Trainer St. Etienne ontslagen Monsterzege tennisploeg Anderlecht en Standard uitgebekerd Willem II praat met belastingen Bastiaannet te sterk Klein verlies Swift Jacobsen traint weer DF. RWMsncyit Uitslagen I bandstoten Kraay trekt brief in Smuda Duits kampioene ÏINA SPORT 2 MAANDAG 10 JANUAR11983 T11 PAGINA SPORT 3 door Hein Groothuis [oorburg 0 0 [Hon 0 Martinus 6 0 0 0 /albovol ulshof nds ^mpioen Selectieduels Olympisch team uitslagen plus standen ENGELAND buitenlands voetbal SPANJE ITALIË PORTUGAL SCHOTLAND oto vulden 68.000 deelne- formuller in. Zij brachten ilden op met 128.000 gui de prijzen. TOTO 6EUJK van onze sportredactie ,A1NT-ETIENNE - Robert Herbin, trainer i van de voetbalclub Salnt-Etienne, is zondag ontslagen door Joseph Sanguedolce, de com munistische burgemeester van de gelijknami ge Franse stad. Met Herbin moet manager Bernard Gardon hij* de club verdwijnen. Sanguedolce ontkende dat het ontslag van beide elftalbegeleiders een politieke zaak zou zijn. „Het gedrag van Her- i bin de laatste tijd was niet langer te tolereren. In het belang van de club was zijn ontslag noodzakelijk". Saint-Etienne, eens bijna Europees beker winnaar en de nachtmerrie van PSV, kwam de laatste maanden in opspraak toen allerlei frauduleuze handelingen van voorzitter Ro- cher aan het licht kwamen. Gelijktijdig ver toonde de prestatiecurve van het topelftal een sterk dalende lijn. Op het moment dat de kas leeg bleek te zijn, sprong het stadsbestuur in de perikelen van de voetbalclub. De stad houdt de club op het ogenblik in leven. „Hier kunnen we geen trainer bij gebruiken, die dertigdui zend franken (twaalfduizend gulden) per maand verdient en het bovendien niet goed doet. Het publiek wilde dat de trainer wegging. Aan dat verzoek hebben we voldaan", ver klaarde de burgemeester. VENLÓ (ANP) - Heinz Mostert, vrije verdediger van FC VVV, kan rekenen op een fikse boete van zijn club na zijn derde gele kaart in de wedstrijd tegen PSV. Enkele minuten voor tijd maakte Mostert bij een vrije trap tegen VVV enkele aanmerkingen op de leiding van scheidsrechter Van der Laar, die de arbiter niet nam en met een gele kaart bestrafte. Technisch leider van FC VW, Wiel Teeuwen, vond dat zijn vrije verdediger door zijn onnodige aanmerkingen het elftal voor het begin van de derde perio- detitel flink gedupeerd heeft, omdat Mostert nu ieder geval een schorsing te wachten staat. van onze sportredactie VLISSINGEN - De Nederlandse tennisploeg heeft dit weekeinde in de Jarinohal in Vlissingen een verpletterende overwinning van 11-1 behaald op België. Na de eerste zes partijen van zaterdag was de stand 6-0. Zondag verloor alleen de nationale kampioen Huub van Boeckel in drie sets van de Belgische titelhouder Bernard Boileau. Het was de eerste maal dat op het toernooi om de Kings Cup kan dienen. Nederland start dit evenement donderdag in Gorinchem tegen denemar- ken. het jaarlijkse treffen in deze periode van het jaar werd ge houden. Normaal staat Neder land - België voor de maand september op de kalender, maar sinds kort speelt zich in die maand de nationale club competitie af. Spelen in begin januari heeft als voordeel dat het tevens