Landbouw blijft stabiele factor in de economie uilheffing in Pluis wordt fogelijk lager Van geslacht tot geslacht" toe aan derde druk imissie intjes J ;S MAKEN KORTING BIJZONDER ONDERWIJS ONGEDAAN Verkeersmisdrijven bestraft met cel, boete en ontzegging IGINA ZEELAND 3 |"'-'DAG 10 DECEMBER 1982 VAN ZEELAND MINISTER DE KONING OP NCB-J medische diensten jTcstomnt ckeloen verhatidigde j ijwilligers- ledailles litgaan in Zeeland boSTBURG - De uitspraak van de zogeheten „Derde Kamer" van de gedeputeerde Staten, dat Oostburg in de begroting voor dit jaar on- lechtmatig 10.000,- heeft gekort op de uitkering voor het bijzonder on- lerwijs, lijkt te zullen gaan leiden tot een nieuwe schoolstrijd in deze lemeente. fOOfi KLEINE HUISHOUDENS markten Mevrouw Ergo-Porrey: „Nooit gedacht dat het zo goed zou lopen" T16 PAGINA ZEELAND 4 oondent ectaculaire voorstellen commissie van Sas vjn in de begroting. i volgen, is drastisch naar neden gebracht. Wel al te ri- reus, vonden W. de Roo (Ge! ïentebelangen(Groot Sasi J. Rijnders. Zij stelden or de brandweer aan wat nder wedstrijden deel te la. nemen en dat geld dan aar te besteden om die cut. svergoeding wat te normal ren. De financiële commissie mt volgende week dinsda» or de tweede ronde weer I jeen. een onzer verslaggeefsters gURG - „De landbouw l^ft een grote bijdrage gele- Verd aan de beteugeling van inflatie- De positieve bij- Llt 0p de betalingsbalans 111 was 13,6 miljard en 7,8 Imiljard in de eerste helft van K Daardoor is de landbouw ■'stabiele factor in de volks huishouding,,, aldus minister j de Koning van Sociale sten en Werkgelegenheid, jdens de jaarlijkse algemene Jtrgadering van de NCB in llburg. Volgens minister De Koning Is stabiele factor onder- Ier te danken aan de solida riteit binnen de boerenorgani- tatte. -De gezamenlijke in arming in de landbouw is een goed voorbeeld om uit het dal van de economie te komen. De landbouw kan in deze tijd goed als gids fungeren om te komen tot „economie van het genoeg", aldus de minister, die echter wel de hoop uitsprak dat de goede jaren '81 en '82 de investeringslust in de land bouw zullen stimuleren. De Koning kreeg de uitnodi ging van de NCB toen hij nog minister van landbouw was in het vorige kabinet. Na overleg met collega Brakx (weer mi nister van landbouw mi lieuzaken) werd de uitnodi ging alsnog gehandhaafd. Ir. A. Latijnhouwers, voor zitter van de NCB, memoreer de dat rundveehouderij, var kenshouderij en akkerbouw kunnen terugzien op bevredi gende resultaten in 1982. De sectoren volle grondstuin- bouw, fruitteelt, boomkweke rij en champignonteelt geven een wisselvallig verloop te zien. Minder goed gaat het in de glastuinbouw. Een samen loop van lage producenten prijzen en stijgende energie kosten zijn daar debet aan. De legpluimveehouderij zit in een prijsdal door een gevecht op een zich inkrimpende afzet markt in bihnen- en buiten land. Duidelijke knelpunten zijn volgens ir. Latijnhouwers, de bedrijfsovername en de mi lieuproblematiek. Knelpunten waar door de NCB hard aan gewerkt wordt. Op de ledenvergadering in Tilburg waren van de 287 af delingen, verspreid over Noord Brabant, Zeeland en een deel van Gelderland er 280 aanwezig. De NCB maakt met haar 27.000 leden zo'n 20% uit van het gehele argrarische ge beuren in Nederland. Dat aan tal zal nog groter worden als ook vrouwen lid kunnen wor den van deze gezinsorganisa tie. Een nota hierover is in voorbereiding in samenwer king met het KVO. (ADVERTENTIE) Dom Jan blijkt valser dan kieuwe schoolstrijd dreigt in Oostburg HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg- Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel- Van vrijd. 17.30 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreek uur zat en zond. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke- Dokter A. Lievens, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 01170-1266. Clinge, Koewacht en St Jansteen- Van vrijd. 18 u. tot maandagmor gen 8 u. dokter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01140-327. Breskens en Groede- Dokter A. Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande- Dokter Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o.