Roets enthousiaste biljartkampioen A antrekkelijk programma Zeeuws elftal Van Katwijks succesvol in veldritten Breskens winnaar lustrumuitvoering Winterstoptoernoo Tennisser Hans Vermoet uit Sas van Gent: Vriendschappelijh voetbaluitslagen de4in1kra Positiefond DE STEM DE STEM GSC houdt Groene Ster op 10-10 DINSDAG 4 JANUAR11983 DE RTVMSjOOtt PAGINA SPORT; Knappe winst voor Utopia Blauw Wit oppermachtig bij BV Hulst T14 van onze sportmedewerker EEDE - „Ik bleef er in gelo ven. Eddy d'Hooghe en Jo- han Viane stonden er wel beter voor dan mij na vijf ronden, maar ik had nog kans. Dan geef ik het niet op. Op zo'n moment ga ik er voor de volle honderd pro cent tegenaan en dat pakte nu goed uit". Aan het woord de kersverse kampioen van de tweede klas libere van het district Zeeuwsch- Vlaanderen, George Roets uit Eede. Enkele weken te rug pakte deze kelner van beroep, de titel in café Den Ouden Arend te St.-Jan- steen. Ietwat verrassend, omdat alle aandacht uitging naar de plaatselijke favoriet Eddy d'Hooghe en Johan Viane uit Sluis. Pas in de laatste twee ronden sloeg George Roets toe. „Toen ik de partij tegen Johan Viane won en Eddy d'Hooghe van Joop van Leeuwen verloor, stegen mij kansen op de titel ernom. Ik moest dan nog wel de partij tegen de 81-jarige Bram Versprille uit Oostburg winnen. Trouwens, knap wat die man op zijn leeftijd nog presteert. In de eerste beurten en bij aanvang van die partij was ik wel ner veus. Naarmate de partij vorderde ging het beter, maar het werd toch nog een vrij moeizame zege: 120-112. Daar gaf ik niet om. Het be langrijkste was dat ik de titel te pakken had". Het was de tweede maal dat de gebrilde George Roets, lid van de jonge bil jartvereniging BDC uit Draaibrug, aan de finale tweede klas libre deelnam. De eerste keer leverde dat een vierde plaats op. Nu, in St.-Jansteen verliep het heel wat rooskleuriger. Al was de eerste partij de moeilijk ste voor de 33-jarige George Roets in dat onlangs gehou den kampioenschap. „Nog nooit was ik zo ze nuwachtig. In de eerste ron de moest ik aantreden tegen Henk Jansen. Het feit wilde dat ik tijdens de voorwed strijden van die klas te Sluiskil, een flink pak slaag van diezelfde speler had ge kregen. Nu, in de eindstrijd, pakte die partij in mijn voordeel uit. Ik geloof nog steeds dat die winst een ex tra ruggesteun is geweest in de overige partijen. Het ver trouwen was er". Al vrij vroeg begon George Roets het biljartspel te beoefenen. In het patronaatsgebouw van Eede maakte hij de eer ste caramboles op het groe ne laken. Pas later begon hij de bil- jartsport serieus te beoefe nen en niet zonder succes. Direct geen technisch vaar dige speler, maar meer een man van het iets ruimere werk. Daarom ook gaat zijn voorkeur uit naar het band stoten. George Roets: „Bandstoten trekt mij in derdaad het meest aan. Ik speel het allemaal, ook in het libre, wat ruimer dan de meesten. Daarom ligt band stoten mij beter. Toch, on danks dat, voel ik me nu weer niet aangetrokken tot het driebanden. Het duurt me daarin te lang voordat je wat caramboles bij elkaar hebt". Hij bruist momenteel van de ambitie. Zo wil hij het kleine en compacte spel in het libre graag leren. „Want", zo zegt hij„Je hebt daar veel voordeel van. Rein Dieleman komt sinds kort onze boljartclub instructies geven en dan ben ik iedere keer graag van de partij. Ik wil nog wat leren. Mede door deze