Honkballers kansloos DfÉ COVA VERRAST FAVORIETEN Zege McEnroe I Meet dan vi jftisduizend Nederlanders, Omdat kwaliteit nu meer dan ooit belangrijk is... Meubelfabriek Oisteiwijk m Dongen uit naar Post NAC-selectie wint van West Rifa DS'70-Ruud Niihof-Lflsi 17. Winst Oosterbosch Dmatisch ke verlichting 1982-1983 te huur. subsidie nten in nt DINSDAG 7 SEPTEMBER 1982 'abanf Zege Blanchard door Wil Kester Gewonden motorcross Ruud Nilhof Strik naar VYY lbonaangevend in eiken. f A68 latsbedrijf der PTT kan vanuit lebeld met de vol deneilanden, Bermuda, ineilanden, lubliek, Jamaica, itts-Nevis, en Tobago voor alle quelon tiers. arten) ners. n gaat als volgt: er 09 kiezen; lijk gevolgd door en geen netnummer: abonneenummer immingen ca. f 9,30 f 0,14per0,9s). nationaal telefoon- je "Internationaal unt aanvragen bij 004. tt telecommunicatie iur: aan (29 weken), uur: aan (29 weken) ag. speciale prijs, eptember. n bespreken 22944, k 01623-14265. getreden de subsidie- d en aankoop loord-Brabant". nnen eigenaren of zakelijk p de rijksmonumentenlijst grijke, onroerende, grotere anmerking komen voor anderhoudskosten. Dnderhoudskosten van de uitgegeven onder- f 2.000,- per object per oor naar het oordeel van je Staten in aanmerking an de uitgegeven onder- f 1.000,- per object per ijgen van deze subsidie zijn deel van ons college, van nis te zijn lent niet in aanmerking te isidie op grond van de oudssubsidie Monumenten ent naar het oordeel van n het onderhoud dient voor dit behoud tent aangesloten te zijn bi| acht Noord-Brabant. bijdrage in de onderhouds- en bi) Gedeputeerde Staten s-Hertogenbosch) te aer 1982 onder over- ■ventuele andere relevante audskosten een bedrag kan een subsidieverzoek twee maanden na afloop anderhoud is gedaan. tueel verkrijgen bij de Ie provinciale griffie Peter Winnen naar pioen Post IJSSELSTEYN - friet is vrijwel zeker dat Peter Winnen het volgend jaar voor Raleigh rijdt. Afge lopen weekeinde is er een principe-overeenkomst bereikt tussen do partijen.. Daarmee wordt de Ne derlandse Tour-ploeg van Peter Post voor de toe komst aanzienlijk versterkt en wordt de concentra tie van Nederlands talent in een soort nationale ploeg vervolmaakt. Het is altijd de bedoeling van Post geweest tot een concentratie van Nederlands wielertalent in een ploeg te komen. Een paar maanden geleden ontmoetten Post en Winnen elkaar toevallig en uit d.'at gesprek, dat over al lerhande zaken in de toe komst ging, kon men aflei den dat beide heren eikaars gevoelens aftastten en ideeën toetsten. Het kwam toen niet tot een concrete af spraak omdat Peter Winnen zich op dat moment nog mo reel verbonden voelde aan zijn ploegleider Walter Go- defroot en Peter Post op zijn beurt met budgetaire pro blemen kampte, omdat zijn sponsor het budget lager het gesteld. GENT - Walter Godefroot, ploegleider van de tot ver dwijnen gedoemde Capri- Sonne-ploeg heeft in een gesprek met journalisten van het weekblad Vrij Ne derland, nogal fors uitge haald naar Peter Post. „Post heeft ertoe bijgedra gen dat onze ploeg ophoudt te bestaan", aldus Godef root. Gisteravond gaf Godef root een toelichting op de ze ui tspraak. „In de Am- stel 'Gold Race zei Post te gen mij: „Als jullie ons vandaag helpen, kunnen we,, mischien wat voor jul lie doen in Rundum den Renninger Turm, de Duit- Se klassieker. Tijdens die wedstrijd In Frankfurt, toen