Aanmoediging voor kunstenaars Hiërarchie ifflIDl Première van Toneelgroep Scheldegalm Kloosterzande Crossterrein Axel heeft vergunning geluidhinder nodig Voorlichtingsavond in De Halle kloosterzande - in zaai Nen vrimden kostgunge 1,65 299. 249. f 348.- f 378.- f 478.- I f 175.- I f 795.- lORTING Horeca haalt toppers naar Kloosterzande VAN ZEELAND tezoenenl tASSEN (90 van f 499.- 190 van f 599- EDDEN EDIKANTEN RENÉ PAS leemt tussen 16.00 en 17.00 uur vandaag zijn |e rijles. 20. ZIE ONZE ETALAGES Ruilverkavelingsrel Vrijspraak in vechtpartij Wase boeren en politie Algemene leden vergadering TC Hulst Schietingen I fit V3n de Eensgezind- AXEL - De gemeente Axel is druk bezig met de voorbereiding van de toekomstige samen voeging van het kleuter- en basisonderwijs. Zoals bekend moet de integratie van deze twee vormen van onderwijs in het schooljaar 1985/ 1986 een feit zijn. Hulst Pikorde Nieuwe kip Blunders Nieuwe wet Groot carnavalsprogramma in feesttent Amateur toneel in Axel en Hulst Plaatselijk nieuws Axel Heikant Sint-Jansteen Spui A121 WOENSDAG 12 JANUAR11983 T16 PAGINA ZEELAND 2 (jubileum, receptie, ving, overwinning, por, mag best eens bp de pagina is dat niet en duur 6 regels Kosten lit 'n tekst op, belt |onze bi|kantoren of i de balie Iticulieren. Eén grote regel bijplaatsen van een 3,- toeslag. Bij niet 2.50 adm kosten pkantoren Hulst, 31140-13751, .tel 01150-17920, II 01100-28030 i v.a. 13 jan. - Terneuzen 1150-17927 Ifdeklaag en met 90 van f 469.- ^ch-Vlaanderen ochtregulerend) apen; puntgaaf "tg de voorraad Pocket rs Axel bereidt samenvoeging scholen voor KLOOSTERZANDE - In zaal Van Leuven te Kloosterzande vindt vrijdagavond de pre mière plaats van het toneel stuk 'Nen vrimden kostgan ger' door de Toneelgroep Scheldegalm. De opvoering wordt bijge woond door de auteur van dit in Oost Zeeuws-Vlaams dia lect geschreven toneelstuk, de bekende streekromanschrij ver Jo Eggermont. 'Nen vrimden kostganger' is een bewerking van 'En 't tweede is daaraan gelijk', dat Eggermont in 1947 schreef en toen ook werd opgevoerd in Kloosterzande. Het toneelspel laat de toeschouwer iets zien van het leven op het platte land in het begin van deze eeuw, met zijn conflicten en verhoudingen tussen gezinsle den, boeren onderling, arbei ders onderling en tussen boe ren en arbeiders. De toene mende spanningen op die ter reinen bepalen mede de op bouw van het spel en leiden tot dramatische scènes. De humor (eigen aan de mensen in deze streek) speelt een grote rol in het geheel en werkt vaak be vrijdend op momenten van grote spanning: De rollen worden op het to neel gezet door William Assel- man, Beppij Goossen-Van Meelen, Theo van Meelen, bpgepast Van een onzer verslaggevers IDENDERMONDE - De rel rond de omstreden ruilverka- I veling in het Waasland, die in september 1980 leidde tot een I veldslag tussen boeren en i rijkswachters, is met een sis ser afgelopen. Zes van de twintig toen op- I gepakte landbouwers kregen maandag, toen hun zaak ein- I delijk voor de Dendermondse J rechtbank voorkwam, een I ernstige vermaning. De ande- I ren werden vrijgesproken. De rechtbank bleek enig be- I grip te kunnen opbrengen j voor de omstandigheden [waarin de kloppartij plaats- [vond. Die ontstond toen één I van de landmeters tegen eer- I der gemaakte afspraken in, [toch het land van de boeren I wilden betreden. Hij kreeg te verstaan dat er fikse herrie zou volgen als hij zijn biezen I niet pakte. Een tussenkomst van de plaatselijke rijkswachtpa trouille bleek onvoldoende om de orde te handhaven. Toen I het trekken en duwen steeds I heviger werd riep men hulp in I van een mobiele eenheid, die I zich in de buurt had klaarge- I houden. Deze maakte korte I metten met de 'boerenopstand' I en na een charge werd een I