behaalde titel is de interesse voor het biljar ten weer wat toegenomen. Het mooiste van alles zou zijn als ik me via de ge westelijke eindstrijd voor het kampioenschap van Ne derland zou plaatsen. Als dat het geval is zullen ze toch rekening met me moe ten houden. Aan de voorbe reiding zal het niet liggen, want binnenkort ga ik er keihard tegenaan. Ook voor de districtsfinale eerste klas bandstoten zou ik me graag plaatsen", aldus de enthou siaste Westzeeuwschvlaam- se biljarter, die in de week ends ook nog actief is als ar biter op de Belgische voet balvelden. "Voetballer een streepje voer" van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - Een goed re sultaat boekte het Goese GSC in de landelijke derde divisie van de zaalhandbalcompetitie. Het hoog geklasseerde Groene Ster werd op 10-10 gehouden. Een verdiend punt voor een gemotiveerd GSC, dat goed geconcentreerd speelde. GSC opende de score door José Rouwette, maar al vrij vlot had Groene Ster tegen ge scoord. Bij de stand 2-2 liep Groene Ster uit naar 2-6. Een beslis sende kloof leek geslagen, maar GSC kwam terug en bij het rustsignaal stond het nog 5-7. Na de hervatting werd het direct 6-7. Het was Claudia van Dalen die bij de stand 8-9 GSC op gelijke hoogte bracht: 9-9. GSC nam zelfs de leiding door José Rouwete (10-9), maar in de slotfase wist Groe ne Ster toch nog, overigens verdiend, één punt weg te sle pen: 10-10. Een terechte uit slag volgens begeleidster Bep Jacobs. Uitslagen: Tweede divisie: Da mes: EMM-DWS 20-12, EBHV-Van Eij meren/Hermes 5-10, Gilze-An- cora 11-16, Verburch-Van der Ho ven/De Treffers 10-18, Athene- Were Di 14-13. Heren: EMM-Wings 21-17, Volt-Fortuna B 15-14, Actief R-Ancora 9-10, Tachos-GHV 22-13, Animo-Snelwiek 13-15 Derde di visie: Dames: Blauw Wit-Olympus 8-9, EBHV 2-Avanti 8-11, Volt- Dongen 10-10, GSC-Groene Ster 10-10, Walcheren-Tornado 11-17. Heren: EMM 2-Olympus 29-14, EBHV-Avanti 12-22, Dongen-Del- ta Sport 16-11, Mountain Stars- Groene Ster 17-15, Boemerang-Ra- pid 19-21. van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - In de zaal handbalcompetitie van de af deling Zeeland was afgelopen weekeind een beperkt pro gramma ingelast. In de eerste klas heren behield GSC ge makkelijk de koppositie door met ruime cijfers van GSC 2 te winnen. Heren eerste klas: GSC 1- GSC 2 32-11 - Een gemakkelij ke overwinning. Vlot stond het 3-0, maar GSC 2 kwam terug tot 3-2. GSC bleef echter ge concentreerd spelen en liep uit tot 6-2. Toen was de weerstand gebroken van de reserves. De rust werd bereikt met een 17- 6-stand. Na de pauze eenzelfde spelbeeld. GSC 1 voerde de bo ventoon en liep regelmatig scorend uit naar een ruime overwinning. Johnny Jansen was met zeven treffers topsco rer voor GSC 1. Dames eerste klas: UTO- PIA-EMM 2 10-9 - Een gelijk opgaande wedstrijd tussen de nummer twee (EMM) en num mer drie van de ranglijst. Er werd om en om gescoord. Bei de teams konden niet tot een beslissende voorsprong ko men, waardoor het tot aan he eindsignaal spannend bleef. Bij de rust leidde Utopia met 7-5. Ook in de tweede helft ga ven beide teams elkaar weinig toe. Utopia hield de voor sprong vast door een enorme inzet en dit bleek vooral in de slotfase van beslissende aard. Topscoorsters aan Utopia-zij de: Petra Wouterse (5x) en Margriet Doorns (5x). Uitslagen: Eerste klas: He ren: EMM 3-Marathon 21-25, GSC 1-GSC 2 32-11. Dames: EMM 