jÉk :eevla" S" Goes heeft een betere trainingsaccommodatie nodig Jong Ambon viert 25- jarig bestaan Verjonging bij Zeeland Sport Zierikzee goed voor topplaats RCS staat voor een zwaar seizoen Patrijzen acteert in een geheel nieuwe omgeving RINIE HOUTEPEN: EVOGELTE lecoqspottif Natuurlijk, lassief vuren! K>* >"$4 1 js, ook in de vrije Raadhuisplein 3 4501 BG Oostburg Telefoon 01170 - 36 (5, Sluis 01178-1617 rg, Westkapelle. ip Zoom '6-1476 b.g.g. 195: ivivi.ii aavCi w fc-lfl ïiijk massief ledikant in blank gelakte voering en kompleet met rollattenbodem. 90 x 200 cm. GOES - In Goes schreeuwt men al ja renlang om een twee deklasser. Niet alleen in het kamp van de sup porters maar ook bij de leden en het clubbe stuur van de voetbal vereniging Goes (Geza menlijk Opwaarts Een drachtig Sterk) leeft die wens sterk. Om daar gestalte aan te kunnen geven is echter een andere zaak. Al jaren ach tereen openden zich wel perspectieven in de race om de titel, maar op de be slissende momenten lieten de rood-witten het afwe ten. Ook het afgelopen sei zoen maakte daarop geen uitzondering. „In feite draaiden we beter dan ik had verwacht", stelt aan voerder Rinie Houtepen vast. „Maar onze presta tiecurve vertoonde toch ook nu weer te veel ver schil. Hoogte- en diepte punten zijn kenmerkend wat Goes betreft". Ons in ziens slaat Houtepen daar mee precies de spijker op de kop. Een afdoende verklaring daarvoor en hoe het even tueel anders kan, heeft de 29-jarige routinier bij Goes niet direct voor de hand. Hoewel hij toch wil aanvoeren dat het opval lend is dat zijn club vaak na een winterstop (en die is er nogal eens) een terug slag krijgt. Daarom wil hij toch wel aanstippen dat de trainingsaccommodatie in Goes, vooral na flinke re genval, bijzonder slecht is. En dat is wellicht een tip in de richting van het ge meentebestuur om daar eens aandacht aan te schenken. „Uiteraard", zegt Houtepen. „Als cen trumgemeente van Zee land moet men toch zeker ook de sportbelangen niet uit het oog verliezen. Wij als spelers zijn bereid een joker in te zetten. Welaan, laat men dan ook van ho gerhand ons een hart on der de riem steken". Hoe dan ook Goes gaaf straks opnieuw proberen gestalte te geven aan zijn clubnaam. „En weer op de zelfde manier als in de vo rige competitie", wil trai ner Nico Krijger kwijt. „Dus met aanvallend spel, fris van de lever". Ri nie Houtepen is daar even eens voor geporteerd. „En mijn clubmakkers even eens", laat hij horen. „Trouwens dit spel slaat ook goed aan bij de sup porters. En ook dit is be langrijk. We hebben vorig seizoen aardig wat doel punten gemaakt. Op dat punt verschilden we niet veel met Sluiskil. Alleen we kregen er meer tegen". Defensief klopte het dus niet altijd bij Goes. Rinie Houtepen onderschrijft die stelling. „Maar", zegt hij, „we moesten ons achterin wat aanpassen. Kijk, Hemmie van der Sluis kwam uit de frontlijn, om als vrije verdediger te gaan opereren. Hij deed dit zeker niet onaardig maar een reorganisatie kost nu eenmaal tijd". Bij Goes verandert er voor komend seizoen niet veel wat de spelersgroep betreft. Leo Abrabamse (meestal vleugelverdedi ger in zijn tijd bij Goes) keerde terug naar zijn oude club Cortgene. GOES: Trainer: Nico Krijger. Selectiegroep: René van Vliet, Leo Hollestelie, Menno Weber, Hemmie van der Sluis, Rinie Houtepen, Marcel de Nijs, Koos Kempe, André Schillemans, Frans Schouw, Piet Baarends, Adrie de Kraker, Gé Wolders, Jan de Grip, Peter Verburg, Gerrit Verhage, Theo de Bruijn, Ab Hollestelie en Lieven van Belzen. Rinie Houtepen: „Hoogtepunten en dieptepunten zijn kenmerkend voor Goes. We ho pen dit jaar toe te kunnen slaan". OOST-SOUBURG Jong Ambon viert het komende seizoen het 25- jarig bestaan. „Een kampioenschap zou voor onze vereniging dan ook een aardig pre sentje zijn", meent Lu cas Waisapy secretaris van de