'MET HET OOG OP HETi WEEKEND rachtproef voor Hoofdplaat Soulimans produktief DE STEM ZILVEREN SCHOEN Titelverdedigster Brigitte van de Water: WW ELEGEN ALOW 1GADERING otheek Goes Judotoernooi in Malpertuus Binnen 1 jaar aan de top Merkraces terug op Zandvoort SPORTPALEIS ANTWERPEN DEKTEM-SZXTj^ de garantie! Jubileum van biljartclub KOT TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL DE NIEUWE IJSREVUE A55 ZATERDAG 30 OKTOBER 1982 T14 PAGINA SPORT 2 ATIEGLAS isolerende beglazing 0 VB Terneuzen OOP nteressante prijs. Di- i, 01152-1661. in de Bibliotheek jur over: "mg IDIG GEÏSOLEERDE )LLUIKEN. bij zelfmontage (ORTING HORREN VERTICALE ZONWERING VEROSOL VOUWWANDEN TENNIS I Morgen begint officieel de wintercompetitie van het district I Zeeland. Een volledig programma wordt echter nog niet afge- I werkt. Er wordt gespeeid in de TSI-hal te Goes en in de Jarino- I hal te Vlissingen. In Goes is het eerste mixed-team van Ludo et I Emergo (Oostburg) te gast bij het thuisspelende TSI. Hoe de sa- I menstelling van de Goesenaren zal zijn, is nog niet geheel duide- lijk. De Oostburgers daarentegen zullen op voile sterkte aantre- |den. Eveneens een wedstrijd in poule 1 van de mixed-comeptitie is IMLTC 2 tegen Axel. De samenstelling van de Axelaren is dezelf- I de als in de afgelopen zomercompetitie. Bij de Middelburgers I vormen Peter Willemse en Peter-Heinz Schoolkate de mannelij- I ke helft van het team, naast Carla Davidse en Hélen Titiheru. Hulster Ambacht 1 maakt de reis naar Goes, om aan te treden tegen MLTC 3. De Middelburgers treden aan met Rob Caron, Iftob la Rivière, Debbie Titihery en Marijn Jansen. In Vlissingen worden gespeeld voor de mixed-competitie de wedstrijden I Schelde 1-MLTC 1 en DOS 1-De Bongerd. In Goes beginnen de I wedstrijden om 15.00 uur en in Vlissingen om 13.30 uur. BASKETBAL |Dit weekeinde staat de interessante derby op het programma I tussen Operatie'71 en BV Hulst 2, beide uitkomend in de derde Iklas. Beide teams zijn geen onbekenden voor elkaar en het rela- Itief grote verschil in de rangschikking mag dan ook niet verlei- Iden tot overhaaste prognoses. Operatie thuis is en blijft een ge vaarlijke tegenstander. De dames van BC Sas kunnen na een lange rustpauze op- Inieuw aan de slag en wel in de uitwedstrijd tegen Delta Colijns- Iplaat I. Het is echter de vraag of het gebrek aan wedstrijdritme Leen nadelige invloed zal hebben op de stijgende lijn in het Sas- lïe spel. De overige wedstrijden: Dynamo 2-Voorwaarts, Schel- llesport 1-Smokkelhoek (heren). Marathon 3-BV Hulst, Volhar ding-Operatie 1, Voorwaarts-Mevo en ELBC-Scheldesport (da lmes). VOLLEYBAL |Vandaag staan er voor de Zeeuwschvlaamse ploegen die uitko ken op landelijk niveau, moeilijke wedstrijden op het program ma. De Morres-dames ontvangen Rapid/M, terwijl Savok het |verrassende Soetelieve op bezoek krijgt. De Savok-dames ontwikkelen zich voorspoedig en misschien Ikunnen ze hun koppositie nog verstevigen. De Morres-heren jantvangen Minenco, dat zich voorlopig nog steeds goed weet te liandhaven in de sub-top. In de promotieklas dames staat de llerby SC Morres-Morres 2 op het programma. Gezien de vorm |van Morres 2 normaal gesproken geen probleem. Toch kan SC Jllorres af en toe goed stunten en is de uitslag nog een groot |vraagteken. De wedstrijden van de Hulsterse teams beginnen *7.00 uur. VOETBAL |De absolute topper in de eerste klas afdeling van het zondag- I voetbal is morgen