snoei Topjaar voor Nederlandse gar nalen vis ser s „Zonder ethiek is wetenschap levensgevaarlijk" I )etre|yd Niet meer dan een zakcentje U KUNT NU STAATSLOTEN KOPEN. MÉÉR KANS IN DE STAATSIOTERU. CDA'ers Gehandicapten ongerust over snoeiplan Gardeniers 99 99 gehandicapten-organisaties: tegen de kruisraketten PAGINA 3 ■BINNENLAND x-KVP-ers: Zeeland Actiegroep Ibesmeurt huis [ineke Lambers [Buitenlanders vragen premie Rectificatie ARNHEM/DEN HAAG - Enkele honderden gehandicapten zijn van plan om op 16 septem ber in Utrecht te demonstreren tegen de plan nen van minister Gardeniers van Volksge zondheid om de eigen bijdrage voor bijzondere ziektekosten (AWBZ) te verhogen. Stem op 8 september lijst I STEM TEGEN ALLE KERNWAPENS Evangelist terug Ritmeester Veiliger taxi 's Bisschop Ernst: Het grote kreunen is pas begonnen V5 Getuige legt opzienbarende verklaringd in proces Koos H. Brandbrief Wat u kunt winnen? Het half miljoen (schoon!). Het kwart miljoen. Twintig maal een ton. Liefst 700.000 andere geld prijzen. Per lot speelt u drie keer mee. Gemiddeld 4 van de 10 loten zijn raak. Niet minder dan 70% van de inleg gaat op aan prijzen. Dat zijn de ingrediënten van de Staatsloterij. Elf maal per jaar. Een Kapitale Kans. Speel mee! Verkoopadressen in de Gouden Gids. Per giro spelen kan ook. Bel voor informatie: 070 - 46 96 47. T5 PAGINA 2 1 piNSPAG 7 SEPTEMBER 1982 T22 toevallige aanleiding en een dieper liggende oor zaak, die uitliepen in „De strijd om Brabant". De oorzaak is met de ontzui ling voor het belangrijk ste deel verklaard (het dissidenten-gedrag en andere zaken spelen na tuurlijk ook een rol) en de aanleiding was „toe vallig" de vervanging van WD-leider Wiegel door (de toevallig Bra bantse) Ed Nijpels. Wie gel zou in een verkie zingscampagne nauwe lijks extra aandacht heb ben besteed aan de ka tholieke kiezer Dat het toch een ver- kiezings-issue werd, kwam door het feit dat de nieuwe WD-leider Nij pels aan de kiezers voor gesteld werd, waarbij steeds weer kritische vragen werden gesteld over zijn vroegere uitla tingen, dat het CDA on betrouwbaar zou zijn en zovoorts. In de verdedi ging voerde Nijpels aan dat het allemaal zo kwaad niet bedoeld was en dat hij zelf toch ook katholiek is. Verwachten CDA en VVD morgen nu een Strijd om de Katholieke Brabander? De Westbra bantse Kamerleden Dick Dees (WD) en Ben Hen- nekam (CDA) denken dat het nogal mee zal vallen en zijn beide van mening dat het feit dat Nijpels Westbrabander is nau welijks een rol zal gaan spelen. Dees gelooft niet dat er sprake is van een regio nale strijd. Wel vreest hij dat veel „nieuwe" VVD- ers, die zien dat er een nek-aan-nek-race komt tussen PvdA en CDA, alsnog op het CDA stem men. „Ze willen wel een CDA-WD-coalitie, maar stemmen dan van wege de nek-aan-nerk- race toch op het CDA en geven die partij daarmee een blanco cheque. Waartoe dat kan leiden bleek in 1977, toen veel Brabantse kiezers op het laatste moment toch van VVD naar CDA terug gingen en later moesten constateren dat er met hun stem een coalitie met de PvdA werd aange gaan." Hennekam is het met Van Agt eens dat de overgelopen KVP-ers niet in de VVD, maar in het CDA thuishoren. Hij wijst erop dat het libera lisme vaak haaks op het gedachtegoed van de ka tholieke leer staat, die veiliger in handen van het CDA is. Hij is geirri- teerd over het feit dat Nijpels er maar op blijft wijzen dat hij katholiek is en noemt dat een „on waarachtige propagan dastunt". In tegenstelling tot Dees vindt hij overi gens dat een stem op het CDA de beste garantie is voor een WD-CDA-coa- litie, eventueel met D'66. Het antwoord