01 MAN nimo na winst |in de kopgroep Forse tenniszege Jurry [arijs aan kop MARGO BOSCH IN VORM FONS DE WILDE KAMPIOEN Judotitel Van Dorssen BEGIJN NAAR DE KWARTFINALES DESTE Drie kanshebbers in titelstrijd bands toten BOSCH AN BELLE LEIDER Verdiende winst GSC UNSDAG 11 JANUAR11983 PAGINA SPORTl Van der Hart naar Volendaffi Amerikaanse dames winnen in Bremen Uitslagen van bedrijfstennis Piet Meertens verlengt zijn contract T14 PAGINA SPORT 2 Van onze tennismedewerker ERNEUZEN - Door de winst van Animo op Hulster Ambacht, lebben de Terneuzenaren zich in de kopgroep geschaard van Lje 2 van de mixed-competitie. Het team van Hulster Am- flht was zondag op volle sterkte aangetreden. Dit hield dus in Sjt Jean Loep Deltour het spits moest afbijten tegen Tim van Diik. Deltour, door zijn jarenlange routine voor velen een ge luchte tegenstander, moest toch ervaren dat de jeugd nu volle- lig is doorgebroken. De uitslag van 5-14 in het voordeel van Van Dijk spreekt in dit verband boekdelen. nk Louwmans. - fotoanp wmans, die niet tot haar riete ijstrainers be- t, wegslikken. Legt zij „Het wordt binnen de >B steeds meer gewoonte de mensen uit de prak- op een zijspoor te schui- en het trainerswerk te laten aan MO'ers. ben ik het helemaal mee eens. Zeker Deven- heeft bij de dames bewe- dat Louwmans met zijn Oosteuropese leest ge leide doctrine op de ver- rde weg zit. Kijk maar Van Gennip, die kwam er deze slechte omstan- ïeden toch geen meter oorlij k vooruit. Het is lelijk waanzin om te ;en, dat je een bepaalde altijd moet doorvoeren. Ier welke weersomstan- ïeden ook. Ik luister al- naar mijn lichaam. Bij •mkracht acht kun je niet >i schaatsen. Dan moet je ïard werken. Je moet het allemaal aanpassen en rpreteren. Niet de coach langs de baan staat. Die het in theorie allemaal goed weten en mooi ver en; de praktijk ligt op het n een wedstrijd...". Eric Gerets. fotoanp Van onze sportredactie VOLENDAM - Met ingang van volgend seizoen is Cor van ier Hart de nieuwe trainer van eerste divisie-club Volen- dam. Van der Hart tekende een twee-jarig contract bij de periode-kampioen uit de eer- te divisie. FC Den Haag, de huidige I werkgever van Van der Hart, f reeft nog geprobeerd de trai-J ner te behouden. Van der Hart I weigerde echter een nieuwe verbintenis en koos na enkele I dagen onderhandelen voor I Volendam, dat aan het eind 1 van het seizoen Korbach aan| FC Twente verliest. look Mark Leenknegt liep toen een forse nederlaag op. [ark Albers bleek voor hem onneembare hindernis te fin (5-11)- De damespartijen ',jven kleinere verschillen te 'jen. Monique Begijn gaf wel waar goed partij, maar Ter- ouzense Martine Nijstên [leef haar toch voldoende voor Marion Schellekens kon jr haar team evenmin de jissende punten binnenha- ji. Met miniem verschil ver- irde Annemarie Dobbeleir ar de weg; 7-9. I Een riante voorsprong voor |e Terneuzenaren, die ze hard idig bleken te hebben, want ge beide dubbelspelen lever- Een overwinningen op voor Buister Ambacht. Deltour/ ■enknegt haalden op het nip- L'rtje de eindstreep (11-9) en lok Begijn/Schellekens kon- jen na precies 60 minuten op- jëlucht ademhalen (10-9). I Voor Animo betekende dit |4, hetgeen een tweede plaats Keverde met zes punten uit |ier wedstrijden. Koploper OS (7 punten uit 4 wedstrij- |en) trad zondag niet binnen lijnen, vanwege de tenni- interland te Vlissingen. In Joule 4 van de mixed-compe- Ktie lukte het