Spui rekent op promotie nu het flink versterkt is Brouwershaven krijgt veel tegenvallers te incasseren Damesvoetbal zit in de lift Reserves AZVV op hoog niveau SSV'65 wil ook dit seizoen opwaartse lijn vasthouden Eindelijk splitsing hoofdklas B-junioren uo*r*A i mei-e* nnie Kemper Graauw Cadzand Spui Racing White Bevelanders Walcheren Heinkenszand Hansweertse Boys [lUgDAG 7 SEPTEMBER 1982 S110 DE STEM >lace sns Schoenen oot Modeschoenen I zowel bij de twee deklassers van het zon- jagafdelingsvoetbal als bjj de zaterdagvoetbal lers zijn de verwachtin- i hoog gespannen I yoor de komende com- I petitie. Terhole deed het spor- I Hef gezien goed en eindig de op de vierde plaats. Bij Terhole ging trainer Wil- fried Bogaert weg en kwam Eddy Merkx uit l Clinge als zijn opvolger. Graauw hoopt dat er bete re tijden gaan aanbreken óa de degradatie van vorig ■aar, hetgeen wel een ver- I rassing betekende. Schoondijke trok begelei der Gilbert Vancaille uit Knokke aan als opvolger van Arnold Corijn. Zater dagvoetbalvereniging Spui rekent dit jaar op promotie na de aanwinsten. Terhole Terhole hoopt dit sei- I zoen mee te kunnen draai-/ I en in de top van het klas- Isement al beseft men ook dat de selectie van de club te beperkt is om hoge ver- I wachtingen te koesteren. „Die waren er overigens I wel vorig jaar. Tijdens de I celencampagne speelde we prima wedstrijden tegen I sterke tegenstanders. I Daardoor waren de ver- I wachtingen bij ons wat al te hoog gespannen. Trai- I ner Bogaert heeft daar al- I tijd voor gewaakt. Hij was I een uitstekende trainer en heeft er veel uit gehaald. Wij zijn maar een kleine club en dan fungeer je dui- delijk als doorgeefluik wat trainers betreft. Dat is I overigens niet erg, want zo I is het ook in de maat- I schappij", stelt Asselman, bestuurslid van Terhole. Van de nieuwe trainer I Merkx uit Clinge wordt verwacht dat hij met de tweedeklasser toch weer I mee kan spelen in de bo venste helft. De selectie I van Terhole heeft geen I wijzigingen ondergaan. Volgens Asselman gaan I Walcheren, Hansweert - dat ligt overigens wel aan de indeling van de compe titie - en Graauw een be langrijke gooi naar de titel doen. Schoondijke Schoondijke probeerde I het vorig jaar voor het eerst in de tweede klas van het zondagafdelingsvoet- bal. De degradatie was een enorme tegenvaller. Gil bert Vancaille vervangt dit seizoen Arnold Corijn. Fons Boone moet een ver sterking voor de selectie betekenen. De selectie van vorig seizoen is bij elkaar gebleven. Claude Ringoot staat wel in de belangstelling van andere verenigingen, maar tot nu toe denkt Schoondijke dat de CIOS- student voorlopig zijn club trouw zal blijven. Schoondijke heeft hoge verwachtingen van het ko mend seizoen. „We mikken op het hoogst bereikbare. Het kampioenschap, maar we beseffen dat dat moei lijk zal zijn. Het is moeilijk om uit deze klas te komen. Hansweertse Boys en Wal cheren zullen wel een hoofdrol spelen. Normaal moeten wij daar in de buurt zitten. Vorig seizoen hadden we .een slechte start. De reserve-elftallen zijn optimaal gemotiveerd als ze tegen een stan daardelftal moeten spelen en dat maakt het enorm moeilijk. De laatste tien wedstrijden hebben we op rij gewonnen. Graauw hoopt binnen een jaar terug te keren naar de eerste klas. „Daar horen we qua voetbal ook thuis. Op het fysieke vlak is Graauw wat tekort geko men, maar de wil om rechtstreeks