Hoofdplaat streeft naar behoud Tweede jaar is altijd moeilijker Inzinking niet te boven gekomen Axel niet langer te kloppen formatie Geen degradatievoetbal in Biervliet FILL Y VAN GREMBERGHE: VOORZITTER INGELS: fILFRIED BOGAERT: COR VAN AKEN: K>*7-£4 t Jong talent mm ft Roddels „Geweldige ploeg" Tel. 01140-13445 el. 01140-13774 IJZENDIJKE - „Het tweede jaar is het altijd moeilijker". Dat is de mening van de nieuwe Jzendijke-trainer Wil led Bogaert. Daarmee Joelt hij op het behoud van het vierdeklasser- schap. De blauw-witten wisten ®orig seizoen immers zon- 3er grote problemen hun ®rste jaar in de vierde «las veilig te stellen. Dit ®der leiding van Peter 'elaet, die een succesvolle Periode in IJzendijke af goot. Hij bracht IJzendij- vanuit de tweede klas «deling naar die vierde "'ps, maakte het karwei :0ri6 jaar af en vertrok daar Oostburg. ..In goede harmonie ove- "gens", stelt Willy Ter- mont, secretaris van IJ- endijke. „Peter was een vro trainer maar na een tal jaren raak je een ™etie op elkaar uitgeke- en. vve zijn echter als 'enden uiteen gegaan en ls soms wel eens an- js in de sportwereld". Voor het overige is er einig veranderd. Vanuit p Jeugdrangen komen Wa van de Hemel - as overigens afgelopen ïzoen al veelvuldig in het afste actief - Frits Ver- aete, Nico Aerssens, Al- bert van Leiden en de jongste telg uit het voet balgeslacht van Poucke - Eric - de selectie verster ken.. Voorop staat dan ook komend seizoen het be houd. Termont: „We moe ten de zaak langzaam uit bouwen. Dat wil niet zeg gen dat we IJzendijke over een aantal jaren in de der de klas zien. Die derde klas is een droom en wellicht voor een vereniging als de onze niet weggelegd. Voor ons en we zijn niet de enige ploeg, kan het aantal bles sures bepalend zijn. Pak vorig seizoen toen we het in het begin erg moeilijk hadden. De reden daarvan was een aantal blessures die binnen een kleine vere niging niet meteen op te lossen zijn. Niet één keer hebben we voltallig in de wei gestaan. Maar we heb ben een goede aankomen de jeugd. Dat tussenstation is een onmisbare schakel en gezien dat feit zie ik het komend seizoen met ver trouwen tegemoet" IJzendijke-trainer Wilfried Bogaert: „Ik zie Vogel waarde als de gedoodverfde kampioen in de vierde klas". Favoriete rollen in de vierde klas zijn volgens Termont weggelegd voor Axel, Clinge, Koewacht en Terneuzen. Voor de nieuwe IJzen dijke-trainer Willy Bo gaert valt Terneuzen af. „Die jongens zitten in de oek waar de klappen val len. wee keer degraderen in twee jaar tijd gaat niet in je kouwe kleren zitten". Bogaert gaat na twee jaar Terhole en acht jaar de jeugd van Hontenisse ge traind te hebben, enthou siast aan de slag op een ho ger niveau. Hij ziet Vogelwaarde als de gedoodverfde kam pioen. „Ik weet wat voor een jeugd ze daar voor handen hebben en dat zal komend seizoen zeker vruchten beginnen af te werpen. Hetzelfde geldt trouwens voor Koewacht. Die twee ploegen gaan de dienst uitmaken". Wat IJ zendijke betreft is het be houd de enige opdracht. „Met het vertrek van Co- rijn is de formatie toch wel verzwakt. Het was een jongen die gemakkelijk een goal maakte en boven dien op elke plaats inzet baar was. In de vierde klas kun je bovendien nooit zeggen wat er gaat gebeu ren. Het is altijd zwaar en knokken geblazen van be gin tot het eind. Iedereen pakt punten van iedereen en juist dat maakt het zwaar. IJZENDIJKE: Trainer: Wilfried Bogaert. Selectiegroep: Jan Ver donk, Rudi Veraart, Benny Smit, Hans Porry, Frank van Poueke, Pejke de Smet, Albert van Lei den, Jo van de Voorde, Werner van de Bulcke, Georges de Boe- vere, Frits Verstraete, Henk Kiewiet, Eddy Musson, Rudi de Meyer, patriek van de Hemel, Nico Aerssens en Eric van Pouc ke. AARDENBURG - „Het materiaal is wel aan wezig, maar het komt er nog niet uit", conclu deert trainer Cor van Aken, die zijn tweede seizoen ingaat bij Aar denburg. De groen-zwarten wis ten afgelopen