'Relletjes één grote aanklacht 'Inschakelen ME machts misbruik burgemeester' Hulstenaren krijgen voortaan inspraak bij straatnaamgeving VOOR VERGADERING IN TERNEUZEN Drie Ambachten verdeeld over wegenbeheer Chinezen op sluizen Terneuzen Geen succes voor dwars CDA in raad Sas van Gent Veel drukte om heel weinig Gemeentera noemt voort -VRIJDAG 29 OKTOBER 1982 ÏÏIM VAN ZEELAND Zeeuwse CNV-bestuurder: Goederen ontrekken aan beslag kost 300 500 boete voor knoeien met gasmeter TERNEUZEN - Het bestuur van de woning bouwvereniging Terneuzen is driftig op zoek naar supporters. Besloten Sas van Gent Plaatselijk nieuws Philippine Biervliet Terneuzen Links Perspektief over staking Muller Tammo Lukien exposeert in Terneuzen ■VRIJDAG 29 OKTOI Volgende wee start bouw etagewoninge Goes krijgt experimentele basisschool wm T20 PAGINA ZEELAND 3 llllllllllllllllllllllllMIIIIIUIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllilllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Rellen zoals die zich voordoen in Amsterdam zijn één grote aanklacht tegen de maatschap pij, waarvan veel jongeren niets meer te verwachten hebben. Dat zei de Zeeuwse districtsbestuurder van het CNV, L. Q. Phernambucq, gisteren tijdens een bijeenkomst van het Ka tholiek Vrouwengilde Zeeland. „Jongeren",, aldus de CNV-be stuurder, „worden ontmoedigd in de maatschappij waarin ze moeten op- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii groeien. Velen zijn, na meerdere ja ren van werkloosheid, nauwelijks meer geschikt voor de arbeidsmarkt. Het aantal zelfdodingen onder jonge ren die niets meer te verwachten heb ben van de maatschappij stijgt aan zienlijk. De rellen in Amsterdam zijn zo te verklaren. Het is gemakkelijk deze jongeren als tuig te kwalificeren. Maar zonder hun soms schandalige gedrag goed te praten betekenen deze relletjes één grote aanklacht tegen de maatschap pij". Phernambucq legde nog eens uit hoe het CNV-Zeeland over dubbele inkomens per gezin en herverdeling van arbeid denkt. Hij zei dat bij solli citatieprocedures rekening moet wor den gehouden met het inkomen van de partner. Hij noemde dat een nood maatregel en maakte duidelijk dat het CNV-Zeeland daarbij voor lief wil nemen dat de vrouw daarvan in de praktijk meestal de dupe is. „Daarmee zeggen we nadrukkelijk niet dat de vrouw van de arbeids markt moet worden geweerd", zei hij vergoeilijkend in de richting van de FNV, die de stellingname van het CNV discriminerend heeft genoemd. Om het werk te kunnen herverde len is er volgens de CNV-bestuurder niet aan te ontkomen dat iedereen per week een rigoreus aantal uren min der werkt. „Dit gaat uiteraard ge paard met verlies aan inkomen". Hij riep zijn gehoor op om ter sti mulering van de nationale economie bij voorkeur Nederlandse producten te kopen, „ook wanneer deze wellicht iets duurder lijken". Bestuur pept leden bouwvereniging op Van onze correspondente MIDDELBURG - „De buiska chel was van mijn moeder ge leend, het koffiezetapparaat van iemand anders en de kap stok was van mijzelf", zo ver klaarde de 32-jarige H.S. uit Sas van Gent, die voor de poli tierechter terecht moest staan omdat hij „goederen ontrok ken had aan een executoriaal beslag". Het café van S. was failliet verklaard en de deurwaarder had S. opgedragen er voor te zorgen dat niets uit het inte rieur afgevoerd zou worden. Op 25 mei van het vorig jaar bleek bij inspectie, dat er wat spullen waren verdwenen. Een verdwenen wandklok was meegenomen door een schuld eiser en andere zaken waren teruggegaan naar de rechtma tige eigenaars, aldus S. S. werd conform de eis ver oordeeld tot een boete van 300,-. Van onze correspondente MIDDELBURG - „Draai uw gasmeter achterste voren en u kunt verder gratis tappen", zo luidde de tip in een veel gelezen