- Tot maandagmor gen 8 u. dokter E. Klapwijk, Mon- sterweg 8, Borssele, tel. 01105-1203. Goes- Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter D. Thijssen, Zonnebloemstr. 2a, Goes, tel. 01100-15003. Spreek uur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u., dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01140-1377. Heinkenszand e.o.- De praktijk van dokter J.A. Fortrie, Stenevate 7, Heinkenszand, wordt waargeno men door dokter J. den Biggelaar, tel. 01100-3074, bgg. 01103-2089. (van vrijd. 18 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's-Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk- De praktijk van de artsen Albregts, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter A.v.d. Vlugt, Veerweg 6, Wol- phaartsdijk, tel. 01198-1231. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst- Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Eysink, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11 en 17 u. De praktijk van dokter Niesten wordt door eigen artsen verzorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur Jaloezie, chantage, riges en krokodilletranen, nu woon aan de huiskamertafel, i Want het Dallas Familiespel ;ngt gegarandeerd het echtste" uit elk van u naar ven. U krijgt het Dallas Familie-j el gratis bij de Presto Print ovakman. Maar, alléén als )ij hem een fotorolletje laat twikkelen en afdrukken, dat niet naar Mage ruikt KNEUZEN - Burgemeester Ockeloen van de gemeente 'neuzen heeft gistermiddag vrijwilligersmedailles uit- eikt. Om 15.00 uur was bij iwezig in de kantine van de [esfabriek in Sluiksil waar ar liefst dertien werkne- Irs van dit bedrijf in aan- rking kwamen voor deze ierscheiding. be gelukkigen van de IBO-ploeg: O.C. Pieters uit :skens, M.J. Wullems uit van Gent, R. Bracke, I. icke, E. Jacobs, J. Andries- en K. Burggraaf uit Sluis- J. van Arenthals uit Ter- jzen en R. de Bruyne uit 1st. /an de vrijwillige brand- erploeg gingen de medailles ar J. Adriaansen, R- >ck, R. Claes en J. Vinke uit ïiskil. Wat later op de middag ging ikeloen naar Philips in Ter- uzen. Daar werden A. Spie burg en J. Wieland ter gei lheid van hun vijftienjarig instverband bij de vrijwilli- bedrijfsbrandweer in net inetje gezet. ES nd- 19 en 21.30 u. De boezem; nd, a.l. Museum voor Zuj®" .rd-Beveland, Singelstr. 13- M" itie van recente werken v ard Menken. Geop. di. t/m M 12 en 13.30-17 u. (t/m 6 jan.). aing van Engeland- 20 u. Van de le meren des doods, 16 1- ky's pikante pretpark, 16 y boezemvriend, a.l. 20 en 22.W SS of 1984,16 j. 22.30 u. De verier van Place Pigalle, 18 j. KLINGE ,knen. ie de Moor- 19.45 u. Kalkoen ieting. OOSTERZANDE Kruijssen- 20 u. prijskaart™ DDELBURG ytheater- 19 en 21.30 u. De ivriend, a.l. R NEUZEN „i-wiien ikof- Expositie van sciulae™^ etsen. Geop. tijd. werkd. 9- tn 31 dec.). ISSINGEN 12 lambra I- 20 u. ThunderM». 3 u. Roze konijntjes op net u or, 18 j. Alhambra II- u. ing doctors in love, 16 je itucky fried movie, 16 J-j. rquis, Nieuwendijk 15- getiteld „December-Salon uwe werken van Pat An c de Nie, Eugene T rc Volger, Jeroen Hennep ;e van Haastert, Ron ROW Geop. woe. t/m zat. 134v- zond. 14-17 u. en op a£sP Van een onze verslaggevers Terwijl VVD-wethou- ler H. Thomaes (finan- Itiën en onderwijs) na- pens de meerderheid an het gemeentebe- jiuur aankondigt tegen i beslissing van GS in keroep te zullen gaan ,als het moet tot aan let Europese Hof"), be schuldigt het CDA de representanten van raA en VVD in het col van „een haatcom- Jilex tegen het bijzonder mderwijs". I Thomaes op zijn beurt ech- r noemt de uitspraak van de terde Kamer: „Pure partijpo litiek, als je bedenkt dat 2 van Te3GS-leden die er zitting in lebben tot het CDA behoren". Het Oostburgse college van fenW had in de ontwerp-be- poting voor 1982 voorgesteld e 10 mille te korten, omdat p aantal vierkante meters toen rond de bijzondere scho ft, dat voor een onderhouds- litkering in aanmerking kwam, drastisch zou worden ingekrompen. Kregen de scho len eerst geld voor onderhoud van al het groen rond hun ge bouwen, vanaf dit jaar zijn de terreinen waarvoor een uitke ring wordt ontvangen, door de gemeente fors verkleind. Daarmee