haven 777 Terneuzen moet direct opnieuw kampioen worden We hebben veel moeten leren Steen is de ploeg van gelijke spelen DOELMAN ROB WIELAND: WILLY VERMEIRE: j S101 DE stem lnNaüAta t SEK i eivipeh ïaoz 5102 Ut STEM ddelburg-trainer Wurth: „We pro- i met Middelburg •Ifde resultaat te len als we in de vo- competitie bereikt »een keus". Voor An- Wurth komt ons ge- te vroeg. De training is twee weken bezig, nieuwe spelers zijn onvoldoende bekend, doet de van MOC te ekeerde voorstopper Huiszoon, hoe past dspeler Hans de jer zich aan, hoe komt iel Dek tot zijn recht le Middelburgse aan- of lukt het beter met ert Kamermans en kan de van RCS overgeko- John Leeman worden past? tlemaal vraagtekens daarom ook de voor- tige stelling van de iwerkende Middel- gse trainer: „We pro- :n met Middelburg :elfde resultaat te ha- Als verrasssing im dan aan het slot nog mogelijke komst van Hollestelle van Goes. Goes speelt de talent- Hollestelle niet meer. is op zoek naar werk overweegt als dat suc- rol verloopt, zijn voet carrière bij Middelburg rt te zetten.... tDELBURG: Trainer: André -th. Selectiegroep: Ad Ver- ilen, Peter Ingelse, Kees van Sluis, Taco van de Velde, Pe- Huiszoon, Wim Dekker, Gijs n, Gerrie Eikenhout, Johan Conté, Nico Koster, Leon js, Tom Huiskens, Egbert nermans, Hennie Wijs, John lapary, John Leeman en s de Nooijer. tekenen. Pentury: „De aal was een man die lei- ng gaf aan een achter- lede. Ik kan nu moeilijk n voorspelling doen wie n plaats zal innemen. Ik ink dat weinigen die lei- ng ook van hem kunnen rer nemen. De meeste elers zijn goed in de andekking, maar voor n plaats komt meer kij- m. Je moet rekening >uden met de karakters in de spelers. Ik weet het >g niet". Toch is van eind vorig lizoen bekend, dat voor- opper Ab Kats die plaats :st kan overnemen. Eric oens (junior) zou dan als Dorstopper kunnen optre- an. Pentury is er nog lang iet zeker van. Hij houdt e nodige slagen om de rm. Zijn voorkeur gaat ;ker uit naar de jeugd, ïaar als het in het begin igenzit, dan zal het extra ïoeilijk worden. Daar- aast liep Huib Balthazar de wedstrijd voor het Ifalchers kampioenschap og tegen een schorsing op. lij zou de scheidsrechter ebben geraakt en men ïompelt (het is nog niet ekend) over een langdu- ige schorsing. Daarbij :omt dan nog het pro- ileem van Rob van Splun- ler, de rechtse middenvel- Ier. Hij moet in militaire [ienst en veelal levert die leriode problemen op. LISSINGEN: Trainer: Bert 'entury. Selectiegroep (voorlo- ig): Hans de Roover, Ron van luizen, Ab Kats, Ron van Dam, tonald Aarnoutse, Huib Baltha- ar, Dennis Sanches, Stanley Varner, Rob van Splunder, R°b e Nooijer, Rob Baljeu, Johnny .ivramento, René Moens, Hans 'an de Ratelaar, Huib Meerman, toes Lekatompessy en Chris Velleman. Terneuzen-doelman Rob Wieland: „Als we niet meteen kampioen worden dit seizoen, :a! het bijzonder moeilijk worden terug te komen op het oude niveau". TERNEUZEN - „We moe ten direct proberen uit de vierde klas terug naar de derde klas te keren. Want als we dat niet in één jaar redden, dan wordt het moeilijk." „Het spelpeil past zich dan automatisch aan en dat zou wel eens funest kunnen zijn", is gespierde taal van de in Axel woon achtige Terneuzense goalie Rob Wieland. Duidelijker kan het haast niet. Ter neuzen moet kampioen worden in de vierde klas H van het zondagvoetbal. De weg terug naar een hogere klas moet weer ingeslagen worden, want anders is de kans groot dat de vlag van de rood-zwarte brigade nog lang in het dal zal wapperen. Het dal, als je daar ten minste van mag spreken, waarin Terneuzen zich be vindt, is de