IK BESCHOUW ME NIET ALS EEN ONTWIKKELINGSHELPER AZVV op weg naar subtop Jeugd-winkelcircuit '82-'83 WINST VAN DE STER jVeJdrit in De Inkel Piet Vonck wil af van „Heintje Davids9'-imago *9 BERT JACOBS IN HONGKONG VERMEULE FAVORIET IN GOESE WALLENLOOP Belangrijk iR11983 duelHWP ►op Forumavond Middelkamp ook Laat tetbal >ERDAG DONDERDAG 6 JANUARI 1983 PAGINA SPORT 2 I Voorts wordt getracht een ervaren profrenner in het pa nel op te nemen. Aanvankelijk zou dat Jan Raas zijn, maar or zijn deelname aan de zes- iagse in Bremen, moest naar eer, plaatsvervanger worden uitgezien. Het is vrijwel zeker dat dit Leo van Vliet wordt. imrnari op de plaats dranglijst Tenniswinst Van Amersbeek door John van Ointher sport in 't kort T14 I ^Jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ 5 Van onze sportmedewerker AXEL - In de landelijke tweede klas van het KNVB- T26 P) - Bettine bij de dames [die de Euro- ie in Boeda. leven. Ook Id opese kam- •rswoude het in Europa, ammersley is voor Valenti- i die haar po- iet gewijzigd jrong maakte ia, die van de |r de zevende behield de Vppelgren de br zijn landge- j Waldner, die lzesde was. De (oran Kalinic I pe naar de der- kalf spelers en leze ranglijsten |t 6 februari in uit in het top zien er als volgt -s de plaats op de anglijst): dames: "koop (Ned) (1), 2. l(GBr) (2), 3. Va- ov) (3), 4. Marie I), 5. Zsu2sa Olah lielle Szabo (Hon) >1 a to va (Sov) (17), §>n) (11), 9. Branka 10. Marie Lind- 11. Olga Nemes |Christin Hellman 1 Kovalenko (Sov) rüger (WD1) (14); I Appelgren (Zwe) Valdner (Zwe) (6), (Jsl) (11), 4. Des- GBr) (4), 5. Istvan 6. Dragutin Sur- Milan Orlowski In Bengtsson (Zwe) 1 (Zwe) (16), 10. Jin- sj) (14), II. Andrzej 12. Ulf Bengtsson Jacques Sécretin nos Molnar (Hon) Van onze schaakmedeioerker TERNEUZEN - Komend weekeinde wordt de vijfde ronde in de schaakcompetitie «resDecId van de Zeeuwse Schaakbond en de KNSB. Het wrste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent speelt een uitwedstrijd tegen SMB. jen belangrijk duel voor de Sasse ploeg, want het heeft de puntjes hard nodig. In de hoofdklas van de Zeeuwse Schaakbond is de ontmoeting van Landau tegen HWP 2 interessant, maar het tal niet gemakkelijk zijn voor ie Axelse schakers. Hoewel debutant Landau in de hoofd- das goed meedraait, Terneu- zen 1 krijgt SVWZV op bezoek. Vlissingen 1 heeft betere pa- sieren in de strijd tegen Zie- •ikzee 1. Koploper in de hoofdklas, Middelburg, ontmoet HWP 3 Sas van Gent, In de promo- ieklas moet lijstaanvoerder- joes 1 op bezoek bij het twee de team van Vlissingen. Lan dau 2 is gastheer voor TOG 1 en Koudekerke 1 gaat het duel aan tegen De Zwarte Dame uit truiningen. zaterdagvoetbal kan AZVV in de eerstkomende wed- Ij strijden de aansluiting met S de subtop weer maken. Za lf terdag ontvangt het in eigen 5 huis Bruse Boys, dat vorig jaar imponeerde en de com- petitie met een vierde plaats afsloot, maar het dit seizoen ff duidelijk moeilijker heeft en §j dan ook onderin de ranglijst bivakkeert. Oe Axelse bri- gade daarentegen doet het een stuk beter en zit stevig in de middenmoot. Een positie die het met keihard werken veroverde en nu zelfs nog kan verster- ken door te winnen van de mannen uit Bruinisse, al is Bruse Boys voor AZW al- tijd een moeilijk te kloppen tegenstander. Het is dan ook geen wonder, dat dit duel met optimisme tegemoet wordt gezien en de Axelaars rekenen op twee puntjes. Een optimisme dat nog werd versterkt door de weten schap, dat volgende