WE VOELEN ONS GENOMEN DOOR DE KNWU" UESKTI HOB SNH1ER WW MM K WMn bij landelijke top Morres wint sterk bezet Sarto-toernooi oelandjes WISSELEND SUCCES OLYMPIA door Ton Koomen WOENSDAG 5 JANUAR11983 PAGINA SPORT 2 \NUAR11983 Damtoernooi groot succes Topplaats Teleurstellingen Rancune I Van onze zwemmedewerker MIDDELBURG - Liesbeth Dekker van De Otters uit Axel heeft bij het sprintwedstrijden van Luctor voor een uitzon derlijke prestatie gezorgd. Zij won in Middelburg niet alleen de sprint bij de meisjes onder de 16 jaar, maar zij was met haar tijd van 28,2 veel sneller dan Irma de Waard bij de da mes. Overigens kwam Lies beth Dekker niet uit tegen Zeelands snelste dames, omdat elke deelnemer in de eigen leeftijdsgroep moest starten. Bij de jongens onder de 14 jaar was Silvio Martens van de zwemclub Koewacht de snelste. Hij versloeg in de fi nale de Middelburger Erik Wagenaar met een voorsprong van 0,3 seconden. Voor Silvia Schmitt uit Koewacht begon het nieuwe jaar goed. Zij moest nu zwemmen in een ho gere leeftijdsgroep en kwam uit tegen haar clubgenote Ilse Passemiers. Beide meisjes maakten er een uitstekende wedstrijd van. De bijzonder fel zwemmende Ilse moest in de finale haar clubgenote toch laten voorgaan. Voor beide meisjes werden prima tijden afgedrukt. Opvallend bij deze wedstrijden was het verlies van Rob Geervliet tegen zijn clubgenoot Leon Verhage. Bij zonder jammer was dat bij de ze wedstrijden de sterke meis- jesploeg van De Bruinvis uit Sas van Gent ontbrak. Enkele uitslagen waren: 50 ME TER VRIJE SLAG: Meisjes tot 12 jaar: 1. Silvia Schmitt, Koewacht 34.7-35.1-35.4; 2. Ilse Passemiers, Koewacht 35.5-35.7-35.7; 3. Reina Lysen, Luctor 35.6-36.3-36.3. Meis jes tot 14 jaar: 1. Rianne Geervliet, Luctor 30.6-30.6-6.30; 2. Marie Noel' Solé, Zuidwester 30.7-30.4-30.6; 3. Miranda de Zeeuw ZVS 31.8-31.8- 31.8. Jongens tot 14 jaar: 1. Silvio Martens, Koewacht 30t3-3O.9-29.6; 2. Erik Wagenaar, Zuidwester 30.3- 3.30-29.9; 3. Serge van Bemmelen, Luctor 32.5-31.9-31.5. Meisjes tot 16 jaar: 1. Liesbeth Dekker, Otters 28.3-28.4-28.2; 2. Linda van de Vlies, Onderdak 29.5-29.7-29.5; 3. Carolien Pekaar, Luctor 30.7-30.9-30.5. He ren: 1. Leon Verhage, Luctor 25.9- 26.3-25.0; 2. Rob Geervliet, Luctor 26.6-26.3-25.1; 3. Eddie de Smit, ZVS 27-26.1-26.4. stapt op "tal, als er meer rou- de helpende hand lieden. Krol houdt ig echter de boot af, le slechte prestaties werkgever Napoli ;enoeg zorgen baren, ns des te meer een m de invitatie van alsnog af te slaan. iiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Von onze sportmedewerker KNEUZEN - Zelden komt het voor dat er een mwsch-Vlaamse sporter doordringt tot de lan- lijke top. Als dat gebeurt, is dat uitzonderlijk, g opmerkelijker wordt het als er meerdere spe- 's de top bereiken. En als die dan nog uit een en elfde familie komen, is het helemaal te gek. :h zorgden Jan, Eric en Peter Roeland voor deze statie door samen met Ad Verbrugge door te ingen tot de hoogste klas van het jeugdtafelten- i waardoor dit viertal tegelijkertijd het parade paardje vormde van de tafeltennisvereniging Ef fect uit Terneuzen. et worden vergeten. Al - fotoaudet o niets uit, omdat de :bond niet wenste in te p de 'stap' van de NSF. ht de tuchtcommissie - ondanks alles - Van uim schorsen en daar- ijn start iri het Neder- kampioenschap verhin- stapt de wereldkam- saar de rechter. Via een ;eding wil hij dan de sbond dwingen hem een startbewijs voor ie nu gaat denken dat de landjes van verwaandheid jast hun schoenen gaan lo- p. hebben het goed mis. On- )nks dat ze nog jong zijn, m de VWO-leerlingen goed [dat zij in die sport niet hun 30(i moeten verdienen. Het ieltennissen komt op het eede plan. „Zo lang we nog "r kunnen gaan en de trai nen zijn in te passen, willen dat nog wel doen. In het idexamenjaar kan dat mis- 'ten al niet meer en als we 'der gaan studeren gaat het jtzelf over", is hun mening. ijl jaar geleden begon de ^tennisvereniging Effect Jeugd meer mogelijkheden geven. De jongens konden :n een uurtje per week trai- ln onder leiding van Frans p Waterschoot. „Frans heeft de slagen aangeleerd. atna hebben we onszelf der ontwikkeld. Deson- pks zouden we weer graag per een toptrainer willen H Die net 'ets meer de oefenstof dan een ander, een siartDewijs vuu' ■eek?'"Jri je eJ "S66?" v„n op~ K te verlenen. „Maar de aldus de Roelandjes. atie is natuurlijk hele- jj weg. Het blijft voor mij zij snel wat opstaken, is een principe-kwestie". aan htm snelle op- Van der Duim, die zich wwd er gestart m de rest van het seizoen be- mn: s van het district, via (EK en WK) gesteund P'oenschappen werd de door zijn coach Henk jf'Wede klas eerste klas, ,Van der Duim is mijn mi. J^e C-klas en de lan- man en die laat ik voor B-klas razendsnel ternationale toernooien PM. Nu wordt gespeeld allen. Of hij nu wél - e» Qlandelijke A-klas, die oop ik maar - of niet in ^3 werd bereikt. Het titer bij het NK aan deis er nu voor een nag verschijnen". j mJ voctr Nederlandse llllllllillllllllllllllililllllllllllllll»111' '1SC dppen lenn komen de twee eersten uit de 3 A-klassen uit. pakt, waardoor Morres eind winnaar werd. Ook het Morres-herenteam liet zich niet onbetuigd. Had Morres vorige week vrijdag het Dré Vermeulen-toernooi al gewonnen, nu deden de Hulstenaren het nog eens dun netjes over. Eerste divisie- ploeg Starlift 2 was de eerste tegenstander. De Hulstenaren startten moeizaam en kwa men zodoende tot een vrij knappe 1-1 (15-8 12-15)'. Tegen - Tonegido liep het al beter; 2-0 (15-7 en 15-13). Ook de twee tweede divisieteams Sarto 1 en Odulphus konden het sterke Morres niet stuiten. Beide ver loren met 2-0. De beide Hul- sterse teams oogstten veel waardering in Tilburg voor hun vertoonde spel. De eindstanden van dit toernooi waren: Dames: 1. Morres 8 punten, 2. Brevok 5,3. Sarto 2 3,4. Shot 2 punten. He ren: 1. Morres 7 punten, 2. Starlift 2 5, 3. Sarto 1 4, 4. Odulphus 2,5. Tonegido 2 pun ten. Van onze sportmedewerker KWADENDAMME - Het oudejaarsdamtoernooi dat voor de vijfde achtereenvol- q gende keer werd gehouden in 's Lands Welvaren in Kwa- dendamme, bracht een veer tigtal sterke spelers in actie. Organisator Gerrit Blom had er voor gezorgd dat alle deelnemers een prijs in ont vangst konden nemen. Daarbij waren onder andere twee fiet sen en een klokradio. Loco burgemeester Peeters van Borsele, die om tien uur 'smor- gens het startsein gaf, bood aan nestor Jan Blom een foto boek aan, waarin de gemeente Borsele in beeld was gebracht. Gerrit Blom, die de prijzen uitreikte, gaat nog