wordt morgen gegeven. wat de trend van hun par tij in de provincie is. Voor het onderste deel van Zeeland geldt een an der verhaal. De opkomst in Zeeland is meestal hoger dan landelijk, maar in Hulst, Sas van Gent en Terneuzen is het opkomst percentage bijna altijd zo'n vier procent beneden dat landelijk cijfer. Ook hier volgend de kiezers van de drie grote partijen de landelijke lijn en blij ven de resultaten die het CDA in Zeeland boekt, steeds twee procent min der dan het landelijke cij fer, terwijl men voor de PvdA bij dat landelijke re sultaat steeds een procent kan optellen om het Zeeuwse gemiddelde te krijgen, voor de WD kan hetzelfde optelsommetje worden gemaakt met een half procent. Wat het CDA betreft komt de extra steun in het onderste deel van Zeeland uit Aardenburg, Borsele, Kapelle, Axel en Hulst, terwijl de PvdA het moet hebben Oostburg, Sas van Gent en Terneuzen en de WD van Oostburg, Aar denburg en Sluis. Wat Zeeland betreft staat Goes, met wat kleine verschillen het best model voor de me ning-van de Zeeuwse kie zers. ctie tegen iektekosten [opende (ANP>- De actie groep Dumping '83 heeft in Ide nacht van zondag op de de voorgevel van de woning van staatsse cretaris Lambers Hacque- bard van Volksgezondheid en Milieuhygiëne in Opende (Groningen) met verf be smeurd. De kladderaars zijn spoor loos, aldus de politie. In het weekend liet dezelfde actie groep ook al van zich horen. Dumping '83 zei toen verant woordelijk te zijn voor het in brand steken van vijf vrachtwagens van het transportbedrijf Boudestijn in Beverwijk, omdat dat be drijf het transport van het radioactief afval van Petten naar Den Helder heeft ver- Geen oprotpremie Van ome parlementaire redactie DEN HAAG - Nog deze maand staatssecretaris Van iLeyenhorst (Binnenlandse Za- Iken) met minister De Graaf I {Sociale Zaken) praten over I uitkeringen aan buitenlandse Iwerknemers die naar huis te- |rugkeren. De organisatie van minder- aeden heeft de staatssecretaris :aagd of zij recht hebben op premies. Van Leyenhorst heeft be- I loofd een onderzoek in te stel- len. Binnenlandse Zaken ont telt ten stelligste dat de uit- tering een soort 'oprotpremie' lis De buitenlanders hebben I zelf om de eventuele uitkering lSevraagd, aldus een woord- I voerder. In de voorbeschouwing over de komende Ka merverkiezingen, ge plaatst op de achter- srondpagina van De Stem van zaterdag jongstleden, zijn enkele tegels weggevallen. De bewuste passage, han delend over een even tuele verkiezingsover winning van Den Uyl, bad moeten luiden: .Aangezien er wel geen linkse meerderheid uit de bus zal komen, bete kent stemmen op de PvdA dus kiezen voor een sterke oppositie." Van een onzer verslaggevers Die dag brengt de bewindsvrouw een bezoek aan een landelijke bijeenkomst van de ANIB, de Algeme ne Bond voor Arbeidsongeschikten en Gehandicapten. De demonstranten, onder wie enige tientallen bewo ners van Het Dorp in Arn hem, zijn bang dat door de dreigende maatregel vele tienduizenden gehandicap ten die in inrichtingen ver blijven „naar het absolute bestaansminimum worden teruggeworpen. In het hele land wordt de druk op minister Gardeniers om van de plannen af te zien steeds groter. Zowel de ANIB als de Gehandicapten raad ontvangen dagelijks bezorgde reacties van ge handicapten. Beide organisaties hebben in de afgelopen dagen de fracties in de Tweede Kamer gevraagd om de minister „tot de orde te roepen." Het inkomensoffer dat van de gehandicapten wordt ge vraagd staat, menen zij, haaks op de pogingen om tot integratie van deze groep in de samenleving te komen. Het kabinet heeft gisteren overigens nog