Geen hardere aanpak betaald voetbal STRAND VERRAST STENMARK chanta8e'l,lk'MS Honderd miljoen voor sport en lichamelijke vorming IN MAASTRICHT DEN BOSCH VINDT BESLAG „PESTERIJ Super-prijzen in buitenlandse lotto DERDEN IKMRIANDERS IN PARUS - DAKAR FIFA „FLUIT" ENGELSE VOETBALBOND TEBUG u Êfi&f Spreekverbod lij CF Barcelona Van der Duim tekent niet Knol van bedrijfsvereniging: Unser stopt door Romiin van Dammo sport in 't kort sport in 't kort door John van Dinther joor Theo Vaessen r DE STEMJS qENSDAG 22 DECEMBER ZEIST - Reeds in 1974 moest de EVV Eindhoven met de Be drijfsvereniging voor de Ge zondheid Geestelijk en Maat schappelijk Belang (BVG) rond de tafel gaan zitten. De Brabantse eerste divisieclub kon toen slechts met moeite aan haar verplichtingen vol doen. Veel aandacht werd er destijds niet aan geschonken. Het Nederlands voetbal flo reerde, een zilveren plak met een gouden randje werd er weggekaapt in het 'Westduitse WK', de voetbaltoekomst zag er zonnig uit. Acht jaar later wordt de BVG echter heel wat vaker gesignaleerd in het betaald voetbal. Op zoek naar geld, dat in de betaalde sector steeds minder te vinden is. Vandaar dat de BVG, veelal gesteund door de fiscus, die eveneens steeds meer aanmaningen de deur uit moet doen, de laatste tijd herhaaldelijk met het aanvragen van een faillise- ment dreigt. In feite begon het met FC Utrecht. Willem II volgde snel. De echte klap bleef echter uit. Beide vereni gingen voetballen momenteel onder surséance van betaling en hebben goede vooruitzich ten om op langere termijn in leven te blijven. Met Willem II en FC Utrecht balanceren er echter een heleboel verenigingen op het 'bestaansrandje'. Lang wachtte de BVG en de fiscus om het eerste duwtje te geven. Onlangs werd dat dus uitge deeld aan SC Amersfoort. Maar intussen beeft ook FC Den Bosch. Dat doet vermoe den, dat de BVG voor een wat hardere lijn gekozen heeft. BVG-woorvoerder Henk Knol verwijst echter onmiddellijk naar het voorbeeld EVV Eind hoven: „Toen is het al begon nen. En sindsdien is het beleid niet veranderd. Alleen, de si tuatie in het betaald voetbal wordt steeds penibeler. Daar kan de BVG niets aan doen. We moeten oorzaak en gevolg niet omdraaien. De BVG stelt zich in ieder geval niet harder op". Om dat aan te tonen stelt Henk Knol verder: „Als er sprake is van achterstalllige betaling wordt er altijd over leg gepleegd. Zoals nu bij FC Den Bosch. Dan wordt er ge zocht naar een oplossing". Veel meer wil Henk Knol over het voeren van die onderhan delingen niet kwijt. Gebonden aan geheimhouding, doet hem zwijgen over de bankgarantie, die FC Den Bosch op korte ter mijn moet geven. Wel: „Wij verlangen stringente garan ties. Als er onderhandeld wordt, moet er op korte ter mijn een reeël plan uit de bus rollen". De geheimhouding („Nie mand vindt het leuk als bij voorbeeld de belasting uit de school klapt") laat de boeken bovendien dicht. Henk Knol wil geen cijfers geven. En geen namen als even later gesteld wordt, dat een derde deel van het betaald voetbal in grote moeilijkheden verkeert. „Maar", geeft Henk Knol toe, „als de schuldenlast van het betaald voetbal zo hoog is, is de premieschuld navenant. De schuldenlast is nog nooit zo hoog geweest. Dan is het lo gisch om te stellen, dat de pre mieschuld ook hoog is. Maar dat houdt niet in, dat de BVG het betaald voetbal veel nauwlettender in het oog houdt. De clubs worden be handeld als ieder andere werkgever. Als we over een betalingsregeling praten, moet er natuurlijk wel geld binnen komen. Neem SC Amersfoort. Daar was de publieke belang stelling te verwaarlozen. En dat publiek is vaak de basis, waarop een regeling getroffen wordt". MADONNA Dl CAM- PIGLIO -(ANP)- Stig Strand heeft