;RT Flinke lading vissen uitgezet in Zeeuwsvlaams viswater i 1EN Politie op zoek naar verdwenen autohandelaar Nieuwe opzet winkelcentrum in Goes-Zuid Halfmiljoen voor parkeerterrein bij station Goes 2,50kan te veel zijn FM Stekene weer in de lucht Plaatselijk nieuws Axel Heikant Kloosterzande Lamswaarde Nieuw-Namen Sint-Jansteen Zandberg T18 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND GERS van ieman or zullen op nden in Dommelen Schietingen Vijftien Mercedessen en ook geld weg BREDA - „Een keer een bijdrage van een rijksdaalder voor een medicijn is te doen, maar wanneer die rijksdaalder telkenmale te rugkomt, kan die ƒ2,50 voor sommige bejaar den te veel zijn". Openbaar vervoer Verbolgen Toeristische kalender voor Waasland )lmaakte Dlle de lijn koffie Botte bijl Filmmiddag - Woensdag 19 ja nuari is er in het Gezellenhuis een filmmiddag. Op het pro gramma staan de films „Bea trix de bruid", „Onze konink lijke familie" en „De inhul- digng van koningin Beatrix". De middag, die uitgaat van de Katholieke Bond van Ouderen afdeling Axel, begint om twee uur. Kookcursus - Op 6 januari start er een kookcursus voor mannen. Onder leiding van le rares E. Dekker-van Hoeve uit Zaamslag kunnen mannen in de huishoudschool Het Molen kwartier de kookkunst eigen worden. In totaal bestaat de caursus uit zes donderdag avonden, met de mogelijkheid dat er aansluitend een ver volgcursus wordt gegeven. Men kan zich opgeven bij me vrouw Dekker-van Hoeve, te lefoon 01153-1329 of bij G. van de Waa, secretaris van de werkgroep Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de ZVU, tele foon 01155-1573. Bejaardenschieting - Morgen wordt in de zaal 't Helleken een schieting voor bejaarden en gepensioneerden gehouden. Schutters kunnen zich laten inschrijven vanaf 13 uur en een half uur later gaat de eer ste pij 1 op zij n doel af. Kaarten en bingo - Op don derdag 6 januari wordt in het gemeenschapscentrum 't Hei- ke een kaart- en bingomiddag gehouden van 13.30 tot 17 uur. Alle gepensioneerden en be jaarden uit Heikant kunnen hieraan meedoen. Kaarting - In de zaal De Rei zende Man werd een kaarting gehouden waaraan 41 perso nen meededen. Uitslag: 1. F. Morcus, 2. F. de Waal, 3. R. Jonkheym, 4. P. Diericks, 5. E. de Maat. Kaarting - In zaal R. Van Kruijssen werd een kaarting gehouden waaraan 96 perso nen meeden. Uitslag: 1. O. Concierge, 2. Th. van Kruijs sen, 3. B. van Leemput, 4. P. de Waal, 5. W. van Troost. Prijskaarting - De zeehengel- vereniging De Vogel houdt vrijdag 7 januari een prijs kaarting in café Modern bij Re van Kruijssen. De kaarten worden geschud om 20 uur, nadat er vanaf 19.30 kan wor den ingeschreven. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub hun tweede wedstrijd in de midwinter competitie. Uitslag: 1. dhr. De Kerf 291, 2. mevr. Smulders 275, 3. mevr. Biesbroeck 267, 4. dhr. De Waal 249, 5. mevr. Kint-van Cruissen 237. Teerdag fanfare - De fanfare De Scheldezonen houdt zater dag 8 januari de jaarlijkse teerdag. 's Morgens wordt om 10 uur begonnen met een H. mis, waarna de muzikanten een rondgang door het dorp maken, af en toe halt houdend bij de plaatselijke horecabe drijven. Om 18 uur krijgen de leden een maaltijd voorge schoteld, die wordt gevolgd door een gezellig samenzijn. Oud papier - Normaal wordt door de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Steen op de tweede zaterdag van iedere maand het oud papier opge haald. Deze wordt echter van dit schema afgeweken. Het oud papier wordt niet opge haald op zaterdag 8, maar op zaterdag 15 januari. De inwo ners wordt gevraagd het pa pier vanaf 8.30 uur zoveel mo gelijk gebundeld op de stoep gereed te zetten. Prijskaarting - De Bond van Ouderen houdt morgen de maandelijkse prijskaarting in De Warande. Inschrijving vanaf 13 uur, aanvang van de kaarting 13.30 uur. Cursus tuinverzorging - In Spui start woensdagavond 12 januari een cursus tuinverzor ging. Docenten aan de cursus zijn de heren De Pauw en Modder uit Terneuzen. Het cursusgeld voor de zes avond en bedraagt 40,- en men kan zich tot 7 januari opgeven via telefoon 01155-2806 of 2016. De lestijden zijn van 19.30 tot 21.30 uur. Prijskaarting - Zaterdag 8 ja nuari houdt het buurtcomité Zandberg een prijskaarting in de zaal Het Karrewiel. Aan- van?