Hulster Am- jacht 3 wel de koppositie in te lemen na winst op Drive uit jas van Gent (10-2). Het Hul- jerse team, dat volledig is op- jebouwd uit jeugd, blijkt een Lccesvolle greep te zijn. Het- tlfde geldt voor Drive, maar lier blijven de successen uit. Iverigens had de Sasse jeugd lest een paar punten meer [urmen bemachtigen, maar [at kleine beetje verschil ver inderde dit. IWerner Tak kwam tegen lan Willem Bartz goed uit de Tartblokken, maar Bartz balde wel de buit binnen (7- jEric Ranschaert kwam te- |n Mark Pellemans te kort b-12), terwijl de damespartij- hde gelederen volop in span- Ing lieten. Lot Bertram ver- jor met 6-7 van Annemarie Blok en ook Femke de leester kwam niet tot winst |gen Desiree Timmermans 8). Bertram en De Meester legen in hun dubbelpartij re- fnache (9-8). Het herendub- eindigde in 5-15 in het Sordeel van Bartz/Pelle- jans, [In de herencompetitie liep luis verrassend tegen een ne erlaag op tegen Hulster Am- leht. Sluis, verzwakt door ft ontbreken van Pieter Paul ozen, verspeelde hiermee de Bppositie in deze poule, ter- fjl de Hulstenaren hierdoor aansluiting bleven behou- jr Pièrre Lampaert zorgde or Sluis voor de enige jinstpunten in de enkelspe- Teun van Heelsbergen de daar nog één punt aan door met 6-6 gelijk te spe- i tegen Ronnie van Remor- P Kees van Kampen en urge d'Hont zagen hun par- [en verloren gaan tegen res- ctievelijk Benny de Boy (2- en Roland Renique (6-9). ampaert/Dhont wonnen hun jfflbel met 12-10, maar Van "elsbergen/Van Kampen Men tegen Van Remortel/ Pique de beslissing niet for ceren (10-11). Overige uitslagen wintercom petitie: Mixed poule 4: Honte- nisse 2-Souburg 2 0-12. Heren poule 1: MLTC 1-De Schelde 0-12. Poule 2; De Stoof 1-Dom- burg 1 0-12, DOS 2-MLTC 2 8-4. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiimmiiimimiiiiimiiiiiuimiiimHiiii Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Ondanks de fikse tegenstand van Oostbur ger Serge Carpentier, was het toch Frans Verhulst die ais de sterkste naar voren kwam (9- 5). Dit betekende tevens het begin van een forse overwin ning van het team Jurry tegen ADOR-sport in het topteam- tennis in de Braakmanhal. Met een maximale winst van 12-0 behield Jurry de aan- siuitng met de top. Het team van ADOR-sport begon overigens met invallers. Paul van Waterschoot vulde de plaats op van Richard Bral en moest tegen Mark Albers een fikse nederlaag incasse ren, 21-3. Bij de dames was Barbara du Fossé wat minder goed op dreef, maar bleef toch met 7-5 baas over Manon ten Bruggencate, ingevallen voor Conny Baarends. De felheid van de jeugd zegevierde ook zaterdag weer, ditmaal in de persoon van Marion Schelle kens, die een verdiende over winning behaalde op Ans van Dijk (13-5), hetgeen voor Jurry een comfortabele voorsprong betekende na de enkelspelen. De beide mixed-partijen ein digden in 13-6, zodat de zege van 12-0 werd bereikt. Het team van De Rijke was zaterdag niet opgewassen te gen Xantippe (4-8). Ondanks deze nederlaag blijft De Rijke met vijf punten uit vier wed strijden de leiding behouden. Een interessante partij lever de de confrontatie op tussen Coen Dobbeleir (De Rijke) en de Belg Peter Simoen, hetgeen in het voordeel van Simoen werd beslist, 6-13. Oostburger Ronald Baarends kreeg te ma ken met invaller Peter van der Sloot. Baarends, over meer vastheid beschikkend, won de ze partij met 11-7 en trok hier mee de stand weer gelijk. Ook