zich in het pas begonnen skiseizoen voorlopig opgewor pen als de grootste concurrent van zijn landgenoot Ingemar Stenmark. Een week geleden wist slalomwereldkampioen Stenmark bij de eerste we reldbekerwedstrijd in Cour- mayeur Strand nog voor te blijven. De Zweden, beiden afkom stig uit Tarnaby in Midden- Zweden, draaiden dinsdag in Madonna di Campiglio de rol len om. Stenmark was nog op permachtig in de eerste man che, maar in de tweede man che, die werd gewonnen door de Amerikaan Phil Mahre, verloor hij teveel terrein. Zo wel Stenmark als Strand ne men nu in de stand om de we reldbeker de gedeelde vierde plaats in met 45 punten. De Zwitserse afdalingsspecialist Peter Müller heeft de leiding met 60 punten. De uitslag van de slalom in Madonna is: 1. Stig Strand (Zwe) 1 min 38,99 (51,45/47,54) 2. Ingemar Stenmark (Zwe) 1.39,23 (50,95/48,28) 3. Phil Mahre (Vst) 1.39,26 (52,13/47,13) 4. Bojan Krizaj (Joe) 1.39,37 (51,09/48,28) 5. Paolo de Chiesa (Ita) 1.39,44 (51,15/48,29) 6. Christian Orlainsky (Oos) 1.39,64 (51,49/48,15). De stand in het klassement om de wereldbeker is: 1. Peter Müller (Zwi) 60 punten 2. Har- ti Weirather (Oos) 55 3. Franz Heinzer (Zwi) 48 4. Conradin Cathomen (Zwi), Ingemar Stenmark (Zwe) en Stig Strand 45. AUTOSPORT - De Fin Hannu Mikkola heeft de eerste editie van de 'Rally Speciaal' gewon nen. Aan deze wedstrijd, ge sponsord door een bekend champagne-huis in frankrijk, namen alle grote coryfeeen uit de rally-wereld deel. De Fran- caise Michele Mouton werd tweede, de Westduitse wereld kampioen Walter Röhrl derde. (ADVERTENTIE) Wie wordt de president van Jaloezie, chantage, intriges en krokodilletranen, nu gewoon aan de huiskamertafel. Want het Dallas Familiespel brengt gegarandeerd het „slechtste" uit elk van u naar boven. U krijgt het Dallas Familie spel gratis bij de Presto Print fotovakman. Maar, alléén als u bij hem een fotorolletje laat ontwikkelen en afdrukken. Als dat niet naar Strand in actie tijdens de slalom. DEN HAAG (ANP) - De Stichting De Nationale Sport- totalisator stelt in zijn zojuist uitgebrachte bestedingsplan 1983 deel I ongeveer honderd miljoen gulden beschikbaar aan de sport en de lichamelij ke vorming, alsmede aan cul tuur, maatschappelijk welzijn en volksgezondheid. Daarvan gaat globaal vijftig miljoen gulden naar de overkoepelen de sportorganisaties, 25 mil joen naar de clubs en 25 mil joen naar de sector cultuur. Nieuw is dat de bijdrage aan het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg, voor 1983 groot 960.300 gulden, een structureel karakter heeft gekregen. Voor trainings- en wedstrijdwezen van Olympi sche bonden ontvangt de Ko ninklijke Nederlandse Zwem- Bond de hoogste uitkering, te weten 1.106.295 gulden. De laagste uitkering aan de niet- Olympische bonden is voor de Nederlandse Klootschieters Bond, die 1825 gulden ont vangt. Bij de specifieke organisa ties is een aanvraag van 40.000 gulden van de Stichting Ko- ninkrijkssportliga, die de Ko- ninkrijksspelen organiseert, afgewezen. Een aanvraag voor financiële steun voor de ver wezenlijking van een sporthal voor de Nederlandse Basket ball Bond in Den Bosch werd eveneens afgewezen. De bouw van deze hal was namelijk al ver gevorderd, toen de subis- die-aanvraag werd ingediend, hetgeen in strijd is met de voorwaarden die worden ge steld. De basketbalbond kan tegen deze beslissing een be roepsprocedure op gang bren gen via de bewindsman van het Ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC). Verwacht wordt dat de Stichting De Nationale Sporttotalisator dit jaar een bedrag van 240 miljoen gulden binnen zal krijgen. Ten op zichte van vorig jaar is sprake van een stijging van ongeveer dertig miljoen gulden. Die komt