3-Walcheren 2 15-8, Sluiskil-Hontenisse 2 4-7, Uto- pia-EMM 2 10-9. Tweede klas: Heren: GSC 3-Marathon 3 10- 17 (gestaakt), EMM 5-EMM 4 17-13. Dames: Utopia 2-Sluis- kil 2 10-5, Volharding-GSC 2 9-11. van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - „Als voetballer heb je meer kijk op de bal. Het balgevoel dat bij voetballen nodig is, is ook bij tennis nodig. Als voetballer heb je daarom een streepje voor bij het tennissen", zegt Hans Vermoet uit Sas van Gent. Van kinds af aan gevoetbald in Corn Boys en later bij Racing White was ook voor Vermoet op een gegeven moment de tijd aangebroken om actief met voetballen te stoppen. Maar zoals velen ervaren, er ontstaat dan een leegte. „Na het voetballen was er niets meer en dat beviel me niet", aldus Vermoet. België gespeeld. De organisa tie van die toernooien was voor mij veel beter. Ik werk in de ploegendienst en met de on regelmatige tijden kon altijd rekening worden gehouden", stelt Vermoet vast. Iemand die hem kent, weet dat hij er veel voor heeft ge daan (en nog doet) om het ni veau te bereiken waarop hij zich momenteel bevindt. „Ik heb nog altijd trainingen bij Jan Willem Visser en daar leer ik nog steeds van", aldus Vermoet, die het zeker als een uitdaging ziet, als Visser stelt, dat zijn spel nog vooruit kan gaan. Met de komst van de di verse tennishallen in de om trek zijn de mogelijkheden na tuurlijk uitgebreid. „Ik tennis nu toch wel zo'n 2 a 3 keer per week", zegt Vermoet, die ge lijk toegeeft dat het eigenlijk te gek is. In april 1979 werd hij lid van de plaatselijke tennisclub Drive. „Tennis had mij altijd al aangetrokken, maar ja, zo als dat vroeger nu eenmaal was, je keek daar toch tegen aan. Gelukkig is daar de laat ste jaren verandering in geko men, en kan iedereen tegen woordig gaan tennissen", stelt Vermoet vast, die vervolgens zegt recreatief met tennissen begonnen te zijn: „Een paar keer in de week een balletje slaan is nooit weg". Zoals het echter velen vergaat, zo ver ging het ook Hans Vermoet. „Toen ik zag dat het wel goed ging, ga jet het wat serieuzer aanpakken", zegt hij. En dat hij dat heeft gedaan, weet in middels iedereen wel, die iets met de tennissport heeft te maken. In hetzelfde jaar dat hij is begonnen, zette hij reeds de eerste schreden op de toer nooien, wat in 1981 uiteindelijk resulteerde in zijn eerste suc cessen. Winnaar van de D- toernooien te Sluis en Oost burg, waarin hij tevens de fi nale herendubbel won met zijn toenmalige partner Harry van Quekelber'ghe. De finale van het Maeneblusscherstoer- nooi te Middelbrug zag hij evenwel verloren gaan, om daarna het toernooi van Zei- zate op zijn naam te schrijven. Stil seizoen De overgang naar de C-ca- tegorie betekende in 1982 een stil seizoen, althans dat leek het. Zijn naam stond niet meer op de deelnemerslijsten in de Zeeuwse toernooien. „Ik heb het afgelopen seizoen vooral in Hoewel er altijd wel iemand is te vinden, waarmee hij kan spelen, ervaart hij wel, dat hij toch is aangewezen op wat je noemt, leeftijdgenoten. „Tegen de jeugd kun je niet meer op, die krijgt vanaf jonge leeftijd volop training", aldus Ver moet, die daar volledig in be rust om daarna te stellen dat zijn lessen in ieder geval bij dragen om op hogere leeftijd op een leuk niveau te kunnen spelen. Gezien de voorberei dingen zal de naam van Hans Vermoet de komende tijd in Zeeuwsch-Vlaanderen, en ze ker ook