het topteamtennis was zater dag weer goed voor een partij tussen Karin en Martine van Maarleveld. Martine won met 7-5. Els Vogels uit Oostburg bleek zaterdag het racket weer ter hand te hebben genomen. Na lange tijd niet te hebben gespeeld bleek zij het nog niet te zijn verleerd, maar moest tegen Monique Begijn toch ca pituleren, 8-10. De uitslagen van de mixed-partijen waren: Karin van Maarleveld/Dobbe- leir-Martine van Maarle- veld/Simoen 9-13, Begijn/ Baarends-Vogels/Van der Sloot 6-9. De partijen werden zater dag weer voorafgegaan door het jeugdteamtennis. Team B deelde de punten met team C: 6-6. Twee belangrijke over winningen voor team B wer den behaald door Peter van der Sloot op Alexander Bun (11-7) en Marcel Wisse tegne Bart Gortmans (7-4). De overi ge uitslagen waren: Monique Broodman-Sandra Frusch 4- 15, Isabella Lenehouwers- Charlotte Nijsten 4-13, Brood man/Van der Sloot-Frusch/ Bun 12-8, Leenhouwers/Wis- se-Nijsten/Gortmans 5-9. Team F behield een kansrij ke positie door met 9-3 te win nen van team G. De jeugdige- Sassenaar Bernd van Quekel- berghe behaalde een knappe overwinning op de voor Stefan Steijaert ingevallen Jascha Leenhouwers (10-6) en ook de overwinning van Peggy Löch- ter op Ilse Kienjet gaf voor team F de doorslag voor de uiteindelijke zege. De overig waren: C-categorie: Van der Sloot 1-GL Shop 4-0, De Rijke- ADOR-sport 4-0, D-categorie: Van der Sloot 2-Van Laethem 2-2, De Braakman-Gemeente Terneuzen 0-4, Oostburg 1- ZVH 2-2, Huisman-Dow 4-0. E-categorie: Verlinde-De Schelde 4-0, Bravenboer-Ver- vaet 2-2. Kostbaar varlies operatie 71 TERNEUZEN - De dames van Hontenisse blijven fier aan de leiding in de eerste klas van de zaal handbalcompetitie van de afdeling Zeeland. Nu moest Marathon er aan geloven. Bij de heren in de eerste klas eindigde het degradatieduel tussen Operatie'71 en Olympus 2 in een verdiende over winning voor Olympus 2. KAATSHEUVEL - Doordat de kampioen van de derde klas libre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen, Patrick Stevelink van Ons Vermaak uit Lamswaarde, afzag van deelname aan de gewestelijek eindstrijd, mocht Fons de Wilde van HBC uit Hulst op komen draven voor dit kam pioenschap van Zuid-Nederland. Een betere vervanger had het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de KNBB zich niet kunnen wensen, want Fons de Wilde werd in het Brabantse Kaatsheuvel kampioen van Zuid-Nederland. In café Kerkzicht kon Fons de Wilde terugzien op een sterk gespeeld kampioenschap. Vooral zaterdagavond schoot de Hulsterse biljarter sterk uit zijn slof toen hij de 80 te maken caramboles in slechts tien beurten volmaakte. Ondanks dat superieure spel was De Wilde in de siotronde nog afhankelijk van de andere finalepartj, die tussen Pooters en Donkersloot ging. Alleen bij verlies van Pooters zou De Wilde op de titel kunnen rekenen. Donkersloot maakte de partij het eerst uit, maar voor Pooters restte nog de nabeurt en vier te maken caramboles om een remise af te dwingen en daardoor alsnog de titel te pakken. Op één carambole van de titel sneuvelde Pooters en zo kon Fons de Wilde feest vieren. LAMSWAARDE - Na vijf ronden zijn er nog drie kanshebbers in de titelstrijd tweede klas bandstoten van het district Zeeuwsch-Vlaanderen. In de meest kansrijke positie verkeren Theo Visser van WBC uit Walsoorden en André de Koek van HBC uit Huist. Dit tweetal zal ook de finalepartij komende za