als voorbereiding LONDEN - Heinz Gü- thardt en Balazs Taroczy heb ben zondag in Londen hun WCT-wereldtitel dubbelspel geprolongeerd. Ze wonnen in llllUllUIIIUIIIIIUIIIimilUIIUIIIIIIillllllllllllllll Cijfirspal ide wedstrijden zijn: 11 19 - 21. Toegevoegd: 12. Iden. Tweede ronde (Poule B): V8|200 25 41 8.00 Velthuis143 25 29 5.72 E Bonders200 22 44 9.09 M De Kleine196 22 68 8.90 Is: 728992. I Derde ronde poule-a: I! Arnouts189 15 46 12.60 vultmk200 15 90 13.33 I! Havermans200 39 42 5.12 Hoekstra131 39 20 3.35 Eindstand: Vultirrk5 90 7.79 2 Arnouts 4 87 13.08 rende getallen: 6 - 10 - 14 - 13. Havermans2 42 5.46 1 30. Reservegetal: 13. Ruim I 4 Hoekstra1 32 5.00 deelnemers legden 3,3 mil- ilden In. Voor de prijzen Is I Derde ronde poule B: 6 gulden beschikbaar. I De Kleine...102 19 29 5.36 velthuis200 19 81 10.52 I Bongers 200 19 49 10.52 Vet119 19 34 6.26 Eindstand poule B: E- Bongers.....".:6 52 10.71 I 2. Vet4 65 7.63 ende getallen waren: 5-6 3 velthuis2 81 7.13 28 -41. Reservegetal: 26. De Kleine0 68 7.43 I Eerste llnaleronde: - - - -II vet200 18 51 11.11 Vultink143 18 53 7.94 I Arnouts -,......„.200 18 54 11.11 lende getallen zijn: 15 - 18 - I BonSers196 18 70 10 88 25 - 32. Reservegetal: 29. I tweede llnaleronde: Vultink200 20 17 10.00 I Arnouts58 20 9 2.90 I Bongers 200 11 84 18.18 II Vet100 11 39 9.09 derde ronde llnalegroep: I Arnouts 200 11 71 18.18 slag van het supertrio, ion- I Vet82 11 33 7.45 lopen in de Florlssant-prljf I Bongers126 16 22 7.87 •aan van Hilversum, is: 1. nr. vultink200 16 64 12.50 ants D (A. de Wrede), 2. nr. I otary (J. Wagenaar), 3. nr. 6 Eindstand: van Alphen (A. van der 1 i Vultink4 64 10,05 i. Omzet: 167.141 gulden, uit- I 2 Arnouts 4 71 9.34 ig: 2387,70 gulden. 3 Bongers2 84 11.60 4 Vet2 51 9.55 I IWIII SPEL 77 Hans Vultink troeft jeugd af SCHAGEN - De jeugd heeft weer volledig het besef dat er nog terdege rekening moet worden gehouden met Hans Vultink. De 45-jarige Gelderlander, die vo rig seizoen geen enkele titel voor zich wist op te eisen, troefde de jonge talenten Jan Arnouts en Jos Bongers tijdens het nationale kampioenschap bandstoten af op een wijze, die respect afdwong. Vultink, die eerste werd dank zij een beter algemeen gemiddelde dan Ar nouts (10.05 tegen 9.34), liet het bevriende tweetal vol maakt kansloos, nadat hij in de finalegroep van start was gegaan met een nederlaag tegen Piet Vet. Vultink overvleugelde zo wel Bongers als Arnouts voor namelijk door een ijzersterke defensie. Elke misser van de Needenaar leverde onherroe pelijk een slechte positie op. Het stelde zowel Bongers als Arnouts voor onoverkomelijke problemen. Arnouts, die tever geefs trachtte met hetzelfde wapen terug te slaan, greep daardoor uiteindelijk naast de eerste plaats. Ontmoedigd zei de kasteleinszoon na het pak slaag (200-58), dat hij van Vul tink had gekregen: „Ik kreeg geen goede bal en op mijn ver dedigen had hij bijna steeds een antwoord". Bongers, die voor zijn laatste partij (tegen Vultink) de beste kaarten bad - hij had veruit het hoogste moyenne voor de slotseance - groef zijn graf door veel te laat naar de carrotte te grij pen. De laatste twee partijen in de sfeervolle zaal