rood-witte for matie. Of dat echter een haal bare kaart is valt te be twijfelen. Afgelopen sei zoen wist Jong Ambon maar het nippertje de de gradatie te ontlopen. „Een teleurstellend seizoen. Hoewel het in de beginfase erg goed liep kwamen we in het competitieslot in een moeilijk parket. Een ge volg van mentale zwakte en het niet op kunnen brengen om te trainen", meent Waisapy. „De wil en de vechtlust ontbreken bij onze jongens en dat was vroeger wel eens anders", meent de oud-doelman. Ron Telussa zal de formatie moeten trachten de motiveren. Nadat hij al eerder de trai ningen leidde, neemt hij ook dit seizoen die taak op zich. orig seizoen was het zijn neef Paul Telussa die de trainingen leidde, maar aangezien het voor deze laatste te druk werd, ziet hij daarvan af. Ron Telus sa start met een grote se lectie. Negenentwintig na men staan op de lijst. Na een voorbereidings periode van een zestal we ken, met iedere week een vriendschappelijk duel op het programma, zal de de finitieve selectie gefor meerd worden. Zoals ge bruikelijk zijn er weinig veranderingen te melden uit het rood-witte kamp. Noes Lekatompessy was de enige speler die over schrijving aanvroeg. De 29-jarige achterspeler die zeven jaar vaste keus was, wil het een keer hogerop proberen. En dit dan bij tweedeklasser Vlissingen. Van buitenaf kwam nie mand zich aanmelden. Wel haalt een aantal jongens de schoenen weer uit de kast. Onder meer Eddy Mulder, die een aantal ja ren terug nog bij Middel burg actief was, maar ze ker twee jaar niet voetbal de. Ook Piet Telussa die een viertal jaren in de la gere elftallen een balletje trapte, wil het weer een keer hogerop proberen. Vanuit de jeugdrangen klopt Ricardo Huwae aan de poort van het eerste. Bovendien hoopt geheel Jong Ambon en wellicht heel wat Zeeuwse voetbal liefhebbers, op de terug keer van Frans Waisapy. Aanvallend zwak Twee seizoenen lang sukkelde hij met een knie blessure. Nu hij een knie operatie achter de rug heeft wil hij dit seizoen starten in een lager elftal. Lucas Waisapy. „Veel hangt af van de competi tiestart. Pak je in de be ginfase wat punten, dan is de druk van de ketel en loopt het vaak vanzelf. Het zou een leuke opste ker zijn, want naast het jeubileum gaat men ko mend seizoen het veld aan Jong Ambon-secretaris Lucas Waisapy: „Een kam pioenschap zou voor onze vereniging een aardig pre sentje zijn in dit jubileumjaar". de Nassaulaan verlaten. Het onplezierige veld waar de sintelbaan de echte sfeer in de weg stond wordt omgeruild voor de gloednieuwe accommoda tie van "De Kruitmolen" in plan Zuid. Samen met FC Dauwendaele gaat Jong Ambon daar spelen. Men is zelfs bezig met de plannen voor een kantine. „Het is voor een vereniging als de onze haast niet meer te doen financieel het hoofd boven water te houden. De eventuele kantine-op brengst zou voor die pro blemen een leuk en goed genezend medicijn zijn". JONG AMBON: Trainer: Ron Telussa. Selectiegroep: Eddy Mulder, Annies Pattiasinna, Dirk Manuhuwa, Joes Siwabes- sy, John Telussa, Paul Telussa, Sam Telussa, Piet Telussa, Rein Telussa, Arie Pentury, Jimmy Pentury, Willen Pentury, Benny Waisapy, Rieardo Huwae, Jan Thenu, Chris Wattimena, Jacco Hittiaubessy, Willm Ressakotta, Oily Sinai, Agus Latumeten, Lies Sohilait, Isac Rehata, Band- ji Mual, Noes Tehuleruw, Max Patty en Danny Noya. VLISSINGEN - De tweede club in Vlissin gen, Zeeland Sport, heeft maar één uit gangspunt: handhaven in de vierde klas. Vorig seizoen was het al snel bekend, dat de Vlis- singers te zwak waren voor de derde klas en de degradatie was al snel een feit. Spelers als Ronald Nijsen en Derk Jan Jans sen waren naar Amster dam vertrokken (studie) en dat verlies kon niet op gevangen worden. Boven dien stopte Jozef Filadjic halverwege het seizoen en ook Giel van der Linde (nu naar Middelburg). Daarbij kwam, dat