kampioen te worden, is aanwezig", al dus Paul Taelman, die met vijftien doelpunten topsco rer was van zijn ploeg. George de Koning heeft afgehaakt voor de slectie- groep, maar daartegen over staat het behoud van Erik de Blok, ondanks de geruchtenstroom. Paul Taelman denkt dat Graauw kansen heeft dit seizoen. „Er komt wat jeugd over die ingepast zal worden. Trainer Leen- houts weet wat hij doet. Ik heb al heel wat trainers meegemaakt, maar hij is toch wel een van de bete ren", vertelt Taelman. Voor de speler die eens zijn geluk zocht in België is het voetballen voor een vereniging in de tweede klas van het zondagafde- lingsvoetbal geen diepte punt. „Welnee, er wordt bij ons lekker gevoetbald. Dat we gedegradeerd zijn is jammer. We waren zeker niet de ploeg die het slechtste voetbal op de mat legde. Ik zet me weer in al hoop ik dat mijn blessure over zal zijn", legt Tael man uit. Cadzand komt uit in de tweede klas van het zater dagvoetbal. Vorig seizoen promoveerde zowel het eerste als tweede elftal. „Dat ons eerste team kampioen zou worden hadden we gehoopt na de degradatie. Het is altijd afwachten, maar het liep gewoon gesmeerd. De se lectie is breder geworden en daardoor is er wat meer ruimte gekomen", zegt Andries Siegersma, jeugd- secretaris van Cadzand. Dat er in de badplaats van West-Zeeuwsch- Vlaanderen een goed jeugdbeleid gevoerd wordt, blijkt als er dit sei zoen heel wat aanwas te noteren valt. „We zijn blij dat er eens een flinke doorstroming kan plaats vinden. Zowel naar het eerste als tweede elftal gaat dat gebeuren. De con currentie zal groter zijn dan ooit", aldus de jeugd- secretaris. Een handicap voor de zaterdagclub is wel dat vele wedstrijden aan „de overkant" ge speeld dienen te worden. Voor Soui was het afge lopen seizoen fiancieel zwaar. Niet verwonderlijk als men weet dat er een nieuwe kantine werd ge opend. „Gelukkig hebben we veel steun gekregen van de middenstand", zijn de woorden van het manusje van alles binnen de vere niging Spui, Johan Witte. Zowel het eerste als het Terhole-bestuurslid Miel Asselman: We verwachten veel van de jonge en fanatieke trainer Merkx uit Clin ge". tweede team handhaafde zich al was dat voor de re serves wel via een beslis singswedstrijd. Spui kent heel wat aanwinsten en dat moet een steun in de rug betekenen. Kees Sa- man uit Axel, Gijs Koe koek (Axel), Smit en Te- pree hebben allemaal overschrijving aange vraagd naar Spui. „Nor maal betekent dat een hele vooruitgang. We rekenen echt een beetje op de mid denmoot dit seizoen. Met de komst van de nieuwe lingen zit dat er dik in. An ders zou het een tegevaller zijn", zegt Johan Witte. Spui heeft ook een nieu we trainer in de persoon van Rini Rooze uit Axel. Hij trainde onder andere de jeugd van Axel. „Ver trouwen heerst er vol doende. Rooze wil er echt wat van gaan maken", is de algemene opinie in Spui. Racing White degra deerde naar de derde klas van het zaterdagafdelings- voetbal. Trainer Johan van den Bergen weet daar wel een verkalring voor. „We heb ben teveel spelers die in de ploegendienst zitten. Deze klas is veel aantrekkelij ker met louter Zeeuwsch- Vlaamse tegenstanders. Ik reken erop dat we goed mee zullen draaien", meent Van den Bergen. Frans Everaert en Frans de Bruin behoren niet meer tot de selectie. „Het is jammer dat we geen jeug- delftallen hebben. Dat is bezwaarlijk. De tweede klas was duidelijk te hoog