LAG touw )UW lERT Ik geloof dat we een moeilijl seizoen krijgen Handhaving is uitganspositie Je hebt goed materiaal en geluk nodig 3 ABRIEK MAN B.V. rtief. ar Quartz. MUS SCHEELE: t MUL VAN DER HOOFT: RIA-TRAINER JAAP LENSEN: TV DINSDAG 7 SEPTEMBER 1982 v dienst met een ie formatie, bel op of bij TERIALEN RVERZORGING «RICHTING l DEALER MATRASSEN Kracht Aanval n 22-kloosterzande h 01148-1836 I Sporadisch Sceptisch Aderlating A58 WACHT ezien op TV? Stoer, tai en stijlvol, in complete collectie ■horloges voor betaalbare graag zien. Met Pulsar DE3TEM CC vosr S100 foto's: i; Cor J, de Boer, Willem Mieras en Tannie de Jonge, vormgeving: Ad van Hest, tekst: Peter Snelders, Rinus Verberkmoes, Eddy de Schrijver, Rien de Jonge en Fred Rabout, eindredactie: Ton Koomen. IOUTEN DEUREN lOUTEN HUIFDEUREN 'EN naar le en2 ïing orten en ngen KOZIJNEN tl vrijblijvend een ■erende offerte en bij u thuis opme- straat 28 153-1330 of 19191 AXEL - „Ik geloof dat we een moeilijk seizoen tegemoet gaan. Veel zal afhangen van het feit of er nog spelers vertrek ken, want dan wordt de j basis toch wel erg Ismal". „Daarbij heb ik zelf ook wel zin om in de zaal te gaan voetballen en dan is het voor mij ook voorbij. Daar is bij ons al veel over gepraat, maar of het veld- voetbal de voorkeur blijft houden, is vooralsnog een vraagteken. Voorlopig is dat nog zo en mischien te recht ook gezien het ni veau waarop wij toch meedraaien", aldus Rinus :heele, de 26-jarige routi- in het keurkorps van AZVV. Uit het gesprek met Ri nus Scheele blijkt duide- dat hij een clubman is en blijft. Desondanks heeft hij zijn twijfels over wat de mogelijkheden voor AZVV in het komende sei zoen zijn. Ingegeven door zoals hij laat weten „de smalle basis die AZVV volgend seizoen moet dra gen", Daarbij komen nog enkele onzekerheden en het verbod om als eerste team-speler in de zaal te voetballen. Scheele: „Het verlies van Frank DeijPiet Ruy- tenburg en Al win Deij ge durende de afgelopen com- Petitie was zwaar. Toch hebben we goed gepres teerd en zijn mooi in de middenmoot geëindigd. Voor de aanstaande com petitie komt daar het ver- hes bij van Johnny Spaans. De terugkeer van Alwin Deij geeft, zoals het er nu uitziet, grote proble men en het is nog zeer de vraag of hij er ooit weer bij zal zijn. Daarnaast kiest Van Katwijk hoogst waarschijnlijk voor het zaalvoetbal terwijl ik daar zelf eigenlijk ook wel oren naar heb. Want persoon lijk ben ik de mening toe gedaan dat een club er niets mee te maken heeft dat ik op maandag en woensdag in de zaal speel. We hebben daar al uren over gepraat zonder ook maar iets dichter bij el kaar te komen. Het pro bleem voor de club is, dat als er toestemming wordt gegeven er onmiddellijk een man of vijf in de zaal gaan spelen. En daar is on ze trainer „abnormaal" te gen. Het probleem hierin is dat je alleen staan". Ondanks dat Scheele niet bijzonder optimistisch is, ziet hij AZVV toch ook niet zo maar eventjes uit de tweede klas KNVB lan delijk zaterdagvoetbal duikelen. „De kracht die wij als team toch op moeten kun nen brengen, zeker gezien de goede onderlinge sfeer, moet voldoende kunnen zijn om dat te voorkomen. Deze factor is al meer een basis geweest voor goede resultaten, dus waarom zou het dan ook deze keer niet zo zijn", is zijn mening om niet alles even zwart gallig in te zien. „Het probleem is", zegt hij, „dat de jeugd die inge past moet worden het nu vaak zonder veel steun moet doen. De jongeren moeten nu zelf ineens te veel opvangen en dat geeft wel eens problemen. Zeker als er dan ook nog eens op merkingen vallen die on danks dat ze goed bedoeld zijn, verkeerd opgevat kunnen worden. Veel zal dan ook van het incasse ringsvermogen gevraagd worden. Zeker als het eens een keertje fout gaat". De aanval - hierover is geen enkele discussie - wordt gevormd door het duo Jaap Klein en Jan de Pooter. Mogelijk als noodgreep aangevuld met Rinus Scheele, die hier al meer een tijdje in vertoefde, „Als het nodig is, dan ben ik overal inzetbaar. Ook tijdens het voorbije sei zoen speelde ik op ver schillende