FNV Sas hekelt verminderde service in kleine kernen Dfü DU voor huisvuil in Terneuzens buitengebied Hoechst verwacht positief resultaat fPR0 wekte ïïootste leden- finst d iOBERTR Acteurs U KUN MEER KA dinsdag 4 januar11983 BT1M VAN ZEELAND mnsdag 4 januar1198 l ZEEUWSCH-VLA ANDEREN - De jaar lijkse nieuwjaarsrecepties van de Zeeuws- vlaamse gemeentebesturen boden ook dit jaar weer een gezellig beeld. Over gebrek aan belangstelling hadden de bestuurders niet te klagen. Alleen in Sas van Gent was het beduidend minder druk dan in voor gaandejaren. Terneuzen Hulst Oostburg Sluis Hontenisse Axel Sas van gent Uitgaan in Zeeland Biervliet Hoofdplaat R. de Jaeger-Menue zei Emmaüs vaarwel Plaatselijk nieuws Ossenisse Oostburg Oostburg Twee jaar respijt voor Bevelands transportbedrijf politierapport markten VI Dl SU eei ru wc tie Ne m< va m< zie kr ke oir da Watu kunt winnen miljoen. Twintig maal e prijzen. Per lot speelt i 10 loten zijn raak. Niet op aan prijzen. Datziji Elf maal per jaar. Een K T27 pagina zeeland 3 Gezelligheid troef op Van onze verslaggevers Er werden op de diverse gemeentehuizen heel wat handen geschud en geluks wensen uitgesproken. Traditiegetrouw verdron gen in het Terneuzense stad huis de gasten op de nieuw jaarsreceptie elkaar om de leden van het gemeentebe stuur de hand te kunnen drukken. Onder de bezoe kers veel relaties van de ge meente, zowel uit het zaken- als het verenigingsleven. Ook heel wat ambtenaren maakten van de gelegenheid gebruik om hun werkgever het beste voor 1983 toe te wensen. Tenslotte gaf ook vrijwel de voltallige ge meenteraad acte de presence op de geanimeerde receptie. werd gehouden in de raads zaal van het gemeentehuis te Kloosterzande. Vele leden van verenigingsbesturen en besturen van officiële orga nen, alsmede middenstan ders en medewerkers van de gemeente kwamen de hand drukken. Onder een genot van een nieuwjaarsborrel was het een gezellige drukke bijeenkomst. In West-Zeeuwsch- Vlaanderen hielden de ge meentebesturen van Oost burg en Sluis gisteren nieuwjaarsrecepties. Tradi tiegetrouw was Aardenburg niet van de partij. Het iet wat vreemde tijdstip (tussen 5 en 7 uur) was er in Oost burg waarschijnlijk debet aan, dat minder mensen acte de présence gaven dan in voorgaande jaren. Toch kreeg het voltallige college van B en W -met voor het eerst de nieuwe gemeentese cretaris C. Geerse in de gele deren- nog heel wat handen te schudden. In Sluis, waar de receptie in de vroege avonduren werd gehouden, was het een drukte van belang op het stadhuis. Evenals in Oost burg waren het vooral - naast het gemeenteperso- neel en de raadsleden - ver tegenwoordigers van het be drijfsleven en van in West- Zeeuwsch-Vlaanderen werkzame organisaties en instellingen, die de beste wensen kwamen aanbieden. Een aardig incident deed zich voor toen de muziek vereniging Apollo onaange kondigd al spelend het stad huis binnen stapte om het gembestuur te bedanken voor het feit dat er dit jaar niet wordt gekort op de sub sidies. Ruim 100 mensen namen van de gelegenheid gebruik om de gemeentebestuurders van Hontenisse het beste toe te wensen voor 1983. De nieuwjaarsreceptie Gisteravond werd in de burgerzaal van het stadhuis in Hulst de traditionele nieuwjaarsbijeenkomst van het college van burgemees ter en wethouders gehouden. Er was een zeer grote be langstelling. Bij de aanwezigen waren, naast de vele inwoners van Hulst, ook veel vertegen woordigers van gemeente lijke verenigingen en instel lingen uit de diverse kernen. Ook het bedrijfsleven was zeer goed vertegenwoordigd. Een groot deel van de Axelse bevolking stroomde gisteravond het gemeen schapscentrum De Halle binnen om het college geluk kige tijden toe te wensen. De