Ide >om- iembert ilet (houders' VOGELONDERZOEKERS BIJEEN Jaarvergadering postduivenhouders Viering tienjarig bestaan lagere school te Cadzand Gevaar voor milieu Oosterschelde" w kan zijn, leftijden men ^[politierapport Algemene Loterij OOI Nederland Man bekent voor 40 mille aan oplichting BANDAG 10 JANUAR11983 VAN ZEELAND ris uw lotnummer I Commissie Axel bespreekt woonwagen kwestie TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Zuid Nederlandse Bond van postdui venhouders houdt zaterdag 15 januari in zaal De Oude Haven te Philippine haar jaarlijkse verenigingsvergadering. CURSUS IBLOEMENSCHIKKEN 4 Rollendriedaagse Terneuzen Uitgaan in Zeeland Groot aantal trimmers bij loop in Heikant T6 PAGINA ZEELAND 2 '5 [er 25.91.80.718 Ier 10.88.73.072 Ier 48.38.30.003 |er 57.41.36.509 Ier 33.06.68.188 Ier 37.02.25.449 Ier 52.48.43.244 Ier 54.86.37.490 Ier 84.62.85.916 Ier 90.35.32.611 bp bankrekeningnummers bindigend op: 03 pp bankrekeningnummers eindigend op: 5 abonnees. ansspelbelasting. k (een gewone rekening 3eef u dan op als deel- en u speelt zolang u dat eningnummer als lot- n wat belangrijk is. als keningnummer trekt, dan jking overgemaakt, naar hoeft u zich niet te ïers meeloten. Wat 't kost? weken voor iedere trekking ven Kan 't makkelijker? 'Inemer. jon in een envelop zonder 4,3000 VB Rotterdam. Minister van Justitie onder De baten zijn bestemd voor n te vullen in blokletters) j j ies zomerhofstraat 64/68, nkrekening het voor de loterij 'uw er', maximaal 6 x per jaar. ZENDEN AARDENBURG - In de Wardstraat is zaterdag- aorgen om ongeveer tien Lr vijf een personenauto, «tuurd door G. A. C. de V. st. Kruis tegen een ge- «rkeerdstaande auto opge- den. Bij controle bleek dat j V onder invloed verkeer- Een bloedproef werd af- ■nomen. De V. verklaarde jrter dat hij door een te- ■nligger was verblind. [aARDENBURG - In de Kht van zaterdag op zon- jag omstreeks kwart over fcen is bij de familie N. een thoorsteenbrand uitgebro- jn, Deze schoorsteenbrand bn de Markststraat werd jor de brandweer snel ge- (ust. Een balk nabij de thoorsteen had vlamgevat. JL - Nabij de huurt ip Vaartwijk deed zich za- -dagmorgen een kop-staart- [tsing voor, waarbij aan fcee personenauto's aanzien de schade ontstond. Hierbij jerd een Belgische personen- Eto met daarachter een aan- ingwagentje aangereden jor een achteropkomende Jrsonenauto, bestuurd door Ide B. uit Axel. Deze wilde de lelgische auto, bestuurd door uit Zelzate gaan inhalen jen A., die volgens de politie [artoe richting aangaf, de Eovinciale weg linksaf wilde drlaten. EL - De bestuurder van n personenauto J.S. uit Axel [opte zaterdagmorgen op de jarkt in zijn woonplaats voor i stopstreep, maar reed di- jct hierna wat achteruit. Het jvolg was dat hij werd aan beden door een VW combi fee bestuurd door I.K. uit feel De schade aan beide iertuigen viel mee. [AXEL - De bestuurder van in personenauto, L. de V. te jrel verleende zaterdagmor- n, komende uit de Beetho- Instraat geen voorrang aan jer. op de Kanaalkade rijden personenauto, bestuurd or P.B. te Axel. Bij de bot- die volgde belandde het lertuig van B. in een tuintje. materiële schade was x>t [AXEL - Zaterdagnacht is jgebroken in een bedrijfs gild van de firma N. aan de Jordpolderstraat te Axel. |en drong het gebouw binnen i een stapel pallets en een iggeplaatst raam dat werd ■nield. Eenmaal binnen ge- men werden enkele laden Sengebroken. Er wordt een Jein bedrag aan geld vermist. BIERVLIET - In de Ko- Iginnepolder is een auto, [stuurd door J. L. M. de H. t Kloosterzande, toen hij Inuit de Koninginnepolder flsabellaweg opreed fron- *1 in botsing gekomen met i andere personenauto, Ktuurd