„Lezer van het Jat ir" sluit vrijdag a.s. 'heaterproj ■ilU'HiMIL'. t on Karajan legt stokje neer na conflict Niet objectief genoeg? BRT verweert zich: BRUSSEL - De BRT-journalis- ten hebben het weer gedaan. Tijdens de on langs gehouden mediadag van de Belgische Chris ten-democrati sche partij CVP haalde voorzitter Swaelen uit naar de Belgische om roep. Controle JL Achtergrond Achterstand Voetvolk NEDERLAND 1 BELGIE NED BELGIE FRANS NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 LONDEN - Het is een bl op grote hoogte neerkijï gelijke vreemdelingen v tenlander jarenlang in 1 schap zal voor jou een zd uske en Wiske: Del DUITSLAND 3 HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 süvis «>es Deelnemers aan de wedstrijd „Lezer van het Jaar" kunnen hun oplossingen Inzenden tot vrijdag a.s. (14 Januari). De wedstrijd stond afgedrukt In het oudejaarsnummer van De Stem en Is bedoeld om de kennis te testen van de mensen die In 1962 de krant Intensief hebben gelezen. Deelnemers moeten ook In een paar regels aangeven wat ze van De Stem vonden en vinden. Het adres Is Dagblad De Stem, Postbus 3229, 4800 MB Breda (met vermelding van „Lezer van het Jaar"). Door Ad van Poppel „Het doorbreken van het BRT-monopolie is een beleids punt ingegeven door het niet naleven van de objectiviteit. Zowel in nieuwsuitzendingen als in algemeen informatieve programma's doen sommigen aan stelselmatige desinforma tie, doordat gebeurtenissen worden geïnterpreteerd, of zelfs verwoord naargelang de individuele overtuiging van de journalist", aldus Swaelen. Een beschuldiging, die volgens BRT-journalist William van Laeken (tevens bestuurlid van de vereniging van radio- en tv-journalisten) nergens op slaat. BRT-journalisten hebben de wettelijke plicht de nieuws uitzendingen te verzorgen „in een geest van strenge objecti viteit". Zijn ze dan inderdaad niet objectief? „Zou je van mij willen ho ren dat ze niet objectief zijn?", lacht William van Laeken. „Maar wat ik in de open brief aan Swaelen, die wij als bond van radio en tv-journalisten hebben geschreven, toegeef is dat we inderdaad af en toe te gen de oebjectiviteitsverplich- ting hebben gezondigd. Dat spreekt vanzelf. Als je twee redacties van 25 mensen hebt. voor de radio en tv, dan ge beuren daar in de haast wel eens dingen. Er worden soms terminologieën in de mond ge nomen, waarvan je kan zeg gen: had je dat niet beter zo kunnen formuleren. Maar die beschuldiging, dat sommige journalisten systematisch zou den proberen het nieuws te manipuleren en hun eigen opi nie erin te leggen, slaat ner gens op en moeten wij krach tig afwijzen. „Je weet heel goed als je als journalist bij de BRT komt werken, waaraan je je te hou den hebt. Je kent de voor schriften en er is een vrij strakke hiërarchische contro le. Iedereen die de BRT aan valt op een vermeend gebrek aan objectiviteit, voegt daar meteen aan toe: maar ja we weten zelf wel, objectiviteit is niet helemaal haalbaar. Dan beginnen ze te schipperen". Nu het is wel zo dat zo'n beetje elke partij in België af geeft op de BRT, in die mate datje de indruk krijgt dat het een nationale sport is. „Dat moet je wel nuance ren", zegt Van Laeken. „Niet elke partij scheldt even hard. Er is zeker een tijd geweest dat het van links tot rechts een „Belgische politici nemen geen vrede met kritiek" m f v-<\ Premier Martens (sprekend in een microfoon van de BRT): onvriendelijk dingen over Bel gische omroep. - FOTOBELGA, nationale sport was. Maar het is opvallend dat zowel de Volksunie