tijdschrift. „Goed ideetje", vond de 42-jari- ge J.L. uit Sluiskil en hij voegde in een handom draai de daad bij de tip. En zo tapte hij van sep tember tot november van het vorig jaar minstens 225 m3 aardgas, waarmee hij zich schuldig maakte aan diefstal van het eigendom van de PZEM. „Iedereen moet voor zijn gas betalen, waarom zou u dat niet moeten doen", zo vroeg politie rechter mr. Nomes de man donderdag in de rechtzaal. „Omdat niet iedereen in een koud en vochtig huis zit", was het antwoord van L., die ver volgens omstandig uit de doeken deed hoezeer hij in financiële nood was geraakt, door de aankoop van een „goedkope wo ning" die bij nader inzien eigenlijk een bouwval bleek. Toen kwam als een geschenk uit de hemel de tip in het tijdschrift. „Een verdacht soort tijdschriften, dat ze le zers om zulke ideeën brengt", meende mr. No- mes die niet wilde gelo ven, dat L. juist de avond voor de inspectie, waarbij het bedrog aan het licht kwam, besloten had de meter weer in de goede stand te zetten. Officier van Justitie mr. Nijmeijer had een boete geëist van ƒ400,-, maar de politierechter vreesde dat dit aanlei ding voor L. zou kunnen zijn om wederom aan meters te knutselen en hij stelde de boete dan ook op ƒ500,-, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van 2 iaar. Van een onzer verslaggevers Zij moeten tijdens de algemene ledenvergadering van woensdag 3 november tegengas geven als de ge organiseerde groep van 52 ongeruste leden het be stuur onder vuur neemt. In een deze week verzonden brief aan alle leden maakt het bestuur nauwelijks een ge heim van die bedoeling. „Aangezien niet alleen geoordeeld dient te worden door de in aantal beperkte ak- tiegroep uit de leden, die hun verwijtende oordeel kennelijk reeds gevormd hebben, voor dat de vergadering is begon nen, roept het bestuur thans zo veel mogelijk leden op om de algemene vergadering te be zoeken en hun oordeel bij de stemming uit te spreken" zo staat er onder meer in de op roep. Het bestuur benadrukt het belang van juist deze vergade ring, waarin het functioneren van de bestuursleden (rond het ontslag van directeur En- gelsma) een van de voornaam ste agendapunten vormt. Be zorgd wordt vastgesteld dat doorgaans maar weinig 'ge wone' leden de vergaderingen bezoeken. „Maar het gaat nu om een vergadering, waarvan het bestuur meent dat deze van groot belang is voor het functioneren van uw woning bouwvereniging in de toe komst". Overigens blijkt uit de brief ook dat het volgende week woensdag in het Zuidland- theater in principe gaat om een besloten vergadering, waarop alleen leden (op ver toon van hun lidmaatschaps kaart) welkom zijn. Als geno digden zijn verder alleen en kele functionarissen van de Nationale Woningraad opge voerd, om het bestuursbeleid te helpen verdedigen. Of de pers erbij mag zijrt, wordt pas volgende week beslist. Het bestuur is verder niet van plan om gehoor te geven aan het verzoek van de onge ruste huurders om het func tioneren van bestuursleden als eerste agendapunt op te voe ren. Voorzitster M. Hendriks- Heuts mag zelf de volgorde bepalen van de agendapunten. Zij zal het van de situatie tij dens de vergadering laten af hangen of er nog iets veran dert. Van onze correspondent TERNEUZEN - De vrees van het dagelijks bestuur van „De Drie Ambachten" dat bij overdracht van de waterschapswegen, het beheer aan de gemeenten zal komen en dan minder aandacht zal krijgen, wordt niet door een ieder onderstreept. C. Schelfhout vond deze verdachtmaking te voorbarig, hoewel ook hij liever had ge zien dat de wegen bij het wa terschap zouden blijven, maar de minister van Verkeer en Waterstaat heeft voor een an dere weg gekozen: „een rege ling, die puur op het financiële vlak gezien, leidt tot voordeel, en dat is toch wat we