Fortuinlijke zege Tjoba Spannende strijd in eerste klas afdelingskorfbal Zesde Zeeuwse tafeltennistitel Wim Wegman V oorwaarts pas laat in zijn ritme Wieme boekt imposante overwinning let 2-2 gelijl F orumavond Middelkamp interessant I Strijd om Zeeuwse damtitel n«! J-junioren lontenisse rerliezen inalisten amesbeker ijn bekend MAANDAG 10 JANUAR119 Interessant MAANDAG 10 JANUAR11983 T8 PAGINA SPORT van ome korfbalmedewerker VLISSINGEN - Een door Animo gemiste strafworp in de laatste minuut bracht de 8-9-winst bij Tjoba. Theore tisch staat Tjoba nu weer het hoogst genoteerd van de Zeeuwse ploegen, maar van enig krachtsverschil was nauwelijks sprake. Swift won het degradatieduel in Sassenheim tegen TOP met 11-12 en doet nu weer mee. Vriendenschaar versloeg Excelsior met 11-10. Met de ze uitslagen is het hele veld weer in elkaar geschoven en een spannend verloop is ge- waarborgd. ANIMO-TJOBA 8-9 - Het begin werd in een hoog tem po uitgevoerd. Beide ploe gen hadden daarin hun deel en een groter verschil dan één doelpunt is er niet ge weest. Wel nam Tjoba steeds eerst een voorsprong. Tegen het einde van die eer ste helft zakte het tempo wat, maar dat kon nauwe lijks verwondering wekken bij de in' grote getale opge komen toeschouwers. Ook bij de pauze één doelpunt voorsprong voor Tjoba en na rust bleef dit beeld ge handhaafd in deze sportieve wedstrijd, waarin alles werd gegeven. Kort voor tijd kwam Tjoba op 7-9, de beslissing leek gevallen. Toch gaf Animo niet op, kwam op 8-9 en forceerde in de laatste minuut een - te recht gegeven - strafworp. Onder hoogspanning moest die strafworp genomen worden en dat bleek te veel voor de nemer. Strafworp mis en Tjoba pikte meteen de winst mee, al had een ge lijk spel de verhoudingen meer recht gedaan. Doel punten: Wim Harinck (3x), Hans de Schipper (2x), Jan Kooiman (2x), Jopie Rijn en Margot Philipsen. Uitslagen Tweede klas B: Eureka-DKV 5-9, Olympiaan- ONDO 16-7. Derde klas A: Zuid westers-Maassluis 5-4. Derde klas B: SEV-TOP 11-4. Derde klas C: USV-Ons Huis 9-8, ODO-Stormvogels 5-6, ALO- ODO 10-7. Derde klas D: Keep Fit-All Ready 8-7. Reserve eer ste klas A: PKC 3-Tjoba 2 9-5, Vriendenschaar 2-Excelsior 2 8-9, VES 2-GKV 2 13-7. Reserve tweede klas A: Kinderdijk 2- KVS 3 11-6, TOP 2-Swift 2 13-13. Reserve derde klas A: Animo 2-Excelsior 3 7-8, GKV 4-DES 2 7-6. Junioren A: Fortuna-Ons Eibernest 8-7, Fortuna-Swift 6-6. Stand eerste klas A: Vrien denschaar 5-7, Tjoba 5-6, Animo 6-6, Albatros 5-5, Swift 5-5, Ex celsior 5-4, TOP 5-3. Lictorte sterk voor zwak ONDO Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - In het afdelingskorfbal is de spanning in de eerste klas te snijden. Door de winst van Luctor met 7-5 op ONDO 2, Blauw wit met 7-3 van Atlas en Olympia met 7-5 op Tjoba 3, gaat Blauw Wit alleen aan de leiding, met Atlas, Luc tor, Seolto en Tjoba 3 daar vlak achter. ONDO 2 is feitelijk al gedegradeerd. In 2A komt BKC er steeds beter in. Het had de winst tegen koploper Tjoba 4 in handen, maar het bleef bij een 7-7-gelijk spel. LUCTOR-ONDO 2 7-5 - Luctor begon goed en zette de ON DO-verdediging onder grote druk. Het kwam echter niet verder dan 1-0 door een uitwerkfout goed af te straf fen en omdat het een handvol uitstekende kansen niet goed afwerkte. ONDO kreeg de kans om op 1-1 te komen, maar dat verontrustte Luctor niet. Na 2-1 bij de rust tapte Luctor uit een ander vaatje. Goed collectief spelend wer