Arnemuiden hoopt op minder tegenslag WHS: Handhaven op huidig niveau Oostkapelle bij de eerste drie Geen sprake van een kampioenschap Mentaliteit bijschaven We heb veel moeten STOFFEL SCHIPPER OPTIMISTISCH: ANDRÉ WURTH: BERT PENTURY: WILLY VERMEI Riskant Trainen Hangende spits Gevoelig verlies UINÖDMla ÖCK I tlVltJtH I3BZ ARNEMUIDEN - Ar nemuiden presteerde vorig seizoen matig. De vissers hadden overi gens de wind bepaald niet in de zeilen. „Ik zoek geen doekje voor het bloeden, maar we werden toch wel gecon fronteerd met veel tegen slag", legt trainer Jaap van Maris uit. „Het begon reeds voor de aanvang van de competitie toen onze doelman Peter Pouwer door een beenbreuk werd uitgeschakeld. Daarna kregen we te maken met blessures van meerdere spelers en dat heeft zijn stempel gedrukt op het vertoonde binnen de lij nen. Wanneer je bijvoor beeld geroutineerde krachten als Jaap Meer man en Lieven van Belzen moet missen naast Peter Pouwer, kom je al gauw in de problemen. Arnemuiden is maar een kleine gemeenschap en goede plaatsvervangers zijn niet direct voor het oprapen. Ik heb gemerkt dat de meeste spelers die wel konden opdraven ge deprimeerd waren door het ontbreken van de ge routineerde krachten. Het is een kwestie van menta liteit je daarbij aan te pas sen. Een voor de hand lig gende conclusie, maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. Als trainer kun je alleen maar probe ren de motivatie op peil te houden. Daar houdt het dan ook mee op. Tenslotte zijn we een amateurvere- niging en dat wordt wel eens uit het oog verloren. In ieder geval gaan we er straks weer met frisse moed tegenaan. Aanvan kelijk had ik plannen om er als trainer mee te stop pen. Maar nu we een min der florissant seizoen ach ter de rug hebben, kan ik dat niet over mijn hart verkrijgen. Ik ben nu zo'n jaar of twaalf bij Arne muiden, heb er altijd met veel plezier gewerkt en dat allemaal speelde flink mee toen men weer een beroep op mij deed. Ik heb weer voor een jaar bijgetekend in de hoop een steentje te kunnen bijdragen aan het herstel". De 47-jarige Van Maris waagt zch echter deze keer niet meer aan het maken van prognoses. „Dat blijft een riskante zaak", merkt hij resoluut op. „Vorig jaar had ik be paald hoge verwachtingen, maar je ziet dat je wel eens de kous op de kop krijgt. Ook dit seizoen kan moei lijk worden, dus ik blijf liever aan de voorzichtige kant". Van Maris mist dit sei zoen twee routiniers. Koen Pruijssers heeft namelijk besloten zijn actieve loop baan als voetballer te beëindigen (hij gaat wat lagere elftallen trainen) terwijl Huib Meerman de kleuren van Vlissingen gaat verdedigen. Drie jonge spelers, af komstig van de A-junio- ren, maken nu hun op wachting in de selectie- groep. Het zijn Chris Schroevers, Jacco Ooster- S101 DE STEM m. aïs;«§«R Jaap Meerman, een van de stuwende krachten in het Arnemuidense team van Jaap van Maris. ling en Paulus Poortvliet. Jaap Meerman, nog steeds een van de stuwen de krachten bij Arnemui den als middenvelder of anders als bekwame vrije verdediger, heeft er een zwaar hoofd in dat zijn club dit seizoen de op waartse lijn te pakken krijgt. ARNEMUIDEN: Trainer: Jaap van Maris. Selectiegroep: Peter Pouwer, Jaap Meerman, Klaas van Belzen, Wim Geelhoed, Jos van Belzen, Wim Davidse, Jan Meerman, Paulus Poortvliet, Jacco Oosterling, Chris Schroe vers, Henk de Nood, Lieven van Belzen, Ronald