daarbuiten, nog veel te horen zijn. „Het komende sei zoen zal ik competitie gaan spelen voor Drive, terwijl ik van de toernooien in België veel verwacht", aldus Hans Vermoet. MIDDELBURG - Voor het Zeeuws elftal staan er weer enkele bijzonder aantrekkelijke wedstrijden op het programma voor het voorjaar 1983. Ongetwijfeld een topper is de afsluitende wedstrijd zaterdag 4 juni in Vlissingen. Dankzij de medewer king van Toon Uitterhoeve (organisator ook van andere wed strijden voor Sport Steunt Zonneveld) komt er op die dag een elftal van Zeeuwse profs spelen. Vrijwel alle grote namen (zoals Wim van Hanegem, Jan Poortvliet, Adrie Koster, Ton- nie van Eenennaam, Chris Riemens, Danny Blind, Ronnie van Poucke, Angelo Nijskens en Edy de Schepper) hebben al toegezegd, alsook de coach, de Zeeuw Piet de Visser. Om het evenement helemaal Zeeuws te houden zal die wedstrijd ge floten worden door Gerard de Schepper en is ook al een echte betaald voetbalgrensrechter benaderd, Aad de Koster. Het is goed mogelijk, dat ook Jo Jansen naast Piet de Visser op de bank plaatsneemt. En dat is nog niet alles. Het is zo goed als zeker, dat het Zeeuws elftal zijn „seizoen" begint met een wedstrijd tegen de Belgisch nationale selectie. Belgisch bondscoach Guy Thijs bereidt zich eind april voor op de wedstrijd tegen de DDR en het ziet er naar uit, dat die voorbereiding weer in Zeeland plaatsvindt met een wedstrijd (misschien donder dag 21 april) tegen het Zeeuws elftal. Daarvoor is dan na tuurlijk al een aantal wed strijden gespeeld. Cees Blo- maard, de organisator van de Zeeuwse Voetbal TC (techni sche commissie), is daarnaast nog bezig met Pol van Himst, de trainer van Anderlecht en ook die Belgische topclub komt misschien naar Zeeland (eind mei?). Voor het Zeeuws afdelings elftal is intussen ook een pro gramma in elkaar gezet, dat moet resulteren in het grote bondentoernooi zaterdag 11 juni in Ede om het Nederlands kampioenschap van afdelings elftallen. Bij de KNVB afdeling Zee land kent men dan ook nog een Zeeuws UEFA-elftal (spe lers in de A-juniorenleeftijd) en dat elftal sluit het seizoen af zaterdag 28 mei in Kruinin- gen, tijdens een internationaal toernooi, waar onder meer ook de afdeling Amsterdam en het tweede elftal van Roda JC deelneemt. Tennisser Hans Vermoet zal in het komende seizoen ongetwijfeld veel van zich doen horen. De Sasse crack wil er keihard tegenaan gaan in competitie en toernooien. - FOTO WIM KOOYMAN OPLOO - In één jaar tijds kan er veel gebeuren. Piet en Fons van Katwijk kunnen er over meepraten. Het voorbije sei zoen moesten de beide Bra bantse Wielrenners het zonder sponsor stellen en dat ging ze ondanks de beperkingen rede lijk af. Met 1983 voor de deur weet Piet van Katwijk zich echter verzekerd van een nieuwe broodheer en blijken er plots voor broer Fons suc cessen weggelegd bij het veld rijden. Met name voor Fons van Katwijk betekent dit meer dan een aardige bijkomstig heid. „Op deze manier hoop ik mij toch voldoende in de pic ture te kunnen rijden om als nog een sponsor in mij geïnte resseerd te krijgen. Per slot van rekening blijk ik iets ex tra's te bieden te hebben. Niet alleen op de weg kan ik recla me maken, maar ook nog tij dens de cyclo-crosses. Dat be tekent toch een verlenging van het seizoen met enige maan den." Hoewel eigenlijk een weg renner in hart en nieren spe cialiseert de jongste van de Van