week het puntloze NEO'25 op visi te komt. De start in 1983 moet dan ook zonder meer vier punten opleveren. In de derde klas gaat Ter- neuzense Boys op bezoek bij Wemeldinge. Aangezien de gastheren in Terneuzen een 1-1 gelijkspel behaalden, starten ze als favoriet. Maar of ze die rol waard zijn, moet nog blijken. Van oudsher bakken de mannen uit We meldinge er in de tweede helft van de competitie wei nig van. En dat weet Arie Dekker, trainer bij de Ter- neuzense ploeg en lange tijd bij Wemeldinge oefenmees- ter, ook. In dit treffen, dat bijzonder belangrijk is in verband met degradatiezor- gen, zal moeten blijken of Dekker terug moet grijpen naar routinier Peter Simons als spits, of deze stek over kan laten aan de jongere garde. Want één ding is ze ker, de Terneuzenaren scoorden tot nu toe nog te weinig. Meer scoren doen voorlo pig de mannen van trainer Jan Doorns. Hoek draait voortreffelijk en is duidelijk een van de gegadigden voor promotie. In eigen huis moet het dan ook weinig moeite hebben met Krabbendijke. Winst kan betekenen dat de kop bereikt wordt, omdat koploper NTW het tegen Serooskerke verre van ge makkelijk zal hebben. Het zijn juist deze laatste twee teams, die samen met Hoek in de race zijn voor de titel. Winnen is dan ook het de vies waarmee aanvoerder Jan Hamelink en zijn man- nen Krabbendijke tegemoet zullen treden. Minder gunstig staat Zaamslag er voor. Het heeft 1 de rode lantaarn in handen, s al kan deze in theorie (één wedstrijd minder gespeeld) worden overgedragen. Zelfs zaterdag kan deze minder begeerde 'trofee' uit handen 5 worden gegeven. Daarvoor moet dan op eigen terrein wel gewonnen worden van BWR. Een tegenstander, waarvan in Roosendaal to- taal onnodig met 3-1 werd g verloren. Temeer daar dit verlies grotendeels aan eigen schuld te wijten was, moet de revanche meer op S kunnen leveren dan één schamel puntje. illllllllllllllIIIIIIHIIIIimillllUIIIIIIIIIllllllllllllll Van onze sportmedewerker AXEL - De regionale klas in het zaalvoetbal startte het nieuwe jaar met een onverval ste topper. In de Hulsterse sporthal Den Dullaert kwa men de twee koplopers tegen elkaar binnen de lijnen. Beide teams, De Smickel en De Ster, hadden 21 punten vergaard uit 13 duels en de confrontatie tussen de toppers beloofde dan ook wat. Desondanks bracht het duel niet wat het beloofde. De Smickel, dat aanvoerder Henk Maas wegens een knieblessure moest missen - hij komt ver moedelijk dit seizoen niet meer aan de bak - begon te angstig. Daardoor kon De Ster ook in de eerste helft de lakens uitdelen. Beloond werd het 'S-HEERENHOEK - De ZRTC Theo Middelkamp houdt vrij- [agavond in Kiekieris in 's- leerenhoek een forumbijeen- ;omst, waarin de carrière- ilanning van de wielrenner .entraal zal staan. Tevens zul len dan de sponsorploegen van ;enoemde wielerclub worden irgesteld. In het forum hebben zitting ikter Zwartelé uit 's-Hee- inhoek, die tevens discussie- ader is en zelf de sportvoe- ing als onderwerp heeft, irtmasseur Marius West- ate, de fysiotherapeute me- ■ouw Bakker, wielertrainer [enk Vogelaar en Theo Mid delkamp-voorzitter Jan van Osta. UININGEN - In het re- eatiegebied De Inkel bij uiningen wordt zaterdag de eede en tevens laatste vel- ioenschap vangehouden om de officieuze organiseren. Na Zm,vise Trimmers ope- lië en de Vere- Mn daar het wedstnjdpro- diende Canada Pamma "m één uur. Een klein cram als laatste uur later vertrekken junioren r Columbia aan. nieuwelingen terwijl om van