vierde klas KNVB. Voor een stad als Terneuzen toch beneden de maat, is een stelling die Wieland wel kan onder schrijven. „Voor zover ik weet of ooit ook maar eens gehoord heb, is dat nog niet voorgekomen. En ook nu had dat voorkomen kunnen worden", zegt hij in de wetenschap dat de degradatie uit de derde klas niet persé noodzake lijk was. „Maar", merkt hij op, „dat is gebeurd en dat moet maar gauw vergeten worden. De weg die we nu in moeten slaan is belang rijker. Die kan beter zijn en moet dat ook worden. Desondanks wil ik toch wel stellen dat voor mij het seizoen niet „slecht" is geweest. Ik heb in het af gelopen seizoen veel ge leerd, zeker wat training betreft". Ander speltype De weg die Terneuzen in moet slaan, is voor Wie land, die twee jaar geleden zijn Axelse shirt verruilde voor de Terneuzense uit rusting, duidelijk. „We moeten een ander speltype gaan toepassen, terwijl de instelling een flink stuk moet verbete ren. Daarbij moet er veel beter samengewerkt wor den. Vorig seizoen liep al les teveel langs elkaar heen. Dit kwam misschien ook wel door het feit dat de gemiddelde leeftijd van het team nog erg jong was". Met deze constatering geeft Wieland tevens dui delijk aan waar het het vorig seizoen aan schortte bij de Terneuzenaren. Daarnaast heeft het steeds opnieuw oplevende ge praat over het vertrek van Wim Verpoorte niet gun stig gewerkt op het team. „Wim wil weg, dat is be kend en dat is niet goed voor het elftal. Trouwens als ik de verhalen mag ge loven, speelt dit al jaren", aldus Wieland. Veranderen deed er bij Terneuzen ook nu weer het een en ander. Trainer Ad Versluys vond in Eindho ven zijn nieuwe werkge ver. Hij wordt opgevolgd door de Belgische trainer Maurice de Windt. Dennis Sanchez en Stanley War ner vertrokken naar Vlis- singen, terwijl Jos van Mieghem komend seizoen voor Sluiskil speelt. Wim Verpoorte vertrok even eens, hij speelt nu bij In ternos uit Etten-Leur. Voor Wieland is het ver trek van de spelers van minder belang. „We be schikken nu toch zowat over hetzelfde team als vo rig jaar. Sanchez en War ner waren er toch ook maar een half seizoen bij, of misschien nog wel min der. De defensie zit goed in elkaar en daar spelen hoogstwaarschij nlij k Chris Edward van Muyen, Hans Menu, Peter Vasseur en Jack Begijn in. Middenlinie De middenlinie moet toch ook goed bezet zijn, want hier moesten toch ze ker vijf spelers knokken om een plaatsje. Rick Wouters, Frank Bogaard, Jan Piet Schoon- akker en Jan en Rinus Co- lijn zijn hiervoor de gega digden. Het probleemkind wordt de voorhoede. Dit was vorig jaar ook al het zorgenkind. Daardoor zijn we eigenlijk toch te vaak op een knullige manier de boot in gegaan. De sleutels hebben hier in handen Ge rard Maas, George de Block en Jan Huisman". Over de competitie zegt Wieland: „Het wordt bik kelen. Terneuzen wordt de te kloppen ploeg. Iets waar Axel vorig jaar mee kampte, komt nu bij ons te liggen. Voor Axel is dat gunstig, maar voor ons be tekent dat er een schepje extra bovenop doen. Daar om denk ik ook dat we een moeilijk seizoen tegemoet gaan en het hard nodig zal zijn om werkelijk als één formatie op te treden. Daarbij zal het publiek ons moeten steunen. Vorig sei zoen lukte dat ook tegen Zierikzee. In de eindfase werden we gewoon naar de overwinning toege schreeuwd. Iets wat we na twee nederlagen al be hoorlijk misten". Over de tegenstanders zegt Wieland weinig. „Ik kei} ze niet en weet er dus ook weinig van. Deson danks geloof ik dat de titel terecht komt bij Terneu zen, Axel of Koewacht. Daarbij zal met name Hoofdplaat, door de komst van Ottens