zou 10.000,- wor den bespaard op het onder houd van het groen, een be drag dat volgens het college in mindering moest worden ge bracht op de totale uitkering van het bijzonder onderwijs. „Discriminerend" De CDA-fractie verzette zich in de raad fel tegen dit voorstel, omdat het „discrimi nerend" zou zijn en stemde zelfs tegen de hele begroting. Omdat een raadsmeerder- heid zich achter het college op stelde werd de korting toch doorgevoerd, wat voor het centraal rk-schoolbestuur en de besturen van 4 protestants- christelijke scholen aanleiding was bij de provincie in beroep te gaan. Deze heeft nu be paald, dat de korting onrecht- Van een onzer verslaggevers cj® - Het college van B en W van Sluis zal gaan Inweken of het mogelijk is de afvalstoffenheffing [vu660 Cn *weeP®rsoons huishoudens volgend jaar te matig is en dat het geld alsnog moet worden uitgekeerd. „Een uiterst kwalijke zaak, te meer daar de uitspraak is gedaan in strijd met alle amb telijke adviezen", aldus wet houder Thomaes, die zegt ook niet de indruk te hebben dat de bijzondere scholen het geld zo hard nodig hebben voor het onderhoud van hun tuinen. „Ze gebruiken het voor andere doeleinden en ze voelden zich gepakt omdat ze hun jaarlijk se cadeautje van 10 mille kwijtraakten". CDA-wethouder A. de Feij- ter geeft toe, dat het geld door de bijzondere scholen inder daad niet altijd voor tuinon derhoud wordt gebruikt. „Het is meestal nodig voor zaken die belangrijker zijn", stelt hij. „In tegenstelling tot het open baar onderwijs zijn de kleine bijzondere scholen in de ge meente over het algemeen noodlijdend. Het korten van die 10.000,- is dan ook geen weloverwogen redelijke maatregel geweest, maar zuiver het hanteren van een wel verschrikkelijk botte bijl. Het was in feite een staaltje van oneerlijk be stuur". De aankondiging van Tho maes dat de meerderheid van het college in hoger beroep zal gaan tegen de uitspraak van GS, wordt door De Feijter als „onsportief" bestempeld. „Hij heeft gespeeld en verloren en door zich daar niet bij neer te willen leggen roept deze ka tholieke WD-wethouder de schoolstrijd weer opnieuw in leven en dat enkel voor futili teiten". Thomaes zelf meen echter een volledig objectief beleid te voeren. „Maar wij zijn na tuurlijk niet van lotje getikt en zullen ervoor zorgen ons recht te krijgen". Het college deed woensdag- V|™ deze toezegging tijdens f «handeling van de begro- if, !™r de gemeenteraad. ,eidjng was een voorstel aePvdA-fractie een diffe- L'aieaan te brengen in de E *°rtenheffing. Volgens EmSS^A. Oosterling is het iL 'j dat deze heffing ■^iedereen gelijk is (80 gul- E*riaar)> terwijl de kleine Itbi 3 tech veel minder Vlieden. Hij verwees kfmf? naar de situatie in de PL jBk Oostburg, waar een Kat differentiatie wel lt!uhu0uder J- du Fossé «t hier echter tegenin dat 'door de economische te- '»an8 minder huisvuil it aan8eboden, maar dat L.tetekent dat de kosten !a, °n daardoor omlaag ."™t zou zelfs wel eens n 2 jan). SRIKZEE 18- lerie Borsboom, Havenp'e van erzichtstentoonstelling „jaar i nstenaars die het afgeWP^, (/m i ixposeerd hebben. Geop 31 10-17.30, zond. 14-17 u. (w kunnen worden", al- wethouder. ;ntria?Uari moet echter het iCr.,tussen de drie West- amse gemeenten en °rtbedrijf Bron over 15 'en en transporteren huisvuil worden her- lian an de hand van de ende gegevens zal ftetun- ,w?rden bekeken of selijk is de heffing voor de kleine huishoudens in Sluis te verlagen. Een voorstel van de PvdA om de raadscommissies voor financiën en ruimtelijke orde ning, die nog steeds een beslo ten karakter hebben, eindelijk eens toegankelijk te maken voor pers en publiek, haalde het niet. Alleen D'66 steunde het voorstel, zodat de geza menlijke meerderheid van WD en CDA de doorslag gaf. Tijdens de algemene be schouwingen, die voorafgaand aan de begrotingsbehandeling, door de diverse fractievoorzit ters werden afgestoken, kreeg het college allerwege een pluim voor het gevoerde fi nanciële beleid. Daardoor zit Sluis nog steeds prima bij kas, en hoeven bijvoorbeeld -in te genstelling tot in de meeste andere gemeenten- de lokale belastingen en tarieven niet te worden verhoogd. Wel werd gewaarschuwd