terdag om zeven uur betwisten in café De Vier Jaargetijden bij Gerrits te Lamswaarde. De derde kanshebber is Freddie Sijnesael, eveneens van WBC uit Walsoorden. Zijn kansen liggen iets ongunsti ger, omdat hij over een bedui dend lager algemeen gemid delde beschikt dan het hem voorgaande tweetal. Zowel koploper Visser als nummer twee De Koek staan momen teel met hun moyennes boven de promotiegrens. Zeker voor de Koek lijkt promotie niet af te wenden. Hij staat met het hoogste gemiddelde. Achter dit eerder genoemde drietal kansrijke finalisten, moet de rest van het deelne mersveld met een meer be scheiden klassering genoegen nemen. De meeste aandacht gaat komende zaterdag, als de wedstrijden onder leiding van George Mahu om drie uur be ginnen, uit naar de partijen waarbij zowel Visser, De Koek en Sijnesael betrokken zijn. De stand na vijf ronden in deze eindstrijd, waarvan de organisatie in handen is van Ons Vermaak, is als volgt (res pectievelijk aantal matchpun- ten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Th. Visser 9- 1.78-16; 2. A. de Koek 8-1.89-12; 3. F. Sijnesael 8-1.60-10; 4. E. van Goethem 5-1.53-10; 5. L. Hamelink 5-1.34-8; 6. A. Kers- bulck 3-1.37-8; 7. P. Stevelink 2-1.37-7; 8. W. Hemesloet 0- 1.33-11. In de tweede klas heren kwam het Hulsterse HVH twee keer in actie. Deze ontmoetingen tegen respectievelijk Mara thon 3 en EMM 4, werden kansloos verloren. Bij de da mes won Operatie'71 met rui me cijfers van het zwakke At las. Dames eerste klas: HONTE- NISSE-MARATHON 19-13 - Hontenisse speelde onzeker in de eerste helft. Dit kwam vooral door de onbekendheid met het nieuwe spelsysteem, dat trainer René de Bart wilde uitproberen. Marathon profi teerde hiervan en leidde bij de rust met 4-7. Na de hervatting speelde Hontenisse weer zijn vertrouwde 5-1 systeem en dit leverde resultaat op. Met vloeiende combinaties werd Marathon „zoek" gespeeld. Het werd regelmatig scorend een ruime en verdiende overwin ning voor koploper Hontenis se. Heren eerste klas: OPERA- TIE'71-OLYMPUS 2 6-13 - Dit degradatieduel kende een spannende eerste helft. Olym pus 2 nam een 0-2-voorsprong, maar Operatie'71 kwam knap terug tot 3-2. Het werd nog 3-3, maar de rust werd bereikt met een 4-3 voorsprong voor Ope ratie'71, Na de hervatting kwam Olympus beter in zijn spel en de Vlissingers scoorden vijf keer achtereen: 4-8. Ope ratie'71 kwam nog even terug in de wedstrijd en het werd 6-9, maar toen ontbrak de overtuiging aan Operatie'71- zijde om nog echt een gevaar te betekenen voor Olympus. Dames tweede klas: ATLAS- OPERATIE'71 5-19 - Een ge makkelijke overwinning voor een veel sterker Operatie'71. Atlas speelde veel te traag en via de break-out kon Opera tie'71 regelmatig scoren. Bij de rust stond het al 2-11. Na de hervatting ging Operatie'71 nog even door tot 2-16. Toen namen de Oostburgse dames gas terug en kon Atlas nog eens in de aanval gaan en dat leidde tot drie treffers. Eind stand 5-19. Heren tweede klas: MARA THON 3-HVH 17-11 - De eer ste helft verliep slecht voor HVH. Veel balverlies aan Hul sterse zijde werd goed afge straft door het jeugdige Mara thon. Rust 11-4. Na de thee Een aanvaller van Operatie'71 neemt het doel van Olympus onder vuur. FOTO WIM KOOYMAN verliep het beter aan HVH- zijde. Vooral verdedigend zat het toen beter in elkaar. Aan vallend verliep het ook goed. De marge was ecahter te groot om nog een gevaar te kunnen zijn