BORG KLOPT GERULAITIS Widjakin sneller dan Nederlandse sprinters-elite KNSB ONDERHANDELT MET NIEUWE SPONSOR IK BESCHOI Plezier in schaatsen heb ik voorlopig niet meer VAN DER SMISSEN NIET NAAR NK BANDSTOTEN EBB LEIDEN WINT TOPDUEL Belangrijk duel HWP Forumavond iddelkamp v eldrit in (e Inkel Van der Wal: aanval op wereldrecord simultaan Oberacher terug naar Oostenrijk SCHEPMANS BIJ PLOEG VANELEN Individuele sponsoring nog mogelijk Vriesekoop eerste op Europese ranglijst Canada ook kandidaat WK voetbal Jan Timman op negende plaats wereldranglijst Tenniii Van JwinemiiVan FC UtreCht BE'i DE STEM snort DONDERDAG 6 JANUAR11983 DONDERDAG 6 JANUAR1198; T26 Van onze sportredactie ST.WILLEBRORD/OL- DENZAAL - Christ van der Smissen zal definitief niet deelnemen aan het nationale kampioenschap bandstoten, dat morgen in Schagen begint. De Willebrordse Nederlands en Europees kampioen bandstoten moest giste ren nog steeds het bed houden vanwege griep en liet zich daarom door zijn vrouw afmelden bij de biljartbond. Eerste reserve Ben Velthuis, onlangs de eni ge afvaller tijdens de voorwedstrijden, zal waarschijnlijk als ver vanger voor Van der Smissen aantreden. Hele maal zeker was dat giste ren nog niet, doordat de Oldenzaalse assurantie tussenpersoon nog enkele zakelijke afspraken moest zien te verzetten. Het deelnemersveld in Schagen ziet er, uitgaan de van het deelnemen van Velthuis, als volgt uit: Hans Vultink, Jos Bongers, Piet Vet, Jan Arnouts, Henk de Kleine, Willy Steures, Louis Ha- vermans en Ben Velthuis. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiii ROSEMONT (Rtr) - Björn Borg is het jaar van zijn se rieuze rentree in de tennis sport begonnen met een over winning op de Amerikaan Vi tas Gerulaitis. De 26-jarige Zweed, die weer aan Grand Prix-toernooien wil deelne men na zich een jaar bijna ge heel afzijdig gehouden te heb ben, won tijdens een proftoer- nooi met acht deelnemers in Rosemont (Illinois) met 4-6 6-2 6-4. Borg, in maart aan het werk te zien tijdens het wereld ten nistoernooi in Rotterdam, be gon slecht en verloor de eerste vijf games. Langzaam maar zeker kwam hij echter in zijn ritme. Toen Borg eenmaal op dreef was, gaf hij niet veel kansen meer weg en in 1 uur en 37 minuten wist Gerulaitis zich de verliezer. „Ik ben blij met de manier waarop het ging", aldus Borg, „maar mijn spel is toch nog niet vast ge noeg". Eerder won de Amerikaan Jimmy Connors met 6-4 2-6 6-1 van de Fransman Henri Leconte en versloeg de Tsje- choslowaak Ivan Lendl de Amerikaan Sandy Mayer met 6-2 7-5. De kampioen van Wimble don en de Verenigde Staten, Jimmy Connors, is als eerste geplaatst voor het Masters- toernooi, dat op 18 januari in Madison Square Garden in New Vork begint Voor het eerst zijn twaalf in plaats van acht spelers toege laten tot dit eindtoernooi van de Grand Prix, waar 400.000 dollar te verdienen valt. Con nors en de drie andere ge plaatste spelers, Guillermo Vi las, Ivan Lendl (titelhouder) en John McEnroe hebben allen een bye en beginnen dus in de kwartfinales. Dit is gedaan om tegemoet te komen aan de kri tiek, die in vorige jaren los kwam ,toen spelers, die al ze ker waren van een plaats in de halve finales, opzettelijk ver loren. Het resultaat van de loting voor de eerste ronde: Johan Kriek - Ste ve Denton, Vitas Gerulaitis - Yan- nick Noah, Mats Wilander - José Luis Clerc, José Higueras - Andres Gomez; het resultaat van de loting voor de