Katwijks (31) zich nu grondig op de koersen over de bos- en zandgronden. „Tot nu toe heb ik er vier gereden. Bij drie eindigde ik vooraan in het rennersveld en eenmaal won ik zelfs. Zoiets komt je zelfver trouwen bijzonder ten goede en heeft me het gevoel gege ven met de besten mee te kun nen. Natuurlijk vormen men sen als een Reinier Groenen- daal op dit ogenblik nog een klasse apart. Daar wil ik me op dit ogen blik dan ook nog niet mee me ten. Heeft te maken met mijn spierontwikkeling. Door uit sluitend op de fiets te zitten is wel de spierkracht van de bo venbenen toegenomen, maar bleven de kuiten een onder ontwikkeld gebied. Een handi cap bij het veldrijden, omdat daarbij heel wat gelopen moet worden. Die achterstand valt echter in te halen. Dagelijks ben ik nu bezig met interval-training en ik voel dat ik vorderingen maak." Hoewel Piet van Katwijk (32) zich eveneens al enige ke ren in het strijdgewoel tijdens een cyclo-cross heeft gestort, zal de Brabander dit onder deel van de wielersport nim mer tot zijn specialisme gaan rekenen. „Ik weet voor mezelf dat ik daar niet getalenteerd genoeg voor ben. Dat ik vel dritten rijd is meer om mijn conditie op peil te houden. In de winterdagen kom ik altijd nog zo'n twee a drie ki logram aan. Op zich is dat geen bezwaar, want in het voorjaar mag je wel wat extra vet hebben, om beter tegen de barre weersomstandigheden opgewassen te zijn. Veel meer mag je evenwel niet aanko men, want dat wreekt zich op de conditie." Fons van Katwijk is het vol komen met zijn broer eens. „Ik geloof heilig in de uitspraak van Roger de Vlaeminck. Die vond de beste voorbereiding op het wegseizoen het deelne men aan veldritten. En in het begin van het seizoen was de Belg er altijd." Piet van Kat wijk: „In het voorjaar zie je ook vaak de coureurs met een conditionele achterstand zich stukbijten op het tempo van de jongens die dan al in vorm zijn. Natuurlijk moet men het als renner ook niet overdrijven. Een Thurau begon elk seizoen op ideaal gewicht. Die had daardoor geen enkel weer standsvermogen tegen de ijzi ge kou of slagregens. Voordat het jaar dan goed en wel op gang was gekomen bleek dat voor de Duitser al goeddeels verloren." Het nieuwe jaar zien de Brabanders vol vertrouwen tegemoet. Piet van Katwijk: „Dankzij de sponsor heb ik nu een gegarandeerd inkomen. Geen vetpot, maar in Neder land zijn er zo'n 60 criteriums, als ik er aan 50 deelneem, heb ik financiëel niet te klagen. Hetzelfde geldt voor Fons, al heeft die de hoop nog niet la ten voren bij een ploeg onder dak te kunnen vinden. „Piet wordt individueel gesteund, dat is beter dan niks, maar het betekent wel dat hij uitslui tend in criteriums en semi- klassiekers mag uitkomen. Daarom zit ik liever in een wielerformatie. Per slot van rekening kom ik ook in etap pe-wedstrijden aardig voor de dag. Mocht er echter geen broodheer op de proppen ko men dan is er nog geen man over boord. Dat hebben we het afgelopen jaar wel gemerkt." Piet van Katwijk: „Het startgeld dat wij vragen vormt voor de organisatoren van de criteriums meestal geen onoverkomelijk bezwaar. Daarnaast weet men wat men aan ons heeft. Wij zijn elke dag bereid ons in de strijd te werpen. Die strijdlust wordt nog altijd gewaardeerd. van onze sportmedetuerker OOSTBURG - Voor de tweede keer in het vijfjarig bestaan vi het „Winterstoptoernooi" greep Breskens afgelopen zondag: zege. In