plaatsen. Voor de titel is er voor Scheele maar één kandi- daaat. „Dat is RVVH uit Ridderkerk", zegt hij heel beslist. Van de Zeeuwse vertegenwoordigers ziet hij Arnemuiden toch weer mee doen in de top, terwijl hij Oostkapelle eveneens een favorietenrol heeft toebedeeld, Bruse Boys wordt volgens hem een AZVV-routinier Rinus Scheele: „Ik ben ervan over tuigd dat we eeemoeilijke competitie tegemoet gaan". middenmoter en WHS gaat een moeilijk seizoen tegemoet evenals AZVV. „Geen enkele speler van een andere vereniging is naar ons toegekomen", zegt hij tenslotte gelaten. AZVV: Trainer: Ben Pauwels. Seleetiegroep: Frans Riekwel, Jan Roose, Sar Hanny, Jan Til- genkamp, Rinus Scheele, Theo Hanny, Nico Bouman, Jan van Drongelen, Dick Schuitvlot, Jaap Klein, Jan de Pooter, Jan Verschelling, Johan Haak en Heinz van Katwijk. SLUISKIL - „De uit- l Wngspositie is handha ving in de tweede klas rn van daaruit kijken hoe ver we kunnen ko- I ®en", js het korte maar duidelijke parool waar mee Sluiskil de tweede k'as van de KNVB in- gaat. Dat is althans de mening I an de Sluiskilse topschut- I f Paul van der Hooft. v»or de blauw-witte for- I natie wordt het weer een Jebuut in een hogere klas. :ets waaraan Sluiskil de natste jaren gewend is ge- I ,aakt. De titels rolden met I fe regelmaat van de klok I 'nnen. Desondanks is het I '°°r Paul van der Hooft I ,'let de eerste maal dat hij deelde in de tweede klas. ■Zeven jaar geleden naakte ik bij Terneuzen in ,.'e klas mijn debuut. I i,aarn:i speelde ik twee IL,r bij psy waarna ik bij ,'uiskü ging voetballen. I jjddels begin ik daar al I ?n uiijn vijfde seizoen", ous de 23-jarige Sluiskil- I u Naast Paul van der kwam nog een aan tal spelers al eerder in de tweede klas uit. Leo Koch, Jarv.de Blok, Eddy van der Hooft, Ronald Breepoel, Peter Zwart en Jos van Mieghem traden daarin al eerder voor het voetlicht. Dus zo nieuw is die klas nu ook bepaald niet voor het gros van de spelers. Iets wat Van der Hooft dan ook grif beaamt. „Veel spelers zijn op het niveau terug", zegt hij. Ondanks dat Paul van der Hooft een stap terug moest, of beter nog, wilde doen, heeft hij van dat ge nomen besluit geen spijt. „Bij Sluiskil zijn het mooie jaren geweest. We hebben een formidabele ploeg, niet alleen qua voetbal, maar ook wat de omgang met el kaar betreft. Daarom vind ik het fijn om in de tweede klas te gaan spelen. Daarin wordt beter gevoetbald, trouwens in elke hogere klas, en dat moeten wij hebben. Tegen zogenaam de „werkploegen" kunnen wij slecht uit de voeten", zegt hij. Slecht uit de voeten kon Sluiskil in jie vorige com petitie sporadisch. Met na me thuis manifesteerde de ploeg zich ten volle. Niet minder dan 21 van de te verdienen 22 punten in de thuisduels werden binnengehaald. Daarbij werd dan ook nog eens ge middeld drie maal per duel gescoord. Een weelde die maar weinig ploegen ken nen. Van de 34 doelpunten die er thuis gescoord wer den, maakte Paul van der Hooft er niet minder dan 18. Alleen bij uitwedstrij den stokte de machine en werden er maar 12 doel punten gescoord. Daartegenover moest de defensie maar 20 keer ca pituleren. Het gevolg was dan ook dat in Sluiskil ruim op tijd de kam- pioensvlag voor de dag ge- Topschutter Paul van der Hooft: „Blij met promotie naar tweede klas. Daarin wordt beter voetbal gespeeld en daar moet Sluiskil het van hebben". haald kon worden. Overi gens een goede basis om te promoveren. Sluiskil was de sterkste, daar was iedereen het over eens. Paul van der Hooft: „Uiteraard is de basis goed. Met name thuis heb ben we fantastische wed strijden gespeeld. Daar ligt dan ook voor een groot deel de basis van het kam pioenschap. Ook nu ga ik er vanuit in eigen huis weer veel te laten zien. Ze ker nu we het voordeel hebben dat niemand ons nog kent". Wat eveneens nog moet blijken is of Paul van der Hooft weer zijn geliefde stek in de aanval in kan nemen. De enkelblessure die hem aan het eind van de competitie geregeld aan de kant hield en die een op treden in de Zeeuwse se lectie onmogelijk maakte, is nog steeds niet helemaal