den de kansen nu wel benut en binnen acht minuten stond het 6-1. Na 7-2 halverwege de tweede helft drong Luctor niet echt meer aan en kon ONDO nog terugkomen tot 7-5. Doel punten: Ronnie Wisse (2x), Pleun Roggeveen (2x), Hannie Geene, Art van der Staal en Marijke Schat. BKC-TJOBA 4 7-7 - De strijd tegen de koploper bleek BKC aanvankelijk weinig succes op te leveren. Tjoba van onze sportmedewerker MIDDELBURG - De Zeeuwse tafeltenniskampioenschappen voor jeugd en senioren die zaterdag en zondag in sporthal De Kruitmolen in Middelburg werden gehouden, brachten 436 deel nemers in actie. „Aanmerkelijk meer dus dan in 1974", merkte Jan van de Voorde, bestuurslid en tevens wedstrijdleider van de organise rende vereniging 't Zand op. Hij voegde daaraan toe: „toen kre gen we bij de titelstrijd maar 225 deelnemers". Met succes dus had de Middelburgse vereniging voor het eerst op het ZK een gemengd dubbel ingesteld. Het was bepaald geen ver rassing dat Wim Wegman bij de senioren enkel A, voor de zesde keer de titel voor zich opeiste. De speler van Middel burg-Zuid was duidelijk supe rieur, evenals tevens clubge note Ingrid van Osselaar bij de dames. Succes leverden de ze kampioenschappen trou wens ook op voor diverse Zeeuwsvlamingen. Bij de he ren enkel E klasseerde Jan van de Klerk, van SAR uit Kloosterzande zich als eerste, terwijl F. Bracke van Effect (Terneuzen) de winst naar zich toetrok in de F-klasse. P. de Blok van Allooi (Graauw) was het sterkst bij de heren enkel G. Het heren dubbel F leverde een triomf op voor het duo Olyslager-Geschiere van Effect, en bij de heren dubbel G was het duo 't Hooft-Van Akker (SAR) succesvol. Het heren dubbel A-B werd ge wonnen door De Vries-Weg- man van Middelburg-Zuid, en daarbij eindigden Maas-De Klerk van SAR als vierde. Verdere uitslagen senioren, gemengd dubbel heren: A. Kersten-P. Kersten ('t Zand). Gem. dubbel dames: 1. I. Rid- derhof-S. den Herder ('t Zand). Zaterdag, toen de jeugd in van onze sportmedewerker 'S-GRAVENPOLDER - Voor het damkampioenschap van Zeeland (Hoofdklas) werden zaterdag de volgende partijen gespeeld: Kasse-Tange 2-0, Schunselaar-Davidse 0-2, Trapman-Blom 1-1 en Van Rijswijk-Poulisse 0-2. Aan de leiding gaan nu Blom, Poulisse en Kasse, elk met 9 uit 6. Uitslagen eerste klas: De Wild- Lagendijk 0-2, Wiskerke-Meul- meester 0-2, Van Luijk-Van der Wielen 1-1, Douw-Grim 2-0, De Leeuw-Poulisse 1-1, Heijdra-Jan- se 2-0. Meulmeester gaat aan de leiding met 9 uit 6. Resultaten tweede klas: De Steur-De Jonge 0-2, Van 't Padje- Brasser 2-0, Ridderhof-Bogert 0-2, Houmes-Berkholst 0-2. actie kwam, was Pascal Neve van SAR uit Kloosterzande bijzonder sucesvol. De 16-jari- ge Neve won bijvoorbeeld bij de jongens A-B, verrassend de finalestrijd tegen Edwin de Grego (van Wilno), maar Pas cal de Neve deed meer. Hij triomfeerde ook in het ge mengd dubbel met Karin Jongman van Westerzicht. Het duo bleef met 21-10 en 21-11 baas over het MZ-koppel Mir jam Kastel en Rinie Kasse, terwijl Neve in de dubbelklas- se naar zijn derde zege reikte, samen met zijn goed acterende clubgenoot Rino Jonckheim. Bij de jongens junioren C drongen twee dubbels van Ef fect (Terneuzen) tot de finale door. Maas en Den Dekker versloegen uiteindelijk Baart- Van Sabben. Peter Roeland (Effect) kon het bij de jongen spupillen A-B niet klaren in de finale tegen Mark Hakken berg van 't Zand. De uitslag werd 17-21 en 14-21. In het dubbel