kwartfinales: Connors - Kriek/Denton, Lendl - Gerulai- tis/Noah, McEnroe - Wilander/ Clerc, Vilas - Higueras/Gomez. De als tweede geplaatste Amerikaanse speelster An drea Jaeger moest in de eerste ronde van het tennistoernooi in Washington een set afstaan aan haar landgenote Candy Reynolds: 5-7 6-1 6-3. De als eerste gerangschikte Ameri kaanse Martina Navratilova had daarentegen geen enkele moeite met Leigh Ann Thompson, eveneens uit de Verenigde Staten: 6-2 6-1. Voornaamste uitslagen eerste ronde: Hana Mandlikova (Tsj) - Ann-Maria Fernandez (VSt) 6-3 6-0, Martina Navratilova (VSt) - Leigh Ann Thompson (VSt) 6-2 6-1, Andrea Jaeger (VSt) - Candy Rey nolds (VSt) 5-7 6-1 6-3, Vicki Nel son (VSt) - Dianne Fromholtz (Aus) 3-6 6-4 6-4, Zina Garrison (VSt) - Claudia Kohde (WD1) 6-3 1-0, teruggetrokken. In de Londense Royal Al- berthal is een begin gemaakt met het tenniswereldkam pioenschap dubbelspel. De ti telhouders Heinz Günthardt en Balazs Taroczy startten met een overwinning van 2-6, 6-1, 6-4, 7-6 op de Amerikaan se tweelingbroers Tim en Tom Gullikson. Daarna zorgden de Tsjechoslowaken Pavel Slozil en Tomas Smid voor een Ver rassing door de Amerikanen Sherwood Stewart en Ferdi Taygan met 6-3, 6-3, 6-3 te verslaan. 9? Van onze sportredactie VALKENBURG - De nieuwe wereldkampioen Jannes van der Wal zal op zaterdag 30 april in de grote zaal van Co- carde in Valkenburg een aan val doen op het wereldrecord simultaandammen. Er worden in het hele land 220 tegenstan ders voor Jannes van der Wal gerecruteerd, tegen wie hij in een slopende sessie, die naar verwachting meer dan twaalf uur zal gaan duren, een score van ongeveer 90 procent winst zal moeten bereiken. Het wereldrecord staat op naam van de onttroonde we reldkampioen Harm Wiersma, die in mei 1980 in Slagharen 90 procent van de partijen tegen 200 tegenstanders tot winst bracht. ALKMAAR - Klagenfurt en AZ'67 zijn woensdag tot over eenstemming gekomen over de overgang van de Oostenrijkse voetballer Franz Oberacher. Oberacher, die halverwege het seizoen 1981/'82 van FC Nürn- berg naar Alkmaar kwam, was al enkele weken in onder handeling met Klagenfurt. De Oostenrijkse voetbalbond moet zijn goedkeuring nog ge ven aan de transfer. VAN DER DUIM: OPGEIUCHTBI TEIEURGESTBD AMSTERDAM - Wereldkampioen Hilbert van der Duim mag zaterdag en zondag starten in het Nederlands kampioenschap in Deventer. De tuchtcom- missie van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond besloot gister avond in Amsterdam de door het hoofdbestuur van de schaatsbond aan Van der Duim opgelegde voorlopige schorsing op te heffen en de Fries 'slechts' te berispen voor zijn overtreding van de sponsorregels tijdens de opnamen voor de uitzending van Studio Sport vorige week woensdag. Met dat besluit 'floot' de tuchtcommissie het hoofdbe stuur van de KNSB voor de derde achtereenvolgende maal terug. Eerst moest het college van voorzitter van Quarles van Ufford overstag bij de zaak tegen de marathon-rij ders, die vorige winter na- tuur-ijs verkozen boven een wedstrijd op het kunstijs van de Jaap Edenbaan in Amster dam. Ook in het geval van Ne derlands kampioen op de sprint Jan Ykema oordeelde de tuchtcommissie de door het hoofdbestuur genomen straf maatregelen tegen de jonge Fries (niet verschenen op de jubileum-wedstrijden in Den Haag) als te overdreven zwaar. Gisteravond kwam de commissie na een bijeenkomst, die een uur en een kwartier