onze sponsor dr. Wild notabene naast mij in de auto zat, keek Peter Post de andere kant uit, toen hij mij passeerde," vertelt Go defroot, „en zijn renner Ludo Peeters won uitein delijk de wedstrijd. Pee ters was ontsnapt met Jo- stein Wilmann van onze ploeg". t Alex Blanchard heeft in De Doelen in Rotterdam de Be- nelux-bokstitel in het half- zwaargewicht veroverd. De Amsterdammer versloeg ti telverdediger Hendrik Seys uit Belgie door een technisch knock-out in de tweede ron de. (ADVERTENTIES) voor groot en klein, naar ieders maat. Maar de gedachte dat Pe ter Winnen voor Raleigh zou gaan rijden bleef niettemin levend. Peter Winnen: „Ik kreeg dikwijls brieven van supporters die mij vroegen; waarom rijd je eigenlijk niet voor Raleigh? De mensen vonden het kennelijk plezie riger als ik voor een Neder landse ploeg uitkwam, dat apelleert waarschijnlijk meer aan hun gevoelens van nationale trots. Eerlijk ge zegd ben ik daar in de loop van de tijd ook over gaan nadenken, hoewel ik het bij Capri Sonne uitstekend naar mijn zin had. Maar toen de Duitse sponsor de vorige week besloot aan het eind van het seizoen te stoppen, voelde ik me vrij en dacht ik meteen aan de ploeg van Pe ter Post. Ik heb met Jan Raas gesproken en ik heb ook andere meningen ge toetst. Ik zie het wel zitten bij Raleigh". Gisteravond deelde de ploegleider van Peter Win nen, Walter Godefroot, mee: „Ik heb vanochtend van Staf Janssens, de directeur van IJsboerke, de bevestiging gekregen dat hij mijn ploeg in zijn geheel wil overne men. Ik kan dus Peter Win nen en Theo de Rooy met wie ik toevallig morgen (vandaag, red.) een afspraak heb, omdat zij hun fietsen bij mij moeten komen afhalen, een nieuw aanbod doen". Hoe hard is die belofte van IJsboerke? Godefroot: „Er is een zekerheid van ongeveer 80 procent dat IJsboerke met ons opnieuw in de wieler sport stapt. Maar dan moet de Belgische Wielerbond de bevestiging geven, dat een maal gesloten contracten tussen Staf Janssens en ren ners, geldig blijven voor de duur van het contract en niet tussentijds kunnen wor den opgezegd". Staf Janssens (IJsboerke) verdween in 1980 namelijk uit de wielersport toen bleek dat het contract met de Westduitser Didi Thurau door de laatste eenzijdig verbroken kon worden, zon der dat de internationale wielerbond (UCI) strafmaat regelen tegen Thurau nam. Rekent Godefroot er dan op dat Peter Winnen bij hem blijft? Godefroot: „Eerlijk gezegd, geloof ik daar niet in. Ik denk dat Winnen mor gen (vandaag, red.) mij zal mededelen dat hij een over eenkomst met Raleigh heeft aangegaan. Per slot van za ken heeft Peter Post in Goodwood drie dagen de tijd gehad om met Winnen in al le rust de zaken te bespre ken". Peter Winnen, die gister avond laat nog een wedstrijd reed en Peter Post die ergens in Brussel verbleef, waren niet voor commentaar be reikbaar. Vast staat, volgens betrouwbare bronnen, dat zij in het weekeind volledige overeenstemming hebben bereikt over de overgang van Winnen naar Raleigh. Voor de Nederlandse wieler sport is dat een uitstekende zaak. Want daardoor kan Post .straks in de Tour de France de twee klimmers Peter Winnen en Johan van der Velde inzetten tegen Hi- nault, hetgeen het span ningselement in de Tour ze ker ten goede zal komen. Peter Winnen: aanwinst voor de ploeg Post. Foto Ben Steffen SEOEL (ANP) - Het Neder lands honkbalteam is