seizoen maar nipt aan de degrada tie te ontsnappen. Dit ter- wil ze voor de winterstop zelfs nog de ranglijst had den aangevoerd. Na de winterstop ging het echter bergafwaarts en werd pas één wedstrijd voor het ein de het vege lijf gered. Dit in een regelrechte con frontatie met Noorman nen, dat uiteindelijk het kind van de rekening werd. „We zijn de inzinking niet te boven gekomen. Als je bekijkt dat we in de be ginfase van de competitie de latere kampioen RIA zelfs in eigen huis pakten; een eigenaardige zaak", aldus Van Aken, die al heel wat jaartjes in de voetballerij meeloopt en gedurende enkele jaren zelfs tweede trainer was bij MVV. Het probleem in Aardenburg en zeker niet alleen daar is de training. Veel jongens zitten met hun studie, voorts zijn er enkelen werkzaam in de ploegendienst terwijl er ook jongens zijn die een eigen bedrijf runnen. Van Aken: „Je kunt van die jongens niet verlangen dat ze er twee keer in de week staan. Het zijn ten slotte amateurs en we doen het allemaal voor ons ple zier. Wel staat als een paal boven water dat er dan al leen prestaties komen als er getraind wordt. Ik zou zelfs graag drie keer in de week trainen". Wel ziet Van Aken een aantal jeugdige talenten definitief doorstoten. Erik Goethals, Bert vann Iwaarden en Piet de Rijcke, die afgelopen sei zoen al meerdere malen in de hoofdmacht acteerden, kunnen die vaste waarden worden. Vooral Erik Goet hals maakte een voortref felijke indruk. Van Aken's verwachtingen zijn trou wens niet al te hoog ge- Aardenburg-trainer Cor van Aken: „Ik zou graag drie keer in de week willen trainen, maar dat zou van weinig realiteitszin getuigen". spannen. „Mijn doel is het behoud en in de loop van de competitie zullen we de zaak dan wel verder bekij ken". Uitgesproken favoriete ploegen heeft hij niet. „Je weet gewoon te weinig wat er bij de andere ploeg is veranderd om daar een oordeel over te kunnen vellen". Carlo de Baerdemaeker heeft die wel. De tweede secretaris ziet in Clinge en Vogelwaarde twee teams die een hoofdrol gaan ver tolken. „Toch zullen ze het moeilijk krijgen, want de tijden dat Sluiskil en Bres- kens het vierdeklassege- beuren dicteerden zijn voorbij. Alles ligt zo dicht bij elkaar dat de geluks factor zowel bovenaan als onderaan van doorslagge vende aard zal zijn". Wat zijn eigen vereni ging betreft stelt hij „Kampioen zullen we niet worden, maar ik zie ons toch ook niet als een ge doodverfde degrada tieklant. Slechter dan af gelopen seizoen kan het bijna niet. Dat wil zeggen aan het slot van de compe titie toen we in een diepe crisis zaten". Hij wijt het aan een slechte mentali teit. „De trainingsopkomst was gewoon slecht en dan kun je ook geen prestaties verwachten. Vooral bij de jongeren laat dat te wen sen over". „We bestaan volgend jaar vijftig jaar dus wie weet met welke cadeau bonnen de jongens in hun hoofd lopen", besluit De Baerdemaeker. AARDENBURG: Trainer: Cor van Aken. Selectiegroep: Rob de Clerck, Frank Quataert, Frank de Crooek, Ronald Buzeyn, Piet de Rijcke, Erik Goethals, Marnix van Rie, Jan van Iwaarden, Bert van Iwaarden, Ad van Iwaar den, Sjaak van Hoeve, Martin Quataert, Joop Kools, Bram Kools, Theo de Croock, Jacky Paridaen, Ronald Scheppers, Rik Henry, Roel de Cuyper, Henk Begijn, Ronald Veraart, Walter Snouwaert, Lucien de Clerck, Peter Tas, Erik de Cocq, Nico van de Wijnckel en Johan Pieters. öbHIbMHhH 1982 I AXEL - „Ik ga het nieuwe seizoen optimis tisch tegemoet. Met na me de jongere spelers in ons team hebben wat meer ervaring opge daan en moeten nu dus ook wat meer hun stempel op een wed strijd kunnen druk ken". „Daarom ben ik van me ning dat we in totaliteit sterkeer zijn geworden", aldus Willy van Grem- berghe, begeleider van het keurkorps van zondag vierdeklasser Axel. Terug blikkend op het vorige sei zoen, waarin de Axelaars na een moeizame start goed op kwamen zetten om uiteindelijk na de winter penode weer af te zakken. Voor