altijd hebben gewild", aldus Schelf hout. Verder weten de gemeenten officieel nog van niets, en heb ben nog geen enkel inzicht in de technische kant en de fi nanciële consequenties. Hoog uit kan volgens hem een enke le burgemeester ergens onder een borrel zijn bezorgdheid hebben uitgesproken. Dat de gemeente liever geld uitgeeft voor een zwembad dan voor een polderweg, wil er bij hem dan ook niet in. „Er zijn wel- Kaarting - Kaartclub Kla vertje Vier hield een kaart- wedstrijd in café Rijnvaart. Uitslag: 1. A. Rademakers, 2. C. Ferket, 3. P. Ferket.De vol gende kaarting is zaterdag 13 november. licht slecht onderhouden ge meentewegen, maar", zo stelde hij:,, er zijn ook Polderwegen die al lang op verbetering wachten". Wel zei hij dat het voorstel van de minister niet zonder meer voetstoots moet worden aangenomen, en dat ook met hand en tand moet worden op gekomen voor de technische en administratieve perso neelsleden van het water schap. „Maar daar zit u toch voor", zo adviseerde hij. Hij vroeg dan ook een adempauze in de verbeteringswerken van de gemeente, een positievere instelling van het dagelijks bestuur van het waterschap zonder het uitspreken van vermoedens die ongegrond zijn, proberen op een lijn te komen met de andere water schappen, en waar mogelijk te knokken voor het personeel. Voorzitter-dijkgraaf P. Van Hoeven, bleef toch de mening toegedaan dat de gemeenten niet staan te trappelen deze taken over te nemen. Hij en met hem ht dagelijks bestuur, zijn de mening toegedaan dat continue moet worden doorge gaan met wegenverbetering, en geen pas op de plaats ge maakt moet worden. Van onze correspondent OOSTBURG - De Ter- neuzenaar J.F. die zich gisteren in Oostburg moest verantwoorden voor kantonrechter mr. H. de Mul, had een heel lange verdediging op pa pier gezet, die bij nader inzien voor het grootste gedeelte gewijd was aan het, naar zijn smaak, on behoorlijk optreden van de politie. Verdachte had 31 mei 1982 te Groede op de dijk een windscherm ge plaatst en dat is, ter be scherming van de zeewe ring, daar verboden. Of ficier van justitie mr. J. van Marion plaatste in zijn requisitoir enige fij ne, maar niet minder spottende opmerkingen over het verweer van verdachte, maar conclu deerde dat F. wel degelijk een overtreding had be gaan. Hij eiste een boete van....l5 gulden en daar mee was de kantonrech ter het geheel eens. OP HET gebied van waterwerken zijn de Chinezen ook wel wat gewoon, maar dezer dagen kijkt een vijf man en vrouw sterke delegatie van het ministerie van transport uit de volksrepubliek China toch z'n ogen uit in Zeeland. Een excursie langs Delta- en andere im posante waterwerken is voor hen geen alle daagse belevenis. Dat bleek gisteren ook weer toen het grote sluizencomplex van Ter- neuzen op het reisprogramma stond. Leer gierig gaven de vijf hun ogen de kost. Kaarting - Muziekvereniging St. Cecilia houdt zaterdag 30 en zondag 31 oktober in café Marinet te Philippine een se rie-kaarting. De opbrengst van dit evenement, dat om 15.00 uur begint, komt ten goe de aan de vereniging. Evenementencomité - Zater dag 30 oktober houdt het eve nementencomité Biervliet haar jaarlijkse collecte ten be hoeve van het St. Nicolaas- feest. De rondgang door het dorp zal om tien uur starten en wordt begeleid door de drum band. Vliegende Hollander - De Ter- neuzense harmonie de Vlie gende Hollander gaat voor taan op vrijdagavonden open bare repetities houden bij Por- gy en Bess aan de Noordstraat. Vanavond is de eerste gele genheid, om 20 uur. De muzi kanten spelen dan werken van Gershwin. Leger des Heils - De befaamde Nederlandse gospelgroep The Christian Crusaders treedt zondag 31 oktober om 17.00 uur op in het gebouw van het Le der des Heils aan de Donze Visserstraat. De groep werd