door R. de V. uit feskens. De V. alsmede een ssagier werden licht ge ïnd in het ziekenhuis in pstburg opgenomen. [GOES - Zaterdagmorgen ltstond brand in de woning i de familie T. J. ten H. de 's Gravenpolderse- lg. De woning is geheel 'gebrand. De schade be legt ca. drie ton. Over de aak is nog niets bekend. GOES - Zondag heeft de fese recherche in samen- irking met de radio con- fledienst Radio Holland uit 7 lucht genomen. Op het [Ment van de inval was de [•jarige E. J. M. in een pand Jacob Klaaijsenstraat a het uitzenden. De appa- riur is in beslag genomen. fcOES - Vrijdagavond N ingebroken in huize Prijk te 's Heerarends- F«e. In het kantoor werd [draairaam geforceerd en e kasten en laden werden Iwzocht. Er worden enkele Werden guldens vermist. I het verpleegtehuis Ter rke werd op diezelfde ingebroken op dezelf- manier. Ook hier kwam n binnen via het forceren I een draairaam. Alle la- II en kasten in het kantoor 'den doorzocht doch hier Fdt niets vermist. In het Por van de Provinciale fuwsche Courant aan de Fe Markt te Goes werd Fkoken, vermoedelijk Teen valse sleutel. Met een [ere sleutel werd de kluis [Pend waaruit 8000 gulden I'd weggenomen. De eekschade bedraagt enkele «enden guldens. De re- «che heeft naar aanlei- Jvan deze inbraak de 19- i J. de B. uit Kloetinge 'Sehouden. 'hOOSTERZANDE - In [nacht van zaterdag op |"«g werd op Groenendijk Inparkeerde auto van P. Ujjt Kloosterzande aange- pn. De schade was groot. F het gebeurde is de dader "'gereden. Naar zijn iden titeit wordt een onderzoek ingesteld. De politie verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. SAS VAN GENT - De politie te Sas van Gent heeft een de zer dagen de dader van de in de nacht van 27 op 28 decem ber ontvreemde rode Opel personenauto, eigendom van M.M.B. te Sas van Gent in de kraag gegrepen. De auto die stond geparkeerd aan de Oranjestraat werd later in de omgeving van Hoog Sas onbe schadigd teruggevonden. De 17-jarige Sassenaar L.G. heeft na verhoor bekend. Hem werd joy-riding ten laste gelegd. SLUIS - In de nacht van zaterdag op zondag zijn twee inbraken gepleegd in Sluis en ook een poging tot in braak. Het gaat om een aan het Walplein gelegen winkel waar de kassa uit de winkel werd gestolen, waarin zich vijfhonderd gulden aan kleingeld bevond. De kassa is later op de parkeerplaats achter het Walplein met nog vijf gulden erin teruggevon den. Deze inbraak werd ont dekt door een op het Wal plein staande buschauffeur. De politie die een onderzoek instelde kon niets meer vin den. Bij het vervolgen van hun weg ontdekten ze in de Kapellestraat bij A. E. van D. eveneens een openstaande voordeur. Bij een onderzoek bleek dat ook daar de kassa verdwenen was met honderd gulden kleingeld. Er was echter een schade aan de voordeur die geforceerd was. Later werd bij Van de V. nog ontdekt dat de voordeur ont zet was en hier een poging tot inbraak was geweest. Uit wat informatie bleek dat hier een drietal jongelui van ongeveer achttien jaar aan het werk is geweest, dat te werk ging door het in scè ne zetten van een vechtpartij en zodoende kon inbreken. Door de rijkspolitie in West- Zeeuwsch-Vlaanderen wordt verzocht aan degenen die inlichtingen kunnen ver strekken zich met hen in verbinding te stellen, tel. 01170-3156. TEKNEUZEN - Bij een een zijdig ongeval werden de be stuurder van een personenau to, J.A.A.L. en een mede-inzit tende mejuffrouw E.K., beiden uit Terneuzen, dusdanig ver wond dat zij per ambulance moesten worden overgebracht naar het Eisabeth-ziekenhuis te Sluiskil. Het ongeval ge beurde zaterdagavond toen L. rijdende over de Van Kinsber- genlaan te Terneuzen door on