en Cornells, voor ons een moeilijke te genstander zijn. Wie er gaat degraderen weet ik niet. De teams zijn daar voor teveel aan elkaar ge waagd". TERNEUZEN: Trainer: Maurice de Windt. Selectiegroep: Rob Wieland, Rick Wouters, Frank Bogaard, Jan Piet Schoonakker, Jan Colijn, Rinus Colijn, Gerard Maas, George de Block en Jan Huisman. BRESKENS - „We heb ben het eerste jaar in de derde klas veel moeten leren", stelt Willy Ver meire, voorzitter van de enige derdeklasser in het Westzeeuwsch- I vlaamse landje. „Vooral de Brabantse I ploegen speelden veel ge- I loutineerder. Puur op de counter, één punt maken Mn de zaak achteraan dichtgooien. En juist met deze speelwijze hadden we I 'norme problemen. In de vierde klas immers was de I dekking een stuk minder I en werd het countervoet- I hal nimmer bedreven. I andaar dat er afgelopen I seizoen in de derde klas 1 zoveel gelijke spelen vielen ie noteren. Goals waren «g duur. Ook wij kwamen niet minder dan twaalf neer tot een puntendeling". I Het heeft inderdaad erg J ang geduurd voordat men laan „Baersande" zeker Mvas van het behoud. Pas na het allerlaatste duel te- I8® RCS kon men opge- Jj'ucht ademhalen. Dit on- I danks dat de verwachtin- 1 Sen vooraf nogal hoopvol I naren.Verwachtingen ge baseerd op de manier yaarmee men het jaar daarvoor de titel behaalde n c'e vierde klas en de uit stekende uitslagen in de rbendschappelijke duels voorafgaand aan de com- I Petitie. „Competitie is echter l.andere koek dan vriend- I schappelijk", meent Ver- 1 "leire. Breskens komt vrij - Iongeschonden uti de fansferperiode. Henk Ot- ens vertrok naar Hoofd plaat. „Een goede voetbal- er die zich afgelopen sei zoen bij ons erg positief Üïr 0Pgesteld. Hij dacht chter dat hij niet geac cepteerd werd in de groep h dat ontken ik ten stel- gste. We hebben het ge- I ele seizoen onder druk oeten spelen en daardoor II, ef misschien na zijn te- I ugkeer uit België minder Indacht aan hem ge- |s'honken. Voor mij is de '«■kering van Henk in i pofdpiaat de reden van |®jn vertrek. Jammer, maar we leven in een vrij land, gelukkig maar". Overschrijving Naast Ottens vroeg ook Robby van de Hemel over schrijving aan. Hij ging terug naar het oude nest Biervliet, na een sukkel jaar bij Breskens. Tijdens de voorberei dingsperiode kreeg hij te kampen met een kniebles sure waardoor hij met uit zondering van een paar wedstrijden in het tweede in het competitieslot, niet meer aan de bak kwam. Tegenover het vertrek van beide eerdergenoemde spelers staat de terugkeer van Bram van de Broecke en de komst van Rob Grü- ben. Vermeire: „Met de te rugkeer van Bram - hij doorliep een stagejaar aan de Zeevaartschool op het ruime sop - kunnen we dit seizoen weer over twee specifieke spitsen beschik ken. Ottens stond dan wel in de spits, maar opereerde meer achter de voorhoede. Bram is in de combinatie erg sterk en bovendien een kopspecialist. Volgens mij moet hij het vertrek van Ottens kunnen compense ren". Rob Grüben, die afgelo pen seizoen al bij Breskens trainde, maar door Club Brugge niet werd vrij ge geven, mag pas 22 septem ber officieel aantreden. Brugge wou graag geld zien en had hem liever ge transfereerd naar een be taalde verenigng of in Bel gië, waar men van hoog tot laag met de geldbuidel rammelt. Grüben, totaal uitgekeken bij Club Brug ge, stond dus een jaar op non-actief. Zijn komst be tekent dat men in Bres kens, waar men de laatste jaren achter Fred de Krij ger een enorme leegte had, nu voldoende concurrentie Breskens-oefenmeester Piet de Winde: „Ik beschik OV6T 6QYI f07 matie die toch zeker in de middenmoot moet kunnen eindigen". voor een plaats onder de lat heeft. Immers, naast Grüben is ook Adri Wal- hout komend seizoen weer beschikbaar terwijl ook Patrick Dobbelaar ko mend vanuit de A-junio- ren, een knappe partij kan keepen. Vermeire: „Het wordt inderdaad geen gemakke lijke opdracht voor onze nieuwe trainer Piet de Winde. Fred de Krijger is een zeer positieve vent. Een jongen met de juiste sportmentaliteit. Ik zou niet graag in de schoenen van onze trainer staan want er mag er maar één in het hok.