* IQ '»ir DINSDAG 4 JANUAR11983 e hemel zijn tijd it onze familie eliefde man, on- Schieman -Romeijnsen n Saskia Bejaarden laken eigen bijdrage -Roose Van een onzer verslaggevers inden op donder- uur op de Alge- de Westsingel te wdienst worden meerde Ichthus- anvangt om 14.00 grafenis wensen ocht om 14.00 uur n in „De Ink", Pi- s. beschikking der rrondissements- htbank te Middel g d.d. 22 december j is het faillissement Arolin B.V., j estigd te Koewacht, j eente Axel aan de mabaan no. 4 eheven wegens rek aan baten. A.H. Rijkse, ator, vocatenkantoor s. de Rechter, Grote rkt 7,4561 EA Hulst. m a )1152-1714 BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 23 schutters: eer ste hoge en tweede zij vogel: J. Dobbelaar; tweede hoge vogel: J. Mei; eerste zij vogel: A. Dob belaar, allen Boschkapelle; grootste aantal (5): A. Verdur- men, Graauw. HULST - OZO-velden, De Stadsherberg, 15 schutters: hoge en eerste zij vogel: A. Dobbelaar, Boschkapelle; tweede zijvogel: H. de Vos, Hulst; grootste aantal (6): J. Picavet, Hulst en P. Schelf hout, Lamswaarde. HULST - Bejaardenschieting, zaal W. Blommaert, 25 schut ters: hoge vogel en tweede zij- vogel: J. van Kerkhoven, St.- Jansteen; eerste zijvogel: F. Reunis, St.-Jansteen; grootste aantal (4): G. Schuurman, Hulst. HULST - Zaal W. Blommaert, 45 schutters: hoge vogel: R. Verschoten, Hengstdijk; eerste zij vogel: J. Cocqheyt, Absdale; tweede zijvogel: C. Visser, Boschkapelle; grootste aantal (7): mevrouw Dobelaar, Boschkapelle. KAPELLEBRUG - Zaal Fa- bie, 53 schutters: eerste hoge vogel: R. Kiekens, St. Pau wels; tweede hoge vogel: Th. de Saeger, Kemzeke; eerste zijvogel: R. Kint; tweede zij vogel: L. Kint, beiden De Klin- ge; derde zijvogel: J. Piessens; vierde zij vogel: M. Piessens, beiden Kemzeke; grootste aantal (5): L. Cammaert, Ka- pellebrug. KLOOSTERZANDE - Bejaar denschieting, zaal De Hoog aars, 42 schutters: hoge vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; eerste zij vogel: F. de Rijk; tweede zij vogel: P. D'Hondt; grootste aantal (4): J. van Meelen, allen Kloosterzande. LAMSWAARDE - Zaal P. Claessens, 36 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: J. Dobbe laar, Boschkapelle; tweede ho ge vogel: R. Herwegh, Hei kant; eerste zijvogel: O. de Moor, St.-Jansteen; tweede zij vogel: R. Herwegh, Hei kant; grootste aantal (8): me vrouw Olieslager, Lamswaar de. Wip 2: hoge vogel: A. Ver- durmen, Graauw; eerste zij - vogel: J. Visser, Boschkapelle; tweede zijvogel: J. Maas, Hulst; grootste aantal (5): J. Olieslager, Lamswaarde. OSSENISSE - Verenigingsge bouw, 35 schutters: eerste hoge en tweede zijvogel: J. de Waal, Antwerpen; tweede hoge vo gel: A. Remijn, Ossenisse; eer ste zij vogel: mevrouw Her mans; derde zij vogel: R. Her mans, beiden Ossenisse; groot ste aantal (4): W. Kuypers, Terneuzen. SINT-JANSTEEN - Bejaar- denschutterssociëteit Groot Hulst, café De Kroon, 44 schut ters: hoge vogel: Em. Verha-, gen, Sint-Jansteen; eerste en tweede zij vogel: J. van Kerk hoven, Sint-Jansteen; grootste aantal (5): Fr. Reunis, Sint- Jansteen. SLUISKIL - Zaal Dallinga, 65 schutters: hoge vogel: R. Wil- lems, Ertvelde; eerste zij vogel: D. de Buck, Bentille; tweede zij vogel: W. Bees, Wimpel- hem; grootste aantal (3): E. Prepgsan, Sluiskil. ZUIDDORPE - Zaal De Her berg, 38 schutters: hoge vogel: Rudi Verschoten, Klooster zande; eerste zij vogel: L. van Kerkhoven, Heikant; tweede zijvogel: M. Suy, Zuiddorpe; grootste aantal (4): H. D'Hondt, Zuiddorpe en J. Ver schoten, Kloosterzande. GOES - Voor de aanleg van een parkeerterrein bij het nieuwe NS-station in Goes vragen B en W de gemeenteraad een krediet van 558.721 beschikbaar te stellen. De helft van dit bedrag krijgt de gemeente van het ministerie