Hulsterloo-Sluis. Sluis nam afgelopen zondag Ide koppositie van Hulsterioo over. Nu komt de thuisploeg in de |«elegenheid om opnieuw die plaats voor zich op te eisen. Dan |moet er wel gewonnen worden en dat zal niet gemakkelijk zijn. Bovendien is men dan nog afhankelijk van het andere topduel |tussen Philippine en Zeelandia. De beste papieren lijken voor (Philippine, dat in de laatste drie wedstrijden van de twaalfde Jnaar de vierde plaats steeg. Corn Boys-Oostburg en Volhar ding-Noormannen gijn duels tussen gelijkwaardige ploegen. Wil |sDO aansluiting behouden, dan moet het minimaal één punt |aan dat duel overhouden. SDO heeft het thuisvoordeel. Lewe- (dorpse Boys moet normaal gesproken twee punten pakken thuis r.egen rode lantaarndrager Renesse. ZWEMMEN |De competitie voor niet-startvergunninghouders gaat vandaag (van start met wedstrijden in het zwembad te Oostburg en mor- Ven in Zelzate. Voor de landelijke jeugdzwemcompetitie trekken de teams Jvan De Schelde en de zwemclub Koewacht naar Middelburg. Na Ide twee voorgaande wedstrijden heeft De Zuidwester de leiding In deze divisie vóór de zwemclub Koewacht en De Schelde. De (Arena-wedstrijd van De Stormvogel wordt als gevolg van het (overladen programma verschoven naar een nader te bepalen Idatum. HANDBAL |)e Utopia-heren hebben in de zaalhandbalcompetitie hun eer- winst binnen. Toch is trainer Van Eek niet gerust op de ont moeting tegen Marathon. Hij stelt: „We spelen uit en ik zal ze iier een beroep doen op Tonny Rooze, want we ontberen de nodi- te routine. We spelen veel te onevenwichtig. We zullen in ieder |eval trachten zo goed mogelijk partij te geven". De dames van Utopia staan ook voor een uitwedstrijd. Tegen- llander is Olympus 2. Interessant kan ook de ontmoeting zijn lassen het thuis spelende Operatie'71 en EMM 3. Operatie kwam legen Marathon goed voor de dag en de vraag zal zijn of de op- Eaande lijn in het spel vastgehouden kan worden, want dan hoe- len de mannen van trainer Chris Francke niet kansloos te zij n. In de landelij ke competitie spelen de dames van GSC tegen Don gen in Goes. HOCKEY tijdens de viering van het 40-jarig jubileum speelt het dames team van Rapide thuis tegen Goes. Ondanks het feit dat Goes de laatste jaren een moeilijke tegenstander is voor Rapide, is trai ler Edgar Tuenter hoopvol gestemd. De heren van Olympia spelen uit tegen Aeolus. De Rapide-he ien ontvangen Middelburg. De Olympia-dames moeten de reis Inaken naar Barendrecht om daar tegen de gelijknamige club te lspelen. „Ik wil best nog hogerop" van onze badmintonmedewerkster TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje te Terneu zen worden dit weekeinde de Zeeuwse badminton kampioenschappen gehouden. Onbetwiste favorie te bij de dames in de hoofdgroep, de sterk bezette A-categorie, is ongetwijfeld Brigitte van de Water, het Zeeuwschvlaamse talent. De 23-jarige badmin- tonster zal zo goed als zeker opnieuw met de Zeeuwse titel gaan lopen op voor haar bekend ter rein. Want de Teneuzense badmintonclub, die de organisatie in handen heeft, is bepaald geen onbe kende voor haar. In 1971, Brigitte van de Wa ter woonde in Hoek, is zij be gonnen met de badminton- sport in de plaatselijke vereni ging BC Houck. Ze bleef daar maar één jaar en ging in 1972 over naar BC Terneuzen. Vijf jaar speelde ze voor Terneu zen en maakte in 1978 de over stap naar Avanti. De jaren dat Brigitte van de Water speelde bij de jeugd, werd ze in haar leeftijdscategorie