stroom hield aan tot bijna het einde van de receptie om 21.00 uur. „Veel drukker dan vorig jaar", zo liet wethou der P. Apers zich ontvallen. Het beeld van de nieuw jaarsreceptie in de gemeente Sas van Gent zal wel het zelfde zijn geweest als in de andere plaatsen. Alleen was het opvallend dat het min der druk was dan andere ja ren. Het was loco-burge meester L. Marquinie, die de zieke burgemeester Dusar- duijn verving, met naast hem de wethouders M. van Hoeve en J. Rammeloo en secretaris W. Zwartelé, die de vele handen drukte van de bezoekers. Onder de bezoekers be vonden zich o.a. enkele ere burgers en gedeputeerde R. Barbé. Ook heel wat verte genwoordigers van bedrij ven, zakenrelaties en vere nigingen gaven acte de pré sence. In een korte toespraak wees loco-burgemeester L. Marquinie er nog eens op dat de grote zorg van de ge meente vooral uitgaat naar die bedrijven waarmee het erg slecht gaat en naar het groter wordend aantal werklozen. Hen wenste hij vooral alle goeds voor 1983. GOES Grand- 20 u. De boezemvriend, a.l. Museum voor Zuid- en Noord-Be veland, Singelstr. 13- Expositie van recente werken van Gerard Men ken. Geop. di. t/m zat. 10-12 en 13.30-17 u. (t/m 6jan.). HULST Koning van Engeland- 20 u. Eye of the tiger, 16 j. 20 u. De boezem vriend, a.l. 20 u. Monty Python live at the Hollywood bowl, a.l. 20.15 u. Weekend sex in het paradijs, 18 j. MIDDELBURG Citytheater- 20 u. De boezem vriend, a.l. OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Gestroomlijnde ooesies. 18 j. TERNEUZEN Luxor- 20 u. De Boezemvriend, a.l. 20 u. Van de koele meren des doods, 16 i. VLISSINGEN Alhambra I- 20 u. Class of 1984, 16 j. Alhambra II- 20 u. E.T., a.l. Ste delijk Museum, Bellamypark 19- Expositie van Hans Andringa met schilderijen. Geop. ma. t/m vrijd. 9-12.30 en 13.30-17 u. (tot 8 ian.). VOGELWAARDE J. v. Schayk - 13.30 u. schieting voor blaarden. Bolling - Bolclub Ons Genoe gen hield de oudejaarsbolling. Uitslag: 1. P. van de Linde-P. Jansen-W. Versluys, 2. J. van de Velde-A. Seijnesael-J. Boerman, 3. J. van de Linde-P. Mareels-J. de Krijger, 4. P. Raas-A. Versluys-T. de Poor ter, 5. J. Moens-B. Bracke-Jas Moens. Oliebollenactie - De oliebol lenactie van carnavalsvereni ging De Krabbebieters op oudejaarsdag kende een goede opbrengst. In totaal werden 1600 oliebollen verkocht. De opbrengst is ten bate van de wagenmakerskas. Vrijdag 7 januari houdt de actieve vere niging een huis- aan-huis-ac- tie voor een verloting. Zater dag 8 januari wordt in het Wapen van Zeeland een wa genmakersbal gehouden met medewerking van disco Noordzee. Zaterdag 15 januari vindt verder de verkiezing van de jeugdprins of prinses plaats. Jubileumprijskamp - Ter ge legenheid van het vijfjarig be staan heeft de Hoofdplaatse biljartvereniging 't Turp een jubileum prijskamp gehouden in het Wapen van Zeeland. In de namiddag speelde een vijf- Een hartelijke nieuwjaarswens op de receptie van het gemeentebestuur van Sas van Gent Handjes schudden in het cultureel centrum De Halle, waar het Axelse gemeentebestuur zijn nieuwjaarsreceptie hield - foto's de stem/cob j de boeh Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De FNV-afdeling groot-Sas gaat bij gedeputeerde staten in beroep tegen het besluit van de Sasse gemeenteraad om fors te bezuinigen op secretariehandelingen in de kleine kernen. „Mocht dit niet helpen, dan zullen wij niet schromen om nog een stap verder te gaan" aldus het afdelingsbestuur. Zoals bekend wil de ge meente de secretariehandelin gen (het afgeven van paspoor ten, bootkaarten, vergunnin gen e.d.) op postkantoren in Philippine en Westdorpe dras- Van onze correspondent [JZENDIJKE - Mevrouw R. de Jaeger-Menue heeft afgelo pen vrijdag op gepaste wijze