kandidaat-voor drl« het startschot officieel op 10 ja- £nkt voor profs, amateurs en maar de FIFA "«lebbers. :1e procedure iets j de eerste cross, die in de- volgens secretaris Fmber in Rilland werd ge- r zal de FIFA het ™uden'is Jan Poley bij de ca- nog deze week «gone profs en amateurs de -t voetbalbonden grote favoriet. Patrick Tol- [et heeft geen zin is bij de junioren de te tot de officiële Poppen man en hetzelfde ;um. De bonden '8™ voor Peter Kant bij de wat te bestuderen ®uwelingen. Evenals Poley het is gunstig dat [«urineerden Tolhoek en Kant rvoor een paar da- P Rilland, waar trouwens ook nnen aanbieden". Hpebber Sjaak de Kok ver kandidaten zullen («ven de anderen uitstak. ans van de Berge lijkt bij de [mmers de beste kansen te Van onze atletiekmedewerker HULST - Piet Vonck heeft in het verleden al vele malen het einde van zijn rijk gevulde loopbaan aangekondigd. „Dit is mijn laatste seizoen", rolde met de regelmaat van de klok uit de mond van de karakterjongen,die jarenlang in eigen provincie een toonaangevende rol in de atletieksport vertolk te. Ook nationaal gezien blies hij aardig zijn par tijtje mee. De laatste tijd is hij wat voorzichtiger geworden in het aankondigen van het einde als at leet. Smalend werd hij wel eens „Heintje Davids" genoemd. Een imago waarvan hij afstand wil ne men. Piet Vonck: „Zodra ik merk dat ze me naar huis lopen, kap ik er definitief mee - FOTO WILLEM MIERAS internationale jitie heeft de offi- ■ldingen binnen den, die de eind- kt toernooi om het maart de FIFA ten hebben inge- lun mogelijkheden, week van april zal iegroep de landen op 20 mei zal hel de wereldvoetbal- zijn vergadering _>lm een beslissing :r het land waar de van het wereld- ichap 1986 wordt ge- DAM - Op de FIDE- jlijst, die de peil er van de interna- ichaakfederatie dn Ann dinsdag heen erd, neemt Jan Tim- gedeelde negende met 2605 punten. Vo- stond Tienman nog Ikampioen Karpo'' le eerste positie me' Zijn landgenoot Kas- tweede met 2690 pi»' door de Joegoslavj' Kjtmeester Ljubojevi' pnt Anderson Hübner en Poloega pet elk 2625 pnt. Pot' Tal delen de zevende iet 2620 pnt. Timman ■nen met Petrosjan en op de negende plaats. Kortsjnoj, die vorig >g derde stond, zakte met Seirawan gedeel- ilfde plaats (2600 piw overige Nederlandets osonko met 2585 de ge' zestiende plaats e11 an der Wiel nog net een >ij de eerste vijftig me' t. TERNEUZEN - De woensdag gespeelde wedstrijden voor het dames-teamtennis in de Braakmanhal leverden enkele spannende partijen op. In poule 1 speelde de kampioen van vorig seizoen, team Van Amersbeek, tegen team Tim merman, hetgeen een over winning opleverde voor Van Amersbeek. De combinatie Janny van Amersbeek/Mariëtte van Rumste versloeg Maggie Tim merman/Liesbeth van Seters (12-7) en Ria Siewert en Janny Dieleman wonnen de race te gen de klok van Yvonne van Straaten en Sari Hamelink (8- 7). In poule 2 speelde GL Shop tegen Isabella, hetgeen winst opleverde voor GL Shop. De uitslagen hiervan waren: Saalmink/Groosman - Bra- venboer/De Meester 10-7, Dui- sardeijn/Du Fossé - De Bokx/Dingemanse 9-8. iiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van onze tennismedewerker KAPELLE - De tennisbond heeft deze win terperiode een aantal toernooien georgani seerd onder de naam Jeugd Wintercircuit 1982-1983. Het komende weekeinde komt ook Zeeland aan de beurt voor de organisatie van zo'n toernooi. In de Jarinohal te Kapelle wordt de gehele zaterdag en zondag gespeeld door de nationale