ito Bezwaren voor vegetarisch ethuisje edreiging MM! landwerkexpo e Axel oed bezocht Hulster gezin bedwong Grand Paradiso (4061 m) IA AND AG HOORZITTING 1EEMPRIJS IEEM om HOOGSTE BERG VAN ITALIË NU met steeds diezelfde, ene, oude bril? ONDERDAG 21 OKTOBER 1982 tZL zoenen PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND D nelly Tvoeten" afe u biedt is ostbaarheden e prijs 466.10 f5«" iijf zangkoren tan ouderen tongen te Clinge HULST - De kans is groot dat er een stokje wordt gestoken voor de plannen van vier Hul ster vrouwen om in de Grote Bagij nestraat een vegetarisch eethuisje te beginnen. 5 Herwaardering sociaal- cultureel werk in Axel Activiteiten bejaardenbond Sas van Gent Hoeveel duizenden kranten... honderden weekbladen., tientallen boeken heeft u gelezen... Kloortje naar bonds wedstrijden R. Durinck kampioen EVN Plaatselijk nieuws Axel Kloosterzande Ossenisse Sint-Jansteen Sluiskil A12 uleum. receptie, g, overwinning, mag best eens de pagina dat niet en duur regels kosten tekst op, belt e bijkantoren of s balie. ilteren ;n grote regel ilaatsen van een toeslag Bij niet !,50 adm kosten ntoren Hulst, 40-13751, il. 01150-17920; 1100-28030 T16 ou van jou. Ik mis je, dat meen ik echt. j 2 dagen en hopelijk rgoed bij jou. ■5-jarig huwelijk. Peter, uus, Hans en Egar. Tot inclusief BTW incl. BTW Ginnekenweg 56, Breda Tel. 076-142561 Van onze correspondent JLINGE - Dinsdagmiddag ktvamen de zangkoren van [wieren uit Graauw, Heikant, tuist, St. Jansteen en Clinge bijeen in het gemeenschaps- buis Malpertuus voor het hou- jen van een zangmiddag. De voorzitter van het ge ordineerd bejaardenwerk P. polspoel stelde het ten zeerste |p prijs, dat de ouderenbond pn Clinge bereid was om deze aiddag te organiseren. De Voorzitter van de ouderenbond Taalman wees er op, dat het leen wedstrijdmiddag zou )orden, maar een echte ont- panningsmiddag. Als ontvangende ouderen- ond, mocht Clinge beginnen het enkele liedjes te zingen, raarna de andere aanwezigen [an de diverse bonden volg en, Er werden diverse vrolij- [e liedjes gezongen, zowel mo- eme als uit de oude doos. Er [aren ook kerkelijke liederen Om beurten bespeelden de [oorleiders P, de Punder en J. jeeteson het orgel. Voor de afwisseling werden na de pauze enkele volks- ansen gedaan, waaraan het jootste deel van de aanwezi- pn deelnam. De leiding was handen van D. Bolssens - ties! Daarna traden de verschil- pide koren gezamenlijk op tenslotte te eindigen met [t uit volle borst gezongen het Zeeuwsvlaams volks- |Voorzitter Polspoel sprak ndank uit voor de gastvrij- lid en de mooie zangmiddag. In bijzonder woord van dank jthtte hij tot de drie docenten, ivoor een goed progrmma irgd hadden. Als dank i hij hen alledrie een at- Intie aan. ils U Uw ondertrouw Stem et dan Als u ruim- van onze kantoren idan garanderen wi) itiedienst ket met eductie- rtikelfa- Van een onzer verslaggevers De afdeling Hulst van Horeca Nederland, een vijftal omwonenden en een huiseigenaar hebben bezwaar aangetekend tegen de verandering van het bestem mingsplan ten behoeve van het eethuisje. Zoals bekend wordt het eet huisje 'Klavertje Vier' finan cieel mogelijk gemaakt door subsidie in het kader van het experimentele arbeidsproject jeugdige werklozen van het ministerie van sociale zaken. Bovendien krijgen de dames een lening van de provincie. Voorwaarde is wel dat de zaak binnen een bepaald tijds bestek gaat draaien, anders gaan de centen aan hun neus voorbij. Eerst was dat per 1 november, maar nu hebben de dames uitstel gekregen tot half december. Als de indieners van de be zwaarschriften hun zaak wil len uitvechten tot bij