van het Schager regiocentrum De Noordkop, dat drie dagen lang innende getal: 8812810. EREDIVISIE DAMES roorburg-VCH 3-0 IVC-Orion 2-3 ludosa-VCC 3-0 Dynamo-Valbovol 3-0 Wartinus-DVC 1-3 longa '59-AMVJ 1-3 rc 10 10 0 0 20 30- 5 10 8 2 16 26- 9 10 8 2 16 25-15 10 6 4 12 24-18 10 4 12 22-16 10 6 4 12 21-21 VMVJ 10 4 6 8 21-20 10 4 0 6 8 15-23 .onga'59 10 3 0 7 6 15-23 /CH 10 3 0 7 6 14-25 /VC 10 2 0 8 4 14-27 /CC 10 0 0 10 0 5-30 kvantl Lebbeke dames bleken liet opgewassen Bt na een rust in de tweede ging naar 19-5. Ik blonk aan de pns uit met zes Sportredactie - In de laatste van Ahoy' op h Elshof in Rot- rlands wieler- hter de derny ■s geworden. De shof, die op het ent had inge- e voor bijna 3000 de concurrentie rstana. Limburger Leon n dezelfde ronde ok hij moest ech- volle ronde op de shof toegeven. In ging over dertig idigde Ron Groen te toch boeiende rd ontsierd door met de voormali- Theo van Tol. Bij tging van een van anders nam van vlucht tot ontoe- lanoeuvres. Hij ïn gediskwalifi- van onze sportredactie TILBURG - Binnen enkele maanden hoopt Willem II de onder handelingen met de fiscus met een positief resultaat af te ron den. De Tilburgse club is momenteel druk doende om de schuld - j eisers straks tevreden te stellen. Eind vorig jaar werd onder andere een actie in het Tilburgse bedrijfsleven gestart. Als streefbedrag werd 250.000 gulden aan-' gehouden. Inmiddels heeft Willem II echter al meer dan drie ton binnen. Voorzitter Wim Groels: „De actie heeft tot nu toe 325.000 gulden opgeleverd. Niet slecht. Bovendien lopen de voorberei dingen voor de actie, een veiling, die in maart gehouden wordt j eveneens goed. Maar er moet nog veel binnen komen. Want als de(iseus werkelijk alles tot de laatste cent wil hebben, is het ge daan met Willem II. Met de BVG is inmiddels het meeste gere geld". Om die fiscus zo snel mogelijk tevreden te stellen, heeft Wil lem II onder andere de geblokkeerde subsidie van de gemeente Ivier ton inmiddels) nodig. Wim Groels: „Daar werken we hard aan. Wellicht komt die subsidie binnenkort weer in de raad. Als ':.'S die vier ton krijgen, zitten we een eind op de goede weg. An ders blijft het erg moeilijk". van onze sportredactie DORDRECHT - Johan Bastiaannet heeft in het eerste weekein de van de halve finales voor het Nederlands kampioenschap dammen In Dordrecht al aangetoond eigenlijk niet in deze cate gorie thuis te horen. De Amsterdammer won [weemaal op grootmeesterlij- «e wijze, achtereenvolgens vart Van Leeuwen en van Van den Borst. Daar Bastiaannet vofig jaar echter in de natio- nale titelstrijd niet van de Partij was moest hij zich weer kwalificeren. Tn groep I begonnen Jos Sokkel en Auke Scholma i!etk. Scholma had in de eer- i!e ronde pech dat hij in een setere stand nog remise aan I bronstring moest toestaan. De uitslagen: [["slagen: Eerste ronde: Groep 1: 'a|l Tilborg (Tilburg) - Van der Aooy (Woerden) 1-1 Passchier vtidhoven) - Heusdens (Schie- dpmi 0-2 Stokkel (Huissen) - Van uusseldorp (Amsterdam) 2-0 Boom Apeldoorn) - Smeenk (Rotterdam) '"'■Scholma (Groningen) - Bron- Wilg (Leiden) 1-1 Groep 2: Ver b's (Haarleem) - Luteyn (Den baag) o-2 Capelle (Groningen) - fdlekamp (Groningen) 1-1 Van -eeuwen (Aalsmeer) - Bastiaannet Amsterdam) 0-2 Van der Borst utrecht) - Brouwers (Roosendaal) Morsink (Nijverdal) - Bakker [A'blasserdam) 1-1 groep I: Van "er Kooy - Bronstring 0-2, Smeenk Scholma 0-2 Van Dusseldorp - :J°tr: ui Heusdens - Stokkel 0-2 Ti'borg Passchier 1-1 Stand "P de kop na twee ronden: 1. kokkel 4 punten 2. Scholma en ?rotistring 3 Groep II: Luteyn - 'kker. 1-1. Dollekamp - Van reeuwen 1-1 Vermin - Capelle 2-0 "touwers - Morsink 2-0 Bastiaan- - Van den Borst 2-0 Stand aan de kop na twee ronden: 1. Bas tiaannet 4 punten 2. Luteyn en Brouwers 3 een uitstekende bezetting ken de, hadden voor topspanning kunnen zorgen, doordat alle vier de spelers twee punten hadden en dus nog uitzichten op de titel. Van spanning was echter totaal geen sprake. Het werd een anti-climax, doordat Hans Vultink een raketstart had tegen Jos Bongers. Door series van 41, 64 en 59 bouwde de speelautomatenhandelaar in slechts vijf beurten een riante, praktisch onoverbrug bare voorsprong van 165-43 op. Het was een ontwikkeling, die vooral Jan Arnouts met le de ogen aanzag. De Westbra bander had namelijk bij winst van Vultink een minieme kans op de eerste plaats. Hij moest in zijn treffen met Vet, dat hij van het begin af volledig naar zijn hand zette, tien beurten minder gebruiken dan Vultink tegen Bongers. Arnouts vocht voor zijn kleine mogelijkheid als een leeuw. Nadat hij in de elfde beurt gefinisht was en een snelle blik op het score bord van de partij Vultink - Bongers had geworpen, die op dat moment een stand van 193-108 na vijftien beurten aanwees, had hij echter direct door dat het voor hem geen haalbare zaak was. De beves tiging kreeg hij enkele minu ten later, toen Vultink de 200 caramboles volmaakte. Een triomfegbaar van de Gelder lander volgde, zo zeker was hij ervan dat Bongers, die enkele uren eerder een voortreffelijk optreden tegen Piet Vet had gemaakt, in de nabeurt niet meer voldoende terug zou kunnen doen. Iedereen kon dat trouwens constateren, want Bongers straalde na de snelle grote achterstand, totaal geen vertrouwen in eigen kunnen meer uit. Vultink, die Bongers voor het tweede achtereenvolgende jaar van deelname aan het Europees kampioenschap af hield, bewees overigens in Schagen weer eens dat je met pure klasse alleen toch heel ver kunt komen bij het biljar ten. Van een gedegen voorbe reiding was bij de Needenaar, die in de top van Noord-Hol land zijn 45ste persoonlijke titel in de wacht sleepte, geen sprake geweest. Onbezorgd keerde hij pas het afgelopen weekeinde van een winter sportvakantie terug. De paar dagen, die hem nog restten waren bij lange na niet vol doende om hem nog op tijd in vorm te brengen. Het zat hem echter mee - voor hetzelfde van onze sportredactie TILBURG - Willem II hoopt over enkele weken weer de be schikking te hebben over de Deense spits Johnny Jacobsen. Jacobsen werd door Willem II op huurbasis (Feyenoord) naar Tilburg gehaald, maar speelde tot nu toe nauwelijks. van onze sportredactie ROTTERDAM - Hans Kraay heeft het bestuur van Feyenoord meegedeeld de brief, waarin hij om een andere functie dan trainer vroeg, als niet geschreven te