Bisdom Breda staat rood Tennisclub vraagt subsidie voor feest Straatveger Jo van der Heijden met pensioen DE MENSEN ZULLEN ME MISSEN ATTENTIE!!! Hontenisse in de fout asjes- ieven dief ALGEMENE LEDENVERGADERING Woningbouwvereniging „Terneuzen" iCHTEN TOT GEMEENTE KNOOP DOORHAKT Politiebureau Hulst dag en nacht open ommelmarkt mswaarde ruk bezocht Van Dorsselaer kampioen bij De Zwaluw Geslaagde vogelexpo in Kloosterzande KLAGERJONKMAN ALSNOG HOREN Dank Heikant Rectificatie Hulst Recordomzet Vogelwaarde Plaatselijk nieuws Axel Graauw Heikant Sint-Jansteen Bejaarden en t Heike nog teeds oneens nrnonze correspondent - Sinds gister- is het bureau van je rijkspolitie te Hulst 's avonds na zes uur ■"■ld. Deze maatregel t voor de regio Hulst, 'ifloosterzande en Axel. 1 l'an onze correspondent ÏEL HULST - Op verzoek de rijkspolitie te Hulst ar- eerde de Axelse politie (17) en A.B. (15) beiden uit die rijdende op een mfiets door de Nieuwstraat Hulst de tas van mevrouw uit Vogelwaarde hadden jolen. had eenzelfde diefstal 'leegdsamen met zijn broer januari van dit jaar. Zij be lden toen op dezelfde ma- een oudere Belgische da- van haar tas met onder an- e 21.000 Belgische franks, 'at tegen beiden proces aal werd opgemaakt, den zij maandagmiddag trvrij gelaten. HEIKANT - De Stichting Gecoördineerd Be- j aardenwerk wacht nog steeds tot de gemeente de knoop doorhakt inzake het meningsverschil over de tarieven die de bejaarden moeten be talen voor activiteiten in het gemeenschaps centrum 't Heike in Heikant. De kwestie dateert al van begin dit jaar, toen het Bejaardenwerk een gepeperde rekening kreeg gepre senteerd voor het gebruik van 't Heike in 1981. Men was gewend jaarlijks zo'n 4.000 gulden te betalen, maar nu bleek men meer dan het dubbele te moeten dokken. meente, maar tot nu toe niets vernomen. Wethouder W. Kayser heeft nu echter zijn tanden in de kwestie gezet. „Ik heb mijn oor te luisteren ge legd", zegt hij, „en binnenkort volgt een gesprek met het be stuur van 't Heike". Volgens hem zou overigens enkel het Gecoördineerd Bejaarden- werk problemen hebben met de tarieven in het Heikantse gemeenschapscentrum. Zoals het er nu voorstaat komt het Bejaardenwerk voor volgend jaar toch nog ruim 400 gulden tekort om een zeer af geslankt activiteitenprogram ma voor de bejaarden te reali seren. „Maar dan is er ook he lemaal niets extra's bij", zegt P. Evers, die wacht op spoedig bericht uit het stadhuis, „Als de gemeente vindt dat 't Heike die schoonmaakkosten in re kening mag brengen", is zijn mening, „dan moeten ze ons ook maar het geld geven om ze te kunnen betalen". Van onze correspondente MSWAARDE - „De op- ngst van de rommelmarkt bate van fanfare Vrijheid ndracht, is beslist niet bene die van het verleden jaar bleven. In deze toch niet zo gunstige tijd hadden we eüjk anders verwacht". "atzei bestuurslid J. Joosen a de fanfare na afloop van rommelmarkt. „De inwo- s van Lamswaarde geven altijd al hun medewer- voegde hij er nog aan ntrum De Luifel zaterdag ruim voorzien allerhande soorten ver- -teriaal en bij de spel- konden originele prijzen gewonnen. De middag om 13.00 uur en werd 18.00 uur afgesloten door "zitter J. van Driessen, met dankwoord aan iedereen ztjn medewerking had ver- De opbrengst van de ®elmarkt is bestemd voor anging van instrumenten de fanfare Vrijheid Een- Dat verschil had te maken met het feit dat voortaan voor de bejaarden hetzelfde bere keningssysteem werd toege past als bij andere verenigin gen die van het gebouw ge bruik maken. „Op zich rede lijk", zegt P. Evers van het Qe- coördineerd Bejaardenwerk, „maar wat ons tegen de