afscheid genomen van het be jaardentehuis Huize Emmaüs in IJzendijke, waar ze twintig jaar lang heeft gewerkt. Alle bewoners en personeelsleden waren bijeengekomen om af scheid te nemen van 'hun' Ra chel. Miriam Corijn en Annie Aerssens spraken haar toe in dichtvorm. Hierna volgden nog meer gedichten en samen met haar echtgenoot mocht mevrouw De Jaeger een bloemstuk en enkele andere geschenken in ontvangst ne men. Ook de voorzitter van het stichtingsbestuur, dokter A. Lievens uit IJzendijke was aanwezig en dankte mevrouw De Jaeger voor 20 jaar volledi ge inzet. Tenslotte volgden nog toe spraken van een van de bewo ners en een vertegenwoordi ger van het personeel. Zicht baar ontroerd zei mevrouw De Jaeger iedereen vaarwel. tal jeugdleden om de fraaie natura-prijzen. Winnaar werd Frank Kornelis. Op de tweede plaats eindigde Richard van Kampen. Op de derde plaats Peter Martens. Hierna kwa men de 9 senioren aan bod. Het uitslag hiervan is nog niet be kend. In de winnaarsronde zitten R. Blaakman, P. Pieters, G. Sijnesael, R. de Bie en A. Scherbeijn. Momenteel zit 't Turp midden in een periode van nederlaagtoernooien. De definitieve afronding vindt plaats rond de maand mei. centrum te Oostburg. De be leidsmedewerker van de FNV, de heer A. Vulink, spreekt dan over de positie van de WAO- ers. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting in café Hermans de den 81 kaarters mee. Uitslag: 1. A. Lauwers, Lamswaarde, 2. H. van Dijk, Kloosterzande, 3. R. de Wolf, 4. mevrouw Van Voren, Ossenisse, 5. J. van de Hende, Nieuw-Namen. Vergadering WAO-ers - Voor de aangesloten mensen bij de WAO-werkgroep van de FNV West-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt vrijdag 14 januari om 14.00 uur een bijeenkomst ge houden in het hervormd kerk- Lotje - In het Oostburgse Vrouwencafé Lotje aan de Nieuwstraat 6 wordt donder dag een openbare vergadering gehouden, tijdens welke het beleid voor de komende tijd zal worden uitgestippeld. De bijeenkomst begint om 20.15 uur en iedereen, die wel eens een thema-avond in het café heeft bijgewoond, is welkom. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het vee- en transportbedrijf G. J. Op 't Hof uit 's-Heer Arendskerke krijgt twee jaar extra de tijd om zijn bedrijfsresultaten te verbeteren. Dat blijkt uit een uitspraak van de Kroon, die een besluit van de commissie vervoerver- gunningen heeft vernietigd. De commissie was er van overtuigd, dat Op 't Hof zijn vergunning -voor ongeregeld vervoer tot 97 ton- niet op een economisch verantwoorde wijze had aangewend. De Kroon, die er ook de be drijfsresultaten van '81 bij pakte, zag volop aanzetten tot verbetering en besloot daarom tot lurpp iaar r<?Rt>iitv MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltë Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Met ingang van januari kunnen alle be woners in de buitengebieden van de gemeente Terneuzen beter hun huisvuil met de gemeentelijke ophaaldienst meegeven. Elke inwoner krijgt namelijk, ongeacht of hij gebruik maakt van de diensten van de gemeente, een afvalstof fenheffing in de bus. Tot voor kort was het bij voorbeeld voor afgelegen boerderijen mogelijk een ontheffing aan te vragen. Het huisvuil werd dan ter plekke verbrand of door de bewoners zelf weggebracht. De nieuwe afvalstoffenwet echter verplicht de ge meente nu bij iedereen langs te gaan en dat ook bij de ge bruikers in rekening te brengen. Voor de dienst openbare werken betekent de nieuwe regeling, die de gemeente 24.000 gulden kost, enkele wijzigingen in het rij schema en de routes. „Er worden meer uren gemaakt, dus ook meer kosten", aldus een woordvoerder van de gemeente. De huidige reinigingsheffing komt daardoor te verval len. Alle