dit jaar trachten te realiseren een pro- minententoernooi, waaraan acht spelers zullen deelnemen: zes toppers uit Nederland en België en twee bekende Zeeuwse dammers. Hieronder de groepwin-, naars in Kwadendamme: Groep 1: Johnny de Leeuw. Groep 2: John Poulisse. Groep 3: Jan van de Beek. Groep 4: D. van de Velde. Groep 5: E. No-, bel. Groep 6: J. van de Hage. Groep 7: C. Hollestelle. Groep 8: J. de Jonge. Groep 9: D. Boogert. Groep 10: W. Houmes. Zijn de prestaties van de Roelandjes als team goed, in dividueel komen zij ook goed mee. Peter, 13 jaar, is doorge drongen tot de laatste 16 van Nederland, iets wat zijn 15-ja rige neef Eric eveneens pres teerde. De oudste van het trio, Jan, startte te laat om dat nog te halen. Zaamslagse Peter staat er nog het beste voor. „Ik moet bij de laatste acht kun nen komen en dan doorstoten naar een topplaats. De tegen standers ken ik en ik weet dat ik de meesten zonder meer kan verslaan", zegt hij, daar mee zijn favorietenrol wat ca mouflerend. Eric is minder zeker van zijn topplaats. „Ik heb een gunstige loting nodig om ver te komen. Lukt dat, dan kan ik ver komen. Anders kan ik het wel vergeten", zegt hij. Voor Jan, 16 jaar, ligt het weer iets anders. Hij mist de bondstraining die zijn broer Eric vanaf januari 1983 krijgt en die zijn neef Peter nu al heeft. „Volgend jaar moet ik over naar de senioren en dan moet ik lager gaan spelen. Ik moet dat wel, omdat ik anders naar een andere club moet. En daar heb ik door mijn studie geen tijd voor", laat hij weten. Om toch behoorlijk wat te kunnen spelen doen de Roe landjes naast de 20 competitie wedstrijden mee aan zoveel mogelijk toernooien. Daar naast komen zij uit in acht- kampen waarin telkens zeven V.l.n.r. Jan Roeland, Peter Roeland en Eric Roeland wedstrijden gespeeld moeten worden. De eerste vier uit zo'n achtkamp gaan steeds over naar een volgende kamp tot de laatste acht overblijven. Die strijden dan om het officieuze kampioenschap van Neder land. De beste 24 vormen de deelnemers aan de Nederland se kampioenschappen. Dat daarvoor vele kilome tertjes afgelegd moeten wor den is duidelijk. De wagen van trainer en begeleider Ben Roe land is daarvoor dan ook vaak op de weg. Desondanks ziet het er naar uit dat de Roeland jes over enige jaren uit de „topsport" zullen verdwijnen. Debet hieraan zijn een te ge- - fotowimkooyman ringe mogelijkheid om te kun nen trainen en studie waar door ieder zijn eigen weg zal gaan. Jammer voor de sport. „Toch was het mooi", zegt Jan Roeland tenslotte. treffers van Olympia kwamen op naam van Ine Bekkering. OLYMPIA-ETTEN-LEUR 6-4 - Etten-Leur had vrij ge makkelijk van Vlissingen kunnun winnen maar nam de wedstrijd tegen Olympia te lichtvaardig op. Deze onder schatting bleek fataal. Binneji de kortste keren stond het 3-0 door treffers van Ine Bekke ring (2x) en Monique Kave laars. Nog voor rust werd het 4-0 door een treffer van Chris tian Dieleman. Rust 4-0. Na de veldwisseling draaide Etten- Leur beter, maar Olympia gaf door stug verdedigen en hard werken de overwinning niet meer uit handne. Etten-Leur scoorde nog wel vier keer, maar de twee treffers van Ine Bekkering in de tweede helft bleken voor Olympia van be slissende aard. Een verdiende overwinning. UITSLAGEN: Heren: Tweede