borst stuit is dat het bestuur van 't Heike meer dan 1.300 gulden schoonmaakkosten in reke ning brengt. Wij vinden dat we die niet hoeven te betalen. Als er één groep mensen is die alles netjes achterlaat, dan zijn het wel de bejaarden". Het Gecoördineerd Bejaar denwerk betaalde de rekening met tegenzin, maar moest voor dit jaar het activiteitenpro gramma fors terugdraaien. „We hebben ais tijdelijke op lossing een minimum-pro gramma opgesteld", aldus Evers. „Daardoor konden de vaste activiteiten nog net doorgaan, maar is er dit jaar geen enkele ruimte om iets ex tra's te doen". Bovendien wer den de bejaardenschietingen teruggebracht tot één keer per maand. En dan is men er nog van uitgegaan dat de schoon maakkosten niet betaald moe ten worden. Daarover is echter nog geen uitsluitsel. Men heeft de zaak in juli al aangekaart bij de ge- Van onze correspondent SINT-JANSTEEN - Duiven melker Leon van Dorsselaer is generaal kampioen geworden van de duivensociëteit De Zwaluw in Sint-Jansteen. Ko ning van de sociëteit werd A. Sturm en prins Ed. van Goe- them. De resultaten over het voor bije seizoen zijn als volgt: oude duiven aangeduid: Edm. van Goethem, jaarlingen aange duid: G. Duerinck, jonge dui ven aangeduid: J. van Spaan donk, na vluchten oude duiven: R. Vermorken, oude duiven onaangeduid: Edm. van Goe them, jaarlingen onaange duid: L. van Dorsselaer, jonge duiven onaangeduid: J. van Spaandonk, navluchten jonge duiven: Alb. Janssens, Asduif oude duiven: Edm. van goe them, Asduif jaarlingen: Edm. van Goethem, Asduif jonge duiven: J. van Spaandonk. Van een onzer verslaggevers "REDa - Het bisdom Breda staat rood. Het financiële te- »rt over 1981 bedraagt 122.679,-. Het tekort voor dit Jal, naar het zich laat aanzien, niet minder zijn. Dat het bisdomsblad „Overweg". ™'ikens de jaarrekening 1981 heeft het bisdom vorig 3'meer dan 7 ton uitgegeven aan parochies die het niet w konden bolwerken. Het toenemende beroep op het j.^hteitsfonds door armlastige parochies is van dien Sen n besloten is de „premie" voor dit fonds te verho- bisri 's ^an kevehs de eerste verhoging in 10 jaar. Het komt dit jaar naar schatting ongeveer 3 ton te ta??'het bisdom Breda rood staat, komt niet als een ver- si^ De economen hebben de bui een paar jaar gele- a' zien hangen. Het grootste euvel is dat de bijdragen Me parochianen niet evenredig stijgen met de geld- h JJarding. Dit moet in combinatie gezien worden met dat minder mensen de kerk financieel ter been !?n houden, hoewel het aantal deelnemers aan de ak- Kerkbalans oftewel de parochiebijdrage nog toe- ■T Bovendien is dat aantal een veelvoud van de %de, gangers. Het bisdom zoekt zijn heil vooralsnog in «etoek. lrgaande bezuinigingen. Volgens „Overweg" wordt :°mst met vertrouwvolle zorg tegemoet gezien. KLOOSTERZANDE - Rede lijk goede belangstelling be stond er voor de twintigste vo geltentoonstelling van vogel vereniging Zang en Kleur in zaal De Hoogaars te Klooster zande. Er werden zo'n 300 vogels tentoongesteld in een gezellig ingerichte zaal, waar tevens gelegenheid was om te bridgen en om iets te drinken. Vrijdagavond werden de keuringen verricht door de ju ry, bestaande uit de heren Suykerbuyk, Steur, De Heer en Burm. Zijn deelden per ca tegorie de volgende kampioen stitels uit: categorie derby 1982; C. de Looff. Categorie stam 1982; F. van Poorten. Ca tegorie jeugd 1982; P. Marin. Categorie pigment met of zon der rood; L. Boonman, met bondsmedaille. Categorie vet stof zonder rood; F. van Poor ten, eveneens met bondsme daille. Categorie vetstof met rood; P. Vaal. Categorie alle kanaries; F. Pardon. Categorie vorm