GRUflDIG \1 DE WERKNEMERS BIJ DE OVERHEID WILLEN BEST WAT LANGER SLAPEN AIS DAARDOOR 100.000 MENSEN AAN WERK KOMEN. EEN UITGESLAPEN PLAN Y00R HET NIEUWE KABINET. mêëèêë ISOr DE STEM VAN DONDERDAG 21 OKTOBER 1982 INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER r -i' ■si?.; PEEK CLOPPENBURG. 59 r U Kent ze wel de grappen over ambtenaren die achter hun loket in slaap sukkelen. Soms zijn die grappen best aardig, maar met de werkelijkheid hebben ze niets van doen. Want als u na een avondje schouwburg al lang en breed weer thuis zit, dan is de toneelmeester nog bezig met het opruimen van de decors. Tegelijkertijd begint een bus chauffeur aan z'n rit over de Afsluitdijk naar Leeuwarden. Bij het energiebedrijf komt de nachtploeg op. In het zieken huis doet de nachtzuster haar ronde. Een paar uur later starten de mensen van de reinigingsdienst in de druilerige regen hun zware arbeid. En over de vele taken van Oom Agent hebt u de laatste tjjd voldoende gehoord en gezien. In feite werken de mensen die direct of indirect bij de overheid in dienst zijn even hard als mensen in het bednjfs- leven. En zo hoort het ook. Wat niet zo hoort, is de maatregel van Minister Van der Stee waarbij de prijscompensatie van het overheids personeel zonder meer wordt afgeschaft Mee, AbvaKabo, de VMTB, de Kunstenbond FNV en de Ned. Politie Bond hebben een beter plan. Een plan waarin ze afzien van de pnjscompensatie, maar in mil daarvoor wordt er het volgend jaar niet 40 uur maar 39 uur gewerkt In 1984:38 uur. In 1985:37 uur. In 1986:36 uur. Door deze besparingen kunnen in 4jaar maar liefst zo'n 100.000 mensen aan de slag. De ene bezuiniging roept de andere op. Hoe het wel kan: De 36-urige werkweek in 1986. Lehh&i (utgiiifofo' wutdc idag., Weg met de discriminatie van't overheidspersoneel. De vakorganisaties zijn klaar voor de strijd. A69 Geen half werk bij Grundig. Bij elke Super Color TV wordt de universele afstandsbediening al meegeleverd. Meteen geschikt voor Teletekst en voor de bediening van de videorecorder. Drie-in-één. TV, Video A en Teletekst En dat allemaal voor dezelfde prijs. DM is Grundig. Toekomslzeker! Was- fessJ OFtMrtOtO S TP 400 VT s Grundig kleurentelevisie. De Grundig Super Color TV's van vandaag zijn gemaakt voor morgen. Zo zijn alle afstand-bedienbare Super Colors vanaf 42 cm al voorbereid voor Teletekst Voor rondom 300 gulden is het Teletekst-moduul zó in te bouwen. Ook later. Die zekerheid heeft u alvast Kijk ook naar de dertig voorkeurzenders. En bij Super Stereo Colors naar de keus tussen mono, stereo, super stereo, spacesound en gescheiden geluidskanalen. Grundig Super Stereo Colors zijn ook zeer kompakt Vaak niet breder dan een „gewone" TV! Er valt nog meer te genieten van een Grundig kleurentelevisie Meem de Monolith-serie Met dat filterende rustgevende scherm voor het beeld. Dat geeft een absoluut nieuwe kijk op kleur. De Grundig Super Color van vandaag is al geschikt voor morgen! Grundig video recorders. Top getest Want Grundig maakt z'n videorecorders beter! Toekomstzeker. Door het fantastische V 2000 systeem met acht uren beeld en geluid op één cassette. Da s economisch in gebruik. Maar óók door slow-motion en stilstaand beeld. Trilling- en storingvrij! Met het storingvrije beeldzoeksysteem. Zeven maal versneld vooruit en vijfmaal versneld achteruit Met het trefzekere Go-To systeem voor automatisch opzoeken van uw favoriete programma's. En de unieke computerdisplay met de verstreken speeltijd, de resterende speeltijd bij opname en weergave en de waarschuwing bij verkeerde