voor „dreigende wolken aan de horizon", mede door het on duidelijke beleid van de over heid wat betreft de financiële bijdragen aan de gemeenten. Burgemeester J. Asselbergs, die onderstreepte dat voor zichtigheid is geboden bij het doen van nieuwe investerin gen, bestempelde de onduide lijkheid van de Rijks Overheid zelfs als „schandalig". BRESKENS - Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd met ge middelde kiloprijs: 16638 kg. export garnalen 2,60, 8855 kg. pellerij garnalen 2,75,15 kg. bot 0,65,3222 kg. schar ,43, 34074 kg. schol 2,42, 6481 kg. tong 10,96,980 kg. tarbot 12,84, 1433 kg. griet 8,35, 31676 kg. kabeljauw f 2,73,17097 kg. wijting - 1,~, 21 kg. rog 3,03,711 kg. poon 1,80,16 kg. haai 2,30, 20 kg. ham 17,13,17 kg. baars en herder 19,47, 394 kg. tongschar 5,78. 41 kg. schelvis 3,77, 409 kg. inktvis 6,46, 669 kg. bolk 0,71, 13 kg. koolvis 3,07,136 kg. haring 0,75,96 kg. kuit 2,15. SCHOOND1JKE - „Van ge slacht tot geslacht", het boek van mevrouw Ergo-Porrey uit Schoondijke is aan de derde druk toe. „Ik had nooit kunnen denken dat het zo goed zou lopen". Er is im mers niet zoveel ruchtbaar heid aan gegeven. Een „om streden" boek, dat voor en tegens bevat en reacties op roept. „Het kan nooit onbe vooroordeeld gelezen wor den", is haar mening. Zeventien jaar geleden begon ze eraan tijdens een vakantie in Spanje. „Van geslacht tot geslacht" is deels in dagboekvorm ge schreven, opgetekend vanaf haar veertiende jaar en waarin vooral het geloof en haar huwelijk centraal staan. In het eerste gedeelte gaat mevrouw Ergo Porrey terug tot 1866. Het verhaalt over het voorgeslacht, puttend uit herinneringen van haar moeder. Het, zoals ze zelf zegt „enigszins omstreden gedeelte uit de oorlogsjaren" en de tijd die ze in een kamp heeft doorgebracht moest ze herschrijven doordat ze de dagboeken moest laten ver dwijnen, bang voor repre sailles. Familie en kennissen Het boek was eerst be stemd voor de familie en kennissen. Het verscheen toen op stencil (250 stuks). Door de grote vraag ernaar besloot ze uiteindelijk het boek te laten herdrukken. Ze heeft voor en door haar boek veel goede en leuke re acties gekregen, maar ook relaties. „Er zijn ook mensen die er echt wat aan gehad hebben en troost gevonden hebben in het boek", vertelt de schrijfster. Nutteloos „Ik vind het fijn dat de mensen vandaag de dag nog kunnen lezen hoe de mensen vroeger in armoe moesten leven, geen bijstand. Niets was er. Ik vind dat de al-' leenstaande vrouw moet kunnen werken. Dat heb ik zelf ervaren toen ik met vijf kleine kinderen alleen kwam te staan. Je wordt er wel harder door. Zelf ben ik er een strijdbare vrouw door geworden", stelt ze. Ze is al 12 jaar ziek. De laatste jaren kan ze weinig of niet meer buiten komen. Afgelopen winter heeft ze zelfs 6 maanden aan huis ge kluisterd gezeten. „Toch voel ik me rijk, ik verveel me nooit, ik kan lezen, schrijven en T.V. kijken. Vooral lezen is m'n hobby, over alle mogelijke onder werpen, maar beslist geen keukenromannetjes". Me vrouw Ergo Porrey zoekt het voornamelijk in de we reldliteratuur. „En dat is beslist niet ge makkelijk lezen met alleen maar lagere school en twee jaar ULO", zegt ze. Bundeltje Zij houdt zich ook bezig met het schrijven van korte stukjes die ze nog eens in een bundeltje hoopt uit te geven. Momenteel is de Schoondijkse bezig met een dagboek voor haar ach terkleinkind dat over zeven maanden wordt geboren. Een paar impressies: 22 no vember, wat doe je nu? wachten, luisteren, weten al, voelen al, je armpjes 2 cm, je beentjes 2 cm, je lijfje 5 cm. Je oogjes als speldeknopjes. Je ademt, je leeft in God. 27 November, een draad het le ven. Vanuit verre tijden, ge weven, gesponnen, van hem heel ver. Langs mij, langs je grootouders, langs je vader, je moeke, en nu weef jij het weer verder, het leven, het leven van God. Dit boekje volgt het boek op „Van geslacht tot ge slacht" en wordt hiermee verweven. Haar zoon (weet ze nu al) zal straks ook zijn levensverhaal vastleggen in een boek zodat het één boek over acht geslachten kan worden. „Ook hij heeft net als meerdere familieleden deze begaafdheid meegekre gen van haar grootvader Overtveld", is