de4in1krant rif"' en so 2-norm niet b versoepelen J)ij ombouw Uii PZEM-centrale' j)BSTEM Zeeuwse vissers vangen bot bij Raad van State V erpleegkundigen gevraagd om korter te werken 40.Ö ILUCHTVERKEER 4 A 5 MAANDEN GESTREMD 9M M NiW\ Waarom vandaag al niet naar ."''ff 23 NOVEMBER 1982 L jf til I BRESKENS ïïilieu-organisaties: -"Adverteren hrmiweril rant. Mattenleggen Oosterschelde twaalf uur uitgesteld Schedelletsel na burenruzie Ondernemingsraden in clinch met ziekenhuizen Yuilstort in Hoek verboden VMZ houdt jaar vergadering T20 PAGINA ZEELAND 1 Diverse Soedan kn pakketten met stramL en garen. m 1 Pi rootscheepse operatie voor dubbeldeks veerboot Schitterende paddestoel len borduurkalender 1 1983. 12 prachtige mot dellen voor a /vl Zakdoekjes om zelf oral te haken. Set 2 stuks fo j(|| VLISSINGE •/vfe. Borduursetje |j I "miniatuurtje" J VLISS^GEN/BRESKENS - De directie Zee land van Jtjjkswaterstaat denkt in de eerstko mende maark3tln van start te kunnen gaan met de forse aanpassii^S.van walaccomodatie voor de veerverbindnn§ Vlissingen-Breskens, nodig voor de komst van" een nieuwe dubbel deksveerboot. een rechtstreekse aansluiting1 tot stand met de Midden- Zeeuwse autosnelweg, de A 58. Bijkomende werkzaamhe den in Vlisingen zijn onder meer de aanleg van een nieuw kruispunt met verkeerslicht regeling, de aanleg van een nieuw fietspad, herinrichting van het stationsplein en de aanleg van een vrije baan voor een mobiele kraan van de N.V. Haven Vlissingen. In Breskens is een rigoreuze reconstructie van het opstel terrein met aan- en afvoerwe gen nodig. Dat vergt nogal wat ruimte, waardoor parkeer plaatsen en voorzieningen voor bussen en taxi's naar een oostelijker gelegen locatie moeten verhuizen. Dat heeft als voordeel dat de toegangs wegen tot deze verbindingen straks de aan- en afvoerwegen van de veerverbinding niet meer kruisen. Een bijkomende activiteit in Breskens is de bouw van twee tunneltjes voor fietsers en voetgangers aan weerszijden van het viaduct Langeweg-Rij ksweg. sv-', Te maken werk |De verkeersafwikkeling bij de aanlegplaats in Vlissingen wordt rigoreus gewijzigd. De aan- en afvoerwegen voor de wahaven komen zoals de zwarte strook op deze tekening aangeeft tussen het spoorwegstation en de buitenhaven te lig- Itn. Momenteel is de veerhaven nog via de andere zijde van het spoor bereikbaar. Het nieuwe opstelplein wordt in het fcrlengde van de nieuwe wegen aangelegd. Het biedt plaats aan 360 auto's, een capaciteit die anderhalve keer zo groot is Bij aankoop van 2 paar Suizanyl kousen/anklets Uil/ Op alle Smyrna/Soedan stramiens bij aankoop van het bijbehorende garen t/m 4 december, De ingreep brengt vooral in Vlissingen maar ook in Breskens een drastische wijziging met zich mee van de aanleginrichtingen en van de aan- en afvoer wegen. De werkzaam heden zullen hinder op gaan leveren voor het vrachtautoverkeer dat tijdens de aanpassing van de aanleginrichtin gen een tijdlang geen gebruik van de veerver binding kan maken. Men verwacht dat deze strem ming zo'n 4 tot 5 maanden zal duren. Maar ook de andere ge bruikers van de veerverbin ding moeten met enige hinder rekening houden. De Zeeuwse bestuurders hadden verwacht dat dit jaar al met de werkzaamheden be gonnen zou zijn, maar de voorbereidingen zijn ver traagd en de bestekstekenin gen moeten nog door het rijk worden goedgekeurd. Reden waarom in de Provinciale Sta ten al ongeruste stemmen zijn opgegaan. Bij de directie Zeeland van Rijkswaterstaat gaat men er echter vanuit dat het licht nu snel op groen wordt gezet. Dat moet ook wel want er wordt nog steeds naar gestreefd de dubbeldeksveerboot over 2 tot 3 jaar in de vaart te hebben en dat kan niet zonder dat de walaccomodatie is aangepast. In Vlissingtfn is men vorige week in ieder ge va a beê°n nen met