was de zelfde Roeland echter sterk op dreef, en eiste de winst op samen met Martij n Bruel van Scheldana uit Zierikzee. De SAR-speler Octaaf Eggermond werd bij de jongens adspiranten A-B reeds tijdens de halve finale uitgeschakeld. De Zeeuws- vlaamse meisjes -adspiranten en pupillen- weerden zich fraai bij de dubbels. Anja van de Vijver (SAR) die Julia Sa- lamony van 't Zand naast zich had, kwam in de finale uit te gen het Effect-duo Janine Rouw en Madelein de Buck, in de adspiranten-klasse A-B, en dat leverde een overwinning op voor eerstgenoemd duo. Diana Reijns en Bianca Veras (beide Allooi) deden het ook niet gek met een tweede plaats bij de meisjes C, terwijl hun clubgenote A. Verstraeten en J. Vermue eveneens als twee de eindigden bij de meisjes- pupillen A-B en C. Het gemengd dubbel werd een totale Zeeuwsvlaamse "aangelegenheid. In de eind strijd zegevierden Madelein Buck en Peter Roeland over Anja van de Vijver en Octaaf 1 Eggermond. De Middelburgse wethouder van sportzaken de heer Gillisse die de prijzen uitreikte, merkte na afloop van deze titelstrijd terecht op dat de organiserende vereni ging grote lof verdient voor de organisatie. nam onder andere met drie strafworpen een 4-0-voor- sprong. BKC combineerde wat te lang en schoot te weinig, maar vlak voor de pauze was het dan toch raak. Na de her vatting zette BKC het goede spel voort en kwam in de twaalfde minuut naast Tjoba. Daarna ontspon zich een spannende eindstrijd, die voor BKC gunstig leek te verlopen. Het kwam op 7-5, maar on middellijk daarna scoorde Tjoba om in de laatste minuut met een door BKC sterk be twiste strafworp toch nog ge lijk te komen. Doelpunten: Jenny van Haneghem (2x), Karin Hubregtse, Vera van de Broeke, Sonja Faro en Jacco van de Sande. Uitslagen Tweede klas B: Tjoba 5-Seolto 2 5-9. Derde klas A: All Ready 2-Swift 4 6-3, Olympia 2- Tjoba 6 5-6. Vierde klas A: Storm vogels 4-ONDO 3 4-7, Seolto 4- Olympia 3 4-8. Vierde klas B: TO GO 3-Zuidwesters 3 4-6, Animo 6- Atlas 2 1-9. Vijfde klas A: TOP 3- Atlas 3 10-2, BKC 2-Seolto 5 10-8. Vijfde klas B: Animo 7-Zaamslag 2 9-6, Luctor 5-Swift 5 6-8. Vijfde klas C: TOGO 4-NWK 3-5, Tjoba 7-KVK 17-6. Zesde klas A: Atlas 4-Zaamslag 3 7-1, Stormvogels 6- Seolto 7 6-3. Zesde klas B: Storm vogels 5-Zuidwesters 5 6-0, Seolto 6-Volharding 3 11-1. Junioren 1: Blauw Wit-Tjoba 2-6, Luctor-TO- GO 6-8. Junioren 2A: Stormvogels- Seolto 1-9, Animo 2-Zuidwesters 5-4. Junioren 2B: ONDO 2-BKC 10-5. STANDEN: Eerste klas: Blauw Wit 6-9, Atlas 6-7, Luctor 6-7, Seol to 6-7, Tjoba 3 6-7, Olympia 6-5, ONDO 2 6-0. Tweede klas A: Tjoba 4 4-7, BKC 4-5, Animo 3 4-4, Luctor 2 4-4, Stormvogels 2 4-4, Volhar ding 4-0. Het Breskense BKC in de aanval tegen Tjoba 4. In lichte rok Tjoba. FOTO WIM KOOYMAN Van onze basketbalmedewerker AXEL - Voorwaarts ont ving dit weekeinde Mevo'80, de eerste tegenstander van het nieuwe jaar. De Axelse ploeg moest het deze keer doen zonder de ervaren Dik Busch, een gemis dat nogal moeilijk op te vangen bleek. Van beide kanten was het een open wedstrijd, die de gehele eerste helft vrij ge lijk opging. De ruststand was 30-38. In het begin van de tweede helft sloeg Mevo echter volledig los en liep niet minder dan 20 punten uit. De Axelaars leken afge slacht te zullen worden, maar toonden zich mentaal sterk genoeg om in de laat ste zeven minuten nog 18 punten te scoren, met name via Peter Pauwels (20 pun ten) die onhoudbaar