GANZE WINNAAR ZEEUWSE DERBY Zaalvoetbal in Sas van Gent 'Inleveren? Ik doe niet anders. Maar van m'n Echte Boter blijven ze af TENNISTOERNOOI IN GOES Zeeuwschvlaamse jeugd mikt op titels Kersttoernooi van HWP in Sas van Gent Diana Broeckaert uit Sint-Jansteen: SPECIALE MEDEBHifM OVER TOT0 DP. SI Dressuur fjPERDAG 23 DECEMBER 1982 agens agens nten lijke prijzen g) PAGINA SPORT 2 4 leidt rste klas itand na vier ronden: HWP '.BW, Terneuzenn 3 5-17, j 1 5-15, SVWZV 2 4-15, ijau 3 2-1214, Hulst 1 2- Sluis 2 0-6. De teams 1, Sluis 1 en Landau 3 jen één wedstrijd meer ge it jalvoetbal en Dullaert ijnenberg) >RESTATIE. eede plaats linge-judoka ;h ook waar doof 3 investering, i r. Net als wip 40-13524. '751. lersttoernooi |an Luctor Prestatieloop A6 1 N 13106 T14 onze schaakmedewerker lVEUZEN - Na vier ron- ;D de ZSB-schaakcompe- in de eerste klas Zuid llWP 4 met een krappe Sprong op het derde team Terneuzense schaak- Toch moeten de meeste Jtn voor de competitiezege 0P gegeven worden, jt nu toe heeft het Sasse regelmatig gewonnen. ,euzen moest in het duel Sluis 1 een puntendeling jjan. Debutant Hulst kan niet imponeren in de eer- klas Zuid. Van onze waterpolomedewerker TERNEUZEN - De heren van Ganze zijn winnaar geworden van de Zeeuwse derby tegen schelde in de tweede klas B van het districtspolo. De Goe- senaren straften de te gretige Terneuzense aanvalsdrift vakkundig af. Stormvogel pakte ook nog eens de zege. Tegen hekkesluiter DEZV hadden de Vlissingers lange tijd een man meer in het wa ter, omdat DEZV-speler Van Beers vroegtijdig de kleed ruimte mocht opzoeken. Daphnia bleef aan de top van het klassement door Neptunus in eigen huis te verslaan. Bij de dames ging Schelde op bezoek bij SPIO uit Venray, dat zijn thuisduels in het peel- dorp Deurne afwerkt. Op nieuw kon goed spel van de Terneuzense meisjes worden opgetekend. Gebrek aan routi ne deed hen in de laatste pe riode de das om. Heren tweede klas B: GAN- ZE-SCHELDE 11-4 - In een sportief duel strafte Ganze het onintelligent optreden van de Terneuzenaren genadeloos af. Schelde mocht aanvallen, maar Ganze scoorde. „Wij ble ven beter bij de les", conclu deerde Ganze-schutter Roel Veenstra na afloop. Ook coach Jan Dubbeldam deelde deze mening. „Wij hebben dom ge speeld. Ons aanvallend spel was gewoon in de kaart van Ganze, dat bij balverlies van ons effectief de zaak afmaak te. Op de eerste periode na kwamen de Bevelanders dan ook nooit in de problemen. Door het ontbreken van Guus Acke in het doel was ik ge noodzaakt Leen van Doorn in het hok te zetten en dan haal je nu éénmaal een enorme brok routine en intelligentie ut onze ploeg". - Bij GAnze ont brak Piet Schop, maar dat werd keurig opgevangen. Roel Veenstra: „We hebben welis waar een smalle basis, maar wel een van gelijkwaardig ni veau. Daarnaast draait Roald Strackx de laatste tijd voor treffelijk". De periodestanden waren 3-2,6-2 en 8-3. Bij Gan ze stonden achter het kanon Roald Strackx (3x), Roel Veen stra (3x), Aad de Rouw (2x, Arco Wagenvoort, René Kiel en Marius Keiler. Bij Schelde was Patrick Kooymans de grootste producent met twee treffers. Chris Blees en Erik Vermeulen maakten de vier vol. Dames tweede klas: SPIO- SCHELDE 7-5 - Vrijwel de ge hele wedstrijd hebben de pu pillen van Kees Rijnout op voorsprong gestaan. Het was Sandra Dees die Schelde al vrij vlug op 0-1 bracht. Schel de bleef het heft in handen houden via 2-3, 3-4 en zelfs in de laatsteperode nog 4-5. In plaats van de laatste periode op zekerheid te spelen bleven de Schelde-meisjes de aanval