IUUU Philippine vooral in de breedte sterker geworden Oostburg en Sluis: meedraaien zonder titelaspiraties 0k SDO en Hulsterloo willen mee te draaien Zeelandia wil dit seizoen minder problemen Voor Robur is het zaak de opwaartse lijn vast te houden F soleren wol {textiel UM nlNSPAG 7 SEPTEMBER 1982 50-94912 TUINTIP 3 A61 S106 DE STEM zendijke, tel. 1731 trekkelijk geringe diend ook. g mede gezien de ie energieprijzen, pand kan het i tot maar liefst tiemateriaal, zoals dat verlies aanzien- oken en toch een tuur. Zo verdient u erug. En 's zomers gen prettig koel. id en van stof komt ige, snelle en doel- n voor het isoleren oeren en ties. Isover glaswol rbaaren gemakkelijk ia materiaal voorde er. ^ij ons vooreen inlichtingen over de LA ondheid van uw tuin is 't belangrijk Daarom hier alvast viezen Maak nu uw tuinplan TUINCIDS GRATIS Kom 'm maar even halen. Gratis en boordevol ideetjes. Voor een siertuin, een leeftuin, een privé paradijsje, een eigen kwekerijtje, gezellige zitjes, barbecue, en ga zo maar door. ies. De juiste keuze in vaste lid van -Tel. 13738 PHILIPPINE/SAS VAN GENT - Philippi ne was in de afgelopen competitie een nieuw komer in de eerste klas afdeling van het zon dagvoetbal. Meedraaien was daarom een eerste vereiste. Verdere illusies koester de men niet in het mossel dorp. Toch leek het er lan ge tijd op dat Philippine op een hoge klassering zou mogen rekenen. Na zes wedstrijden kwam de ploeg zelfs aan de kop van het klassement en na vijf tien wedstrijden bezette Philippine de tweede plaats achter de onge naakbare kampioen Hoofdplaat. „Het zag er zelfs even beroerd uit voor ons", zegt secretaris Willy Spues- sens. „Ineens was de over tuiging uit de groep ver dwenen. Voetballen deden we aardig. Ook kansen werden er gecreëerd, maar die benutten was een an dere zaak. Tenslotte schoof iedereen de verantwoorde lijkheid van zich af. Ge woon gebrek aan zelfver trouwen. Een beetje lef, daar ontbrak het in feite aan. Op zo'n moment wordt het wegvallen van een Ronny vann Hecke merkbaar. Door de winst op Zeelandia waren we pas kort voor het siot van de competitie zeker van het eersteklasserschap". Piet de Winde heeft Phi lippine de rug toegekeerd en gaat naar eigen bodem om Breskens te trainen. Nieuwe man is Ruud Lu- teijn die de plaats van de reeds gecontracteerde Ber tie van de Berg inneemt. Het spelerspotentieel wordt ook aangevuld met de komst van Botermans, een spits die nog in het Brabantse afdelingsteam speelde. Van Waarde van Hoek en Johan Bonte de keeper die een concurrent zal zijn van de huidige doelman Co Doorns. Alleen Heinz Peter Lauret stopt bij Philippine. Daarnaast komen er nog vier of vijf A-junioren over. Het wijst erop dat Philippine in de breedte vooruit gegaan is. Wat zijn de verwachtin gen voor de komende com petitie? Willy Spuessens: „In ieder geval beter dan in het afgelopen seizoen", zegt hij wat terughoudend. Met enkele knappe red dingen hield CornBoys- doelman Jan Mutsaars Volharding van een gelijk spel of misschien zelfs wel van een zege af. In de allerlaatste* wed strijden reikte Corn Boys zelfs nog naar een tweede plaats. „In de laatste vier wedstrijden pakten we zfe- ven punten", zegt de 19-ja- rige Jan Mutsaars. „Op basis van een beter doel saldo konden we nog aan spraak maken op een tweede plaats. Zouden we de laatste wedstrijd verlo ren hebben, had ons dat vier tot vijf plaatsen kun nen schelen. Zo gering was het puntenverschil in deze idiote competitie waarin vijf wedstrijden voor tijd nog bijna alle ploegen voor degradatie in aanmerking kwamen". Corn Boys werd bij aan vang van de competitie ge tipt als één van de kans hebbers voor de titel. Een rol die de Sasse ploeg geen enkele maal kon vervul len. Jan Mutsaars daar over: „Blessures hebben ons danig parten gespeeld. Op een bepaald moment vielen er drie, vier vaste krachten weg. Dat kun je Corn Boys-doelman Jan Mutsaars: haalbaar zijn dit seizoen". „Een plaats in de kopgroep moet voor ons team niet opvangen. In de slot fase hebben we die voor spelling nog enigszins kunnen bevestigen door die tweede plaats te pak ken al was het op een straatlengte achter Hoofd plaat. Doordat