was. Helaas voor Voorwaarts kwam de opleving iets te laat en de laatste vijf puntjes bleven achterwege: 59-64. BV Hulst 1 ging op bezoek bij Jumping Crabs 1. Beide ploegen hadden voor de ont moeting 6 punten, zodat het hier in feite om een 4-pun- tenwedstrijd ging. De nood zaak van winst was des te groter, aangezien in de eer ste klas van het rayon waarschijnlijk drie teams zullen moeten degraderen. BVH speelde echter reeds in de eerste helft een verloren wedstrijd. Tot de zevende minuut ging de strijd nog enigszins gelijk op. Daarna liep de ploeg uit Bergen op Zoom snel uit. Bij rust stond het reeds 45-23. In de tweede helft trachtte coach Luc Dierickx de furieuze aanval van de Crabs te ontregelen via persoonlijke mandek king, daarna via een 1-3-1- zoneverdediging, en inder daad leverde dit wat meer rsultaat op, althans in ver dedigend opzicht. Aanvallend kwamen de Hulstenaren minder goed uit de verf en de ploeg blijkt onder meer niet helemaal in staat om mindere dagen van topscorers Karei Doolaeghe (13 punten) en Ton de Booij (17 punten) op te vangen. Weliswaar speelde Jan den Hamer een goede wedstrijd (12 punten), maar uiteraard was dit niet voldoende om de wedstrijd naar eigen hand te zetten. Een tweede nadeel voor BVH vormden de plastic borden - in Hulst staan houten borden - die ervoor zorgen dat de ballen als het ware dood vallen. Jumping Crabs profiteerde naar hartelust van zijn thuisvoordeel en schoot met name in de eerste helft vrij wel constant raak via het bord. De einduitslag was tenslotte 81-58. De dames van Schelde- Spelmoment uit de dameswedstrijd in de tweede klas tussen het Axelse Voorwaarts (lichte broek) en Volhar ding, dat hier op de bucket mikt. Volharding zou zege vieren in Axel met 22-33. - foto wim kooyman sport ontvingen Valkenisse 2, hekkesluiter in de eerste klas. Een confrontatie in de staart van de rangschiking derhalve. De Terneuzense dames speelden met twee junioren en misten zodoen de niet alleen lengte, maar vooral ook routine. Valke nisse profiteerde van beide gebreken vooral in de eerste helft: 15-25. De tweede helft eindigde in het voordeel van Scheldesport (15-14), maar de marge was te groot: 30- 39. Scheldesport 2 behaalde een gemakkelijke uit-over- winning bij het zwak spe lende Mevo 2. In een matige wedstrijd liep de Terneu zense reserveploeg in de eerste helft gemakkelijk uit tot 14-30, vooral via Grusé de Grave en Jack Fathemo- hammed (beiden 14 punten). De tweede helft verviel in gepruts en gepraat langs beide zijden, waaraan het abominabele optreden van het arbitrale duo in hoge mate schuldig was. Eind stand: 24-48. Operatie 2 kwam te laat opdagen bij Valkenisse 4 en kreeg twee punten in min dering. De dames van het eerste team deden het beter door Marathon 3, dat twee punten boven de Oostburgse dames geklasseerd stond voor de wedstrijd, te ver slaan met 11-28. De eerste helft liep vrij gelijk op (8- 10), maar leek voor Operatie een slechte wending te krij gen toen Jenny van de Velde geblesseerd het veld moest verlaten. In de tweede helft speelde de ploeg met slechts vijf speelsters, maar zowel conditioneel als speltech- nisch verhieven de Oost burgse dames zich gemak kelijk boven hun tegenstan ders. Met name Liliana Goossens en Captain Marja van de Linde schoten prima van afstand en verzekerden zodoende de eindoverwin ning. Goed nieuws overigens voor de Zeeuwsch-Vlaamse dames-junioren. Operatie is druk