duurde, dus tot de conclusie dat Hilbert van der Duim ver der niets meer in de weg mocht worden gelegd en dat een berisping voldoende was. Tijdens de zitting van de tuchtcommissie toonde Hilbert van der Duim berouw over de door hem op zijn trui gevoerde reclame tijdens de gewraakte tv-uitzending. De 25-jarige Fries bracht naar voren dat INZELL (ANP) - De Rus Igor Widjakin heeft zich op de eerste dag van de schaatswedstrijden voor de vierbanentoernee in In zeil zowel op de 500 als de 1000 meter sneller getoond dan de Ne derlandse sprintelite. Hij won de 500 meter voor Ron Ket, die in het algemeen klassement de tweede plaats bezet, en de dubbele afstand voor Jan Ykema. Bij de all-rounders, waarbij slechts rijders van het tweede garnituur aan de start kwa men, greep de Roemeen Tibor Kopacz verrassend de zege op de 1500 meter in 2.02,02. Hij was ruim anderhalve seconde sneller dan Jukka Ala-Louko uit Finland, die in 2.03,64 se conden finishte. De Fin bezet, door zijn eerste plaats op de 500 meter, de eerste positie in het klassement na twee af standen. De Noor Amund Sjöbrend, die op zijn weg terug na een langdurige blessure had afge zien van de nieuwjaarswed strijden op Valle Hovin, kwam op beide afstanden niet bij de beste zes voor, een plaats die hij wel in de algemene rang schikking bezet. Dames: 500 meter: 1. Monika Holzner (WD1) 42,51 seconden, 2. Marzia Peretti (Ita) 42,55, 3. Emese Hunyadi (Hon) 42,97,4. Irena Simo- nova (SOv) 43,10, 5. Brigitte Flierl (WD1) 43,18, 6. Carola Bürger (OD1) 43,27; 1000 meter: 1. Holzner 1.26,97, 2. Flierl 1.28,04, 3. Peretti 1.28,12, 4. Sigrid Smuda (WD1) 1.28,15, 5. Bur ger 1.28,20, 6. Brigitt Czak (OD1) 1.28,28; klassement: 1. Holzner 85.905 punten, 2. Peretti 86.610, 3. Flierl 87.200, 4. Hunyadi 87.290, 5. Simonova 87.360,6. Bürger 87.370. Heren sprinters: 500 meter: 1. Igor Widjakin (Sov) 38,62 seconden, 2. Ron Ket (Ned) 38,70, 3. Jouko Westerlund (Fin) 38,76, 4. Lieuwe de Boer (Ned) 38,92,5. Geert Kuiper (Ned) 38,94, 6. Jan Ykema (Ned) 39,05; 1000 meter: 1. Widjakin 1.18,30, 2, Ykema 1.18,60, 3. Ket 1.18,82, 4. Stefan Panzer (WD1) 1.19,33, 5. Westerlund 1.19,34, 6. Mi ke Richmond (Aus) 1.19,73; klasse ment: 1. Widjakin 77.770, 2. Ket 78.110, 3. Ykema 78.350, 4. Wester lund 78.430, 5. Kuiper 79.035, 6. Dietmar Semler (WD1) 79.200. Heren all-rounders: 500 meter: 1. Yukka Ala-Louko (Fin) 39,25 se conden, 2. Uwe Streb (WD1) 39,89,3. Thomas Nietsch (WD1) 40,06,4. Ur- po Pikkupeura (Fin) 40,35, 5. Mario de March (Ita) 40,37, 6. Pertti Niit- tyla (Fin) 40,50; 1500 meter: 1. Tibor Kopacz (Roe) 2.02,02, 2. Ala-Louko 2.03,64, 3. Piotr Krysiak (Pol) 2.04,07, 4. Werner Jager (Oos) 2.04,14, 5. Sergei Koroljov (Sov) 2.04,28, 6. Streb 2.04,45; klassement: 1. Ala-Louko 80.463 punten, 2. Ko pacz en Streb, ieder 81.373, 4. Nietsch 81.600,5. Pikkepeura 81.973, 6. Amund Sjöbrend (Noo) 82.100. door Rob van Dourson hij zich niet bewust geweest was van de gevolgen, omdat hij tijdens de opnames voor de uitzending nog niet op de hoogte kon zijn van de later met de officiële sponsor van de kernploegen via zijn zaak waarnemer Piet Keizer ge maakte afspraken. Van der Duim oyertuigde de tuchtcom missie vooral met dat laatste argument. En met de belofte dat hij zich voortaan zal ont houden van reclame-activitei ten, die buiten de gemaakte afspraken vallen. De wereldkampioen, die tij dens de zitting werd bijge staan door twee advocaten, kon die