ekt ing HYY'24 op weg naar titel let 2-2 gelijkspel in Aardenburg vond amp Wijns oppermachtig in Wallenloop Goes Ruime winst Terneuzense schaakclub Receptie van arbitersclub Donkere wolk gaat aan kop I VOGELWAARDE - HW24 unioren Iontenisse erliezen inalisten amesbeker ijn bekend A ANP AG 10 JANUAR11983 VGINASPORTe PAGINA SPORT 7 T9 Hikt op weg naar een moge- Hke titel. In Vogelwaarde toonde de ploeg van George I pauwel3 zich duidelijk de i betere en van de 1-3-over- aHmüng valt dan ook wel- te zeggen. HVV24 ver- Jrnde wel in de tweede f helft aanvallende impulsen op de grasmat te leggen. Spelen zonder risico was het en de bal verdween dan ook 1 menigmaal in handen van I goalie Jos van der Kinderen. De eerste helft bood het pu bliek genoeg amusement, i jga je pauze was er echter maar bar weinig verwar- mends te noteren. De streekderby tussen Vogelwaarde en HW'24 leek bijzonder aardig te worden. In een mum van tijd moesten de beide doel- lieden een bal uit het net vissen. Eerst was het de beurt aan Guust de Schep per. Jos van der Walle mocht zo vrij als een vo geltje het leer op maat voor zetten en Peter van Eecke- len tikte de bal in de hoek. Via de paal verdween de bal in het doel, terwijl doelman De Schepper er geen vinger tussen kon brengen. Die Ir (eer zaterdag een imposante! houden werd in het re.j De Zeeuwsch-Vlaming S en meester in het veld j aan bestond. „Voor mij l bekende Jan Foley, die] pk domineerde, maar nu i Vlimmeren en Schenk drietal was destijds in! foley geen vuiltje aan de titel in de wacht te sle- en klasseerde Foley ziek krosscompetitie en daar*|| I voor zich opgeëist. rrassend goed marchej J Jan Blok, die nog vo |Leijs binnenkwam, terij Conno van de Sande i [nappe vierde plaats pgde. de nieuwelingen twee deelnemers |le zich ook nu Peter Kaïii erkste en bij de liefheb- [won voor de veertiende 3it seizoen de Roosendaa- Lndré Dekkers. Sjaak de [eindigde nu als tweede/ ytDENBURG - Op een door de vele regenval uiterst zwaar omdat hij destijds reeds speelbaar terrein, hielden Aardenburg en Hoofdplaat elkaar eerste treffer was de fout van de Vogelwaarde-verde diging die veel te laat wilde ingrijpen. In dezelfde mi nuut verscheen. Ronald Bun voor het HW'24-doel. Hij schoot echter naast. Twee minuten later was het wel raak. Ronald Bun kopte een hoge voorzet door naar Pe ter Erpelinck die onhoud baar en beheerst uithaalde: 1-1. Jos Lambert moest zich laten vervangen door Van der Veeken wegens een blessure. De vijfentwintigste mi nuut werd fataal voor de thuisaanhang. Een bijzon der graag vallende Peter van Eeckelen forceerde een vrije trap. De muur van Vo gelwaarde hing als los zand aan elkaar en Peter Tuin schoot er dwars door heen tot ontsteltenis van doelman De Schepper die niets an ders kon den dan de bal er uit halen: 1-2. Freddie van der Veeken zag een kans om zeep geholpen worden en uit de rebound flitsten enkele HW'24-ers richting Vogel waarde-doel. Volgens scheidsrechter De Vulder uit Etten-Leur greep Vogel waarde te hard in en hij kende een vrije trap toe. Identiek aan de tweede HVV'24-goal verdween de bal via een schot van Lucas van de Voorde via de paal in het Vogelwaarde-doel. HW'24 juichte en Vogel waarde keek tegen een 1-3- achterstand aan. Nog voor de pauze kwamen er twee spelers in het boekje van de scheidsrechter terecht. Freddie van der Veeken en Peter Tuin waren de boos doeners. Beide spelers vie len op onreglementaire wij ze hun tegenstander aan. De tweede helft voorspel