bezig aan de opbouw van een juniorenteam en beschikt nu al over een achttal speelsters. De eerste contacten zijn reeds gelegd voor eventuele wedstrijden. van onze sportmedewerker KRUININGEN - Werner Wieme boekte zaterdag een imposam en verrassende zege in de veldrit die gehouden werd in het ti creatiegebied De Inkel bij Kruiningen. De Zeeuwsch-Vlamuj toonde zich op het drassige parkoers heer en meester in het vel van profs en amateurs dat uit achttien man bestond. „Voor mi was het traject deze keer wat te zwaar", bekende Jan Poley, dj enkele weken geleden in Rilland nog sterk domineerde, maan behalve Wieme, ook de Brabanders Van Vlimmeren en Schet voor moest laten gaan. Laatstgenoemd drietal was destijds Rilland niet present, zodat er voor Jan Poley geen vuiltje aan lucht was om toch de officieuze Zeeuwse titel in de wacht te sl pen. Zijn vierde in successie. Vorig seizoen klasseerde Poley namelijk ook als eerste in de Zeeuwse crosscompetitie en d; voor had hij twee keer als junior de titel voor zich opgeëist. door Eddy de Schrijver VOGELWAARDE - HW24 Hikt op weg naar een moge lijke titel. In Vogelwaarde monde de ploeg van George Ouwels zich duidelijk de betere en van de 1-3-over- winnlng valt dan ook wei- te zeggen. HVV'24 ver filmde wel in de tweede helft aanvallende impulsen op de grasmat te leggen. Spelen zonder risico was het en de bal verdween dan ook menigmaal in handen van goalie Jos van der Kinderen. De eerste helft bood het pu bliek genoeg amusement. Na de pauze was er echter maar bar weinig verwar- mends te noteren. De streekderby tussen Voi leèl wo| tij lii visi bei per mo gel zet len Vis in I De tus Dit seizoen werden slechts twee wedstrijden in deze win tercompetitie gehouden in on ze provincie en omdat het reglement voorschrijft dat men aan alle wedsatrijden moet deelnemen om in aan merking te komen voor de eindklassering, mist men daarin onder andere de naam van Werner Wieme. De cou reur uit IJzendijke, die deze winter ook reeds aan een aan tal Belgische veldritten deel nam en daarin tot redelijke resultaten kwam, voelde zich op het zware parkoers in De Inkel blijkbaar in zijn ele ment. Reeds na de eerste door komst streed Wieme samen met Poley en SChenk in de frontlijn. Een ronde later had ook Mario van Vlimmeren zich vooraan gemeld, maar na vier ronden was het al duide lijk dat niemand bestand zou blijken tegen het geweld dat Wieme ontketende. Gedeci deerd had laatstgenoemde zich van de leiding verzekerd en stond deze niet meer af. Interessant was alleen nog de strijd om de volgende ere plaatsen met daarin Van Vlimmeren in de hoofdrol. Hij bleef in de slotfase sterk over eind tegen zijn naaste concur renten Schenk en Poley ter wijl Kees de Nooyer op een verdienstelijke vijfde plaats beslag wist te leggen. Bij de junioren vertolkte Patrick Tolhoek opnieuw een hoofdrol. De concurrentie was voor hem toch zwaarder dan in de eerste cross in Rilland. Met geringe achterstand hield namelijk Patrick van Passel geruime tijd op fraaie wijze zijn tweede positie vast, maar moest daarna door een mankement aan zijn fiets de strijd opgeven. Bijzonder spij tig voor de furieus strijdende Zeeuwsch-Vlaming, die een goede indruk achterliet. Tol hoek won met voorsprong op de verrassend goed marchi rende Jan Blok, die nog v< John Leijs binnenkwam, wijl Conno van de Sande een knappe vierde plaats slag legde. Bij de nieuwelingen slechts twee deelnemers toonde zich ook nu Peter Ksi de sterkste en bij de liefhei bers won voor de veertient| keer dit seizoen de Roosenda: Ier André Dekkers. Sjaak Kok eindigde nu als twi maar omdat hij destijds ri in Rilland zegevierde, was ruimschoots voldoende eerste te worden in de totaal stand. Ook bij de trim: van onze sportmed DENBURG - Op een door de v ipeelbaar terrein, hielden Aardenl teren keurig in evenwicht. Met de at bepaald niet mopperen, want ,ch Wim Blaakman .