jeugdtennistop tot en met 12 jaar. Het district Zeeland is vertegenwoordigd door vier jongens en vier meisjes, terwijl in totaal 24 jongens en 24 meisjes in de leeftijd tot en met 12 jaar deelnemen. „We gaan uit van een schema van 32, waarbij acht spelers een bye hebben", aldus Arno van Trigt, lid van de commissie gese lecteerd jeugdtennis in Zeeland. „De win naars van de voorronde komen vervolgens uit tegen diegenen die eerst vrij waren, ter wijl de verliezers verder spelen in het troost- toernooi", vervolgt Van Trigt, die hieraan toevoegt dat in het hoofdtoernooi wordt ge speeld om twee gewonnen sets (tie-break bij 5-5) en in het troosttoernooi zullen 'pro-sets' worden gespeeld. De finales zijn gepland zondag om 16.00 uur. Onder de geplaatsten bevinden zich geen Zeeuwen. Bij de jongens zijn de eerste drie geplaatsten Fernon Wibier, Rolf Foucher en Boris Runhardt. Vijfde werd geplaatst de Limburger Pascal Hos, onlangs winnaar van het nationaal fasetoernooi in Goes. Bij de meisjes vormen Bettina Sonneveld, Nathalie Vandierendonck en Karijn Ketelaar de drie sterksten, althans volgens jeugdbondscoach Willem Bos, die de plaatsingen voor zijn re kening nam. De Zeeuwse districtsploeg bestaat uit de meisjes Sandra Begijn uit Hulst, Angela La- tuheru uit Oost-Souburg, Elly Cijvat uit Zoutelande en Elizabeth Buijs uit Oost-Sou burg. De jongensploeg wordt gevormd door Gyon Asselman uit Hontenisse, Wessel Rit- meyer uit Kortgene, Jeroen Verstraeten uit Hulst en Stefan Steyaert uit Oostburg. De spelers kunnen per toernooi een aantal pun ten verdienen en per 1 Vonck: „Ik weet niet wan neer ik er mee stop. Het einde zal voor iedereen, mezelf inbe grepen, onverwacht komen. Kijk, vorig seizoen raakte ik geblesseerd. Op dat moment hing het me de strot uit, maar na een paar maanden gaat het toch weer kriebelen. Je traint met je maats, het gaat weer lekker en je begint er gewoon weer aan. Zodra ik echter merk dat ze me naar huis lo pen, kap ik er mee. Ik ben niet van plan om voor een veertig ste plaats te gaan lopen. Dat druist in tegen mijn aard. Elke keer start ik om te winnen". Ook aan Liet begint van 1983 zit de 35-jarige (in april komt er weer een kruisje bij) boor devol ambitie. Tijdens de jaar wisseling ging de riem eraf, maar half januari hoopt hij er in Breda bij de Nike-cross weer te staan. Eten week later op 30 januari komt hij in actie met 'zijn' RICHAV-équipe in het Franse Lyon, waar dit jaar de Europese clubkampioen schappen worden afgewerkt. „Het zal wellicht de laatste keer zijn, dat we met de natio nale crossclubtitel op zak aan dat evenement kunnen deel nemen. Althans, dat is mijn persoonlijke mening. Mijn teamgenoten denken daar an ders over. We hebben zes jaar als club nationaal aan de top gestaan. De ploeg valt echter uiteen. Zo is onder meer Jo Schout bijna nooit meer be schikbaar, terwijl de rest ook een dagje ouder wordt. Nee, voor mij betekent Lyon het af scheid van de Europese clubti telstrijd". Individueel hoopt hij in fe bruari de kwalificatie af te M CHT - Goed geluimd en [lapjes makend zat hij gis- aravond rond zes uur in de appersstoel. Terwijl de igenaar van de ultra-mo- erne kapsalon in Echt Bert acobs op professionele wij- e coiffeerde, ginnegapte de cgenwoordige trainer van «ko-Hong Kong: „Ik heb impel een retourtje geno- i® om hier een nieuw kap- f ï,'.aten aanmeten, want e chinezen weten niet hoe een schaar moeten hante- en". Reri Jacobs is geen spat wanderd. Hooguit de