ivoriet oses Apollo heeft het aanvallend laten afweten Debutant Yeere start optimistisch Nieuwland mikt op middenmootplaats Kloetinge heeft gebrek aan afwerkers EEN BRUINS: raarschuw en I J sommige spelers, wat I j. "Poer ambitie dan in het I ar daarvoor. Ik ga ze I ar nu voor waarschu- I ^anaf de start moe- 1j>. We er flink tegenaan". Yerseke Wolphaartsdijk Meeuwen Nieuwdorp SKNWK Smerdiek Moeilijk S107 DE STEM nnen spreken in de der klas. Zelfs een sub-top- >itie moet voor ons haal- ar zijn. n onze voorhoede zit arvoor in ieder geval [doende muziek. De aval is ons sterkste wa- a, dat is al eerder geble- a", laat Tholense Boys- :retaris Piet van der Les weten. 3ij de Tholense club te- ade trainer John Bie- as een jaartje bij, maar n van Olfen hield het or gezien en vertrok ar het Bergse Dosko. rder kwamen er zich en nieuwe spelers aan- ;lden en is het wachten de doorbraak van de ;en jeugd. Hiervan staan overigens al twee op de empel van de selectie. Tholense Boys haalde in vorige competitie twee er uitvoerig de pers. Tot •ee keer toe was het ber okken bij een staking. In lamslag en Kapelle wer- n toen de duels door de biter gestaakt. tABBENDIJKE: Trainer: Re- Mens. Selectiegroep: Adrie n de Vreede, Willem Elsene- s, Kees Hoogesteeger, Rien iekaart, Adrie Naghelkerke, Vogelaar, Hein Lobbezoo, vien de Bruyne, Adrie van de rel, Theo Vogelaar, Jan Dees, rard Godescholk, Hans Fe- s, Kees van Iewaarden, Kees nt, Ronald Hoekman, Eric van «veringen en Marcel Alfrich. [ROOSKERKE: Trainer: Dick n Westen. Selectiegroep: Leen rburg, Wim Duvekot, Bo- art, Henk Wondergem, Rens •iep. Peter Riemens, Jaap Al- :rt, Wim Allaert, Ko Bouterse, et Jobse, Daaf de Kok, Ad oeiker. Peter Louwerse, Ko mwerse, Fred Meerman, Han bbezoo, Jan Riemens en Stel orahamse. IOLENSE BOTS: Trainer: hn Bierens. Selectiegroep: Jos ■ene, Chris Quist, Kees IJzer- m, Rien Jansen, Ton Jansen, et Jansen, Rien Vossen, Piet «ne, Jan van der Vlies, René roop. Jaap Schot en Dries Lin- nberg. 'EMELDINGE: Trainer: Henk arong. Selectiegroep: Ad amper, Ko van Stel, Adrie [oelker. Piet Feytel, Ad Schou- André Bruinooge, Rini ruinooge, Johny Timmerman, onny van der Linden, Johan •agevos, Joost Folmer, Jan Kees egers, Kees Kole, Ronald Quat- lart, Jos Jeremiasse en Kees de KAPELLE: Trainer: Cor Hol- sstelle. Selectiegroep: Simon ïarinck, Piet Murre, Gerard an Steenkiste, Joop Polderman, Vilco de Jager, Harry de Waard, 'eter de Waard, Jan Roose, Dick an Zweeden, Mallon Wisse, Jerry de Waard, Peter van Heu- en en Wouter van Vliet. ans: Wij zullen geen m de titel dit seizoen Wim de Pooter. In totali teit dus een vrij stevige se- lectiegroep.ZAAMSLAG: Trainer: Gerrit Emans. Selectie groep: Willy Nieuwelink, Theo Wilhelm, Jopie Kolijn, Kees de Putter, Johan Eckhard, Frans Deurwaarder, Theo Dees, Cor Zegers, Maarten van der STaal, Ko Ruytenburg, Kees Kempe. Marijn Wildeboer, Pat Jannings. Jan de Zwarte, Jan Dees, Pieter Hamelink en Wim de Pooter. Nico leverse: „Apollo moet met het beschikbare spe lersmateriaal goed mee kunnen draaien in deze klas". S-GRA VENPOLDER - I Na een verblijf van twee jaar in de vierde klas KNVB moest Apol lo een stapje terug doen. Om zieh nu waar te gaan maken in de eerste klas van het afdelings voetbal wórdt een zeer j lastig karwei. Dat is in ieder geval de I mening van Nico leverse, de bekwame middenvelder van de club uit 's-Graven- polder. „Ze zullen extra op ons gaan letten neem ik aan. Toch verwacht ik met het beschikbare materiaal dat voorhanden is dat we 1 kunnen