-trainer Cor te- langs de lijn, had vooral in de ging de zege naar een Bra ba: ,t Spel. Het grote probleem bfj de der, namelijk André Lange: hter nog steeds de afwerking. Di berg. Frans van de Berge wei^galftal minuten voor het Indrukkei gen immers knalde Henk Ottens kruising, en leek de aanvallend mi handen achter te blijven. Een stri hier Zeeuws crosskampioen, Uitslagen Profs en amateurs: w. Wieme, IJzendijke; 2. op 1.071 izeijn nadat Benny Pielaet in de 1 van Vlimmeren, Hoeven; 3. Op li I,. Schenk, Huijbergen; 4. J. Pole Kruiningen; 5. op 2.08 K. i Nooyer, Aagtekerke; 6. op een ra td neergehaald, bracht een zestal i echt vaardigheid In de sport terug. Het begon voor de thuisjon- de _R. Karelse, Kruiningen; 7.1 m erg goed, want de Roo- tndaalse arbiter Van Meel Anraad, Oud-Gastel; 8. J. leuwsvlaamse derby ge- 1. P. Tolhoek, Yera^end, toen Rick Henry op Piet de Rijcke weg- uurde. De rechter midden- slder deponeerde de bal ef- ctvol in de verste hoek, voor- ij de totaal verraste Hoofd tand. Junioren ke; 2. op 43 seconden J. Blok, KnJLjhjg ningen; 3. J. Leijs, Oud-Gastel,"^ C. van de Sande, IJzendijke; 5. Gunst, Yerseke. Nieuwelingen: 1. P. Kant, ft land; 2. J. de Bruiijne, Rilland. Liefhebbers en veteranen: 1.1 SSt-doelman Mark Pilaet, een voorzet verwachtte, Aardenburg, moreel ge- Dekkers, Roosendaal; 2. S. de Ko Lewedorp; 3. J. Tolhoek, Yersek 4. L. van de Parel, Yerseke; 5. van der Ploeg, Goes. - - Trimmers: 1. A. langenberg, 9 erkt door deze vroege opste- sendrecht; 2. F. van de Bei? :r, wilde meer. Met Jack Pa- Krabbendijke; 3. S^Rommers, Bi jaen en Rick Henry constant nspeelbaar, werd Hoofd- aat terug gedrongen. Het obleem was echter dat men land; 4. R. Pleijte, Nieuwdorp;5, Simons, Goes. Eindstand: Profs en amateurs: en officieus Zeeuws kampioen: Poley, 27 punten, 2. K. de Nooijftoraan geen raad met de bal 25, 3. R. Karelse 20, 4. J. de Mun: 20, 5. R. Verboom 13, 6. S. Aartsl as rin7if.hthaar Tie lan» t» Kok 9,8. D. Uijl 6,9. A. Kir as onzicntbaar. Lie lange, te 7. S. de Kok 9, vink 3 punten. Junioren: 1. P. Ti hoek 20,2. J. Blok 15,3. M. Gunst 4. J. de Jonge 14, 5. E. Koets ten. Nieuwelingen: 1. P. kant 24 J. de Bruijne 18 punten. Liefhet bers en veteranen: 1. S. de Kok! 2. J. Tolhoek 17 punten. Trimnw 1. F. van de Berge 19, 2. J. Sim» 15,3. R. Pleijte 14,4. S. Rommersl 5. H. Vreeke 9 punten. ■unstj van onze sportmedewerker 'S-HEERENHOEK - Grote belangstelling, zowel van de van de renners als van. het publiek bestond er voor de forun avond van de ZRTC Theo Middelkamp en de voorstelling van< nieuwe sponsorploegen. Dit alles vond plaats in Kiekieris in Heerenhoek, het ontspanningscentrum dat evenals vorig jaar sponsoring op zich neemt van een amateurploeg, deze keer si men met Clark. De Middelkamp-amateurformatie is inmiddf uitgebreid tot 32 man. Kiekieris alleen neemt dit seizoen tevens 18 junioren en twee dames onder zij hoede. De voorstelling van de ploegen die een uur in beslag