van Belzen, Ad Poortvliet en Lein Dieleman. ST. ANNALAND - „WHS speelt op een knap niveau en heeft er een goede competitie opzitten". Aan het woord Cor Bruijs, de nieuwe trainer van WHS. Bruijs weet waarover hij praat, want vanaf het moment - fe bruari - dat de zekerheid bestond dat hij de ploeg uit St. Annaland technisch zou gaan leiden, heeft Bruijs geen moment onbe nut gelaten om WHS op de voet te volgen. Dat kon goed, omdat hij tot het ein de van de afgelopen com petitie aan de afdelings eersteklasser zondagvoet bal ODIO uit Ossendrecht verbonden was. „WHS eindigde op de derde plaats", vervolgt Cor Bruijs. „Dat is een hoge klassering voor deze ploeg. Het kan nauwelijsk beter. Blijft over de bovenste plaats en dat zie ik direct niet zo zitten. Ik denk dat als doel gesteld moet wor den een leuke en sportieve competitie te draaien met als afsluiting een accepta bele klassering". BRUINISSE - Na vorig seizoen WHS naar een derde plaats te hebben ge loodst, gaat Jan Englebert het dit seizoen als trainer bij Bruse Boys proberen. Een ploeg die slechts op één punt achterstand op WHS op de vierde plaats eindigde. Een knappe klas sering die verwachtingen oproept. „Aan voorspellin gen waag ik me niet", zegt Jan Englebert. „Dat is al lemaal zo betrekkelijk. Bruse Boys heeft een de gelijke ploeg. Dat is me op gevallen tijdens de twee ontmoetingen met WHS, maar als zo'n ploeg getrof fen wordt door een aantal blessures dan mag je een gedane voorspelling wel vergeten. Ik ga er gewoon van uit een lekker seizoen te draaien. Aan het eind van de race zien we wel waar we staan. Dat wil niet zeggen dat ik niet mijn best zal doen, hetgeen ik ook van de spelers ver lang, want je wil per slot van rekening toch zo hoog mogelijk eindigen". Al sinds 10 januari wist Jan Englebert dat hij WHS zou verlaten. „Er werd niet helemaal aan mijn wensen voldaan", vervolgt hij. „Maar we zijn in goede verstandhouding uit el kaar gegaan. De mogelijk heid om bij Bruse Boys aan de slag te gaan heb ik met beide handen gegre pen". WHS: Trainer: Cor Bruijs. Se lectiegroep (onder voorbehoud): Kees Goedegebuure, Theo den Engelsman, Theo Faasse, Rien Faasse, Ewoud Faasse, Piet Faasse, Johan van de Repe, Imar van de Repe, Nico Hage, Peter Scherpenisse, Sander Westdorp, Jan Burgers, Han van Vossen, Theo Poortvliet, Jan Willem de Voogd van der Straten, Bram Rijnberg, Kees Westdorp, Izaak Gunter en Dies de Witte. BRUSE BOYS: Trainer: Jan Englebert. Selectiegroep: Frans de Ouden, Klaas Verspoor, Stef van de Velde, Wim van Dijke, Fred van den Bergen, Jaap van den Bergen, Leen van der Bijl, Kees Willemsen, Eddy Schilt, Rinus Labeur, Jacob van den Bergen, Tommy van den Bergen, Wim Geluk, Fred Hooftman, Jan Minnaart, Appie Tuinhouwer, Jacob Muller, Piet Wiebrens, René van de Vlish, Adrie de Jon ge, Jaap van 't Leven, Johan Nieuwersteeg, Peter Coppoolse, Leun Olree, Jacob van Boven, Piet van de Berg, Herman Knop, Teun de Ronde, Bep van de Ber ge, Henk van de Ouden, Marco van de Spek, Egbert van Unen en Jaap Versendaal. OOSTKAPELLE - „Ik verwacht dat we best mee kunnen komen. Een plaats bij de eerste drie moet haalbaar zijn en dan is het zelfs mo gelijk dat we doorstoten naar de eerste klas", is de opinie van Stoffel Schipper, topscorer bij de kersverse zaterdagt weedeklasser Oostka pelle. Hoe langer men met Schipper praat, des te meer raakt men er van overtuigd dat de