HANS EUKENBROEK ZIET MOGELIJKHEDEN ZWARE OPGAVE VOOR STANDARD 259,52 293,58 327,93 •1» NAC BESLIST ZATERDAG OVER GEELS Supporter van Utrecht tors aangepakt CoenRutjes VAN DONGEN EN VAN MEER IN BELGISCHE DIENST Clark en Rinklin winnen i:; SpOO. 50-96568. lenen. ting door Romiin van Dammo nu eu jacetoriginele sjmasten{DALLAS-servetten met uw eigen naam CoenRuljes' flitsende wintersport collectie is binnen! 1 n ft DONDERDAG 21 OKTOBER 1982 de stem s; lerheid betekent onbe- Tot ziens bij de Nissan/1 aar een folder klaar ligt eens uitvoerig kunt MAAND KOST* Datsun Bluebird f 19.395,-1 362,49 464,22 397,23 498,90 431,95 531,90 overige regio's (1 en 2) gelden finataBank Donderdag 21 okt. bejaardenschie- in café-zaal De HoogaarsT Groenendijk. Aanvang j 13.30 uur. POTENTIE-, relatie drank- prob. Gratis Gast P B.9. 4484ZG Ko"-J gene. BROMMER t.k. Yamaha! Chopper 1 jr. oud 15°H;'| Tel. na 18.00 uur 0114U' r 13767. TOMOS 4 TL, bj. 197®n1e I koop, i.z.g.st. Prijs 450' Tel 01150-95798. Maak een EXTRA reclame met een KLEINTJE Het helpt van onze sportredactie BREDA - Zaterdag hoopt NAC de transfer van Ruud Geels definitief rond te hebben. Dinsdagavond laat zaten de spits, nu nog bezit van PSV, en NAC-mana- ger Ton van der Meer voor de tweede keer rond de on derhandelingstafel. Ruud Geels, die dol graag naar NAC wil, wen ste overigens niets van zijn eisenpakket terug te ne men. NAC, dat momenteel naarstig op zoek is naar middelen om Geels naar Breda te halen, wilde dins dagavond echter nog geen beslissing nemen. Beide partijen kwamen overeen met het nemen van een be sluit tot zaterdag te wach ten. Van onze sportredactie ROTTERDAM - Een 19- jarige supporter van de FC Utrecht is door de politie rechter in Rotterdam gis teren veroordeeld tot een verplichte gang naar het politiebureau in Utrecht tijdens de rust van de eerstkomende tien uitwed strijden van zijn club. Op deze wijze wordt een praktische uitwerking ge geven aan het verbod voor deze supporter om de eerstvolgende tien uitwed strijden van FC Utrecht bij te wonen. De supporter werd in de snelrechtproce dure verder veroordeeld tot twee maanden voor waardelijke gevangenis straf met een proeftijd van twee jaar. De veroordeelde suppor ter was één van de 39 ar restanten, die afgelopen zondag na afloop van de wedstrijd Feyenoord - FC Utrecht in Rotterdam zijn gemaakt. De verdachte heeft toegegeven vanaf de bovenste ring van de kuip een toiletpot naar beneden te hebben gesmeten. De overige arrestanten zullen zich over enige weken we gens openlijke geweldple ging en verboden wapen bezit voor de rechter moe ten verantwoorden. Van onze sportredactie BREDA - De Westbra bantse wielerprofs Wies van Dongen en Jac van Meer zullen volgend sei zoen in Belgische dienst rijden. De beide beroeps- coureurs tekenden een contract bij Fangio, de ploeg van Guido Rijbroeck. Van Dongen (hij reed af gelopen jaar bij B&S) en V'an Meer (hij kwam uit voor Amko) maken nu deel uit van een zeer jonge for matie, waarin volgend sei zoen ook enkele neo-profs een kans zullen krijgen. Onder hen de Belg Rudi Claessens, die afgelopen seizoen in de Belgische amateurkoersen vele prij zen veroverde. Het programma van Fangio voor volgend sei zoen ontbeert