meedraaien I in deze klas. Het verloren terein herwinnen zie ik in komende competitie echter nog niet zitten". Nico leverse, die dertien jaar geleden bij Apollo zijn I voetballoopbaan begon, heeft vorig seizoen lang durig gesukkeld met een 'iesblessure. Hij hoopt nu op betere tijden. „De laat je tijd gaat het goed. Via een krachttraining op de •pieren voel ik me capabel om straks weer met veel ambitie aan het nieuwe sizoen te beginnen. Ik ben Pas 23 dus ik hoop nog een I tijdje mee te kunnen". Behalve leverse werden ook diverse andere spelers 1 van Apollo door blessures uitgeschakeld voor korte of langere tijd. „Dat kostte I ons vooral in de eerste helft van de competitie punten", wil Nico leverse kwijt. Van een homogeen team was toen geen sprake meer. Het draaide bij ons Piet zoals het hoorde. Toch hebben wij er beslist niet met de pet naar gegooid. I >an een ploeg die degra deert wordt nogal eens verteld dat het aan menta- uteit ontbrak. Nou vergeet dat maar. Apollo is echt een vereniging die er voor I wil knokken". Die mening deelt ook I ,,ra,,n<vr ®en Bruins, hoe- Ier aan toevoegt dat |™en in feite toch wat te I aat op drift is geraakt. Bruins: „In het begin «de competitie consta- I br to we'' ^thans I AriliVs Wee* ^at *le'' bd I met Paar Passen en I p, is om een selectie- I,eP te formeren van a 'tatief behoorlijk for- „Opengevallen plaatsen, bijvoorbeeld door blessu res, kunnen meestal niet worden bezet zoals ik zou willen. De aanwas van de jeugd laat namelijk bij ons te wensen over. Ook dit jaar sturen we geen A-ju- niorenteam in de competi tie. Misschien zelfs geen B-team. Dat geeft te den ken, want we moeten toch ook aan de toekomst den ken. De beschikbare jon geren waarover ik mo menteel kan beschikken geef ik een goede kans om zich te bewijzen. Dat zal bijvoorbeeld Peter Maat zijn, die onder de lat de plaats gaat innemen van de 37-jarige Willem Nieuwdorp die aangekon digd heeft liever wat lager te gaan spelen. Nieuwko mers in de selectiegroep zijn voorts Gilbert van Oost en André van Eenen- naam. Van Oost wordt dan waarschijnlijk de vervan ger van Frans Uitterhoeve, die als libero fungeerde maar straks voor Hoede- kenskerke gaat uitkomen. Jan Felius maakt ook geen deel meer uit van de selectie. Hij koos namelijk voor zaalvoetbal. „Nuchter bekeken wordt het op nieuw een moeilijk seizoen voor ons. Veel zal er van afhangen of we snel het juiste ritme kunnen vin den. Punten verzamelen in het begin van de competi tie is voor elke club be langrijk, zeker voor ons. De kick, de stimulans die daar van uitgaat, misten we vorig seizoen. Als je van het begin af aan on deraan de ranglijst ben gelt, valt het beslist niet mee om het hoofd koel te houden. Vooral aanvallend hebben we het vorig sei zoen niet kunnen afmaken. Meer scoren blijft dan ook als een van de voornaam ste punten op mijn ver langlijstje staan", besluit Bruins, APOLLO: Trainer: Ben Bruins Selectiegroep: Peter Maat, Wil lem Nieuwdorp, Leo de Leeuw, Ad Mol, 'Johan Braam, Ferry Boogert, Nico leverse, Peter Huijzen, Rinus Dekker, Ko Buij- ze, Jos Schouten, Jan Bosselaar, Gilbert van Oost, Arsenio van Aarden, André van Eenennaam en Peter Braam. uc o i c-m ]Q VEERE/YERSEKE/ WOLPHAARTS- DIJK/ZOUTELANDE - „Schrijf niet dat we het gaan maken, want dat zie ik direct niet zitten", is een reactie van de zich voorzichtig opstel lende Veere-trainer Hans de Rijke. „We zijn wel op overtui gende wijze kampioen ge worden in de eerste klas afdeling", gaat hij verder, „maar voor mij is