er drie ploegen voor degradatie in aanmerking kwamen in de afgelopen competitie, was het zo'n zes, zeven wed strijden voor het einde een bijzonder nerveuze bedoe ning. Tal van kandidaten waren er nog voor die de gradatieplaatsen en dat werkte behoudend voetbal in de hand. Wij als jonge ploeg hadden daar moeite mee. Het was vaak pom pen of verzuipen. De komende competitie zie ik wel met vertrouwen tegemoet. Frank Ingels van Biervliet komt naar ons en dat zou wel eens een aanwinst kunnen zijn. Als we grotendeels blessure- vrij blijven is een plaats in de kop haalbaar", besluit Jan Mutsaars, die naast het Corn Boys-doel ook dat van het afdelingsteam regelmatig verdedigt. OOSTBURG/SLUIS - Geen titelaspiraties maar wel in de bovenste helft van de /angtabel meedraaien, dat is de hoop van de beide Westzeeuwschvlaamse afdelingseersteklassers Oostburg en Sluis het I komende seizoen. De schrik van het afge lopen seizoen, toen met nog een drietal wedstrijden te gaan, vrijwel elke ploeg - uitgezonderd de kampioen Hoofdplaat - nog in degra datiegevaar verkeerde, zit er bij beide teams nog in. Een rare klas oordelen de heide secretarissen Adrie ran Gessel van Oostburg en Herman Bogaert van Sluis. Nieuwe man aan het roer in Oostburg is Peter I Pielaet. De in Philippine woon- achtige trainer die na vijf en een half jaar IJzendijke verliet, waar hij overigens succesvol was - hij bracht de blauw-witten van de hveede klas afdeling naar de vierde klas KNVB - ™aakt in Oostburg zijn «Pwachting. Een ambi- neus man die beseft dat voetbal alleen collectief resultaten oplevert. Een man ook die karakter ho- I Mr aanslaat dan het talent niet de vedetteneigingen. Pielaet: „Je moet een groep jongens hebben die er lekker voor wil werken. Jongens ook die achter hun club staan". „Ik heb met de jongens gepraat en dat was erg po sitief. Ook zij vonden dat een eerste elftal prestatie gericht bezig moet zijn. Met een groep die twee maal per week traint en waar keihard gewerkt wordt, moet het toch mo gelijk zijn Oostburg uit de afdeling te halen. Ze draaien elk jaar goed mee en bovendien lopen er een paar goede jeugdspelers rond die ik zeker in wil gaan passen. Het bestuur staat volledig achter me en ik zal mijn tactiek niet trainen niet spelen dan ook niet wijzigen ook al zullen we daardoor misschien wel eens punten verspelen. Meer orde dan komen de resultaten vanzelf. Niet dat ik dictator wil gaan spelen maar op een gege ven moment moet men als groep wel een beslissing nemen". „Ik kan nog veel leren en daarom nog een jaartje Peter Pielaet, de nieu we trainer van Oost burg zal zijn team en thousiaster proberen te maken om zo eindelijk uit de eerste klas van de afdeling te geraken. Sluis waar ik het overi gens uitstekend naar mijn zin heb". Sluis kreeg in Harry Haze, die over kwam van Lewedorpse Boys, de broodnodige aan vulling in de voorste lij n. „Ik reken er eerlijk ge zegd niet meer op", zegt Herman Bogaert wat mis troostig. Naast de twijfel rondom Cor Lensen zag men Jos Spee wegvallen die de „kicks" aan de wil gen hing, terwijl Dirk du Fossé vrijwillig een stap terug deed. Dit impliceert dat de groep van Boerjan met vijf spelers van amper achttien, wellicht de jong ste is uit de reeks. Net Mi chel Boerjan en Bram Beun kunnen tot de oude ren gerekend worden. Naast deze twee routiniers hoopt Boerjan met de jeugd een evenwichtig ge heel te formeren.Boerjan: „Ik ga veel krachttraining doen en ook speciale aan dacht schenken aan de man-tegen-man-situaties waar we afgelopen seizoen veel in tekort kwamen". NIEUW NAMEN - SDO en Hulsterloo hopen in deze competitie leuk mee te kunnen draaien. Voorop staat het behoud in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal. SDO trok Jan Pleunis aan na het voortijdige vertrek van Willy Kramers. Bij Hulsterloo zwaait Guilau- me Drumont nog steeds de scepter. Broer Alex ver trok terug naar zijn oude stek Clinge. Voor Jan Pleunis wordt het een spannend jaar. De ex-eer- ste elftalspeler van Steen en Sluiskil behaalde vorig jaar zijn papieren en wil de theorie in de praktijk gaan overbengen. „De am bitie is er in elk geval. SDO is een mooie start voor een