Komst routiniers is versterking voor Hoek-team Krabbendijke favoriet Wemeldinge en Kapelle zijn voorzichtig met prognoses 77/ Terneuzense Boys hoopt op een betere start Zaamslag moet zich nu kunnen handhaven polio et aan A het laten a BEN BRUINS: DINSDAG 7 SEPTEMBER 1982 Aanpassen Tholense Boys Kapelle Ervaring Talentvol en HOEK - „Naar mijn smaak komen we nu beter voor de dag dan tijdens het voorgaande seizoen". Enkele routiniers zijn onze gelederen komen ver sterken terwijl er nu toch ook enkele jeugdspelers zijn die ingepast kunen worden. Dus al met al is er beter materiaal beschik baar dan tijdens de vorige competitie", is de mening van Jan Hamelink, een van de steunpilaren van Hoek en tevens aanvoer der van het wit-blauwe keurkorps. Hoek zat tijdens de vori ge competitie lange tijd in de hoek waar de bekende klappen vallen. Hoek laat het afweten, werd dan ook vaak genoeg gehoord. Een mening die bepaald niet door Hoek-aanvoerder Jan Hamelink gedeeld wordt. „Wij hebben het tijdens de afgelopen competitie hele maal niet af laten weten. Ondanks dat we lang on derin hebben gedraaid, durf ik te stellen dat we het niet slecht gedaan heb ben. Met een kwalitatief niet zo hoogstaand team hebben we toch redelijk gepresteerd. En dat zonder grote interne problemen en met een speelwijze die sportief genoemd mag worden. Nog nooit hadden we zo weinig boekingen en dat spreekt uiteindleijk toch ook aan. Al met al ben ik dan ook van mening dat we ook vorig jaar de juiste mentaliteit hebben opge bracht", aldus Jan Hame link. „Ik moest noodgedwon gen achterin gaan spelen. Het was voor mij ook aan passen, maar het belang van de ploeg stond voorop en dan doe je dat gewoon. Trouwens als dat nu weer zo mocht zijn, dan doe ik dat weer met dezelfde in zet als voorheen", laat Ha melink als clubman weten. Door de komst van en kele spelers en de opkomst van enkele jongeren, kan Hoek verschillende speel wijzen hanteien. De keuze die trainer Jan Doorns nu kan maken, liegt er niet om. Met name het midden veld kan zonder meer tot een der beste gerekend worden in de derde klas KNVB. Zeker als daar het kwartet Jan en Peter Ha melink, Jean Pièrre Hu- bregtse en Frans van der Pijl op geposteerd worden. Een middenlinie die voor de nodige steun aan de aanval kan zorgen en daarbrj tevens de verdedi ging behoorlijk kan ont lasten. Dit ziet Jan Hamelink dan ook helemaal zitten. Hij zegt: „Met de terug keer van Frans van der Pijl kunnen we aanvallend weer sterker zijn. Hij scoorde altijd al behoorlijk en ik reken er op dat hij dat ook nu weer gaat doen. Het gevolg hiervan is dat als je eenmaal goals maakt, je als team ook ge makkelijker gaat scoren. Een probleem waarmee we in het vorige seizoen veel gesukkeld hebben". De prognose van Hame link voor de titel is dat het kampioenschap terecht komt bij Dinteloord, Ka- pelle of Wemeldinge. „Hoek wordt een sub-top per", meent hij. HOEK: Trainer: Jan Doorns. Se lectiegroep: Nico Knol, Jan Meertens, Eric Dekker, Freddy Dekker, Piet Zegers, Jack van Glansbeek, Piet Dam, Peter Ha melink, Jan Hamelink, Jean Pièrre Hubregtse, Frans van der Pijl, Danny Elve, Peter van Lan ge velde, Jan de Bruyne, Guido van Boom, Peter Meeusen en Wilco Braaf hart. Si 07 DE STEM Hoek-aanvoerder Jan Hamelink: „Ons team is door de komst van enkele routiniers en de doorbraak van enkele jongere spelers aanzienlijk versterkt". KRABBENDIJKE/SE- RQOSKERKE/THO- LEN - Het lekker mee draaien in de midden moot is het uitgangs punt waarmee de zater dagderdeklassers Krabbendijke, Seroos- erke en Tholense Boys aan de competitie be ginnen. Toch wordt Krabbendij ke door verschillende clubs de kampioensrol in deze klas toebedacht. „Ondanks dat we al en kele jaren als