beschouwen. Kraay kan als trainer niet tegen de spanningen van een wedstrijd. Hij trok zijn brief in na een gesprek met de nieuwe voorzitter van Feyenoord, Gerard Kerkum. Het bestuur van Feyenoord wil wel op korte termijn de plannen van Kraay weten. Zijn contract loopt aan het einde van de competitie af. Kraay heeft een optie op verlenging. De 'vrienden van Feyenoord', die vorige zomer veel geld fourneerden voor de aan koop van nieuwe spelers, willen dat Kraay bij Feyenoord blijft, in welke functie dan ook. de finale van het Ameri kaans Mexicaanse koppel Brian Gottfried Raul Rami- rez: 6-3, 7-5, 7-6. WASHINGTON - De" Westduitse Sylvia Hanika heeft zich verrassend ge- t plaatst voor de finale van het damestoernooi van Washing ton. Nadat zij eerder de Tsje chische Hana Mandlikova had verslagen, zegevierde zij za terdag in de halve finales met 6-7,6-3,7-5 over de als tweede geplaatste Andrea Jaeger. In de derde set haalde de als zes de geplaatste Westduitse een achterstand op van 2-5. Ze zei na afloop: "Bij die stand was n ik nog altijd maar één door braak achter. Toen ik begon op te lopen en de punten zelf ging maken, kreeg ik meer zelfvertrouwen. Hanika's tegenstandster in de finale is de als eerste ge- I plaatste Martina Navratilova. Deze versloeg de niet-geplaat- I. ste Amerikaanse Mary Lou Piatek met 6-1,6-3. ROSEMONT - Bij het in- vitatietoernooi van Rosemont (Illinois) heeft Lendl zaterdag de vroegere tenniskoning Björn Borg de grenzen van diens huidige mogelijkheden getoond. Hij versloeg de Zweed voor.,: 15.000 toeschouwers met 6-1, 7-5. ,aüt VOETBAL MVV heeft zondag in een vriendschappelijke wedstrijd' tegen Bayer Leverkussen ge lijk gespeeld met 2-2. De rust- stand was 1-1. Het scorever loop was: Massot 1-0, Wogto- wicz 1-1, Waas 1-2, Driessen 2-2. Scheidsrechter: Smeenk. Toeschouwers272. h' Eerste-divisieclub Heracles verloor zondag op eigen veld een oefenwedstrijd tegen PEC Zwolle met 0-4 (0-2). Kees van Kooten, zaterdagavond nog in actie met Go Ahead Eagles, zorgde voor de eerste Zwolse treffer. Van der Hengst eh Riemens (2) maakten het kwartet vol. n: Hans Vultink geconcentreerd in actie in zijn partij tegen Jos Bongers. geld had hij de finalegroep niet gehaald - tijdens de pou le-wedstrijden, die hij onge slagen beeindigde. Hoekstra, tegen wie hij een remise be reikte, en Havermans ver zuimden met hem af te reke nen. Naarmate hij meer par tijen had gespeeld, kwam Vul tink er steeds beter in. Op de laatste twee dagen zat hij bij na weer op zijn oude niveau. De topvorm was er echter niet. Vultink: „Ik heb het hele toernooi niet echt zeker ge speeld. Het was te ziert aan het feit dat ik veel gemakkelijke ballen miste. Te weinig trai ning is de enige oorzaak". De Gelderlander, die nooit erg veel heeft moeten doen om in de top mee te draaien, prak- kizeert er overigens niet over om voor volgende nationale kampioenschappen - in de vijfkamp komt hij waar schijnlijk niet uit - de zaken veel serieuzer aan te pakken. Vultink: „Het vorige seizoen was ik 25 jaar ereklasser en - FOTO ANP toen vond ik het zat. Ik heb geen zin meer om een paar uur per dag te trainen. Een paar dagen voorbereiding vind ik mooi. En