de alle goeds. Maar helaas bleef het bij een voorspel ling. Beide ploegen werkten wel hard, maar konden niet overtuigen. HW'24 stelde haar voorsprong veilig en liet Vogelwaarde komen. De aanvalskracht liet het bij de groenhemden afweten. Lu cas van de Voorde, de beste man op het veld, was tot twee keer toe dicht bij een HW'24-treffer, maar tel kens kon Vogelwaarde het gevaar keren. Remy Bun kwam Emery de Schepper vervangen. Ook hij kon geen wending brengen in de strijd. HW'24 bleef gemak kelijk overeind en won ver diend. Illand zegevierde, was dilateren keurig in evenwicht. Met de 2-2 eindcijfers mag Hoofd- ■at bepaald niet mopperen, want de thuisploeg met invaller ich Wim Blaakman -trainer Cor van Aken ontbrak wegens Ook bij de trimmeisCjtte- langs de lijn, had vooral in de tweede helft het beste van pchoots voldoende om te worden in de totaal- Ide zege naar een Braban- namelijk André Langen- (hter nog steeds de afwerking. Dit probleem leek hen een I. Frans van de Berge werd IZeeuws crosskampioen, slagen Profs en amateurs: 1 Itieme, IJzendijke; 2. op 1.07 M. Timmeren, Hoeven; 3. Op 1.11 henk, Huijbergen; 4. J. Poley, lingen; 5. op 2.08 K. de |er, Aagtekerke; 6. op een ron- Karelse, Kruiningen; 7. W, Jad, Oud-Gastel; 8. J. defcjaalse raalftal minuten voor het Indrukken, alsnog de das om te doen. en immers knalde Henk Ottens een vrije trap magistraal in kruising, en leek de aanvallend machteloze thuisploeg met le tlanden achter te blijven. Een strafschop, benut door Ronald iizeljn nadat Benny Pielaet in de beruchte zone Bram Kools d neergehaald, bracht een zestal minuten voor het einde alle chtvaardigheid in de sport terug. Het begon voor de thuisjon- statische, centrumspits zat au erg goed, want de Roo- volledig in de greep van Wal- ledorp; 3. J. Tolhoek, Yerseke; van de Parel, Yerseke; 5. A |der Ploeg, Goes. ners: 1. A. langenberg, Os- precht; 2. F. van de Berge, bbendijke; 3. S. Rommers, Ril- 4. R. Pleijte, Nieuwdorp; 5.J, Ions, Goes. Eindstand: Profs en amateurs:! |5. R. Verboom 13,6. S. Aarts 10, de Kok 9,8. D. Uijl 6,9. A. Kur- k 3 punten. Junioren: 1. P. Tol. |k 20,2. J. Blok 15,3. M. Gunst li de Jonge 14,5. E. Koets 11 pun; Nieuwelingen: 1. P. kant 20,2 üe Bruijne 18 punten. Liefheb- is en veteranen: 1. S. de Kok 1! Tolhoek 17 punten. Trimmer! T. van de Berge 19, 2. J. Simon 3. R. Pleijte 14,4. S. Rommers 11 |l Vreeke 9 punten. Mdplaat mag niet klagen van onze sportmedewerker :t spel Het grote probleem bij de groen-zwarte formatie is arbiter Van Meel ^^To^a' kuS3^ d nauwelijks deze West- pdijke; 10. A. Kurvink, Rit doren: 1. P. Tolhoek, Yerse, op 43 seconden J. Blok, Krui en; 3. J, Leijs, Oud-Gastel; 1, hn de Sande, IJzendijke; 5. M bt, Yerseke. lieuwelingen: 1. P. Kant, Rit I; 2. J. de Bruiijne, Rilland. efhebbers en veteranen: 1. A: Iftt-doelman Mark Pilaet, ers, Roosendaal; 2. S. de Kok, t een voorzet verwachtte, euwsvlaamse derby ge- :nd, toen Rick Henry op hts Piet de Rijcke weg- liurde. De rechter midden- lder deponeerde de bal ef- ctvol in de verste hoek, voor de totaal verraste Hoofd- 0, Aardenburg, moreel ge- irkt door deze vroege opste- r, wilde meer. Met Jack Pa- laen en Rick Henry constant nspeelbaar, werd Hoofd- aat terug gedrongen. Het fficieus Zeeuws kampioen: J, obleem was echter dat men y, 27 punten, 2. K. de Nooyet oraan geen raad met de bal i. R. Karelse 20, 4. J de Munck st, Met name Henk Begijn D IQ A C Ahrtc lil is onzichtbaar. De lange, te tun onze sportmedewerker 0STBÜRG - Zowel bij de A- i B-junioren werkten de «Mklassers afgelopen zater- 1 maar weinig wedstrijden In de hoofdklas A- junioren "Pte Zierikzee Al Middel- Al met 1-0 en moest hek sluiter Hontenisse Al de laten aan Terneuzen Al 1). hde regio BI wees Terneu- Boys BI het bezoekende nge BI met 2-0-nederlaag en in de regio B2 werd [arme Yerseke BI met liefst afgedroogd door Zierikzee edewerker stelling, zowel van de ziji' i bestond er voor de forum' imp en de voorstelling van d« ond plaats in Kiekieris in V rum dat evenals vorig jaar i< amateurpioeg, deze keer sa- .mateurformatie is inmiddeli Mevrouw Bakker-Verhuis' ees erop dat zij als fysiothe- peute niet aleen een beroep eeft om blessures te genezen aar ook om te voorkomen- e bekende wielertrainer enk Vogelaar uit Steenber in besprak vele mogelij khe- :n wat de oefenstof betref' i toonde zich bereid om zün •varing in de loop van de ja- in opgedaan, over te drags" an degenen die nu bij <>e eeuwse wielerclub voor trai ing en begeleiding gaan zof' en. Interessant was ook de uit" enzetting van profrenner 'an Vliet, die als gast was uit genodigd. Van Vliet, die op R" jarige leeftijd op de racefie" Mom en de laatste vijf jaar al- beroepsrenner acteert, gaf ve le belangrijke tips die kunne' bijdragen tot het al of niet sla gen van een wielercarriére- Volgens Van Vliet nog een va" de meest keiharde takken van sport, die een bruisende ener gie vraagt en een nooit afla' tende wilskracht. Door a aanwezigen werden vele vf* gen gesteld aan de forumlede" en de klok was bijna rond ge' 1 weest toen voorzitter Jan va" Osta iedereen dank brac" pen, voor zijn inbreng op deze lee'" zame avond, die zeker een ver volg krijgt. wuoTize sportmedewerker ILST - De zes teams die za- 15 januari in Hulst uit ':ten gaan maken wie win- wordt van de KNVB af- Zeeland-damesvoetbal- "r voor veldteams, zijn be lt Hulst waar de regie van "oorronden waar 18 teams I deelnamen in handen was Jan Franken, plaatsten voor de finalepoule WV, GDW 1, GDVV 2 en Meeuwen. Van deze vier is die een halve competitie feesten werken, viel de equipe af, terwijl de drie zich plaatsten r de finalewedstrijden. De 't'rale leiding was hier in 'Jen van het trio Dalmijn, waeken en Pluym. II Kruiningen kwamen in v»rronden 19 teams bin nen. Ook hier gingen v'er poulewinnaars over de finaleronde waarvan ?eer één team af moest val- Onder regie van Kees en het arbitrale duo '"bakker en Van Eenen- drongen Oostkapelle 1, 1, SKNWK 1 en Vlissin- door in de beslissende Uiteindelijk was het ddepelle dat hier af moest 'de lijn i va" «n ere i ter Thomaes die Rudy Corne lls -door het bestuur om disci plinaire redenen voor onbe paalde tijd geschorst- voor treffelijk verving. De enige Aardenburg-aanvaller die bo ven de middelmaat uitstak was Theo de Croock. De lin kerspits stond echter te veel als roepende in de woestijn. Hoofdplaat met een op hal ve kracht acterende Henk Ot tens -pas zondagmorgen viel de beslissing over zijn meespe len, dit wegens een schouder blessure- kreeg steeds meer greep op het gebeuren. Tot twee keer toe moest Aarden burg-doelman Robby de Clerck in de voeten. Eerst op een inzet van Stanny Souli mans -had het erg lastig tegen een goed spelende Bert van Iwaarden- en even later grab belde hij de bal uit de voeten van Benny Piraat. Nadat Johnny Cornells een vrije trap via de paal buiten had zien gaan, was het toch weer Henk Ottens die zijn ploeg uit het slop haalde. De gave technicus Spelmoment uit de derby