in zijn tweede wedstrijd tijdens het wereldkampioenschap in Zuid-Korea kansloos versla gen door het gastland. Na zeven innings stond er een score van 11-0 op het bord. Cijfers die aan duidelijkheid niets te wensen overlieten. Niet de nederlaag op zich, maar wel de cijfers waar mee het gebeurde betekende een flinke ontgoocheling na de knappe en met veel res pect begroette overwinning op Panama (6-5) een dag eerder. Winnen van Zuid- Korea was vooraf al een uto pie. Vooral omdat de Aziaten de openingswedstrijd van het toernooi tegen Italië hadden verloren en derhalve moesten winnen om hun fa- vorietenrol te kunnen waar maken. Necjerian(j wee| nu wat het is om een klasse- ploeg als Zuid-Korea te ont moeten, wanneer de motiva tie optimaal is. Eigenlijk heeft de Oranje-ploeg alleen in de eerste slagbeurt een scoringskans gehad, toen er drie honken werden bezet. Paul Smit kreeg de bal ech ter niet goed weg en het drietal Hickinson, Joost en Tromp bleef op de kussens achter. In het verdere ver loop van de wedstrijd kwa men alleen Sieval en Jenken DRUPPERS IN HALVE FINALES ATHENE - Drie halve finale-plaatsen was de oogst voor Nederland op de eerste dag van de Europese Atletiekkampioenschappen. Meer viel er voor de vaderlandse afvaardiging gisteren trouwens ook niet te verdienen. Drie halve finale-plaat sen, waarvan twee kantje- boord werden binnenge haald. Rob Druppers, Arno Körmeling en Elly van Hulst gaan vandaag gewoon ver der op de 800 meter. De Utrechter was de enige die fluitend door zijn serie kwam. Druppers besteedde tijdens zijn race eigenlijk meer aandacht aan de ge beurtenis om zich heen dan dat hij zich op zijn eigen lo- BRED A-Een NAC-selectie heeft gisteravond met 6-1 gewonnen van West Rifa, de ploeg die door Roosendaler Theo Laseroms wordt ge traind. Voor NAC scoorden: Hans van den Dungen(2x), Ton Cornelissen, Rob Soffers Gordeyns en Johan van de Laar. De tegentreffer kwam van de voet van Fahd. APELDOORN -Tijdens de voorlaatste motorcross voor het Nederlands kampioen schap in de 125 cc klasse zon dag in Apeldoorn, zijn drie coureurs ernstig gewond ge raakt. Het zijn John Smits (Lie- rop c.a. D'Hane (Vijfhui zen) en Peter Verstegen (Vinkei). De eerste twee werden overgebracht naar de intensive care afdeling van het plaatselijk zieken huis. Verstegen heeft een ge broken arm. stemden vorigjaar op RUUD NIJHOF. Net te weinig voor DS'70 om in de Tweede Kamer te blijven. V We kunnen al deze kiezers geruststellen: de recente OPINIEPEILINGEN 9 en het grote enthousiasme dat wij momenteel ontmoeten kunnen maar 9 een ding betekenen: op 8 september aanstaande zullen meer dan vol- 9 doende Nederlanders op DS'70 stemmen, om RUUD NIJHOF terug te 9 krijgen in de Kamer. 9 Samen kunnen wij het geluid van het gezonde verstand weer terugstemmen in de Tweede Kamer! Bel: 020-850172-850193/070-931541/05945-14803. pen concentreerde. Zo merk te hij op dat zijn prestaties inmiddels ook in Oost- Duitsland zijn doorgedron gen. „Die Duitsers hebben angst voor me. Prima." Ook had hij gezien dat Sebastian Coe oplettend zijn serie had gevolgd. „Meneer Coe zal me nog wel leren kennen van daag of morgen." In de laat ste ronde liet Druppers zich (bewust) verslaan door Olaf Beyer, na de hele race op kop te hebben gelopen. „Dat kwam zo uit. Ik zag Beyer voluit gaan in de laatste me ters en daarom dacht ik ach iaat ik me