hanteren en dat gebrek aan routine werd hen noodlottig. „Een gelijk spel hadden we hier zeker verdiend", conclu deerde coach Rijnout na af loop. De periodestanden wa ren 2-1, 3-3 en 4-4. Sandra Dees bewees opnieuw haar waarde met vier treffers. Ria van der Hooft maakte de vijf de goal. UITSLAGEN: Heren twee de klas B: Ganze-Schelde 11-4, Merlet-Solar 5-6, Argo-Are- thusa 7-9, Stormvogel-DEZV 15-10, Neptunus-Daphnia 5-8, Krabben-DIO 15-5. Dames tweede klas: Eszet-HZ&PC 11-2, SPIO-Schelde 7-5, DIO- Njord 5-8, Warande-Nautilus 6-3. STANDEN: Heren tweede klas B: Daphnia 10-18, Krab ben 11-18, Solar 10-17, Ganze 11-14, Arethusa 10-13, Merlet 11-12, Neptunus 9-7, DIO 10-7, Schelde 11-6, Stormvogel 11-6, Argo 11-4, DEZV 11-0. Dames tweede klas: Warande 11-20, Njord 11-167, Eszet 11-16, Nau tilus 11-15, SPIO 11-9, DIO 11- 8, Schelde 11-4, HZ&PC 11-0. Ook in de kring werd de laatste competitieronde voor de winterstop afgewerkt. Scheldestroom bleef ook deze keer aan de winnende hand. Dit tegen Stormvogel. Bruin vis bleef goed bij via winst op Schelde. Uitslagen: Heren: Bruinvis-Schelde 8-7, Luctor- Ganze 8-5, Stormvogel-Schel- destroom 2-12. Aspiranten 1: Schelde-Onderdak 4-5. Stand heren: Scheldestroom 5-10, Bruinvis 4-8, Ganze 5-6, Luc- tor 5-6, Schelde 5-4, Stormvo gel 5-1, Zeelandia 5-1, Onder dak 4-0. m u onze sportmedewerker UT- Zondag 26 december, de kerstdag, houdt de roetbalvereniging Napoleon een toernooi iporthal Den Dullaert te il. nor de vijf deelnemende is wordt een zogenaamde ■competitie afgewerkt met strijden van 13 minuten, srste wedstrijd begint om uur en om 23.00 uur it het toernooi afgesloten. deelnemende ploegen HW'24 1, HVV'24 2, Van Spa, Schelde Lin/Blaauwe «en Klaus/Napoleon. De Hale leiding is in handen George Leenknecht, Jos sijn, Rob Claerhoudt en jRoose, terwijl de regie in ïen is van Jo van de Voor- „DAMESVOETBAL IS ÉEAttfflffllD" In onze sportmedewerker lft'GE - De 14-jarige Den- Ihnsu van de judovereni- Iciinge, heeft tijdens de in lilt gehouden Zuidneder- «se kampioenschappen een liit tweede plaats behaald, por het behalen van deze ■statie werd hij maandag- li in het gemeenschaps- lilalpertuus te Clinge uit- wg gehuldigd. Dennis pu traint driemaal per 4 te Clinge, Axel en Hulst. Van onze sportmedewerker ST.-JANSTEEN - „Toen ik op de lagere school zat, voetbalde ik al mee met de jongens. En dat ben ik eigenlijk steeds blijven doen omdat ik er enorm veel plezier aan beleef. Want als er betaald voetbal voor dames zou zijn, dan zou ik daar graag bij spe len. Dat zou nog eens geweldig zijn", zegt Diana Broeckaert, die volledig in de greep van de voetbal lerij zit. En omdat de lichtvoetige Steensedaarin ook nog eens goed uit de voeten kan, mag zij even eens spelen in het Zeeuwse damesteam bij de pro vinciale toppers. fcill 1 V n. Renault adviseert WiiziQingen voort ■belton*1 Van onze korfbalmedewerker INEUZEN - Traditiege- houdt de Terneuzense «hereniging Luctor le kerstdag haar korfbal- »oi in sporthal 't tutje. Ondanks het feit korfbal in Zeeland een za- tgsport is en tweede lag op zondag valt, is het isatiecomité er toch in agd een aantrekkelijke iling te krijgen. zijn in de hoogste poule 'eeld Tjoba uit 's-Heer idrikskinderen, Rapid uit 'i ELKV uit Etten-Leur en Gracht uit Eindhoven, poule zal moeten zorgen het nodige spektakel. Tt wordt dat Rapid jaar teleurstellend, nu weer terug) het Tjoba «stig kan maken. De topploeg doet het teel weer goed en zal hoge ogen gooien. ELKV Uude Gracht zijn nieuwko- die in de competitie wat spelen. poule B zitten Tjoba 2, Fit, Luctor en Blauw ploegen met weinig .