haar overtui ging. Volgens de oude men sen uit Schoondijke was de ze man een hoogbegaafd mens, doch die gaven zijn nooit tot uitdrukking kun nen komen. Daarom is me vrouw Ergo Porrey ontzet tend dankbaar dat haar boek een stukje bekendheid heeft gekregen. Mevrouw Ergo-Porrey Met de 3e druk wil ze iets speciaals doen. Ze wil het boek tegen inkoopprijs de mensen aanbieden en de winst hiervan besteden aan de geestelijk en lichamelijk gehandicapten. De verkoop prijs is 29,50, de inkooppriis 18,-. „Stel dat er 1000 ver kocht worden", zegt ze, „heb je mooi 10.000,- waar je de ze mensen blij mee kunt ma ken". Zij zal er persoonlijk voor zorgen dat het geld op de juiste bestemming komt. FOTO DE STEM/COR J DE BOER Het boek dat 400 bladzijden telt, is geïllustreerd met fo to's en tekeningen door en van haar zoon. „Op deze manier steunen de mensen een goed doel en houden er nog een boek aan over", stelt ze. „Ik zelf heb het gevoel met iets nuttigs bezig te zijn". Mensen die dit werk wil len steunen kunnen haar schrijven of bellen: Mar- grietwijk 4, tel. 01173-1894 Schoondijke. Van onze correspondente MIDDELBURG - Vier maan den gevangenis waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, twee jaar niet rijden en een boete van 450 gulden: dat was de reke ning die de 54-jarige H.B. uit Groede van de politierechter in Middelburg kreeg gepre senteerd, omdat hij dit jaar niet minder dan zes maal zich bezondigd had aan verkeers- misdrijven. Vier maal had de man in en rond zijn woonplaats in zijn auto gereden, terwijl hem dit bij een vorig vonnis voor de duur van 5 jaar was verboden. Twee maal reed hij onder in vloed, en wel op 16 mei in Groede met een alcoholpro millage van 2.27 en op 18 juni in Terneuzen (1.55). „Onverbe terlijk" noemde politierechter mr. Nomes de man dan ook, en hij wenste geen rekening te houden met de omstandighe den waaronder een en ander zou zijn gebeurd. De 43-jarige J.B. uit Scher- penisse bleek dit jaar de onbe twiste winnaar in de alcohol race voor de rechtbank. Toen hij slingerend rijdend en na een kleine aanrijding op 9 augustus in St. Maartensdijk door de politie werd aange houden, bleek de man stom dronken. „Van drie borrels wordt ik niet dronken", zo deelde hij de politiemannen mee. Maar uit een bloedproef bleek dat de man waarschijn lijk drie flessen borrel had be doeld, gezien het promillage van 3.32. Hij werd veroordeeld tot 2 weken gevangenis en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De 24-jarige C. de J. uit Ter- neuzen reed op 31 oktober van het vorig jaar -na een nacht bier hijsen- met zijn auto door zijn woonplaats. Een controle bracht aan het licht dat hij had gereden met een alcohol promillage van 1.39. De J. werd veroordeeld tot een boete van 800 gulden en 4 maanden niet rijden. De 26-jarige P.v.d.B. uit Oostburg tenslotte, was op 5 november van het vorig jaar na een botsing met een auto mobilist die plotseling uit een afrit de weg opkwam, doorge reden zonder haar naam en adres achter te laten. Zelf ver klaarde ze dit in ieder geval mondeling wel te hebben ge daan, maar dat kon de vrouw niet bewijzen. Zij werd ver oordeeld tot een boete van 300 gulden en 3 maanden voor waardelijke rijontzegging met een proeftijd van 1 jaar. Kloetinge, Wemeldipge en Kapelle Biezelinge- Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter H. Entink, Kon. Julia- nastr. 21, Kloetinge, tel. 01100-16857, bgg. 01192-1438. Hansweert, en Yerseke- Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter P. Pol derman, tel. 01131-1300, privé: 2154. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Kruiningen, Krabbendijke, en Ril- land-Bath- Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Plaisier, tel. 01130-1566, privé: 1932. Boodschap pen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg- Zaterdag dokter P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 11721Zondag dokter G. Meijer, de Krammer 14, tel. 14664. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe- Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter E. du puy, Stationsstr. 26, Sas van Gent, tel. 1777. Spreekuur zat. om 11.30 uur op Stationsstr. 