aantal 'opstandelingen' per I overvalwagen afgevoerd. Nie- 1 mand van de betrokkenen I bleef echter aangehouden. Inmiddels heeft de Raad van State beslist dat de ruil verkaveling in het Waasland definitief mag worden uitge- I voerd. j HULST - De tennisclub Hul ster Ambacht houdt woensdag 26 januari de algemene leden vergadering in het clubge bouw aan de Tabakstraat. Aanvang 20.00 uur. Behalve de behandeling van de verschillènde jaarverslagen staat ook een bestuursverkie- I dng op de agenda. Aftredend I hjn j. Loof, T. Hillaert en J. 1 Deltour. De eerste twee stellen I zich niet meer herjiesbaar, de laatste wel. De ledenvergadering buigt zicht voorts over de begroting I voor dit jaar, waarin de de I verhoging van de contributies I is opgenomen. Senioren gaan 1130 gulden betalen en junioren 165. De leden verklaarden zich eerder al akkoord met de ver- 1 boging, die nodig is om de I aanleg van twee nieuwe banen I te kunnen bekostigen. OUDELANDE - Zaal Centrum, Juliana, liggende wippen, 46 schut te": Wip I: eerste hoge vogel: R. de I "tester, St-Andries; tweede hoge "gel: P. Oostdijk, Willem Teil; eerste zijvogel: M. Koole, VIOS; 1 wrede zijvogel: R. Beukema, St.- I iiür'es' vierde zivjogel: J. Goe- '"rer sr. Juliana; vierde zijvogel: "Haaiman, ADLM; grootste ana- IS 15): N. Schouwenaar, Juliana. ™>P 2: eerste hoge vogel: G. Voet, I -frapus; tweede hoge vogel en eer- zij vogel: F. Koens, Spes Nstra; I Wrede zijvogel: Jac. de Jonge, So- "wis 2; derde zijvogel: B. Baas, I rw?na'vierde zijvogel: B. Kosten, I naar Hoger; grootste aantal HEINKENSZAND - Soranus, J "ggende wippen, 48 schutters: Wip rerste hoge vogel en derde zijvo- I »el: Jac. Traas, Eensgezindheid; Ivfeede hoge vogel: W. de Jonge, auLM; eerste en vierde zijvogel: 0' van de Bulck, Eensgezindheid; I ™eede zijvogel: G. Voet, Soranus; l&te'e aantal (7): W. Boudens, I bi m Wip 2; eerste hoge vo- I f»: a. Voet, Soranus; tweede hoge Imi Rentmeester, Willem 12"! eerste zijvogel: Jac, Traas; I «tede zijvogel: H. Koens, jr. Spes I8S? derde zijvogel; H. van de I cl?, Concordia; vierde zij vogel: |h vemijn, Spes Nostra; grootste "tal (51: A. de Jon'ge sr. Soranus. AARDENBURG - St. Sebas- I Mi' 'f' puntenschieting: hoge vo- |5rj if van Hanegem; zij vogels: L. I Hanegem en J. Cattoor; groot- IEantal HouS-stand: 1- Th. I wmpaert 56 punten, 2. L. van Ha- >em 51; 3. G. de Vriend 32 pun Van een onzer verslaggevers Maandagavond 17 januari geeft wethouder J. van Schaik tijdens een voorlichtingsavond voor ouders een uiteenzetting over de gevolgen van de sa menvoeging voor de openbare scholen in Axel. Op de scholen zelf wordt al naar de samenvoeging toege werkt. Tussen de openbare la gere school 'Prinses Marijke' en de openbare kleuterscholen 'Roodkapje' en 'Klein Duimpje' bestaat al een be paalde samenwerking. Er wordt gezamenlijk vergaderd, tevens wordt in teamverband gewerkt aan één schoolwerk plan voor beide scholen. Ook met betrekking tot de schoolgebouwen zijn de nodige stappen ondernomen. De Prin ses Marijkeschool wordt begin 1984 verbouwd. In het gereno veerde gebouw komen acht lo kalen voor de bovenbouw en vier voor de onderbouw. De school wordt gecompleteerd met een gemeenschapsruimte waarin een bibliotheek en een documentatiecentrum wordt ondergebracht. B en W van Axel hebben inmiddels een 'marsroute' uitgestippeld. Tijdens de verbouwing van de Marijkeschool, die met in gang van het schooljaar 1984/ 85 achter de rug moet zijn, krijgen de leerlingen les in het voormalig waterschapsge bouw aan de Burchtlaan. De kleuterschool Klein Duimpje trekt meteen na de verbou wing in de Marijkeschool. 