klas: Prinsenbeek- Vlissingen 3-5, Pelikaan-Vlis singen 2-5. Derde klas: Tete- ringen-Middelburg 1-6, HSD- Middelburg 1-8, Teteringen- HSD 12-3. Dames derde klas: Olympia-Vlissingen 21-5, Vlissingen-Etten-Leur 2-4, Olympia-Etten-Leur 6-4. niet meer. Hij zegt: „Ik heb verschillende teleurstellingen moeten incasseren de laatste maanden. Ik kan moeilijk zeg gen dat er iets is terecht geko men van de democratisering binnen de KNWU. Ik wilde als DSL terugtreden en districts voorzitter worden omdat ik dan wat meer tijd zou krijgen, maar met al deze trammelant kost het je nog bergen tijd en het levert alleen frustraties op. Laat een ander het nu maar opknappen". Timmermans en Evertse zijn met name ook verbolgen over de wijze waarop de com missie jeugd- en nieuwelin genzaken van de KNWU meende te moeten reageren op de kwestie van de drie jeug- drennertjes van Theo Middel kamp die door die club werden geroyeerd. Daar lag ook de aanleiding in van Kees de Rid der de derde Zeeuwse wieler club op te richten. Timmer mans: „Ons werd verweten dat we verkeerd waren opge treden. Onzin, want we heb ben er zelfs nog voor gezorgd dat die jeugdrenners elders konden worden onderge bracht. We hebben een brand brief van het hoofdbestuur ge kregen waar de honden geen brood van lusten en dat pikten we niet. Later werd die pil wat verzacht door het hoofdbe stuur, vroeg men of we die zaak maar wilden vergeten, maar die brief lag intussen wel op tafel. Al met al is het nu mooi genoeg geweest. En persoonlijk kan ik niet eens zeggen dat het me spijt. Voor mij en niet voor mij alleen is de lol er af". Arjaan de Schipper, sport- commissielid van de KNWU uit Kapelle en kandidaat om Wim Evertse op te volgen als districtssportcommissielid van de KNWU in het district Zee land, is weinig gelukkig met het optreden van het districts- bestuur. Ook Arjaan de Schip per heeft kritiek op het optre den van he'KNWU-hoofdbe- stuur, maar meent dat opstap pen „de gemakkelijkste weg is". De Schipper wacht nu maar af wat er op de vergade ring van 15 januari in Kapelle gaat gebeuren. Dat doet ook Walter van Acker uit Koe wacht, die zich eveneens kan didaat wil stellen voor DSL, maar eventueel ook „in" is voor het voorzitterschap van het district Zeeland. Al met al wacht het district Zeeland roerige tijden. Want de gebeurtenissen van de af gelopen dagen zijn beslist niet bevorderlijk .voor de wieler sport in Zeeland. Van onze volleybalmedewerker TILBURG - De beide Morres- volleybal teams uit Hulst zijn er afgelopen weekeinde in ge slaagd het sterk bezette toer nooi van Sarto uit Tilburg te winnen. Aan dit toernooi werd deelgenomen door enkele tweede divisieteams en een ploeg uit de eerste divisie. De Hulsterse dames, en heren, die toch uitstekend in vorm zijn, speelden erg sterk. De Morres-dames waren in gedeeld bij Brevok, Sarto 2 en Shot uit Culemborg. Tegen de ze laatste ploeg begonnen de Zeeuwsch-Vlamingen vrij zwak, maar konden toch win nen met 2-1 (15-8 13-15 15-7). Ook Sarto 2 moest er aan gelo ven. De thuisploeg ging met maar liefst 3-0 de boot in met de setstanden 10-15 3-15 13-15. Brevok, dat inmiddels al had gewonnen van Sarto (2-1) en Shot (3-0), kon alleen nog Mor res van de eindzege houden. Ondanks dat Jolanda van Es- broek afwezig