Aardenburg-Hoofdplaat. Hier de Hoofdplaat-aanval aan het werk in het zestienmetergebied van de Aarden burgers. - foto wim kooyman kwam vrij op rechts aan, doel man De Clerck kwam onnodig ver uit zijn honk, en een sim pele voetbeweging van Ottens was voldoende om de bordjes in evenwicht te brengen. Een stand waarmee de acteurs het eerste tafereel afsloten. Piet Meertens liet in de tweede helft Tom Sinack opdraven, waardoor Paul Vermue het burgerpak mocht aantrekken. In de tweede helft was Aar denburg ongetwijfeld de best voetballende ploeg. Uitge speelde kansen bleven echter achterwegen. Alleen uit de stilstaande fase kon men doel- gevaar creëren. Zo zag Rick Henry een vrije trap via de paal naastgaan, terwijl Ro nald Buzeyn -uitstekend op- tredend- zijn vrije trap een meter te hoog richtte. Piet de Rijke moest plaats maken voor Frans Quataert bij de thuisploeg, terwijl ook Henk Begijn zich mocht gaan aan kleden. Erik Goethals mocht nu de aanval gaan leiden. Ook het bonnenboekje van scheidsrechter Van Meel kwam tevoorschijn. De eerste man die daarin terecht kwam was Walter Thomaes. De Hoofdplaat-aanvoerder han teerde de noodrem om Martin Quataert te stoppen. Ook de aanvoerder van de thuisploeg, Ronald Buzeyn kreeg een bon. Waarschijnlijk wilde hij niet onderdoen voor zijn collega, want ook hij pakte de nood rem vast: Lijdend voorwerp was deze keer Stanny Souli mans. De uit deze wedstrijdfa se voortvloeiende vrije trap, werd door het duo Johnny Cornelis-Henk Ottens magi straal afgewerkt. Cornelis tik te kort in de voeten van Ottens die vanaf zeker 25 meter met succes afdrukte, 1-2. Het illustreert de aanvals- armoede van Aardenburg, dat een penalty nodig was om de oververdiende gelijkmaker op het scorebord te brengen. In de slotminuten liet Piet Meertens nog junior Reggie Thomaes opdraven voor de lichtgebles- seerde Benny Pilaat, maar het veranderde weinig meer aan de situatie. De buit werd broe derlijk verdeeld en Aarden- burg nam sportief revanche voor de grote 6-2 nederlaag, eerder in de competitie. van onze atletiekmedewerker GOES - Ook de 22e uitgave van de Goese Wallenloop le verde een Belgische zege op. Nadat Mare Nevens in de twee voorgaande uitgaven zijn meesterschap had gede monstreerd, deelde nu zijn clubmakker Lue Wijns op de Goese Wallen de lakens uit. De 24-jarige leraar uit Rumst doceerde deze keer niet zijn gebruikelijke vak ken Nederlands en Engels, maar gaf les in atletiek. Bij zonder jammer was het dat de wei ingeschreven John Vermeule daarbij niet aan wezig was. De Middelbur ger, wel als toeschouwer present, had in overleg met zijn trainster Trijnie Smeenge besloten een week rust te nemen. Ook Jan de Bart en Frank Kooman verschenen niet op de afgesproken plaats zodat Wijns in feite alleen maar had af te rekenen met Kim Reynierse en Huib Dale bout. Beiden deden wat ze konden maar konden Wijns nooit bedreigen. De atleet van Duffel AC nam gelijk na de start het initiatief en kwam bij de eerste passage van de zes toeren, die op de lenteachtige januaridag moesten woden afgelegd, al afgescheiden door. Tijdens de tweede ronde wist Reynierse via een ma gistrale tussensprint de spanning terug te brengen. Die krachtsinspanning zou „soldaat" Ryenierse vlug bekopen, want toen hij hal verwege de derde omloop bij het opdraaien van de „Wal len" een slippertje maakte, denderde Wijns als een lo comotief verder. De beslis sing was gevallen want Wijns bleef op hetzelfde strakke tempo doorgaan. „De grote conditie