'Roodkapje' verhuist in augus tus 1985. De uiteenzetting van wet houder Van Schaik, om 19.30 uur, gaat vooraf aan een pro testbij eenkomst van de Vere niging voor Openbaar Onder wijs (VOO). De vereniging is het niet eens met de voorgeno men bezuinigingen van het huidige kabinet. De protest bijeenkomst begint om 20.30 Thema-ochtend - Het VJV zet maandag 17 januari in het Houtenkwartier weer een the- ma-koffie ochtend op touw. Deze keer gaat het over WW, WWV en bijstandsuitkerin gen. Een ambtenaar van de af deling welzijnszorg zal aan wezig zijn om uitleg te geven. De bijeenkomst begint om 9.45 uur en iedereen is welkom. Kinderoppas is aanwezig. Koningsbolling - In zaal W. Blommaert werd een konings bolling gehouden, waaraan 25 personen meededen. Koning werd J. Blommaert uit Hulst, Prins werd L. de Wilde uit Hulst en erf-prins J. Blom maert uit Hulst. De kunstenaars feliciteren elkaar met de prijs, terwijl commissaris Boertien applaudisseert. foto willem mieras Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Met de Walcherse fanfare St. Jutte- mis als muzikale begelei ding nadrukkelijk op de voorgrond kregen twee Zeeuwse kunstenaars gis termiddag de provinciale aanmoedigingsprijs voor jong Zeeuws talent. Dat ge beurde in de statenzaal. De prijs werd overhandigd door de commissaris van de ko ningin, dr. C. Boertien. Zoals vorig jaar al bekend gemaaktmoest de prijs wor den gedeeld door William Verstraeten (31) uit Middel burg en Piet Dieleman (26) uit Arnemuiden. Ze kregen de prijs vanwege hun ver diensten voor de beeldende kunst. Het was de zevende keer dat de prijs( een geld bedrag van 5000 gulden) werd toegekend. De aanmoediging werd zestien jaar geleden in het leven geroepen om Zeeuws talent op het gebied van kunst of wetenschap een steuntje in de rug te geven. Tijdens de prijsuitreiking werd „als middel om zich nationaal en internationaal te presenteren" een brochu re gepresenteerd, waarin beide kunstenaars met hun werk en ideeën voor het voetlicht worden gehaald. Kunstcriticus A. Oosthoek hield een feestrede, waarin hij relativerende kantteke ningen plaatste bij de pro vinciale bemoeiingen met de kunst. Terwijl de laatste decen nia in Zeeland vooral gren zen zijn verlegd op het ge bied van ontsluiting, schaal vergroting en industrialisa tie wordt volgens hem op het gebied van de grensverleg gende kunst al te vaak moeilijk of lacherig gedaan. Desondanks, zo meende hij, is er ook op dat terrein vaak tegen de stroom in, wel het een en ander tot stand geko men. „In de toekenning van de ze prijs is zoveel onrust sa mengebald dat men van een klein gedenkteken voor van daag en morgen kan spre ken". Tussen de vele aanwe zigen bevond zich gisteren ook burgemeester P. Molt- hoff van Hulst, de plaats waar William Verstraeten tot voor enkele jaren woon de en werkte. Rangorde is de vertaling die woordenboeken geven voor het moeilijke woord hierbo ven. Met name, wordt er dan bij gezegd, bij militairen en in de RK kerk. We kennen het allemaal: generaal, ma joor, kapitein, sergeant, kor poraal en Jan Soldaat, steeds een of meer stappen lager en de rangorde wordt aangeduid met sterren of strepen. In de katholieke kerk gedeeltelijk door kleu ren: kardinaal, bisschop, de ken, kapelaan om een paar 'rangen' te noemen. Ook in de dierenwereld kennen we hiërarchische systemen. Heel bekend is dat van kuddedieren zoals ons eigen huisrund, de koe dus, bij wijze van spreken. Een koe is de bazin, de leidster van de kudde en alle ande ren zijn aan haar onderge schikt. Maar nummer twee staat weer boven drie en die weer enzovoorts. Hoe wordt je leidkoe? Dat is niet hele maal duidelijk, maar wat li chamelijk overwicht komt er bij te pas: door stoten (tokken in het Zeeuwsch- Vlaams) worden de plaatsen in de rangorde verdeeld. Ook bij kippen kennen we zo'n rangorde. Pikorde wordt dat genoemd. En hen is weer de grote bazin en alle anderen zijn haar onderda