het aanbuengen va" voorbelasting op eeri strook grond, nodig voor een we§" verbrding. In Breskens is t?1" vast een busstation verplaatst, dat in de weg lag. F.D. van 't Westende, hoofd Nieuwe Werken bij de directie Zeeland, zegt dan ook: „De eerste investeringen zijn al ge daan, dus de rest zal nu ook wel.gerealiseerd worden". Zowel in Vlissingen als in Breskens moet een brug wor den geïnstalleerd die beide dekken van de nieuwe veer boot bereikbaar maakt. Het gaat om constructies zoals die ook bij de veerverbinding Kruiningen-Perkpolder wor den gebruikt. In Vlissingen is eèn com pleet nieuwe opstelterrein no dig met nieuwe aan- en af voerwegen. De verkeersaf wikkeling wordt er verlegd van de westelijke naar de oostelijke zijde van het spoor wegstation. Daardoor komt 40 miljoen Volgens Van 't Westende is met de werkzaamheden in Vlissingen en Breskens in to taal zo'n.40 miljoen gulden ge moeid. De provinciale staten zijn zirih de laatste weken bezorgd gaan maken over de inkom stender vvinê> die het gevolg zal zijn wani,''eer de veerverbin ding tijdens de werkzaamhe den niet opti.maal gebruikt kan worden. VooJM de VVD- fractie vreest een „geweldige terugloop" van de tolop- brengst en vraagt zich ai wie daarvoor opdraait: het rijk of de gebruikers van de veerver binding. De verantwoordelijke VVD-gedeputeerde J. de Voogd heeft al wel beloofd dat alles in het werk wordt gesteld om zoveel mogelijk problemen te voorkomen, maar liet door-' schemeren dat over mogelijke oplossingen nog veel onduide lijkheid bestaat. Hij zei: „We moeten al deze zaken nog goed op de rails krijgen". TE MAKEN WERK Uil /■- Bij Breskens wordt het opstelterrein met aan- en af voerwegen flink uitgebreid. I1U& Bij beschikking van de arrondissements- rechtbank te Breda, dd. 19 oktober 1982 is Gerardus VoeseneK, geboren te hage op 16 maart 181»: wonende en verblij vende te Breda, Lucia Stichting, Liesboslaan 6, onder curatele ge steld met benoeming van Mr. Adnanus Wilhelmus Maria Roeien, geboren Breda, 26 januari 1!W kandidaat-notaris, wonende te Prl"set". beek, Velsgoed 12, t°l curator en Mr. Gera dus Rombout van Arendonk, geboren Breda, 6 augustus lt^> kandidaat-notaris, wonende te Breda Helenastraat 41, 10 toeziend curator. h) brengt leven in de brouwt J kasteMn.99 Inlichtingen: De §tem, 076-23691 Ineen onzer verslaggevers J ELBI'RG - De Zeeuwse "W-organisaties vinden w normen voor de uit- yan zwaveldioxyde i'ct versoepeld mogen 'Hen bij ombouw van de wnventionele elektrici- «trales in Borssele op ««stook. ■-> .OOR 71 iim.icoT .Ifrvn, Storen l!!üeu2en' ^ulst en Goes. «Jsen en telefoonnum- %S°P Pagina 2. 'jileïzen ^ein van der loer >chef), Jan Jan- chef), Frank Dey, Schipper, Cor de s».,.,™0), Ton Koomen J' Hdst: Eugène Ver- l," Goes: Gé van Ber- Wrddelburg; Henk Post- fetvi, "urg: Co Meertens. '"Punten Boekh Passage, Pas- bande: 8' Kloos" mevr. Neve, W. "%str. 4, 01148-2250. Ventie-expi. 5Ur Zeeland: C. Me- Pr,,e 01150-95839. Ze zijn het niet eens met een ministeriële brief aan de tweede kamer, waarin gesteld wordt dat de kolengestookte centrale uitgerust mag wor den met een installatie die slechts 50 procent van de rook gassen ontzwavelt. De milieu organisaties wijzen erop dat dit een jaarlijks uitworp van 8000 ton SO 2 met zich mee zal brengen, terwijl volgens de eerdere normen slechts een uitworp van 4100 ton was toe gestaan. Uit verschillende cijfers die de afgelopen weken over de tafel zijn gerold hebben de mi lieu-organisaties begrepen dat de ombouwkosten „slechts" met 3 procent zullen toenemen wanneer aan de eerdere nor men wordt vastgehouden. Het gaat daarbij om een extra be drag van 23 miljoen gulden. De Vereniging Milieuhygië ne Zeeland en het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Na tuur-, Landschaps- en Milieu bescherming