheidsstructuur. De raadsman van de WAA vond het nodig dat er een psychia trisch onderzoek wordt ge daan. Bovendien achtte hij een re- valideringskans en een even tueel ander beroep mogelijk. Maar een expert van de zee vaartinspectie heeft uitdruk kelijk gezegd dat uitsluitend linkervoet en -enkel van Bruisschaart de oorzaak zijn van zijn huidige toestand en dat er geen enkele psychische omstandigheid in het geding is. Een onafhankelijk expert heeft schriftelijk verklaard dat een schadeclaim van 75.000 reëel is. Tijdens het kort geding van gisteren vroeg Bruisschaart een onmiddellijk door de ver zekeringsmaatschappij uit te betalen bedrag van ƒ45.000. Omdat in december j.l. 10.000 was betaald zou dat neerko men op 35.000. Na onderling beraad werd gisteren besloten nog dezelfde dag 15.000 over te maken naar Bruisschaart. Aangezien de raadsman van Bruis schaart blijft bij 35.000 moet de rechtbankpresident op 19 januari over de resterende 20 mille een beslissing geven. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Jongeren van 16 en 17 jaar houden principieel recht op een bijstandsuitke ring, ook al komen de werklo ze schoolverlaters van deze leeftijd vanaf 1 januari niet meer in aanmerking voor een RWW-uitkering. Hierover bestaande „mis verstanden" heeft het Haagse bureau voor rechtshulp uit de wereld willen helpen met een brief aan alle Nederlandse ge meenten. Volgens het bureau voor rechtshulp heeft men in Den Haag alleen de bijstandsbe dragen, waarop 16- en 17-jari- gen tot voor kort recht hadden tot nul teruggebracht, zonder het principiële recht op bij stand aan te tasten. Dat zou betekenen dat gemeenten nu vrij zouden zijn om de hoogte van die uitkering zelf te bepa len, uit te keren en bij het Rijk terug te vragen. Weigert het Rijk dat, dan volgt een stroom juridische procedures, voor spelt de brief aan college's van B en W, gemeenteraden en So ciale Diensten. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Sociale Zaken haalt het bureau rechtshulp echter enkele za ken door elkaar. De situatie is als volgt: vanaf 1 januari krij gen 16- en 17-jarigen die we gens werkloosheid een RWW- uitkering aanvragen geen bij stand meer, maar net als voor schoolgaande leeftijdgenoten krijgen hun ouders kinderbij slag. Dat betekent echter niet dat in bijzondere gevallen ook 16 en 17-jarigen geen aanspraak kunnen maken op een bij standuitkering. Bijvoorbeeld als zo'n jongere van huis weg loopt, dan kan hij of zij in be paalde gevallen toch een bij standsuitkering krijgen. Daarbij kunnen de Sociale Diensten overigens naar de ouders stappen om een deel van de niet langer te maken onderhoudskosten te vorde ren. Zo kan bijvoorbeeld de kinderbijslag, die de ouders voor de wegloper krijgen, door de Sociale Dienst worden op geëist. Volgens het ministerie van Sociale Zaken heeft hierover nooit onduidelijkheid bestaan. Kortom: wat vroeger in bij zondere bijstandsgevallen voor 15-jarigen gold, geldt nu ook voor 16- en 17-jarigen, de RW W-grens is immers naar 18 jaar opgetrokken. Het ministerie is niet bang dat gemeenten zich door de brief van het bureau voor de rechtshulp zullen laten mislei den en alsnog extra bijstands uitkeringen zullen betalen, want dan zal het Rijk geen vergoedingen geven (90% van die bijstandsuitkering) en de toch uitbetalende gemeenten met de financiële schade blij ven zitten. Uiteraard wordt die rijks vergoeding wel be taald in het geval van. een „normaal" verstrekte bij standsuitkering in bijzondere