tweede zijn geëindigd, ben ik al dik te vreden als we in de mid denmoot zullen meedraai en. Wij hebben nog nooit gezegd dat we kampioen worden. Dus als een ander dat zegt, dan is dat voor zijn rekening", aldus Krabbendij ke-secretaris Lobbezoo. Een voorzichti ge benadering dus door de Krabbendij kenaar, die verder nog behoorlijk tac tisch uit de hoek komt. „Wij proberen de jongens te overtuigen goed te voet ballen. Meer kunnen we niet doen. Dan komen ze tenslotte terecht waar ze thuishoren", is zijn weinig en toch veelzeggende com mentaar. Voor de nieuwe compe titie verandert er weinig bij de Krabbendij kenaren. Uit deze technische ploeg verdween Jan de Blok naar Rillandia, maar daartegenover staat de op komst van een aantal ta lentvolle A-junioren ter wijl trainer Harry Thijs- sen werd opgevolgd door René Mens. Deze nieuwe trainer moet samen met zijn routiniers Kees Hoo- gesteeger en Hans Felius het gezicht van Krabben dijke vorm gaan geven. ,In het midden van de ranglijst een plaatsje ver overen zou mooi zijn, maar in de derde klas blijven is voor mij al voldoende", laat Serooskerke-elftallei- der Piet Boone weten. „Naar mijn smaak staan we er iets beter voor dan verleden jaar. Heel dat sei zoen hebben we te maken gehad met veel blessures. Onder andere Rens Griep heeft daardoor de laatste drie maanden van de competitie niet meer gespeeld. Hij is nu weer te rug, terwijl ook Jaap Al- laert zijn meniscus-opera tie weer te boven is", aldus Boone. Bij Serooskerke, dat vo rige competitie net de de- gradatiedans ontsprong, veranderde er wat spelers betreft weinig. Wel een wisseling vond er plaats wat de trainer betreft. Henk Versluys achtte het zijn tijd om op te stoppen. Hij werd opgevolgd door Dick van Westen, die on der andere al bij Vlissin- gen werkzaam was. Ondanks dat Tholense Boys in de vorige competi tie ook lange tijd in de pro bleemboek verbleef, ein digde het in de midden moot. „Ook dit jaar verwacht ik dat we een redelijke middenmoter worden. Ik acht ons iets sterker dan verleden jaar, dus moeten we toch een woordje mee kunnen spreken in de der de klas. Zelfs een sub-top positie moet voor ons haal baar zijn. In onze voorhoede zit daarvoor in ieder geval voldoende muziek. De aanval is ons sterkste wa pen, dat is al eerder geble ken", laat Tholense Boys secretaris Piet van der Vlies weten. Bij de Tholense club te kende trainer John Bie- rens een jaartje bij, maar Ben van Olfen hield het voor gezien en vertrok naar het Bergse Dosko. Verder kwamen er zich geen nieuwe spelers aan melden en is het wachten op de doorbraak van de eigen jeugd. Hiervan staan er overigens al twee op de drempel van de selectie. Tholense Boys haalde in de vorige competitie twee keer uitvoerig de pers. Tot twee keer toe was het ber- trokken bij een staking. In Zaamslag en Kapelle wer den toen de duels door de arbiter gestaakt. KRABBENDIJKE: Trainer: Re né Mens. Selectiegroep: Adrie van de Vreede, Willem Elsene- rus, Kees Hoogesteeger, Rien Kriekaart, Adrie Naghelkerke. Ko Vogelaar, Hein Lobbezoo, Levien de Bruyne, Adrie van de Parel, Theo Vogelaar, Jan Dees, Gerard Godescholk, Hans Fe lius, Kees van Iewaarden, Kees Sent, Ronald Hoekman, Eric van Koeveringen en Marcel Alfrich. SEROOSKERKE: Trainer: Dick van Westen. Selectiegroep: Leen Verburg, Wim Duvekot, Bo- gaart, Henk Wondergem, Rens Griep, Peter Riemens, Jaap Al- laert, Wim Allaert, Ko Bouterse, Piet Jobse, Daaf de Kok, Ad Moelker, Peter Louwerse, Ko Louwerse, Fred Meerman, Han Lobbezoo, Jan Riemens en Stef Abrahamse. THOLENSE BOYS: Trainer: John Bierens. Selectiegroep: Jos Geene, Chris Quist, Kees IJzer man, Rien Jansen, Ton Jansen, Piet Jansen, Rien Vossen, Piet Geene, Jan van der Vlies, René Stroop, Jaap