trainer. Voor mij betekent het een grote uit daging", aldus Jan Pleunis uit S.t. Jansteen. Hulsterloo moest de vo rige competitie nog vech ten voor behoud. De laat ste wedstrijden liep het gelukkig weer in opwaart se lijn. „We verloren een aantal wedstrijden op rij. En dan wordt het moeilijk. Geluk kig is het ons toch gelukt erin te blijven", aldus wedstrijdsecretaris Artür van Damme. Hulsterloo weet dat het hard knokken zal zijn. SDO-trainer Jan Pleunis: „Ik wil de jeugd een dui delijke kans geven in het eerste elftal. SDO is een uit daging voor mij". „Misschien hebben de spe lers daarvoor niet de juiste mentaliteit. Aan de andere kant hoeft het ook niet zo nodig. Een vierde klas zou meegenomen en fantas tisch zijn, maar er reke ning mee houden doen we niet. Wé proberen wel bij de eerste drie te eindigen. Dat is ook maar afwach ten", zegt Van Damme. De vierde klas is voor Hulsterloo geen noodzaak. VLISSINGEN/RENES- SE/WESTKAPELLE - Het heeft veel moeite gekost, maar Zeelandia is op het nippertje in de eerste klas van de zon dagcompetitie van de KNVB afdeeng Zeeland gebleven. Eerst moest in een be slissingswedstrijd met Domburg afgerekend wor den (1-0-winst) en daarna zelfs nog in een na-compe titie met Robur (0-0) en Walcheren (2-0-winst), waardoor Robur en Zee landia zich plaatsten voor de eerste klas. Voor het Zeelandia-be- stuur was dat moeilijke seizoen geen enkele reden om het vertrouwen in trai ner André Caljouw op te zeggen. Zijn contract werd al verlengd halverwege het vorige seizoen. Zeelan dia kende voor het eerst onder zijn leiding een ster ke start. In december keek men zelfs tegen de boven ste plaats aan, maar toen Hoofdplaat eenmaal af stand had genomen, kel derde Zeelandia zo naar beneden. Caljouw: „Zo zie je maar, als je geluk hebt speel je bovenin en heb je pech, dan degradeer je. Het krachtsverschil is erg gering. Misschien dachten we te snel veilig te zijn. In ieder geval hebben we er veel van geleerd en ik heb er nu meer vertrouwen in. Ik denk niet dat we pro moveren (overigens pro moveren er twee uit de eerste klas naar de KNVB, red.) maar qua voetbal zijn we niet de minste en men taltiet en vechtlust hebben we in het slot van vorig seizoen wel gekregen". Caljouw haalde eind vo rig seizoen oude getrou wen van stal. De gestopte doelman Kees de Klerk verscheen weer tussen de palen, als laatste man kwam Karei Leenhouwers terug, maar Caljouw geeft nu toch weer alle vertrou wen aan doelman Urbie van Belzen. TT.. Hij kreeg bo vendien Oeit Graauw van Dauwendaele en nam een veel belovende A-junior, Eddie van de Ketterij, in zijn selectie op. Hij ver wacht dan ook niet dat zijn ploeg in dezelfde proble men komt als vorig sei zoen. Renesse Voorzitter Johan Bom van Renesse verwacht dat eigenlijk wel. Hij zegt het wel niet met zoveel woor den, maar is al tevreden als zijn ploeg zich weet te handhaven. „We zitten slecht in de jeugd, we hebben te weinig A-junioren en daarom ook denk ik dat we een erg moeilijk seizoen tegemoet gaan", aldus Bom. Hij ba seert dat op het vertrek van spits Sjaak Vasseur en Dick Hart naar Zierikzee. Spelers, die voor een kleine vereniging goud waard zijn. Bovendien vertrok Dick den Haan naar DS'79 en Jaap van Oeveren naar ZSC. In ieder geval verspeelde Re nesse drie van zijn beste spelers en alleen Smeding van Zierikzee kan moge lijk een plaats in het eerste elftal verdienen. Gerard van de Wiel van DFS is een speler voor een lager elftal. Die smalle basis zou Re nesse inderdaad wel eens kunnen opbreken. Een te genargument is echter de ervaring tijdens het paas weekeinde. Toen moest Renesse (veel horecawer- kers, dus veel invallers) twee keer spelen en ging op zaterdag naar kam pioen Hoofdplaat. Op dat moment was het de enige ploeg - nota bene met zes invallers - die Hoofdplaat een nederlaag in eigen huis toebracht. Johan Bom geeft dat grif toe, maar blijft aan de pessimisti sche kant. Noormannen Ongeveer in dezelfde be woordingen reageert Noormannen-trainer Jan van de Dries. Noormannen degradeerde afgelopen sei zoen uit de vierde klas. Van de Dries ziet zijn ploeg niet direct terugko men. „Het zal weer moei lijk worden. De eerste