voornamelijk voort uit de invoering van het cijferspel als nieuwe spelmogelijkheid en de verhoging van de kolom- prijs. Zonder deze wijzigingen was een teruggang ten opzich te van 1981 van twintig mil joen gulden voorzien. DEN HAAG (ANP) - Zowel de lotto als het cijferspel heb ben de afgelopen week een winnaar opgeleverd. De ge lukkige in de lotto ontvangt ruim 590.000 gulden bruto, de uitkering in het cijferspel is 100.000 gulden bruto. De uitkeringen in de sport- prijsvragen zijn: lotto 50: eerste prijs, 1 win naar, bruto f. 589.084,70, twee de prijs, 3 winnaars, bruto f. 50.000,-, derde prijs, 170 win naars, bruto f. 1339,20, vierde prijs, 7873 winnaars, f. 28,90. vijfde prijs, 107.246 keer f. 5,-. Toto 50: eerste prijs, 10 win naars, bruto f. 3451,-. Tweede prijs, 140 winnaars, f. 164,30. derde prijs, 2212 winnaars, f. 26,-. Toto-gelijk 50: eerste prijs, 1 winnaar, bruto f. 4220,80. tweede prijs, 3 winnaars f. 234,40, derde prijs, 58 winnaars f. 60,60, vierde prijs, 873 keer f. 6,40. VOETBAL - In de tweede ron de van het toernooi om de FA- cup bereikte Plymouth de der de ronde door in een beslis singswedstrijd met 1-0 te win nen van Bristol Rovers. De te genstander in de volgende ronde is eerste-divisieclub Watford. Zesdaagse boekt bezoekers-record MAASTRICHT - Terwijl de finale van de profs gisteravond in volle gang was, passeerde de 150.000ste zesdaagse-bezoeker sinds 1976 de kassa's van de Eurohal in Maastricht. De zevende editie van het wielerspektakel leverde te gen de door de recessie aangewakkerde sombere verwachtingen in een nieuw bezoekersrecord op: 29.000. De tot de nok gevulde hal gisteravond tilde het voor het budget belangrijke totaal naar om en nabij de 24.000, de zeer drukke kindermiddag meegerekend resulteert een totaal dat dicht in de buurt van 30.000 ligt. De eerste zes uitgaves van de zesdaagse trokken gemid deld tussen 20.000 en 21.000 be zoekers. „Dat is een reëel ge tal", bevestigde de heer Brou wers van het zesdaagse stich tingsbestuur en vertegen woordiger van de hoofdspon sor. In dit cijfer zijn de bezoe kersaantallen van de jeugd- middagen meegenomen. „Dit jaar schieten we ruim over het gemiddelde heen", al dus Brouwers. „De voorver koop had ons al een indicatie gegeven dat de belangstelling sterk gestegen was. Ik denk toch dat een behoorlijke verla ging van de entree-prijzen en de uitstekende kwaliteit van het rennersveld, zowel bij profs als amateurs, de redenen van deze opmerkelijke groei zijn". „Volgend jaar komt er weer een zesdaagse", kon Eurohal- manager Nico Klein-Beernink al vroeg in de avond melden. „Al weken voelden wij iets tintelen. We voelden dat het goed zou komen". Ook Peter Post was een te vreden man. „Er heeft 6 dagen lang sfeer gehangen rond de piste. Er is fantastische sport geboden iedere avond, de mensen zijn steeds tot het laatst blijven zitten. Ik denk dat Maastricht de grootste problemen achter zich heeft liggen". Het succes van de zesdaagse 1982 betekent hoe dan hoe een opmerkelijke stap voorwaarts naar de semi permanente wie lerbaan die in het MEC-plan moet worden opgenomen. Vandaar ook dat voorzitter Hylkema van de KNWU gis teravond een meer dan aan dachtig bezoeker was in de Eurohal. Immers als de Raad van State, zoals wordt ver wacht, over enkele weken groen licht geeft voor de reali satie van het MEC-project, moet de trein op gang komen die de financiering van de wielerbaan rond moet gaan maken. En in dat streven speelt de KNWU een doorslag gevende rol. Jules Joosten, fi nanciële man van de gemeente Maastricht en sinds jaar en dag betrokken bij de zesdaag se, zei gisteravond: „De KNWU en het ministerie van CRM zullen uiteindelijk uit maken of die wielerbaan er zal komen. Zij moeten