«verschil. In poule C ingedeeld Zaamslag, Keep 5 Luctor 2 en Rapid 2. zal het lastig krij- j «gen de reserveteams, «wedstrijden beginnen TO uur en duren tot 16.30 prijsuitreiking zal om 17.00 uur plaatsvin- Het „echte" voetbal begon voor Diana Broeckaert zeven jaar geleden toen van Steen zijde werd gevraagd daar te komen spelen. Een stap die de toenmalige Heikantse graag maakte. Als een van de 22.000 speelsters die de KNVB mo menteel telt, draaft zij dan ook wekelijks over de groene gras mat om zich uit te leven in haar sport. Iets wat zij in haar „kwajongensjaren" ook al deed. Diana hierover: „Vroeger voetbalden we tijdens de zo mermaanden elke avond op het trapveldje in Heikant. Pas toen men er aan Steen-zijde iucht van had gekregen en men contact met mij opnam, ben ik bij de dames gaan spe len. Het eerste jaar dat ik er kwam, waren er te weinig meisjes om mee te doen aan de competitie. Dit veranderde een jaar later. Toen waren er vol doende en startten wij in de tweede klas. Dit ging dermate goed dat we zelfs promoveer- Steen-speelster Diana Broeckaert, die als een van de weinige Zeeuwsch-Vlaamse speelsters is doorgedrongen tot het verte- den naar de hoofdklas, waar genwoordigende Zeeuwse dameselftal. fotowimkooyman we drie jaar in gespeeld heb ben. Dat was een leuke erva ring die ik niet graag gemist zou hebben". Het was in die periode dat het spel van Diana Broeckaert niet onopgemerkt bleef. Als een van de weinige Zeeuwsch- Vlaamse speelsters werd zij gekozen in het Zeeuwse verte genwoordigende elftal. Een team waarin zij nu nog speelt op de rechterkant in de mid denlinie. Een linie waarin de Steense zich uitermate op haar gemakt voelt door haar tech niek, spelinzicht en goede ac tieradius. „Voorheen speelde ik ook enige tijd in de spits en maakte geregeld doelpunten. Maar aangezien er in ons team een gat viel in de middenlinie, ben ik daar geposteerd, als speelster met meer ervaring dan de meeste jongeren", laat ze weten. Het damesvoetbal begon vaak onder grote hilariteit en werd een poosje gezien als een rage die wel over zou gaan. Deze tendens lijkt geheel over te zijn. Diana: „Het lacherige is weg, terwijl ik toch geloof dat we meer geaccepteerd worden. Trouwens, de groei zit nog steeds in het damesvoet bal en dat zou niet zo zijn als we tegengewerkt werden. Wat eigenlijk over blijft zijn de op- Van onze tafe Itennismedewe rker MIDDELBURG - Bijna 450 Zeeuwse spelers en speelsters maken zich aanstaande zater dag en zondag op voor de ver deling van de jaarlijkse Zeeuwse tafeltenniskam pioenschappen, een evenement dat per traditie het ene jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen en het andere jaar in Midden-Zee- van onze sportmedewerker WESTDORPE - Dat zaalvoet bal razend populair is gewor den, heeft zich de laatste paar jaar duidelijk gemanifesteerd. Met name in Zeeuwsch- Vlaanderen is de belangstel ling voor deze binnesnport ge weldig toegenomen. Het en thousiasme is ook overgesla gen op de jeugd. Om aan de wens van de jeugd tegemoet te komen hebben de jeugdcom missies van de voetbalclubs RIA (Westdorpe), Corn Boys (Sas van Gent) en Philippine besloten samen jeugdvoetbal- toernooien te organiseren in de sporthal te Sas van Gent. Zaterdag 8 januari wordt het eerste zaalvoetbaltoernooi gehouden. Het wordt een toer nooi voor C-junioren, waarin Philippine met vijf, Corn Boys met drie en RIA met twee ploegen meespelen. Aan het B-junioren toernooi nemen van alle drie de clubs twee ploegen deel. Het