gegrepen. We doen het nu een stapje lager", aldus de trainer van Racing White. In de tweede klas van de zaterdagcompetitie van de afdeling Zeeland zal Brouwershaven het moeilijk krijgen. Secretaris Niek van Vul pen is die mening ook toe gegaan, omdat zijn ploeg gevoelige verliezen heeft geleden. Arie Visser ging naar Zierikzee, René Roon is geëmigreerd en Joop Krips, Piet Bokelaar, Peter Bolkenbaas en Jan Lie- vense zijn gestopt met spe len. Anders is het bij Beve landers. Trainer Chris van Hese is gestopt (is nu voor zitter van Goes) en opge volgd door Ben van de Ketterij (de laatste was vroeger voetballer van Ar- nemuiden en vorig seizoen trainer van Borssele). Die ploeg staat er beter voor. Secretaresse Joke Clement durft het eigen lijk niet te zeggen. „We ho pen alleen maar", is haar mening, „maar we zijn ze ker even sterk". Toch weet Bevelanders (van Kamperland) zich versterkt met Klaas Schroevers van Borssele, Henk Bouterse is weer te rug na een hernia-opera tie, Wim Krug komt als keeper van Goes over en ook de echtgenoot van de secretaresse, Rini Clement, is van plan zich weer in het eerste te spelen. Te genvallend is het vertrek van Martin Westerweele en mogelijk het vertrek wegens studie van Peter Leendertse. Bij het Vlissingse Wal cheren is men helemaal niet zo ondersteboven van het missen van de promo tie. Weststrijdsecretaris Jan Mulder vond de selectie ook vrij oud. „Ik ben voor het komend seizoen tevreden met een plaats in de middenmoot", zegt hij. Bij Walcheren ziet men het komende seizoen meer als een leerjaar. TERNEUZEN - Afgelo pen seizoen is er in Hoek een bijeenkomst geweest met alle Zeeuwsch-Vlaamse clubs, die over een da meselftal beschikken. Het bleek namelijk al lange tijd dat er wel be langstelling bestaat voor het damescompetitievoet- bal, maar de verre reizen en het spelen op zaterdag en zondag leverden te veel bezwaren op. In overleg met competi tieleider Wim Broekhoven en de commissie dames voetbal van de KNVB af deling Zeeland, werd toen besloten tot instelling van een Zeeuwsch-Vlaamse klas, waarin desgewenst ook op weekavonden ge- speeld kan worden. Daar voor hebben zich negen Zeeuwsch-Vlaamse clubs aangemeld. Nieuw daarbij zijn RIA, Philippine, AZVV en Biervliet. Die negen elftallen spelen een hele competitie met in voor- en najaar weekwed strijden en overigens bij gebleken mogelijkheden een enkele wedstrijd op zaterdag en/ of zondag. Eén Zeeuwsch-Vlaamse ploeg heeft toch gemeend, dat prestatievoetbal aan trekkelijker is. Hoek heeft de aan het kampioenschap verbonden promotie dank baar aangegrepen en is nu in de eerste klas ingedeeld. Die eerste klas speelt (met tien clubs) op zaterdag, maar Hoek weet zich nu verzekerd van reizen naar Oostkapelle, 's-Heeren- hoek, maar ook naar Nieu- werkerk op Schouwen- Duiveland. Het betekent in ieder geval een sportief gezien erg aantrekkelijke competitie. Oostkapelle hoort de laatste twee jaar al bij de subtop. De afdeling Zeeland kent voor het eerst vier klassen. Een eerste klas dus, met een algeheel kampioen van Zeeland en drie tweede klassen. Twee tweede klassen spelen op zaterdag en dus één Zeeuwsch-Vlaamse klas. Op het nippertje heb ben de AZVV-reserves zich geplaatst op het hoogste biveau in het KNVB-zaterdagvoet- bal. Maandenlang gaf WHS 2 de toon aan in de reserve derde klas, maar in de bslissende fase bleek AZW 2 over de meeste re serves te beschikken