licht- ruine gelaatskleur ver- dat de Nederlandse amer de laatste maanden prettiger omgeving ^rtoefd heeft. „Toen ik laandag vertrok, steeg het 'n Hong Kong tot bijna Mig graden. Als je dan «r Nederland komt, moet m°, even wennen. Toch nik blij dat ik enige tijd wij vertrouwde omge- kan verblijven. Ge en enkele dagen er tus- Pwt knijpen. Want in i Kong heerst een druk- L an helang, die nauwe- |J Swoorden uit te druk- *n iS" vertelt de voormali- hi'"!ner van FC Utrecht Willem II. wieden jaar werd Bert door Seiko-baas Wong gecontracteerd om in de Britse kroonkolonie twee seizoenen het speelgoed van de steenrijke Wong te coa chen en te trainen. „In het begin heb ik moeten afzien. Als Europeaan, zeker als je het Nederlandse klimaat ge wend bent, is het moeilijk aanpassen aan het tropische klimaat. We trainden en speelden bij een tempera tuur van meer dan dertig graden. De trainingskampen in Maleisië en China waren echter waardevol", aldus Jacobs. Erg veel problemen om zich te acclimatiseren, had Bert Jacobs niet. Begrijpe lijk, want Seiko had inmid dels al vijf Nederlandse spe lers onder contract. Jan Ver- heijen, Karei Bonsink, Peter Gerards, Theo de Jong en Joop Wildbret waren geen onbekenden voor de rossige oefenmeester. Bovendien reisde ex-Roda JC-spits Dick Nanninga tegelijker tijd vorig jaar in juni met zijn oud-trainer naar het oosten. „Het gaat goed met Seiko. Afgelopen zondag hebben we pas de eerste keer verloren. Het was de 25ste wedstrijd. Voor mijn baas telt maar één ding: winnen. Goed, in Nederland staat de prestatie ook op de eerste plaats, maar op een andere wijze". Heeft dat iets' te maken met de ontelbare Hong Kong-dollars die in Seiko geïnvesteerd worden? „Neen", antwoordt hij aan vankelijk, „maar", vervolgt hij snel, „er wordt niet slecht verdiend. Echter niet die be dragen die de ronde doen. Toegegeven, in Hong Kong is het parool: business, busi ness. Maar mag het. Ik heb er geen problemen mee, dat er prestaties geleverd moe ten worden. Wie werkt, wordt beloond. Ik begin iedere ochtend rond zeven uur met de trainingen, want behalve het eerste team ben ik ook aangetrokken om de jeugd op te leiden. Neen, ik beschouw me niet als ont wikkelingshelper. Je moet ook niet verwachten, dat binnen nu en tien jaar de Aziatische landen een voor aanstaande rol op voetbal- gebied gaan spelen. Verge lijk datgene dat ik doe - en uiteraard de Nederlandse en andere buitenlandse spelers - maar met de populariteit, die de Amerikanen het bas ketbal in Nederland bezorg den. En voetbal is in trek in Hong Kong. Tijdens trainin gen alleen al bezoeken rond de 1500 mensen de velden. Bij thuiswedstrijden is het stadion van Seiko barstens vol. Daarbij speelt een rol dat er vijf titels te vergeven zijn. Eten ervan is al in ons bezit. Voor een tweede heb ben we inmiddels de halve finale bereikt. Het competi tie-element is in Hong Kong zeer interessant. Het span ningsveld is groter dan in Nederland. Wong, mijn baas, verlangt dat we alle vijf de loreaten pakken. We doen ons best. Ik ben al te vreden met drie of vier", zegt Bert Jacobs. Bert Jacobs is blij om en kele dagen in zijn vaderland te zijn. Volgende week vrij dag reist hij terug. „Ach, ik heb het Nederlandse voetbal niet gemist. Ik volg het op afstand. Ik heb mijn handen vol aan Hong Kong. Ik heb het best naar mijn zin en zo als je ziet; het gaat met Bert Jacobs uitstekend. Vooral op sportief gebied". Bert Jacobs: „Ook in Hong Kong telt alleen het resultaat" dwingen