:gepd NG 189.- 195.- I 3160 :1 Jeugdlicentie- houders reden op de rollen WAFEL ACTIE DE KAUTER Voor politieman spelen kost 300 gulden boete IN KLOOSTERZANDE BIBTIM VAN ZEELAND T27 PAGINA ZEELAND 2 i te zoenen I LIEVE WILL "Adv, kollektie. DEKKING DEKKING EN BANKSTEL 3 op ALLE idere artikelen, 1370 KLOOSTERZANDE - De showband Kloortje uit Kloosterzande bestaat tien jaar. Het begon toen Ingrid Asselman en Etiënne de Cock de leiding namen over een groep van negen meisjes, die één of twee keer per jaar een dansje instudeerden en ten uitvoer brachten op donateursavonden van Her wonnen Levenskracht. -. Prijs incl. Zeeland 40/o btw Expositie in Hulst Aardsluiting oorzaak brand in Clinge Schietingen Bejaarde overleden na ongeval Concert in Malpertuus W aar schij n lij k geen korting op sociaal- cultureel werk Vliegende Brigade Assistentie Misselijk SDO-pupillen speelden spelletjes Plaatselijk nieuws Axel Hulst Sint-Jansteen Aial niNSPAG 11 JANUAR11983 kje. |ubileum, receptie, ■erloving, overwinning, ar door, mag best eens «el op de pagina feilijk is dat niet en duur 1 (b v 6 regels kosten J stelt 'n tekst op, belt Ian onze bijkantoren of I aan de balie Iparticulieren ,40 Een grote regel Ihet bijplaatsen van een 10,-toeslag. Bij niet Irdt f 2,50 adm kosten ayonkantoren Hulst, tel 01140-13751 Iaat 9, tel 01150-17920, 11, tel 01100-28030. Gefeliciteerd met je ver jaardag, Ed. d verteren laat het geld rollen, bankier. inlichtingen De Stem 076-236911 Illen oer strekkende meters jllen Der strekkende meter i etalage, speciale Showband Kloortje bestaat tien jaar Van onze correspondent Een van deze meisjes, Heidi Burm, is nog steeds majorette. Instructrice In grid en haar aanstaande man vonden dat er meer in zat dan een paar dansjes per jaar. Weliswaar was er toen nog weinig bekend over het majorettenwezen, maar toch gelukte het Ingrid aardige showtjes te bedenken. De uniformen werden zelf ge maakt van gebruikte stof en carnavalsstof, de hoeden waren van karton en de ma- jorettenstokjes van hout met een goudverfje er over. Al snel bleek dat er flink wat belangstelling was voor de uitvoeringen van de majo- retten en enveneens bleek dat er veel geld nodig was. Toch zeker, toen er plan nen werden gesmeed voor nieuwe uniformen en voor de oprichting van een eigen drumband. Een loterij en een rommelmarkt met fancy fair hielp de jonge vereni ging een eind op weg. Er werd stof gekocht voor de nieuwe uniformen en trom mels voor de drumband. Op 11 mei 1975 deed het majo- rettenpeloton voor de eerste keer mee aan een officieel bondsconcours in Oud- Gastel en behaalde een tweede prijs in de jeugddivi- sie. De tamboers wachtten tot 1977 om in de introduc tiedivisie naar het bonds concours te Achtmaal te gaan, waar ze het advies kregen om in de jeugddivisie te beginnen. Momenteel rukken majo- retten en tamboers gemid deld dertig keer per jaar uit voor een optreden. De majo- retten strijden nu in de hoogste klasse, de eredivisie, terwijl de drumband eerste prijzen haalt in de derde di visie. Sinds de zomer van 1979 is de vereniging, die inmiddels showband Kloortje was gaan fyeten, uitgebreid met een minirettenpeloton. De kleintjes krijgen instructie van miss majorette Annelies Maas. De drumband krijgt les van Frans Kayser uit Zaamsiag en de majoretten hebben nog steeds Ingrid de Cock - Asselman als in structrice. Zij is tevens voorzitster van Kloortje. Echtgenoot Etiënne is secre taris, Thea van Overmeeren - Asselman let op de centen en de rest van het bestuur bestaat uit Mariëtte Due- rinck - Verschuren, Annie Neve - de Bakker, Janny Duerinck - Nijskens en An nelies Maas. in net tienjarige bestaan zijn er heel wat hoogtepun