is aan het komen", verklaarde hij zo fris als een hoentje na af loop. „Reynierse kwam nog wel even terug maar ik wist dat die poging met dit tempo gewoon zelfmoord was. Nee, ik heb niet op hem gewacht, niet toen hij terugkwam en ook niet toen hij afhaakte". Reynierse mocht van zijn superieuren het tiendaagse bivakkamp in Ossendrecht voor een paar uur verlaten. „Gezien die omstandighe den ben ik tevreden. Ik had graag een paar rondjes bij hem gebleven, maar het ging even te hard", was zijn laconieke commentaar. Achter dit duo liep Huib Dalebout naar een knappe derde plaats. „Voor mij is 7800 meter tekort. In de der de en vierde ronde begon ik pas lekker te draaien", aldus de Goese kilometervreter die verklaarde zich serieus toe te gaan leggen op de na tionale veldloopkampioen schappen van 27 februari in Eibergen. Rik Snoep was de snelste in de spurt voaor de vierde plaats. Bij de dames liep Jackeli- ne Vermeule een ijzersterke wedstrijd. De winst ging zo als verwacht naar Margot de Nijs, maar de Sparta-at- lete had meer problemen dan verwacht met het Mid delburgse „bijtertje" Ver meule. Margot de Nijs liep na het startschot vrij vlug weg, maar Jopie Daane met in haar kielzog Jackeline Vermeule maakten het gat verrassend dicht. In de laat ste ronde probeerde de Mid delburgse via een van ver ingezette spurt de sensatie compleet te maken. Margot de Nijs had echter nog ge noeg - één seconde was het verschil op de streep - over om te winnen. Bij de vetera nen gingen de bloemen ge heel volgens de verwachtin gen naar de „diesel uit Waarde", Frans Krijnsen, die zijn naaste belager Ron Links de winnares bij de dames in de Goese Wallenloop, Margot de Nijs en rechts de winnaar bij de heren, de Belg Luc Wijns. foto willem mieras Abuijs een kleine minuut (59 seconden) aan de atletiek- broek gaf. Uitslagen Meisjes pupillen A 1000 meter: 1. Jacqueline van de Kreek, AV'56 4.26; 2. Erika van Malderen, Duffel 4.30; 3. Miriam Antheunisse, AV'56 4.37. Meisjes pupillen B 1000 meter: 1. Ulde van Hessche, Oudenbosch 4.36; 2. Lousise Broeksma, Dynamo 5.09; 3. Els Ossewaarde, AV'56 5.14. Meisjes D 1000 meter: 1. Any a Mahieu, Duffel 4.03; 2. Ma- rielle Lamain, AV56 4.08; 3. Sa- scha Dumanseau, Scheldesport 4.18. Meisjes C 100 meter: 1. Krista van Winkel, Duffel 3.357; 2. Chantal van Dijck, Duffel 4.01; 3. Karin Glerum, Marathon 4.07. Meisjes B 1300 meter: 1. Linda van Heurck, Duffel 4.19; 2. Irene van Slobber, DIO 4.24; 3. Albina Damen, DIO 4.25. Meis jes A 2600 meter: 1. Lieve van Dessel, Duffel 9.45; 2. Marleen van Heurck, Duffel 9.58; 3. Christel Slagmolen, Duffel 10.05. Dames 2600 meter: 1. Margot de Nijs, Sparta 8.49; 2. Jackeline Vermeule, Dynamo 8.50; 3. Jopie Daane, Marathon 8.57. Jongens pupillen A 1000 meter: 1. Brian van Putten, AV'56 4.08; 2. Arjan de Feyter, AV'56 4.09; 3. Elmar Sturm, Zeeland Sport 4.13. Jon gens pupillen B 1000 meter: 1. Martin Lerke, Marathon 4.44; 2. Hans van Hessche, Oudenbosch 4.47; 3. Dennis Coppieters, Schel desport 4.50. Jongens pupillen D 1000 meter: 1. Gidi Kroon, Dyu- namo 3.45; 2. Tom ten Klooster, AV'56 3.47 3. Erwin de Vos, Scheldesport 3.51. Jongens C 1300 meter: 1. Ingmar Berman, Delta Sport 3.48; 2. Pieter Lin- denberg, AV'56 3.53 3. Arnold Willemse, AV'56 3.55. Jongens B 3900 meter: 1. Jo Slagmolen, Duffel 11.18; 2. Patrick de Laet, Duffel 11.44; 3. Hans van Dru- nen, Diomedon 12.21. Jongens A 5200 meter: 1. Harry van Bulck, Duffel 16.25; 2. Mare de Boeck, Duffel 16.26; 3. Ivan