toezegging ook doen, omdat hij sinds gistermorgen een _groot stuk maatschappe lijke zekerheid bezit. Van der Duim tekende namelijk na be middeling van de sociale bege leider van de kernploegen, Eg- bert Van 't Oever, een arbeids contract met de Exploitatie Maatschappij Ijshallen BV in Lisse. Het is de bedoeling dat Van der Duim, die per 1 ja nuari van dit jaar in dienst trad van de maatschappij, de komende drie maanden benut om zijn activiteiten binnen het bedrijf te coördineren. Direc teur Piet Beers: „Hij moet het zelf maken. Zijn weg zoeken in ons bedrijf. En daarna kan hij met een voorstel komen: van zo en zo wil ik het gaan aan pakken". Hilbert van der Duim toon de zich gisteravond na de zit ting van de tuchtcommissie opgelucht, maar ook teleurge steld. „Natuurlijk ben ik blij dat ik het NK kan rijden, maar de hele zaak heeft mij enorm aangegrepen. De men sen zeggen nu misschien: zo, een berisping en daar schaatst hij weer. Maar zo zit het niet in elkaar in onze sport. Daar komt meer voor kijken. Het NK is eigenlijk voor mij al to taal bedorven. Ik hoop dat de mensen in Deventer dat kun nen begrijpen. Het plezier in het schaatsen, dat heb ik niet meer. Dat is helemaal weg. Later in het seizoen zal dat wel terugkomen. Daar ben ik niet bang voor. Maar nu kost het me moeite om een ijsbaan op te stappen. Ik kan niet zo een, twee, drie de schaatsen onderdoen en aan een wed strijd beginnen". Van der Duim, die zich voorgenomen heeft om voor taan met de pet van Uniekaas op te gaan slapen, zal de ko mende dagen benutten om de' training op te voeren. „Na mijn. terugkeer uit Inzeil heb ik niets meer gedaan. Daarom moet het publiek ook niet te veel verwachten in Deventer. Ik rijd er dus wel, maar niet van harte", aldus Van der Duim. De KNSB, die bij de zitting werd vertegenwoordigd door vice-voorzitter J.J. Graas en directeur Comello, toonde zich vooral tevreden met de snelle afhandeling van de affaire door de tuchtcommissie. Vice- voorzitter Graas bleef overi gens van mening, dat het hoofdbestuur met het opleg gen van de schorsing de juiste weg bewandelde. Graas: „Wij hadden na die uitzending maar een mogelijkheid en dat was schorsen. De tuchtcom missie moet dan later een oor deel vellen en de strafmaat bepalen. Deze berisping druist niet tegen ons beleid in. Wij hebben alleen de reglementen gevolgd". Van der Duims zaakwaar nemer Piet Keizer was het he lemaal niet eens met de tevre denheid over het vonnis van de tuchtcommissie. „Indivi duele sponsoring is volgens de huidige regels binnen de KNSB wei mogelijk. Dat heb ik uitgebreid laten onder zoeken. Vandaar dat ik mor gen (vandaag, red.) wil laten bekijken of we tegen die beris ping in beroep gaan. Hilbert heeft in mijn ogen helemaal geen overtreding begaan en daarom is de straf, hoe licht ook, niet terecht. Maar eerst wil ik de gevolgen van zo'n be roep onderzoeken. Het wordt namelijk tijd dat die jongen in alle rust eindelijk eens aan schaatsen toekomt. Dat is voorlopig het belangrijkste". Hilbert van der Duim wordt belaagd door journalisten na de uitspraak van de tuchtcom missie, terwijl zijn zaakwaarnemer Piet Keizer (staand rechts achteraan) toekijkt. - fotoanp Van onze sportredactie AMSTERDAM - De Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond onderhandelt op dit moment met een nieuwe sponsor voor de drie senioren-kernploegen. De besprekingen worden gevoerd met Tarvo, een broodfabriek. Het