ten geweest, zoals een optre den in Duitsland bij het car naval te Bensberg, een ope ning van het eigen clubge bouw in 1977, het eerste lus trum, deelname aan het de- filé op paleis Soestdijk in 1978 en het meelopen in de carnavalsoptocht te Kloos terzande met de 80 meter lange duizendpoot in 1981. Het tienjarig jubileum wordt allereerst komende zaterdag gevierd met een re ceptie in het clubgebouw aan de Emmastraat, waar voor vrienden, bekenden, relaties, leden en oud-leden zijn uitgenodigd. Op 26 en 27 maart volgt dan een jubi leumrommelmarkt en fancy fair en op 29 mei het hoogte punt van de festiviteiten, een majoretten- en drum bandfestival op het Marij- keplein te Kloosterzande. Het feestjaar wordt afgeslo ten met een varieté-avond voor iedereen. KLOORTJE in 1982 foto archief de stem celijk karakter. ten oter lettertype gezet /oord intie op Via de telefoon AFLEZEN dat u moet dient u 3,25 extra betaalcheaue of een ihrijving) insturen, kaart waarvoor wij u JS 3229, 4800 MB ére punt of komma Van een onzer verslaggevers HULST - In Galerie Van Geyt te Hulst wordt van vrijdag 21 januari tot 21 februari een ex positie ingericht met werk van Marleen Verstraeten-Iserbyt, Charles Donker, Reinder Ho- man en Hermanus Berserik. Van Marleen Verstraeten worden schilderijen tentoon gesteld die onder andere geïn spireerd zijn op het landschap in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van de andere drie kunstenaars is vooral grafiek te zien. De ex positie is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 en van 14 tot 18 uur, zaterdag tot 17 uur en zondag van 14 tot 17 uur. Dins dag gesloten. Van een onzer verslaggevers CLINGE - De brand waarbij zondagavond de woning van de familie P. in de Molenstraat te Clinge geheel uitbrandde, is waarschijnlijk ontstaan door aardsluiting. Onderzoek gisteren door de technische recherche van de rijkspolitie uit Middelburg wees uit dat er vermoedelijk kortsluiting is ontstaan in de aardkabel in het plafond tus sen de keuken en de slaapka mer. Door de daarmee ge paard gaande hitteontwikke- ling in het plafond in vlam ge vlogen. Van onze correspondent NIEUW NAMEN - Carna- visvereniging De Achterste Kouter viert in 1983 haar elf jarige bestaan. Het bestuur "•eende iets extra's te moeten doen. En dat gebeurde afge lopen zaterdag. Een achttal leden van de vereniging trok om half tien in de morgen naar de werkplaats van het aannemersbedrijf Munter. Nu eens niet om verder te bouwen aan de wagen die gebruikt zal worden bij de komende carnavalsactivitei- - F0T0WIMK00YMAN ten, maar om er het beslag te maken voor wafels. Om twaalf uur ging het eerste beslag in de pan en ten koste van heel wat zweet bakte men er in enkele uren tijd zo'n 700. Deze werden aan de buurtbewoners uitgedeeld. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllll Van onze correspondent KOEWACHT - In Koewacht kwamen afgelopen zaterdag de jeugdlicentiehouders van de wielerverenigingen Zeeuwsch-Vlaanderen en Theo Middelkamp in actie. Dit in het kader van de winterrol- lencompetitie, waarvoor dit het vijfde treffen was. Voor deze competitie staan nog twee avonden op het program ma, namelijk in Kapelle (22 januari) en Heinkenszand (12 februari). De uitslagen in Koewacht waren: 8 jaar: 1. Patrick Rid derbos, 2. Mark Martens, bei den Middelkamp; 3. Wilmar van de Berghe, Zeeuwsch- Vlaanderen. 9 jaar: 1. Chantal van Waterschoot, 2. Robbert Nijs, beiden Z-Vl. 10 jaar: 1. Serge van Boven, Z-Vl; 2. Johnny van Cadsand, Z-Vl; 3. Randy van Gils, M. 11 jaar: 1. Connie de Jonge, 2. Frank Zoe- tewei, 3. Alwin Rennen, allen M. 12 jaar: 1. Erwin Vermeu len, M; 2. Edwin van Water schoot, Z-Vl; 3. Kees Dalebout, M. 13 jaar: 1. Wilfred Feys, M; 2. Frank Verbiest, 3. Harold d'Hondt, beiden Z-Vl. 14 jaar: 1. Antoine Thoen, 2. Hans Jan sen, beiden Z-Vl; 3. Leo Goe- ree, M. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 32 schutters: Wip 1: hoge en beide zij vogel: C. Visser, Bosch- kapelle; grootste aantal (5): R. de Waal, Moerbeke. Wip 2: hoge vo gel: J. Mei, Boschkapelle; eerste zijvogel: A. van Dijk, Vogelwaar de; tweede zijvogel: J. Leeraert, St.-Jansteen; grootste aantal (5): A. Fassaert, Boschkapelle. HEIKANT - Bejaardenschieting, zaal 't Helleken, 48 schutters: hoge vogel: Em. Verhagen, Sint-Jan steen; eerste zijvogel: P. Stevens, Sint-Jansteen; tweede zijvogel: Aug. van Hoije, Heikant;, meeste kleine vogels (4): D. Verstraeten, Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 34 schutters: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; beide zijvogel: G. Herwegh, Hulst; grootste aantal (5): J. de Blok, Heikant. HULST - OZO-velden, De Stadsherberg, 35 schutters: hoge en beide zijvogels: Ph. Ivens, St.-Jan- steen; grootste aantal (7): J. Cocq- heyt, St.-Jansteen. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 28 schutters: hoge vogel en tweede zijvogel: R. Ver schoten, Walsoorden; eerste zijvo gel: R. Asselman, Kloosterzande; derde zij vogel: E. de Kort; vierde zijvogel: J. de Kort, beiden Osse- nisse; grootste aantal (4): A. Ver schoten, Kloosterzande. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 32 schutters: hoge vogel: P. Oostdijk, Ovezande; eer ste zij vogel: R- Verschoten; tweede en derde zij vogel: A. Verhoeven; vierde zij vogel: P. de Waal; groot ste aantal (8): J. Pardon, allen Kloosterzande. - KLOOSTERZANDE - Bejaar denschieting, zaal R. van Kruys- sen, 43 schutters: hoge vogel: F. Reunis, Kloosterzande; eerste zij vogel: J. Picavet, Hulst; tweede zijvogel: D. de Guytenaer, Kloos terzande; grootste aantal (511e; grootste aantal (3): E. de Waal, Kloosterzande en D. Beulaert, Hulst. SLUISKIL - Zaal D&llinga, 16 schutters: hoge vogel: C. Stoffels,; eerste zijvogel: J. de Feyter; twee de zij vogel: P. Maas; grootste aan tal (3): C. Stoffels en E. Fermont, allen SLuiskil en L. Martens, Hoofdplaat. ZUIDDORPE - Zaal De Her berg, 38 schutters: hoge vogel: C. Mahu; eerste zijvogel: C. van Gas sen, beiden Hulst; tweede zijvogel: J. van Damme, Moerbeke; grootste aantal (4): E. de Ridder, Zuiddorpe en P. Baart, Koewacht. ZAAMSLAG - Bij een ver keersongeval werd maandag middag om kwart over vijf de 80-jarige J. v. H. uit Zaamsiag ernstig gewond. Enkele uren later overleed hij aan zijn ver wondingen. Toen de man 't Plein via het voetgangerspad overstak werd hij geschept door een auto, bestuurd door A. J. v. D. uit Vogelwaarde, die komende vanuit zijn woonplaats rich ting Terneuzen reed. Het slachtoffer werd met ernstig hoofdletsel in het Ju- lianaziekenhuis te Terneuzen opgenomen en vervolgens overgebracht naar het acade misch ziekenhuis te Gent (B). CLINGE - In het gemeen schapscentrum Malpertuus werd een koffieconcert gehou den, wat een grote belangstel ling kreeg en waaraan werd meegewerkt door de Muziek vereniging Heikant en de fan fare Weldoen door Vermaak. Beide gezelschappen werden gedirigeerd door G. Pilaet uit Clinge. Door de Muziekvereniging Heikant werd een drietal mu zieknummers gespeeld, waar van er twee gespeeld zullen worden op de kampioenswed strijd te Etten Leur op 23 ja nuari. Het waren „Kleine Speelmuziek", „Western Pic tures" en „De Geuzen in de Bommelerwaard". Na de pauze speelde de fan fare Weldoen door Vermaak de muziekstukken „Robert Stolz-successen", „De Perceu- se de Jochelyn" en „De Regis- tershow". MIDDELBURG - Het ziet er naar uit dat