van Verkeer en Water staat terug in de vorm van subsidie. De kosten van de aanleg van groen ten bedrage van 39.900 komen voor rekening van de gemeente. Van een onzer verslaggevers Van een onzer verslaggevers BREDA - De politie is op zoek naar de Bredase autohande laar W. van D. (40), die sinds snige tijd spoorloos verdwe nen is. Uit zijn bedrijf worden ook vijftien Mercedessen ver mist en een nog onbekend be drag aan geld. Een bank, die volgens de po litie geld van de autohande laar te goed heeft, heeft bij de politie aangifte gedaan. Om welk bedrag het precies gaat, kon de politie niet meedelen, noch om welke bank het han delt. Het zou evenwel om ver scheidene tonnen gaan. STEKENE - Sinds enige tijd is Stekene en omgeving de flje radio 'FM Stekene' weer opgedoken. Ergens vorig jaar ging deze tender de mist in, maar nu is men weer terug. Met ver nieuwde kracht en moed gaan e nieuwe disc-jockeys er te genaan op de 100,6 MHz. FM stekene is ook in Oost yeeuwsch-Vlaanderen te be luisteren De autohandelaar, die zijn bedrijf aan het Spinveld in Breda had, is deze week door de Bredase rechtbank failliet verklaard. Zijn verblijfplaats is onbekend. Een procureur van Van D. is per advertentie opgeroepen om op 8 maart 1983 op een zitting van de recht bank in Breda te verschijnen. Dan zal beslag gelegd worden op een aantal goederen, op verzoek van een Tilburger, terwijl ook uit Venlo het een en ander gevraagd is. Op dit moment zal dat niet meevallen, want het voorma lige bedrijf van Van D. aan het Spinveld is helemaal leeg. Korte tijd geleden is de zaak 's nachts helemaal leeggehaald. Het personeel kwam de vol gende morgen, aldus een poli tiewoordvoerder, voor een ge sloten deur. Er was zelfs geen gereedschap meer aanwezig. Volgens een woordvoerder van de Bredase politie stonden er zo'n vijftien (nieuwe en tweedehandse) Mercedessen in de zaak, die spoorloos verdwe nen zijn. De politiewoordvoer der sluit niet uit, dat de bank die wagens gefinancierd heeft. Van D. zou, aldus dezelfde po litiewoordvoerder, een be paald bedrag dat in kas zou zijn geweest ook niet aan de bank hebben afgedragen. De curator in het faillisse ment van Van D., mr. Schou ten, was niet voor commentaar l-tfanaiVhnar van de alleenstaande bejaarde moeten gaan zorgen. Ook het openbaar vervoer kan voor de bejaarden een stuk duurder worden. In de nieuwe, duurdere, tarieven is namelijk de bepaling opgeno men dat de 50 procent-kor tingskaart voor bejaarden niet meer geldt op werkdagen voor negen uur 's ochtends. Boven dien wordt overwogen deze 50 procent korting ook niet te la ten gelden tussen 15.30 en 18.00 uur. „Die ontwikkeling is na tuurlijk ook niet leuk", drukt de voorzitter van de ouderen bond zich eufemistisch uit. „Het heeft onder meer tot ge volg dat ouders hun kinderen die ver van huis wonen, niet met de eerste trein kunnen be zoeken. Dat kan lastig zijn als je bijvoorbeeld zelf in Breda woont en je kind in Groningen moet bezoeken". De heer Clarijs is niet alleen verbolgen over de overheids maatregelen, ook de manier waarop die tot stand gekomen zijn, zit hem hoog. „De rege ring heeft een heleboel maat regelen over ons heenge- strooid zonder eerst met de COSBO (het overkoepelend orgaan van de ouderenbonden, red.) te overleggen of haar zelfs maar te informeren. De regering zou het niet in haar hoofd halen om soortgelijke maatregelen te nemen buiten medeweten van de vakbonden. Maar ja, die kunnen staken en wij niet. Van een onzer verslaggevers GOES - Het wijk- en winkelcentrum De Bussel in Goes-Zuid krijgt een nieuwe opzet en inrichting. De gemeente heeft met de nieuwe eigenaar, J.Bruyns Su permarkt B.V. te Zundert, overleg gepleegd over een aantal wijzigingen van het wijk- en winkelcentrum. Het ligt in de bedoeling in de plaats van de onlangs gesloten vestiging van De Spar een nieuwe supermarkt te vesti gen met een bruto winkel vloeroppervlak van 1500 vier kante meter. Op het te ver kleinen binnenterrein zal een beschutte verkeers- en