Van Gremberghe een logische gang van zaken. „Axel was in de vierde klas de te kloppen ploeg. Ieder team wilde persé van ons winnen. Dit leidde herhaaldelijk tot proble men en tot schorsingen. Schorsingen die met name vielen in de periode net na de winterstop, waarin de klappen uitgedeeld moes ten worden. Met name te gen de uiteindelijke kam pioen RIA en Koewacht moesten er spelers verstek laten gaan. Dit niet alleen door uitsluitingen, maar ook door blessures. Toen dit eenmaal achter de rug was, waren we eigenlijk kansloos en dat werkte door op de resultaten. On danks deze tegenvallers denk ik toch dat we daar nu ons voordeel mee kun nen doen. De spelers ken nen nu die situaties en moeten zich daar op kun nen instellen. Want dit als excuus blijven aandragen voor het uitblijven van re sultaten zou te goedkoop zijn. Naar mijn smaak zal Terneuzen nu de ploeg zijn tegen wie gewonnen moet worden". Ondanks dat de vierde klas voor Zeeuwsch- Vlaanderen een aantrek kelijke klas is, zou Van Gremberghe zeker gezien vanuit sportief oogpunt, weer een stapje hogerop willen spelen. „Maar", zegt hij, „Voor de titel is het nog een jaartje te vroeg. Lukt het desondanks toch als eerste te eindigen, dan pak je dat natuurlijk mee". Het optimisme, zij het met enige reserve, baseert Van Gremberghe op ver schillende factoren. In de eerste plaats de aanvals- kracht van de Axelaars. Vorig seizoen werd 38 maal raak geknald waar van 28 keer voor de win terstop. „Alleen het verde- digingsblok zal meer tegen moeten houden, want de 31 treffers die wij om de oren kregen, zijn er te veel. Maar ik verwacht toch dat met Kayser in het doel en achterin de ervaren Van de Broecke, de felle kleine verdediger Leclou, de nieuwkomer Reyckaert en als dirigent in de defensie Verstraeten, dit zal verbe teren. AXEL: Trainer: Rudy Steel. Selectiegroep: Theo Kay ser, Rudi Witte, .Jan van de Broeke, Leon Leclou, Fonny Verstraeten, Eric Reyckaert, Edy de Witte, Cor Geelhoedt, Renato Ambrosini, Glen Hof fman, Henk Koekkoek, Henk Michels, Dicky de Pooter, Bou- dewijn Corijn en Jacco Dekker. S105 DE STEM HOOFDPLAAT Hoofdplaat, dat in een paar jaar tijd vanuit de derde klas van de KNVB naar de afdeling zakte, is duidelijk weer terug. De geelzwarten pakten afgetekend de titel afgelo pen seizoen en de mentali teit in ,,'t Durp" kennende, wordt Hoofdplaat zeker een versterking voor de vierde klas met een aantal interessante streekduels - IJzendijke, Biervliet, Aar denburg - in het vooruit zicht. De man die Hoofd plaat terug in de rijen van de KNVB loodste, André van de Broek, is er niet meer bij. De Walcherse oefenmeester kon de tijd niet meer vrijmaken en zocht het qua verbindin gen dichter bij huis, name lijk Heinkenszand. Nieuwe man aan het roer is Piet Meertens. Een onbekende in het Zeeuwse trainerswereldje, maar ze ker geen onbekende in de voetballerij. Geboren op Draaibrug verzeilde hij tijdens de oorlogsjaren in Haarlem waar hij als ac tief voetballer met Haar lem Nederlands kampioen werd. Met het B-diploma op zak was hij achtereen volgens als trainer actief bij gerenommeerde ploe gen als TSC, Veerse Boys, -SlfSS- _i ii i Willy van Gremberghe, begeleider van het keurkorps van Axel: „Voor de titel is het nog te vroeg voor ons. Volgend seizoen wellicht". af Dongen en Altena. Na zijn pensionering in militaire dienst zocht hij het Zeeuwsch-Vlaamse land weer op - woonachtig in Oostburg - en aanvaardde de uitdaging Hoofdplaat. „Iemand waar we bij zonder blij mee zijn", aldus Hoofdplaat-secretaris Adri Voogd. Meertens oriënteerde zich afgelopen seizoen al op de West- zeeuwschvlaamse velden. Het vierdeklassevoetbal hier karakteriseert hij als middelmatig. Hij krijgt in elk geval met een groep jongens te maken waar de mentali teit goed is. Daarnaast heeft men zich weten te versterken met Henk Ot tens, de trefzekere spits van Breskens en vorig jaar nog actief in het Zeeuws eftal. Ottens, die