als de Socialistische Partij veel genuanceerder standpunten innemen. De mensen, die het daar nu voor het zeggen hebben, verdedigen in se het BRT-monopolie en ook eigenlijk de manier waar op journalistiek wordt bedre ven. De enige partij, die door dik en dun de berichtgeving van de BRT aanvalt, is de libe rale PW. De CVP blaast eigenlijk warm en koud. De ene keer spreek je met mensen individueel en dan zijn er die zeggen: och, eigenlijk vinden we dat BRT-monopolie niet zo slecht, en ook de manier waar op jullie nogl onpartijdig en onafhankelijk nieuws maken willen we nog wel verdedigen. Dan zijn er daar weer anderen - destijds was dat Tindemans, Martens (de huidige premier) heeft ook al onvriendelijke dingen gezegd en nu is blijk baar Swaelen de woordvoer der van die vleugel - die heel dicht bij het liberale stand punt - het opheffen van het BRT-monopolie - staan". De BRT-journalistiek is volgens Van Laeken geëvo lueerd van een zuivere be richtgeving naar de wat meer duidende achtergrond, het nieuws in zijn contekst plaat sen. „Dat neemt het kritische element ook toe", zegt hij, „en dan moet je ook minder slaafs beroep doen op een politicus om gewoon de micro onder zijn neus te duwen. De klas sieke opvatting is dat je bij wijze van spreking met de stopwatch in de hand de ver schillende geluiden van de partijen laat horen, en de kij ker of luisteraar het dan zelf verder maar moet uit maken. Als iedereen even lang aan het woord komt, dan krijg je daar in ieder geval geen kritiek op. Maar dan vinden ze wel weer wat anders. De manier waar op het verwoord is, de toon waarop het gezegd is". De evenredigheidsformule wordt vooral in de verkie zingstijden toegepast. Iedere partij krijgt een gelijk aantal minuten om het programma voor te stellen. Of het nu echt schokkend is of niet. Van Lae ken: „Wat mij daaraan stoort is dat de norm nieuwswaarde vervalt. Daarvoor in de plaats komt, ja, de denkbeeldige ob jectiviteit". Een ander verwijt van de politiek is dat de BRT-journa listen zelf „nieuws maken", zelf achter de zaken aangaan, en zich niet beschouwen als een onpartijdig doorgeefluik naar de burger toe. Van Laeken: :„Ze geven daar nooit voorbeelden van. Je zou veel gemakkelijker dis cussiëren als Swaelen of wie- dan-ook zegt: in die of die uit zending zijn jullie duidelijk over de schreef gegaan. Ik denk, dat de kern van de zaak is dat de politici, en eigenlijk het hele politiek, economisch of sociaal establishment, nogal eens geen vrede neemt met het kritiek element, wat in de be richtgeving volgens mij altijd moet zitten. Het volstaat dat je de manier van verslaggeven in Nederland bekijkt. Dan zie je dat wij daar toch nog altijd een zekere achterstand opheb ben. Ik merk ook dat de politi ci in Nederland minder pro blemen hebben met het feit, dat ze wel eens hard aange pakt worden, ze hebben het volste recht om even hard te rug te blaffen, en dat gebeurt ook wel. Maar hier in België krijg je dan een verongelijkte reactie van: jullie stappen bui ten je boekje". De vergelijking met Neder land gaat volgens Van Laeken echter niet helemaal op, omdat de BRT een semi-overheidsin- stelling is. „Men ziet in ons", zegt hij, „een beetje een staats omroep. Het is een omroep die met geld van de overheid werkt, en de programmama kers hebben een statuut dat zeer dicht aanleunt bij dat van de overheidsambtenaren. Maar ik zie niet in, waarom dat ook niet zou inhouden, dat je op een neutrale onafhanke lijke, maar ook kritische ma nier verslag uitbrengt. Dat