toernooi voor A-junioren is minder druk be zet. Corn Boys en Philippine spelen elk met twee teams. Om vier uur wordt de eerste zaaalvoetbaldag afgesloten met een toernooi voor de lei ders van de drie verenigingen en een team, gevormd uit de organsiatoren van het toer nooi. Ook voor de kleinste leden van de clubs is er plaats in de sporthal om een toernooi te houden. De D-, E- en F-pupil- len van Corn Boys, RIA en Philippine spelen een toernooi op zaterdag 15 januari. Philip pine doet mee met drie ploe gen en Corn Boys en RIA ieder met twee in de strijd voor E- pupillen. Het toernooi voor F- pupillen wordt gespeeld met drie ploegen van Philippne en Corn Boys en twee van RIA. De drie clubs zijn elk met twee teams vertegenwoordigd in het toernooi voor D-pupillen. land wordt gehouden. Dit jaar is Middelburg aan de beurt waar in de pas enkele jaren oude grote sporthal De Kruit- molen in de wijk Dauwendaie door de tafeltennisvereniging 't Zand deze keer het Zeeuwse topevenement is georgani seerd. De toernooicommissie, be staande uit Jan van de Voorde, Jan Biondina, Hans Rijkse en Sjaak de Herder, heeft na een flink aantal weken van voor bereiding in totaal 200 senio ren ingeschreven, die zondag 9 januari spelen en bijna 250 Zeeuwse jongeren die de spits afbijten van de titelwedstrij- den op zaterdag 8 januari. Vooral bij die jongere cate gorie is het contingent van 50 Zeeuwsch-Vlamingen kans rijk voor de titels in de diverse leeftijdsklassen, waarbij voor al bij de jongens in de junioren AB-klas Pascal Neve (SAR) de te kloppen speler zal worden. Bij de aspiranten start de Vlissinger Michiel Heeren (Wilno) als favoriet, maar in zijn spoor wordt de Terneuze- naar Eric Roeland ook een fi naleplaats toegedacht. Peter Roeland (Effect) is bij de pu pillen AB op papier de meest kansrijke speler, samen met de Middelburger Mark Hac- kenberg (MZ), die als tweede is geplaatst. Bij de senioren zullen de Zeeuwsch-Vlamingen waar schijnlijk een wat meer be scheiden rol moeten vervullen want bij de heren speelt in de hoogste klas, de A-klas, alleen Wilfried Dumez (SAR) zijn partijtjes mee, maar Wilfried heeft nu geen wedstrijdritme in zijn bagage, omdat hij na de overstap van eerste divisionist Wilno naar het in opkomst zijnde SAR alleen in training is gebleven, maar vrijwel geen enkele wedstrijd heeft ge speeld. Wilfried is ingedeeld in een zogenaamde topvijfkamp. Daarin bevinden zich de Zeeuwse A-spelers met uiter aard de huidige Zeeuwse ka- mapioen Wim Wegman (MZ) als de te kloppen speler. Of Wegman ook daadwerkelijk achter de tafel zal verschijnen om zijn titel te kunnen verde digen, is nog een vraagteken, want de Middelburger moet deze week voor eerste oefe ning onder de wapenen en het is daardoor twijfelachtig of hij in Middelburg aanwezig kan zijn. Tweede is geplaatst Dick Jeras (Wilno) met Jan Henk Bomhof, Koen de Vries en Wilfried Dumez in deze volg orde. De Blanckaerts ontbreken deze keer in het Zeeuwse titel- spel bij de dames. De titel strijd bij de dames spitst zich dan ook ditmaal toe in een vierkampduel tussen Ingrid van Osselaer, Ankie Kersten, Sandra Tahapary en Ingrid Hofman, dfie allemaal de kleuren van MZ verdedigen. Op beide dagen beginnen de wedstrijden om negen uur. (ADVERTENTIE) Voor veel mensen is Echte Boter het laatste waar ze op bezuinigen. Geen wonder. Want Echte Boter is lekkerder. En lichter verteerbaar. En er zitten natuurlijke vitaminen in. Niet te versmaden. merkingen over het ruilen van de shirts. Dat komt bij ons niet voor". Waar het damesvoetbal