maar inhouden. Het was niet nodig om aan te zetten, omdat ik toch bij de eerste drie van de serie goed voor een halve finale-plaats zou komen. Ook Arno Körmeling schuwde de aanval niet. De Almeloër, gestart in de laat ste serie en derhalve wetend wat er van hem werd ver langd om de halve finale te bereiken, nam al snel de lei ding. „Niemand wilde er wat doen, daarom ben ik maar op kop gaan lopen. Per slot van rekening moest er een goede tijd uitrollen." De in spanningen van Körmeling werden beloond, al werd hij in de slotfase wel door vier lopers gepasseerd. Maar dank zij zijn kopwerk was de tijd net goed genoeg om als zestiende loper in de hal ve finale te komen. „En dan kreeg ik ook nog een flinke gooi van Trabado. Van die Spanjaard heb ik trouwens ook al last gehad tijdens het EK-indoor." Aanvankelijk overwoog begeleider Haico Scharn een officieel protest in te dienen tegen het optre den van Trabado. Maar toen de halve finale-plaats van Körmeling een feit was, werd het ongenoegen inge slikt. Ook Elly van Hulst had de achterdeur van beste verlie zende tijd nodig om verder te komen. Zij finishte net als Körmeling als vijfde na net als hij een moedige race ge lopen te hebben, op de laat ste 100 mêt^r verkrampte de Leeuwaardense echter. Haar tijd bleek echter juist vol doende. Het zit er echter wel in dat Elly van Hulst en ook Arno Körmeling vandaag hun laatste 800 meter van het EK lopen. Van Rob Druppers daarentegen mag echter nog wel het een en ander verwacht worden. Rob Druppers gaat als tweedè qver de finish in de serie van de achthonderd meter tijdens de ek-atletiek in Athene. ATHENE - Ook in Athene werd weer eens duidelijk dat wanneer twee honden met elkaar om een been vechten de derde er meestal vrolijk mee heen gaat. In de 10 kilo meter-finale hadden in de slotfase de torenhoge favo rieten Schildhauer en Vainio zoveel oog voor elkaar dat zij zich in de allerlaatste me ters nog lieten verrassen door de Italiaan Alberto Co- va. Het trio koplopers had dankbaar gebruik gemaakt van het tempo-werk van de Portugees Carlos Lopes. Volgens de seizoensranglijst, waarop hij achter zijn land genoot Mamede, die in Athe ne ontbrak, tweede staat had Lopes hoge ogen moeten gooien. Dat deed hij aanvan kelijk ook, maar in de laatste kilometer moest de Portu gees de tol voor zijn inspan ningen betalen. De Oostduit ser Schildhauer, de Fin Vai nio en de Italiaan Cova gin gen daarop aan de haal. In twaalf EK-finales was tot dusver het goud naar Fin land gegaan. En het verleden heeft geleerd dat de Finnen om de vier jaar voor een stunt kunnen zorgen. Denk maar aan Lasse Viren. Maar Vainio kon toch zijn triomf van Praag 1978 niet herha len. Dit maal werd het brons. Had hij maar niet zo op Schildhauer, die met zilver uit de 10 kilometer-finale stapte, moeten letten. Bij het kogelstoten dames was er wel Oostduits goud. Ilona Slupianek liet de ijze ren bal het verste (21.59 me ter) neerkomen. Dat was meer dan een halve meter verder dan Fibingerova, die al in haar eerste stoot 20.94 meter bereikte. Verder kwam de Tsjechische kolos die maar zelden in wedstrij den is te zien, niet. Het brons was voor de Russin Nunu Abashidze met 20.82 meter. Zij gebruikte daarvoor slechts drie geldige pogin gen. uitslag 10 kilometer 1 Alberto Cova (ITA) 27.41,03., 2. Werner Schild hauer (ODL) 27.41,21., 3. Mat- ti Vaino (FIN) 