wordt moeilijk aanvaard. Aangezien je in hun ogen een overheidsomroep bent, ver staan ze daaronder dat je ook over die overheid vrij getrouw en vrij welwillend verslag moet uitbrengen". Je vraagt je af waarom een partij als de CVP zo'n herrie rond de BRT maakt. De grote baas van de BRT, Vandenbus- sche, behoort tot de katholieke familie, evenals tv-baas Hem- merechts „Dat vragen wij ons ook af", aldus Van Laken. „Het zijn niet alleen de twee mensen, die je noemt, maar binnen de raad van beheer van de BRT heeft de CVP-familie zes van de twaalf mandaten. Dus ze kun nen alles tegenhouden, waar van ze niet willen dat het pas seert. Wat hen dwars zit, is dat ze op het niveau van de jour nalisten - dus het voetvolk - te weinig mensen rondlopen met een duidelijk CVP-etiket. Er komen een aantal mensen uit het (anonieme) BRT-examen, en die worden naargelang de noodzaak bij de radio of de telvisie ingedeeld. Wat je dan weer wel kan zeggen - en ook dat zit de CVP dwars - is, dat als je in het hart van de men sen kunt kijken, de meerder heid, laat ik zeggen 60%, wat je noemt progressief denkende mensen zijn. Goed, dat zal ik niet ontkennen. Alsof dat een beschuldiging zou zijn. Maar die progressieven weten ver domd goed in wat voor sys teem ze zich moeten inpassen om gewoon hun werk te doen. Als je je niet onpartijdig op stelt slaag je niet in je proef jaar, of wordt je aan de kant geschoven". De tegenstanders van de BRT opperen steevast het idee om een commerciële omroep als tegenwicht in het leven te roepen. „Het hangt er van af wie de berichtgeving maakt", aldus Van Laeken op de vraag of een commerciële omroep minder kritiek zal krijgen op de politieke informatie. „Als de commerciële omroep ver standig is, en een professioneel bekwame redactie probeert samen te stellen met mensen die zich vrij onafhankelijk kunnen opstellen, dan krijg je gegarandeerd weer dezelfde kritiek. Maar kritiek is gezond hé, als die spanning tussen partijen en drukkingsgroepen, en de journalisten er niet is, dan zit er in het algemeen wat fout. In die kritiek zit toch vaak een kern van waarheid, maar als er helemaal geen kri tiek op je is, moet je echt een keer aan zelfkritiek gaan doen. Kijken of je niet te slaafs bezig bent". BERLIJN (AFP)- Tussen de dirigent Herbert von Kara jan en de Berliner Philhar- moniker is een ernstig con flict gaande. Als gevolg daarvan heeft de 74-jarige maestro zijn activiteit bij het orkest vrijwel geheel ge staakt. Concerten in Salz burg en Luzern zijn afge zegd, andere tournees zijn uitgesteld en voorgenomen grammofoonplaatopnamen zijn afgezegd. Aanleiding tot de ruzie, die wellicht zal leiden tot een breuk in de reeds 28 jaar bestaande band tussen diri gent en orkest, is een 23-ja- rige klarinettiste, Sabine Meyer. Von Karajan had haar opgemerkt in het - FOTO ANP Beierse radio-orkest en wil de haar naar Berlijn halen. Het orkest liet echter na een auditie weten dat zij welis waar een goede soliste is, maar „niet in het orkest zou passen". Von Karajan liet daarop weten dat hij al zijn afspraken met het orkest opschortte, zolang zijn be schermelinge niet een jaar op proef zou worden aange nomen. Een eerste consequentie was dat het traditionele nieuwjaarsconcert voor de televisie niet kon doorgaan, waardoor het orkest 100.000 mark aan inkomsten miste. Ondanks deze tegenslag weigeren de musici door de knieën te gaan. Sommige waarnemers be tichten de orkestleden van vrouwenhaat. De woord voerder van de musici, de violoncellist Rudolf