ZEELAND Kantongerecht handelt serie overtredingen af NA-SLEEP Duivenkampioenen kring West en Walcheren In deze Gids- Weekend: r.k. kerkdiensten Thema-avond emancipatie matig bezocht Eede P.C. Kerkdiensten Me .et eenfeei Nieuwe Kerk ir 65-jarige pate novemb werkzaamhed universite Vijfendertig ji („adembenevr Gesprek nu verbonden voe maar zich er 18 meter Inhalen 1KÖT11M VAN ZEELAND ZATERDAG 30 OK i utJtrt Onderhandelingen op de brug van het sluizencomplex. Rechts wethouder Rekveld. NOORD - ZUID - BEYELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Kerk centrum De Hoogte, Populierenstr. zond. 11.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hans weert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. 9.00 u. Rilland-Bath - H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 en 19 u. zond. 10 u. Tot 7 aug. elke woe. om 19 uur. Eede - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. Ijzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardfstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Paauwenburg Vlissingen - Kerk centrum Open Hof, Gagelweg. zond. 11 en 19 u. Vlissingen - Singelkerk, zat. 19 u. zond. 9.30 en 12 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 8.30, 10 en 11.30 u.Blaauwe Hoeve. zat. 17.15 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. zond. 9.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u.Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus - maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Strandkerken Dishoek - zond. 10 u. Oost- en Westkapelle - zat. 19 u. Zoutelande - zat. 19 en zond. 10 u. Vrouwenpol der - zat. 19 en zond. 10 u. Van onze duivensportmedewerker ZAAMSLAG - Het generaal kampioenschap in de kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren met zijn 720 aangesloten leden, is dit jaar gewonnen door A. Cornelis en zoon uit Breskens met 19044 punten. 2. H. Calon, Hoofdplaat 18466; 3. J. Lecluyze, Biervliet 17773; 4. G. Dusarduijn, Groede 17052; 5. J. van Peenen en zoon, Vlisisngen 16973 punten. Asduifkampioen: Oude dui ven: 1. A. de Putter, Cadzand; 2. A. Cornelis en zoon, 3. R. Thomaes, IJzendijke. Jonge duiven: 1. A. van Merriënboer, Souburg; 2. H. Mookhoek, Breskens; 3. A. de Putter, Cad zand. Midfond oude duiven on- aangeduid: 1. G. Dusarduijn, 2. J. Lecluyze, 3. H. Calon, 4. A. Duininck en zoon, Cadzand; 5. Ch. de Poorter, Souburg. Mid fond oude duiven aangeduid: 1. A. Cornelis en zoon, 2. J. Le cluyze, 3. J. van Peenen en zoon, 4. L. de Ruyter en zoon, Vlissingen; 5. L. Risseeuw, Oostburg. Fond oude duiven onaange- duid: 1. H. Calon, 2. G. Dusar duijn, 3. J. van Peenen en en zoon, 4. A. Cornelis en zoon, 5. HEINKENSZAND - Op de thema-avond die in Heinkens- zand werd gehouden naar aanleiding van het rapport over vrouwenemancipatie „Wie zijn ze", dat is gemaakt door twee Wageningse studen tes, kwamen ongeveer dertig belangstellenden. De belangrijkste conclusie gisteren na de discussie was, dat er beter samengewerkt moet worden tussen de tradi tionele en de nieuwe vrouwen organisaties. Daarnaast betreurden de aanwezigen het, dat er weder zijds tussen de beide groepen nogal wat vooroordelen be staan. De gemeente zal probe ren de conclusies uit het rap port en de resultaten van de discussie te verwerken in de deelverordeningen met be trekking tot vrouwenemanci patie sociaal-cultureel werk en educatie. J. Boerman, Waterlandkerkje. Fond oude duiven aangeduid: 1. J. van Peenen en zoon, 2. R. Thomaes, 3. P. de Poorter, Hoofdplaat; 4. G. de Wever, Schoondijke; 