Schot en Dries Lin- denberg. WEMELDINGE/KA- PELLE - De Bevelandse vertegenwoordigers in de derde klas van het KNVB-zaterdagvoet- bal, Kapelle en Wemel dinge, zijn voorzichtig met hun prognoses. Beiden verwachten een moeilijk jaar en hopen op een plaatsje in de midden moot. Voorzichtigheid in optima forma of gewoon een stuk zelfkennis. Het waarom wordt uitgelegd door Jan Kees Zegers van Wemeldinge en Peter de Waard van Kapelle. „Wemeldinge is vrij ge lukkig gepromoveerd. De ze promotie was een for tuinlijke bijkomstigheid en hield verband met de degradanten uit de tweede klas KNVB. Hierdoor mochten we tegen Tricot spelen om een extra plaatsje in de derde klas en ook in dat duel zat het ons niet tegen. Een eigen doel punt van Tricht bracht de promotie bij ons. Dit in ogenschouw genomen, zal ik al blij zijn als we mid denin mee kunnen draai en", aldus Jan Kees Ze gers, aanvoerder van de Wemeldingse hoofdmacht. Verder zegt de Wemel- dingenaar: „Je moet van ons bepaald geen wonde ren verwachten. Wij heb ben uiteindelijk toch een vrij oude ploeg. Zeven spe lers zijn de dertig al gepas seerd terwijl de gemiddel de leeftijd ongeveer op 27 jaar uitkomt. Dus zou het toch ook noodzakelijk zijn te verjongen, maar dat gaat nu eenmaal niet. Degraderen wil Zegers niet. Deze rol geeft hij aan Zaamslag en/of Seroos kerke, terwijl hij de titel rol toebedeelt aan Krab bendijke of Kapelle. „Kapelle titelkandidaat? Nee hoor, daar hoef je niet op te rekenen", is een ge luid dat komt uit de mond van Kapelle-spits Peter de Waard. „Mijn prognose is dat we een zware competitie tege moet gaan. Ondanks dat we vorig seizoen vrij con- stant hebben gespeeld en alleen tegen het eind moesten afhaken. Dit be gon eigenlijk na het ge staakte duel in Kapelle te gen Tholense Boys. Dat gevalletje heeft sterk in ons nadeel gewerkt. On danks dat dat verleden tijd is, spelen we dit jaar geen hoofdrol, maar een rol in de middenmoot". De voorzichtige progno se van De Waard, kent zijn oorzaak voor een deel in het stoppen van twee vaste krachten. Ruud Schaier en Janus Horden gaan een stapje lager spelen. De plaatsen die zij open laten vallen, moeten opgevuld worden door jongeren en daar schuilt de twijfel bij De Waard. „Veel zal afhangen of die jongeren snel aange past zullen zijn. Ondanks dat zowel Mallon Wisse als Wouter van de Vliet over voldoende capaciteiten be schikken, moeten zij het eerst nog waar zien te ma ken". Is De Waard het wat de titelkansen voor zijn eigen team betreft met Jan Kees Zegers niet eens, volledig eens zijn zij het wat Krab bendijke betreft. Ook hij tipt de rood-wit-blauwe brigade uit Krabbendijke als kampioenskandidaat nummer één. WEMELDINGE: Trainer: Henk Sprong. Selectiegroep: Ad Lamper, Ko van Stel, Adrie Moelker, Piet Feytel, Ad Schou ten, André Bruinooge, Rini Bruinooge, Johny Timmerman, Tonny van der Linden, Johan Dagevos, Joost Folmer, Jan Kees Zegers, Kees Kole, Ronald Quat- taart, Jos Jeremiasse en Kees de Vos. KAPELLE: Trainer: Cor Hol- lestelie. Selectiegroep: Simon Harinck, Piet Murre, Gerard van Steenkiste, Joop Polderman, Wilco de Jager, Harry de Waard, Peter de Waard, Jan Roose, Dick van Zweeden, Mallon Wisse, Gerry de Waard, Peter van Heu- ven en Wouter van Vliet. TERNEUZEN - „Ik had gedacht dat we beter zouden meedraaien. Nooit was het in me op gekomen dat het sei zoen zo moeizaam zou verlopen. Het was van af de start hard werken voor de punten". Daarom hoop ik dat we deze keer beter beginnen. Mogelijk is dat beter voor de ploeg", zijn opmerkin gen van een van de meest constante spelers in de Terneuzense Boys-selectie, de momenteel in militaire dienst verblijvende Jacky Scheele. De reden voor het falen van de meestal toch opti mistisch