ver- blijfsruimte voor de bezoekers worden geschapen. Ook de toegangen tot het binnenterrein zullen worden veranderd. Deze toegangen zullen bovendien afsluitbaar worden gemaakt. Voorts zal het parkeerterrein voor auto's en (brom)fietsen aantrekkelij ker worden gemaakt. Onder meer zullen fietsklemmen en een hellingbaan ten behoeve van gehandicapten worden aangebracht. Momenteel wordt hard ge werkt aan de bouwaanvrage voor de bouwkundige aanpas singen. Voor de uitvoering var het inrichtingsplan vragen B en W de gemeenteraad eer krediet van 122.000 beschik baar te stellen. SINT-NIKLAAS - De Ge westelijke Vereniging tot Be vordering van het Toerisme in het Land van Waas, heeft een nieuwe toeristische en recrea tieve kalender voor het Land van Waas uitgebracht. Deze keurig gedrukte en verzorgde uitgave, waarin alle feestelijke gebeurtenissen voor 1983 staan vermeld, kan gratis verkregen worden bij de Wase gemeentebesturen en VW-kantoren. De heer F. Clarijs:geen overleg- foto of stem ben steffen Volgens de heer Clarijs is op het bejaarden werk wel te be zuinigen, maar dan zonder de 'botte bijl' te hanteren; laat de bejaarden zo lang mogelijk thuis wonen en plaats hen pas in een tehuis als het niet meer anders kan. „Een oudere die in een ver zorgingtehuis woont, kost de gemeenschap per maand 1500 tot 2000 gulden. Laat je die man of vrouw, mits het enigs zins verantwoord is, thuis wo nen, dan bespaar je op die kos ten", aldus de Bergenaar, die ook nog een tweede voordeel i aan deze politiek ziet: de kans dat de thuiswonende bejaarde geïsoleerd in de maatschappij komt te staan, wordt ver kleind. De taak van het verzor gingstehuis zou dan, volgens de heer Clarijs, veeleer op dagverzorging moeten worden toegespitst: het zou bijvoor beeld voor de warme maal- tijdvoorziening en voor medi sche en sociale begeleiding De heer F. Clarijs uit Ber gen op Zoom, voorzitter van de Diocesane Bond voor Ouderen (meer dan 30.000 leden in Zee land en West-Brabant), toont zich een felle tegenstander van de maatregel van het kabinet om per 1 januari van dit jaar een eigen bijdrage per medi cijn te vragen. Een maatregel die volgens de heer Clarijs vooral de be jaarden treft: „Oudere mensen zijn nu eenmaal meer ziek en hebben vaker een nodig. De helft van de hulp die de zie kenfondsen verstrekken, gaat naar de bejaarden". Van onze correspondent HULST WESTDORPE - Op de eerste werkdag van het nieuwe jaar is in ver schillende Zeeuwsviaamse viswaters een flinke hoe veelheid vis uitgezet. Dat gebeurde o.m. in Hulst, Hoek en Westdorpe. In de Hulster Binnenvest heeft gisteren zo'n 2.000 kilo vis een nieuwe woonplaats gekregen. Op drie plaatsen werden de vissen, met be hulp van een zeven henge laars van de Stichting De Binnenvest, in het koele nat uitgezet. In totaal werd 1200 kilo voorn, 200 kilo onder maatse karper en 400 kilo bovenmaatse karper te wa ter gelaten. Daarmee is het overigens nog niet afgelopen, want de Stichting De Binnenvest, die het viswater beheert, zal eind mei nog eens 250 kilo zeelt en 250 kilo paling laten uitzetten. Het visbestand in de Mo lenkreek te Westdorpe werd gistermiddag met 300 kilo voorns uitgebreid. Deze vis sen zijn afkomstig uit De Biesbosch. De vissen werden gisteren afgeleverd door de hierin gespecialiseerde fir ma Burger en Zn. uit Berg ambacht. Reeds jaren levert dit bedrijf kweekvis aan de diverse Zeeuwsviaamse vis verenigingen. Voor het eerst, zo zei ons voorzitter F. Sij- nesael van De Platzak in Westdorpe, werd de vis af geleverd door „de zoon" van de firma Burger en Zn. eer der reeds was door de Orga nisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij in de Mo lenkreek ruisvoorns en kar pers uitgezet. Na Westdorpe reed de vis- leverancier richting Hoek waar in het viswater nabij de Molendijk eveneens een forse hoeveelheid blanke vis aan het water werd toever trouwd. Het uitzetten van voorntjes - foto s de stem cor j de boer Jonge vissers helpen mee met uitzetten van de vis

de Stem | 1983 | | pagina 11