voor het wereldkam pioenschap. Ook vorig seizoen liep hij zich nog in de ploeg, alleen toen bleef Nederland thuis. De KNAU-bonzen, ge wend aan het nemen van de meest merkwaardige beslui ten, vroegen zich op het aller laatste moment af wat men daar moest zoeken. Voor Piet Vonck een deceptie, waarover hij zich nauwelijks heen kon zetten. „Op dat moment vraag je je af: waar ben je mee bezig? Ik baalde als een stier en heb maanden nodig gehad om weer 'honger' te krijgen". Deze keer hoopt hij wel een 'ticket' te krijgen. Het zou de negende keer zijn, dat hij op de mon diale titelstrijd present is. Zijn beste prestatie tot nu toe was een 72e plaats in Düsseldorf. Amper vijf seconden na Jos Hermens, die eerste Nederlan der werd op een 56e plaats. „Zo kort zaten we toen op elkaar". Als alles naar wens verloopt, ziet hij een plaats binnen de eerste acht op het komende nationale kampioenschap in Eibergen binnen zijn bereik. „De eerste vijf is niet haal baar, maar er zijn er de laatste jaren niet zoveel bijgekomen. Het zijn nog steeds dezelfde namen die je tegenkomt. Je moet gewoon je dag hebben en uiteraard op scherp staan. Kijk naar John Vermeule vo rig jaar. Die jongen had ge woon een zwakke dag en bleef ver onder zijn mogelijkheden". Als de naam Vermeule valt, komt automatisch de opvol ging van Piet Vonck ter spra ke. „John is goed op weg. Hij bezit het talent en als hij zo doorgaat, ben ik ervan over tuigd dat hij er komt. In te genstelling tot vele anderen selecteert hij zijn wedstrijden, wat op die leeftijd van groot belang is. Hij presteert op zijn éénentwintigste zelfs beter dan ik op die leef tij d". Het huidige provinciale cross-seizoen zal het zonder Piet Vonck moeten doen. Naast een aantal wedstrijden verder in het land trekt hij de grens over. „In Zeeland staat er tegenover de prestaties te weinig. De organisaties doen er te weinig aan. Op de Heide- cross na is er nergens een fat soenlijke prijs te verdienen. Wisselbekers zijn leuk, maar je hebt er zo weinig aan". „Voor de eer doe ik het niet meer. Vroeger beschouwde ik een wedstrijd in Zeeland als training. Ik won op één been en de andere dag pakte ik een wedstrijd in België. Die tijd is voorbij. Ik moet hier tot het uiterste gaan met als resultaat een medaille of een beker". Ook wat de organsiaties be treft, neemt hij geen blad voor de mond. „In Nederland orga niseren ze wedstrijden puur uit winstbejag. De prestatielo pers krijgen meer aandacht dan de wedstrijdatleten, want die tellen drie piek neer. Laat maar komen die handel. Ze voegen soms rustig drie cate gorieën van de wedstrijdatle ten bij elkaar om zo vlug mo gelijk klaar te zijn voor de prestatieloop. Prestatielopen mogen er van mij zeker zijn. Ze zijn zelfs goed voor de atle tiek, maar de wedstrijdatleten mogen niet naar het tweede plan worden geschoven en dat is op dit moment in Nederland het geval, al steekt Zeeland er wat dat betreft gunstig bij af". hiervoor door Lucas van de Voorde, die twee keer raak schoot. Peter Picavet zag hier na nog kans een strafschop te missen. Toch werd het direct na de pauze 3-0 door Seghers. De Smickel liet toen de angst varen en speelde op alles of niets. Via Walter Mortier kwam het terug tot 2-3 en toen de gelijkmaker in de lucht hing, maakte Van de Voorde er 4-2 van, waardoor de illus- sies van De Smickel wreed werden verstoord. Uitslagen: Fabricom-Ra- cing White 2-1, Oude Raed- thuys-Vermeire/NMB 0-2, De Pooter-Pierrot 5-3, De Smic- kel-De