wat de grote koersen betreft in feite al leen de Tour de France. Voor de rest zal bijvoor beeld worden deelgenomen aan Parijs-Nice, de Dau- Phiné Libéré, de rondes van Zwitserland, West- Ouitsland en Nederland en aan de Tour de l'Avenir. Van onze sportredactie ALKMAAR - „Vanmiddag voorspelde ik, dat het 1-0 zou worden", glunderde Hans Eij- kenbroek na afloop van het duel tegen Inter, „ik heb er dus toch wel kijk op." Om daarna meteen wat serieuzer te laten volgen: „Ik teken voor deze uitslag. Natuurlijk had ik ook liever 2-0 of 3-0 gezien, maar ik ben tevreden. Dit AZ heeft weinig ervaring. Er waren ge noeg jonge spelers, die op Europees niveau nauwelijks gespeeld hebben." De vergelijking met Inter was snel getrokken. Eijken- broek: „Inter heeft zes of ze ven spelers, die naar het WK geweest zijn. Dat is wel een heel groot verschil. Daarom moet ik de ouderen een com pliment geven. Zij hebben de jongeren er goed doorheen ge sleept. Bovendien hadden we de tegenslag met Jonker. Hij kreeg precies een tik op de plaats, waar geopereerd is. Nou, dan moet je Steinman in brengen. Die zat de laatste we ken wat vast. Hij ging inder daad niet vlekkeloos, maar ik klaag niet." Desondanks moet voor AZ in Milaan het ergste gevreesd worden. Inter moet immers in staat geacht worden de zaken in het eigen stadion recht te trekken. „Maar", bestreed Eijckenbroek dat pessimisme, „Inter moet daar komen. De ploeg moet scoren. Nou, dan zie ik voor ons nog wel moge lijkheden liggen. Ik hou het maar op 70 procent." Inter-trainer Marchesi zat inmiddels duidelijk te maken dat de Oostduitse scheidsrech ter Prokop niet tot zijn vrien denkring behoort. „Drie straf schoppen heb ik gezien", over dreef hij lichtelijk, „Inter had hier een beter resultaat ver diend. Maar Prokop heeft ons beslist niet geholpen. Ik wist trouwens dat dit AZ zo voor de dag kon komen. Ik heb ervoor gewaarschuwd. Geloof maar dat we het in Milaan nog moeilijk genoeg krijgen. Dan moeten we minstens twee keer scoren. En AZ op de nul hou den. Geen gemakkelijke opga- Reynders (rechts) van AZ'67 in duel met Juary van Inter. Hovenkamp kijkt toe. EUROPACUP I Standard Luik (Bel) - Juventus (Ita)1-1 Helsinki JK (Fin) - Liverpool (Eng)1-0 Dinamo Boekarest (Roe) - Aston Villa (Eng) 0-2 Real Sociedad (Spa) - Celtic (Schot)2-0 HSV Hamburg (WDI) - Olympiakos Piraeus (Gri)1-0 Rapid Wien (Oos) - Widzew Lodz (Pol)2-1 CSKA Sofia (Bul) - Sporting Lissabon (Por)2-2 Dinamo Kiev (Rus) automatisch in de volgende ronde na het terugtrekken van Nentori Tirana uit Albanië. EUROPACUP II BK Kopenhagen (Den) - Waterschei (Bel)0-2 Rode Ster (Joe) - Barcelona (Spa)2-4 AZ'67 (Ned) - Inter Milan (Ita)1-0 Aberdeen (Schot) - Lech Poznan (Pol) 2-0 Galatasaray (Tur) - Austria Wien (Oos) 2-4 Swansea (Wal) - Paris Saint Germain (Fr)0-1 Real Madrid (Spa) - Uj pest Dosza (Hon)3-1 Tottenham Hotspur (Eng) - Bayern München (WD1) 1-1 EUROPACUP III Slask Wroclaw (Pol) - Servette (Zwi)0-2 Anderlecht (Bel) - FC Porto (Por)4-0 Werder Bremen (WD1) - IK Brage (Zwe)2-0 Valencia (Spa) - Banik Ostrava (Tsj) l-O(gest) Spartak Moskou (Rus) - Haarlem (Ned)2-0 Saint Etienne (Fra) - Bohemians Praag (Tsj)0-0 Benfica (Por) - Lokeren (Bel)2-0 Viking Stavanger (Noo) - Dundee United (Schot)3-1 AS Roma (Ita) - IFK Norrköping (Zwe)1-0 Hajduk Split (Joe) - Bordeaux (Fra)4-1 Glasgow Rangers (Schot) - FC Köln (WD1)2-1 Shamrock Rovers (Ier) - Universitatea (Roe)vandaag Ferencvaros (Hon) - FC Zürich (Zwi)1-1 PAOK Saloniki (Grie) - Sevilla (Spa)2-0 SSC Napoli (Ita) - Kaiserslautern (WD1)1-2 Corvinul (Roe) - Serajewo (Joe) 4-4 wnj COLLECTIEF VAN AZ ZEGEVIERT ALKMAAR - Met een 1-0 overwinning op zak reist AZ'67 over veertien dagen naar Milaan om daar Inter voor de tweede maal in het EK II-toernooi partij te geven. Een voorsprong, die de Alkmaarse ploeg op basis van een uitstekende eerste helft ver dient. Geen slechte uitgangspositie derhalve, al be wees Inter in het lang niet uitverkochte Alkmaarse stadion dat het voetbaltechnisch heel wat verder reikt dan het afgeslankte AZ, dat deze keer echter de collectiviteit liet zegevieren. Op' weg naar het eerste Europacupduel tegen AZ'67 probeerde Inter-trainer Rino Marchesi het Italiaanse opti misme op allerlei manieren in te dammen. Bang voor onder schatting toonde Marchesi, vo rig seizoen nog trainer van Krol's Napoli, zich eigenlijk helemaal niet zo gelukkig met de Alkmaarse tegenstander. Bovendien ontdekte Marchesi al snel dat sommige van zijn vedetten - zeven om precies te zijn - wat ai te hooghartig van het voor Italië zo succesvolle WK waren teruggekeerd. En Marchesi besefte drommels goed dat dit AZ'67 zonder ster ren in feite weinig te verliezen had. Rino Marchesi zal echter niet vermoed hebben dat zijn bange voorgevoelens in het kletsnatte Alkmaarderhout zo snel zouden uitkomen. Want AZ'67 kende een start, waar van de nerveus op zijn stoel wippende trainer Eijkenbroek slechts gedroomd had. Vijf mi nuten waren er pas gespeeld toen Reynders een 'gekraakt' schot in de voeten van Tiktak schoof. Beheerst koos de ex- Spartaan vervolgens de goede hoek uit: 1-0. Geen slechte injectie voor het duel. Immers, Italiaanse ploegen zijn nog steeds dol op verdedigen. Ook Inter, in de zestiger jaren onder leiding van trainer Herrera het zo verfoeide catenaccio tot kunst verheffend, dat echter toch maar besloot de helft van de tegenstander eens wat nader te verkennen. Daar trof het 84 jaar oude Inter een verbeten AZ aan. Onder leiding van li bero Hovenkamp, in het begin van de tweede helft wat te overmoedig, werd het zo ge-* vreesde Inter aardig in be dwang gehouden. Al bood AZ'67 zeker in de eerste helft nogal wat ruimte. Met name op het middenveld waar Ri chard van de Meer te vaak zijn direkte tegenstander Bagni voorbij zag flitsen. Niet in overeenstemming met de Ita liaanse stijl was Inter dan ook regelmatig in de aanval te vinden. Met technich verzorgd voetbal, goed positiespel, maar jADVERTENTIF* TM and O 1902 Lofimar Productions Ine 'Lie by Ziv international Ine* C 1982 Bridqe SP Amsterdam, met een handicap die de ploeg al jaren met zich mee torst. En dat is scoren. Die handicap lijkt nog steeds niet overwon nen te zijn. Want Inter kreeg toch wat kansjes. Via de snelle Braziliaan Juary die terecht een keer verwijtend naar scheidsrechter Prokop keek, toen Reynders pal voor Trey- tel een wat al te forse body- check uitvoerde. Inter slaagde er echter niet in werkelijk een greep op het