opgericht in 1970 en bestaat uit 12 jonge mensen. Wekelijks trekt zij door het land om op te treden in kofiebars, kerken, zalen tehuizen en in de open lucht. Het repertoire bestaat uit reli-pop, folk en klassieke werken. Naast hun kruistocht door Nederland en België hou den zij ook een jaarlijkse go spel toernee door Hongarije en Polen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Loco-burgemeester André Rekveld van de gemeente Terneuzen heeft zich schuldig ge maakt aan machtsmisbruik door bij de staking van het sleepbootpersoneel van Muller de ME op te laten draven. Deze ongezouten kritiek kreeg Rekveld gisteravond tij dens de raadsvergadering te slikken van fractie-voorzitter Ardengo Persijn van Links Perspektief. „Hierdoor heeft u in een ar beidsconflict tussen werkge ver en werknemer partij ge kozen voor de werkgever. De sleepbootbemanningen heb ben in hun actie op geen enke le manier geweld gebruikt. Het was een legale actie on dersteund door de FNV", aldus Persijn. Hij wilde van de Rek veld weten of het gemeentelij ke beleid misschien zodanig is geworden dat de Mobiele Een heid al op voorhand wordt op geroepen. „Is er in Terneuzen soms ook een soort noodveror dening van kracht geworden?, zo vroeg hij. Hij wees er ver volgens op dat 'juist daar waar de ME ten tonele verschijnt de agressie wordt opgewekt en de spanningen doet stijgen'. Graag vernam hij ook of Rek veld de ME op eigen houtje had besteld of op verzoek van de directie van Willem Muller. „De veroorzaker van het con flict", aldus Persijn. De loco-burgemeester door wiens bemiddeling woensdag avond een akkoord werd be reikt tussen de directie en de stakers nam de uitlatingen van Persijn zeer kwalijk. „De suggestie als zou ik op verzoek van Muller de ME erbij ge haald hebben is misplaatst en onterecht. Ik zelf heb de assis tentie van de ME ingeroepen. Het is nu eenmaal de taak van de gemeente om voorbereid te zijn op eventualiteiten. En dat heeft niets te maken met par tij kiezen. Die staking is niet zomaar uit de lucht komen vallen. Het was niet ondenk baar dat de zaak zou escale ren, waardoor hinder bij de sluizen zou zijn ontstaan. U moet niet te licht denken over de betekenis van Terneuzen als internationale schakel in het scheepvaartverkeer. Mul ler speelt hierbij een belang rijke rol. Als de stakers de ME als provocatie beschouwden dan is dat een foute interpre tatie van hen". Van onze correspondent SAS VAN GENT - Een op tal van punten dwars lig gende fractie van het CDA heeft gisteravond in de ge houden gemeenteraadsvergadering van Sas van Gent geen enkel succes kunnen boeken. De bij de stemmingen door het CDA aangevoerde tegen kandidaten voor een aantal functies en dat waren er nogal wat, haalden het niet. Zo ook de door het CDA ingediende motie om te weerhouden dat de heer R. Marquinie tot lid van de commissie bezwaar schriften algemene bijstands wet gekozen zou worden. 'Dit nieuw te benoemen lid is een broer van de voorzitter van deze commissie. Het CDA wilde dat aan de verordening van de ABW een toevoeging geven die inhoud, dat bloed verwantschap of zwagerschap in de eerste of tweede graad niet mag bestaan tussen de voorzitter en de leden van de commissie noch tussen de commissieleden onderling. C. Barbé „Groot-Sas" kwa lificeerde de CDA-motie als een rechtstreekse aanval op de persoon. L. van Waes van het CDA bestreed dit door te zeg gen, dat de motie was geba seerd op een artikel in de ge meentewet. Maar de algemene bij standswet kent dat artikel niet, zo kreeg hij van raads voorzitter W. Dusarduijn te horen. De motie werd met al leen de stemmen van het CDA vóór (4 tegen 9) verworpen. Van Waes had echter nog wat pijlen op zijn boog die hij, zij het even vruchteloos daarna afvuurde. Hij begon in tweede instantie te