niet gespro ken over de plannen van mi nister Gardeniers (Volksge zondheid) om de eigen bij drage voor de AWBZ te ver hogen. Inmiddels is wel duidelijk geworden dat het plan van de minister niet alleen de eigen bijdrage verhoogt, maar dat ook de groep ver pleegden en verzorgden in AWBZ-inrichtingen, die zelf voor een deel van de kosten moeten opdraaien, groter wordt. Nu betaalt 75 procent van de honderdduizend ABBZ-verzekerden zelf mee, dat zou oplopen tot zo'n negentig procent. Daarmee zou dan jaarlijks honderd zestig miljoen gulden extra binnenkomen. In het bericht over de AWBZ-verzekerlng in de krant van gisteren stonden abusievelijk de eigen bijdra gen per 1 januari vermeld, die maxima zijn echter per 1 juli al weer verhoogd, zodat de maximale eigen bijdrage voor ongehuwden ƒ770,97 is geworden en voor gehuwden 928,21 per maand. Met de maatregelen die de minister op stapel heeft staan is er dus per 1 januari weer een wijziging in die bedragen te verwachten. Zie ook elders op deze pagina (ADVERTENTIES) maar dan: in BRABANT J.N. Scholten in ZEELAND H. de Boer de CDA eri VVD samen een meerderheid krijgen, willen ze nieuwe kernwapens plaatsen. Of de PvdA nu de grootste Wij wordt of niet. Het verzet van de bevolking moet die «ernwapens tegenhouden. 0rrimigen denken door op de PvdA te stemmen meer in- r'oed te hebben. Maar die invloed wordt niet gebruikt Ï00r de dingen die wilt: kernwapens Nederland uit. een 6-urige werkdag om al het werk eerlijk te verdelen, de kerncentrales onmiddellijk dicht. I 8 dat niet al in het stemhokje inleveren. Van Agt moet worden. Niet door met hem samen te regeren. Maar „°0r hardnekkig verzet. Door socialistisch elan. por psp te stemmen. Postbus 700, 1000 AS A'dam. PAUL de Kloe (23) wordt op Schiphol ver welkomd door zijn dol gelukkige moeder. Paul werd onlangs in Marok ko tot twee jaar gevan genisstraf veroordeeld, omdat hij bijbelteksten had verspreid, wat daar zonder vergunning ver boden is. Hij werd in hoeger beroep op vrije voeten gesteld. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Nu al is 1982 een topjaar voor de Neder landse garnalenvissers. Vooral in Zeeland, waar de garnaal het eerst op de kust verschijnt, zijn de vang sten buitengewoon goed. Duizend kilo vangst per schip per dag is geen uitzon dering. De grote aanvoer heeft er vorige week zelfs voor gezorgd dat er vis door gedraaid moest worden. De vissers hebben geen di recte verklaring voor het fe nomeen. Normaal bereikt de garnaalvangst in het zuid westen eind september de top met vangsten van zes tot achthonderd kilo per dag. Vanuit de Zeeuwse havens opereren zo'n dertig garna lenvissers. Ze voeren hun product aan via de vismij nen van Breskens en Co- lij nsplaat. Ondanks de grote aanvoer zijn de prijzen die de vissers krijgen redelijk. De consu ment betaalt momenteel 2 tot 4 gulden voor een kilo garnalen. De prijs wordt di rect beïnvloedt door de da gelijks aanvoer, die weer sterk afhankelijk is van de weersomstandigheden. Zit de wind flink op kust en kan er niet gevist worden, dan is de garnaal al gauw een gul den duurder. De garnalen worden voor al gevangen voor de stran den. In een strook van 4 mijl zitten de vissers als „als ha ren op een hond", zoals een ingewijde het gisteren uidrukte. In visserskringen verkeert men wel in het onzekere over de vraag, hoe de van- oudsher zwakke garnalen- markt zal reageren op grote aanvoer vanuit noord-Ne derland, via havens van Harlingen Den Oever en Lauwersogen. De vangst be gint daar half september omdat de garnaal noord waarts langs onze kust trekt. Nederlandtelt in totaal 130 aktieve garnalenvissers. De