duel, dat het aankijken best waard was, te krijgen. AZ bleef namelijk aardig mee doen. Liet zich niet verleiden tot massale aanvallen en kreeg zelfs kansen om num mer twee achter Bordon te de poneren. Een schitterende rush van de wisselvallige Ta- lan eindigde in de 28ste mi nuut bij de niet geheel fitte Tol, die het projectiel wat te veel hoogte meegaf. Tien mi nuten later bewees Talan op nieuw dat de Inter-defensie deze keer niet zo erg stevig op de benen stond door een voor zet van Artz op de paal te kop pen. Het hevige verzet van AZ, waarin Reynders (in verdedi gend opzicht) en Tiktak aan vankelijk de hoofdrollen voor zich opeisten, prikkelde uiter aard Inter. Scheidsrechter Prokop merkte dat snel en moest in het tweede bedrijf meteen de teugels strakker aantrekken. Het kostte spel maker Bercalossi - hij werd meteen gewisseld - Eigenbröd en Bergamosschi een gele kaart en het 14.000 koppige pu bliek een deel van het amuse ment. Want AZ-Inter gleed op het natte veld naar een heel wat lager niveau. Naarmate de strijd vorderde voelde AZ, dat een aangetikte Jonker reeds na 16 minuten moest vervangen door Steinman en diep in de tweede helft Tol voor Zwart inwisselde, de kracht uit de Alkmaarse be nen wegvloeien. Inter kon er echter niet van profiteren. Drong in de slotfase nog wel even aan, maar kon Treytel, die pal na de hervatting Juary van de gelijkmaker hield, toen niet meer bedreigen. AZ'67 (Ned) - Inter Milan (Ita) 1-0 (1-0). 6. Tiktak 1-0. Scheidsrechter Prokop (OD1), toeschouwers: 10.000. Gele kaarten: Eigenbröd en Arntz (AZ'67), Beccalosi en Berga- maschi (Inter). AZ'67: Treytel, Reijnders, Ho venkamp, Eigenbröd en Ho venkamp, Van der Meer, Arntz, Jonker (Steinmann) en Tiktak, Talan en Tol (Zwart). Inter Milan: Bordon, Bergomi, Marini, Collovati en Ferri, Bagni, Beccalossi (Bergama- schi), Oriali en Sabato, Juary en Altobelli. LUIK - Voor een Europacup wedstrijd vol show is de be reidheid tot voetballen van twee teams absolute noodzaak. Juventus, dat zoveel (WK- )sterren in zijn team heeft ge daan, zag die noodzaak niet en liet het werk aan Standard Luik over. De formatie van Raymond Goethals kwam gis teravond in de heksenketel van Sclessin niet verder dan 1-1 en dat wordt dus een moei lijke opgave voor 'Les Rouges' over veertien dagen in Turijn. Daarom werd in Luik giste ren toch wel getreurd. Niet al leen vanwege het gelijke spel. Dat was bij vele supporters misschien al ingecalculeerd. Hoewel ze hun team tot groot se dingen trachtten te inspire ren, bleek de aanval van Stan dard Luik (Geurts en Wendt) machteloos tegen de hechte Italiaanse defensie, waarin Cabrini en Gentile, een hoofd rol vervulden. De wedstrijd was in feite al gespeeld, althans voor Juven tus, toen Tardelli reeds in de zesde minuut met zijn hoofd doelman Preud'homme pas seerde. Paolo Rossi had vanuit een hoekschop de bal feilloos naar Tardelli geadresseerd en op diens kopbal was de Luikse doelman machteloos. Vanaf dat moment was er slechts een team voetbalde, werkte en verbitterd op de ge lijkmaker joeg. Na een kwar- door Theo Vaessen tier jagen was Geurts dichtbij die zo vurig verlangde treffer. Na een pass van Arie Haan kopte hij de bal via de binnen kant van de paal