de finale kwamen de withemden van Piet de Winde genover Hoofdplaat te staan. Breskens, dat moeizaam de pouli winst binnenhaalde (dankzij een beter doelsaldo werd Biervll opzij gezet) was in die finale ongetwijfeld de sterkste. De opi ningsminuten waren overigens voor Hoofdplaat, dat met Het Ottens als de soepel draaiende motor op de zege leek af te stcv| nen. Ottens blesseerde zich ech ter na een drietal minuten aan de schouder toen hij in botsing kwam met Breskens-goalie Fred de Krijger en bleef nog wel actief, maar duidelijk on der zijn mogelijkheden. In die beginfase hield Fred de Krij ger Breskens overeind, want achtereenvolgens Paul Ver- mue en Henk Ottens zagen hun inzetten door de Bres- kens-keeper gestopt. Het was Robbie de Muynck die de Bressiaanders op voorsprong zou brengen. Acht minuten van de twintig waren er ge speeld toen hij voor de eerste keer mocht komen opdraven. Het was gelijk prijs want te gen zijn diagonale spetter had Hoofdplaat-doelman Ronnie Verstraete geen verhaal. Vanaf dat moment was Breskens de betere ploeg al had het problemen met de af werking. Zo kon Tonnie van Vooren het voorbereidende werk van Wim van de Broeke niet afmaken. Helemaal alleen voor open doel knalde hij hoog over. Met nog ruim vier minu ten te spelen nam Jan de Lobel alle onzekerheid weg. Hij rondde een sublieme aanval opgezet door Robbie de Muynck, via tussenschakel Jimmy Pietersz, effectief af. Nadat Adri Kodde het voor beeld van Tonnie van Vooren had gevolgd (ook hij kon de bal niet in een leeg doel depo neren) was het Robbie Maas, die met nog een halve mini te gaan de 3-0-eindcijf( vastlegde. Dit in een aantre kelijke finale, goed geleid do Wim Boeye. In de strijd om de derde vierde plaats droogde IJze dijke Biervliet met maar lie] 6-0 af. Met een sterk spelen Erik van Poucke scoorden azijnhalzen er lustig op Voor het halve dozijn teke den Hans Porrey (4x), Ei van Poucke en Werner van Bulcke. Jannis van de Voor en Rik Henry, die voor de vij de keer voor de organisatie kenden, konden tevreden zi want de gehele dag zat Veerhoek stampvol. De prij uitreiking werd verzorgd do Oostburgs sportambtena' Walter Naessens. De bok; voor de sportiefste ploeg naar IJzendijke. Uitslagen: Oostburg-IJzendijl 1-2, Cadzand-Breskens 0-2, Hooi] plaat-Aardenburg 3-1, SM Schoondijke 0-1, Groede-Oostbi 1-0, Biervliet-Cadzand 1-0, IJ» dijke-Hoofdplaat 1-1, Breskei Sluis 2-0, Aardenburg-Groede Schoondijke-Biervliet 0-1, Oo burg-Hoofdplaat 1-5, Cadzan Sluis 0-3, IJzendijke-Groede f Breskens-Biervliet 0-0, Oostbm Aardenburg 2-1, Schoondiji Cadzand 5-1, Hoofdplaat-Gn 7-0, Sluis-Biervliet 1-2, IJzendijii Aardenburg 1-4, Breskei» Schoondijke 2-1. Eindstand: 1. Breskens, Hoofdplaat, 3. IJzendijke, 4. vliet, 5. Schoondijke, 6. Groedel Aardenburg, 8. Sluis, 9. Oostbul 10. Cadzand. van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Afgelopen zondag werden er in verband m de winterstop weer enkele vriendschappelijke voetbalwedstrj den gespeeld in Zeeuwsch-Vlaanderen. De resultaten daan; zijn samengevat in het volgende overzicht. PHILIPPNE-HVV'24 1-5 - I 'hilippine, geplaagd door blessu res en ziekte, kon maar met een beperkt aantal eerste elf talspelers aantreden. Tot kort na rust had dat nog geen al te negatieve gevolgen, want toen was de score nog maar 1-2. Daarna was het HW'24 dat de dienst uitmaakte en vrij ge makkelijk naar een 1-5-zege