hebben deze kijk op de zaak per brief naar het provinciaal bestuur en de PZEM gestuurd. Ze wijzen erop dat Zeeland tot de gebieden behoort die in Nederland het ergst met zwa veldioxyde verontreinigd zijn. Naleving van het rijksbesluit zwavelgehalte brandstoffen zou volgens de milieu-organi saties voor Zeeland betekenen dat een verlaging van de S02- uitworp nagestreefd moeten worden. Wij willen ruimte in onze vakken voor de nieuwe voorjaarskoilektie Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Zeeuwse aal- en sportvissers hebben bot ge vangen bij de Raad van State, die vindt dat oestervisserij op het Grevelingenmeer toege staan is. J. de Koning uit Bruinisse en vijftien andere beroepsvis sers op aal en paling en de hengelsportfederatie Delta vissers uit Goes waren naar de Raad van State gestapt om be zwaar te maken tegen een be sluit van de Kamer voor de Binnenvisserij. Die Kamer was ermee akkoord gegaan dat de Vereniging van Oester kwekers en Exporteurs, Ver- voex uit Yerseke in de maan den september, oktober en no- vember vorig jaar, 2.300.000 consumptieoesters opviste in het Grevelingenmeer, dat staatseigendom is. Hoewel achteraf is gebleken dat de klagende vissers, die flinke huur-bedragen aan de Staat betalen om op de Greve- lingen te mogen vissen, nau welijks schade hebben onder vonden van de oestervisserij, meenden zij dat de vergun ning niet had mogen worden verleend. De manier waarop de oestervissers met zware ij zeren bakken over de bodem naar oesters scheppen, zou de vissen (met name de aal) ver pletteren en verstikken. De juridische bezwaren van de klagers snijden volgens de Raad van State echter geen hout. Daarom worden de be roepen verworpen. van een onzer verslaggevers BURGHSLUIS - Door het slechte weer is het leggen van de eerste funderingsmat voor de pijlerdam in de Ooster- schelde-mond twaalf uur uit gesteld. De mattenlegoperatie, die afgelopen nacht moest plaats vinden, is verschoven tot van middag twaalf uur. Door de barre weersom standigheden had de matten- legger „Cardium" meer tijd nodig voor het egaliseren van de bodem in het sluitgat Ham men dan was gepland. Van daar de twaalf uur uitstel. Het NOS-TV programma „Van gewest tot gewest" zal op woensdag 1 december ('s avonds om 19.00 uur) uitge breid aandacht besteden aan het leggen van de eerste fun deringsmat op de bodem van de Oosterschelde. Van onze correspondente THOLEN - Gisteren is een aantal jaren durende buren ruzie ontaard in een vechtpar tij. Erfafscheidingskwesties en andere pesterijen over en weer leidden tot dit handge meen. Een der betrokkenen, de Thoolse landbouwer F.V.O., ging maandagmorgen een paal van de erfafscheiding v'.an zijn overbuurman J.W.P. mej een slijpschijf te lijf. Toen P- hierover zijn onge noegen keflbaar maakte, werd hij met de draaiende slijp schijf bedreigd en liep ver wondingen aan z'.ijn hand op. J.W.P. ging landbouwer O. met een stalen pijp te lijf, die letsel aan hoofd en bovenli chaam opliep. Beide moesten zich onder doktersbehandeling stellen. F.V.O. is later op de dag met schedelletsel overgebracht naar het St. Elisabeth zieken huis te Tilburg. De rijkspolitie van de groep Tholen leidt in samenwerking met de recher che van de rijkspolitie te Mid delburg een onderzoek. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN SLUISKIL - Een aantal gediplomeerde verpleegkundigen in de zie kenhuizen van Sluiskil en Terneuzen is door de directie gevraagd of ze bereid zijn 32 uur te gaan werken. Zeggen ze ja dan kunnen de vrijgekomen uren gebruikt worden om een deel van de 20 leerling-ver pleegkundigen die in maart 1983 hun diploma halen aan een vaste baan te helpen. Wordt het nee -er kan nog tot volgende week worden ge reageerd- dan betekent het massaal ontslag voor de leer lingen. De ondernemingsraden van de beide ziekenhuizen hebben inmiddels woedend gereageerd op de manier waarop de directie te werk gaat. „We proberen al sinds een half jaar met de directie over leg te voeren over de ontslagen maar telkens werd gezegd: Het is nog niet zover, en als de zaak speelt dan zullen wij de ondernemingsraden inlich ten", aldus een woordvoerder van beide organen na een spoedvergadering gistermid dag. „Nu krijgen wij het ver- vrij komen leeft overigens'niet alleen bij de ziekenhuizen in Terneuzen en Sluiskil. Welwillend wijt van de leerlingen dat wij er niets aan gedaan hebben, terwijl wij wel degelijk ge tracht hebben hun belangen te behartigen". Gisteravond nog ging er een boze brief uit naar de directie waarin de grieven van beide organen staan verwoord. Te vens wordt gevraagd de kwes tie op de agenda te zetten van de volgende week te houden overlegvergaderingen tussen directie en ondernemingsra den. Niet op de hoogte De woordvoerder van de ra den wijst er vervolgens op dat de ondernemingsraden offi- ceel nog niet op de hoogte zijn gesteld van de ontslagaanvra gen. „Er is in persoonlijke ge sprekken aan de betrokkenen meegedeeld dat ze volgend jaar op straat komen te staan. Ook zij hebben nog niets op papier gekregen". Hoofd van het verpleegkun dig personeel mevrouw De Blok van het St. Elisabeth- Ziekenhuis in Sluiskil wil pas volgend week reageren als de termijn van 'het onderzoekje' is verstreken. De gedachte om verpleeg kundigen minder te laten wer ken zodat er arbeidsplaatsen In het Luidinaziekenhuis in Hulst is de kwestie op direc tieniveau al eerder aan de or de geweest, maar tot concrete voorstellen is het nog niet ge komen. Economisch-directeur drs. B. Lockefeer: „Je kunt de mensen niet verplichten ar beidstijd af te staan als dat bijvoorbeeld niet in een cao is geregeld. Uiteraard staan wij zeer welwillend tegenover het idee deeltijdarbeid maar tot nu toe is het er bij ons nog niet van gekomen". Economisch directeur drs. A. Vogels van het St.-Anto- niusziekenhuis in Oostburg geeft toe dat ook in Oostburg al vaak over deeltijdbanen is gesproken. Er is zelfs een com missie in het leven geroepen die zich over deze materie buigt. „Het probleem is dat het inleveren van werk door gedi plomeerde verpleegkundigen maar een eenmalig effect heeft. Je kunbt als de volgende groep leerlingen zich aandient niet opnieuw vragen werk in te leveren". Van onze Haagse redactie DEN HAAG De Centrale Vuilverwerkende Industrie Terneuzen mag geen vuil stor ten in Hoek, in de buurt van het natuurgebied De Nol- Mauritsfort. De vergunning die GS daarvoor eerder gaf wordt vernietigd. Dat heeft de Raad van State besloten. De vergunning werd eind 1976 afgegeven door het Zeeuwse college van Gedepu teerde Staten van Zeeland. De BV Centrale Vuilverwerkende Industrie Terneuzen zou een flink stuk grond mogen afgra ven om er huis- tuin- en in dustrieafval te lozen. Daarna zou de grond weer worden af gedekt om het voor agrarische doeleinden geschikt te maken. De Raad van State heeft nu uitspraak gedaan in deze langlopende zaak, waarbij ge meente en milieuverenigingen in het geweer kwamen tegen de uitspraak van GS, die een klap voor het plaatselijk mi lieu zou zijn. Resultaat is dat het besluit van GS wordt ver nietigd en dat de gevraagde vergunning alsnog moet wor den geweigerd. Het omstreden terrein is overigens nooit daadwerkelijk in gebruik geweest als belt. Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - De Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland houdt vanavond de jaarverga dering in gebouw 't Anker, Bonedijksestraat 163 te Vlis singen. Ir. J. Henselmans van de stichting Natuur en Milieu houdt een inleiding over „Che misch afval, wat doen we er mee". De bijeenkomst begint om 19.30 uur.

de Stem | 1982 | | pagina 9