laatste jaren ging het in deze branche erg slecht. Vooral de import van goed kope ingevroren Duitse en Deense garnalen bedierf de markt. Ritmeester Sigarenfabrie ken is van plan twee van de vier fabrieken te sluiten. Het gaat hierbij om bedrijven in Veenendaal en Rijkevorsel (België). Hierdoor zullen 260 arbeidsplaatsen, waarvan 160 in België, verloren gaan. Er werken nu nog 715 men sen bij de sigarenfabrikant. Voorzitter Van der Doef van de commissie Taxibeveili ging wil het eindadvies van deze commissie al rond de jaarwisseling klaar hebben. Hij zei dit gisteren bij de in stallatie van de commissie. Van een onzer verslaggevers TILBURG - Wetenschap en techniek zijn zonder ethiek (de vraag van goed en kwaad) levensgevaar lijk. „Wanneer bij de weten- schappelijk-technische ont wikkeling het geweten ach ter blijft, wordt het overle ven van de mens op het spel gezet en voltrekt zich een loutere ontplooiing van macht ten koste van het mens-zijn aldus bisschop Ernst van Breda gisteren in een rede op de Katholieke Hogeschool Tilburg ter ope ning van het nieuwe acade mische jaar. De mens heeft door weten schap en techniek als nooit tevoren macht over de na tuur gekregen. Dat heeft sommige mensen wel tot het denkbeeld gebracht dat de menselijke macht over de natuur in principe grenze loos is. Maar kijk eens naar de kernbewapening: daar hebben wetenschap en tech niek het reële vermogen van een totale zelfvernietiging gebracht. Maar het enorme wetenschappelij k-techni- sche vermogen van onze da gen blijkt niet in staat de honger in de wereld uit te Van onze redactie binnenland TILBURG - De drastische bezuinigingen in het we tenschappelijke onderwijs hebben gisteren de rede voeringen aan universitei ten en hogescholen bij ge legenheid van de opening van het nieuwe academi sche jaar beheerst. Het algehele geweeklaag werd door prof. dr. ir. H. van den Kroonenberg van de TH Twente zeer kern achtig uitgedrukt: „Dit jaar gaat het grote kreu nen pas echt beginnen". Uit de redes bleek wel dat de academische wereld de noodzaak van bezuini gingen wel inziet. Er werd echter gewaarschuwd te gen al te drastische ingre- pen. Gedachten werden aangedragen over wat uni versiteiten en hogescholen te doen staat teneinde de kwaliteit van onderwijs en onderzoek in de gegeven omstandigheden te waar borgen en te verbeteren. Hoewel niet geheel van harte blijkt de academi sche wereld toch steeds meer te aanvaarden dat universiteiten en hoge scholen zich moeten spe cialiseren en elkaar zo moeten aanvullen. bannen en alle volken een menswaardig bestaan te ga randeren. Deze schrille tegenstelling maakt de kern van het ethi sche vraagstuk ten aanzien van de wetenschappelij k- technische cultuur duidelijk: hoe gaan we om met de macht die we over de natuur hebben verworven? Willekeur en verantwoor delijkheid zijn voor bisschop Ernst dan de sleutelbegrip pen. Hij komt dan tot een 'ethiek van hoop' in tegen stelling tot een 'ethiek van doem', die volgens de bis schop eigenlijk het schuldige geweten is. De 'ethiek van hoop' wordt gedragen door de ervaring dat er te midden van alle onheil in de wereld er altijd ook weer mensen zijn in wie hoop levend blijft en die tegen alle dreiging in en ondanks gebleken on macht zich aan arbeid zetten die heilzaam wil zijn. Die hoop is juist een kracht tot verantwoordelijkheid, want die hoop leeft in de verwach ting dat „het verlangen naar geluk, dat de mens juist als mens kenmerkt, vervuld zal worden". Dit ethische perspektief vindt volgens bisschop Ernst in het geloof zijn laatste ver antwoording. Wetenschap en techniek worden gedra