liep. Voor HVV'24 scoorden Olaf Dalmijn, Peter van Eeke- len, Huub Bun, Jos van de Walle en een eigen goal van Philipine. Voor Philipine scoorde Peter de Caluwé. SDO-GRAAUW 2-0 - Geen levendige wedstrijd met veel middenveldspel en weinig kansen. De eerste helft ging gelijk op en de 0-0-ruststand paste dan ook helemaal in het vertoonde wedstrijdbeeld. Pas toen Theo Eijsakkers, na een verdedigingsfout 1-0 voor SDO scoorde, nam die ploeg duidelijk het initiatief in han den. Dat leverde tien minuten voor tijd de tweede treffer op, die gescoord werd door Guido Platjouw. STEEN-NIEUW BORG- VLIET 2-2 - Een knap ge speelde eerste helft leverde een 2-0-voorsprong op voor Steen. Paul Dobbelaere wist twee keer de weg naar het net te vinden. Vooral de tweede treffer was een gevolg van collectief knap aanvalsspel. Na rust begon Steen weer sterk, maar moest in het laat ste half uur gas terugnemen. Daardoor werd Nieuw Borg- vliet nog in de gelegenheid ge steld om langszij te komen. VOGELWAARDE-CORN BOYS 2-1 - Het best verzorgde voetbal viel aan Corn Boys zijde te noteren. De 0-1-voor- sprong bij rust via een doel punt van Walter Freyzer, was dan ook verdiend. Na rust kon Vogelwaarde terug in de wed strijd komen. Nadat Ronald Bun de gelijkmaker had laten noteren was het Corn Boys speler Frans Gerritse die een voorzet ongelukkig in eigen goal werkte. In de slotfase nog een fel aandringend Corn Boys, dat kansen kreeg, maar er geen van wist te benutten. SLUISKIL-TERNEUZEN 0-0 - Ondanks een gelijk op gaande eerste helft qua veld spel, was het Terneuzen dat de beste scoringskansen kreeg. Jan Kolijn kopte op de paal en Gerard Maas kwam oog in oog met een goed keepende Pa trick Wauters. Het bleef ech ter 0-0. Na rust waren de ri len omgedraaid en was Slui kil de sterkste en gevaarlijks ploeg. Ook die formatie kon zaak echter niet afronden daarmee is de 0-0-eindstai verklaard. DAGBlAD vQQR ZUIDWEST NEDERlANG tt ipiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Van een onzer verslaggevers GOES - Met zijn beëdiging 5 door burgemeester mr. J. Blanken van Goes heeft hoofdinspecteur L. Diepen- horst gisteren officieel zijn intrede gedaan in het korps 5 van de Goese gemeentepoli- tie. Het is de bedoeling, dat de heer Diepenhorst per 1 april a.s. hoofdinspecteur J.L. de Rave opvolgt als korpschef en als zodanig geïnstalleerd zal worden door de commis si saris der Koningin in Zee- 5 land, dr. C. Boertien. Hoofd- E inspecteur Diepenhorst (38) 5 was voorheen chef van de afdeling recherche van de gemeentepolitie in Breda. De beëdigingsplechtigheid in de kantine van het Goese 5 hoofdbureau van politie in het bijzijn van een groot aantal korpsleden, werd ook bijgewoond door mevrouw 5 Diepenhorst en haar 3 kin- deren en andere familiele- den. In zijn toespraak sprak burgemeester Blanken er zijn grote voldoening over pIRIItlltllllllllllllllHtllllllllllllllllllllllllilllllllllllllIIIIIII Hee] kan uit als die cor opd wo vol ger Bk hoe zin Zet I een miï aar hee voc Van een onzer versla OOSTBURG AARDENBU ken er nu voor staan lijkt c heel West-Zeeuwsch-Vlaan I gische kabelnet TV-West no tie van tijd. van onze sportmedewerket HULST - BV Hulst opende I nieuwe jaar met het tradili nele jeugdtoernooi. Een vei niging moest vanwege dichte mist verstek lal gaan: het Goese Volhardii De organisatoren hadden plaats van Volharding opg vuld met een gelegenheid team van