Weins- heimer, wees er echter op dat afgelopen zomer wel een violiste, Madeleine Karuzzo, is aangenomen. Zij was ove rigens wel de eerste vrouw die in het orkest werd opge nomen. Het populaire dag blad „Bild Zeitung" dat de beschuldiging van .vrou wenhaat' niet geheel uit de lucht gegrepen acht, wijst erop dat op de muziekscho len een op de drie leerlingen een vrouw is. (ADVERTENTIE) mmii NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00-11.30 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 14.00-14.20 Open school/ROF. Programma via het teleschoolbord. RVU 15.30 Tenslotte zijn ze geen kind meer. Pro blemen met opgroeiende kinderen. Vandaag: Alkoholgebruik. KRO 16.00 Goud in de Peel. Toon van Dam vertelt over het leven van de turfstekers in de Peel. 16.50-17.15 Er was eens.de ruimte. Teken filmserie. 18.25 TELEAC. Cursus Kantoorinnovatie (12). TROS 18.55 Dierenverhaaltjesland. Tekenfilmserie. 19.02 Matthew Star. Amerikaanse SF-serie voor de jeugd. 20.00 Journaal. 20.28 Schakels. Toneelspel van Herman Heij- ermans door toneelgroep Theater onder regie van Jochen Neuhaus. Met: Ber nard Droog, Edmond Classen, Erik van der Donk, Margreet Blanken e.a. Fabri kant Pancras Duif moet het kalmer aan gaan doen. Zijn zoons nemen de leiding van de fabriek over. Hij wil met zijn jonge huishoudster trouwen. 22.45 TROS Aktua tv. Actualiteiten. 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Sesamstraat. 18.20 Er was een keer. Een verhaal van Guido Staes: De droevige bloemen tuin. 18.30 Peuters en kleuters (Open school). 19.00 Lieve plantjes. De Sa- xifraga. 19.10 Kijk uit! Verkeerstips: Slip- en remcontröle met trekker en oplegger. 19.15 Voel je thuis. Intro ductieprogramma Open school. 19.23 Uitzending door der den. Het ACV-informatief. 19.340 Morgen. Overzicht programma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst en cultuuractualiteiten. 20.15 I.Q. Kwis met Herman van Molle. 20.40 Verover de aarde: dia mant. Documentaire over industriediamant, 21.30 Vrijetijdsprofleien: Vremde. Documentaire over de kleine dorpsgemeenschap Vremde bij Antwerpen. 22.10 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BELGIE BRT 2 19.00 Het geheime leven der dieren. Het Barrièrerif. 19.25 Jukebox. Met Naza reth. 19.35 Kijk uit! Verkeerstips. 19.40 Morgen. Overzicht programma's, mededelingen en lotto. 19.45 Journaal en sportbe richten. 20.10 Kunst-zaken. 20.15-22.15 De Nieuwe Orde. Herhaling serie over de Nieuwe Orde in België voor en tijdens de Tweede We reldoorlog. Vijfde deel: Een regering op de dool (mei-ju ni '40). 12.00 Teletekst. 14.00-15.30 Schooltelevisie. 16.45 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.00 Schooltelevisie. 17.25 Plein jeu. Gevarieerd jeugdprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor de Joegosla- vische gastarbeiders. 18.30 Sesamstraat. 18.45 -18.51 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.11 D'r kan nog meer bij. Kleuterprogram. ma. 19.25 De wereld van de spin. Natuurdocu. mentaire. 19.45 Ronduit. Jongerenprogramma, waarin Jan van den Bosch praat met joodss jongeren, rabbijn A. Ralbach, Dis Naf- taniël en de Franse zanger Gil Bernard over het anti-semitisme. 20.20 Tijdsein. Met actualiteiten, een docu mentaire en een thema. 20.55 Speelkwartier. Programma, waarin aandacht wordt besteed aan het bou wen van muziekinstrumenten. Van avond: de hoorn. Meewerkenden: ds jachtvereniging Sorstdijk, de hoornis ten Henk en Iman Soeteman en de or ganist Hendrik Timmerman. 