wel mee te maken heeft, is dat de trainingen, verzorging en coa ching vaak nog in handen zijn van een man. Dit kan wel eens tot situaties leiden die met na me bij het omkleden en dou chen enige wrevel oproepen. Diana Broeckaert heeft hier enige ervaring mee en zegt: „Bij Steen komt er geen man in de kleedruimte. Dat wil de groep niet hebben. Anders is het bij de Zeeuwse selectie. Daar lopen de trainer, begelei der en verzorger tussen de meisjes in. Niemand maakt zich daar druk over. Het is waarschijnlijk net wat je ge wend bent". Ondanks dat zij een van de leukste ervaringen het eerste optreden bij de Zeeuwse selec tie, een topevenement, be schouwt, vindt zij het toch jammer dat er te weinig sa men gespeeld wordt met het selectieteam. „Het liefst zou ik in plaats van de enkele keer dat we met elkaar trainen een keer meer met eikaar spelen. Want dat doen wij naar mijn smaak te weinig. Dat is ook een van de redenen waarom wij niet door kunnen dringen tot de Nederlandse kampioen schappen in Zeist", aldus de Steense spelverdeelster. Desondanks speelde zij al een keer in het KNVB-sport- centrum. Met het Zeeuwsde team fungeerde zij daar als sparring-partner voor de na tionale selectie. Ook dat was voor Diana Broeckaert een er varing die zij niet had willen missen. Overigens heeft zij zich inmiddels ook in het zaal voetbal gestort. „Maar veld- voetbal blijft mijn voorkeur houden", besluit zij. (ADVERTENTIE) De wedstrijden op tolo nr. 51 (van 25 en 26 december) worden een week later ge speeld (weekeinde 1 en 2 januari 1983). De toto-uitslag komt dus in dat weekein de tot stand. De inlevering blijft ongewij zigd deze week. SP0RTT0T0 DEN KMG Van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - Schaakver eniging Het Witte Paard uit Sas van Gent houdt 26,27 en 28 december het jaarlijkse kerst-» schaaktoernooi. Het toernooi heeft door het zich terugtrek ken van een sponsor nog op losse schroeven gestaan, maar doordat er voldoende animo is voor een toernooi waarin al leen het inschrijfgeld wordt uitgekeerd als prijzengeld, heeft HWP besloten het toer nooi toch te laten doorgaan. Het kerstschaaktoernooi zal dit jaar door het mindere prij zengeld niet bezocht worden door diverse Nederlandse top- spelers. Vorig jaar werd het toernooi gewonnen door een vijftal, waaronder Helmut Cardon, Gelpke en Carlier. Helmut Cardon en Marnix van der Zalm zullen om stu dieredenen niet mee kunnen doen. Wel van de partij zijn Hans Groffen, Peter van der Borgt, Harry Lankreijer, Mi chel Wise, Gert van Reij, Jim van de Vreede, Kees Nieuwe- link, Erik Janse, Wilfried Vleeskens, Frans Snijders en Erik Bolleman. Er zijn ongeveer 30 deelne mers en er wordt gespeeld vol gens het Zwiters systeem met een indeling volgens speel- sterkte. Dat het geen lichte klus voor de deelnemers zal worden is duidelijk. Op 26 de cember wordt de eerste rqnde gespeeld. De tweede tot en met de vierde ronde wordt in één dag afgewerkt. De laatste twee ronden worden dinsdag 28 december gestreden. Be langstellenden kunnen altijd een kijkje komen nemen in het clublokaal van Het Witte paard in de Kloosterlaan te Sas van Gent. De eerste ronde begint om 19.30 uur. Van onze atletiekmedewerker HOOFDPLAAT - Zondag 26 december, tweede kerstdag, houdt de voetbalvereniging Hoofdplaat in samenwerking met de Terneuzense atletiek vereniging Scheldesport de jaarlijkse prestatieloop. Het is al voor de negende keer dat de prestatielopers in Hoofdplaat in actie komen. Het startschot wordt gege ven op het complex van de geelzwarten aan de