Oostka- pellenaren nog volop leven in een overwinningsroes. Gezien de laatste vijf com petities niet eens zo ver wonderlijk. In deze periode ging het immers fantastisch met de mannen van trainer Jan Meulmeester. Vanuit de tweede klas van de afde ling Zeeland werd de op mars gemaakt naar de tweede klas van de KNVB. Voorwaar geen kattepies. Desondanks lijkt er aan de opmars nog geen eind te zijn gekomen. Het berei ken van de eerste klas staat hoog genoteerd op het verlanglijstje van Stoffel Schipper. Vanwaar het optimisme van de top scorer uit de derde klas A en B van het zaterdagvoet bal en tevens speler in het team dat de clubscore met 55 treffers in huis haalde? Schipper: „Onze basis is breder geworden en daar door zal er harder geknokt moeten worden voor een plaatsje. Het was bij ons toch al vechten voor een vaste stek. Dat is een be langrijk onderdeel van ons succes. Want al komen er zogenaamd betere voet ballers bijdan wil dat nog niet zeggen dat het team beter wordt. Bij ons geldt nog altijd het devies: spe len in dienst van het elftal. Ik kan alleen maar zeggen dat iedereen zich hieraan heeft gehouden. Zeker ook de jongens die bij ons kwamen spelen. Een goed voorbeeld hiervan is Pa trick de Witte. Bij ons vol doet hij veel beter dan bij Vlissingen en dat niet al leen tijdens de wedstrij den, maar ook tijdens de trainingen". Trainen is voor Stoffel Schipper een keiharde noodzaak. „Iemand die bij ons verstek laat gaan, moet terug naar het twee de team." Gelukkig is het zo dat iedereen komt en dat nie mand het vertrouwen mis bruikt. Ook voor het ko mende seizoen verwacht ik dat dat weer zo zal zijn. Zeker nu wij als selectie apart gaan trainen. Voor het tweede team is een ex tra trainer aangetrokken. Konings gaat daar de scepter zwaaien. Voor ons is dat gunstig, omdat er nu meer op tempo getraind kan worden". De selectie van de Oost- kapellenaren is dermate sterk dat het problemen op gaat leveren voor de oefenmeester. Hij zal uit moeten maken wie er wel of niet in de basis zal Stoffel Schipper, de topscorer van Oostkapelle, twij felt er geen moment aan dat zijn ploeg hoog gaat ein digen in het komende seizoen. Hij blaakt van optimis- staan. Alleen al voor de stek van doelverdediger zijn er drie gegadigden. Ad Coppoolse, Henk Leen- aerts en de van GPC over gekomen Hans de Wispe- laere. Voor de defensie staan er zes spelers te tr appelen. Frans Pattenier, Kees Boone, routinier Gil lis Maranus, Jos Staps, Jo han Adriaanse en de van Vlissingen overgekomen aanvallende vleugelverde diger Eugène Fagg. De middenlinie heeft even eens over onderlinge con currentie niet te klagen. Voor de drie beschikbare plaatsen staan eveneens zes spelers genoteerd. Jan de Wilde, van Middelburg overgekomen, Piet Goeree, hij verruilde het SVD- shirt voor het tricot van Oostkapelle, Ronald Mesu, Bram Sturm, Bram Wattel en Hans Burgs die de pech heeft in militaire dienst te moeten. De aanvalslijn, voor vele clubs een groot struikel blok, vormt voor de geel- blauwe formatie geen en kel probleem. Stoffel Schipper is hier de han gende spits, terwijl broer Gerard - hij is van on schatbare waarde voor de Walcherse equipe - en Pa trick de Witte de andere spitsplaatsen bezetten. Daarbij staat Peter Brou wer - ook hij moet in mili taire dienst - op het vin kentouw. Al met al een selectie waar menig trainer in Zeeland jaloers op kan zijn. „Het enige dat we