21.10 Het evangelie naar Johannes. Docu mentaire serie over het leven van Jezus zoals Johannes dat beschreven heeft Johannes 6: Brood uit de hemel. NOS 21.40 Omnibus. Wekelijkse kunstrubriek O.a. positie van de beeldende kunst ij Nederland. 22.30 Journaal. 22.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.25 Lotto-berichten. 19.30 Journaal. 19.55 Flamingo Road. Ame rikaanse tv-serie (3). 20.50 Au nom de la loi. Rechtskundige rubriek. 21.50 Grace k la musique. Film van Frangois Reichen- bach over Bela Bartok. 22.45 Journaal. BELGIE FRANS 2 18.00 Le Saint. Engelse serie. 18.50 Les ours mal leches. Tekenfilmserie. 19.00 Tribune économique et sociale. De FGTB. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.55 Le point de la mêdeci- ne. Reanimatie en intensive care. 20.55 Les rois du sport. Franse komedie van Pierre Colombier (1937). 09.25 Sesamstraat. 10.00 Journaal en achter grondinformatie. 10.23 Nee maar! Herhaling. 11.10 Talentendoos special. Herhaling. 11.35 Umschau. 12.10 Gezondheidsmagazine Praktijk. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15-13.30 Video text voor iedereen. 15.40 Video text voor ieder een. 16.10 Journaal. 16.15 Festival. Bekroonde industriefilms. 17.00 Drie noten voor Asse poester. Sprookjesfilm voor kinderen. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streek- nieuws. 19.00 Rijk en arm. 20.00 Journaal. 20.15 De maandagschilders. Spelprogramma met Sigi Harreis. Gaste: Ornella Vanoni. 21.00 Report. Actualiteiten en achtergrondinformatie. 21.45 Dallas. JR zoekt ver twijfeld naar een uitweg in de economische ramptoe stand. 22.30 Achtergrondinforma tie. 23.00 De man met de valk. Tv-film naar de Decamaro- ne van Boccaccio. 00.00 Journaal. 09.55-11.00 WK Skiën, lom voor dames. 11.10 Zie Duitsland 1. 12.25 WK Skiën. Slaloir, voor dames. 13.15 Zie Duitsland 1. 15.57 Overzicht program ma's. 16.00 Journaal. 16.04 Mozaïek. Programir* voor de derde leeftijd. Aan sluitend: Journaal. 16.30 Er kwam een man li augustus. Oude legende ui! Galicië. 17.00 Journaal. 17.08 Tele-illustratie. 17.50 Dat kan een leuke worden. Knotsgekke toe standen met Peer Augus- tinski. 18.20 De roze panter. Kin derprogramma. 18.57 Overzicht program ma's. 19.00 Journaal. 19.30 Zijn eerste gevtl Klucht van Alfred Henne- quin. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Het huwelijk met Ml- rianne. Frankrijk als han delspartner. 22.05 Voor de strijd. Belgi sche film van Janusz Kij- owski (1981). 23.45 Journaal. voor s Antooi Van Vreemdelingen die wel min of meer daarin -J geaccepteerd worden, zijn zeldzame uitzonde- ringen. 3 De Antwerpse kunstschil- der Antoon van Dijck (1599- cl 1641) was zo iemand. Voor 4 hem koesteren de Engelsen A trouwens nog altijd grote fl bewondering. Hij blijft hun 4 meest geliefde Oude Mees- sl ter. Toen hij in Engeland sl woonde, hebben ze hem wel ll eens geridderd, een eer die <1 buitenlanders hoogst zelden il bewezen wordt. H Antoon van Dijck is mo- 4 men teel opnieuw het doel- i| wit van veel Engels eerbe- ll toon. Uit de vijftienhonderd ll stukken, die door hem gete- il kend of geschilderd werden, <1 hebben Engelse kunstken- 11 ners 87 schilderijen en teke- 11 ningen gekozen, die hij in hun land gemaakt heeft. De National Portrait Gallery (St. Martin's Place, Londen) stelt deze verzameling ten toon onder de titel: „Van Dijck in Engeland". Het geeft natuurlijk een geweldige 'kick' in de Natio nal Portrait Gallery 87 kunststukken van hem bij elkaar te zien. Bovendien maakt de bijzonder rijk ge documenteerde catalogus