bedrijf heeft zichzelf als mogelijke sponsor bij de KNSB gemeld. Mocht de schaatsbond met deze firma in zee gaan, dan wordt de samenwerking met de Kaasunie, die sinds 1977 be staat, aan het eind van dit seizoen stopgezet. Volgens KNSB-directeur Wim Comello wil de nieuwe sponsor-kandidaat aanzienlijk meer bijdragen dan de hui dige sponsor. Van onze sportredactie BREDA - Coördinator Hennie Liebregts heeft gisteren vier renners gecontracteerd voor de Elro-profploeg van Jos Elen. Het zijn Ad Oprins, Nico van Hest en de Belgen Bennie Schepmans en Rudi Bormans. Het is de bedoeling dat Schepmans, een goede sprin ter, die elk jaar wel een paar overwinningen meepikt, sa men met Theo Smit het kop manschap van de formatie zal dragen, waarmee nu veertien renners een verbintenis heb ben. DUITSE LOTTO HAMBURG - De winnende getallen in de Westduitse lotto van gisteren zijn: 14 - 19 - 21 - 22 - 25 - 26 - 27; reservegetal: 16. SPEL 77 Het winnende getal in Spiel 77 van gisteren is: 2-0-4-2- 7-3-7. DEN BOSCH (ANP) - De top per in de eredivisie basketbal tussen Den Bosch en Leiden is gisteravond in Den Bosch geëindigd in een zege van Lei den met 63-61. Door dit resul taat staan beide ploegen op kop in de eredivisie met ieder 32 punten uit 19 wedstrijden. Van onze sportredactie AMSTERDAM - De berisping, die wereldkampioen Hilbert van der Duim gisteravond van de tuchtcommissie van de KNSB kreeg, betekent niet dat de deur voor eventuele indivi duele sponsoring van de Fries voortaan helemaal gesloten blijft. De vice-voorzitter van de schaatsbond, J.J. Graas, hield namelijk wat dat betreft een duidelijke slag om de arm. Hij „Als de zaakwaarnemer van Van der Duim met voorstellen in die richting komt, valt er met ons altijd nog te praten. Als die voorstellen maar in het belang zijn van de totale schaatssport". Ook de sponsor van de kernploegen wil de weg voor Van der Duim en zijn zaak waarnemer Piet Keizer niet abrupt afsluiten. „Tot aan Oud en Nieuw waren wij be reid om te onderhandelen met Piet Keizer alleen. Nu, na deze hele affaire, moet hij zich maar eerst melden bij de KNSB. Daarna zijn wij bereid tot een gesprek tussen de schaatsbond, Van der Duim en Keizer, en onze mensen", aldus de PR-man van Uniekaas, Piet Elsemulder. 325 1 LELT ZEIST - Vrijdag zal de bedrijfsvereniging, na ruggespraak met de belastingdienst, FC Den Bosch definitief laten weten of het faillisement voor de noodlijdende club aangevraagd wordt. De BVG en de belastingdienst waren dat reeds van plan (de brief lag klaar), maar de aanvraag werd nog even vast gehouden, om dat de KNVB na een onderhoud met FC Den Bosch genoeg hou vast vond om de faiUisementsaanvTaag in de pruUenmand te doen belanden. Gistermiddag toog daarom een delegatie van de KNVB (be staande uit Dé Stoop, Gillis Kruysveldt, Karei Jansen en Gerard Schoenmakers) naar het kantoor van de BVG om daar te onder handelen met de bedrijfsvereniging en de belastingdienst. De KNVB lanceerde het volgende voorstel: FC Den Bosch betaalt de directe schuld (van dit seizoen) meteen. Daar is een bedrag van ongeveer drie ton mee gemoeid. De oude schuld, groot vier ton (dat wordt overigens door FC Den Bosch bestreden), betaalt de eerste divisie club over een langere termijn. De BVG en de be lastingdienst wilden gistermiddag niet onmiddellijk een ant woord geven. Na onderling beraad zal vrijdag het standpunt be kend gemaakt worden. FC Den Bosch was gisteravond