Smolders, Duffel 16.46. Senioren 7800 me ter: 1. Luc Wijns, Duffel 22.24; 2. Kim Reynierse, Dynamo 22.55; 3. Huib Dalebout, AV'56 23.17; 4. Rik Snoep, België 23.23; 5. Ko van der Griek, Marathon 23.26; 6. Peter Hameeteman, Zeeland Sport 23.37 7. Leon van de Vel den, AV'56 23.49; 8. Ad Courtin, AV'56 23.53; 9. Rian van de Broe- ke, Marathon 24.02; 10. Sam Pol derman, Marathon 24.04; 11. Cor Peute, Dynamo 24.05; 12. Rinus Jeroense, Olympia 24.06; 13. Jaap Oele, AV'56 24.17; 14. Piet Broos, Sprint 24.21; 15. Ron Del- lebeke, Marathon 24.23. Vetera nen 7800 meter: 1. Frans Krijn sen, AV'56 23.28; 2. Ron Abuys, Dynamo 24.27; 3. Helmuth Ver- cammen, Marathon 24.41; 4. Erik van der Klaauw, VLTC 25.45 5. Daaf Goedegebuur, AV56 25.53. van onze schaakmedewerker TERNEUZEN - Afgelopen week is de vijfde ronde in de compe titie van de Zeeuwse Schaakbond gespeeld. De ontmoetingen gaven eigenlijk weinig verrassingen te zien. Titelkandidaat in de hoofdklas Middelburg, had het niet moeilijk tegen het derde team van Het Witte Paard uit Sas van Gent en won met IVt-Vh (prognose lü-8ü). Van de Zeeuwse schaakderby Middelburg- Vlissingen in de vierde ronde is nog steeds geen definitieve uit slag. Er moet nog een aantal afgebroken partijen worden afge rond. Voorlopig is het Uk-Ui. Middelburg staat tot nu toe riant op een eerste plaats. Het vorig jaar gedegradeer de eerste team van schaakver eniging Goes stevent regel recht af op de titel in de pro motieklas. Goes 1 won van Vlissingen 2 met 3-5. Het tweede team van de Axelse schaakvereniging Landau be haalde zaterdag een nipte overwinning op TOG 1 uit Bruinisse, 4 -3 Hoofdklas: TERNEUZEN I-SVWZV1 7-3 - Een duidelij ke overwinning van Terneu- zerf op het verzwakt aangetre den SVWZV. De West- zeeuwschvlamingen konden niet bogen op de aanwezigheid van Jan Louws en Bas de Mel ker. Het duel Vleeskens-De Winter werd na 22 zetten re mise. Hoewel Vleeskens min der sterk stond, stelde zijn te genstander remise voor omdat hij in tijd minder gunstig stond. Kamminga won vrij glansrijk van Bodin. In het duel Beishuizen-Worst kwam de remise niet eenvoudig tot stand. BorduiteUgen: Janse-niet opge komen 1-0, Beishuizen-Worst 44-W, Vleeskens-De Winter 44-44, Kamminga-Bodin 1-0, Cohen-Jan sen 1-0, De Kraker-Rijnberg 0-1, Neele-Snoep 0-1, Kol beek-Brugge 1-0, A. Ketelaar-De Vlieger 1-0, J. Ketelaar-Basting 1-0. HWP 3-MIDDELBURG 1 144-744 (prognose 144-844) - Middelburg kon zoals ver wacht de winst noteren. Een partij werd afgebroken, het duel van De Waal tegen Hen- drikse. Hendrikse heeft de beste papieren maar er be staat een kleine kans dat er nog een remise uitrolt. Borduitslagen: Van Kampen- Groffen 0-1, Pauwels-Monté 1-0, De Waal-Hendrikse afgebroken; Oosterhout-Westerweele 0-1, Mar- quinie-De Wolf 0-1, C. Provoost- Sanders 0-1, Dierick-Kögeler 44 - 44, Meloen-Van der Weel 0-1, Luteijn-De Jager 0-1, Andriessen- Van Wijnen 0-1. LANDAU 1-HWP 2 3-6 (prognose 3-7) - Landau, aan tredend in de sterkste opstel ling, kon niets aan dit verlies veranderen. HWP was de sterkste. De afgebroken partij van Arendse tegen Cardon zal waarschijnlijk een punt ople veren voor de Sassenaren. Er bestaat nog een kleine kans dat Arendse remise kan hou den en zodoende nog een half punt in Axel kan houden. Borduitslagen: Bellemans-Galle 14-44, De Feyter-Van Heveie 44 - 44, Lankreijer-Snijders 0-1, E. Bolle- man-Van Waterschoot 0-1, Kok- Maas 14-44, Van Kesteren-N. Dub beldam 44-14, Oegema-Kleiweg 14-14, Destombes-De