5. A. Cornelis en zoon. Jonge duiven onaangeduid: 1. H. Mookhoek, 2. H. Calon, 3. A. de Putter, 4. J. van de Plas- sche, Cadzand; 5. W. Daansen, Breskens. Jonge duiven aan geduid: 1. H. Mookhoek, 2. J. Reijnvoet, Breskens; 3. P. de Poorter, 4. W. Daansen, 5. L. de Ruyter en zoon. Einduitslag kringzesdaagse: 1. A. Duininck, Cadzand 10 prijzen; 2. L. de Ruyter en zoon, 3. M. Jaspers, Middel burg; 4. L. de Ruyter en zoon, allen met 9 prijzen; 5. A. De- zutter, Aardenburg; 6. Ch. de Poorter, 7. J. lecluyze, 8. A. de Putter, 9. A. Mabelis, Cadzand; 10. A. de Putter, 11. P. de Poor ter, allen met 8 prijzen. Aan deze kringzesdaagse werd door 100 koppels deelgenomen. Kermisbolling - Uitslag bol ling bij gelegenheid van Bie- zen-kermis bij mevrouw De Geeter: 1. R. Standaert-J. Blondeel-E. de Vreeze, 2. A. Breijaert-J. Riteco-M. de Smet, 3. P. van Male-H. Mar- clé-J. Goethals. Grensbollers - Uitslag bolling bij gelegenheid van de jaar vergadering: 1. R. de Geeter-J. Blondeel-J. Claeijs, 2. E. Coc- quit-C. van Rie-A. de Dobbe- laere, 3. S. van Parijs-A. Blauw-H. Marclé. Clubolling- Uitslag eerste clubbolling in nieuwe seizoen: 1. F. Dhoore-P. Staelens-A. Dobbelaere, 2. A. Blauw-W. Francois-A. Dhooge, 3. O. Rodts-J. van de Neste-J. Claeijs. De reizende frietboer weet wat de stakers willen. Zaterdag 30 oktober. ZEVENDE DAGADVENTISTEN Middelburg (Doopsgez. kerk, L. Noordstr.): 10 u. ds. J. Termate Vlissingen (Het Anker, Bone- dijkstr.): 9.15 u. ds. J. Termate. Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. leesdienst. Zondag 31 oktober. HERVORMDE KERKEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk, Ger.Herv. dienst in ontmoetings- kerk. Axel: 10 u. ds. H.v.d. Berg. Woensd. 3 nov. 19.30 u. ds. H.v.d. Berg, dank dienst. Biervliet: Gecomb. dienst in IJzen dijke om 10 u. Breskens: 9.30 u. ds. H.v. Manen. Cadzand: 10 u. ds. C. Balk. Groede: 9.30 u. ds. W. Buising-van Beers, Middelburg (H.A.). Hoek: 10 u. ds. W. van Meeuwen. Hontenisse: 9 u. ds. R. Hartog (H.Doop). Hoofdplaat: 11 u. ds. M.v. Maanen, oogstdienst. Hulst: 10.30 u. ds. R. Hartog. Nieuwvliet: 9.30 u. Mevr. M. Taal man-de Ruiter. Oostburg: 10 u. ds. J. Paksy inter kerkelijke dienst geref./herv. kerk. Philippine: 9.30 u. dhr. A. Senf. Retranchement: dienst te Cadzand. Sas van Gent: Dhr. D, van Es. Schoondijke: 9.30 u. ds. D. Visser: interkerkelijke dienst in geref. kerk. St. Anna ter Muiden: dienst te Cad zand. St. Kruis: 9 u. ds. H. Valk, Sluis: dienst te Cadzand. Sluiskil: 9 u. ds. H.v.d. Berg. Terneuzen: (Grote Kerk): 10 u. ds. D. Koelman. (Goede Herderkerk): 10 u. ds. E. Wolbers: 19 u. ds. C. Hoogendoorn. (Opstandingskerk); 9.30 u. ds. C. Hoogendoorn. Waterlandkerkje: 11 u. ds. M. Hooymeijer, oogstdankdienst. IJzendijke: 10 u. ds. W. Meeuse. Zaamslag: 10 u. ds. A. Schellevis. Zuidzande: 9.30 u. ds. M. Hooymeij er, oogstdankdienst. GEREFORMEERDE KERKEN Aardenburg: 10.30 u. ds. H. Valk Herv./Geref. dienst in Ontmoe- tingskerk. Breskens: 9.30 u. leesdienst; 17 u. ds. A Poley, Vrouwenpolder. Oostburg: 10 u. ds. J. Paksy, gem. dienst in Herv. Kerkgebouw. Schoondijke: 9.30 u. ds. D. Visser, gez. dienst in Geref. kerk. Axel: 10 u. ds. M. Voet; 17 u. ds. A. Lunshof. Woensdag 3 nov. Dank dag 19.30 u. ds. A. Lunshof. Hoek: 10 en 15 u. drs. D. Riemens Zoutkamp. Terneuzen (Noordstraatkerk): 9.00 u. dhr. D. de Best. (Opstandings kerk): 10.30 en 17 u. Dhr. D. de Best. Woensdag 3 nov. (Opstandings kerk) Dankstond: 19.30 u. dhr. D. de Best. Zaamslag: 10 u. en 15 u. ds. A. Lunshof. GEREFORMEERDE KERK VRIJ GEMAAKT Axel: 10.30 en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: 10 en 15 u. ds. H.v.d. Berg; Woensd. 