het beno digde geld naar Maastricht af schuiven. Het is natuurlijk erg belangrijk dat de zesdaagse dit jaar zo succesvol is verlo pen. Dat zal zeker meespelen bij een beslissing". Nu voor het eerst sinds zes jaar winst is gemaakt bij de zesdaagse, wil dat niet zeggen dat alle problemen gelijk ver geten zijn. „We kunnen nu wat ruimer ademhalen", zegt Joos ten. „Ik denk dat we op deze manier ongeveer 10 jaar nodig hebben om de tekorten uit het verleden weg te werken. En dan kunnen we normaal onze prioriteiten, zoals de realisatie van de wielerbaan, alle aan dacht geven". De verwachting is dat ruim voor de achtste uitgave van de zesdaagse van Maastricht beslist zal zijn of de semie permanente wieler baan er zal komen of niet. JACKSON -(ANP)- De Amerikaanse autocoureur Bobby Unser, drie maal win naar van de 500 mijl van In dianapolis, zal niet meer in wedstrijden uitkomen. De 49-jarige Amerikaan heeft dat in zijn woonplaats Jackson (Michigan) bekend gemaakt. Unser vertelde dat hij het besluit had genomen op verzoek van zijn familieleden. Unser, die 35 jaar lang zijn brood verdiende in de auto sport, was een specialist in wedstrijden van het type als de 500 mijl van Indianapolis. Hij zegevierde in 1968, 1975 en 1981 in deze race. PP Van onze sportredactie DEN BOSCH - Eerste-divi sieclub FC Den Bosch wil het beslag dat belasting en be drijfsvereniging sinds 18 no vember hebben gelegd op het tegoed van 143.000 gulden, dat de stichting op de bank heeft staan, eventueel via een kort geding laten opheffen, tenein de de salarissen in deze com- petitieloze weken te kunnen uitbetalen. Volgens FC Den Bosch be draagt de vordering van be lasting en bedrijfsvereniging over de afgelopen jaren in to taal 475.000 gulden, dat gezien de toegezegde subsidie van 255.000 gulden van de gemeen te voor een deel gedekt is. Voorzitter drs. J.J.F.M. van der Heijden vindt de be slaglegging 'een absurde zaak' en spreekt van 'pesterijen', waardoor de stichting echter wel in de grootste problemen dreigt te komen, temeer nu de ontvanger stelt, dat niet een kleine vijf ton, maar zeven ton verschuldigd is, wanneer geen rekening wordt gehouden met ingediende en inmiddels ook geaccepteerde bezwaarschrif ten. „Men eist dat wij eerst beta len en het teveel betaalde zal dan later wel weer eens terug betaald worden", aldus de voorzitter, die tevens gedepu teerde is van Brabant. „De verlangde bankgarantie van zeven ton kan uiteraard ner gens verkregen worden". De Vrienden van FC Den Bosch bereiden intussen een actie voor die twee ton moet opbrengen, terwijl een bedrijf op opheffing van het beslag wacht teneinde opnieuw shir treclame voor FC Den Bosch in overweging te nemen. BAZEL/PARIJS (ANP) - In Zwitserland en Frankrijk zijn het afgelopen weekeinde bij de lotto miljoenenprijzen gevallen. Een Zwitser won met een inzet van 12 frank (ongeveer f 15) een bruto-bedrag van 3,24 miljoen frank (circa f 4,2 miljoen). Deze som zal hem, onder aftrek van 35 procent kansspelbelasting, in de eerste week van ja nuari worden uitbetaald. Hij was enige die uit 42 getallen die zes had aangekruist wel ke werden getrokken. In de Bretonse plaats Plouezec won een vrouw met een inzet van acht frank (onge veer f 3,20) 6,4 miljoen frank (ruim f 2,5 mil joen). Zij had de juiste zeven getallen uit 48 aangestreept. Haar man, die deel uitmaakt van de bemanning van een mammoettank schip, mocht van de rederij in een Zuidafri- kaanse haven van boord om naar huis te vliegen. BARCELONA (ANP) - Het bestuur van de rijkste voet balclub ter wereld, CF Barce lona, heeft zijn spelers en me dische staf een spreekverbod opgelegd. De bestuurderen huldigen het standpunt, dat zwijgen goud is na alle affaires die de Spaanse pers