en pakte de titel en de promo tie. Samen met Arnemuiden 2, Nieuwdorp 2, Teneuzen- se Boys 2 en het sterke Yerseke 2 wordt de Zeeuwse toon aangegeven in de reserve tweede klas, al moet de kracht van de Brabanders niet onder schat worden. Ploegen als Altena 2, NEO 2 en SSC 2 spelen samen met het standaardelftal goed voet bal en zullen het de Zeeu wen zeker niet gemakke lijk maken. In de reserve derde klas zijn de Zeeuwse ploegen dominant. Er komen slechts twee Brabantse ploegen in uit. Dinteloord 2 en het Tilburgse JPS 2. Al le kans dus voor weer een Zeeuwse kampioen en daardoor het op sterkte brengen van de reserve tweede klas. Het Goese SSV'65 (Sa men Sporten Vereend) heeft sinds zijn bestaan duidelijk aangetoond dat er in de Ganzestad "aast de zustervereni- Singen Goes en Robur plaats was voor een I vereniging die aan de zaterdagcompetitie ging deelnemen. Destijds heel bescheiden begonnen wat ledental be- jjeft, is SSV'65 nu een bloeiende vereniging die straks vier seniorenteams binnen de lijnen stuurt en daarnaast acht jeugdelf- tallen. Voorzitter Rinkhout stelt dan ook enthousiast: »We zitten nu over de 200 Men en daar zijn we echt gelukkig mee". Secretaris Slabbekoorn, samen meb Rinkhout oprichter fan SSV'65, stipt nog even 'an dat destijds de nieuwe ooese vereniging wat sctl°uderophalend werd ontvangen bij de KNVB «deling Zeeland. Rink- Jout: „We hebben echter vacht ik, in de loop van de 'aren ondubbelzinig bewe ger te kunnen staan". vorig jar is bij SSV aan- Woond dat de verjonging groede greep was van vainer Adri van Hese. "„h eervolle derde plaats P de ranglijst was het re- s'-utaat", merkt Rinkhout P- Slabbekoorn voegt daar aan toe: „Ik verwacht °°r komend seizen dat we PUeuw in de top zullen I „„gaaien. Vooral wan- i jeugd zich nog wat furieuzer gaat opstellen. Vorig seizoen was men nog wat week". Bij Kwadendamme is er de laatste drie jaar flink aan verjonging gedaan. Voorzitter Piet Beulens daarover: „Dat heeft suc cesvol gewerkt en we ho pen dat we daaraan in dit seizoen nog meer gestalte kunnen geven". De selectiegroep blijft bij Kwadendamme vrijwel ongewijzigd. Alleen Piet Beulens, die behalve club bestuurder ook zo'n veer tien jaar actief in de wei was, meende dat het tijd werd om met dit laatste te gaan stoppen. Daarmee het bewijs leverend dat jong bloed nieuwe inspira tie geeft. Beulens: „De ge middelde leeftijd bij ons schommelt nu rond de 21 jaar. We kunnen dus met deze groep vooruit en voor dit seizoen zie ik echt wel perspectief om hoog te ein digen". De zondagafdeling van de SV Heinkenszand krijgt er dit seizoen één speler bij die voorheen in de zater dagcompetitie opereerde. Het is Ronald de Jonge, die als middenvelder of als spits in te zetten is. Overigens gaat de nieu we trainer Piet Baart uit Vlissingen bekijken hoe het staat met de capacitei ten van De Jonge. Piet de Smit, die als jeugdleider bij zijn vereniging al ge ruime tijd zeer intensief bezig is, moet spijtig ge noeg aanstippen dat de aanwas van de jeugd zeer beperkt is bij Heinkens zand. „Voor Piet Baart zit er dan ook niets anders op dan met de huidige spelers door te gaan", merkt hij op. Hansweertse Boys is de laatste jaren sterk aan het verjongen en dat zet zich naar het zich laat aanzien ook dit seizoen voort. Trainer Jan Witte heeft naast Gabri den Toonder, die Dick Brandenburg on der de lat vervangt, nog een drietal jeugdspelers