Ster 2-4. Stand: De Ster 14-23, De Smickel 14-21, De Pooter 13-20, Fabricom 14-20, De Tol 13-14, Pierrot 14-13, Tem Boys 12-10, Vermeire/NMB 13-10, Oude Raedthuys 14-7, Racing White 14-6, Dow 13-4. VOETBAL - Voor de eerste divisie van de Engelse league is dinsdagavond een wedstrijd gespeeld. Luton won bij West Ham United met 3-2. ZEILEN - De derde race voor de strijd om de wereldtitel zei len in de Flying Dutch- manklasse voor Geelong is woensdag in een Westduits succes geëindigd. Anton Schwarz en Peter Fröschl ze gevierden voor de broers Jörg en Etekart Diesch. In het alge meen klassement leiden de Zweden Bengt Hagander en Magnus Kjell, die in de derde race vierde werden, nog steeds. Van onze atletiekmedewerker GOES - John Vermeule is za terdag ongetwijfeld de grote favoriet in de 22e éditie van de Goese Wallenloop. De gebrilde Middelburger zal overigens in het prille jaar niet op pre sentjes moeten rekenen, want het Belgische Duffel, ai jaren bevriend met het organiseren de AV'56, komt weer met een sterke afvaardiging naar de Ganzestad. In Luc Wijns be zitten de zuiderburen een pion, die in de frontlijn zijn woordje zal meespreken. Of zijn clubgenoot Mark Nevens, die de twee voorgaan de édities op zijn naam wist te schrijven, van de partij zal zijn, is nog niet zeker. Naast Vermeule en Wijns komt ook Rik Snoep van de vereniging Pim Mullier uit Haarlem naar de Goese wallen. Ook iemand die bepaald niet voor spek en bonen meeloopt. Iemand waar eveneens rekening mee gehou den dient te worden, is 'thui- satleet' Huib Dalebout. Als geen ander kan hij zich voor bereiden op een wedstrijd in zijn omgeving. Dat bewees hij onlangs nog in Yerseke, waar Vermeule en consorten welis waar ontbraken, maar waar hij wel afgetekend naar de ze ge liep. Mannen die eveneens in het voorste gelid verwacht mogen worden, zijn de AV'56-atleten Jan de Bart, Leon van de Vel de (dit seizoen pas met de wedstrijdsport begonnen), Ad Courtin en Jaap Oele. Peter Hamneeteman is de belang rijkste pion van het Vlissingse Zeeland Sport, terwijl het Ma rathon-trio Johan de Vlieger, John Wiskerke en Rian van de Broecke altijd wat vuurwerk achter de hand houden. RKHAV komt met Piet Wes- terweele, die aan een ijzer- sterk seizoen bezig is. De Aar- denburgse postbode bewees in de Mosselloop en St, Nicolaas- cross, dat hij in staat is meer dan een figurantenrol te ver tolken. Ook zijn clubmakkers Henk van Sprundel en Tonnie Strijdonck zijn present. Frank Kooman is samen met Cor Peute na John Vermeule de belangrijkste pion van het Middelburgse Dynamo'70. Opnieuw een knap senio- renveld dus op de schitterende omloop in de Goese binnen stad, die een lengte heeft van 1300 meter. Een traject dat zij zes keer dienen af te leggen en waarvoor het startschot klinkt om tien over drie. Tegelijker tijd met de senioren worden de veteranen weggeschoten. Ook het deelnemersveld bij de dames, die om 14.20 uur aan hun 2600 meter lange wed strijd beginnen, mag er zijn. In de favorietenrol start Margot de Nijs (Sparta, Den Haag). Jacqueline Vermeule en Jac queline Mol, beiden van Dyna mo, voeren het provinciale es kadron aan met onder meer Jopie Daane, Hugette Lust, In- grid van der Linden, Pia Ver- stelle, Elly Zandman en Susan Mannaert. Na afloop van de wedstrij den komen de prestatielopers aan hun trekken. Op hetzelfde parkoers kunnen ze naar keu ze 3900 of 7800 meter lopen. Start om 15.45 uur. Inschrijven bij café Baarends.

de Stem | 1983 | | pagina 7