voor Marathon. EMM 4-HVH 14-12 - De eerste helft verliep goed voor HVH en de rust werd bereikt met een 4-6-voorsprong. Het begin van de tweede helft verliep ook nog goed, maar bij de stand 8-8 brak het verzet van HVH. De conditie ging een woordje meesprken en HVH viel terug. EMM kon in de slotfase toch wel verdiend de overwinning grijpen. SLUISKIL-MARATHON 2 15-18 - Sluiskil begon goed en had gedurende het grootste gedeelte van de eerste helft een voorsprong. Pas vlak voor rust kwam Marathon op gelij ke hoogte: 8-8. In de tweede helft viel Sluiskil ver terug en kon Marathon op voorsprong komen. De vele slordigheden in de defensie werden goed af gestraft door Marathon. Een verdiende overwinning voor de Vlissingers. Aan Sluiskil zijde was Johnny Schelfhout topscorer met zes treffers. UITSLAGEN: Heren: Eerste klas: Walcheren 2-Walcheren 1 15-16, Operatie'71-OIympus 3 6-13. Twee de klas: Marathon 3-HVH 17-11, EMM 4-HVH 14-12, EMM 5-Utopia 2 30-11, GSC 3-Delta Sport 2 16-18, Sluiskil-Marathon 2 15-18. Dames: Eerste klas: EMM 3-Delta Sport 15-5, Hontenisse-Marathon 19-13. Tweede klas: EMM 4-Delta Sport 2 5-18, Atlas-Operatie'71 5-19, SV Ouwerkerk-Utopia 2 4-14. 'ST-SOUBRUG - Het kan nog alle kanten uit na vier ronden ■"'l kampioenschap tweede klas bandstoten groep B van het wiet Walcheren/De Bevelanden, dat in café Kanaalzicht te »sl-Souburg wordt gehouden. [Meer duidelijkheid komt er zaterdag als vanaf twee uur com- ptieleider Jaap Jasperse de deelnemers opnieuw op laat dra- Zond: Wei. lag beginnen de wedstrijden op hetzelfde tijdstip en de fi- RllllllilllllllllllllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIII»,llli| rtredactie geding dat het bedreigde FC s| ogen de schuldeisers BVG en |l rd. In opdracht van de BVG :st ingediend voor het faillis-11 t ls gepland omstreeks half vijf. De stand na vier ronden in [kampioenschap, waarvan de organisatie in handen is van 'u'ABV, is (respectievelijk aantal matchpunten, algemeen "ddelde en hoogste serie): 1. J. Marijs 8-1,36-7; 2. E. Zweedijk "10; 3. D. de Fouw 5-1.04-5; 4. G. Sohier 4-0.93-6; 5. C. Kor- PJe 3-0.90-5; 6. L. de Jonge 2-0.826-4; 7. F. Vieira 2-0.825-7; 8. J. Hik 2-0.76-7. W onze sportmedewerker "DELBüRG - Na vier ron- 's de strijd nog helemaal 'n het kampioenschap >ld van de eerste divisie-club le beslaglegging op ons posi- >ben we in overweging geno-1| ltsaanvraag onderweg is, zal |»eede klas'bandstoten grwp nminste, dat vermoed ik. we jvan het district Walche- woensdag voor de rechtbank 5m pe Bevelanden. veer indienen", r van FC Den Bosch nog een houder van sportzaken. Koos ntsaanvraag zal de gemeente ijk is het een reden om het te herzien. Het zou ons zeer illllllllllllllllillllllllillllllllllllllllllllllll"" beloven dan ook nog "lende ronden te worden Wedstrijdleider Jan Marijs 'kjag en zondag om één de deelnemers opnieuw tafel roept in café Be- te Middelburg. De organiserende biljart vereniging Dampoort heeft de finale omstreeks half vijf ge pland voor zondagmiddag. De stand na vier ronden is (res pectievelijk aantal matchpun ten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. J. van Belle 8-1.21-10; 2. A. Huyssen 6-1.09- 5; 3. F. Impens 6-0.94-6; 4. W. van de Ameele 4-1.16-14 (hoog ste serie); 5. B. Maas 4-0.815-8; 6. W. Willemse 2-0.97-9; 7. H. van de Maas 2-0.88-10; 8. L. van Driel 1-0.85-5. AXEL - Het springconcours voor paarden en pony's dat de landelijke