3 nov. dankdag: 19.30 u. ds. H.v.d. Berg. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Woensd. 3 nov. dankdag: 19.30 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9 u. ds. J. Verkade; 15 u. ds. J. Borgdorff. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.d. Meij. DOOPSGEZINDE KERK Aardenburg: 10.30 u. eigen leden. LEGER DES HEILS Terneuzen: 10 u. Heiligingssamen komst; 11.45 u. zondagsscholen; 17 u. Evangelisatiesamenkomst mmv. The Christian Crusaders. T6 PAGINA ZEELAND 5 Van onze correspondent OOSTBURG - Tegen J. de B. uit Nieuwvliet eiste officier van justitie mr. J. van Marion gisteren tijdens de strafzitting te Oostburg, een boete van 150 gulden omdat de remmen van zijn trekker en aanhangwagen niet voldoende gekoppeld wa ren en 50 gulden omdat zowel de richtingaanwijzers als de achterlichten niet in orde wa ren. Voor wat de remmen betreft was kantonrechter mr. H. de Mul het met de geëiste boete eens. Voor de defecte richting aanwijzers en de acherlichten volstond hij met een boete van 20 gulden, omdat dit een tech nisch defect was, dat zou kun nen onstaan zijn tijdens de rit. C. de N. uit Oostburg reed op de Breedestraat te Oost burg met een opbouwkraan en ook daarvan waren de rem men niet in orde. Bovendien ontbrak het bord dat aangeeft dat er met die kraan met een snelheid van slechts 16 kilo meter kan worden gereden. De eis luidde respectievelijk 150 en 30 gulden boete. De uit spraak: 150 en 20 gulden. Op 12 januari 1982 had J. van D. uit Groede zijn chauf feur laten rijden met een trek ker en aanhanger met een lengte van 18 meter (toegstane lengte 11 meter) door de Hoog straat te Sluis. Verdachte vond een rit met een dergelijke combinatie via het nieuwe ge deelte te riskant vanwege de vele bochten. „Om een bepaal de reden zal het gemeentebe stuur van Sluis deze maatre gel wel getroffen hebben", re pliceerde de kantonrechter en veroordeelde Van D. tot het betalen van een boete van 70 gulden, conform de voorge stelde schikking. De officier van justitie had 100 gulden boete geëist. Wegens het ontbreken van deel drie van het kentekenbe wijs werd J.W. uit Sluis beboet met 50 gulden. De eis luidde 60 gulden. F.D. uit Nijmegen had 13 fe bruari 1982 zijn auto op de Grote Markt te Sluis gepar keerd en verzuimd een par- keerkaart te nemen. „Er moet een rechtvaardige verdeling van de beschikbare ruimte zij n", aldus de officier van j us- titie, die een boete van 45 gul den eiste. De uitspraak luidde conform. Mevrouw H.V. uit Oostburg had 28 juli 1982 in de Zoute- kreek in haar woonplaats ge vist met een kruisnet, waar van de mazen 10 milimeter waren, in plaats van 18 mili meter. Het net was in beslag genomen. Vijftig gulden boete en verbeurdverklaringq van het net, luidden zowel de eis als de uitpraak. Tegen J.G. uit Oostburg werd een aangehouden zaak hervat, waarbij nu als getuige wachtmeester van de rijkspo litie te Terneuzen A. de M. was opgeroepen. Op de weg Schoondijke IJzendijke had verdachte een trekker en op legger op een, volgens de ge tuige, gevaarlijk punt inge haald. Getuige kwam verdachte tegemoet en moest krachtig afremmen en uitwijken om een aanrijding te voorkomen. „Wat heeft u daarop te zeg gen", vroeg de kantonrechter, die kwaad werd om het ant woord van verdachte. „Ja, wat zal ik zeggen, meneer heeft zijn vingers opgestoken". „U beschuldigt getuige van mein eed, maar dan moet u dat wel kunnen bewijzen", aldus