nam, werd gevolgd door het behan delen van diverse onderwer pen door deskundige forumle den. Dokter Zwartelé die on der andere ook Jan Raas me disch begeleidt, bracht inte ressante aspecten naar voren wat betreft de voeding van de renners zowel in de opbouw fase naar het wedstrijdseizoen toe, als tijdens laatstgenoemde periode. Uiteraard maakt een en ander nogal verschil ten opzichte van een topsporter of van een zogenaamde trimmer, die louter voor zijn plezier een tochtje maakt. Zwartelé, die speciale voedingsschema's heeft samengesteld, schonk deze aan de wielerclub Theo Middelkamp. Sportmasseur Marius West- strate deed uit de doeken dat mensen in deze functie vrijwel altijd het volledige vertrou wen krijgen van de coureurs. „En dat mag nooit worden be schaamd", aldus Weststrate, die er aan toevoegde: „Een masseur moet kunnen zwijgen tegenover de buitenwacht en alleen maar op het oog hebben de eventuele problemen van de betrokken coureur". SVV, Mevrouw Bakker-Verhuls1 wees erop dat zij als fysioth®|®el rapeute niet aleen een heeft om blessures te genezi maar ook om te voorkom® De bekende wielertraine' Henk Vogelaar uit Steent)®' gen besprak vele mogelij den wat de oefenstof betref en toonde zich bereid om zij' ervaring in de loop van dej® ren opgedaan, over te dragf aan degenen die nu bij 1 Zeeuwse wielerclub voor trai ning en begeleiding gaan gen- Interessant was ook de uiv eenzetting van profrenner W van Vliet, die als gast was genodigd. Van Vliet, die op' jarige leeftijd op de klom en de laatste vijf jaar beroepsrenner acteert, gafvt le belangrijke tips die kunne" bijdragen tot het al of niet s® gen van een wielercarrié® Volgens Van Vliet nog een de meest keiharde takken sport, die een bruisende en® gie vraagt en een nooit af®' tende wilskracht. Door aanwezigen werden vele vj1 gen gesteld aan de forumled® en de klok was bijna rond weest toen voorzitter Jan Osta iedereen dank bra® «en. voor zijn inbreng op deze le® zame avond, die zeker eenv® volg krijgt. 11' racefi® ist. Met name Henk Begijn win onze sportmedewerker OSTBURG - Zowel bij de A- B-junioren werkten de ofdklassers afgelopen zater- ig maar weinig wedstrijden In de hoofdklas A-junioren opte Zierikzee Al Middel- Al met 1-0 en moest hek sluiter Hontenisse Al de tast laten aan Terneuzen Al ■3). In de regio BI wees Terneu- nse Boys BI het bezoekende 'nge BI met 2-0-nederlaag fng en in de regio B2 werd i arme Yerseke BI met liefst afgedroogd door Zierikzee wm onze sportmedewerker 11LST - De zes teams die za- Mag 15 januari in Hulst uit ïten gaan maken wie win- r wordt van de KNVB af- 'ing Zeeland-damesvoetbal- *er voor veldteams, zijn be nd. In Hulst waar de regie van voorronden waar 18 teams :e» n deelnamen in handen was h Jan Franken, plaatsten ;n voor de finalepoule GDW 1, GDW 2 en Meeuwen. Van deze vier *ms die een halve competitie •hoesten werken, viel de «se equipe af, terwijl de er'ge drie zich plaatsten de finalewedstrijden. De ntrale leiding was hier in iaën van het trio Dalmijn, ■foraeken en Pluym. ta Kruiningen kwamen in voorronden 19 teams bin- n de lijnen. Ook hier gingen vier poulewinnaars over de finaleronde waarvan weer één team af moest val- j-. Onder regie van Kees en het arbitrale duo *nbakker en Van Eenen- drongen Oostkapelle 1, 1, SKNWK 1 en Vlissin- door in de beslissende Uiteindelijk was het m kapelle dat hier af moest i va' Sïïl ®re ge

de Stem | 1983 | | pagina 14