en postuurkanaries; J. Dobbelaar, met bondsmedail le. Categorie bastaarden; C. de Loof. Categorie kleine tropen; A. van Goethem. Categorie rijstvogels; C. de Loof, met bondsmedaille. Categorie alle tropen; K. Martinu. Categorie grasparkieten; A. Janssens, met bondsmedaille. Categorie grasparkieten; E. de Bakker. Categorie grote parkieten; H. de Poorter. Categorie duiven en kwartels; E. van Goethem. De wisseltrophee jeugd werd toegekend aan W. Marti nu. (ADVERTENTIE1 Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De Raad van State heeft de gemeente raad van Hontenisse op de vingers getikt voor een ju ridische vergeetachtigheid, waardoor „klager" G.Jonkman alsnog door de gemeente gehoord moet worden. Jonkman ligt in de clinch met de gemeente over het intrekken van een vergunning, die hij heeft overgenomen van P.Ver- meersen uit Hulst. Met die vergunning kreeg hij toe stemming om een winkel woonhuis aan de Clooster- straat 15 in Kloosterzande te verbouwen tot een café woonhuis. Toen de bouwactivitei ten echter langer dan een half jaar stil lagen, trok de gemeente (met een beroep op de daarvoor geldende regels) de vergunning in. De bezwaren van Jonk man daartegen werden af gewezen. Daarbij maakte men echter een kleine fout: vóórdat de gemeente over dergelijke bezwaren be slist, heeft de raad de plicht om degene die be zwaar maakt mondeling te horen. In Hontenisse liet men het echter bij de schriftelijke inbreng. Jonkman krijgt daarom alsnog de kans om zijn be zwaren tegen het intrek ken van de bouwvergun ning mondeling toe te lich ten. Van een onzer verslaggevers HULST - De tennisclub Hulster Ambacht heeft de gemeente subsidie gevraagd in de kosten van het inter nationaal tennistoernooi, dat in september op touw werd gezet. Blijkens de bijgeleverde begroting is er behalve ge tennist ook het nodige gege ten en gedronken door de ongeveer 35 Duitse en En gelse gasten. Zo is er voor de kennis making tussen gasten en gastfamilies onder het genot van een drankje en koude maaltijd 1.500 gerekend. De toernooikosten, waaronder een lunch voor de spelers kostte 450 gulden en eenzelf de bedrag was gemoeid met de uitreiking van een snack en een kleine attentie tijdens de afsluitende feestavond voor de gasten. Alles bi.i el- kaar dus 2.400 gulden, waar van het meeste aan een natje en een droogje is opgegaan. Het bestuur van de ten nisclub verzoekt B en W ge zien het internationale ka rakter van dit evenement een zo hoog mogelijke subsi die te verlenen. „Uw beslis sing zien we met belangstel ling tegemoet", aldus het be stuur. Eerst buigt echter de sportadviescommissie zich over het subsidieverzoek. Dat gebeurt maandag 29 no vember om 19.30 uur in het stadhuis. 99 99 Jo van der Heijden: „Vroeger waren de bezems stukken beter Van een onzer verslaggevers HULST - „Dag vrouwke, hoe gaat het met U. Lekker zonnetje vandaag hé. Echt weer om eens een flink eind te wandelen". „Ja dat is het zeker Jo, maar ik heb er geen tijd voor. Ik heb in huis nog zoveel te doen". „Laat alles maar liggen en ga lek ker wandelen", adviseert Jo de voorbijgangster, „de rest komt later wel in orde". „Hoofd in hoogte en de moed niet laten zakken". Dat is het motto van één van Hulst's meest bekende inwo ners, straatveger Jo van der Heijden. Vijftien jaar lang loopt hij met kruiwagen, schop en bezem langs de Hulster straten. Zijn onaf scheidelijke transistorradio binnen handbereik. Altijd opgewekt en bereid voor een praatje met de mensen. Aan deze periode komt binnenkort een eind. Jo heeft de 62-jarige leeftijd bereikt en vindt het wel letjes. Per 1 december gaat hij in de VUT, en