Waal 14-14, Arendse-Cardon afgebroken, De Huslter-J. Dubbeldam 0-1. ZIERIKZEE 1-VLISSIN- GEN11-9. Promotieklas: LANDAU 2- TOG 1 444-344 - Een nipte overwinning van Landau op de schakers uit Bruinisse. Toch had er overtuigender ge wonnen kunnen worden. Door een foutje van Arendse moest hij het punt naar Bruinisse la ten gaan, hoewel Arendse in een betere positie stond. Theo de Putter van Landau stond slechter tegen Martin van Driel van TOG. Maar toen de dames geruild werden, had de Putter een pionnen-voordeel en dat maakte Van Driel kansloos. Borduitslagen: Brink-Jan de Jonge 14 - 44Arendse-De Korte 0-1, De Putter-Van Driel 1-0, N. Bolle- man-Jaap de Jonge 0-1, Sanders- Bal 0-1, De Jonge-J. van de Bos 1-0, Schoor-K. van de Bos 1-0, R. de Hulster-Van de Berge 1-0. KOUDEKERKE 1-DZD 1- 244-544. VLISSINGEN 2- GOES13-5. van onze sportmedewerker AXEL - „We moeten oppassen dat de slogan „De scheidsrech ter houdt van voetbal" niet verandert in „De scheidsrech ter baalt van voetbal", zei Le- vien de Groote, voorzitter van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in zijn openingswoord tijdens de nieuwjaarsinstuif voor de ar biters in Zeeland. De Groote baseerde dit op de toenemende agressie op de voetbalvelden terwijl hij des ondanks constateerde dat het voor zijn vereniging een goed jaar was geweest. Ondanks de wat tegenvallende ledenop komst gaf toch een groot aan tal verenigingen acte de pré- sence. Zo vertegenwoordigden Jan Schaalje en Wim Jagt de KNVB afdeling Zeeland ter wijl ook Jos Cevaal, erelid van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, van Koudekerke naar Axel was gekomen. Verder waren er vertegen woordigingen van de scheids- rechtersverenigingen Noord en Zuid-Beveland en Schou- wen-Duiveland. De COVS Zuid 1 werd vertegenwoordigd door Walter Ghijs. Grote af wezige was de arbitersclub uit Walcheren. Tijdens deze nieuwjaarsbijeenkomst in 't Wapen van Axel kreeg Jan Bos als aandenken aan zijn Zeeuwse tijd een tegel aange boden. van onze sportmedewerker AXEL - In de eerste klas van het Axelse zaalvoetbal had koploper 't Wapen van Axel het bijzonder moeilijk tegen De WaaL Nadat Benny Cort- vriendt voor De Waal raak had geschoten, bracht Kees Saman de gelijkmaker op het scorebord. Vanaf dat moment zette 't Wapen van Axel De Waal zwaar onder druk zon der tot scoren te komen. Juist toen De Waal weer wat terugkwam, was het weer Saman die raak schoot en zo doende de winst in deze vrij pittige partij voor zijn team veilig stelde. Opmerkelijk in de afgelopen week gespeelde wedstrijden, was het verlies van Primiis, dat lange tijd al leen de ranglijst aanvoerde in de tweede klas. Nu heeft Don kere Wolk die hoofdrol weer overgenomen door te blijven winnen. Uitslagen: Eerste klas: El Som brero-Van Westen 8-0, De Maayer-Groovy 3-1, Deto-Moy Fa 4-3, AZW-'t Arbiterke 12-1, Axel 1-Verpoorte 2-5, 't Wapen van Axel-De Waal 2-1. Tweede klas: Noens-Donkere Wolk 1-2, Primus- Doelder 2-3, La Bourse-'t Wapen van Axel 2 3-5. Standen: Eerste klas: 't Wapen van Axel 16-29, Verpoorte 15-25, El Sombrero 15-25, Deto 15-18, Moy Fa 16-18, De Waal 15-15, AZW 15- 13, Groovy 15-12, Axel 15-10, Van Westen 15-6, De Maayer 15-6, 't Ar biterke 15-1. Tweede klas: Donkere Wolk 14-21, Primus 14-20, Den Ha mer 14-19, Dax 14-18, De Schepper 14-18, 't Wapen van Axel 2 15-16, Doelder 14-14, La Bourse 15-14, Wilton 14-13, HCG14-12, Axel 2 14- 10, Noens 14-10, Broomchemie 14-7, Markt Boys 14-6.

de Stem | 1983 | | pagina 15