nig. Door regelmatig te pik ken naar andere kippen blijft ze aan de top. Kip twee pikt wel naar beneden, maar niet naar boven, dus wel naar drie maar niet naar een. In het dagelijks leven onder mensen noemen we dat likken naar boven en trappen naar beneden. Het is ons ook niet vreemd na melijk, maar daar komt ik straks op terug. In een Ame rikaans boek vond ik het 're sultaat van een onderzoek naar de pikorde in een groepje bruine leghorns, al doet het ras er niet toe. Het is te interessant om het niet over te nemen. VOGEL: MLKJIHGFEDCBA A pikt B pikt C pikt D pikt E pikt F pikt G pikt H pikt I pikt J pikt K pikt L pikt M U ziet dat A naar alle twaalf de andere kippen pikt en F bijvoorbeeld wel naar M tot en met G maar niet naar E tot en met A, want dat zijn hoger geplaat sten. Betreurenswaardig is dus de situatie van M: wordt gepikt door iedereen, maar pikt naar niemand. Dat is dus inderdaad de gebeten hond, die danig op haar tel len moet passen. Dat dier staat dus nooit in het mid den waar het meeste voer ligt, maar moet zich, bij wij ze van spreken alweer, te vreden stellen met de krui mels die van de tafel vallen. In geval er weinig voedsel is, zullen de dieren van lage rangorde gauw in slechte conditie geraken, sterven door honger, door infecties of gepakt worden door roof- vijanden. Zo'n beest staat ook altijd in de weg, ook al heeft het nergens iets mee te maken. Stel dat D mot krijgt met E. D pikt. E pikt niet te rug maar reageert zijn on lust af op F die op G enzo voorts en de nietsvermoe dende M krijgt plotseling een stek in haar kuif. Eén koe is de bazin, de leidster van de kudde en alle anderen zijn aan haar ondergeschikt. - foto archief de stem Voeg je in een toom een nieuwe kip bij, dan is die di rect de laagste. Omdat iedereen 'd'r op kan', tref je ze de eerste dagen meestal aan onder een legbak. Ove rigens kan ze zich door 'overwicht' een plaats vero veren hoger in de rangorde en dan anderen gaan over heersen. Het is begrijpelijk dat door ziekte of ouderdom de conditie van een hoge rangkip achteruit kan gaan en dat ze wordt verdrongen. Wie al de tijd in plaats van kip mens heeft gelezen, kreeg ook een kloppend en bekend verhaal. Het lijkt er inderdaad verdacht veel op. Om te beginnen, wij kennen ook die pikorde: ik krijg op mijn kop van de baas, foeter tegen mijn vrouw, die valt uit tegen de kleine jongens. De oudste zet geen grote mond op (laten we zeggen: nog niet) maar hij treitert zijn broertje en die geeft de kat een schop onder de kont, of als hij die wel aardig vindt, de poef, een stuk speelgoed. Waarop berust dat gezag? Bij dieren is het ook meer dan alleen maar lichamelijk overwicht, al speelt dat een rol. Bij mensen telt dat ook wel mee, maar vaak is er geen sprake van: hoe houdt het tengere leraresje een klas 16- en 17-jarige knapen in bedwang met niets anders dan met kijken? Vijftig kilo vrouw tegenover twaalf honderd kilo (een dikke ton) puber? Niet door lijfelijk overwicht. Gezag is dus heel wat anders dan macht. De meeste politici hebben macht, weinigen gezag en dan meestal nog alleen maar binnen de eigen partij. Toch schikken we ons; dat komt dan wellicht doordat we ons (gezonde) verstand gebrui ken. Maar bij kippen zou je het niet moeten proberen kip H burgemeester te ma ken, want die werd wegge pikt. Wij pikken een aangestel de burgemeester wel, al pik ken we 'm dan niet, als u be grijpt wat ik bedoel. Het schijnt dat de Amerikanen daar enorme bludners mee gemaakt hebben na de vero vering van de Zuidzee- eilanden in de Tweede We reldoorlog. Uitgaande van de veronderstelling dat de burgemeesters of dorpsoud sten of wat ook van tijdens de Japanse bezetting wel pro-Jap geweest waren, werden die direct aan de kant gezet en vervangen door een of andere