de hoog ste instanties, kan het nog wel even duren voordat er een uit spraak komt. Ook als Gedepu teerde Staten de gemeente geen toestemming geven om via de versnelde procedure (de zogenaamde art. 19 procedure) het bestemmingsplan te ver anderen, duurt het nog een paar jaar voor alles in kannen en kruiken is. En dan kan de Stichting Klavertje Vier het eethuisje wel vergeten. Horeca Nederland vindt dat de overige eetgelegenheden in Hulst net zo goed vegetarische maaltijden kunnen verzorgen. Niet zozeer het feit dat er een concurrent bijkomt, ligt vol gens secretaris E. Wauters zwaar op de maag, maar wel het feit dat die concurrent ge subsidieerd wordt. De overige reclamanten hebben in hun bezwaarschrift geen reden aangevoerd waarom ze tegen de bestemmingsplanwijziging zijn. Alle partijen krijgen ko mende maandag gelegenheid om hun bezwaren tijdens een hoorzitting toe te lichten. „We zijn niet bang", houdt Marian Inghels van Klavertje Vier de moed er in, „we hebben het ministerie achter ons staan, plus G.S., dus wat kan ons eigenlijk gebeuren?" De Hul ster horeca-ondernemers den ken er blijkbaar anders over, want zij laten maandag hun districtsconsulent naar Hulst afreizen om hun belangen te verdedigen. Overigens wordt het vegetarisch eethuisje ge vestigd in een pand dat eigen dom is van een Hulster hore- ca-ondernemer. Van onze correspondente ®L - Velen kwamen woensdagmiddag een kijkje toen bij de handwerktentoonstelling in Het Gezel- touis te Axel. De belangstelling voor deze jaarlijkse 'toonstelling was nog groter dan vorig jaar. e bezoekers konden vele werkstukjes bewonderen de handwerkgroep die wekelijks in Het gezellen- °P donderdagmiddag enkele uurtjes aan de hob- TOmt besteden. Vele prachtige staaltjes van hand den waren te bekijken en er werden ook vele «jes verkocht. De exacte opbrengst was 's avonds 8 liet bekend, doch men was uiterst tevreden over Verkoopresultaten. Van de opbrengst worden "dvverkspullen voor het winterseizoen gekocht. Van een onzer verslaggevers AXEL - Er komt een herwaar dering van het sociaal-cultu reel werk in de gemeente Axel. Dit betekent dat niet de werk soort, waarvoor een bepaalde subsidieverordening geldt, maar de kwaliteit van de werksoort in de toekomst als maatstaf wordt genomen voor de hoogte van het subsidiebe drag. Wethouder J. van Schaik zei dit gisteravond tijdens een matig bezochte hoorzitting over het on twerp-j aarpro gramma 1983 voor het sociaal- cultureel werk. Hij deed dat naar aanleiding van de be zwaren die een vertegenwoor diger van de stichting Jeugd- ontspanning Koewacht op wierp tegen het toegezegde subsidiebedrag. Omdat de stichting nu ook met activiteiten voor de jeugd op zondagmiddag was begon nen, leverde de begroting na aftrek van de subsidie een te kort van 5150 gulden. Van Schaik zei het verzoek binnen het college te bespreken. „Maar het is uiteindelijk de raad die beslist of er zondag middagactiviteiten in Koe wacht voor de kleintjes moe ten zijn of niet". Zelf gaat hij op korte termijn met de wel zij nscommissie de werksoor ten van alle subsidie-vragende instellingen uitdiepen. „Het is frustrerend om be paalde instellingen die goed werk verrichten te moeten houden aan de bestaande sub sidieverordening, terwijl an deren subsidie krijgen voor werkzaamheden die misschien inhoudelijk helemaal niet zo veel gewicht in de schaal leg gen", aldus Van Schaik. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het bestuur van de Katholieke Bejaar- denbnd uit Sas van Gent heeft in de lopende maand tal van activiteiten voor haar leden op het programma staan. Zo vindt vrijdag 22 oktober een middagje vrije spelen plaats, waarbij men kan sjoe len, vogelpieken, kaarten of dammen. De huldiging van de kaart- kampioen is vrijdag 29 oktober om 16.30 uur, maar al vanaf 14.00 uur wordt er bingo ge speeld. De handwerksters van de bejaardenbond staan cen traal zaterdag 30 en zondag 31 oktober. Dan stellen zij hun werkstukken ten toon, terwijl deze creatieve produkten ook te koop zijn. De nieuwe kaart- competitie start maandag 1 november. Alle evenementen zijn in De Roselaer. Einde van de eerste etappe, de op 3000 meter hoogte gelegen berghut. Vader Walter bestudeert alvast de route naar de top. Van een onzer verslaggevers - De familie Voet uit Hulst heeft de afgelopen va kantie een niet geringe prestatie geleverd, door Italië's hoogste berg de Grand Paradiso te bedwin gen. Het avontuurlijke karwei werd geklaard in twee etappes. Eerst klom het gezin tot aan een op 3000 meter hoogte gelegen berghut. De volgende dag stootten vader Walter en zoon Danny (20) door naar de op 4061 meter gelegen top, terwijl moeder Gusta in de hut achterbleef en gespannen de ver richtingen van het tweetal afwachtte. Het gezin Voet is al jaren verknocht aan de impone rende Alpenwereld. Al zeker een jaar of tien wordt de va kantie doorgebracht met het trekken door de bergen en het maken van huttentoch ten. Aanvankelijk waren het betrekkelijk eenvoudige wandelingen, maar steeds lokte de uitdaging om moei lijker trajecten af te leggen. Dit vooral onder invloed van zoon Danny, die het alpinis- tenbloed voelde kriebelen en wel eens een heuse bergtop wilde bedwingen. Het enthousiasme luwde een jaartje, toen Danny tij dens een vakantie in het Franse natuurpark Barre Ecrins pardoes een gletsjer afroetste. Omdat hij met zijn rugzak achter een rots punt bleef steken kwam hij er vanaf met slechts enkele kneuzingen en schrammen. Dit jaar koos het gezin Voet voor een bivakvakantie in het Italiaanse natuurpark Grand Paradiso. „We wilden eerst een gletsjer overste ken", zegt Walter Voet, „maar dat werd ons afgera den door een paar Italiaanse alpinisten, omdat het te ge vaarlijk was". Men besloot terug te gaan naar het bivak en de andere dag daalde men terug af naar het dal, om vier dagen later dan maar aan de beklimming van de Grand Paradiso te beginnen. Tussen de bedrij ven door beklom Danny op eigen houtje nog even een col van 3292 meter. „Om wat in conditie te blijven". „Vanuit het dal duurt het ongeveer tweeënhalf uur voor je de berghut bereikt", zegt Danny. Daar bleef het drietal overnachten en trok ken vader en zoon er de vol gende ochtend al om vier uur op uit om de top te be dwingen, een tocht van een uur of vijf. Er scheen die dag een stralend zonnetje de tocht over sneeuw, ijs en rotsen verliep dan ook voor spoedig. Zo voorspoedig zelfs dat ze rond het mid daguur alweer voor de hut stonden. „Er zijn iedere zo mer heel wat mensen die op weg gaan naar de top", zegt Danny, „maar halverwege keren de meesten alweer te rug omdat het te zwaar is". Het gezin Voet is lid van de KNAF, de Koninklijke Nederlandse Alpen Vereni ging. Het lidmaatschap geeft ondermeer recht op kortin gen bij overnachtingen in berghutten. Maandelijks houdt deze vereniging klim- weekends in de Ardennen en als het even kan zorgt Dan ny dat hij erbij is. Alsof de Grand Paradiso nog niet ge noeg was, trok hij afgelopen vakantie ook nog twee we ken met de KNAF naar Zwitserland, waar enkele pieken van de Dents du Midi werden beklommen. Danny Voet op de top van de Grand Paradiso. (ADVERTENTIE) h ,\r oostburg raadhuisplein 3 tel. 01170-3657 De beklimming van de Grand Paradiso voert over sneeuw en ijs. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Zowel het majorettenpeloton als de drumband van showband Kloortje hebben een uitnodi ging gekregen om mee te doen aan de bondskampioenschap- pen van de R.k. Westbrabant se en Zeeuwse Muziekvereni ging van de F.K.M. Voor deze wedstrijd worden groepen uitgenodigd naar aanleiding van geleverde prestaties op bondsconcour- sen. De majoretten behaalden in Stampersgat in de eerste di visie een eerste prijs met pro motie. Zij moeten op de ko mende kampioenswedstrijden om de titel in de eerste divisie de strijd aanbinden met de Rainbows uit Roosendaal en de Twinkle Stars uit Zegge. De tamboers hebben hun uitnodiging eveneens te dan ken aan hun prestatie in Stampersgat waar ze een eer ste prijs behaalden. Zij strij den om de kampioenswimpel van de derde divisie tegen Ex celsior uit terhole. Deze Bre dase Druma-kampioenswed- strijden vinden zondag 24 ok tober plaats in de sporthal te Wouw. VOGELWAARDE - Bij de postduivenvereniging E.V.N. te Stoppeldijk is dit jaar het kampioenschap gewonnen door R. durinck. De eindstand in de catego rieën was: oude duiven: 1. R. Durinck, 2. B. Burm, 3. G. Ser- rarens, Jonge duiven: 1. B. Burm, 2. R. Durinck, 3. F. Ser- rarens, navluchten: 1. J. van Belle, 2. b. burm, 3. P. de Waal. Endstand Generaal Kam pioen: 1. R. durinck, 2. B. Burm, 3. G. Serrarens. Openbare fractievergadering - Vandaag, donderdag, houdt de fractie van de PvdA in de gemeente Axel een openbare fractievergadering, waar ook belangstellenden welkom zijn. Aan de orde komt onder ande re de raadsvergadering van dinsdag. De vergadering, die om 19.00 uur begint wordt ge houden op Drieschouwen 13 te Axel. Veilig Verkeer - De plaatselij ke afdeling van Veilig Verkeer Nederland houdt zaterdag 23 oktober de ledenvergadering in hotel Van Leuven. Aanvang 19.30 uur. Behalve de versla gen over 1981, staan ook be stuursverkiezingen op het programma. M. van Heeze- Voet en J. Kouijzer zijn aftre dend en beiden herkiesbaar. Ook zal op de vergadering het actieprogramma 1982/83 be sproken worden. Na afloop wordt de avond voortgezet met bingo. Dat zal beginnen omstreeks 20.15 uur. Bingo-avond - Vrijdag 22 ok tober wordt in het vereni gingsgebouw te Ossenisse een bingo-avond gehouden, waar van de opbrengst bestemd is voor het onderhoud aan het betreffende gebouw. De bingo, die voor iedereen toegankelijk is, begint om 19.30 uur. Bejaardenreis - De R.K. bond van Ouderen afdeling Sint- Jansteen trekt er donderdag 28 oktober een half dagje tussen uit. Om 12.30 uur wordt vanaf Heikant en om 13 uur vanaf Sint-Jansteen per bus ver trokken naar Gits in de omge ving van Roeselare. Daar wordt in de Palma een show met zang en dans bijgewoond, met muziek van het orkest Frans Bonne. Rond 21.30 uur hoopt men thuis te zijn. Autopuzzeltocht - Op zondag 24 oktober kunnen belangstel lenden in Sint-Jansteen te recht voor een autopuzzel tocht. Tussen 13.30 en 14 uur kan men zich laten inschrijven in café De Kroon. De tocht is eenvoudig en gaat over korte afstand. Tevens is er een oriëntatierit die meetelt voor het clubkampioenschap van R.c. de Vossenrijders, die het evenement ook op touw zet. Supportersclub De suppor tersclub van de voetbalvereni ging Steen zet zondag 24 okto ber een extra autobus in naar de competitiewedstrijd S.C. Gastel-Steen. Men vertrekt om 12.30 uur aan de kerk te Heikant en een half uurtje la ter bij de kerk te Sint-Jan steen. kaarten - Aan de kaartwed- strijd door leden van Nooit Gedacht, namen 54 liefhebbers deel. Uitslag: 1. H. Prins, 2. R. van Waterschoot, 3. S. Kiel, 4. mevrouw Destombes.

de Stem | 1982 | | pagina 17