dat nog geen gegeven dat het in de vierde klas eveneens soe pel zal lopen. Persoonlijk verwacht ik dat er een hoorlijk niveau verschil is tussen die eer ste klas en de vierde klas amateurs. Vooral op het fysieke vlak denk ik (lat we nog tekort zullen ko men tegen de meeste ploe gen. Als we middenin kun nen eindigen ben ik tevre den. We hebben een jong team, dat nog moet groeien tot een evenwichtig ge heel", aldus Hans de Rijke, die aan zijn vierde seizoen bij Veere begint. Een erg voorzichtige Veere-trainer die met zijn ploeg afgete kend (zeven punten voor sprong, red.) kampioen van de eerste klas afdeling werd. Toch schuilt er nog enig optimisme en zelfvertrou wen in de volgende woor den van Hans de Rijke: „We zullen er in ieder ge val keihard voor knokken. Niemand is helemaal ze ker van een basisplaats en men zal zich opnieuw moeten bewijzen. Dat geldt zeker ook voor de vier A-junioren die dit jaar overkomen". Yerseke kan terugblik ken op een goede competi tie. De ploeg speelde zelfs nog enige tijd mee in de strijd om de titel, maar toen de twee duels tegen de latere kampioen BWR verloren werden, kon men de titel wel vergeten en zakte Yerske terug naar een derde plaats. Op zich toch een goede klassering als de matige start van Yerseke in ogenschouw wordt genomen. Trainer Hans Bal, die aan zijn tweede seizoen begint, daarover: „De start was zwak, maar daar had ik min of meer rekening mee gehouden. Het team werd op zes plaatsen ge wijzigd. De jeugd kreeg zijn kans en dat kost tijd voor de jongeren elkaar weten te vinden. Na vijf wedstrijden hadden we nog maar drie punten. Be langrijk is dat je dan niet paniekerig gaat doen. Als je dat doet kom je hele maal niet meer uit de hoek waar de klappen vallen. Wij zijn gewoon blijven voetballen en het begon steeds beter te draaien. Zo goed zelfs dat we in de eindfase nog mee konden dingen naar de titel". Hans Bal wijkt, in te genstelling tot zijn meeste collega's, af van de voor spelling in de middenmoot te zullen eindigen. Hij zegt: „In feite is het onzin om te stellen dat je voor een plaats in de midden moot speelt. Iedereen zegt dat, dus kampioensploegen zijn er niet. Nou ik begin aan het nieuwe seizoen met de verwachting om aan de kop van het klasse ment te eindigen en als het even kan kampioen te worden. Met een midden- mootplaats ben ik niet te vreden. Nee, het moet nu maar eens gebeuren. Pakt het slecht uit dan heb ik pech gehad, t Alle aandacht was in de afgelopen competitie op Wolphaartsdijk gericht. Die ploeg had immers in het voorafgaande seizoen de tweede plaats gepakt en maakte een sterke indruk. Verschillende insiders tip ten Wolphaartsdijk als één van de favorieten. Dat kwam anders uit. De honkvaste trainer Chris de Nooyer uit Vlis- singen, die aan het vijfde seizoen begint, weet dat wel te verklaren: „De ver wachtingen waren bij ve len te hoog gespannen. Ik weet uit ervaring dat je succes niet kunt afdwin gen. Je hebt niet alles in eigen hand. Dat bleek ook wel. Kees Leen Westveer viel weg, omdat hij naar de politieschool ging en vaste krachten als Leo Geene, Anton Westerweel en Kees van de Kreeke liepen tegen blessures aan. Nou dan kun je al je illusies wel vergeten. De start was goed, maar na de winterstop kregen we een fikse terugslag. Het leek er zelfs op dat we in de onderste regionen zou den eindigen, maar een sterke slotserie van vijf, Veere-trainer Hans de Rijke: „Niemand is echt zeker van een vaste plaats in de basisopstelling. Ze zullen voor hun stek moeten knokken". zes