bij de slectie laten opdraven. Dat zijn Ronald van IJke- ren, Huib Boonman en Jacco Dorrepaal. Laatstgenoemde is een broer van Kees Dorrepaal die als jeugdspeler bij de Belgische profclub Club Brugge een contract kreeg. Jan Witte daarover: „Dat is voor ons natuurlijk een gevoelig verlies, maar met de aanstormende jeugd, die vol ambitie is, lijkt de toekomst toch hoopvol voor ons .De oudste speler npHiii iriiir Op de foto links SSV'65-voorzitter Maarten Rinkhout en naast hem secretaris Bill Slab bekoorn. Secretaris Henny Eyke bij ons, Johnny Backs, is 25 jaar, dus we kunnen echt nog wel even vooruit. Bo vendien keerde Huib Boonman, die een tijdje voor Apollo uitkwam, weer op het oude nest te rug". laat zich voorts vol lof uit over het nieuwe sportvel dencomplex dat Hans weertse Boys deze zomer in gebruik kon nemen. Eyke: „Met twee speelvel den en een oefenterrein kunnen we spreken van een fraaie accommodatie". De officiële opening van het nieuwe sportterrein vindt plaats 16 oktober. Door zelfwerkzaamheid van diverse leden kon de kantine met inboedel eer der worden opengesteld dan aanvankelijk was ge pland. TERNEUZEN - Einde lijk is het dan gelukt. De hoofdklas B-junio- ren is gesplitst. Er is een klas boven de Westerschelde en enm klas beneden de Westerschelde, maar de grootste tegenval ler is natuurlijk voor RCS BI en Vlissingen BI. Deze ploegen krijgen dure uit reizen. Deze zijn namelijk ingedeeld in de Zeeuwsch- Vlaamse groep. Er zijn to taal twintig ploegen die in aanmerking komen en de afdeling Zeeland heeft ge meend één Vlissingse en één Souburgse ploeg in de Zeeuwsch-Vlaamse klas te moeten indelen (het dichtst bij de boot). Ongetwijfeld een duur jaar voor die twee clubs, maar onze zegsman bij de KNVB afdeling Zeeland deelde mee, dat er werke lijk geen andere en betere oplossing voorhanden was en is. Hoe men het ook draait en keert, er zullen altijd een of meer ploegen moeten „bloeden" en die zijn dan ofwel bij de boot in Vlissingen of die bij Kruiningen gelegen. Als men namelijk het hele spul door elkaar gooit, krijgen nog meer ploegen zo een grote reiskostenpost voor geschoteld. Met het toedelen van RCS BI en Vlissingen BI en met de Zeeuwsch-Vla mingen HW'24 BI, Ter- neuzen BI en Terneuzense Boys BI, lijkt die groep de meest zware competitie te zullen opleveren. In de groep boven de Westerschelde zitten wat meer zwakke broeders, weliswaar met uitzonde ring van Middelburg BI, Arnemuiden BI en Zierik zee BI. Dat zijn toch ploe gen die er bovenuit moeten steken. Twee jaar geleden al werd tot een dergelijke splitsing besloten, maar vorig seizoen kon wegens gebrek aan belangstelling een en ander niet gereali seerd worden. Dit seizoen moesten ook zelfs derde eindigende ploegen bena derd worden, maar einde lijk is dan Zeeland twee hoofdklassen B-junioren rijk. De kampioenen spelen na de competitie om een kampioenschap. Hontenis- se Al en Yerseke Al heb ben de Zeeuwse A-junio- renhoofdklas weer gecom pleteerd. Goes Al en Steen Al degradeerden. Zeker Yerseke Al moet een aan winst zijn voor de hoofd klas, al zal het altijd moei lijk blijven voorspellingen te doen op dit niveau. Wie weet hoeveel goede junio ren over zijn moeten gaan naar de senioren. Favoriet zijn ook nu weer Middel burg Al, RCS Al en HW'24 Al en in mindere mate ook Vlissingen Al en Zierikzee Al, ook al jaren lang toonaangevend. n S"

de Stem | 1982 | | pagina 35