kampioene van Zeeland met uitzondering van 1972, toen ze tweede werd. Zij startte in de seniorencom petitie bij Terneuzen in het district in het seizoen 1973- 1974. Toen het eerste team van Terneuzen, dat in de derde klas landelijke speelde, in het seizoen 1974-1975 promoveerde naar de landelijke tweede klas, werd Brigitte van de Wa ter in dat team opgenomen. Een hele sprong ineens. Ze speelde samen met Ria Ster- renberg, Marijke van Driel, Jan-Willem Visser (destijds oprichter, voorzitter, trainer en speler bij Terneuzen) en Jan Fraanje. Er diende zich toen bij Terneuzen een andere dame aan, Henny Wesdorp, een speelster uit Zuid-Hol land, afgestudeerd aan het CIOS, met de nodige badmin- tonbagage in huis. BC Terneu zen 1 promoveerde vlot naar de landelijke eerste klas met Brigitte van de Water. Ze was toen achttien jaar. Brigitte van de Water en haar teamgenoten begonnen met goede moed aan het kar wei in de eerste klas. De eerste klap in negatieve zin kwam echter meteen. Henny Wes dorp haakte af, ze ging terug naar Zuid-Holland. Terneuzen 1 degradeerde en Brigitte van de Water speelde weer tweede klas. Zij wilde echter zo hoog mogelijk spelen. Die mogelijk heid was er wel: ovestappen naar Avanti, dat een team in de eerste klas landelijk had. Een moeilijk moment voor haar om Terneuzen vaarwel te zeggen net toen het schop zin kende was. Dat dit alles nog zo vers in haar geheugen zit, be wijst hoe emotioneel ze bij de ze beslissing betrokken was. Ze ging weg bij Terneuzen en deze overgang werd niet door iedereen in dank afgenomen. Nog steeds komt zij uit voor Avanti 1 en ze heeft het er goed naar haar zin. „Zou ik een kans krij gen en het zou haalbaar zijn om nog hoger te gaan spelen, dan zou ik ook daar vertrekken", voegt ze er eerlijkheidshalve aan toe. Zeeuws kampioene bij de senioren werd Brigitte van de Water in 1979,1980 en 1981. Het eerste kampioenschap was in 1975 in de C-categorie, tijdens het toernooi van The Wings. van onze sportredactie 1ERNEUZEN - Voor Sluiskil iet de toekomst er weer heel rat rooskleuriger uit na de Herwinning die de mannen an Hanne van der Hooft be- laalden in de uitwedstrijd te- 'en Vlissingen. Met tien man log wel, want Van Mieghem verd voortijdig uit het veld lestuurd. Een puike prestatie an de kanaaldorpbewoners, lie zich nu middenmoters mo len noemen en dat is toch een leel wat prettiger gevoel dan P de laatste plaats te moeten liaan. Morgen moet Sluiskil op- 'ieuw in staat worden geacht wee punten toe te voegen aan ijn totaal in de tweede klas B. let Brabantse NOAD komt op ezoek en dat team heeft - ■venals de Van d?r Hooft-boys vijf punten uit zes wedstrij- len verzameld. Een overwin- Jing zou de moraal van de Huiskillenaren nog verder op- 'ijzelen. Middelburg is sterk avoriet in deze klas tegen laarsteeg en Vlissingen mag 'lij zijn als het één punt over ;an houden aan de wedstrijd egen Dosko. Ma een flitsende comepti- j'estart zijn Steen en RIA via' sn tweetal achtereenvolgen nederlagen teruggeduikeld. loewel de posities op de rang- |jst wekelijks wisselen door geringe onderlinge machtsverschillen. Van be- ar>g is daarom het resultaat ,an de Zeeuwse derby Steen- 'IA. De ploeg van Walter van ^uysse beschikt over wat neer routine, maar liet het °eh ook afweten in de laatste wee duels. De manier waarop RIA vorige zondag tegen Bres- kens een 2-0 voorsprong ver speelde, was eveneens knullig. Beide teams zullen in deze wedstrijd proberen