overigens nog niet geheel in gelicht door de KNVB. Gerard Schoenmakers, tweede secretaris van het betaald voetbal, had penningmeester Koos Bechtold slechts laten weten dat er nog een tweede gesprek komt. „Maar", reageerde Koos Bechtold, „een tijdje geleden hebben we hetzelf de plan op tafel gelegd. Dat werd toen niet geaccepteerd. Mis schien nu wel, omdat er in deze zaak nieuwe elementen zijn". Daarmee onder andere doelend op het principe-akkoord, dat bereikt werd met de inspecteur van invoerrechten en accijnzen betreffende de BTW. En dat levert FC Den Bosch ongeveer 160.000 gulden op. Koos Bechtold wilde geen exacte cijfers noe men, maar: „Wellicht blijven we nu binnen de marge, die in de begroting voor die post opgevoerd is". Die post is ingevuld met 112.000 gulden, de BTW-heffing bedroeg 277.000 gulden. „Boven dien", voegde Koos Bechtold er aan toe, „kunnen er nu bedragen ingevuld worden". Onder andere de tweede BBI-uitkering en de NOS-gelden. Met die bedragen is FC Den Bosch ervan overtuigd dat de drie ton voor dit seizoen makkelijk op tafel gelegd kun nen worden. Mits de beslaglegging opgeheven wordt. Wat dat betreft wanhoopt de club uit de Brabantse hoofdstad niet. Ove rigens ook niet wat de resterende vier ton betreft, omdat FC Den Bosch erop rekent dat een deel van de ingediende bezwaar schriften positief ontvangen zal worden. De BVG en de belastingdienst willen echter keiharde garan ties hebben. Tot nu toe heeft FC Den Bosch die niet kunnen ge ven. En ook de KNVB niet. „Want", stelde sectiebestuurslid Dé Stoop resoluut, „financiële steun verstrekt de KNVB niet". Met de BVG en de belastingdienst werd trouwens niet gespro ken over de gevoerde lijn. Al werd eerder wel de indruk gewekt dat de KNVB zich zorgen maakte over het gevoerde beleid van de BVG en belastingdienst. Dé Stoop echter: „Integendeel. Dat is dan verkeerd naar buiten gebracht. We tonen zelfs begrip voor het standpunt van de BVG en belastingdienst. Als een werkge ver een jaar lang niet heeft betaald, moeten er maatregelen ge nomen worden. Dat is duidelijk. De KNVB heeft alleen maar ge probeerd in de zaak FC Den Bosch een doorbraak te forceren. Binnenkort horen we of dat gelukt is". BOEDAPEST (ANP) - Betttn, Vriesekoop voert bij de dame de ranglijst aan, die de Eurg. pese tafeltennisunie in Boedi pest heeft vrijgegeven. Ookfc 1982 stond de Europese kan. pioene uit Hazerswoude hd hoogst genoteerd in Europt De Britse JiU Hammersley opnieuw tweede, voor Valentl. na Popova (Sov), die haar po. sitie eveneens niet gewijzig) zag. Een grote sprong maakt Flioera Boeiatova, die van 4 zeventiende naar de zevendi plaats steeg. Bij de heren behield Zweed Mikael Appelgren eerste plaats, voor zijn landge- noot Jan-Ove Waldner, dit vorig jaar nog zesde was. ft Joegoslaviër Zoran Kalinii steeg van de elfde naar de der de plaats. De eerste twaalf spelers speelsters van deze ranglijst» komen van 4 tot 6 februari it Cleveland (GBr) uit in het twaalftoernooi. De ranglijsten zien er als vol; uit (tussen haakjes de plaats opdi Van onze schaakmedewerker TERNEUZEN - Komend weekeinde wordt de vijfde ronde in de schaakcompetitie gespeeld van de Zeeuwse Schaakbond en de KNSB. Het eerste team van Het Witte paard uit Sas van Gent speelt een uitwedstrijd tegen SMB. pen belangrijk duel voor de Sasse ploeg, want het heeft de puntjes hard nodig. In de hoofdklas van de Zeeuwse Schaakbond is de ontmoeting van Landau