was bij de ploeg van Morres-coach Jo Eve- raert, ging het in deze beslis sende strijd beter. De eerste set werd gepakt met 15-5, ter wijl ook de tweede set door lekker knokken met 16-14 werd gewonnen. Met dezelfde cijfers werd de laatste set ge- PATRICK TOLHOEK uit Yerseke heeft het pas begon nen jaar uitstekend ingezet. Tijdens de veldrit in Etten- Leur finishte de Zeeuw als eerste bij de junioren. MAR CEL GUNST eindigde als ne gende en JAN BLOK kwam als veertiende over de eind streep. PATRICK VAN PASSEL uit Sluiskil heeft met succes deelgenomen aan een veldrit in het Belgische Kluisbergen. De Zeeuwsch-Vlaamse junior bolde als derde over de meet. Winnaar van deze cyclocross met in totaal 30 vertrekkers, werd de Belg Stefan de Co- ninck. Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - Bij de dames in de derde klas van de zaal- hockeycompetitie speelde Olympia met wisselend suc ces. De eerste wedstrijd tegen Vlissingen ging kansloos ver loren, maar tegen Etten-Leur herstelden de Terneuzense da mes zich knap met een ver diende overwinning. Bij de heren in de tweede klas won Vlissingen twee keer verdiend van respectievelijk Prinsenbeek en Pelikaan. In de derde klas was Middelburg een klasse apart en won van zowel Teteringen als HSD met ruime cijfers. Dames derde klas C: OLYMPIA-VLISSINGEN 2-5 - Olympia begon goed, maar kwam echter niet tot scoren. Na een moeizaam begin ging Vlissingen steeds beter spelen en werden slordigheden in de Olympia-defensie genadeloos afgestraft. Rust 1-3. In de tweede helft kwam de over winning van Vlisisngen geen moment in gevaar, omdat de tegenstand van Olympia ge ring was. Vooral door een be tere inzet won Vlissingen dan ook verdiend met 2-5. De twee ;rlands elftal een dal te klauteren. Westduitse Aken ;n, maar van een rake. Zestien fe- la Spanje de vol- ie volgend jaar in Bt dan gespeeld et het elftal, dat :en later in Sevil- anse grasmat op s Rijvers zal het eren uit de 26 spe- ij op het oog had wedstrijd tegen Jalta. Daar zaten litenlanders' bij. kend verscheen chel van de Kor- o) in Aken. ijstje stond niet de n Johan Cruyff. getracht de Am- er alsnog bij de halen, maar 'ver mening op tech- tactisch gebied' Fff buiten de selec- els is Kees Rijvers ntie. Pas achttien ïervat de bonds- elf januari pre- ijn op de jaarlijkse ,j eenkomst van de het Joegoslavische werkzaamheden, hem slechts een de oefenwedstrijd Suropa voor te be- Vandaar dat het lijk is, dat Rijvers voorlopige selectie ta (26 man, alleen keer geopereerde ikelen zegt wellicht 'roeg stadium af)) Jer zal veranderen. ;n Cruyff. „Want", ?1 Jansen, „mijn in- Jat er tot nu toe in niets veranderd is. zijn er in Sittard duel tegen Malta l mededelingen ge- lar is niets aan toe te In Zeist gaat men ook vanuit, dat :elf het initiatief zal riemen. En dat zit er, op de uitkomst laatste gesprek, niet eeft weer tot gevolg, 3mst van Ruud Krol eker geworden is. Krol wenst alleen keren in het Neder- door Ton Koomen {NEUZEN - Het hoofdbestuur van de KNWU, de Koninklijke Nederlandse Fjelren Unie mag er voor zorgen dat het district Zeeland van de KNWU vol- ende week zaterdag in De Caisson in Kapelle een nieuw bestuur krijgt. Het stuur van het district Zeeland is namelijk compleet opgestapt. In een brief i poten aan