gast. Evenwel zonder iets te we ten over zijn plaats in de hiërarchie: hij kon best iets „hoogs" zijn en toch geen ge zag hebben. Nou, die mensen daar rea geerden nog heerlijk biolo gisch: ze lieten 'm in zijn sop gaar koken. En als je dan toch baas wilt blijven, dan ga je grijpen naar macht: le ger, politie, traangas. De hoop dus dat alle ge zagsdragers ook werkelijk allemaal gezag zullen dra gen, is een ijdele. Wie dat wil. moet tot de kippen gaan. Zover ik weet is er nooit on derzoek gedaan naar ge zagsverhoudingen in groe pen kippen van bijvoorbeeld vier-, vijfduizend stuks die in één ruimte verblijven. Niet één kip zal daar de baas zijn, ik vermoed dat die hele groep is opgedeeld in sub groepjes. Wilde een kip haar gezag doen gelden over de hele toom, dan was dat een dagtaak en daaraan zal ze wel niet toekomen. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG/AXEL - Vier motorcrossterreinen in Zee land, waaronder het terrein op Smitschorre in Axel, moeten voor het eerst een vergunning aanvragen ingevolge de nieu we Wet Geluidhinder. Ver gunningen worden verleend door het provinciebestuur. Afgelopen maanden is door ambtenaren van Provinciale Waterstaat een onderzoek in gesteld naar de geldigheid en de kwaliteit van de huidige vergunningen (Wet Geluid hinder en Hinderwet). Omdat deze crossterreinen vallen on der de definitie 'A-inrichtin gen' is een vergunning Wet Geluidhinder voorgeschreven. Gebleken is dat drie bedrij ven van de 58 die in Zeeland Christian de Kruyf-de Kort, Gyon Asselman, Tiny de Bak ker, Wies Boogaart, Peter goossen, Jo van Overmeeren en Sheska van Kruyssen. Behalve vrijdag worden er nog opvoeringen gegeven op zaterdag 15 vrijdag 21, zater dag 22 en maandag 24 januari in zaal Van Leuven te Kloos terzande, zaterdag 29 januari in Den Dullaert te Hulst, za terdag 5 en dinsdag 8 februari in De Halle te Axel, zaterdag 19 februari in Concordia te Westdorpe en zaterdag 26 fe bruari in het Dorpscentrum te Vogelwaarde. tot de A-inrichtingen gere kend worden, momenteel wer ken zonder hinderwetvergun ning. Er zijn voorts zeven be drijven, voornamelijk gelegen in de Zeeuwse industriegebie den, waar geluidhinderproble- men aan de orde zijn „varië rend van enkele klachten tot ivolledige saneringssituaties", aldus een notitie voor de com missie Milieuhygiëne. Om welke bedrijven het gaat, kon nog niet worden meegedeeld. „Eerst moet nog een zoneringsonderzoek wor den ingesteld. Bovendien we ten de bedrijven zelf niet dat ze onderwerp van onderzoek zijn. Pas wanneer de hele si tuatie duidelijk is kunnen wij daarmee naar buiten komen", aldus een woordvoerder van Provinciale Waterstaat. Illlllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De gezamenlijke horeca-ondernemers in Kloosterzande halen komend carnaval de Nederlandse topar tiesten Henk Wijngaard, Tina Trucker, Jan Boezeroen en Boer Harms en the Dutch Boys naar Kloorianenland. Het definitieve programma, dat zich zoals bekend vijf dagen lang zal afspelen in een enorme feesttent op het Marijkeplein, is zo goed als gereed. Het carnavalsgedruis in Kloosterzande barst los op vrijdag avond 11 februari. Verscheidene boerenkapellen zullen hun bes te deuntjes ten gehore brengen, afgewisseld met carnavalsmu ziek die wordt gedraaid door de disc-jockeys van de verschillen de bars. Voor zaterdag 12 februari staat een groot 'truckersbal' op het programma, met optredens van de zanger Henk Wijngaard en zangeres Tina Trucker. Het carnavalsorkest Pooker zorgt voor de muziek. Zondag 13 februari staat een andere bekende artiest op de planken, de zanger Jan Boezeroen. Ook de Veronica drive- in-show is dan van de partij. De jeugdige carnavallers komen maandagmiddag 14 februari aan bod tijdens een limonadebal en 's avonds treden de onlangs