- De beste moet er in wie het ook mag zijn". Laatste woord De man die hierin het laatste woord heeft is Piet de Winde, die Wies van Avermaete opvolgt. Na vijf jaar Philippine keert hij terug in zijn Breskens, waar hij vroeger als actief voetballer de derde klas al van nabij meemaakte. „Het is voor mij een uitdaging. Ik heb er wel lang over nagedacht voordat ik ja heb gezegd toen het bestuur me vroeg. Dicht bij huis heeft vele voordelen, maar ook nade len. Je bent er nauwer bij betrokken en aangezien ik ook nog in Breskens werk, zal ik dagelijks met de gang van zaken worden geconfronteerd. Een goede start is van essentieel belang. Pak je in het begin een aantal pun ten dan kun je meer ont spannen het verdere ver loop van de competitie af werken. Op eigen veld wil ik zeker voor spektakel zorgen al moet je daar in de derde klas knap voor zichtig mee zijn. Ik heb on der meer vorig seizoen DI- VO en BSC toevallig aan het werk gezien. Ploegen die aan één goal genoeg hebben om de wedstrijd te winnen. Lange halen, vlug thuis en achteraan de zaak dichtspijkeren. In Willem en Bram van de Broecke beschik ik ech ter over twee typische cen trumspitsen en met diepte uit het middenveld moeten we ons in de derde klas ko mend seizoen toch kunnen handhaven. Je bent echter steed afhankelijk van ziektes en blessures, toch zeker als het dan spelers betreft die moeilijk te ver vangen zijn. Voor mij hoort Breskens toch zeker in de middenmoot thuis". BRESKENS: Trainer: Piet de Winde. Selectiegroep: Fred de Krijger, Rob Grüben, Robbie Faas, Tonnie van Muiken, Jan de Lobel, Willy de Jager, Tonnie van Vooren, Kamiel van Rattin gen, Jimmy Pietersz, Adri Kod de, Robbie de Muynck, Benny de Weerdt, Richard Boekhout, Bram van de Broecke, Wim van de Broecke en Milco van der Hooft. ST. JANSTEEN - Steen heeft de laatste twee seizoenen het predikaat „ploeg der gelijke spe len" opgespeld gekre gen. Terecht overigens, want de ploeg van Wal ter van Duyse speelde de afgelopen twee com petitie maar liefst 22 keer gelijk. „Waar het aan ligt weet ik niet. We maken te wei nig doelpunten. Met de komst van Paul Dobbelaer - hij keert terug op zijn oude nest na een verblijf bij de UEFA's van SK Be- veren, red. - moet dat ver anderen. Ik heb daar veel vertrouwen in", stelt Theo de Bot, de goalie van Steen. Vier jaar geleden kwam hij postvatten in het doel van Steen en volgde de po pulaire D'Hooghe op. Voor Theo de Bot was het eerste seizoen een moeilijk jaar. Hij werd niet door iedereen met open armen ontvangen, maar trainer Van Duyse schonk hem het vertrou wen. Dat vertrouwen werd niet beschaamd, want De Bot keepte een voortreffe lijk seizoen. Ook de afgelo pen competitie was De Bot een goede sluitpost. Door de wisseling van de laatste man bij Steen verliep de communicatie in het begin wat stroef. „Kijk, Fons Sturm speel de normaal als laatste man. Daar was ik op inge steld. Het gaf geen proble men. Ik wist wat ik aan Fons had", aldus de doel man. Fons Sturm moest tussentijds het voetballen voor gezien houden van wege een hardnekkige blessure. Op doktersadvies was