bekende oorzaak met zijn voertuig tegen een lichtmast botste. Hierbij werd ook de personenauto zwaar bescha digd. TERNEUZEN - De bestuur der van een personenauto C.B.S. uit Wemeldinge ver leende gistermorgen rijdende over de Schependijk geen voorrang aan een leswagen van de rijschoolhouder W. te Terneuzen. Deze werd be stuurd door J.CmA.D. uit Ter neuzen. De materiële schade was aanzienlijk. TERNEUZEN - De Terneu- zenaar M. de K. deed bij de po litie aangifte van vernielingen aan zijn personenauto. Deze stond geparkeerd op een ter rein van het voormalige hotel Des Pays Bas aan de Nieuw- straat te Terneuzen. Alle vier de banden waren met een scherp voorwerp bewerkt en vertoonden sneden van circa 15 centimeter. Dit moet zijn gebeurd tussen vrijdagavond en zaterdagmiddag. THOLEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken bij de familie C. te Tholen. Er werd een kluis ontvreemd waarin een groot geldbedrag en veel juwelen en sieraden waren opgebor gen. Verdere gegevens wilde de politie nog niet verstrek ken daar het onderzoek nog in volle gang is. Van een onzer verslaggevers AXEL - De commissie voor ruimtelijk ordening in Axel mag zich woensdag 12 januari andermaal buigen over het omstreden woonwagenkamp vraagstuk. B en w van komen dan waarschijlijk met een stand puntbepaling omtrent de inte gratie van de woonwagenbe woners in de gemeenschap. Aanvang 20.00 uur. De commissie voor openba re werken krijgt eveneens op woensdag een voorstel onder ogen om het centrale antenne- net 'Oost/West' voor ont vangst van de RTB-l-zender. Deze bijeenkomst begint om 19.00 uur. YERSEKE- De zaterdag in het Delta Instituut In Yerseke ge houden eerste contactdag voor vogelonderzoekers heeft aan de verwachtingen van de or ganisatoren voldaan. Zo'n 75 bezoekers namen kennis van de resultaten die zowel profes sionele als amateur-volgelon- derzoekers hebben geboekt. Ook vond een levendige uit wisseling van ervaringen plaats. Van deze studies en on derzoeksresultaten gaven ver scheidene stands een boeiend beeld. Dat de vertoning van de Oosterscheldefilm van Jan van de Kam niet kon doorgaan doordat de projector het liet afweten vermocht geen af breuk te doen aan het enthou siasme van de deelnemers. De heer H.Baptist, die een toelichting gaf op de huidige stand van zaken in de Ooster schelde, waarschuwde voor de ernstige gevolgen van te diepe ingrepen in het milieu indien verder wordt bezuinigd op de inrichting van de Oosterschel de. Hierdoor zou ondermeer de getijbeweging ongunstig beïn vloed kunnen worden met alle gevolgen van dien. De contactdag was georga niseerd door het Zeeuwse vo- gelaarsoverleg in samenwer king met het Zeeuws Coördi natieorgaan voor natuur-, landschaps- en milieubescher ming. Gezien het succes van de eerste contactdag achten de organisatoren deze ontmoe ting zeker voor herhaling vat baar. De eerste Zeeuwse contactdag van vogelonderzoekers mocht zich in een levendige belangstelling van professionele en ama teur-beoefenaar van de vogelstudie verheugen foto willem mieras IUIIUUIIII Yluchtprogramma wordt zware kluif Overzicht van de tentoonstelling op school - foto wim kooijman Van onze correspondent CADZAND - Ter gelegen heid van het tienjarige be staan van de openbare lage re school in Cadzand aan de Badhuisweg werden afgelo pen zaterdag in de school een aantal extra activiteiten gehouden. De belangstelling hier voor was groot en vanaf de opening in de morgenuren tot het sluiten was er een ge zellige drukte. Te zien was onder meer een fototentoon stelling van oude aanzichten van het dorp en tevens van oude schoolfoto's waaronder een uit het jaar 1892. Ook was een