gen door de keuze van de mens die zijn eigen toekomst ontwerpt. Het ethische is echter de erkenning dat de mens de naaste is van de an dere mens. Mgr. Ernst komt dan tot de conclusie dat „al leen door het samengaan van wetenschap en techniek met een ethiek van hoop en verantwoordelijkheid de mens toekomst krijgt". Daarom dient de Katholieke Hogeschool aan ethische vorming grote waarde te hechten, aldus mgr. Ernst. Al jaren zit ik rond de ver kiezingen af te wachten of het dan eindelijk onthuld wordt. Of we eindelijk te weten komen wie dat nou is: De Kiezer De Kiezer doet een uit spraak. De politici liggen aan zijn voeten. Maar wie is De Kiezer? Waar woont hij? Waarom komt hij nooit in beeld? Morgenavond gaat hij weer over de tong, let maar op. „De Kiezer wijst het kabi netsbeleid af, hij leeft met een stuk onvrede", hoor ik Den Uyl nu al zeggen. „Ik ben blij dat De Kiezer afstand heeft genomen van de splintergroeperingen en met name van klein links". Ed Nijpels heeft blijkbaar ook in de ziel van De Kiezer mogen kijken. „De werkloosheid, vooral onder de jongeren, heeft De Kiezer moedeloos gemaakt", meldt Van Agt morgen na het tellen van de verloren CDA-zetels. Eén ding is zeker. De Kiezer is in de grond een goed mens. Verstandig ook. Nooit zal een politicus zeggen: De Kiezer heeft poep in zijn ogen. De Kiezer is een zak patat. Nee, geen kwaad woord over De Kiezer. Maar daarmee weet ik nog steeds niet waar De Kiezer woont en wat hij doet voor de kost. Gisteren heb ik het raadsel opgelost. Na jaren zoeken heb ik de Kiezer gevonden. Het was een verrassing. De Kiezer blijkt een vrouw te zijn. „Wie laat u de verkiezingen winnen?" vroeg ik haar, tril lend van ingehouden span ning. Haar antwoord zou een primeur van jewelste zijn. Ze zei: „Ik weet het nog niet". MERIJN DEN HAAG (ANP)- Het ge rechtshof in Den Haag heeft maandag op de eerste zit tingsdag van het proces in hoger beroep tegen de Haag se portier Koos H. tien getui gen gehoord. Koos H. werd begin no vember vorig jaar door de rechtbank in Den Haag we gens moord op drie meisjes veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Op deze eerste dag kwam vooral getuige Freddy de B., een oude kennis van Koos, met een opzienbarende ver klaring. Hij beschuldigde de vroegere vriendin van de portier, Ingrid N., van de moord op het elfjarige meis je Edith Post. Edith werd op 2 oktober 1980 In de duinen bij haar woonplaats Wasse naar gewurgd gevonden. De advocaat van Koos H., mr. G. van Asperen, heeft de president verzocht tegen De B. proces-verbaal op te laten maken wegens meineed. Freddy verblijft overigens reeds in de gevangenis, om dat hij een straf van acht jaar m'oet uitzitten wegens onder andere geweldsdelic ten. iiiiiriiiiiiiiiiriiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiii ARNHEM/DEN HAAG - De plannen van minister Gar deniers van Volksgezond heid om ingrijpend te bezui nigen op de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) hebben onrust ver oorzaakt in talrijke tehuizen voor gehandicapten. „Iedereen heeft de mond vol over integratie van ge handicapten, maar als Gar deniers haar zin krijgt wor den wij straks massaal afge scheept met een fooitje", zegt Teunis Bieshaar, bestuur der-bewoner van Het Dorp in Arnhem. Bieshaar vreest, dat in de toekomst veel gehandicap ten worden overgeleverd aan de 'goedgeefsheid' van vrienden, kennissen en fa milieleden. „Een bezoek aan de schouwburg, deelname aan het verenigingsleven: er is straks geen gehandicapte meer, die het eigen zak kan betalen", klinkt het somber. De bijna 400 bewoners van Het Dorp, die al eerder dit jaar een