over de Cata laanse club heeft opgerakeld. Alleen de persvoorlichter van 'Barca' mag verklaringen af leggen. De club heeft op het moment problemen met ster speler Diego Maradona, die aan geelzucht lijdt. De Argen tijnse vedette is voorlopig voor een periode van tenminste an derhalve maand uitgescha keld. Voor de ziekte zich bij de Argentijn openbaarde, was het al oorlog in Nou Camp tus sen de Westduitsers Udo Lat- tek (trainer) en Bernd Schus ter. Van onze sportredactie ERKRADE-Waar beurd in Kerkrade. )kele maanden geleden. e 58-jarige Wiel ,erver daagt de 29- rjge oud-voetballer jns Erkens, nu trainer in RKTSV, uit. Hij, •kens, die iets wil leren bn Coerver, krijgt een AMSTERDAM - Slechts een fractie van de persconferenj vartier de tijd om hem werd besteed aan Bert Oosterhuis. Slechts enkele minuten wt, ,,i afhandig te maken de dit jaar tijdens de monsterachtige rally Parijs-Dakar in, lifioneel nne woestijn verongelukte Groningse motorcoureur gememoreet; c°nu g „Helaas is de man die ons allen in de ban bracht van deze ralii en niet meer onder ons. Het zou echter zeker zijn wens zijn gewen jschikkend over een dat er in 1983 opnieuw een Nederlandse equipe present is in P( oot loopvermogen, rijs-Dakar", meende Jan de Rooy, die de officiële voorstel, ani V01 goede moed op van de teams in Amsterdam leidde. 'grasmat en denkt dit Geruime tijd heeft het er naar uitgezien dat de 'wens' vt |rwei snel te klaren. Oosterhuis niet in vervulling zou gaan. Gebrek aan pecuni „r k:; moef na 15 dreigde deelname van vaderlandse ploegen aan de vijfde editi hnnfd in Ho van de lucratieve hobby van de ex-filmacteur Thierry Sabine) inuten zijn noo u ae doorkruisen. hoot leggen. Hij heeft De economische recessie deed zich in de afgelopen maande bal niet in zijn bezit ook gevoelen binnen de motorsport. Geldschieters, die in jkregen, laat staan dat verleden steeds gereed stonden met de geldbuidel, hielden nui L- ijem aanraakte, angstvallig de boot af. Uiteindelijk besloot de Nederlandse ves tiging van Yamaha zich op te werpen als hoofdsponsor, zij lJ op bescheiden schaal, althans als men 300.000,- die in de teanj geïnvesteerd werden bescheiden kan noemen. Dertien Nederlandse deelnemers zullen volgende woensdag in Amsterdam van start gaan voor de vijfde edit etenwerk aan de bal, net van Parijs-Dakar. „Veertien minder dan de laatste keer", zej rap als zijn Lee van Dam, secretaris van de Stichting Dutch National Paris. O0rdenstroom, is Dakar Team. „We zijn evenwel blij dat we in ieder geval es nomenaal. Temeer daar de Nederlandse afvaardiging in de rally hebben. We hebben ooi moeten inleveren. Vorige keer konden wij steunen op een bs- drag van rond de half miljoen gulden, al waren de equipes tos „atjes heeft ondergaan ffmtor" olrliie \7un Pïam groter", aldus Van Dam. Van de 13 Nederlanders, verdeelt over vijf teams, zullen Ann Kies en Rikus Lubbers met een motor proberen de barre tocht] voltooien. Jim Vermeulen en Bernie Hutchinson wagen eenpv ging met een rally-auto. Frits Kiggen, Aat Tiekstra en Red Maas bemannen de servicewagen, die tevens meedingt naar es ereplaats in de categorie kleine rally-auto's. Jan de Rooy, Ju id een straat over te Roggendamp en Stephan Perry vormen de equipe van de DAF-Jeken. vrachtwagen, terwijl Ad Laurense, Arnold Vonk en Cor Schui- lenburg de volgwagens zullen besturen. Het officiële vertrek is nieuwjaarsdag op de Place de la Concorde in Parijs. LONDEN (ANP) - De Inter nationale Voetbal Federatie heeft de Engelse voetbalbond gevraagd een eind te maken aan de experimenten met de regels. Al aan het begin van het vorige seizoen werd het systeem van drie punten voor een gewonnen wedstrijd inge voerd. Daarnaast werd het ge bruik van de