wedstrijden leverde ons nog een zesde plaats op. Je hoort mij geen gek ke voorspellingen doen. Er komen geen nieuwe spe lers bij op enkele A-junio ren na, dus directe ver sterkingen zijn niet voor handen. Als we weer in de middenmoot eindigden ben ik tevreden". „Het was in feite al en kele jaren te verwachten. Daarom was die degrada tie niet zo'n grote verras sing". „Trouwens de gehele competitie al zaten we in de hoek waar de klappen plegen te vallen. Voor een vereniging als De Meeu wen is het wel jamemr dat het is gebeurd. Nu is het een kwestie van uithuilen en opnieuw beginnen", zegt David Faasse, de 32- jarige De Meeuwen-speler die komend seizoen geen deel meer uit zal maken van de hoofdmacht. Zijn werkzaamheden la ten het niet meer toe om nog mee te kunnen trai nen, vandaar de stap te rug. Hij heeft zo'n vijftien jaar meegedraaid in het eerste elftal en heeft de gloriejaren van De Meeu wen (dat toen gold als het beste team van Zeeland, red.) allemaal meege maakt. „Dat was toen een groep spelers die elkaar in leeftijd erg weinig scheel de. Dan valt het te ver wachten dat het eens min der wordt. Het gros valt dan gelijktijdig weg", gaat hij verder. „In het afgelopen sei zoen is er veel jeugd inge past. Dat moet nog groeien. Met de verster king van Eric de la Cousi- ne van Middelburg en Robbie Dek van VCK, en mogelijk nog enkele jeugdspelers moet De Meeuwenn royaal mee kunnen draaien in deze vierde klas". VEERE: Trainer: Hans de Rijke. Selectiegroep: Henk Tax, Sjaak de Ridder, Rinus Jobse, Jaap Dekker, Koos Louwerse, André Filius, Cor de Rijke, Johan Luik, Dries Bezuijen, Piet de Meester, Leo Touw, Piet Goedbloed, Gert Jan Bouterse, Harry Koster, Sjaak Louwerse, Bert de Looff en Hans Pauwe. YERSEKE: Trainer: Hans Bal. Selectiegroep: Hans Bakker, Rien Murre, Wim Zoeteweij, Jos Poleij, Bram Zuid weg, Jan Hieftje, Huub Koster, Nico Moerland, Wies Boone, Henk Zuidweg, Hans Zoeteweij, Jan de Koeyer, Johnny Vette, Jaap van de Hiele, Jan Griep, Ad Vis ser, Freddy Kusters, Kees de Smid, Jan Koster, Leo Westdorp en Leo van Ast. WOLPHAARTSDIJK: Trainer: Chris de Nooyer. Selectiegroep: Harry Wisselinck, Jacob Ever wijn, Theo Klapwijk, Wim Wis selinck, Kees van de Kreeke, Bram van Loo, Martin de Wild, David Hannewijk, Wim Rijn- houdt, Dick Rijnhoudt, Jan Gee ne, Leo Geene, Anton Wester weel, Jaap de Blaey, Dick de Blaey, Jan Blok, Gerard Murre en Louis van de Maas. DE MEEUWEN: Trainer: Cas Hubregtse. Selectiegroep: Wer ner van de Berg, Rinie Adriaan- se, Eric de la Cousine, Wim van de Driest, René Filius, Peter Cij- vat, Sjaak Lankhaar, Wim Ovaa, Law Huibregtsen, Ri chard Kerstjens, Theo Francke, Bram Kleinepier, Rob Dek, Johnny Davidse, Karei Francke, André Buijs, Ad Nyland, Kees Davidse, Jos Minderhoud, Pieter Kerkhove, Peter Groenewege, Adrie de Visser, Peter Mesie, Tonny Francke, Kees Roelse en Wim Flipse. „Op zes plaatsen was het team gewijzigd. Daarom was het te ver wachten dat we het niet gemakkelijk zouden krijgen". V.. -n '-jt Vooral voor de winter stop kwam dat tot uiting. De spelers moesten duide lijk nog aan elkaar wen nen. Na de winterstop kwam er al meer lijn in het spel. In die periode zijn we dan ook knap terugge komen", zegt Nieuwland- trainer en Jong Ambon - speler Paul Telussa, die zijn tweede seizoen als trainer vann Nieuwland ingaat. „Die stijgende lijn van na de winterstop hebben we knap vastgehouden", vervolgt hij. „Dat kwam tot uiting in het Walchers kampioenschap waarin we goed gepresteerd hebben. Vraag blijft