gevallen, zoals van weglopers. Het is een adembenemend ex periment. Wat zijn de mensen toch knap, denk je dan weer. De bollebozen vinden steeds maar nieuwe dingen uit. De fiscus gaat binnenkort een kijkje nemen in het Zwarte Gat. De ambtenaren richten hun blik op de ruimte, ze gaan op jacht naar de Geheimen van het Heelal! Onder leiding van Chriet Titu- laer richt de fiscus de kijker op het griezelige gat waarin al zo veel honderdjes, duizendjes en zelfs hele BV's spoorloos zijn verdwenen. Het is een ruimte-avontuur van de eerste orde. De Ameri kanen betastten de Maan, wij gaan jagen op de Noorderzon, waarmee al zoveel belastin govertreders zijn vertrokken. Het is een uitdaging, jawel. Wat is er moeilijker dan zwart geld vinden in een zwart gat? Daarom begint de fiscus «met hele kleine stapjes. De appara tuur richt zich in eerste instan tie op kleingeld. Ik krijg net het bericht op mijn bureau dat het experi ment al een heel leuk resultaat heeft opgeleverd. De ruimte speurders zijn er in geslaagd een zwart bedrag te vinden! Op naam van de heer J. de Vries in Utrecht staat een be drag van f. 4,05 aan rente, dat de belastingdienst tot dusverre niet heeft kunnen waarnemen. Voorwaar, een geweldige op steker bij het begin van dit ex periment. Als we straks nog veel verder zijn, zullen we via dat Zwarte Gat alle problemen op kunnen lossen. Want in het Gat be staan geen tijdgrenzen. We vliegen zo terug naar 1965 (vóór de welvaartsstaat) of misschien zelfs terug naar de tijd van Al va en de Tiende Penning. MERIJN Vervolg van pagina 1 Men werd het er ook over eens om minder oudere werkne mers te ontslaan en oudere werknemers gebruik te laten maken van de vut-regeling, waarmee 420 arbeidsplaatsen zijn gemoeid. Vervolgens kan het aantal gedwongen ontsla gen met 150 man worden ver minderd door natuurlijk ver loop. Een woordvoerder van de industriebond FNV meende gisteren dat onder druk van de omstandigheden het best haalbare resultaat is bereikt. De organisatie van Middel baar en Hoger Personeel, aan gesloten bij de NCHP, is er evenwel niet tevreden over. De andere bonden hebben zich onvoldoende ingezet voor het behoud van de werkgelegen heid voor de huidige werkne mers bij Fokker, aldus de HPME. Men is bang dat nu 450 jongeren extra moeten worden ontslagen. De HPME voelde meer voor het deeltijdbanen plan voor jongeren. We hebben alles op alles ge zet om zoveel mogelijk ar beidsplaatsen te behouden. Meer was er echt niet uit te halen, zo reageert de woord voerder van de Industriebond FNV op het verwijt van de HPME. Volgens Aalko van der Veen, onderhandelaar van de FNV-bond, bleek het deeltijd banenplan voor jongeren in de praktijk moeilijk uitvoerbaar. Zo kon niet worden voldaan aan de door de bonden gestel de eis dat het inkomen van de jongeren niet tot onder de helft van het huidige inkomen zbu zakken. Er kon geen ge bruik worden gemaakt van aanvullingen uit de WW- of de WW V-fondsen. AMSTERDAM (ANP) - De 18- jarige Hagenaar M.S, heeft gisteren bekend, dat hij zon dag tijdens de voetbalwed strijd Ajax-FC Den Haag de fragmentatiebom in het pu bliek heeft gegooid. Hij had het projectiel ook zelf ge maakt, zo heeft een woord voerder van de Amsterdamse politie gistermiddag meege deeld. De eerder aangehouden 25-jarige Hagenaar A.H. is vrij gelaten. De zestienjarige M.M. uit Den Haag heeft tegenover de Amsterdamse politie bekend, dat hij de tweede bom tijdens de wedstrijd Ajax-FC Den Haag afgelopen zondag heeft

de Stem | 1983 | | pagina 3