gele en de rode kaart afgeschaft. Bij het begin van dit seizoen echter bepaal de de Football Association dat de zogenaamde professionele overtreding (opzettelijk hands, het ten val brengen van door gebroken tegenstanders) be straft moest worden met het uit het veld sturen van de overtreder. De laatste Engelse aanpas singen leidden tot een gewel dige stijging van het aantal spelers dat uit het veld werd gestuurd. In de vier divisies van de league werden tot nu toe al 111 spelers, onder wie elf doelverdedigers, voortijdig naar de kleedkamer gezonden. Meer dan een verdubbeling van het aantal uitsluitingen in vergelijking tot dezelfde pe riode in het vorige seizoen. Nu echter heeft de FIFA zijn stem laten horen. Joao Havelange, voorzitter van de organisatie, die ongelooflijke grofheden tijdens het laatste toernooi om het wereldkam pioenschap tolereerde, ver klaarde: „De nieuwe opdrach ten die aan de Engelse scheidsrechters zijn gegeven, dienen veranderd te worden. De talrijke uitsluitingen be zorgen het voetbal een slechte naam". De voorzitter van de Engel se bond, Bert Millichip op zijn beurt verlangt dat de Interna tional Board, die zich met de spelregels en de uitvoerini daarvan bezig houdt, aan hl eind van dit seizoen zijn standpunt bepaalt over d gelse maatregelen. voegde hij er aan toe, proberen het voetbal zuiver der te maken. Wij zullen echter dienen te richten nair de eisen en de voorschriften van FIFA, want die zijn over de hele wereld geldig". AMERSFOORT - Ook nade bespreking van gisteravonl tussen het bestuur van KNSB enerzijds en de kern ploegen van de all-rounder! en dames anderzijds, weigert wereldkampioen Hilbert der Duim het ploegen-regli ment voor dit seizoen te on dertekenen. Tijdens de bijeenkomst Amersfoort werd door het stuur van de schaatsbond toe-j gezegd dat in de toekomst M de samenstelling van reglement meer inspraak ai de sportlieden zelf zou wordi gegeven. Met name Frits Schalij, die gisteravond uit-i eindelijk wel tekende, had daar bezwaren tegen gemaakt Dat Van der Duim niet wj tekenen, houdt verband het feit dat hij nog steeds via zijn zaakwaarnemer Piet Kei zer een individueel sponsor contract wil aangaan met een bedrijf uit Almere. Het pW' gen-reglement van de KNS» regelt vooral de verhoudin! van de schaatser tot spons® Uniekaas. Wiel Coervers snelle mburgse ex-trainer middels twee hart en in Nijmegen en een in juston) en, pakweg twee ar geleden, bij een strak indje zelfs niet de kracht het uithoudingsvermogen Wiel Coerver heeft echter iwezen dat de innerlijke -achten van de mens groter jn dan velen ooit voor ogelijk houden. Hij, •zeten van voetbal, bezeten k van oefenstof, heeft zich, een lange lijdensweg, de atste jaren een souplesse gen gemaakt waarop een iner jaloers zou ziin. „Ik wilde niet als invalide irsleten worden", vertelt j op een regenachtige liddag in zijn bungalow in ïrwinselen. „Nadat de ikter mij had verboden :tief te zijn in de «tballerijheb ik eerst iderhalf jaar niets meer idaan. Mijn fysieke estand verslechterde zodani geoper Toenn operat: vertelc operat: te geva opde< op vak bleek voor m toen dé eens ui conditi voorui streng licham ziendei Het Wiel C voetba van de doorlic opzien kwam. oefenp dat in valt. Hij b winters Indones hij de N voor en ontvlue weken legde di boeken traininj elkaar vele ver method die volg wordt i: hij de te verluch honden Midd Coerve schij nb zien, zo tegenst kunt af een hoe beelder voetbal er stral maken, kunnen wil hij ideéen brengei Bekeffv Anderl hij in B In de Pijnen 'V JT i (ADVERTENTIE) - V F* V#.*.,- m |s*,- h It Of schriji naar- Antwoordnum1^ 1000 RA Amste' (postzegel hoeft niet) i °P deze archieffotc ~shirt: "Waarom zou ik al

de Stem | 1982 | | pagina 6