het Zeeuws pro vinciebestuur de korting op de rijksbijdrage voor sociaal-cul tureel werk (5 procent) niet zal doorberekenen naar de be trokken instellingen en orga nisaties. Cultuur-gedeputeerde P. Boersma (PvdA) liet dat giste ren doorschemeren tijdens de vergadering van de staten commissie voor welzijnszaken. „Aangezien we op sommige punten wat verdiend hebben denk ik dat er ook dit jaar geen kortingen zullen zijn". Hij antwoordde daarmee op een vraag van J. van Zwieten (WD) en stelde een „kortin gennota" in het vooruitzicht die binnenkort definitief uit- Van onze rechtbankverslaggever BREDA - Een uit de hand gelopen geintje, waarvoor de Bredase politierechter mevrouw mr. M. van Beek nog geen glimlachje kon opbrengen, is de Oosterhou- ter A. J. (25) maandagmorgen op een geldboete van 300 gulden of 6 dagen komen te staan. De officier van justitie, mr. W. Tielkemijer, vond dat het geintje 350 gulden waard was. Op de avond van 18 oktober '81 was verdachte, in gezel schap van onder meer zijn maat C. B., in zijn auto van de kermis in Rijen gekomen. De stemming was opperbest. On der Oosterhout ontdekte ver dachte op een zandpad plotse ling een stilstaande wagen. „We dachten dat er misschien wel eens een inbraak bezig kon zijn in een vlakbij gelegen landhuisje en daarom zijn we naar de wagen toegereden", zei verdachte J., maar hij kwam er al snel achter dat hij met zijn veronderstellingen op een totaal verkeerd spoor zat. Want in de wagen, die ver dachte met een zaklantaarn inspecteerde, bevond zich een gedeeltelijk ontkleed paartje, dat met heel andere dingen bezig was dan inbreken. Verdachte had zich daarop uitgegeven als lid van de "vliegende brigade" (de veld politie). Vervolgens had hij de jongeman, slechts gekleed in zijn onderbroek, laten uitstap pen en hem de kofferbak van de auto laten openmaken voor controle. Verdachte ontkende de jongeman ook naar zijn rij en kentekenbewijs te hebben gevraagd. Eerder had hij dat tegenover de politie wel toege geven. Ook de jongeman had dat verklaard. Het spelletje volledig door zettend, had verdachte zijn maat B. naar zijn auto ge stuurd "om assistentie te vra gen via de mobilofoon", en het paartje daarmee nog meer de stuipen op het schaars bedekte lijf gejaagd. „Wat is daar nou allemaal voor leuks aan?", vroeg de po litierechter verdachte, aan wie werd verweten dat hij zich als opsporingsambtenaar had uit gegeven. „Het was gewoon een geintje. Een pilsje op, ge kent dat wei, hé". „Ik kan voor een geintje, dat zo uit de hand loopt, geen hand op elkaar krijgen", zei de politierechter. De officier van justitie sprak, met alle waardering voor de oplettendheid van ver dachte voor inbrekers, van "een misselijke grap" en hij vond dat verdachte voor alle plezier, dat aan het geintje was beleefd, best 350 gulden over mocht hebben. Maar dat vond verdachte J., met zijn raadsman, mr. B. Lips, bijlan ge niet. De politierechter maakte er, zonder te lachen, 300 gulden of 6 dagen van. LAMSWAARDE - De E-pu- pillen van de voetbalvereni ging SDO in Lamswaarde hielden zaterdag de jaarlijkse spelletjesmiddag. Dat gebeur de in dorpscentrum De Luifel. De voetballertjes in de leef tijd van zes tot acht jaar, ze ventien in totaal, deden met veel plezier allerlei spelletjes. Tussendoor waren er diverse consumpties voor hen en na afloop friet, gebakken door enkele vrijwilligsters. Ieder een won met de spelletjes een prijs en de uitslag was als volgt: 1. Elmer van Troost, 2. Albert de Schepper, 3. Jaymy van Leemput, 4. Jurgen Mahu, 5. Anette de Bakker. De E-pupillen trainen elke zaterdagmorgen in dorpscen trum De Luifel, waarna ze tij dens het seizoen op het sport terrein competitie