nog de hitparade halende Boer Harms en The Dutch Boys en het orkest Pooker op. Dinsdag 15 februari tenslotte wordt er ge danst en gehost op de klanken van het bekende streekorkest Bluesette. Zoals bekend zijn de carnavalsverenigingen uit de omliggen de plaatsen niet blij met het horeca-initiatief, omdat zij vrezen dat de carnavalsvierders naar Kloosterzande zullen trekken. De Vogelpieken in Vogelwaarde, die dit jaar het 22-jarig jubileum vieren, hebben inmiddels al geprobeerd wat tegengas te geven. In plaats van één dag (zaterdag) hebben zij nu drie dagen lang carnavalsactiviteiten op touw gezet. Van onze correspondent VOGELWAARDE - Toneel vereniging ODI uit Vogel waarde voert zaterdag 15 ja nuari in de Halle te Axel het romantische toneelspel 'Het lied van alle tijden' op. ODI, dat onlangs het tienja rig bestaan vierde, heeft half december dit stuk met groot succes opgevoerd in het Dorpscentrum te Vogelwaar de. Dit door D.H. Scheffer ge schreven werk, later vereen voudigd door regisseur C. Pie- ters, behandelt een liefdesre latie ten tijde van de Franse Revolutie. Er wordt daarbij gebruik gemaakt van prachti ge kostuums en decors. Meespelenden zijn Rob de Klerk, Mariëtte Schoot (Axel), Honoré Mannaert, Marie- Louise Kint, José Compiet, Jo sé Jansen, Theo Janssen, René den Doelder (geboren in Axel) en Frank Vlaminck. De regie is in handen van Wilfried Vlassenrood. Ook in Hulst staat nog een optreden op het programma, op zondag 6 februari in Den Dullaert. Kaarten voor beide voorstellingen zijn telefonisch te bestellen bij de zaal en op de nummers 01147-1665 en 1396. Kaarting - De Axelse kaart club Ons Genoegen hield in restaurant Sol een kaarting, meetellend voor de strijd om het clubkampioenschap. Uit slag: 1. Adrie van Gink, 2. Adri Bareman, 3. Mon van de Ber gen, 4. Piet Vermeulen, 5. Wil ly Strijdonck. De stand in de strijd om de clubtitel: 1. Rinus Verhelst 291 punten, 2. Kees de Koeijer 278,3. Willy Strijdonck 271, 4. Wim Lensen en Piet Vermeulen met elk 270 punten. Bejaardenschieting - Op don-i derdag 13 januari wordt in het gemeenschapscentrum 't Hei- ke een schieting voor bejaar den en gepensioneerden ge houden. De inschrijving is vanaf 13 uur en om 13.30 uur begint de schieting. Koffieconcert - Aan het kof fieconcert van de fanfare St. Jan op zondag 16 januari om 11 uur in De Warande, wordt ook meegedaan door de mu ziekverenigingen uit Heikant en Terhole. Dit jaarlijkse kof fieconcert wordt komende zondag voor de vijfde keer ge houden. De toegang is gratis. Dropping - De voetbalvereni ging Steen houdt vrijdag een dropping voor senioren, da mes, A- junioren en hun echt genoten, verloofdes en gelief den. Inschrijven in de kantine tussen 19.30 en 20 uur. Er wordt gelopen in groepen van vier tot zeven personen en iedere groep moet zorgen voor twee verlichtingsartikelen. Aan de dropping wordt ook meegedaan door de W Vogel waarde, die de spelers van het eerste en tweede elftal afvaar digt. Cursus schilderen - Donder dag 13 januari start een cursus schilderen en volksschilderen. De lestijden zijn van 9.00 tot 11.00 uur. Het lesgeld voor deze cursus, die plaatsvindt in buurthuis De Drie Gehughten, bedraagt ƒ60,- voor tien les sen. Men kan zich opgeven via telefoonnummer 01155-2806 of 2016. Prijskaarting - Vrijdag 21 ja nuari is er in het buruthuis De Drie Gehughten een prijs kaarting, aanvang 20.00 uur. Gourmetavond - Zondag 15 januari wordt in het buurthuis De Drie Gehughten een gour metavond gehouden. Vorig jaar bleek deze activiteit een succes te zijn. Men kan zich opgeven bij Bep Siecker, Poot- ersdijk 26. De inschrijving sluit 8 januari en de deelne- mersprijs bedraagt 15,-. Er kunnen slechts 35 personen deelnemen. De avond begint om achtuur.

de Stem | 1983 | | pagina 15