rijvereniging en ponyclub Hulst in manége Magrette hield, kende in de zwaarste klassne ook nu weer geen barrage. Bij de paarden ging de zege naar de Zeeuwse kamapioen Hans Wieringa, die toch elf strafpunten liet no teren, terwijl bij de Z-pony's Peter Klaasse (drie strafpunten) met de hoofdprijs ging lopen. Grote pechvogel tijdens dit evenement was Inge Quist, die ten val kwam en haar neusbeen brak. gekregen, pakte hier de zege in een snel gereden parkoers Het traject dat Hans Wijns- bergen uit Heinkenszand had uitgezet, stelde hoge eisen aan de combinaties. Dat de ruiters daarbij over een goed inzicht moesten beschikken, was eveneens een vereiste om goed rond te komen. Dat aan deze eisen niet altijd werd voldaan, bleek uit het feit dat de win naars soms toch heel wat strafpunten kregen toegewe zen. Dat het toch mogelijk was foutloos rond te komen bewees Margo Bosch met Surprice. De Luctor-amazone steekt de laatste tijd in een uitstekende vorm en drong samen met Lieseth Harinck van Jacoba van Beieren door tot de barra ge. Met Tamara startte Lie seth als eerste en nam twee keer een balkje mee. Margo Bosch reed daarna op zeker en pakte gedecideerd de eerste plaats in de M-klasse paarden terwijl Ad Bergs van Hulst met Sandra derde werd. Zoals reeds gemeld won Wieringa met Beauty van De Weelruiters in de Z-klasse paarden. Met zijn 11 strafpun ten bleef hij desondanks nog ver voor op Annemiek Picavet van Luctor die met Renate 18% straf punt noteerde. Ad Bergs werd met Istrid derde. De Hulst-ruiter kwam echter uit op 21 strafpunt. Ook bij de pony's in de Z- klassse kwam er geen barage. De als laatste gestarte Peter Klaasse van Walcheren reed met Sjoerd op zeker en noteer de drie strafpunten wegens een weigering. Omdat Marie Paule Picavet met Peter Pan een balkje had afgeworpen, werd de Luctor-amazone tweede vóór Francisca Bakker van Jacoba van Beieren met Geiha. Bij de M-groep pony's ging de winst naar Marianne Jo- siasse van Gouwe Reyers met Brendel. Ondanks het feit dat ook zij niet foutloos rond kwam en vier strafpunten kreeg toegewezen. Heel wat beter deden de pony's het in de klasse L. Van de twintig com binaties drongen er vijf door in de barrage en dat gaf een felle strijd te zien om de hoofdprijs. In een aalles-of- niets-race pakte Nacy Roe- lands van Hulst hier met Mo nique in een tijd van 34.2 de winst vóór Astrid Schipper met Bianca (34.9), terwij] Wal- ther Murre met Til's Jippie derde werd (35.2). Laatstge noemde kreeg van de jury sa men met Astrid Schipper het predikaat „goed" voor de wijze van rijden toebedacht. Ook bij de paarden in de L- klas moest er een barrage aan te pas komen om een winnaar aan te wijzen. Luc Savat, die voor zijn rijden als het predi kaat „goed" had toegewezen (33.6) vóór Marcel Vael van Hulst met Presley en Marian Timmerman met Roelie van De Paardebloem. Bij de B-paarden ging de zege naar Anja de Hullu van De Zwinruiters met Sirtaki, vóór Frank Braspennincx van Hulst met Pasquinel en Maris- ka de Badts van Luctor met Bergerac. Bij de B-pony's won Ilja Swets met La Eanair van Luctor voor haar clubgenoten Iljo de Loos met Tornado en Ingeborg de Gught met King Brown. BREMEN - De eindzege in het sterk bezette dames volleybal toernooi in Bremen is naar de ploeg van de Verenigde Staten gegaan. In de laatste wedstrijd wonnen de Amerikaanse da mes met 3-1 van ex-wereld kampioen Cuba: 8-15,15-8,15- 7,15-11. Frankrijk