spelen te gen voetballertjes uit de om liggende plaatsen. In de win ter wordt de training vervolgd door zaalspel in De Luifel. HULST - Aanzienlijke mate riële schade was het gevolg van een aanrijding tussen twee personenauto's zondag avond om 20.40 uur op de krui sing van Waesberghestraat - Stationsweg in Hulst. Be stuurder W. C. uit Keulen reed vanuit de van Waesberghe straat de kruising op. Daarbij zag hij H. v. d. B. uit St. Gilles Waes niet aankomen en reed deze vol in de flank. HULST - Gistermiddag vond op de kruising Clingeweg - Grote Kreekweg in Hulst een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Beide auto's raakten total loss. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. Het ongeluk gebeurde doordat V. M. uit Temse vanaf de Clingeweg de kruising op reed en geen voorrang ver leende aan M. L. uit Hulst. IJZENDIJKE - Op de Midden weg is een personenauto be stuurd door A. M. de R. uit Middelburg geheel vernield bij een aanrijding welke ont stond toen de R. een dieplader aan het inhalen was, welke werd bestuurd door J. L. T. uit Hoek, en er een tegenligger aankwam. De R. moest voor deze tegenligger uitwijken en kwam toen in botsing met de dieplader. De personenauto werd geheel vernield. En van de dieplader liepen enkele scharnieren schade op. Er wa ren geen persoonlijke onge lukken. SAS VAN GENT - Zondag avond werd van W. de L. een koersfiets gestolen. De fiets stond tegen de gevel van De Rooien Oedt in de Stations straat. TERNEUZEN - Toen M.L.B. uit Terneuzen maandagmid dag in zijn woning kwam, trof hij daar de 28-jarige Belg R.L.R. aan, zonder vaste woon- of verblijfplaats, die probeerde goederen te stelen. B. zag kans de man vast te houden en de politie te waar schuwen. R. werd gezocht voor diefstallen. TERNEUZEN - Van de firma Troost-Mehacon, die werk zaamheden uitvoert op het Dow-terrein, werden tijdens het weekeinde twee elektri sche boormachines ter waarde van 550 gulden gestolen. I TV'DivTtm'zinYr Tüdens de af wezigheid van de bewoners werd in het weekeinde bij de familie K. aan de Herman Heijermansstraat ingebroken. De woning werd doorzocht en twee horloges en zeven zilve ren munten verdwenen. Bridge - Bridgeclub Axel speelde de vierde wedstrijd van de korte dagen competitie. Uitslag: groep A: 1. heren Moeliker-van Bambost 63,89,2. heren Pel-Scheele 59,26, 3. da mes Kock-Pel en dames Sand- rini-van den Dries 57,41. Groep B: 1. dames Keeman- Schink en echtpaar Kerck- haert 62,50, 2. heren Scheele- Andriessen 58,59, 3. dhr. Bode- mevr. De Meijer 56,25. In groep A. gaat de heer Moeliker aan de leiding, terwijl in groep B. mevrouw Keeman de rang schikking aanvoert. Postzegelbeurs - In Den Dul- laert kwamen de verzame laars van munten en postze gels bijeen voor hun maande lijkse beurs. Zoals gewoonlijk was er een kwartjesloterij, waarbij flink wat postzegels en enveloppen te winnen wa ren. Tot slot was er een veiling met verscheidene kavels Ne derlandse postzegels. Kaarting - De kaartclub Har ten Aas hield een kaarting bij Ron de Vilder, waaraan 28 kaarters meededen. Uitslag: 1. G. de Schepper, 2. mevrouw Peeters, 3. A. de Bock, 4. J. Hoogstad, 5. mevrouw Gijsel. Sjoelen - De sjoelclub Wij Blijven Actief speelde een wedstrijd in het café-restau rant bij Ron de Vilder. Uit slag: 1. R. Kayser, 2. M. de Vil der, 3. M. van de Heyden, 4. B. van Ecke, 5. E. de Schepper. De Volgende wedstrijd is op 21 ja nuari. Bejaardenschieting - De schutterssocieteit Groot Hulst houdt woensdag 12 januari een schieting voor bejaarden en gepensioneerden in café De Kroon. Schutters kunnen zich vanaf 13 uur laten inschrijven en het eerste schot wordt ge- i>

de Stem | 1983 | | pagina 11