dan kijk ik wel waar ik uitkom. Als ik vijfde of zes de word, is het ook goed. Voor de internationale kampioen schappen - nu dus het Euro pees kampioenschap in Ma drid en het wereldkampioen schap in Rucphen - maak ik echter een uitzondering. Daar ga ik extra voor oefenen om me nog eens van mijn beste zijde te laten zien". Sigrid Smuda uit Ottobrun is Monika Holzner opgevolgd als schaatskampioene van West-Duitsland (allround). Bij afwezig heid van de oud-Olympische kampioene, die zich nog slechts specialiseert op de korte afstanden, had Smuda geen enkele,, moeite de titel voor zich op te eisen. De blonde Beierse won alle afstanden met grote overmacht en had in de slotstand acht punten voorsprong. De uitslagen van zondag zijn: 1500 meter: 1. Sigrid Smuda 2.16,31 2. Brigitte Flierl 2.22,95 5000 meter: 1, Smuda 8.28,30 2. Angelika Hassmann 8.37,20 Eindstand: 1. Smuda 187.562 punten, 2. Angelika Hassmann 195.461, 3. Miriam Heruth 198.316. ZEIST - Dinsdag 18 januari zal Ger Blok, bondscoach van het Olympisch elftal dat voor taan met semi-prof mag spe len, twee teams uit het betaald voetbal naar Zeist halen. Daar spelen de vertegenwoordigers dan een selectiewedstrijd. Uit die wedstrijd selecteert Ger Blok dan een elftal, dat een week later in het strijdperk treedt tegen het huidige Olvmpisch team. lllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllHIIII Waar die wedstrijd gespeeld wordt, is nog niet bekend. Ge streefd wordt het duel te spe len in het nog nader aan te wijzen stadion, waar ook de interland tegen Liechtenstein (16 maart) gespeeld wordt. Voor de selectiewedstrijd op 18 januari zal Ger Blok een keus maken uit veertig spelers. iiiiiiiuiuiiuiuiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiii van onze sportredactie ROERMOND - Het dames zaalhandbalteam van Swift Roer mond heeft zaterdagavond thuis de eerste wedstrijd tegen Bayer Leverkusen uit West-Duitsland in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen verloren met 12-13. Bij rust was de stand 5-8. Bayer was de gehele wedstrijd superieur. Swift kwam tegen deze zeer gedegen tegenstander niet in het normale spel. Daar kwam nog bij dat Marjo Smeets voor de rust twee straf worpen miste. Na de pauze werd de wedstrijd nog spannend, maar enige uitzichten op een overwinning kreeg de Limburgse landskam pioen nooit. Marja Hendriks in het doel van Swift voorkwam een grote nederlaag. De return wordt volgende week in Lever kusen gespeeld. Hellas heeft zaterdag in Kopenhagen in de eerste wedstrijd van de tweede ronde in het Europese bekertoernooi voor beker winnaars (dames) tegen Frederiksberg IF fors verloren. Het werd 23-13 voor FIF na een ruststand van 11-3. Een operatie hield hem lan ge tijd in Denemarken. Sinds kort is Jacobsen weer in Til burg. Komend weekend speelt Jacobsen met het tweede team van Willem II tegen PSV. Als die test goed uitpakt, zal trai ner Jan Brouwer hem weer in de selectie opnemen. van onze sportredactie BRUSSEL - Twee Nederland se spelers hebben een belang rijke rol gespeeld in de achtste finales van het toernooi om de Belgische voetbalbeker, waar in Anderlecht en Standard Luik van het toneel verdwe nen. International