bleef zonder pun ten door een nederlaag in het laatste duel tegen West-Duits- land: 1-3. Wereldkampioen China won met 3-1 van Polen. De laatste uitslagen zijn: China - Polen 3-1 (15-6, 7-15, 15-9, 15-12) West-Duitsland - Frankrijk 3-1 (15-3, 15-6, 6-15, 15-12) Verenigde staten - Cuba 3-1 (8-15, 15-8, 15-7. ^iiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiittiiiiiiiiittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Van onze sportmedewerker E AXEL - Evenals vorig jaar heeft Marion van Dorssen uit E Sas van Gent het Zuidnederlandse kampioenschap judo E voor junioren gewonnen. In de klasse tot 65 kilogram E werd zij in 1982 Nederlands kampioene en deze titel mag E E zij nu weer gaan verdedigen 22 januari in Zevenbergen. Maddy van de Brande uit Clinge werd tijdens deze 1 E kampioenschappen tweede. Een plaats die zij vorig jaar E eveneens behalde en die ook recht geeft op deelname aan E de Nederlandse kampioenschappen. Van de Brande komt E uit in de categorie tot 48 kilogram. E Voor hun geleverde prestaties worden beide judoka's E donderdag 13 januari in Terneuzen door hun sporthal E Delta gehuldigd. Naast deze twee Zeeuwsch-Vlaamse E meisjes drong ook de Vlissingse Petra Weijermans door E tot de Nederlandse kampioenschappen. Zij werd tweede E E in de gewichtsklasse tot 56 kilogram. Üiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiuimmiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze tennismedewerker HULST - Door het niet spelen van de beide leiders, Necker- mann A en Champs Disques, heeft Kindt Biesbroeck de leiding overgenomen in poule A van de Huslterse bedrijfs- tenniscompetitie in sporthal Den Dullaert. Dit team won afgelopen za terdag van Jansenius met 6-2 via regelmatige overwinnin gen, hoewel Mark Luijten met de hakken over de sloot won van Anton Broekmans: 6-4. Liz Thompson moest twee verliespunten afstaan aan Botter, 4-7. In de wedstrijd Iris tegen Rabo Nieuw Namen (4-4), luk te het Elma Veraart (Rabo) niet haar partij in winst om te zetten, ondanks een voor sprong van 6-3 op Marie Loui se Laanen. Laanen won uit eindelijk met 7-6. Mia Schellekens en Marie José Baggen lieten voor de ve le toeschowuers een goede partij zien, die Baggen uitein delijk met 8-4 in haar voordeel besliste. Dit betekende de eer ste van vier overwinningen want het team van Van de Walle versloeg met 8-0 Sa- man/AGO. In poule B waren de uitsla gen: Goossen-Rabo Terhole 8-0, Verschuren-NSM 2-6, Bleijenbergh-Rademakers 3-5. Goossen leidt hierdoor in pou le B. Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - GSC heeft de wedstrijd tegen Dongen in de landelijke zaalhandbalcompe titie verdiend gewonnen. In de eerste helft ging de strijd ge lijk op. GSC begon sterk en nam een 0-3-voorsprong door treffers van José Rouwette, Denise Pycke en Mariëtte van 't Westeinde. Dongen kwam knap terug en scoorde vijf keer op rij: 5-3. GSC kwam voor het rustsignaal op gelijke hoogte door José Rouwette (2x) en een treffer van Cora Jacobs: 6-6. Na de thee werkte GSC hard en dit werd beloond met een 7-11 voorsprong. Daarna zak ten de Goese dames even weg, waarvan Dongen profiteerde door terug te komen tot 10-11. Het was echter José Rouwette die in de laatste minuut via een strafworp aan alle onze kerheid een einde maakte: 10- 12. De andere treffers in de tweede helft kwamen op naam van Will Gudde, Cora Jacobs en José Rouwette (2x). UITSLAGEN: Tweede