inwoners van Terneuzen krijgen nu een zoge naamde afvalstoffenheffing in de bus. De extra inspanningen voor de dienst openbare werken leveren overigens geen arbeidsplaatsen op. Alles kan bin nen de dienst worden opgevangen. IIIIIIIIIIIIIIIHIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllilllllllillllllllllIP VLISSINGEN(ANP) - Het chemisch concern Hoechst Holland in Vlissingen-Oost verwacht voor 1983 een posi tief resultaat. Dat zegt directeur ir. H. van Heel in het zo juist verschenen personeelsblad van het bedrijf. Toch zal dit positieve resultaat bereikt moeten worden met minder personeel. Hoechst heeft met ingang van dit jaar een vier-ploegendienst ingevoerd, waarbij 933 werk nemers betrokken zijn. Dat zijn er 22 minder dan vorig jaar. De produktie van de dmt-fabriek in Vlissingen-Oost is sinds enkele maanden op een lager pitje gedraaid in ver band met de teruglopende dmt-markt. Dmt is een grond stof voor de chemische industrie. Ir. Van Heel verwacht, dat zich de komende tijd een wereldwijde verschuiving zal voordoen van basisproces sen van West-Europa naar de grondstoffenlanden, waar door er halffabrikaten in West-Europa zullen worden in gevoerd. Volgens Van Heel maakt de unieke ligging aan zee van de Hoechst-vestiging in Vlissingen dit bedrijf bij uitstek geschikt voor de op- en overslag van chemicaliën. Hoechst is inmiddels begonnen met de bouw van een ammoniak-terminal in Vlissingen-Oost. Het bedrijf heeft vorig jaar al een fosfaatertsoverslaginstallatie in bedrijf genomen. tisch beperken. Het ging te veel kosten. „De kleine kernen zijn maar aanhangsels van dat grote Sas" stelt de FNV-afdeling nu verongelijkt vast. Het bestuur somt een aantal argumenten op, waarom de maatregel on verteerbaar is. Daaronder: slecht openbaar vervoer van en naar Sas van Gent, korte openingstijden van het Sasse stadskantoor en het feit dat in de kleine kernen relatief veel bejaarden, alleenstaanden en invaliden wonen. Het voorgestelde alternatief -een ambtenaar houdt een halve dag per week zitting in de kernen- wordt afgewezen. In het verleden was een derge lijke formule niet succesvol. „Een gemeente besturen is niet gemakkelijk, maar zoals het nu hier gebeurt, loopt het de spuigaten uit en dat neemt de bevolking van deze twee kernen niet. We zullen actie voeren, als het moet" schrijft de FN V-Sas dreigend. AXEL - De in de Weststraat geparkeerde auto van de Axe laar L. brandde in de nacht van zondag op maandag voor een vrij groot gedeelte uit. De recherche stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. De brandweer rukte uit om het vuur te blussen. GOES - Op de kruising Fruit- laan - Van Hertumweg werd maandagavond de 19-jarige fietster mejuffrouw C. M. R., woonachtig te Kwadendam- me, aangereden dóór een per sonenauto," bestuurd door P. W. uit Goes. De heer W. stapte danig geschrokken uit zijn auto en hurkte bij het meisje dat op de weg lag. Daar werd de heer W. vervolgens aange reden door een personenauto, bestuurd door mevrouw M. C. de J. uit Heinkenszand. De heer W. liep een open bot breuk op, mejuffrouw R. een botbreuk. Beiden zijn overge bracht naar het Bergzichtzie- kenhuis te Goes, over de juiste toedracht tast de politie nog in het duister. IJZENDIJKE - Voor de 19e maal is in het benzinestation van de heer J. Aers aan de rondweg ingebroken. Dit ge beurde in de nacht van zondag op maandag. Men heeft een bloembak door de ruit gegooid en daarna het kantoor binnen gegaan. Er worden sigaretten, snoep en autoaccessoires ver mist, alsmede een telmachine. De technische recherche heeft de zaak in onderzoek. MIDDELBURG - Op de Kou- dekerkseweg geraakte een personenauto bestuurd door de 46-jarige mevrouw J.B. uit Zoutelande in een