natuurlijk hoe de jongere spelers in de groep zich verder zullen ontwikkelen. Verloopt die ontwikkeling bij de meeste jongeren een beetje posi tief, dan is een plaats in de middenmoot voor ons ze ker haalbaar". „Ik mik maar op een plaats in de middenmoot", zegt trainer Herman Schotman van Nieuwdorp. Hij gaat verder: „Vorig seizoen zijn wij daar ook geëindigd. Ik moet er wel aan toevoegen dat we toen veel pech gehad hebben. Vijf, zes geblesseerden op een basis van dertien, veertien spelers, is te gek om los te lopen, maar ons overkwam het wel. Daar om kun je in feite geen zinnige voorspelling doen voor wat betreft de kansen voor het nieuwe sei- zoen.Op jeugd moeten we niet rekenen, want we hebben geen A-junioren. Wel een gemis, maar deze groep kan nog wel enkele jaren in dezelfde samen stelling verder draaien. Een geroutineerde groep die, mits blessurevrijin deze klas niet in de proble men hoeft te komen". Volgens SKNWK-speler Jan Tierie, die al zo'n der tien jaar in het eerste van SKNWK voetbalt, moet een plaats in de sub-top haalbaar zijn voor deze ploeg. Dat gegeven baseert de 30-jarige Tierie op de ster ke tweede competitiehelft in het afgelopen seizoen. Jan Tierie: „Nadat we belabberd van start gingen (8 punten na de eerste competitiehelft, goed voor een voorlaatste plaats, red.) speelden we vijf wed strijden voor het einde nog een rol in de strijd om de titel. Toen stonden we slechts twee punten achter op de koploper. We zijn tenslotte op een gedeelde vierde plats geëindigd en dat is een klassering die weer binnen onze moge lijkheden ligt". Vanaf de beginfase heeft Smerdiek meegedraaid aan de kop van het klasse ment. Pas in de slotfase werd de ploeg teruggewezen in de strijd om de titel. Daar op afgaande lijkt Smer diek opnieuw een rol toe bedeeld in de top van de klassering. Een mening die trainer Jan Meesters niet deelt. „Voor mij is een voor spelling niet zo moeilijk. Een derde plaats zoals in de afgelopen competitie zit er niet in. Verschillende nuttige krachten zijn ver trokken. Krachten die on getwijfeld gemist worden. Daarom verwacht ik geen hoge klassering, al moet een plaats in de midden moot wel haalbaar zijn". NIEUWLAND: Trainer: Paul Telussa. Selectiegroep (onder voorbehoud): Albert de Putter, Jan Pleijte, Hans Joosse, Kees Joosse, Adrie Baas, Piet Mesu, Nico Bakker, Rob Walraven, Rens Hoebeke, Albert Slinger, André van de Guchte, Jan, Ver- jaal, Bram van Eenennaam, Hu-' go Crucq, Aard Meijer, Rinus Molenbroek,- Leo Kodde en Piet Baas. NIEUWDORP: Trainer: Her man Schotman. Selectiegroep (onder voorbehoud): Rein van Boven, Herry Baas, Bert Schrier, Leen de Vos, Rien de Vos, Ron de Vos, Jaap de Vqs, Gjjs vany.de- Dóes, Jiaap Kole,Fred? Vermue^ Kees la'Grand, Maarten Plèij'te, Jacco Koole, Piet dé Jager, Frans de Kok en Benny de Ha,- mer. - SKNWK: Trainer:' Cees van de Linde, Selectiegroep: Toon Wan del, Joop Wandel, Arie Krista- lijn, Evert van de Zaride, Kees Dalebout, Piet Slootmaker, Arie Folmer, Leo Wandel, Bram Roks, René van de Zande, Fred van de Werf, Jan Tierie en Jan Brasser. Aangvuld met enkele spelers uit het tweede team. SMERDIEK: Trainer: Jan Meesters. Selectiegroep: Jan Guiljam, Kees Lindhout, Martin Lindhout, Koos van den Hoek, Adrie van Hemert, Marien Koopman, Chris Koopman, Ma rien Vroegop, Wim Vroegop sr., Wim Vroegop jr., Jaap Moer land, Wim Scherpenisse, Jan de Viet, Wim Westerhuis, Marien Joppe, Dick Weggermans, Parry Opree en Adrie Stoutjesdijk. KLOETINGE - Kloe tinge heeft de vorige competitie lange