27.42,51., 4. Carlos Lopes (POR) 27.47,95., 5. Julian Goater (GBR) 28,10,98., 6. Salvatore Antibo (ITA) 28.21,07., 7. Steve Jones (GBR) 28,22,94., 8. Charles Spedding (GBR) 28.25,91., 9. Thierry Watrice (FRA) 28.39,44., 10. Alex Hagel- steens (BEL) 28.40,90., 11. Hans Degerfeldt (ZWE) 28.42,83., 12. Mats Erixon (ZWE) nog een keertje op het twee de honk, maar de no-run ze ge van de Zuidkoreaanse werpers kwam geen moment in gevaar. NEW YORK- John McEnroe heeft zich opvallend gemak kelijk geplaatst voor de kwartfinales van de open Amerikaanse tenniskam pioenschappen. Op Flushing Meadow ontdeed de titelver dediger zich spelenderwijs van de Ier Matt Doyle, die op cement aardig uit de voeten kan maar tegen Mcenroe vëel tekort schoot om het duel het eenzijdige karakter te ontnemen (6-3,6-4,6-4). De grillige McEnroe schijnt naarmate het toer nooi vordert, beter en beter in vorm te geraken. Na zijn moeizame opening tegen Tom Gullikson heeft hij geen set meer afgestaan en wint zijn service-volley spel aan precisie. De Amerikaan, die nog steeds nummer een op de wereldranglijst staat, heeft een zege op Flushing Meadow dringend nodig om zijn dit seizoen geschonden blazoen wat op te poetsen. Met McEnroe schaarde ook Kim Warwick zich bij de laatste acht. De 30-jarige Australiër, 55e op de wereld ranglijst, voelt zich op de ce menten baan prima op zijn gemak. In New York ontpopt hij zich als de reuzendoder van het toernooi. In de ope ningsronde stuurde hij de als zevende geplaatste Ar gentijn Jose Luis Clerc naar huis, in de achtste finales was de Fransman Yannick Noah (9e geplaatst) hetzelfde lot beschoren. In een formi dabele partij beschikte War wick over de langste adem: 5-7,6-3,7-5,6-4. Voor de vier de achtereenvolgende maal was noah er niet in geslaagd de kwartfinale te bereiken. Bij de dames vormde de eliminatie van Wendy Turn- bull de verrassing. De hoog- genoteerde Australische routinier (6) verloor in de achtste finales van de totaal onbekende Amerikaanse Gretschen Rush, die nog op geen enkele ranglijst voor komt. Titelverdedigster Tra cy Austin, Pam Shriver en Hana Mandlikova lieten zich niet verrassen. Met gedegen spel schoof het trio moeite loos een ronde op. Opmerke lijk was de zege van jeudige Bonnie Gadusek op leef- tijdsgenote Elise Burgin. Gadusek gaf geen game prijs en voegde zich bij de vedet ten met twee maal 6-0. VENLO (ANP) - Pleun Strik (36) heeft maandag in Venlo een contract voor de duur van dit seizoen bij FC WV getekend. De Venlose eerste divisieclub had in defensief opzicht dringend verster king nodig omdat Mario Verlijsdonk door een blessu re enkele maanden uit de roulatie is. Strik speelde eer der voor PSV en NEC, waar hij aan het einde van het vo rige seizoen afscheid nam. UDEN -Bert Oosterbosch heeft maandag een profcri terium in Uden gewonnen. Oosterbosch zegevierde in de sprint van de honderd kilo meter lange koers over vier tegenstanders, met wie hij acht ronden voor het einde uit het peloton was ontsnapt. Peter Winnen eindigde als tweede, Cees Priem werd derde, Jan Raas vierde en Theo Smit vijfde. Met een achterstand van vijftien se conden finishte Adrie van der Poel als zesde, Wies van Dongen eindigde op de acht ste plaats. (ADVERTENTIE) Roosendaal: l)r. Brabersstrant 24 Oistenvijk: I leusdenscbaan 65 I juist: Industrieweg 5 M-OO-IS.(){) uur

de Stem | 1982 | | pagina 7