Oesterput om half drie. Er is keuze uit de vijf of acht kilometer. Het parkoers loopt richting Num mer Zeven zowel voor de vijf als de tien kilometer. Inschrij ven kan geschieden vanaf twee uur in de kantine van de voetbalvereniging Hoofdplaat. Voor iedere prestatieloper die de tocht uitloopt, is er een her innering. Van onze paardesportmedewerker NIEUWVLIET - Het con courscomité van de landelijke rijvereniging en ponyclub De Haringruiters uit Biervliet en De Zwinruiters uit Nieuwvliet houdt zondag 26 december, tweede kerstdag, een indoor- dressuurconcours hippique in manege Riemens in Nieuw vliet Het betreft een dres- suurwedstrijd voor paarden. Al vanaf negen uur 's mor gens komen de B-paarden in de ring. In deze categorie ne gen inschrijvingen. Er hebben zich 22 combinaties aangemeld voor de Ll-klasse, die om tien uur van start gaat. Meteen na afloop van deze rubriek wor den de prijzen uitgereikt van voornoemde categorieën. Om kwart over een in de middag komen de negen deelnemers in de L2-categorie in actie, ge volgd door de Ml-klasse (zes combinaties) en M2-klasse (drie combinaties). De prijs uitreiking van de rubrieken die in de middaguren worden afgewerkt, is gepland om vier van onze tennismedewerker GOES - Voor de derde achtereenvolgende maal houdt de Tennisclub Schelde Interna tional (TSI) een open kersttoernooi, dat tweede kerstdag van start zal gaan. Een to taal van 375 deelnemers bewijst eens te meer dat deze laatste week van het jaar uitermate geschikt blijkt te zijn een derge lijk toernooi te organiseren. „Het is leuk zo veel inschrijvingen te mogen ontvangen. Aan de andere kant betekent het dat er nogal eens mensen geweigerd moeten wor den", aldus Hans Felius, die samen met broer Jan, Arno van Trigt en Henk Kor- stanje de wedstrijdleiding vormt De TSI-hal te Goes, het strijdtoneel van het toernooi, zal een gehele week bol staan van tennis op goed niveau. Dit mag men tenminste verwachten van de B-categorie, waarin 18 deelnemers hebben ingeschreven. Hans Felius, Zeeuws kampioen en vorig jaar winnaar van het toernooi, staat boven aan dit schema en als alles volgens plan verloopt, wordt Henk Ij in uit Amsterdam zijn tegenstander in de finale. Deze Am sterdammer, spelend in de overgangsklas A, zal zich dan in de halve finale moeten ontdaan hebben van de als derde geplaatste Robert Jan van der Feen, uitkomend voor De Metselaars uit Den Haag. Bart van der Feen bezet de vierde plaats, gevolgd door de uit Etten-Leur afkomstige Ivan Boekee. De lijst van de geplaatsten wordt gecomple teerd door Dick Waasdorp (TSI), Serge Car- pentier (Ludo et Emergo) en Ernst Wonder- gem (De Schelde). Bij de dames B bezetten Barbara du Fos- sé (Sluis), Femke Kaldenberg (Breukelen) en Martine van Maarleveld (Axel) de hoog ste plaatsen. De Axelse is tevens te vinden in de C-categorie, maar dan wel op de eer ste plaats met zus Karin als derde op het schema. Corine van de Borgt (TSI) wordt als vierde ingeschat. Bij de C-heren lijkt de strijd helemaal open. Vlissinger Robert van de Boogaard staat als eerste genoteerd. Terneuzenaar Tim van Dijk neemt hier de vijfde plaats in, gevolgd door Ard Breure en Jaap Moerland (beiden TSI). In de D-categorie zijn het Hans Jan Goe- degebuure en Harry Tijssen, die uit zullen gaan maken wie deze keer de sterkste zal zijn bij de heren. Bij de dames zijn favoriet Janien Moerland en Astrid Schalkoord. Op oudejaarsdag hoopt men rond drie uur 's middags klaar te zijn met de finales, waar mee dan 412 partijen zullen zijn gespeeld.

de Stem | 1982 | | pagina 9