hun ge schonden prestige op te poet sen en de wwinnaar meldt zich onmiddellijk in het rijtje titelkandidaten. Goes en Breskens zijn twee van die kanshebbers op de titel. Samen met het Brabant se Steenbergen voeren ze de ranglijst aan. Goes gaat naar Roosendaal op bezoek en krijgt het daar lastig. Trou wens, alle ploegen - met uit zondering van wellicht Jong Ambon in dit stadium - zijn aan elkaar gewaagd. Het ver schil is te verwaarlozen: drie puntjes slechts. Breskens mag als favoriet getipt worden op eigen terrein tegen het Sou- burgse RCS, dat die voorlaat ste plaats inneemt. Jong Ambon zou zichzelf en de Zeeuwse koplopers een uit stekende dienst bewijzen door Steenbergen te verslaan. Zie- rikzee en DIVO zijn duidelijk aan elkaar gewaagd en kun nen met een puntenverdeling vrede hebben, In de vierde klas H blijft de butant Hoofdplaat verbazen. Zes overwinningen op rij lie gen er niet om tenslotte. Mor gen staan de Hoofdplaat-spe lers opnieuw voor een zware krachtproef. Het duel van de waarheid in dit stadium van de competitie. Het Hulsterse HVV'24 komt op bezoek en de ze formatie is eveneens nog ongeslagen, al moest het wel twee gelijke spelen toestaan. Voor beide teams is het zaak te winnen. Hoofdplaat zou als het erin slaagt twee punten te pakken, wel hele goede zaken doen. Clingen en Terneuzen draaien eveneens sterk mee. Clinge gaat op bezoek bij IJ- zendijke, een lastige, maar te nemen klip. Terneuzen kan in Biervliet in een derby op de nodige tegenstand rekenen. Voor zowel Clinge als Terneu zen geldt het devies van niet in de fout gaan, wil men de aan sluiting met de koplopers niet verliezen. Axel, dat afgelopen zondag eindelijk zijn eerste overwin ning greep ten koste van Koe wacht, krijgt Vogelwaarde op bezoek. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd. Een punten verdeling zou aan beide zijden niet tot ontevreden gezichten leiden. Hetzelfde recept is van toepassing op de wedstrijd Hontenisse-Koewacht en ook Aardenburg-Zeeland Sport zal niet ver van een gelijk spel verwijderd blijven. In de vierde klas G moet Patrijzen in staat worden geacht Sprundel wat vaster op de laatste plaats te drukken. Programma: tweede klas B: Vlissingen-DOSKO, Sluiskil- NOAD, WVO-Virtus, Allian- ce-Madese Boys, Berkdijk-In ternos, Haarsteeg-Middel burg. Derde klas D: Jong Am- bon-Steenbergen, DIVO-Zie- rikzee, Roosendaal-Goes, BSC-SC Gastel, Steen-RIA, Breskens-RCS. Vierde klas G: Patrijzen-Sprundel. Vierde klas H: Hoofdplaat-HVV'24, IJzendijke-Clinge, Hontenis se-Koewacht, Axel-Vogel waarde, Biervliet-Terneuzen, Aardenburg-Zeeland Sport. „Daar versloeg ik Marijke van Driel. Zij draaide toen aan de top mee en met die overwin ning voelde ik dat ik definitief een stap hogerop gezet had. Ik won toen met 2-11 2-11. Alle partijen hoefden niet eens ge speeld te worden. We stonden zover voor, dat Geldrop ons niet meer kon inhalen. De sfeer was geweldig en na af loop dronk ik voor het eerst in mijn leven champagne". Zeeland is een klein district. De talenten liggen niet voor het oprapen. De top is dun en bij de dames staat Brigitte van de Water op eenzame hoogte. Als dit weekeinde de districts kampioenschappen worden gehouden in Terneuzen, de plaats waar zij is begonnen, is zij de te kloppen dame. Con currentie? Ze zegt: „Misschien wel, ja. Tanja Tienpond van Marathon en Claudia van Raalten van Terneuzen, twee jeugdige talenten, zijn in op komst". Het is aan deze twee dames om de handschoen