René van der Gijp van Lokeren schakel de vrijwel persoonlijk lands kampioen Standard Luik uit. In de eerste helft maakte Van der Gijp drie doelpunten en raakte bovendien nog een keer de lat boven Preud'homme. De ruststand van 3-0 bleef in de tweede helft ongewijzigd. Anderlecht verloor zijn eer ste Belgische wedstrijd onder het bewind van Paul van Himst, die de ontslagen trai ner Tomislav Ivic opvolgde. In de uitwedstrijd tegen Winter- slag liep Anderlecht in de eer ste helft een achterstand op door Lindsted, die nog voor FC Twente heeft gespeeld. Na rust maakten de Brusselaars, die zonder Ludo Coeck uit kwamen, gelijk door Vanden- bergh. Anderlecht liet de mo gelijkheden op winst daarna liggen, een dure fout, want vlak voor tijd voorkwam oud- PSV'er Van Woerkom, dat de wedstrijd in Brussel moest worden overgespeeld, 2-1. Antwerp en AA Gent zullen hun duel nog eens in Antwer pen moeten overdoen. Thuis club Gent nam door Koudijzer een voorsprong, Fazekas maakte na rust gelijk en in de verlenging werd niet meer ge doelpunt. Club Brugge ging door ten koste van Kortrijk, 0-1, Wellens maakte het doel punt, RWD Molenbeek ver sloeg Tongeren in een uitwed strijd met 3-1, Nico Janssen bracht het laatste doelpunt van Molenbeek op zijn naam. Aalst de laatst overgebleven club uit de tweede divisie kon op eigen veld Beveren een helft tegenhouden. Na rust kwam de winst bij de betere ploeg, 1-0 door Weirauch. De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde In de achtste fi nales van het toernooi om de Bel gische voetbalbeker werden ge speeld, zijn: Winterslag r Ander lecht 2-1, AA Gent - Antwerp 1-1, Lierse - Cerkel Brugge 2-0, Kort rijk - Club Brugge 0-1, Aalst - Be- veren 0-1, Lokeren - Standard luik 3-0, Tongeren - RWD Molenbeek 1-3, Club Luik - Waregem 1-2. In de derde ronde van het En gelse bekertoernooi heeft zich slechts e-e-n verrassing voor gedaan. De hoog geplaatste eerste- divisieclub Nottingham Forest werd uitgeschakeld door Derby County, rode lantaarndrager in de tweede divisie. Pikant detail: Derby werd gecoacht door Brian Taylor, die vele ja ren samenwerkte met forests manager brian clough. Derby won verdiend met 2-0 met doelpunten van Gemmiil (ex- Forest) en Hill. De uitslagen van de wedstrijden in de derde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker zijn: Ar senal - Bolton 2-1, Brighton - New castle 1-1, Blackburn - Liverpool 1-2, Bradford - Barnsley 0-1, Cam bridge - Weymouth 1-0, Carlisle - Burnley 2-2, Charlton - Ipswich 2-3, Coventry - Worcester 3-1, Crystal Palace - York 2-1, Derby County - Nottingham Forest 2-0, Huddersfield - Chelsea 1-1, Leeds - Preston 3-0, Leicester - Notts County 2-3, Luton - Peterborough 3-0, Manchester United - West Ham United 2-0, Middlesbrough - Bishops Stortford 2-2, Newport - Everton 1-1, Northampton - Aston Villa 0-1, Norwich - Swansea 2-1, Oldham - Fulham 0-2, Oxford - Torquay 1-1, Scunthorpe - Grims-' by 0-0, Sheffield United - Stoke 0-0, Shrewsbury - Rotherham 2-1, Southend - Sheffield Wed. 0-0, Sunderland - Manchester City 0-0, Swindon - Aldershot 7-0, Totten ham - Southampton 1-0, Tranmere - Wolverhampton 0-1, Walsall - Birmingham 