ex-junioren, van a de meesten nu dienst doen het eerste herenteam van E Hulst. Bij de jongens junioren V Blauw Wit uit Roosendaal sterk voor de overige teafl Deze fysiek zeer sterke plof die bovendien over veel leng beschikt, rekende zonder al veel problemen af met de ov rige tegenstanders. De twee plaats werd zeer verrassei ingenomen door de Hulster junioren. De verrassing 1 stond uit de overwinning op ex-junioren van BVH, dieoï rigens op hun beurt slecb met miniem verschil verlor van Blauw Wit. De vierf plaats tenslotte werd ingen men door de Jumping Cra uit Bergen op Zoom. Bij de jongens kadetten» het opnieuw Blauw Wit dat eerste plaats behaalde, zij 1 minder afgetekend. Scheld sport verzekerde zich van: tweede plaats via uitstek® spel, voor de Hulsterse kadi ten. Jumping Crabs bezette vierde plaats, terwijl VW waarts hekkensluiter wei Overigens moet hier wel worden toegevoegd dat Axelse kadetten niet in cor petitieverband uitkomen. Bij de meisjes kadetten slotte bleek Hulst de sterksj Een niet geringe presta1 aangezien deze meisjes ff. uitkomen in de competff Hetzelfde geldt overigens v« Voorwaarts, dat een evened zeer fraaie tweede plaats haalde. De derde en vier plaats waren voor de tweef legenheidsteams Janseniuj en II, gevolgd door Jump' Crabs. Het college van B en W van Oostburg heeft net voor de jaarwisseling besloten, een „positief onderzoek" in te stel len naar de mogelijkheden. Bij de PTT is een opgave ge vraagd van de kosten, die aan een dergelijke aansluitings operatie zijn verbonden. Aar denburg heeft al sinds 1980 een compleet draaiboek klaar lig gen, dat zo uit de kast kan worden gehaald. Sluis is, zoals bekend, al 2 jaar geleden aan gesloten op de Belgische kabel. Volgens de Oostburgse wet houder van Openbare Werken, A. de Feijter, ligt de offerte van de PTT waarschijnlijk al volgende maand bij de ge meente op tafel. „Het gaat om een positief onderzoek naar de mogelijkheden", aldus de wet houder. „Ik ben dan ook zeer optimistisch wat betreft de uitkomst". Aan de hand van de door de PTT uitgebrachte offerte kan een kostenberekening worden gemaakt per aansluiting, waarna de gemeente een en quête zal houden onder de be volking, om de belangstelling te testen. Abonnees moeten rekening houden met een eenmalige be taling per aansluiting (deze bedroeg twee jaar geleden in Sluis 50,-) en - bovenop de normale kijk- en luisterbij drage - nog met een vast be drag per maand. De Feijter: ^naAD_VQOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren in Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan- ?en (plv. chef), Frank Dey, Paul de Schipper, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Eugène Ver- straeten. Goes: Gé van Ber- Kel. Middelburg: Henk Post- ma. Oostburg: Co Meertens. Servicepunten Axel: Boekh. Passage, Pas sage 13, 01155-1208. Kloos- tetzande: mevr. Neve, W. Alexanderstr. 4, 01148-2250. Advertentle-expl. inspecteur Zeeland: C. Me nd, privé 01150-95839. „Ik i ment kome word per r M< kabe ook, dan geva nigin sterk te ric centr kan Daar gema ontvE en on Aar Ho enkel draai deel i deger Belgi geme trapp weer „Als Oost! draac burgf len d maar er ee op hf werk In denbi met stant: West- eigen Vlaar Alles ken 1 met Gard ring ming Pro Pa: liet I denhf kamp zovee de kc ze wa He voorz van c denbi Delta maat Sluis: In levisi slaan Vi£ TV-V burg word tv-sté zende

de Stem | 1983 | | pagina 8