meteen verliest het dagelijkse straatbeeld in de Hulster ge- meenschap één van zijn kleurrijkste figuren. „Vooral de kinderen zul len mij missen", zegt Jo. Voor hen was hij 'ome Jo' en zij mochten af en toe eens met de kruiwagen rijden of een stukje vegen. „Het wa ren allemaal mijn vrienden en dat komt omdat ik er veel van kon verdragen". De Moerschanswijk, Dul- laertwijk, Vogelbuurt, plan West, Tivolieweg en Zoute- straat vormden de voorbije vijftien jaren het werkter rein van Jo van der Heijden. „Ik wil bij deze al die men sen bedanken voor de vriendschap, de vele bakjes koffie en de flesjes bier die ik gekregen heb", zegt Jo, „waar ik ook kwam, de kof fie stond altijd klaar". In de voorbije periode heeft Jo heel wat materiaal versleten. „Elke veertien da gen versleet ik een bezem en iedere twee maanden een schop, dus tel maar op". Over de kwaliteit van het hedendaagse materiaal is hij niet best te spreken. „Vroe ger waren de bezems een stuk beter", weet hij nog, „je kunt toch niet zeggen dat ze van goede kwaliteit zijn, als je alle twee weken een nieu we nodig hebt". Waar Jo ge veegd had waren straat en stoep kraakhelder. „Ik ben precies op mijn werk. Ik deed er liever een paar da gen langer over, maar dan wist ik ook dat het goed was". Jo kan zich niet herin neren dat hij ooit ziek is ge weest. „Alle dagen mijn natje, 's avonds bij de televi sie", zegt hij, „dat is mijn ge heim". Jo maakt zich geen zorgen over de zee van vrije tijd die hij binnenkort krijgt. Hij kan nu al die klusjes in en om het huis eens ter hand nemen, die er altijd bij zijn ingeschoten. „Maar het eer ste wat ik doe is lid worden van de bejaardenbond en eens lekker mee op reis gaan. Ik ga nu nog wat van het leven genieten, ik heb genoeg gedaan". Zuidlandtheater, Terneuzen dinsdag 23 november om 20.00 uur. In artikel 21 van de statuten is vastgesteld: De leden kunnen UITSLUITEND PERSOONLIJK aan de Algemene Vergadering deelnemen. Gezien het grote aantal leden (c.a. 3.500) en het belang van deze vergadering zal aan dit artikel deze maal strikt de hand worden gehouden. Toegang tot de vergadering hebben UITSLUI TEND INDIVIDUELE LEDEN op vertoon van hun lidmaatschapskaart en na LEGITIMATIE aan de hand van een rijbewijs, paspoort, bootkaart e.d.- VOORKOM TELEURSTELLING: Niet-leden en onvoldoende legitimatie leiden tot niet-toelating tot de vergadering. Muziekvereniging - Op uitno diging bracht de muziekvere niging Heikant een bezoek aan het belgische Ertvelde, waar de opluistering werd verzorgd van een optocht waarin Sin terklaas en zijn gevolg meere den. Nog andere muziekgezel schappen waren hierbij aan wezig, onder andere de mu ziekvereniging uit Breskens. IN HET foto-onderschrift bij het verhaal over de jubileren de toneelvereniging in Sint- Jansteen in de krant van gis teren, is abusievelijk vermeld dat wethouder W. Kayser op de foto prijkte. De oplettende lezer heeft natuurlijk al gezien dat het om wethouder E. de Rechter ging, zoals ook uit het verhaal blijkt. Prijskaarting - Door de vrij willige brandweer werd in de kantine van de Stadsschuur een prijskaarting gehouden, die 25 deelnemers trok. Uit slag: 1. J. d'Haens, Graauw, 2, G. van Hecke, Nieuw-Namen, 3. G. de Wit, Hulst, 4. P. Men- heere, Sint-Jansteen, 5. Ed. Blommaert, Hulst. Kaarting - Aan de kaarting in zaal W. Blommaert deden 45 kaarters mee. Uitslag: 1. P. van Kerkhoven, 2. J. Haulez, 3. D. Scheele, 4. L. Blommaert, 5. A. Rottier. VLISSINGEN - De gemeente lijke vismijn in Vlissingen verwacht dit jaar een record omzetstijging van ruim twin tig procent ten opzichte van vorig jaar. Vrijdagmiddag om half vijf