0-0, Watford - Ply mouth 2-0, West Bromwich Albion - Queens Park Rangers 3-2. De ge lijk geeindigde wedstrijden wor den overgespeeld. deeld met Catanzaro, dat met 0-5 verloor bij Inter. De uitslagen zijn: Avellino - Udi- nese 1-1, Cagliari - Ascoli 3-1, Ce- sena - Napoli 0-0, Fiorentina - Pisa 2-1, Genua - Juventus 1-0, Inter - Catanzaro 5-0, Torino - AS Roma 1-1, Verona - Sampdoria 1-1. De stand aan de kop is: 1. AS Roma 22 punten, 2. Verona 21, 3. Inter 19, 4. Juventus 18,5. Torino en Udinese 16. AS Roma heeft, ondanks een gelijkspel tegen Torino (1-1), de leiding in de eerste divisie van de Italiaanse competitie behouden. De naaste concur rent, Verona, bereikte eenzelf de resultaat tegen Sampdoria. De verrassendste uitslag van zondag was de overwinning van Genua op Juventus: 1-0. Napoli, dat twee dagen gele den zijn voorzitter kwijt raak te en dat drie dagen in trai ningskamp was geweest, kwam in het duel met Cesena uit op een puntendeling: 0-0. De laatste plaats wordt nu ge- Real Madrid heeft op de ne gentiende speeldag van de Spaanse voetbalcompetitie een concurrent naast zich gekre gen: Athletic de Bilbao. De Madrilenen verspeelden door een gelijkspel (2-2) bij Sevilla een punt? terwijl Ath letic de Bilbao bij Valencia met 2-1 zegevierde. Barcelona staat derde met 26 punten en heeft daarmee drie punten achterstand op de twee koplo pers. De uitslagen zijn: Real Sociedad - Gijon 0-0, Malaga - Santander 3-0, Espanol - Salamanca 1-1, Atletico Madrid - Betis 0-0, Zaragoza - Cel- ta 4-0, Sevilla - Real Madrid 2-2, Valladolid - Barcelona 1-3, Valen cia - Athletic de Bilbao 1-2, Osasu- na - Las Palmas 1-1. Na 19 wedstrijden is de stand aan de kop: 1. Real Madrid 29 pnt (37- 15), 2. Athletic de Bilbao 29 (39-21), 3. Barcelona 26, 4. Zaragoza 25, 5. Sevilla 23 (23-15), 6. Gijon 23 (21-14). Benfica heeft zondag in de Portugese voetbalcompetitie fors uitgehaald. De club uit Lissabon won op eigen terrein met 6-0 \jan Braga. Benfica heeft na vijftien wedstrijder) 27 punten. De uitslagen zijn: Benfica - Braga 6-0, Porto - Alcobaca 2-1, Guima- raes - Sporting 4-1, Setubal - Var-..., zim 1-0, Estoril - Espinho 1-2, Sal„ sU gueiros - Boavista 1-1, Rio Ave Amora 1-0, Maritimo - Portimo- nense 0-0. Stand aan kop na 15 wedstrijden: 1. Benfica 27 pnt, 2. Porto 23, 3, ':J Sporting 21,4. Guimares 17,5. Bra ga, Varzim en Rio Ave 16. De kop van de ranglijst van de Schotse eredivisie voetbal heeft zaterdag geen noemens waardige wijzigingen onder gaan. Celtic, dat nog maar net-'J met 1-0 bij st. Mirren zege- vierde, behield zijn drie pun- 1 ten voorsprong op Aberdeen (thuis 2-0 tegen Morton). Dun dee United, nummer drie van de ranglijst, raakte wel verder achterop door met 1-2 te ver-=-w liezen van middenmoter Glas gow Rangers. DE UITSLAGEN ZIJN: 1. Aber-^ deen - Morton 2-0? Dundee - Mot- herwell 3-1, Kilmarnock - Hiber nian 0-2, Rangers - Dundee United 2-4, St Mirren - Celtic 0-1. De stand is: 1. Celtic 19-34 punten, 2. Aberdeen 20-31, 3, Dundee Uni- ted 19-28, 4. Rangers 19-20, 5. FC Dundee 19-18, 6. Hibernian 20-15, 7. St. Mirren 20-14, 8. Morton 20-14, 9. Motherwell 20-13, 10. Kilmarnock 20-9.

de Stem | 1983 | | pagina 11