het hoofdbestuur wordt onomwonden gezegd dat het districtsbe- uur alle zetels beschikbaar heeft gesteld. Reden van dit besluit is de komst jin de wielervereniging Zeeland, de derde wielerclub die op initiatief van es de Ridder uit Arnemuiden het levenslicht zag. menwerking. Van goede con tacten met de wielervereni ging Zeeland is geen sprake geweest. Het regende de laat ste tijd aangetekende brieven aan het adres van het dis- trictsbestuur. Bovendien doorspekt met juridische ter men. Sorry, maar dat is geen werken. Het werkt de achter docht in de hand. Aangeteken de brieven met bevestiging voor ontvangst, dat hoeft voor ons niet. Ik heb altijd graag in het bestuur gefungeerd, maar het moet wel plezierig blijven. Op deze manier hoeft het voor mij niet meer. En mijn colle ga-bestuursleden denken er net zo over". Ad Agterdenbos, voorzitter van de wielervereniging Zee land, is stomverbaasd over het aftreden van het districtsbe- stuur. „Een jammerlijke zaak. Ik betreur dit ten zeerste. De wielersport is er niet mee ge diend. Wat die aangetekende brieven betreft het volgende: we hebben enkele brieven ge stuurd naar het districtsbe- stuur die nooit aangekomen zijn volgens die kant. Daarom sturen we die aangetekende brieven met bevestiging voor ontvangst. Dat er juridische termen in voorkomen is in zoverre te verklaren uit het feit dat onze vice-voorzitter een jurist is (mr. J.M.E. Schie man uit Vlissingen, red.) en beter geletterd is dan ons. We zullen tijdens de districts ver gadering op 15 januari toch uit de problemen moeten probe ren te komen", zegt Agterden bos, die zichzelf eveneens kan didaat heeft gesteld voor een bestuursfunctie in het district. Ook voor districtssportcom missielid Wim Evertse, die in middels al zijn ontslag als „DSL" had ingediend - hij stond op de nominatie om Timmermans als voorzitter op te volgen - hoeft het allemaal rt FOTO DE STEM/DOR DE BOER Wim Evertse: teleurstellingen Wim Timmermans: „De lol is eraf' - FOTO DE STEM/C0H DE BOER iLwe voelen ons genomen d0or het hoofdbestuur van de ttwU", zegt Wim Timmer mans, voorzitter van het dis- j ct Zeeland. „De KNWU hi eft tegen onze adviezen in 't :h het licht op groen gezet tl Dr de wielervereniging Zee- id. We hebben het eerst nog :n aan willen zien, maar >r de houding van de wie vereniging Zeeland op dit Bment aanneemt is voor ons d{ lol er af. Het hoofbestuur ig nu zelf zorgen uit de im- sse te komen". ('oor het districtsbestuur is er een drietal oorzaken |n te wijzen voor het opstap- Ten eerste voelde men :h onjuist behandeld door it hoofdbestuur toen de er- ming van de wielervereni- Zeeland bekend werd. in tweede door de wijze waarop de communicatie ver loopt tussen het districtsbe stuur en de wielervereniging Zeeland en ten derde door het feit dat het districtsbestuur er door de KNWU - in casu de heer Groen van de commissie jeugd- en nieuwelingenzaken - werd beschuldigd van de wielersport in diskrediet te hebben gebracht in de affaire rond het royement van een drietal jeugdleden van Theo Middelkamp. Wim Timmermans: „Be grijp me goed, we waren niet eens tegen de oprichting van een derde wielervereniging. Maar wel tegen een club die geboren is uit haat en rancune. Dat vormt geen basis voor sa-

de Stem | 1983 | | pagina 7