26. Sluiskil, Philippine en Hoek- Dok ter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen- Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-94000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Spreekuur spoed gevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen- Tot zat. 24 u. dokter E. Kant, tel. 13987. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter A. Mijnlieff, tel. 12525. Visites anvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. WIJKVERPLEGING Noord-Beveland en Wolphaarts- dijk- Zuster C Jungerius, Han- kenstr. 6, Wilhelminadorp, tel. 01100-13666. Hulst en Hontenisse- Tel. 01140-12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek- Tel. 01159-306. Terneuzen- Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen- Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en overslag- Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Be veland- Dierenarts M. Karelse, 's-H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Hulst en Zaamslag- Dierenarts E. de Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Midden Zeeuwscb-Vlaanderen, Terneuzen en Axel- Dierenarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zon dag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. Praktijk J.P. en P. de Vos, (kleine huisdieren en bij zondere dieren), Snelliusstr. 14, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreek uur: zat. van 8.30-9.30 en 13-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg- Dierenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Spreek uur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke- Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreek uur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minne- poortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts R. Apers, SSssenstr. 16, Aardenburg, tel. 01177-1380. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 uur, zond. 12-12.30 uur. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen- Tandarts E. Tan, Markt 5, Axel, tel. 01155-1686. Spreekuur zat. 10-1030 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg- Tandarts T. Schanteet, Visserstraat 11, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 10-11 u. Tandarts Luc Buysse, Volderstr. 21, Oostburg, tel. 01170-5092, privé: 01176-1292. Spreekuur zat. 18-19 u. Walcheren- Tandarts M. Rac- kwitsz, Volderij laagte 1, Middel burg, tel. 01180-35688. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland- Tand arts Spreekuur zat. en zond. 9-10 Uur. APOTHEKEN Axel- Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes- Goese apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat. 8.30-17.30 u„ zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst- Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitsluitend voor spoed gevallen. Middelburg- Apotheek A. Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen- Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u„ zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen- Apotheek Papagaaien burg, Papagaaienburg 24-26, tel. 66345. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad plegen Kanaalzone Elisabethziekenhuis, Sluiskil, tel. 01157-1451. Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. ZEEUWSCH-VLAAMSE PA TIËNTENVERENIGING „SAMEN BETER" Centraal tel. nr. Marijke Henderiks 01140-15420, bgg. 01156-556. Deze nummers kunt u bellen voor (maatschappelijke) hulp, klachten en informatie over gezondheids- zore. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen- Tel. 01150-12200. I MAATSCHAPPELIJKE DIENST VERLENING West Zeeuwscb-Vlaanderen (Aar denburg, Oostburg, Sluis en Bier vliet), te Oostburg, tel. 01170-3251. Buiten kantooruren verneemt u op dit nummer wie bereikbaar is. HULPDIENST Zeeuwscb-Vlaanderen- Stichting Chr. Tel. Hulpdienst Zeeuwsch-V laanderen voor mensen in nood (anoniem), tel. 01150-21212. JAC Miadelburg- Opvanghuis voor Jongeren de Pionier, Meanderlaan 218, tel. 01180-16816 (dag en nacht bereikbaar). ZEEUWSCH-VLAAMSE PA TIËNTENVERENIGING „SAMEN BETER,, Voor (maatschappelijke) hulpklachten en informatie over de gezondheidszorg: centraal tel. nr. Marijke Henderiks 01140-15420 b.g.g. 01156-556. 1 I

de Stem | 1982 | | pagina 11