toch nog vaak missen, is een pure leider in het veld. Met name in de verdedi ging ontbrak dat nog wel eens. Misschien komt die nu echt naar voren. Ge beurt dat, dan moet de eer ste klas haalbaar zijn. Te meer daar de beste twee ploegen promoveren en de als derde geklasseerde met nog vier teams om twee promotieplaatsen moet spelen. Een van die teams moet Oostkapelle zijn", al dus Stoffel Schipper. OOSTKAPELLE: Trainer: Jan Meulmeester. Selectiegroep: Ad Coppoolse, Henk Leenaerts, Henk de Wispelaere, Frans Pat tenier, Kees Boone, Gillis Mara nus, Jos Staps, Eugéne Fagg, Jo han Adriaanse, Jan de Wilde, Piet Goeree, Ronald Mesu, Bram Sturm, Bram Wattel, Hans Burgs, Peter Brouwer, Patrick de Witte, Gerard Schipper en Stoffel Schipper. MIDDELBURG - Voor Middelburg zal het niet gemakkelijk zijn het komende seizoen. Trai ner André Wurth uit Kapelle ziet dat ook wel zitten en begint zijn praatje met: „We zijn goede spelers kwijt geraakt. Er ver dwijnt altijd wel wat aan het eind van een seizoen, maar wij zijn er niet gran dioos uitgerold. Als we dit seizoen eenzelfde plaats bereiken, dan ben ik tevre den en van een kampioen schap is geen sprake", is de mening van de trainer van Middelburg. Hij is ook al jarenlang trainer van de Zeeuwse damesselectie. De ongerustheid komt voort uit het vertrek van Koos Kempe, de vleugel verdediger naar Goes, middenvelder Jan de Wil de die naar Oostkapelle is vertrokken en Eric de la Cousine die nu bij Meeu wen speelt. Van minder belang was het vertrek van doelman Arold Ver- sluijs terug naar VCK en Peter van Heuven naar Kapelle (ook al speelde die het afgelopen seizoen niet). Daarnaast zag Middel burg nog een beloftevolle junior verdwijnen. Ronald Jongelings ging naar PSV. Een A-junior, die afgelo pen jaren steeds in de Zeeuwse jeugdselecties zat en zelfs nog een keer in het Nederlandse B-elftal te rechtkwam. „Toch is dat niet de grootste ramp", al dus Wurth. „Hij zal nog een lange weg moeten af leggen". André Wurth voorziet ook problemen met zijn twee sterkste middenvel ders. Tom Huiskens en Jo han le Conté lopen al met twee boekingen rond en een klein vergrijp, een derde boeking, en de beide werkers (want dat zijn het) spelen enkele weken niet. Daarom ook is Wurth zo ongerust. Positief is toch de terugkeer van Hennie Wijs. De kleine middenvelder gaat weer volop trainen en mag zich een vaste plaats toereke nen op het middenveld. André Wurth verwacht dan ook een aanval met drie spitsen, al mist Mid delburg op dit moment een echte linkerspits. „Ik kan Gerrie Eiken hout ook als hangende spits laten spelen en samen met Hennie Wijs afwisse lend vanuit het centrum laten opkomen". Fylosofeert Wurth, die gelijk van de gelegenheid gebruik maakt de lering van de wereldkampioen schappen te ventileren. „Je moet op een kleine ruimte kunnen spelen, je moet dus bal vaardig zijn, maar ook een korte dekking kunnen ontwijken en over een enorm loopvermogen be schikken". Die creativiteit moet dus terug. „Akkoord", zegt Wurth, „maar zolang er nog trainers zijn die voor af stellen dat een speler beslisst niet in zijn spel mag komen, dan hebben Middelburg-trainer André Wurth: „We pro beren met Middelburg hetzelfde resultaat te behalen als we in de vo rige competitie bereikt hebben". wij geen keus". Voor An dré Wurth komt ons ge sprek te vroeg. De training is pas twee weken bezig. Vele nieuwe spelers zijn nog onvoldoende