gestemde Ter- neuzenaren, licht Scheele toe. Hij stelt: „Wij spelen te wisselvallig. Soms gaat het wel fanatiek en dan is de snee er ineens uit. De vechtlust lijkt dan weg te zijn, zonder ook maar een duidelijke oorzaak aan te kunnen wijzen. Zelf wor stelen we daar als spelers, die goed met elkaar op kunnen schieten, ook mee. Daarom is het mischien wel eens goed dat we van trainer veranderd zijn. Arie Dekker is, dacht ik, een stuk fanatieker dan Guust Voet en dat kan voor ons wel eens gunstig zijn. Maar hoe dat uitpakt, zal de toekomst uit moeten wijzen. In ieder geval trai nen we nu al meer dan voorheen. De competities tart kan daardoor moge lijk ook beter zijn, al moet je dat maar afwachten. Veel minder dan de vorige start kan het bijna niet zijn. Toen hadden we na zes wedstrijden nog maar drie punten. Dus moet het al heel slecht gaan, willen we dat nu niet verbete ren". Ondanks de ervaring die Scheele in de derde klas op heeft gedaan, is zijn prog nose niet pessimistisch. „Er is bij ons niemand van de spelers weggegaan en er zijn ook geen nieuwe gezichten bijgekomen. Dus wat dat betreft verandert er weinig. De verdediging moet geen enkel probleem vormen. Hetzelfde geldt voor de middenlinie waar in ik toch Jan Cornelissen spelbepaler zie worden. De mooiste wedstrijden voor Scheele zijn de der- Jacky Scheele: „Voor Terneuzense Boys moet er meer kunnen inzitten dan vorig seizoen. Ik zie de competitie met optimisme tegemoet". by's tegen Hoek en Zaam slag. „In die wedstrijden zijn de sfeer, de beleving en het prestatiegerichte meer aanwezig. In die en tourage voel ik me thuis, want wat is er mooier dan een meelevend publiek om voor te spelen. Niets toch? Voor mij zijn dat regel rechte toppers. Zeker als je die wedstrijden wint zoals de meeste van die duels het afgelopen seizoen", al dus Jacky Scheele. Wil Scheele zijn team niet tot de kampioenskan didaten rekenen, veel teams vor de titel weet hij desondanks niet op te noe men. „Als ik er een moet noemen, tip ik Kapelle. Voor de rest zou ik het niet weten. De teams zijn te veel aan elkaar gewaagd. Daarom kan ik ook geen degradatiekandidaat aan wijzen. In principe komt elk team daarvoor in aan merking. Zelfs wij. maar als we spelen met meer spirit, constanter en daar bij de gezelligheid en de teamgeest blijven vast houden, dan zijn wij on derin niet te vinden. Dat moet in ieder geval voor ons een haarlbare kaart zijn", aldus Scheele die er het komende seizoen fiks tegenaan wil gaan. TERNEUZENSE BOYS: Trai- ner: Arie Dekker. Selectiegroep: Bart Edward van Muyen, Willy Kayser, Herman Theunissen, Rolf Wilting, Dicky Buy ze, Jac ky Scheele, Krijn Donze, Bert Wilting, Arjan Wilting, Eric-Jan Wilting, Ko Simons, Jan Corne lissen, Willy Meertens, Adrie de Putter, Jack Dingenouts, Kees Verplanke, Ko van Stee en Kees de Ruysscher. ZAAMSLAG - „Zaam slag moet nu over het dieptepunt heen zijn. Daar vertrouw ik volle dig op, want anders was ik er niet eens aan be gonnen". De derde klas is een haalbare kaart voor Zaamslag, dus daar moet dan ook naar gestreefd worden", aldus Gerrit Emans, de kersverse Zaamslag-trainer die Ad Versluys opvolgt bij de groen-witte brigade. Vol vertrouwen stapt West- dorpenaar Gerrit Emans het nieuwe seizoen binnen. Niet geheel kakelvers als trainer, want het vori ge seizoen was hij werk zaam bij het Belgische Kieldrecht. Dit na een voetballoopbaan die begon bij RIA, een uitstapje naar Ertvelde, waarna hij weer terugkeerde bij de West- dorpenaren om daarna toch weer te vertrekken naar het Belgische voetbal. Zijn domicilie werd Wach- tebeke om vandaar weer over te stappen naar Kem- zeke. Bij laatstgenoemde vereniging trainde hij on der Jan Doorns, momenteel trainer bij