van deze tentoonstelling, die tot 20 maart toegankelijk blijft, enorm veel goed. Alles wat de Engelcen nog niet wisten over Sir Anthony van Dijck, leert de befaamde kunsthistoricus Sir Oliver Millar Ji^jn dat boek. Van onze kunstredactie MSTERDAM -De Vlaamse the£ !uc heeft een opzienbarend theatei aakt naar het leven en werk var ndse auteur Jan Arends, die op 74 zelfmoord pleegde. De première van „Roelof Hartpl aats op woensdag 12 januari on rascati te Amsterdam. Het programma van deze avond live uit deze Nederlandse premi filmde interviews over de pers ei Geert Lubberhuizen, Mischa 08.00 Gymnastiek. 08.10-11.00 Schooltelevisie. Om 09.25 Sesamstraat. 17.30 Dertien keer denken Tv-cursus filosoferen. 18.00 Tv-cursus mathematl- sche geometrie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Een droom wordt wer kelijkheid. Reportage over een reis naar het andere ein de van de wereld. 21.00 Klimbim. Herhalini satirisch programma. 21.45 Spiegel van het lso Cultuur in debat. 22.15 Het thema van maand. Aansluitend: Jour naal. tefin ik het beu te worden '^j f j j 1 Geen ruzie maken, jongens I W zachtheid, liefde en tiefrip medemens, kom je veel eerder. urn 6.02 Auto in? Avro aan - 9.03 Steunpunt - 9.08 Arbeidsvitami nen - 10.03 Duimeland (voor de kleuters) - 10.10 Arbeidsvitami nen (vervolg) - 11.03 Wat speelt er deze week.- 11.15 Compo nistenportret - 12.03 Muzikaal onthaal - 13.06 Radiojournaal - 13.20 De Avro diligence - 14.03 Easy listening muziek - 16.02 Hersengymnastiek - 16.30 Geva rieerde lichte muziek - 18.06 Ra diojournaal - 18.20 Een hoogst actuele radiostrip - 18.30 Top pers van toen - 19.02 Pim Jacobs' platenscala - 20.03 Fragmenten uit operettes en musicals - 21.02 Luisterspelserie: Reisdoel: 'menselijk brein' (4) - 21.52 Lich te muziek - 22.02 Sportpanorama - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 Elpee-tuin - 2.02 Groot licht - 5.02 Truck. 7.22 (KRO) Het levende woord - 7.35 Actualiteiten - 8.20 Studio- gesprek - 8.45 Vrouwenrubriek - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 De werkbank - 9.33 School radio - 10.00 KRO's leestafel - 12.00 Magazine over kerk en sa menleving -12.36 Actualiteiten - 13.10 Wekelijks interview - 13.33 Schoolradio - 14.33 Open school - 15.03 (NOS) Consumentenvraag stukken - 15.32 Literair pro gramma - 16.00 (TROS) Week in week uit - 17.00 Achtergrondin formatie - 18.10 Tros allerlei - 18.20 Politieke partijen - 18.30 Humanistisch Verbond - 19.00 Tros klantenservice - 20.30 Woordpuzzel - 21.00 Rubriek over literatuur en schrijvers - 21.30 Teleac - 22.40 Informatief programma over muziek, toneel, film en andere kunstvormen. 7.02 (VARA) Felix Meurders - 9.30 Jeroen Soer - 12.03 VIP-spel - 13.03 Peter Holland - 15.30 Pop krant - 18.03 (NOS) De avond- spits - 19.02 (VARA) Popdonder- 21.02 Moondogs. 7.02 (TROS) Capriccio - 9.® Volksmuziek - 10.00 Belcanto- rium: La Bohème - 12.00 Inter mezzo - 13.05 De meest verkoel); klassieke tien - 14.00 (NCR*1 Paulus Vis (blokfluit), W Spigt (clavecimbel) en Jan f] rissen (viola da gamba) spejf- werk van Telemann, Handt- Domei en Frescobaldi - 14.40l- kleine bezetting: Boccherini Mozart - 15.20 Het levenswel?) van Anton Webern (4) - 16.00 terama - 16.30 Luisterspel: "f pracht van een primeur (Mist11' de Vreede) - 17.00 Overnam' Hilversum 2 - 20.00 (NCRV) Ha'; moniemuziek naar opera's va; Mozart - 21.30 Pianoduo Krist]'- Scholz en Mats Persson - Jean Telder speelt op het van de Nieuwe Kerk te Ede wf' ken van Bach.

de Stem | 1983 | | pagina 14