actiecomité opricht ten, staan niet alleen in hun strijd tegen de dreigende be snoeiingen. Ook overkoepelende in stanties als de Gehandicap tenraad en de Algemene Bond van Arbeidsonge schikten en Gehandicapten (ANIB) hebben in de afgelo pen dagen de fracties in de Tweede Kamer onder druk gezet om de minister tot overleg te dwingen. „Want wij moeten alles uit de krant vernemen, wij zijn er op geen enkele manier bij be trokken", zegt woordvoerder Gerard Cornelissen van de Gehandicaptenraad. „Wij hebben sterk de indruk dat Gardeniers de zaak kost- Bieshaar. „Dan valt alle mo tivatie om te blijven werken weg." i Oppotten MINISTER Gardeniers wat-kost wil doordrukken." Kern van de discussie is het voornemen van me vrouw Gardeniers om de eigen bijdrage voor de bij zondere ziektekosten te ver hogen. Veel van de meer dan 75.000 patiënten in AWBZ- inrichtingen (lichamelijk en geestelijk gehandicapten) moeten daardoor een groot financieel offer brengen, zo wordt gevreesd. Volgens de ANIB komt de klap het hardst aan bij ge handicapten die nooit heb ben gewerkt en een AAW- uitkering van iets meer dan 1000 gulden ontvangen. De eigen bijdrage in de ver- pleegkosten ligt nu gemid deld op 760 gulden. Voor de gehandicapten blijft dan maandelijks een bedrag van ongeveer 280 gulden over, waarvan zij ook nog de ziek tekostenverzekering moeten betalen. In Het Dorp in Arnhem moet twintig procent van de bewoners het stellen met dat minimum: per maand heeft men nauwelijks 175 gulden te besteden. „Een zakcentje, waarvan ook nog eens de kleding en de vakantie moe ten worden betaald", aldus Bierhaar. „Je moet er niet aan denken, dat zelfs dat zakcentje wordt verlaagd." De Gehandicaptenraad is bang, dat door een verhoog de eigen bijdrage ook de tienduizenden gehandicap ten, die nu iets meer te be steden hebben, op dat mini mum worden teruggewor pen. De raad heeft berekend, dat een gahandicapte een netto-inkomen van zeker 72.000 gulden per jaar moet ontvangen om boven dat mi nimum uit te komen, „een belachelijke vorm van nivel lering", meent Cornelissen. Woordvoerder Bieshaar van Het Dorp meent, dat ook de gehandicapten die in WSW-verband werken (bij Het Dorp zijn dat er bijna 100, landelijk gezien gaat het om 6.000 patiënten) in pro blemen komen. „Het is niet uitgesloten, dat die mensen hun hele sa laris moeten inleveren", zegt Bij de organisaties van ge handicapten bestaat wel enig begrip voor de bezuini gingsplannen van mevrouw Gardeniers. Bekend is, dat in een aantal gevallen ABWZ- gerechtigden een flink eigep vermogen opbouwen dat - bij het overlijden van de pa tiënt - dikwijls naar de fa milie gaat. „Dat aan een dergelijke geldoppotterij een einde wordt gemaakt is een goede zaak", meent ANIB-woord- voerder Freek Pera. „Wij willen met de minister dan ook best praten over een verhoging van de eigen bij drage naar draagkracht. Maar de plannen die er nu liggen leiden tot een regel rechte ramp. Naar de feite lijke inkomenspositie van AWBZ-ers is door het mi nisterie nog nooit een be hoorlijk onderzoek inge steld." Of minister Gardeniers politiek de kans krijgt om haar bezuinigingsplannen uit te voeren is de vraag. Algemeen was de ver wachting dat de bewinds vrouw nog deze week haar voorstellen bij het kabinet op tafel zou leggen, maar de Tweede Kamer heeft haar, zoals gisteren in De Stem te lezen was, in een 'brand brief' laten weten, dat men zich niet zonder slag of stoot bij de maatregel wenst neer te leggen. Illllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliuillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (ADVERTENTIE)

de Stem | 1982 | | pagina 3