op te nemen. Een hele uitdaging en geen geringe opgave. In ieder geval zal degene die bij de da mes de districtsbeker wil win nen, eerst Brigitte van de Wa ter moeten verslaan. Van onze sportredactie CLINGE - In gemeenschaps centrum Malpertuus in Clinge wordt vandaag een internatio naal judotoernooi voor dames en heren gehouden. Het bete kent de vijfde editie van dit judogebeuren. De organisatoren hebben reeds zo'n 250 inschrijvingen binnengekregen, maar zij re kenen erop dat er vandaag ze ker 300 judoka's in actie zullen komen. De dames zijn inge deeld in twee hoofdgroepen. De eerste groep - leef tijdsklasse van 8 tot en met 15 jaar - begint 's morgens om tien uur met de wedstrijden. De wedstrijden voor de da mes van 16 jaar en ouder be ginnen 's middags om 13.00 uur. De jongens zijn ingedeeld in een groep van 15- en 16-ja- rigen, die eveneens 's morgens om tien uur aan hun karwei beginnen. De tweede groep - heren van 17 jaar en ouder - begint om 13.00 uur. Zowel uit Zeeland, Brabant als België komt een fiks aantal verenigingen naar Clinge. Toppers als Jola Bink, Jan de Rooy, Margot van Dorssen ge ven acte de presence in Clinge. Brigitte van de Water, onbetwist de sterkste badmintonspeelster die Zeeland op dit moment kent. Van onze sportredactie TERNEUZEN - De Terneu- zense biljartvereniging KOT bestaat dit jaar 55 jaar. Dit ju bileum zal worden gevierd op zaterdag 27 november. Het KOT-bestuur heeft hiervoor zoveel mogelijk bevriende clubs uit Zeeuwsch-Vlaande ren uitgenodigd dit feest nv te komen vieren. van onze tennismedewerker HULST - Alles wat tot nu toe is geschreven over de leeftijd om met tennissen te beginnen ten spijt, Sandra Begijn uit Hulst heeft het gepresteerd om na één jaar tennissen tot de Zeeuwse top door te dringen, of beter gezegd, Zeelands sterkste te zijn in haar leeftijdscategorie. In het Zeeuwse tennis wereldje vroeg iedereen zich vorig jaar af: wie is Sandra Begijn? Niemand kende haar toen ze haar eerste toernooi meespeelde in het jeugdherfsttoernooi 1981 te Goes en zich daar onmiddellijk in de kijker speelde. Nu, een jaar later, deed ze dat weer in datzelfde toernooi met als resultaat een plaats in de kwarfinales. Met het verschil dat op het toernooi dit jaar de nationale top aanwezig was en zij meespeelde in de categorie tot en met 11 jaar. Tijdens de periode tussen de genoemde toernooien in, heeft er zich heel wat afgespeeld in het wereldje van Sandra Begijn, een naam die in Zeeland op tennisgebied inmiddels voldoende bekend is. „Het is allemaal begonnen toen ik vorig jaar altijd meeging met Monique (haar oudere zus, red.) naar de tennisbaan", zegt Sandra Begijn, waardoor zij in korte tijd met de tennissport op speelse wijze kennis maakte. Aanvankelijk begonnen op de woensdagmiddag met een mini-tennistoernooi bij haar vereniging Hulster Ambacht, werd zij er al snel uit gehaald door clubtrainer Roger van der Meirsch, die haar direct al liet meespelen bij de junioren. En dat was het begin van een flitsend tennisjaar. Eenmaal terecht gekomen in de districts-fasetrainingen, volgden vanzelf de grote toernooien, waaraan werd deelgenomen. Haar eerste succes was een derde plaats tijdens de Zeeuw se jeugdkampioenscahappen tot en met 12 jaar te Souburg. Hier presteerde zij het de latere kampioene Monique van de Borgt een set afhandig te maken. De wedstrijd om de derde plaats tijdens deze kampioenschappen tegen haar clubgeno te Maaike Verstraeten, vergeet