tijd meegespeeld in de race om de titel en moest slechts twee nederlagen incasseren. Daar staat echter tegen over dat men liefst tien keer met een gelijk spel genoegen moest nemen. En dat kostte toch teveel pun ten om de kampioensvlag te kunnen hijsen. Toch is trainer Henk Houtekamer, die bij de groen-witten zijn tweede jaar ingaat, te vreden. „Een derde plaats op de ranglijst is toch niet gek", vindt hij. „Toch moet ik toegeven dat we op de be slissende momenten onno dig steken hebben laten vallen. Het scoren bleek voor ons een moeilijke zaak te zijn. Men hoort vaak dat Kloetinge in de breedte over een sterk team beschikt met genoeg technische spelers. Ik deel die mening. Maar helaas ontbrak het ons aan één of meerdere afmakers. En ik geef toe,soms ook wel aan motivatie. De wil om te winnen moet namelijk ook aanwezig zijn. Met tech niek alleen haal je het niet altijd". Henk Houtekamer heeft een goed voorbeeld voor handen wat dat laatste be treft. „Voor mij ging Ar gentinië in zijn eerste wedstrijd tegen België de boot in door een schrome lijk gebrek aan motivatie", stelt hij. „En dan te beden ken dat er voor profvoet ballers, als bij zo'n toer nooi als het wereldkam pioenschap, zoveel op het spel staat. Hoewel ik het niet goed wil praten kan ik er daarom wel inkomen dat amateurs op genoemd punt wel eens falen. Vol gens mij houdt trouwens het een nauw verband met het ander. De praktijk heeft namelijk bewezen dat op enkele uitzonderin gen na een technisph be gaafde speler over wat minder vechtlust beschikt dan iemand die niet zo ta lentvol is. En deze tracht dat dan weer te compense ren via een furieuze inzet. Zo kun je aan de gang blijven en voor een trainer is het erg moeilijk om daar verandering in te brengen. Het goede wil je behou den en dat ene scheutje dat ze nog missen wil je er graag bij doen. Maar hoe? Dat is het kardinale punt. Natuurlijk blijf ik zoeken naar mogelijkheden. Ik mag trouwens niet eens mopperen over het be schikbare spelersmate riaal. Er zijn er heel wat bij die nog een tijdje mee kunnen. En de jonge spe lers staan volgens mij nog niet aan het plafond van hun kunnen". Houtekamer draaft straks weer op met vrijwel dezelfde groep als vorig seizoen. Alleen de 19-jari- ge Gert Reijnierse mag be wijzen dat hij er ook bij hoort. Zoals de zaken er nu voor staan kan ook Kees Katsman weer volledig fit zijn opwachting maken. De betrouwbare laatste man bij Kloetinge was vo rig seizoen lang uitgescha keld door een enkelblessu re. Eddy de Dreu toonde zich echter een waardig plaatsvervanger. De verwachtingen voor komend seizoen zijn bij Kloetinge hoog gespannen. „Een kampioenstitel staat bij ons echt wel op het ver langlijstje", bekent Houte maker. „Maar wij zijn uiteraard niet de enigen", voegt hij er laconiek aan toe. „We moeten dan ook waakzaam zijn voor een te groot optimisme. Ik voor zie opnieuw een spannen de competitie in onze klas. En nogmaals, bij ons zal er veel van afhangen of we in staat zullen zijn met scherp te schieten". KLOETINGE: Trainer: Henk Houtekamer. Selectiegroep: Leo Uitterhoeve, Rinie Davidse, Ed dy de Dreu, Jaap den Engels man, Frits Gubbels, Diederik Hiensch, Cor van den Houten, Niek van den Houten, Frans Ja cobs, Cees Katsman, Cees Klep- pe. Jan Pannekoek, Meindert Storm, Jan Verschuure, Leo Slabbekoorn, Rinie Walrave en Ger Reijnierse. Kloetinge-trainer Henk Houtekamer: „Helaas ontbreekt het ons aan een of meerdere afmakers en soms helaas ook aan de nodige motivatie".

de Stem | 1982 | | pagina 31