na een kortstondig avontuur bij het Belgische FC Latem terugkeerde in Breskens, was via privé-aangelegen- heden meer in de Oester putten te vinden dan op „Baersande". Vandaar dat Hoofdplaat-secretaris Adri Voogd: We zijn blij met dg komst van Henk Ottens, maar van ronselen is beslist geen sprake geweest". zijn overschrijving zeker geen opzien heeft gebaard. „Natuurlijk zijn we blij met Henk, maar van ron selen of iets dergelijks is beslist geen sprake", aldus Adri Voogd, die daarmee eventuele roddels de mond snoert. Is Ottens ongetwijfeld een enorme versterking in de aanval, het zit er in dat men zich ook achteraan gaat versterken. Rudi Cor- nelis, enkele jaren geleden vertrokken en via Terneu zen bij het Belgische Eeklo verzeild geraakt, wil dol graag terug naar het oude nest. Het probleem is ech ter dat men bij onze zui derburen niet zonder meer kan verkassen. De Belgische voetbal bond regeert daar met strakke hand en het is de vraag of het voor komend seizoen nog voor elkaar komt. Voogd: „We willen het via de KNVB proberen, maar ik ben bang dat het niet lukt. Het enige middel voor Rudi is een jaar niet voetballen, maar daar hebben beide partijen wei nig aan. Naast de eventue le aanwinsten staat naar alle waarschijnlijkheid het verlies van spits Paul Blaakman die in Delft gaat studeren. Een jongen, die afgelopen competitie erg gemakkelijk scoorde. Theo Steyaert gaat in mi litaire dienst en blijft eveneens een vraagteken. Daar tegenover heeft men een aantal A-junioren achter de hand. Van de formatie, die het afgelopen seizoen als tweede eindig de, schuiven er negen door. HOOFDPLAAT: Trainer: Piet Meertens. Selectiegroep: Mare Pielaet, Johnny Cornel is, Erik Vermeere, Walter Thomaes, Pe ter Baecke, Ronald Cornelis, Paul Vermue, Cor van de Velde, Benny Pielaet, Tom Sinack, Ru di Cornelis (onder voorbehoud!), Stanny Soulimans, Herbert Ver- sluys, Henk Ottens, Jacky Ja- cobse, Theo Steyaert en Paul Blaakman. Biervliet'voorzitter Gerard Ingels: Robby van de Hemel betekent een aanwinst voor het eerste elftal BIERVLIET - Ondanks dat Biervliet afgelopen seizoen vrijwel de gehe le competitie lang in het degradatiedebat be trokken was en zich dankzij een enerveren de eindspurt in veilig heid speelde, is Bier- vliet-voorzitter Gerard Ingels optimistisch ge stemd bij aanvang van het nieuwe seizoen. Ingels: „Ik verwacht dat we komend seizoen buiten de degradatiezone zullen spelen. Niet dat we titelas- piraties hebben, want dar- voor hebben we te weinig kwaliteit in huis. Maar met de terugkeer van Rob by van de Hemel zijn we er zeer zeker niet op achter uit gegaan. Robby bete kent met zijn lengte en ca paciteiten vooral aanval lend een versterking". „De rest maakt in deze klas elkaar niet veel. Als je het geluk hebt dat je in het begin wat punten pakt, dan speel je een zorgeloze competitie. En dat geluk hadden we vorig seizoen niet, waardoor de druk steeds groter werd. Hope lijk blijven we daarvan dit seizoen gespaard". Komend seizoen heeft Biervliet opnieuw A-ju- nioren maar dan komt er een groot gat want men was niet in staat een B-ju- niorenelftal op de been te brengen en dat is nu juist wat men bij de „haringka- kers" nodig heeft, de aan vulling. BIERVLIET: 'Trainer: Ronnie Bouchout. Selectiegroep: Ben Thomaes, Sjaak Lijbaert, Albert Ingels, Eddy Doens, Adri Meyer, Daan de Visser, Robert Boerjan, Richard Burky, Edwin Duysse- rink, Robby van de Hemel, Jos Dumoulin, Raymond Ingels, Tom Meertens, Cor de Regt en Romain Deveneyns. Ingels: „We hebben in Ronnie Bouchout een en thousiaste trainer en ook een goed bestuur, waarin voor het eerst in het be staan een dame haar in trede heeft gedaan: Carla Haers. Voorts Gerard Pro voost, Rinus de Regt en Hans de Mos. „Een geweldige ploeg",stelt Ingels. De Biervliet-voorzitter ziet in Axel, HVV'24 en Vogel waarde de ploegen die de dienst uit zullen gaan ma ken in de vierde klas."

de Stem | 1982 | | pagina 27