flauwe bocht in een slip, kwam in de berm terecht en botste 100 me ter verder vervolgens tegen een boom. De naast haar zittende 65- jarige mevrouw C. de W. uit Biggekerke kwam klem te zit ten in de auto en moest door de brandweer worden bevrijd. Met een beenfractuur is me vrouw De W. overgebracht naar het Gasthuis-ziekenhuis te Middelburg. De personen auto was total loss. SAS VAN GENT - Van twee in de Hollandiastraat gepar keerde auto's, eigendom van C.R. en M. van A., beiden in die straaat woonachtig, wer den in de nacht van zondag op maandag de ruitjes van de voorste portieren ingeslagen. SLUIS - Op de kruising Smee- straat - Garenmarkt kwamen twee personenauto's van res pectievelijk R. C. A. S. uit Brugge en M. A. R. B., even eens uit Brugge, met elkaar in botsing. Dit gebeurde toen S. achteruit de parkeerplaats kwam afgereden en B. door de Smeestraat reed. Materiële schade was het gevolg. ILVERSUM (ANP)- Evenals 1981 heeft de VPRO ook in :t afgelopen jaar van alle nroepen veruit de grootste denwinst geboekt: 156.283 leuwe leden. Het bestand «eg van 195.688 eind 1981 tot 11.971 nu, vooral dankzij de erfactie van de zogenaamde entjesleden. Behalve de VPRO boekten >k de Evangelische Omroep >lus 39.000), Veronica (plus .000), de NCRV (plus 3.588) en e TROS (plus 357) winst. De idere omroepen moesten ter- !in prijsgeven, met de VARA s grootste verliezer. Het ledental van de VARA aide van 527.521 eind 1981 tot 7.708 nu. Volgens perschef p in 't Hout geven deze cij- rs een scheef beeld ten op- chte van de andere omroe- n. De VARA heeft over het Igemeen kwartaalabonnnees, irwij 1 de overige omroepen lfjaar- en jaar-abonnees illen. Bij kwartaalabonnees lerkt men het verlies eerder, lgens In 't Hout, maar ook ilgens een woordvoerder van VPRO zullen de overige roepen pas in april-mei ogelijke gevolgen van de re- issie gaan merken. Sommige omroepen deden dat trouwens al.in het afgelo- :n jaar. Zowel bij de KRO als ij de AVRO, die twee pro- ammabladen hebben, deed bh een verschuiving voor n het duurdere naar het >edkopere blad. Daarnaast lalde bij alle omroepen de isse verkoop van omroepgid- :n aanmerkelijk, volgens de PRO als gevolg van het pu- iceren door de dagbladpers an uitgebreide omroepgege- :ns. De AVRO bleef overi- ins met 802.186 de grootste nroep. GOES 3 jan. 1983 - Boerenkool kl 1 0,46-0,52, groene kool kl 1 0,18- 0,23, spitskool kl 2 0,38, spruiten on- geschoond kl 1 B 0,28, A 0.28-0,36, prei kg. kl 1 B 0,28, A 0,46-0,57, rode kool kg. kl 1 B 0,05, A 0,09-0,16, kl 2 A 0,04, savooie kool groen kg. kl 1 0,42, witte kool kl 1 A 0,28, knolsel- jjpeH (waf i n in ge Jo wt n zijr lijk legi Mei dig H lukl wet wet Fra gen drij het NO mei wet De dig ach kon ove mei lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ALT LAKE CITY (Utah) - obert Red ford zit op z*n ge lat in een ciub-niet-voor- dereen in Salt Lake City. In c eetzaal van de club trekt edford weinig aandacht om it de leden weten wie hij is, aar in het conservatieve tab jubelt niet iedereen. „Ik «Ml mezelf een man van het «dden, maar in deze staat ord ik, denk ik, gehouden »or een liberaal, ver naar «ks", zegt hij. De mensen in Utah hebben ■t nog steeds over de kracht- ntrale van Kaiparowits. 'ojectontwikkelaars zagen in "6 af van plannen voor de >uw van een op kolen lopen- fabriek in het zuiden van «h omdat ze economisch et meer interessant zouden jn. Maar velen stelden Redford irant woordelijk voor het hrappen van het project Hij ia gezegd dat de centrale zou «rijzen op waardevolle re- eatiegrond en zonder dat de ilieuproblemen waren opge- Leden van een groepering zich noemde „Amerikaan- 1 bond voor industrie en vita- f lee inl var 1 te ach Rei moe

de Stem | 1983 | | pagina 12