zij daarbij evenmin: „Ik was blij dat ik toen van Maaike had gewonnen", zegt zij. De uit slag sprak boekdelen: 7-6 7-6. Daarna volgde de ene overwinning na de andere. Jeugd- toernooien in Sas van Gent (winst op de drie jaar oudere Hanneke Lockefeer), Axel, Breukelen en Roosendaal wer den gewonnen, terwijl zij in Koudekerke Zeeuws kampioene werd in de leeftijd tot en met 10 jaar. Trots toont zij haar plakboek, dat tot op de dag van vandaag door haarzelf wordt bijgehouden: „Alle artikelen van de toernooien en alle foto's plak ik in". Het feit dat veel partijen in winst worden omgezet, moet voor een kind op jonge leeftijd een belasting zijn. „Natuur lijk", zegt Sandra's vader. „Tijdens de zes weken vakantie is mijn dochter slechts één week thuis geweest. We zijn na zo'n zomerseizoen eigenlijk toe aan een rustpauze", aldus vader Begijn, die voorts stelt dat het plezier in tennis behouden dient te worden, ondanks alle prestatiedrang. „Wij zorgen er Sandra Begijn; opmerkelijke opmars in het Zeeuwse tennis. zelf altijd voor zoveel mogelijk aanwezig te zijn, wanneer Sandra speelt om haar zodoende zo goed mogelijk te begelei den en op te vangen". TERNEUZEN - Ook dit sei zoen wordt door de amateur voetballers weer gestreden om de Zilveren Stemschoen. Een klassement dat aan het eind van dit seizoen de beste ama- teurschutters moet aanwijzen. In tegenstelling tot de voor gaande topscorerscompetities, leveren ditmaal alleen de KNVB-voetballers uit Zee land strijd om het kostbare kleinood. Dat betekent dat niet langer in verschillende klassen wordt gestreden, maar dat alle Zeeuwse KNVB-clubs (zowel zaterdag als zondag) in een klassement zijn onderge bracht. Uit de eerste stand van dit seizoen blijkt overigens dat Soulimans van Hoofdplaat zich tot nu toe erg produktief heeft getoond. Het staat aan de leiding met 10 doelpunten. 1. S. Soulimans Hoofdplaat met 10 doelp. 1. B. v. Craenenbroek Clinge met 8 doelp. 3. H. v.d. Sluis Goes met 5 doelp., 4. B. v.d. Broeke Bres kens, J. de Grip Goes, P. v. Lange- velde Hoek, H. Ottens Hoofdplaat, P. Verbart Patrijzen, E.J. Wilting Tern. Boys, J. de Lobel Breskens met 4 doelp. 5. J. de Pooter AZVV, W. v.d. Broeke Breskens, M. v.d. Hooft Breskens, G. v. Boom Hoek, F. v.d. Pijl Hoek, K. Kleppe Kloe- tinge, E. Audenaerd Ria W. Alb. Mortier Steen met 3 doelp. Clubs core: 1. Hoofdplaat met 17 doelp., 2. Breskens - Hoek met 15 doelp., 3. Clinge - Goes met 14 doelp. van onze sportredactie ZANDVOORT - De strijd om de nationale autorensportti- tels wordt volgend jaar uitge breid met een merkencompeti- tie. De zeven races op het cir cuit van Zandvoort om de Austin Metro Cup tellen mee voor het Nederlands kam pioenschap in die klasse. Met de instelling van de Me tro-competitie is het ver- schijnsel merkenraces weer gekeerd in de Nederlandse autosport. In de periode 1975/ 1981 werden door de nationale importeurs van Volkswagen en Renault merkencompetities georganiseerd. Het afgelopen seizoen ontbrak een dergelijke opzet. "Een broodnodige aanvul ling op ons raceprogramma", noemde circuitdirecteur Jim Vermeulen woensdag de in troductie van de nieuwe mer- kenrace voor standaardauto mobielen, waarbij betaalbaar heid en vermogenbeperking voorop staan. IN Voorverkoop vanaf 4 oktober: Ciné-Shop, Anneessensstraat 24 - Antwerpen en Sportpaleis: 09-32.3.324.25.75 - 324.25.76 Toegangsprijzen van 150 tot 500fr. Denk eraan: België is goedkoop! 1

de Stem | 1982 | | pagina 9