bekend. Wat doet de van MOC te ruggekeerde voorstopper Peter Huiszoon, hoe past jeugdspeler Hans de Nooijer zich aan, hoe komt Michel Dek tot zijn recht in de Middelburgse aan val, of lukt het beter met Egbert Kamermans en kan ook de van RCS overgeko men John Leeman worden ingepast? Allemaal vraagtekens en daarom ook de voor zichtige stelling van de hardwerkende Middel burgse trainer: „We pro beren met Middelburg hetzelfde resultaat te ha len". Als verrasssing kwam dan aan het slot nog de mogelijke komst van Ab Hollestelle van Goes. Bij Goes speelt de talent volle Hollestelle niet meer Hij is op zoek naar werk en overweegt als dat suc cesvol verloopt, zijn voet balcarrière bij Middelburg voort te zetten.... MIDDELBURG: Trainer: André Wurth. Selectiegroep: Ad Ver meulen, Peter Ingelse, Kees van der Sluis, Taco van de Velde, Pe ter Huiszoon, Wim Dekker, Gijs Baan, Gerrie Eikenhout, Johan le Conté, Nico Koster, Leon Kuijs, Tom Huiskens, Egbert Kamermans, Hennie Wijs, John Tahapary, John Leeman en Hans de Nooijer. VLISSINGEN - Mid delburger Bert Pentu- ry (jarenlang de don kere spits van Middel burg en de spelbepaler van Jong Ambon) is komend seizoen de nieuwe trainer van tweedeklasser Vlissin gen. Afgelopen seizoen kwam hij zo af en toe (tijdens de laatste wedstrijden) nog in actie voor Jong Ambon, maar zijn hoofdtaak was gedurende dat seizoen jeugdtrainer van Vlissin gen. Pentury acht dat een bijzonder gunstige start. „Ik heb nu eerst een jaar met de jeugd gewerkt. Ik weet nu wat er inzit. Op zondag was ik meestal vrij en bekeek dan het eerste en tweede elftal. Op die manier kon ik de vereni ging goed leren kennen. Het nieuwe seizoen starten we met dertig man en daarbij zijn zes A-junio- ren". Overigens acht Bert Pentury het erg moeilijk zich nu al uit te laten over eventuele prestaties van Vlissingen 1. „Het is voor mij nog erg onbekend. We proberen er het beste van te maken. Ik heb eerlijk gezegd het idee, dat de spe lers wat snel teleurgesteld zijn als men een keer ge passeerd wordt voor het eerste elftal. Daarom ook denk ik, dat de mentaliteit wat bijgeschaafd moet worden bij Vlissingen". De Vlissingse ploeg moet niet rekenen op de terugkeer van verdediger Eugène Fagg. Die is naar Oostka pelle vertrokken, nadat hij één jaar wegens studie had stilgelegen. Bovendien is midden velder Jean Pièrre Zutter- man terug naar België. De technisch begaafde Belg was nog min of meer eigendom van Deinze en speelt volgend seizoen bij Roeselaere. Overigens zijn er geen opmerkelijke transfers. Ad Siereveld is naar GPC (een Vlissingse Vlissingen-trainer Bert Pentury: „Het ver trek van Wim de Waal uit de selectiegroep is een gevoelig verlies voor Vlissingen". zaterdagclub) maar speel de al in een lager elftal en tweede elftal-speler Fred Meerman vertrok naar Se- rooskerke. Aanwinsten kent Pentu ry wel. In zijn voorlopige selectie zijn ook opgeno men de van Terneuzen af komstige Dennis Sanches en Stanley Warner. Toch twee lastige spitsen. Daar komen dan nog bij Chris Welleman van RCS en Noes Lekatompessy van Jong Ambon. De opval lendste aanwinst is echter wel de sterke middenvel der Huib Meerman, die in mei ook furore maakte in het Zeeuws elftal. Deze Arnemuidenaar moet in staat geacht worden de Belg Zutterman te doen vergeten. Als we de voor lopige ^electie analyseren, dan zijn die aanwinsten voor tweede klas-niveau ook wel nodig. Als