zeggen, dat de commissie in deze samenstel- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllillllllllllllilllllllllillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilli Van een onzer verslaggevers HULST - Als er in de gemeente Hulst nog eens nieuwe namen voor straten moeten worden bedacht, krijgen de in woners daar inspraak in. Burgemeester P. Molthoff zegde dit gisteravond tijdens de raadsvergadering nadat de raadsleden H. Vercauteren (CDA) en B. Martens (PvdA) daarover een balletje hadden opgegooid. Zij deden dat naar aanleiding van een voorstel om een tweetal straten in Graauw en Nieuw-Namen van een naam te voorzien. Vercauteren had enige bedenkingen tegen de naam Tybaert- straat in Nieuw-Namen, opgeduikeld uit het beroemde epos van Reijnaert de Vos. „Zo'n naam zegt mij niets", aldus de CDA-er, „ik vind dat ter plaatse moet worden geïnformeerd welke naam de mensen zelf willen. Er wordt teveel van hogerhand geregeld". Deze woorden bleken PvdA-er Mar tens uit het hart gegrepen. Hij was ove rigens wel te porren voor de Tybaert- straat, maar minder gelukkig met de Tulpstraat in Graauw. Hij zag liever straten genoemd naar personen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de mensheid. De straat naamgeving, zo meende hij, zou een goe de klus zijn voor bijvoorbeeld een dorps raad. Burgemeester Molthoff bleek, de sprekers aanhorend, wel voor het idee te voelen en zegde toe in de toekomst de be woners in te schakelen. Plat dak CDA-er P. Blommaert informeerde gisteren nog eens hoe het nou stond met het plat dak van de school in Sint-Jan steen, dat in ernstige mate lekt. „Een lang en moeilijk verhaal", verzuchtte wethouder W. Kayser (VVD) die zelf een kijkje was gaan nemen. „De situatie is inderdaad onhoudbaar". Volgens hem zal er nu toch vaart wor den gezet achter het onderzoek, waartoe de raad al bijna een half jaar geleden heeft besloten. In dat onderzoek zal ook bekeken worden of er een schuldige kan worden aangewezen voor de lekkage. De gemeenteraad ging gisteravond zonder slag of stoot vlot met alle voor stellen akkoord. Enige discussie ontstond over een bij de ingekomen stukken lig gende motie van de Raad van Bruinisse, om de PZEM-winst ten goede te laten komen aan de kleinverbruikers. De raadsleden R. Eeman (eigen lijst), H. Neefs (eigen lijst) en W. de Brouwer en P. Stevens (Gemeenschappelijke Belan gen) stemden voor adhesiebetuiging aan deze motie. De rest was tegen. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllilllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllillllll ling de toets der kritiek niet kan doorstaan. Volgens Van Waes gaat het om de armste mensen en daarover gaan nu de Marquinies beslissen. Dit laatste werd door raads voorzitter Dusarduijn bestre den door op te merken, dat ze geen meerheid hebben in de commissie. Wel kwam het CDA hierna met een tegen kandidaat, maar ook nu weer werd het CDA-voorstel met 9 tegen 4 stemmen getorpe deerd. De muziekvereniging Sint Cecilia te Philippine krijgt een investeringssubsidie van ƒ8.650,- zijnde 60% voor de aankoop van 5 nieuwe instru menten en 5 uniformen waar mee 14.431,- is gemoeid. Het PvdA-raadslid J. Plat- schorre diende een voorstel in om in plaats van de voorge stelde 60% deze te wijzigen en dat te brengen op 50% subsidie. Met 11 tegen 2 stemmen haal de ook hij hiermee bakzijl. Een verzoek van de Zeeuws- Vlaamse kinologenclub om in de gemeente Sas van Gent de hondenbelasting af te schaffen werd afgewezen. Als reden hiervoor werd aangevoerd, dat deze soort van belasting niet door de gemeente gemist kan worden en anderszijds om door middel van deze belas ting de milieuvervuiling ge deeltelijk te bestijden. Op een vraag van de CDA- er L. van Waes naar de moge lijkheid door de aanschaf van wat hij