eigenlijk het voetbal len voor hem afgelopen. Maar inmiddels heeft Sturm weer nieuwe moed geput en komt mogelijk te rug. Frank de Rechter en Gino Franckaert kwamen als laatste man opdraven. De Rechter voldeed daar aan het beste. De Bot: „Lo gisch, want Frank heeft meer routine in huis". Steen moest ook Ruud de Jong laten gaan toen deze vanwege privéredenen naar Koewacht vertrok. Mark Mangnus komt de equipe van Van Duyse op het middenveld verster ken. Werner Blanckaert en Paul Dobbelaer verruilden Beveren terug voor Steen. De cncurrentie dit jaar zal wel vergroot worden, want er is een uitgebreide selec tie. Concurrentieslag „Het wordt inderdaad een ware concurrentieslag. Zeker op het middenveld, want Johan van Spaan donk speelde de laatste wedstrijden helemaal niet slecht", aldus De Bot. Opnieuw zal Steen naar het Brabantse moeten trekken. Een reis die de Zeeuwsch-Vlamingen niet zo ligt. „Brabantse clubs liggen ons niet. Daar halen we weinig punten van daan. Als Steen een punt haalt in een uitwedstrijd tegen een Brabantse vere niging, klapt het al in de handen. We laten ons ge woon overtroeven. Qua voetbal zijn we zeker niet de minderen", zegt De Bot. Voor trainer Walter van Duyse wordt het opnieuw een seizoen om zich te be wijzen. Hij had met Steen vorig jaar al hoger willen eindigen, maar dat kwam er niet uit. Naar alle waa- schijnlijkheid begint Van Duyse in Steen aan zijn laatste seizoen. „Ik denk het wel. Het wordt overi gens steeds moeilijker. De oudere jongens zien Van Duyse als een uitstekende trainer. Toch merk je bij de jongere generatie dat ze willen uitproberen hoe ver ze kunnen gaan. Gelukkig regeert onze trainer dan met de strakke hand. Naar namen wordt dan niet ge keken. Persoonlijk heb ik veel te danken aan Van Duyse. Misschien stond ik dan nu nog niet in het eer ste. Zijn speciale trainin gen hebben me goed ge daan en vertrouwen gege ven", meent De Bot. Steen-doelman Theo de Bot: „We hebben in het vori ge seizoen te weinig doelpunten gemaakt. Ik hoop dat we deze competitie wat meer geluk zullen hebben". Tegenvaller In principe moet Steen zich kunnen handhaven in de derde klas. De Bot: „Een zwaar seizoen mag het eigenlijk niet worden." Met dit materiaal moe ten we zeker bij de eerste vijf kunnen eindigen. De gradatievoetbal zou een tegenvaller zijn. SC Gastel en DIVO acht ik de kans hebbers voor de titel. Ons scoririgsprobleem zou dit seizoen tot het verleden moeten behoren". Theo de Bot staat te boek als lijnkeeper, maar de laatste jaren is hij zijn stijl aan het veranderen. „Ik kom er steeds meer uit als het nodig is. De vruch ten van een speciale trai ning", legt hij uit. De voorhoede van Steen zal met de komst van Dob belaer ook meer veer kracht krijgen. Albert Mortier was vorig seizoen topscorer met elf doelpun ten en daarna kwam er een hele tijd niets. „We hebben veel talent. Een Jo van Remortele bijvoor beeld kan aardig voetbal len, maar hij maakt naar mijn smaak toch niet dat aantal doelpunten dat hij zou kunnen maken. Met een beetje geluk komen die er wel. Misschien heeft Steen dat geluk in de ko mende competitie wel. In de breedte zijn we in elk geval sterker geworden", zegt De Bot. STEEN: Trainer: Walter van Duyse. Selectiegroep: Theo de Bot, Adrie de Bot, Alfons STurm, Frank de Rechter, Al- bert Mortier, Fred Boussen, Mark Triest, Mark Mangnus. Carlo Nachtegaal, Edwin Nach tegaal, Gino Franckaert, Eric Nagelkerke, Jo van Remortele, Eric Pollet, Peter van Dorselaar, Mark de Brüyn, Eddy de Beule, Erwin Zwart, Theo de Poorter, Peter de Bock en Johan van Spaendonk.

de Stem | 1982 | | pagina 21