laatste man opereer de de laatste seizoenen Wim de Waal. Een routi nier, die nu heeft besloten in een lager elftal te gaan voetballen. Dat zal voor de Vlissin- gers een gevoelig verlies betekenen. Pentury: „De Waal was een man die lei ding gaf aan een achter hoede. Ik kan nu moeilijk een voorspelling doen wie zijn plaats zal innemen. Ik denk dat weinigen die lei ding ook van hem kunnen overnemen. De meeste spelers zijn goed in de mandekking, maar voor zo'n plaats komt meer kij ken. Je moet rekening houden met de karakters van de spelers. Ik weet het nog niet". Toch is van eind vorig seizoen bekend, dat voor stopper Ab Kats die plaats best kan overnemen. Eric Moens (junior) zou dan als voorstopper kunnen optre den. Pentury is er nog lang niet zeker van. Hij houdt de nodige slagen om de arm. Zijn voorkeur gaat zeker uit naar de jeugd, maar als het in het begin tegenzit, dan zal het extra moeilijk worden. Daar naast liep Huib Balthazar in de wedstrijd voor het Walchers kampioenschap nog tegen een schorsing op. Hij zou de scheidsrechter hebben geraakt en men mompelt (het is nog niet bekend) over een langdu rige schorsing. Daarbij komt dan nog het pro bleem van Rob van Splun- der, de rechtse middenvel der. Hij moet in militaire dienst en veelal levert die periode problemen op. VLISSINGEN: Trainer: Bert Pentury. Selectiegroep (voorlo pig): Hans de Roover, Ron va» Huizen, Ab Kats, Ron van Dam, Ronald Aarnoutse, Huib Baltha zar, Dennis Sanches, Stanley Warner, Rob van Splunder, Ro° de Nooijer, Rob Baljeu, Johnnï Livramento, René Moens, Ha- van de Rafelaar, Huib Meerman, Noes Lekatompessy en Chris Welleman. ,,iNSL>AU atKlttVIPCK Ternel/zen-doelman Rob Wi zal het bijzonder moeilijk won BRESKENS - „We heb ben het eerste jaar in de derde klas veel moeten leren", stelt Willy Ver- meire, voorzitter van de enige derdeklasser in het Westzeeuwsch- vlaamse landje. „Vooral de Brabantse ploegen speelden veel ge- routineerder. Puur op de counter, één punt maken "n de zaak achteraan dichtgooien. En juist met deze speelwijze hadden we enorme problemen. In de vierde klas immers was de dekking een stuk minder en werd het countervoet bal nimmer bedreven. Vandaar dat er afgelopen seizoen in de derde klas zoveel gelijke spelen vielen te noteren. Goals waren erg duur. Ook wij kwamen Biet minder dan twaalf keer tot een puntendeling". Het heeft inderdaad erg lang geduurd voordat men aan „Baersande" zeker was van het behoud. Pas na het allerlaatste duel te gen RCS kon men opge lucht ademhalen. Dit on danks dat de verwachtin gen vooraf nogal hoopvol waren.Verwachtingen ge baseerd op de manier waarmee men het jaar daarvoor de titel behaalde 'n de vierde klas en de uit stekende uitslagen in de vriendschappelijke duels voorafgaand aan de com petitie. "Competitie is echter andere koek dan vriend schappelijk", meent Ver- uieire. Breskens komt vrij wel ongeschonden uti de transferperiode. Henk Ot- ens vertrok naar Hoofd plaat. „Een goede voetbal ler die zich afgelopen sei nen bij ons erg positief neeft opgesteld. Hij dacht chter dat hij niet geac- epteerd werd in de groep n dat ontken ik ten stei lste. We hebben het ge- de seizoen onder druk .ceten spelen en daardoor er misschien na zijn te- ugkeer uit België minder Aandacht aan hem ge_ honken. Voor mij is de verkering van Henk in fjbofdpiaat de reden van Jn vertrek. Jammer,

de Stem | 1982 | | pagina 20