tegen HWP 2 interessant, maar het zal niet gemakkelijk zijn voor de Axelse schakers. Hoewel debutant Landau in de hoofd- das goed meedraait, Terneu- zen 1 krijgt SVWZV op bezoek. Vlissingen 1 heeft betere pa pieren in de strijd tegen Zie- rikzee 1. Koploper in de hoofdklas, Middelburg, ontmoet HWP 3 in Sas van Gent. In de promo tieklas moet lijstaanvoerder- Goes 1 op bezoek bij het twee de team van Vlissingen. Lan dau 2 is gastheer voor TOG 1 en Koudekerke 1 gaat het duel aan tegen De Zwarte Dame uit J feruiningen. 'Si piiiiiiiimiiiimiii 5 Van onze i §f AXEL - tweede klas zaterdagvot E in de eers E strijden de de subtop 1 E terdag ontv E huis Brusel E jaar impom E petitie met i E afsloot, ma: E duidelijk i E dan ook om E bivakkeert. E gade daari een stuk b E in de middt Een pos E keihard w E en nu zelfs E ken door E mannen ui Bruse Boy: YÏlillllllllllllllllllllll -S-HEERENHOEK - De ZRTC 'hè» Middelkamp houdt vrij- lagavond in Kiekieris in 's- Icerenhoek een forumbijeen- ;omst, waarin de carrière- ilanning van de wielrenner vorige euro pese ranglijst): damet centraal zal staan. Tevens zul- 1. Bettine Vriesekoop (Ned) (1),J len dan de sponsorploegen van JiU Hammersley (GBr) (2), 3. Va- genoemde wielerclub worden lenttna Popova (Sov) (3), 4. Mart vnnreesteld Hrachova (Tsj) (5), 5. Zsuzsa Ola! V0° S (Hon) (8), 6. Gabrielle Szabo (Hot In het forum hebben zitting (7), 7. Flioera Boeiatova (Sov) (IT: dokter Zwartelé uit 's-Hee- R^LUirTcnn/i^°nin(1M 9' Bïan!? renhoek, die tevens discussie- Batinic (Jsl) (16), 10. Marie Lmd- r blad (Zwe) (12), 11. Olga Neme 'elder en ze]{ de sportvoe- (Roe) (9), 12. Ann-Christin Hellmai dmg als onderwerp heeft, (Zwe) (6), 13. Inna Kovalenko (Soa; sportmasseur Marius West- (-), 14. Kirsten Krüger (WD1) (14) strate, de fysiotherapeute me- heren. 1. Mikael Appelgren (Zwa vrouw Bakker wielertrainer (1), 2. Jan-Ove Waldner (Zwe) j 3. Zoran Kalinic (Jsl) (11), 4. Des ogelaar en Theo Mid- mond Douglas (GBr) (4), 5. Istvai delkamp-voorzitter Jan van Jonyer (Hon) (8), 6. Dragutin Sur- Osta. crk-)TOSlD ot'n7' Dllan. Voorts wordt getracht een (Tsj) (7), 8. Stellan Bengtsson (Zwe| prvarpn nrnfrenner in het n= (5), 9. Erik Lindh (Zwe) (16), 10. Jin! protrenner in het pa- drich Pansky (Tsj) (14), 11. Andra nel °P te nemen. Aanvankelijk Gruba (Pol) (12), 12. Ulf Bengtsss: zou dat Jan Raas zijn, maar (Zwe) (16), 13. Jacques Sécreti: door zijn deelname aan de zes- (25)a' '9'' W' Janos Molnar |Hw daagse in Bremen, moest naar een plaatsvervanger worden 1 uitgezien. Het is vrijwel zeker dat dit Leo van Vliet wordt. ."-A re- bij ZURICH - De international!) voetbalfederatie heeft de offi ciële aanmeldingen binni van vier landen, die de eind ronde van het toernooi om hel' wereldkampioenschap vaij 1986 wiUen organiseren. Ni' Mexico, Brazilië en de Vere nigde Staten diende Canadij zich per telegram als vervanger voor Columbia aai) De termijn van kandidaat stelling zou officieel op 10 ja nuari sluiten, maar de FIfï| zal nu de hele procedure versnellen. Volgens secretaris] Josef Blatter zal de FIFA hi eisenpakket nog deze weel] aan de vier voetbalbondel toesturen. „Het heeft geen te wachten tot de officiêl sluitingsdatum. De bondetl zullen heel wat te bestuderer] hebben en het is gunstig wij hen daarvoor een paar da gen extra kunnen aanbieden'' De vier kandidaten zullei uiterlijk 11 maart de FIF1 volledig moeten hebben inge licht over hun mogelijkheden