programmering. Afzonderlijk instelbare beeldscherpte bij weergave en een automatische zenderzoeker. Tot 99 dagen vooruit te programmeren op vijf verskillende programma's. En als frontloader uitgevoerd. De Grundig videorecorder is zelfs in Stereo uitvoering leverbaar. En natuurlijk is de Grundig videorecorder gemakkelijk te bedienen. Zeg nou zelf. Als je zulke kleuren TV's en videorecorders maakt dan moetje toch óók iets aan de afstandsbediening doen nietwaar? Uw Grundig vakhandelaar kan het allemaal laten zien èn horen. In het Handelsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Westelijk Noordbra bant te Breda zijn in de afgelopen week de vol gende ondernemingen ingeschreven: 43796 Video Home Service, Gastakker 67, Bre da. Verhuur van videocassettes en films, evt. ver koop. 43797 Harmonica Deuren Centrum, Guido Ge- zellelaan 72, Etten-Leur. In- en verkoop vouw wanden (groothandel). 43798 Boutique Saint Tropez, Zuivelstraat 25, Bergen op Zoom. Kleinhandel in textielwaren en kleding. 43799 „Le bon goüt", Laurierstraat 77, Etten- Leur. Import-export van, groothandel in, distribu tie van binnen/buitenlandse kazen, vleeswaren, vruchten, delicatessen, bakkerijprodukten, enz. 43800 Gebr. Willemen B.V., Joshof 28, Breda. Groothandel, im- en export van kunstartikelen alsmede het beheren van vermogensbestandde len. 43801 Sporthal Tuinwijk, Florastraat 90, Bergen op Zoom. Exploiteren horecagedeelte. 43802 Mikro Service, Balfortstraat 19-19a, Bre da. Uitgeverij, handel in relatiegeschenken enz. 43803 International Trading Services, Buitenerf 131, Breda. Import en export van en agenturen en commissie, alsmede groot- en tussenhandel in verschillende goederengroepen; catering-servi ce. 43804 Administratiekantoor J.P.G. Nabbe, Beet- hovenlaan 9, Oosterhout. Het bijhouden van boekhoudingen voor derden, het doen van belas tingaangiften enz. 43805 M. Damen, Hazepad 9, Breda. Autoslope rij. 43806 Handelsonderneming Clarisse, Rode Schouw 59, Halsteren. Groothandel in textielwa- .ren. 43807 Acorn Hoogerheide B.V. i.o., Buitendreef 6, Hoogerheide. Handel in de meest uitgebreide zin des woords - agrarische produkten - roeren de en onroerende goederen. 43808 Nogepha B.V., Nieuwe Donk 9, Etten- Leur. Fabricage van en groothandel in farmaceu tische produkten enz. 43809 Van Wijnen Projekt- en Adviesgroep Ge zondheidszorg Wijpagg, Seeligsingel 2, Breda. Het verstrekken van adviezen en het verrichten van ontwerpwerkzaamheden enz. 43810 A.M.J. van Kasteren, Raaimoeren 8, Bre da. Klein-transportbedrijf en groot- en tussen handel in diverse goederengroepen. 43811 Adviesbureau H.J. Damen, Wilderen 219, Breda. Het geven van adviezen op het gebied van tekenen en een tekenbureau. 43812 Electrotechnisch Installatie-S Adviesbu reau Dekkers, Hazeldonksestraat 4, Rijsbergen. Uitvoeren van installatie- en reparatiewerkzaam heden, alsmede het verlenen van adviezen op elektrotechnisch gebied. 43813 Manege Hoefjeseind, Hoeveneind ne us, Teteringen. Manegebedrijf. 43814 Handelsonderneming C.P. Bakker B.V. i.o., Dorpsweg 112, De Heen. De groothandel, de import en export daaronder begrepen, in de ruimste zin, in fietsen, toebehoren en onderdelen daarvan enz. 43815 B.V. Broedmachinehandel „De Eco noom", Penningweg 52, Etten-Leur. Bevordering van de agrarische ontwikkeling en verbetering van voedselsituaties in binnen- en buitenland enz. 43816 Millcom, Oude Bredaseweg 15, Bavel. Computerservice en adviesburo. 43817 Slagerij Albert Bentem, Edisonstraat 23, Breda. Slagersbedrijf. 