Maarten de Kok al snel over verjon ging begon te praten. Alles bij elkaar kwam Zeeland Sport in een stroomver snelling. Aan het eind van vorig seizoen stopte bo vendien de doelman Adrie van Huizen (leeftijd), maar ook Leo van Rijswijk, Harry van de Goorsschen- berg en Rudi Loppies. Secretaris Ron Verkerk: „We zijn gedegradeerd en alleen nog maar verzwakt. Van buitenaf is er niets bijgekomen. We moeten het helemaal uit de jeugd opvangen. Vorig seizoen was het derde elftal voor de jeugdopvang en daaruit moeten we dan nu ook putten en voor de rest af wachten wat de junioren doen. In een jaar zijn we eigenlijk een heel elftal kwijt geraakt en dat is te snel". Verjonging dus bij Zee land Sport, maar wel een gedwongen verjonging. Het uitgangspunt van de Vlissingers is dan ook dui delijk: „Als we ons maar handhaven", zegt Ron Verkerk, zelf ook nog ja renlang vaste keus in het eerste elftal. Hij vertelt er tevens bij, dat zijn vereni ging opziet tegen de zware vierde klas. Zeeland Sport is het enige elftal van bui ten Zeeuwsch-Vlaanderen. ZEELAND SPORT: Trainer: Maarten de Kok. Selectiegroep: Jaap Pijnenburg, Ronnie le Ro.v, Ronald Hamers, Rudi van de Weele, Rinus Riemens, John van Geersdaele, Rini Fransen, Peter Steenbakkers, Joop Liek, Jan Fliers, Daniël van Rijswijk, Pe ter Brandes en Herman van Be rendonk. ZIERIKZEE - De Zie- rikzeese derdeklasser heeft voor het tweede achtereenvolgende sei zoen dispensatie gekre gen voor zijn D-trainer Bas de Zeeuw. Het Zierikzee-bestuur zag geen kans een nieuwe en voldoende gediplomeer de trainer te vinden. Men voerde aan, dat Peter Goe- degebuure al voor zijn di ploma oefenmeester II aan het studeren is en dat Ge rard Olijhoek de leiding heeft over de jeugdtrai ners en dat zodoende toch volop gediplomeerd kader aanwezig is. Zierikzee is dit seizoen versterkt en dat geeft secretaris Timmer man toe Welke ploeg kan het zich namelijk veroorloven een speler als Rini Verwest (er was zelfs belangstelling van PSV) nog maar een jaar in de A-junioren te .laten? Dan moeten er goe de vervangers zijn en die zijn er ook. Jan Leen Boot, Aart van de Linde, Marco Does, het zijn nog allemaal jonge spelers en daar rond spelen dan uitblinkers als Kees Verkaart, Wim Overweel, Marcel van Grunsven, Martin Quist en doelman Ronald Lieven- se.ZIERIKZEE: Trainer: Bas de Zeeuw. Selectiegroep: Ronald Lievense, Rob Wijnstekers, Kees Verkaart, Wim Overweel, Eric Schot, Sjaak Vasseur, Dick Hart, Jan Leen Boot, Martin Quist, Ri ni Stoutjesdijk, Wim van der Maas, Han van de Sande, Marcel van Grunsven, Bart Helbers, Aart van de Linde, Marcel bij de Vaate, Marco Does en Jaap Stoutjesdijk. SOUBURG - Bij het Souburgse RCS begint trainer Jack Schipper al weer aan zijn vijfde seizoen. „Het wordt de ze keer een erg moeilijk seizoen", begint Schip per. „We hebben twee seizoe nen minder gedraaid, twee seizoenen een tweede plaats bereikt, maar nu wodt het zwaar". Schipper baseert die voorspelling op het feit, dat Ron Rosefelt, Jan Bart Jasperse en Ben nie de Waeter in militaire dienst moeten. Hij mist bo vendien Chris Welleman (naar Vlissingen). Die probleemgebieden moeten opgevangen wor den uit de eigen jeugd. Re né de Smet (verdediger) en Eric de Boer (middenvel der) komen de selectie ver sterken. Overigens moet RCS probleemloos nog meer jeugdspelers kunnen inpassen, want de vereni ging heeft een uitermate sterke jeugdafdeling. Het Al-elftal was zelfs beker finalist en Jack Schipper merkt zo terloops nog even op, dat de Al-, BI- en Ci selecties liefst driemaal in de week trainen. Toch wil Schipper er nog eens met nadruk op wij zen, dat er vorig seizoen veel evenwicht was in de krachtsverhoudingen in de derde klas. Hij rekent dit seizoen weer op clubs als Goes en Zierikzee, maar acht het gepromoveerde Roosendaal toch van min der gehalte dan Halsteren en Alliance. Wel