Hoek. Eveneens bij deze vereniging was hij maat met Maarten van der Staal, momenteel de spel verdeler bij Zaamslag. Het is juist op de nieuw komers dat Emans mikt. „Het overschakelen van de verdediging nar de aanval moet beter. Er moet meer dynamiek in het spel ko men. Daarom zullen we er voor moeten zorgen condi tioneel goed in orde te zijn. Daarnaast moet de sfeer in de groep goed zijn, terwijl er als één groep opgetre den moet worden. In die entourage zie ik zeker goe de kansen om met Zaam slag in de middenmoot te eindigen. Voor talentvolle spelers als Marijn Wildeboer, Kees de Putter en Wim de Pooter moet het dan ook mogelijk zijn zich ten volle te ontplooien. Hierdoor blijft in ieder geval de verdediging zo wat compleet, in die mate zelfs dat er harder geknokt moet worden voor een stek omdat de concurrentie groter wordt. Dit geldt eveneens voor de midden linie waar Maarten van der Staal, Ko Ruytenburg Zaamslag-trainer Gerrit Emans: „Wij zullen geen rol kunnen spelen in de strijd om de titel dit seizoen". en Kees Kempe de adem van opkomende jeugdspe lers in hun nek voelen. De voorste lijn, de zwakste bij de groen-witten, blijft nog even het probleemkind. Jan de Zwarte, Jan Dees en Pieter Hamelink star ten hierin met voorsprong, maar kunnen toch ook op concurrentie rekenen van Wim de Pooter. In totali teit dus een vrij stevige se- lectiegroep.ZAAMSLAG: Trainer: Gerrit Emans. Selectie groep: Willy Nieuwelink, The" Wilhelm, Jopie Kolijn, Kees de Putter, Johan Eckhard, Fra® Deurwaarder, Theo Dees, Co' Zegers, Maarten van der STaal Ko Ruytenburg, Kees Kempc Marijn Wildeboer, Pat Jannings. Jan de Zwarte, Jan Dees, Pieter Hamelink en Wim de Pooter. ife, Nico Ieverse„Apollo mo lersmateriaal goed mee kun 'S-GRAVENPOLDER - Na een verblijf van twee jaar in de vierde klas KNVB moest Apol lo een stapje terug doen. Om zich nu waar te gaan maken in de eerste klas van het afdelings voetbal wordt eèn zeer lastig karwei. Dat is in ieder geval de mening van Nico Ieverse, de bekwame middenvelder van de club uit 's-Graven- polder. „Ze zullen extra op ons gaan letten neem ik aan. Toch verwacht ik met het beschikbare materiaal dat voorhanden is dat we goed kunnen meedraaien in deze klas. Het verloren terein herwinnen zie ik in de komende competitie echter nog niet zitten". Nico Ieverse, die dertien jaar geleden bij Apollo zijn voetballoopbaan begon, heeft vorig seizoen lang durig gesukkeld met een' liesblessure. Hij hoopt nu op betere tijden. „De laat ste tijd gaat het goed. Via een krachttraining op de spieren voel ik me capabel om straks weer met veel ambitie aan het nieuwe seizoen te beginnen. Ik ben pas 23 dus ik hoop nog een tijdje mee te kunnen". Behalve Ieverse werden ook diverse andere spelers van Apollo door blessures uitgeschakeld voor korte of langere tijd. „Dat kostte ons vooral in de eerste helft van de competitie Punten", wil Nico Ieverse kwijt. Van een homogeen team was toen geen sprake meer. Het draaide bij ons niet zoals het hoorde. Toch hebben wij er beslist niet [het de pet naar gegooid. Jan een ploeg die degra deert wordt nogal eens verteld dat het aan menta liteit ontbrak. Nou vergeet dat maar. Apollo is echt een vereniging die er voor Wil knokken". aarschuw Die mening deelt ook Jainer Ben Bruins, hoe- hij er aan toevoegt dat pen in feite toch wat te aat op drift is geraakt. va^ns: „In het begin t n de competitie consta- erde ik toch wel, althans J sommige spelers, wat nder ambitie dan in het ar daarvoor. Ik ga ze nu voor waarschu wen iV W1 ten ^anaf de start moe- We er flink tegenaan". An i?S weet dat het bij met -ellt faar Passen en en is om een selectie- e, °eP te formeren van a|itatief behoorlijk for-

de Stem | 1982 | | pagina 30