43818 Foto Henk van Gurp, St. Jansstraat 59, Hoeven. Fotohandel en fotografisch bedrijf. 43819 Houtepen Watersport, Oudlandsedijk 2a, Oudenbosch. Jachtwerf met winterberging, repa ratie van motoren en schepen, met beperkte kleinhandel in onderdelen. 43820 Passage Bar, Lange Brugstraat 12, Breda. Cafébedrijf. 43821 Oleokrim, Malmedystraat 18, Breda. De import van en groothandel in reprodukties van beroemde schilderijen. 43822 „Benedac", Delpratsingel 1, Breda. Aan nemingsmaatschappij van waterbouwkundige werken en utiliteitsbouw, grond- en baggerwer- ken, alsmede wegenbouw. Prachtige wollen sportkolberts in o.a. pied-de-poule ruit. In beige en groen. Voor een zeer aantrekkelijke prijs. Slechts Terlenka broek met riem. In zwart, bruin en blauw. Slechts In 1978 waren er in ons land 200.000 mensen zonder werk. Het kabinet van Agt-Wiegel dacht dat alles wel weer in orde zou komen als de overheidsuitgaven zouden worden verlaagd. Er zijn miljarden in het bedrijfsleven gepompt De resultaten kennen we: Volgend jaar telt Nederland meer dan 700.000 werklozen. De oplossin gen zijn natuurlijk niet eenvoudig, maar hoe het niet moet hebben ook meneer Reagan en mevrouw Thatcher ons laten zien. In de Verenig de Staten en in Engeland zijn de overheidsuitgaven zo verlaagd, dat men steeds dieper in het economische moeras wegzakt natuurlijk moet de regering de komende jaren kalmpjes aan doen, dat is duidelijk. Maar bezuinigen en matigen zonder meer leidt ertoe, dat er minder wordt geconsumeerd. En dat leidt volgens vooraanstaande economen tot een nog grotere crisis. Er is niet genoeg werk voor iedereen, dus moet er gedeeld worden, ledereen een halve baan geven kan niet Wat kan wel? Wie straks in dienst komt bij de overheid mag wekelijksmiet meer dan 36 uur werken. Zo ontstaat er ruimte voor anderen. Voor de jeugd bijvoor beeld. De vakorgani saties hebben uitge rekend, dat het ruilen van de prijs compensatie voor arbeidstijdverkor ting in 4 jaar tjjd zo'n 100.000 arbeids plaatsen oplevert Het plan komt erop neer, dat een groter aantal mensen méér werk kan verrichten. Zo kan b.v. de politie in de grote steden zich gaan wijden aan taken waar ze nu niet aan toekomt Verpleegkundigen en bejaarden verzorgers en -verzorgsters kunnen meer aandacht besteden aan hun patiënten. De plannen van de reinigingsdiensten om de service te beperken, kunnen de vuilnisbak in. En het Concertgebouworkest kan de symfonieën van Mahler weer uitvoeren in de juiste bezetting. Dit alles heeft een gunstige invloed op onze economie. We helpen de mensen meteen uitkering aan een volwaardig loon. Bovendien scheelt ons dat in de premies die we moeten betalen voor werkloosheids- en andere sociale voorzieningen. En uiteindeljjk komt dat ieders koopkracht ten goede. Het moet nu maar eens afgelopen zijn met het dubbel pakken, het extra inleveren. De mensen bjj de overheid zijn geen 2e rangs werk nemers; ze eisen dezelfde behandeling als anderen. Bovendien willen ze onder handelen op basis van gelijkwaardig heid. Het plan van de vakorganisaties om 100.000 mensen aan het werk be helpen moet inzet zijn van die onder handelingen. Als de nieuwe regering bljjft volharden in het schandalige bevrie zingsplan van Minister Van der Stee, komt er grote bonje. Dan komen er akties bij bedrijven en instellingen, waardoor Nederland „plat" gaaL Maar zover hoeft het niet te komen. Want een nieuwe regering - met lef- houdt rekening met het uitgeslapen plan van AbvaKabo, VMTB, Kunsten bond FNV en de Ned. Politiebond. AbvaKabo, Ned. Politiebond, Kunstenbond FNV en VMTB

de Stem | 1982 | | pagina 10