moeilijk heden verwacht hij tegen RIA. „Een gevaarlijke ploeg, die gemakkelijk doelpunten maakt", aldus Schipper. selectiegroep: Johan Dijk huizen, Jan Willem Dooge, Hans Dellebeke, Jo van de Velde, André Dellebeke, Karei Janssen, ees Dumorré, René de Smit, Mohammed Aroes, Ron Rosefelt, Eric de Boer, Rian Joosse, Jan Bart Jas perse, Hans Blind, Jan Bil, Eddie Wallaart, Ronald Muntjewerf, Eric Jan van Leeuwen, Frank de la Fos se en Bennie van de Wae ter. S-HEERENHOEK Patrijzen komt dit sei- zoen in een geheel nieu we omgeving terecht. De mannen van Wil- •iam Debbaut zijn na melijk als enige Zeeuw se club ingedeeld in de v'erde klas G. Dat houdt onder meer in «at men twaalf keer een uitstapje moet maken naar west-Brabant. Daar gaat men sterke tegenstanders bekampen als Cluzona, DIOS, Hoeven en Sprun- del. „Ongetwijfeld wordt net dan ook een zwaar sei- zoen voor ons", is de ver wachting van Debbaut, die bij de club uit 's-Heeren- "°ek zijn derde jaar ingaat als oefenmeester. „Het is bij ons traditie dat we in de thuiswedstrij - den een behoorlijk aantal punten pakken en ik heb goede hoop dat dit ook de ze keer zal lukken", venti leert William Debbaut. „Met dit uitgangspunt voor ogen en daarbij de huid zo duur mogelijk ver kopen in het Brabantse, kunnen we wellicht toch het hoofd boven water houden", voegt hij er aan toe. In de selectiegroep ver andert er niet al te veel bij Patrijzen wat de oude kern betreft. Overigens is Deb baut in zijn nopjes met het feit dat hij dit seizoen weer volledig kan beschikken over doelman Gerard Na- gelkerke. Deze was het vo rige seizoen geruime tijd absent omdat hij zijn pro motiekansen bij de marine moest benutten. En dit al les kreeg zijn beslag in Cu rasao. Vijf jeugdspelers krijgen dit seizoen een se rieuze kans om zich een vaste plaats te verwerven in het „eerste". Dat zijn Ronnie Beck, Peter van Bremen, Wilfried Peters, André Traas en Pedro van Hessel. Drie kruisjes „We hebben in de selec tiegroep al wat jongens lo pen die de drie kruisjes hebben bereikt of daarbij ldicht in de buurt zitten, dus we zijn zo zoetjesaan toe aan verjonging", meent Debbaut. „Ik heb gegronde hoop dat dit talentvolle vijftal zich waar gaat ma ken". Terugkijkend op vorig seizoen toen er nogal pro blemen waren door het wegvallen van geblesseer de spelers, zou een door braak van de jeugd Deb baut goed uitkomen. „Uiteraard hebn ik dan meer armslag. In het afge lopen seizoen toen ik op een gegeven moment ze ven spelers moest vervan gen zat ik toch wel even in de penarie. Daarom heb ik deze keer de groep bewust wat breder gemaakt waar mee ik nu aan het werk ben getogen". Hoewel de uitstapjes naar Brabant wellicht wat meer financiële gevolgen hebben voor Patrijzen, stelt Debbaut daar tegen over dat de reisduur in ieder geval niet langer zal zijn dan toen men naar Zeeuwsch-Vlaanderen moest. „Bovendien worden de competitieduels voor het publiek wellicht interes santer", meent hij. „We treffen nu immers clubs die we in 's-Heerenhoek nog nooit hebben gezien. Trouwens ook voor de spe lers is het wel eens goed dat ze nieuwe gezichten zien. Van elke tegenstan der leer je immers. Per soonlijk doe ik dat even eens. Een belangrijke zaak blijft dat we straks weer als vanouds sterk gemoti veerd binnen de lijnen ko men. En dat de oude kern bij ons de routine over brengt op de jeugd. De ge moedelijkheid hier ken nende zal dat wel lukken". PATRIJZEN: Trainer: William Debbaut Selectiegroep: Gerard Nagelkerke, Frans Moison, An ton de Hond, Louw de Jonge, Jan Traas, Sjaak Balleur, Albert de Jonge, Peter Verbart, Hans Westdorp, René Ars, Adrie van Bremen, Huber Oosthoek en Ru di Vermeulen. Patrijzen-trainer William Debbaut: Dat we dit sei zoen tegen allemaal nieuwe tegenstanders aantreden, kan verfrissend werken. Daar leer je alleen maar van".

de Stem | 1982 | | pagina 23