bracht de bemanning van de arm 14 1200 kilogram Zeehengelclub - De zeehengel- verenigng De Puit hield zater dag de jaarlijkse feestavond in het dorpshuis te Terhole. Zo'n vijftig hengelaars met aan hang waren aanwezig om de kampioenen te huldigen. Al gemeen clubkampioen is dit seizoen A. Roctus geworden, die daarmee de wisseltrofiee in ontvangst mocht nemen. Tweede werd A. Mangnus en derde mevrouw T. Roctus, die meteen dameskampioen werd. tong aan wal en daarmee be reikte de Vlissingse vismijn een omzet van 30 miljoen gul den. Het bereiken van deze mijlpaal ging met enige feestelijkheden gepaard. Vis serij wethouder J. Adan van Vlissingen kon de vissers de bouw van een nieuwe vismijn in het vooruitzicht stellen. Bridge - Bridgeclub Axel speelde na de najaarsvergade ring een onvolledige Mitchell 22 paren. Het groot aantal deelnemers was ten dele te danken aan het feit dat zes pa ren afgestudeerd en met on derscheiding geslaagd, lid zijn geworden van de club. Uit slag: 1. heren Pel-Scheele, 2. echtpaar Haagsma, 3. dames Kock-Pel, 4. heren Kock-van de Casteel, 5. dames Dekker- Geilleit. Bridge-drive - Bridgeclub Axel hield ter afsluiting van de cursus voor beginners een bridge-drive in De Halle. Hieraan namen 39 cursisten deel. Uitslag: 1. dames Buur man-Huisman, 2. echtpaar Kraayenbrink, 3. mevrouw Meij er-de heer Bode, 4. heren Andriesen-Scheele, 5. dames Van de Brink-Smit. Collecte - De voetbalvereni ging Graauw hield een collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Deze in zameling bracht 70-1,25 gulden op. Adventviering - De rk Bond voor Ouderen gaat dinsdag 14 december naar de adventsvie ring in het Bosbad Hoeven. Deelname kost 37,50 gulden. Het tijdstip van vertrekt wordt nog nader bekend- ge maakt. Kerstviering - De rk Bond voor Ouderen houdt vrijdag 10 december om 14 uur de jaar lijkse kerstviering in het ge meenschapshuis. Daaraan voorafgaand wordt in de paro chiekerk een eucharistievie ring gehouden, gecelebreerd door pastoor A. Ruijloft. Op het programma van de kerst viering staat ondermeer de vertoning van dia's door de heer Vereecken, over dé Kruisweg en verschillende an dere kunstwerken van pastoor Gielliet uit Breskens. Kaarting - De muziekvereni ging Nooitgedacht houdt vrij dag 10 december een prijs kaarting in zaal Van Grol. Er wordt gekaart om een half varken en een aantal surprise- prijzen. Inschrijven vanaf 19 uur. Aanvang 19.30 uur. Knorhanen - Als afsluiting van het zeehengeiseizoen van de zeehengelclub De Knorha nen werd voor de leden een feestavond gehouden, waarop door voorzitter Fr. Neve de clubkampioenen werden ge huldigd en de bekers werden uitgereikt. Voor de derde maal werd J. van Hooije uit Zand berg kampioen, 2. Th. van Broeck uit Clinge, 3. M. Pae- linck, Stekene, 4. R. van Hooije, Zandberg, 5. J. van Broeck, Clinge en 6. R. Pieters, Heikant. Kampioen bij de da mes werd Riet de Maat uit Hulst en jeugdkampioen R. van Hooije uit Zandberg. KPJ-vergadering - De KPJ afdeling Sint-Jansteen hield een ledenvergadering met het doel het winterprogramma vast te stellen. Definitief werd geregeld dat op 27 november een bowlingwedstrijd wordt gehouden en op vrijdag 17 de cember een kerst- annex fon due-avond. Er kwamen nog verschillende andere voorstel len op tafel, zoals een excursie naar de Saeftinghe, deelname aan de carnavalsoptocht, een filmavond en een volleybal wedstrijd. Omtrent deze voor stellen zal op een andere da tum nog worden beslist. Na afloop van de vergadering werd een bongo gehouden met als hoofdprijs een taart. Deze lekkernij werd gewonnen door Roland Antheunis.

de Stem | 1982 | | pagina 11