leerboekje uit het jaar 1840 te zien zoals die toen op de school werd ge bruikt. Verder was er een plaats ingeruimd waar allerlei handwerken te zien waren die door de leerlingen in de afgelopen maanden waren gemaakt. Wie een gokje wil de wagen kon terecht op een in de middaguren gehouden fancy-fair met tal van spel letjes. De opbrengst hiervan komt ten goede aan de schoolkas voor aanschaffin gen die niet uit de normale begroting betaald mogen worden. De dag was georganiseerd door de oudercommissie, de medezeggenschapsraad en het personeel van de school. Van onze correspondent De afgevaardigden van de ruim 40 bij de afdeling aange sloten verenigingen krijgen onder meer voorgeschoteld het concept-vluchtprogramma 1983, samengesteld door het afdelingsbestuur. Een pro gramma, dat met name door de liefhebbers in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, op een paar kleine wijzigingen na, als een goed vluchtprogramma wordt gezien. De kring Oost Zeeuwsch-Vlaanderen wil dan ook slechts één wijziging in het hele concept. Het afdelingsbestuur heeft gemeend in grote lijnen de programma's van de voor gaande jaren aan te houden, zij het met enkele verschui vingen in dit jaar. Verder wil het bestuur op verzoek van een minderheid, de eerste wedvlucht vanuit Dourdan niet te vroeg in het seizoen houden en vanuit deze plaats een of meerdere lossingen op zaterdag houden. Wat dat laatste betreft zijn de menin gen sterk verdeeld. De meeste bezwaren tegen het conceptprogramma komen van de verenigingen uit de kring West Zeeuwsch-Vlaan deren/Walcheren. Met zijn 16 aangesloten verenigingen de grootste kring. Vanuit die kring gelanceerd komen er za terdag in Philippine niet min der dan negen wijzigingsvoor stellen te tafel. Opmerkelijk is dat men alle door het bestuur voorgestelde wedvluchten vanuit Orleans, (de vierde is nu eenmaal door de ZNB vast gesteld en daaraan kan men niets veranderen) op een an dere datum wil houden. In hoeverre dit allemaal een kans van slagen heeft, hangt af van het stemgedrag van de verenigingen in de andere kringen. Tenslotte heeft de kring West en Walcheren niet de meerderheid. Hoewel dit punt zonder twijfel de hoofdmoot van de vergadering vormt komen ook nog andere zaken aan de orde. Zo stelt het bestuur ter discus sie hoe men denkt over de sa menwerking in 1983 met de af deling Zeeland van de Neder landse Bond van Zaterdag vliegers. Als bestuursleden zijn dit jaar aftredend en herkiesbaar de heren P. Ridderhof te Yese- ke, P. Goossens te Westdorpe en P. d'Hondt te Hulst. Niet herkiesbaar is de heer A. Vas- seur te Cadzand. In zijn plaats zijn kandidaat gesteld de he ren H. Calon te Hoofdplaat en A. Dusarduyn te IJzendijke. De vergadering begint om 14.30 uur. (ADVERTENTIE) n uw omgeving te: Bergen op Zoom,» Breda. Etten-Leur, Oudenbosch en| Roosendaal. Aanvang: 3e week in maart 1983. De wekelijkse cursus bloemen- schikken staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht De Cursus bestaat uit 8 lesavonden Na iedere les van 19.30 - 21.30 uur nemen de deelnemers een fraai bloemstuk mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt f 156.