de kantonrechter. In zijn requisi toir wees de officier van justi tie erop dat het inderdaad ter plaatse een gevaarlijke bocht is en de doorgetrokken streep er niet voor niets is aange bracht. Eis en uitspraak luid den 240 gulden boete. Door Wil AMSTER kleine, si; voorover man. wenkbrau te, soms zachte o van Kils zojuist ali begrafenis hevig verr Van het-v dens de dien komen. „Bij heb ik nie trouwen in 1 ligieuze wo< zo gauw kra lerend, also maal zou v spreek wein vaart. Een e verhaal van ne, dat is maar verdei vooral op n het bezielde baar. Aan v bij! Zelf, ir ving, zou ik geven aan t ven verassin het liefst een de sneeuw, gutsende re centueert je heid met d danks de si barre eleme wij de neerg op de schou of haar aan te vertrouwe onze dierb zaamsti den zijn hee serig." Kerk is n als religie. I scheepse on die zich sir zestig heeft mag dan ook afgeleid dat besef navene men. Maar u religieus bes kerk hebt o mee te vie: kerk vervh heilige teken rituelen waa besef kan taald en me< dan de gebo< kind ouders met dankbaa wondering, slechts de b muisjes als afscheid te ne der is er all van Mieke Te Volgens pa donk is voo: mensen een verstomming ondraaglijk, hebben het n eerbied voor hun verwond bijstering in baar tot uit brengen en door te geven nooit meer, c emotioneel 1 verschrompel ren, vereen: komt het dat heid onder juist nu zo nij komt het dat zeven keer j trokken ben vaart van ee of een jonge Ook voor de orgelman ging de beurs open. veel. Hij zette zijn rode helm op, schold korpschef Hindriks uit voor veldwachtertje en verklaarde de oorlog aan de gemeente. En Rekveld, die zijn verzoeningspoging al in rook zag opgaan trok zich terug voor beraad. Dat het toch niet uit de hand liep was uiteindelijk nog te danken aan het gezonde verstand van de stakers. Actie voeren is niet alleen maar intimidatie, demonstreren, vloeken en onderhandelen. Een natje en een droogje hoort er ook bij. De reizende frietboer Piet Friet weet inmiddels wat stakers willen. Het kostte de FNV 250 gulden. En een vrouw als districtsbestuurder is ook nooit weg. Maar dat Ria Bosch geen katje was om zonder handschoenen aan te pakken bleek wel bij de onderhandelingen. En die ene staker die riep „Ik trouw met Ria", kreeg te horen: „Heeft Ria geen inspraak"? Zo liep het dus toch allemaal nog met een sisser af. Zelfs voor de orgelman viel er wat van de kar. En het stukje van die ene journalist die maar niet over Vanessa uitgepraat raakte werd tenslotte toch nog geplaatst. Maar toch. Die ME... Frank Deij Aardenburg heeft zijn bestuurlijke perikelen, Terneuzen de Westerschelde. Zonder dit 'dierbare' bezit zou het aanzienlijk meer moeite kosten de kolommen van de regionale dagbladen te vullen. In Terneuzen was het deze week ook weer prijs. Een staking. Geen schippers die hun boterham veilig wilden stellen. Maar wel een 'natte' klus. Sleepboot-personeel van Muller dat een viermansbezetting op alle boten wilde. En na een dagje rondhangen op de sluizen zijn zin kreeg. Niet zomaar. Op de bezette noorderbrug kwam het bijna tot een treffen tussen de ME en de geprovoceerde stakers. In 'Terneuzen lijkt het namelijk mode te worden dat iedere keer als er onrust op het water dreigt de gemeentelijke overheid een 'blik ME'ers open trekt'. Een blaffende politiehond en een zenuwachtige PvdA loco-burgemeester Rekveld die in vele talen goed thuis is maar die van het FNV-volk niet sprak maakten de chaos op de brug bijna compleet. Voor distristrictbestuurder Sannes werd het helemaal te

de Stem | 1982 | | pagina 18