noemde hondetoilet ten, kreeg hij van het college te horen, dat gezocht wordt naar een terreintje of meerde re voor dit doel. TERNEUZEN - De regio Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Ja gersvereniging houdt van donderdag 4 tot en met zondag 7 november in restaurant De Milliano, Noteneeweg te Ter neuzen een tentoonstelling van werken van Tammo Luk ien uit Zwolle. Deze schilder is autodidact en schildert de natuur, zoals die zich aan hem voordoet. Het zijn grotendeels herkenningen van zelf beleefde momenten. Hij exposeerde in diverse Ne derlandse steden, maar ook op de Game Fair in Tilburg en Londen. De officiële opening wordt om 19.30 uur verricht door wéthouder A. Rekveld van cultuur en recreatie. De ten toonstelling is dagelijks te be zichtigen vanaf 10.00 uur. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiii van een onzer verslaggevers. AARDENBURG - Alvorel het Aardenburgse CDA- stuur een procedure in we king stelt om de raadsleden van der Briek en E. Ferket i de partij te royeren, zal n één laatste poging worden o dernomen om tot een vergeli te komen. Begin volgende week kor het algemeen bestuur van afdeling bijeen om samen rr CDA-wethouder R. van d Wijnckel aan de ene kant Van der Bliek en Ferket a derzijds, in een allerlaat poging te trachten op een li te geraken. In dit gesprek zullen de b langen van de gemeente Aa denburg, de eenheid binn het CDA en het mogelijk hi stellen van de onderlip band, aan de orde worden g steld. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Ste 65 will OOSTBURG - De tien etag woningen, die niet meer in I, zendijke kunnen worden oi dergebracht, zullen nu defin tief worden gebouwd in Oos burg. De plaats waar ze zull< worden gebouw is nabij h Grote Gat. Dit maakte het college v; B eh- W gisteravond beken Zoals het zich nu laat aanzia zal volgende week woensda worden gestart met de werlj voorbereidingen. De gemeente moest ondi druk van de directie Volkl huisvesting te Middelbuti zoeken naar een nieuwe lok; tie voor de 10 etagewoninge De keuze was gevallen op h perceel aan de Burg. van Hoi testraat. Het aannemingsb drijf Lab uit Sluis had kracl tens artikel 19, dat onder ai dere inhoud dat het perce bestemd was voor het uivo ren van bouwplannen, eigei lijk een „optie" op deze grond Zij verleenden hun med werking en ook de omwonei den hadden geen bezwaar. I meerkosten van deze wijz ging bedragen 48.000,- waa in ook is opgenomen de kosti van de sloop van een wonii in de IJzendijkse Nieuwstras De gemeente had, indien bouw niet was doorgegaa 200.000,- moeten neertelle Een duidelijk opgelucht wethouder A. de Feijter g gisteravond tijdens de raad vergadering hierover nog e< kleine uiteenzetting. Eventu le schadeclaims van welke zi de dan ook had de gemeen nog niet ontvangen. Raadslid J. de Vries (Pvd. gaf het college nog mee, vervolg bij dergelijke bouw vereenkomsten een clausu op te nemen: onder voorb houd goedkeuring gemeent raad. GOES - De openbare kleute en lagere school Het Binnei hof in Goes is bij het minist rie van Onderwijs en Wetei schappen aangemeld als exp rimentele basisschool. IIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Van een onzer verslaggevers GOES - Van diverse fracti hebben B en W van Goes met name wethouder J. Dijl graaf gisteren tijdens i voortgezette begrotingsbeha: deling kritiek moeten horen het tot dusver gevoerde werl gelegenheidsbeleid en de b strijding van de plaatselij] werkloosheid. De PvdA-er W.Sloots: „I wethouder beperkt zich w zijn houding ten opzichte v; de werkgelegenheid betreft hoofdzaak tot achterover le nen. Hij zou meer initiati moeten tonen en minder mo ten afwachten wat voor initi tieven uit de raad komen". iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

de Stem | 1982 | | pagina 14