-, in clusief bloemen en het materiaal, als mede een cursusboekje, de cursus is dus volledig verzorgd In september start ook nog de vestigingsopleiding bloemenschik- ken en binden (bloemist-winkelier), Opgave binnen 10 dagen door een (briet)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwas senen (SBOV), Sir Winston Churchill- weg 2.2251 CX VOORSCHOTEN Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Woensdag 12 januari gaat in café Neutraal te Terneuzen een rollendrie daagse van start. Aan dit eve nement doen een twaalftal duo's mee. De meetellende on derdelen zijn sprintwedstrij den, afvalkoers, koppelkoer- sen en finale kopperkoersen. De organisatie van dit drie daagse sportgebeuren is in handen van toerclub „Neu traal", de wedestrijdleiding berust bij Toon Brandenburg. Wim Hollemans en Jan van der Laan zorgen voor de jue- ring en de puntentelling, ter wijl als premiecommissaris Martin Bauwens fungeert. Verdere medewerkers zijn Jan de Kesel en Jan Verhelst. Als microfonist treedt Piet Marcus op. De wedstrijden beginnen telkens om 19.30 uur. GOES Grand- 20 u. The road war rior, 16 j. HULST Koning van Engeland- 20 u. Young dockters in love, a.l. 20 u. De Boezemvriend, a.l. 20 u. Rocky 3,16 j. 20 u. Hells Angels USA, 16 j. 14.30 u. De hete uurtjes van Solange, 18 j. W. Blommaert-14.30 u. schieting. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. Class of 1984, 16 j. Zeeuws Kunste naarscentrum- Expositie van portretten van Tie Hof. Geop. di. en do. 10-17.30 u. woe. en vrijd. 13-17.30 en 19-21. u., zat. 10-16 u. (t/m 20 jan.). Galerie De Witte Swaen, Vlasmarkt 9- Expositie van schilderijen en aquarellen van Serika Goth, Maurice Goth en W. Vaarzon Morel. Geop. di. t/m zat. 11-17.30 u. (t/m 31 jan.). VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. De boezem vriend, a.l. Alhambra II- 20 u. E.T., a.l. Van onze correspondent HEIKANT - De tweede win- tertrimloop van de trimclub Heikant, trok een groot aantal deelnemers. In totaal meldden zich in gemeenschapshuis 't Heijke 172 deelnemers. De deelnemers konden kiezen uit afstanden van 3-5-6 en 11 kilometer. Ter wijl het parcours over de korte afstanden over het grondge bied van Heikant liep, lag het langste parcours gedeeltelijk via de bossen van het Belgi sche Stekene. De deelnemers waren zeer tevreden over het parcours, en vermoeid maar gelukkig kwamen zij dan ook aan het eindpunt. De meeste deelnemers wa ren afkomstig uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen en uit het Belgische Oost-Vlaande ren. De Nederlandse deelne mers die de verste afstand moest afleggen kwam uit Am sterdam, en een Belgische deelnemer kwam uit Brugge. Na afloop kregen de deelne mers uit handen van een der bestuurders van de trimclub de heer J. Thuij een vaantje uitgereikt. Door de trimclub werd te vens een gratis verloting ge-' houden, waarbij de startnum mers der deelnemers als lot nummer telde. Voor deze ver loting werden door de trim club Heikant prijzen ter waar de van 500 gulden beschikbaar gesteld. Het succes van deze tweede trimloop -de eerste trimloop was op 4 december j.l. met 110 deelnemers- heeft de trimclub Heikant nu reeds doen besluiten om dit najaar wederom een tweetal trimlo- pen te organiseren. Van een onzer verslaggevers BREDA - Met rad praten heeft een speudo zakenman bij 40 bedrijven in Zeeland en Brabant voor 40 mille aan goe deren zonder betalingen mee gekregen. Nu zit de man, M.K.J.H., op verdenking vap verduistering in de cel. H. was uitgeweken naar België, waar hij te Merksem op verzoek van de officier van justitie in Breda door de Bel gische politie werd aangehou den. Zijn uitlevering aan de Nederlandse politie vond eind vorige week plaats. De man heeft inmiddels verteld hoe hij te werk ging. Hij diende zich gekleed als heer aan bij bedrijfshoofden en wist met zijn voorkomen het vertrouwen te wekken. Nadien vertrok hij met goede ren. Tot nu toe heeft hij veertig feiten bekend. De rijkspolitie acht het niet uitgesloten, dat H. met meer strafbare feiten op tafel komt. Het onderzoek is een ge coördineerde actie van de rijkspolitie uit Halsteren en Woensdrecht.

de Stem | 1983 | | pagina 7