In de derde week van april d een inspectiegroep de lande; bezoeken en op 20 mei zal hel bestuur van de wereldvoetbal bond tijdens zijn vergaderini in Stockholm een beslissinj 99 nemen over het land waar eindronde van het vvereld—j, kampioenschap 1986 wordt gé iCHT - Goed geluimd en houden. papjes makend zat hij gis- eravond rond zes uur in de appersstoel. Terwijl de igenaar van de ultra-mo- erne kapsalon in Echt Bert obs °P Professionele wij- coiffeerde, ginnegapte de egenwoordige trainer van «Jko-Hong Rong: „Ik heb impel een retourtje geno- AMSTERDAM - Op de FIDE ben om hier een nieuw kap- ELO-ranglijst, die de pe» te laten aanmeten, want ningmeester van de interni' !,e Chinezen weten niet hoe tionale schaakfederatie e een schaar moeten hante- Lim Kok Ann dinsdag heef en", gepubliceerd, neemt Jan Tim Bert Jacobs is eeen snat man de gedeelde negenü 'eranderd Hnnmiit de ïinht plaats in met 2605 punten. Vé ru.ne SSur ve> a ^at de Nederlandse UININGEN - In het atiegebied De Inkel 'uiningen wordt zaterdag de cede en tevens laatste vel- t gehouden om de officieuze mwse titel. Trimmers ope- i daar het wedstrijdpro- ■amma om één uur. Een klein ir later vertrekken junioren nieuwelingen, terwijl om yart voor drie het startschot inkt voor profs, amateurs en fhebbers. Na de eerste cross, die in de- mber in Rilland werd ge- luden, is Jan Poley bij de ca- "orie profs en amateurs de te favoriet. Patrick Tol- 'k is bij de junioren de te 'Ppen man en hetzelfde pdt voor Peter Kant bij de euwelingen. Evenals Poley 'mineerden Tolhoek en Kant Rilland, waar trouwens ook '"ebber Sjaak de Kok ver ven de anderen uitstak, ans van de Berge lijkt bij de mmers de beste kansen te bben. Piet Vonij TERNEU2 gespeelde het dames! Braakman spannende poule 1 van vorig j Amersbeek merman, winning i Amersbeek De coma Amersbeek Rumste 1 merman/I (12-7) en 1 Dieleman gen de klc| Straaten i 7). In p tegen Isat opleverde uitslagen Saalmink/|] venboer/I sardeijn/I Bokx/DinJ rig jaar stond Timman ntf twqeede. Wereldkampioen Karpo' behield de eerste positie 2710 pnt. Zijn landgenoot Kasj parov is tweede met 2690 gevolgd door de Joegoslavi' sche grootmeester Ljuboje met 2645 pnt Anderson pnt en Hübner en Poloegé] jevsky met elk 2625 pnt. Pof tisch en Tal delen de zevert plaats met 2620 pnt. Tim® staat samen met Petrosjan Spassky op de negende plaats Viktor Kortsjnoj, die vol' jaar nog derde stond, zal naar de met Seirawan ge de twaalfde plaats (2600 Van de overige Nederlands bezet Sosonko met 2585 de ff deelde zestiende plaats heeft Van der Wiel nog net plaats bij de eerste vijftig rt' 2530 pnt. miner de laatste maanden Tt(SfHPr^ttiger om8eving aAÏd heeft. „Toen ik fandag vertrok, steeg het .in 'n H°ng Kong tot bijna laai- m fraden- Als je dan ie tr, h,ederland komt, moet ■r1 even wennen. Toch fIo hhj dat jjj enjge tijd truj vertrouwde omge- ;''g kan verblijven. Ge- >nniieti e daSen er tus- o'" 'mij pen. Want in "?K°ng heerst een druk- liiks in elang' die nauwe- Ten i!" Woorden uit te druk ke t vertelt de voormali- Jdco'b'0^" jaar werd Bert door Seiko-baas Wong gec de Britsel seizoenen de steenij chen en begin hel Als Ei het Ne wend aanpassé klimaat, speelden tuur var graden. 1 in Maleidl echter Jacobs. Erg zich te Bert Jac lijk, dels al i Iers ondej heijen, 1 GerardsJ Joop Wi onbeken] oefenme reisde Dick Nd tijd vori' zijn ouq oosten. Seiko, hebben keer veil 25ste wi

de Stem | 1983 | | pagina 6