langs de 'oude' Zoff' die compleet mis tastte. Libero Brio veegde de bal nog net van de doellijn, zo dat Juventus de handen kon dichtknijpen. Even later testte Vandersmissen (de beste en meest actieve Standard-spe- ler) Dino Zoff, maar hij be wees nog geen sleet te verto nen. Juventus beperkte zich tot puur verdedigen, want daarin is het een meester, Boniek, de Pool, tot schoppen (hij kreeg een gele kaart na slopend werk op Tahamata) en Platini, de Fransman, bleef helemaal onzichtbaar. Juventus liet ge woon de tijd in zijn voordeel werken, zodat het een uur lang de cup voor Standard Luik tot een lijdensbeker maakte. Aan vallen, zoals Standard Luik dat deed, is mooi, zeker voor het publiek, maar goed verde digen heeft ook zijn bekoring. Het soms flitsende, kleurrijke en afwisselde aanvalsspel van de Belgische landskampioen, inspirereerde ook Juventus om het hoofd achterin koel te houden. Alleen Gentile kon dat niet toen Bennie Wendt diep in de tweede helft, naast hem op dook. Hij duwde de Zweed te gen de grond en die beweging kon de Franse arbiter Vautrot niet tolereren. Hij legde de bal dus op de stip. Voor het straf schop-doelpunt van Tahamata behoefde Zoff zich direkt daarna niet te schamen: 1-1. Tevergeefds joeg Standard Luik daarna nog op de win nende treffer, maar de goden vonden dat ze hun werk voor de Luikse ploeg hadden ge daan. Daarna gingen ze vroeg tijdig weg uit het stadion want ze zagen er ook geen brood meer in: Standard Luik met een somber perspectief ach terlatend. De slijtageslag, waarin Jos Daerden en Heins Gründel nauwelijks voorkwamen, werd dan ook geen droom- wedstrijd. De gedachte dat een sterrenteam als Juventus overal in Euiropa kan en kan stelen, moet dan ook snel naar het rijk der dromen worden verbannen. Scoreverloop: Standard Luik-Juventus: 1-1. (0-1). 6e Tardelli 0-1. 67e Tahamata 1-1 (strafschop). Toeschouwers 40.000 (uitverkocht). Scheids rechter Vautrot (Frankrijk). Gele kaarten voor Boniek (le), Poel en Maraucchino. Beeld uit het treffen tussen AZ-67 en Inter Mi lan. Jan Roelof Tiktak (rechts) opent de score, inter-doelman Bordon (links) komt te laat en is een geslagen man. van onze sportredactie DORTMUND - De Australiër Danny Clark en de Westduit ser Henry Rinklin hebben de wielerzesdaagse van Dort mund op hun naam gebracht. Het duo verzamelde meer punten dan de Zwitsers Freu- ler en Dill-Bundi, die in de zelfde ronde zaten. Derde wer den de Westduitsers Peffgen en Schiitz. De eindstand is: 1. Clark/ Rinklin (Aus/WDl) 565 punten, 2. Freuler/Dill-Bundi (Zwi) 492, op een ronde, 3. Peffgen/Schütz (WDI) 306, achter de koppels Kris- ten/Hindelang (WDI), Hempel/ Frank (WDl/Den) en Sercu/Bidi- nost (Bel/Ita) werden René Pijnen en Ad Wijnands zevende, op twee ronden. De Nederlanders Ron Groen en Ralf Fishof zegevierden in de zesdaagse voor amateurs. Zij hadden drie ronden voorsprong op de Westduitsers Biletzki en Mes- serschmidt. (ADVERTENTIE) ski's en skischoenen (ook verhuur) Sundei, Blizzard. Rossignol, Elan Skibindingen van bekende merken als Tvrolia en Look skimode voor jong-sportief totjeugdig-chique alle denkbare accessoires en toebehoren Breda(noord), Spinveld 21A, Tel 076-223815. I I

de Stem | 1982 | | pagina 9