divisie: Da mes: DWS-EBHV 14-12, Van Eij- meren/Hermes-Gilze 11-5, Anco- ra-Verburch 10-12, Van der Ho ven/De Treffers-Athene 21-19, Were Di-EMM 11-18. Heren: Wings-Volt 23-13, Fortuna B-Ac- tief R 20-8, Ancora-Tachos 11-22, GHV-Animo 15-18, Snelwiek- EMM 16-16. Derde divisie H: Da mes: Olympus-EBHV 2 15-13, Avanti-Volt 8-5, Dongen-GSC 10- 12, Groene Ster-Walcheren 9-9, Tornado-Blauw Wit 20-9. Heren: Olympus-EBHV 18-19, Avanti- Delta Sport 20-16, Dongen-Moun- tain Stars 15-14, Groene Ster-Boe merang 11-11, Rapid-EMM 2 16-16. PATRICK VAN PASSEL, de ju nior uit Sluiskil heeft voor een ver dienstelijke prestatie gezorgd tij dens een veldrit om het kampioen schap van Oost-Vlaandaeren in het Belgische Ursel. In een veld van 47 deelnemers - er was een uiterst sterke bezetting - reikte de Sluiskillenaar naar een fraaie vijf de plaats. De overwinning ging naar de Belg Danny van Turen- hout. BENNY TIELEMAN behaalde in Beervelde een zesde plaats in een veldrit voor amateurs en profs. De Kloosterzandenaar kwam hier met 35 concurrenten aan de start. In Smetlede waar Tleleman ook ver trok, werd hij 24e. Er gingen 43 renners van start. HOOFDPLAAT - Hoofdplaat- trainer Piet Meertens blijft ook de volgende competitie bij de vierdeklasser. Onlangs verlengde hij het contract met één jaar waar door hij zijn tweede seizoen ingaat bij de geel-zwarten. Van onze tennismedewerker KAPELLE - Het dit weekein de gespeelde jeugdwintercir- c uit in de Jarionahal te Kapel- le, bood voor de Zeeuwse ver tegenwoordiging de mogelijk heid zich te meten op landelijk niveau. Dit is feitelijk ook de bedoeling van dit circuit dat afgelopen weekend de leef tijdscategorie tot en met twaalf jaar binnen de lijnen bracht. Voor wat betreft de Zeeuw se vertegenwoordiging, gooide Sandra Begijn uit Hulst de hoogste ogen. Zij drong door tot het hoofdtoernooi, door in de voorronde gemakkelijk te winnen van Ellen Keesmaat (6-1, 6-1). Daar kreeg zij het duidelijk moeilijker tegen Isa bel Wilmink, maar ook die hindernis werd genomen (6-2, 5-6, 6-5). Dit betekende een plaats in de kwartfinales, waarin zij door Nathalie Van- dierendonck (tweede ge plaatst) werd uitgeschakeld (1-6,2-6). Ellij Cijvat uit Zoutelande won eveneens de voorronde van Sandra Dijkstra (6-1, 6-3), maar de eerst geplaatste Bet- tina Sonneveld was voor haar daarna te sterk (0-6, 0-6). An gela Latuheru enn Elizabeth Buijs (beiden Oost-Souburg) verloren hun voorronde en al leen Elizabeth Buijs won de eerste ronde van het troost- toernooi van Annemarie Kroon (9-3) waarna Sandra Dijkstra ook haar uitschakel de (7-9). De finale tussen Bettina Sonneveld en Nathalie Van- dierendoenk werd een over winning voor de eerst geplaat ste Sonneveld (1-6 6-4 6-3). Het troosttoernooi werd gewonnen door Heieen Wesseling via een zege op Marte Malingré, 9-2. Jeroen Verstraeten reikte bij de jongens tot de halve fi nales van het troosttoernooi, na een walk-over in de kwart finales. Hij verloor op het nip pertje ven Feijke Pieters, 7-9. Overige resultaten troost toernooi: Stefan Steijaert- Feijke Pieters 5-9, Gyon As- selman-Niek Nieswaag 0-9, Wessel Ritmeijer-Jan Willem Portenge 5-9. Geheel volgens planning ging de finale van het hoofd toernooi tussen Fernon Wibier en Rolf Foucher, hetgeen eerstgenoemde ruimschoot won: 6-2 6-0. Het troosttoer nooi werd gewonnen door Niek Nieswaag, die Feijke Pieters kansloos liet: 9-2.

de Stem | 1983 | | pagina 7