klas is ook niet gemakkelijk. Als je ziet, dat we kam pioen van de afdeling wer den, een jaar lang geluk hadden toen Zeelandia de gradeerde, dan kun je wel nagaan, dat we toen ook al zwak waren. Aan de andere kant is het zo dat we nu minder Zeeuwsch-Vlamingen te genkomen en dit seizoen hebben we'weer wel een A-juniorenelftal". Toch enige lichtpuntjes voor de Noormannen-trainer, die al aan zijn vijfde seizoen begint (een jubileum en Noornammen bestaat in 1983 ook 50 jaar, dus wie weet?). Noormannen had het vorig seizoen ook moeilijk. Henk van der Welle stopte en Henk van Oosten ging terug naar Corn Boys. Nu zit Van de Dries weer met enkele onzekerheden. Pim van Sighem werkt in Ril land, Dave Jongepier is gestopt, er zijn veel jon gens zonder werk en enke le spelers met werk zelfs buiten de provincie, waar door als gevolg van studie en werk er zich steeds trainingsproblemen voor doen. Van de Dries: „Maar wees gerust. Er wordt werkelijk alles aan ge daan. Wie maar even kan komt trainen, de sfeer is goed en met een beetje ge luk dan spelen we midden in". Een aanwinst heeft Noormannentoch: spits Henk Wielemaker van VCK is naar Noormannen gekomen. JjOES LEWEDORP/ GEZANDE - Na een aartje is Robur weer 'fug gekeerd in de eer- ste klas. De mannen van Jan de bezorgden daarmee en i" clubbestuur t alle andere leden reeds jubileumgeschenk, ant de Goesenaars be- 1 aan nu vijftig jaar. Ro- Ur verliest voor het ko- f end seizoen geen spelers an vrij optimistisch 1 an start gaan. „Voetbaltechnisch is er bij ons geen enkel pro bleem", zegt Jan de Roo. „Alleen fysiek zouden we wat sterker moeten wor den. Met deze vrij jonge ploeg, de gemiddelde leef tijd schommelt rond de 22 jaar, denk ik dan ook nog wel vooruitgang te kunnen boeken. In de breedte zijn we in de vorige competitie beslist gegroeid. Zaak is nu natuurlijk om die op waartse lijn vast te hou den. Dat kan echter alleen wanneer de trainings avonden goed worden be zocht. Wanneer we dit sei zoen weer behoorlijk uit de bus willen komen, moeten we uiteraard streven naar een optimale conditie. En dit bereiken kan natuur lijk alleen wanneer we het trainingsprogramma am bitieus aanpakken met zijn allen". Lewedorpse Boys Lewedorpse Boys komt dit seizoen onder de hoede van trainer René Bras uit Vlissingen. „We hopen het met hem te kunnen maken en dat betekent dan in hoofdzaak dat we ons weer redelijk kunnen handhaven", ver klaart voorzitter Ars. „Met het beschikbare spelersmateriaal zit er nuchter bekeken geen kampioenstitel in. Jammer dat bij ons de aanwas van de jeugd wat te wensen overlaat. Zo zoetjesaan zijn we wel toe aan wat verjonging. Maar dan moeten er zich uiteraard spelers met capaciteiten aandienen. En daar schort het aan. In een klein dorp als het onze, en we zullen wel niet de enigen zijn, kampt men allang met dit probleem. Niet iedereen van de jeugd kiest immers voor de voetbalsport. Er is variatie genoeg in zijn keuzebepaling en wij als voetbalvereniging krij - gen daar terdege mee te maken. Het ledental bij ons is in het afgelopen jaar wat teruggelopen. Dat houdt in dat we met niet meer dan drie teams aan de competitie gaan deelne men. Toch blijven we als clubbestuur de moed er in houden en we blijven zoe ken naar wegen om de animo voor de voetbalspa- ort op te vijzelen". Volharding uit Ovezan- de, dat deze zomer het 50- jarig bestaan herdacht en uitgebreid vierde, heeft Herman Schotman als nieuwe trainer aangetrok ken. „Vorig seizoen zijn we maar net de dans ont sprongen en ook in de nieuwe competitie zal hard moeten worden aangepakt willen we ons handhaven", doet wedstrijdsecretaris Adrie Rentmeester uit de doeken. „Vooral het scoren le verde vorig seizoen pro blemen voor ons op. Hope lijk kan Schotman die schotvaardigheid wat op voeren. We hebben nu een jaar meegedraaid in de eerste klas en willen ons daar toth wel waarmaken. In ieder geval is de sfeer bij ons uitstekend, dus we zullen maar hopen dat die vlam ook gestalte krijgt op de grasmat". De blauw- witten gaan met een on veranderde selectie aan het nieuwe seizoen begin nen met de 35-jarige Willy Verbeek als oudste van het stel.

de Stem | 1982 | | pagina 29