genezen. Trouwens die blessure zorgde er ook voor dat hij geen topscorer werd in het KNVB-voetbal Zuid 1. SLUISKIL: Trainer: Han van der Hooft. Seleetiegroep: Patrick Wouters, Ludwig Cortvriendt, André van Dam, Johnny Schelf hout, Karei Wullems, Ronald Breepoel, Fons de Brouwer, Pe ter van der Hooft, Robby Smet, Leo Koch, Jan de Blok, Eddy van der Hooft, Jos van Mieghem, Paul van Kouteren, Peter van Kouteren, Mark de Feyter, Paul van der Hooft, Peter Zwart, Car lo van Hijfte, Robert de Caluwé, Rooy Scheele en Ludwig Jur- riëns. WESTDORPE - „Je moet in de eerste plaats het spelersmateriaal hebben en daarnaast ben je ook voor een flink deel afhankelijk van de factor geluk. Anders kun je geen kampioen worden", zegt Jaap Lensen, de trainer die als debutant RIA uit Westdorpe het afgelo pen seizoen naar de derde klas loodste. Bescheiden woorden, waaruit de inbreng van de trainer duidelijk niet naar voren- komt. „Ach de in breng van een trainer is niet van het allergrootste belang. De eerder genoem de feiten bepalen vooral of je al dan niet de titel pakt. Als trainer moet je de jongens op de juiste ma nier kunnen motiveren en in de slotfase, als het be gint te spannen, moet je rust in de ploeg kunnen brengen. Dat lukte het af gelopen seizoen. Ook al omdat er een goed gedisci plineerd elftal in het veld stond. Iedereen wist wat zijn taak was en hield zich daar voortreffelijk aan. Halverwege het seizoen zag het er al naar uit dat we een rol van betekenis zouden spelen. We zijn weinig blessures tegenge komen en dat is toch het geluk dat je moet hebben. Kom je dat wel tegen in een vrij smalle basisgroep als de onze, dan kost je dat punten. Is dat op belang rijke plaatsen in een elftal dan kan je dat zelfs de titel kosten". Uitspraken die bij de outsider overkomen alsof RIA maar nipt kampioen geworden is. Dat was niet zo. Jaap Lensen: „We maakten gemakkelijker een doelpunt dan de ande re ploegen in deze klas en we hadden ook één van de minst gepasseerde verde digingen. Daarop afgaan de is de titel wel terecht gekomen bij de ploeg die daar het meeste recht op had. Trouwens we hadden een vrij riante voorsprong op nummer twee. Dat zegt genoeg". Ruim halverwege het afgelopen seizoen, toen RIA zich al nadrukkelijk als één van de belangrijk ste titelkandidaten begon te manifesteren, werd er toch gelaten gereageerd bij de RIA-aanhang. De supporters zagen de derde klas niet direct zit ten. Jaap Lensen: „De aan hang stond wat sceptisch tegenover een mogelijke promotie. Er werd gerea geerd in de geest van: Wat moeten wij in die derde klas gaan doen"? Naarmate de competitie vorderde en de titelkansen RIA-trainer Jaap Lensen: „RIA heeft weinig aspira ties. Wc mikken dit seizoen op handhaving in de derde klas. Dat zou al een hele prestatie zijn". groter werden ging het roer om en leefde iedereen toch intensief naar het kampioenschap toe. Dat kwam duidelijk tot uiting in de feeststemming die na het behaalde kampioen schap losbrak. Trouwens, persoonlijk ben ik van me ning en dan mag iedereen denken dat RIA in de der de klas geen potten gaat breken, dat je sportief ge zien altijd naar het hoog ste moet streven. Voor de ouderen spelers is het he lemaal mooi dat we gepro moveerd zijn. Zij kunnen dan nog eens op derde klas-niveau spelen. Waar schijnlijk komt dat niet vaak meer voor". Duidt dat erop dat RIA geen lang leven beschoren is in de derde klas? Jaap Lensen: „Dat zeg ik niet. Maar je moet realist blij ven. Westdorpe is een klei ne gemeenschap. Het arse naal waaruit je kunt put ten is beperkt. Als je nu ziet dat RIA geen A-junio- ren heeft, dan is het duide lijk dat er geen rotsvaste basis aanwezig is om jaren op hoog niveau te kunnen spelen. Natuurlijk weet je nooit hoe het tij nog keert, maar zoals het er momen teel voorstaat moet je rea list zijn en kun je alleen maar stellen dat RIA ge woon moet proberen het derdeklasserschap voor het komende seizoen te be houden. Ik verwacht dan ook geen hoge klassering. Voorop staat dat we in de derde klas blijven spe len. Het is een utdaging voor de spelers en ook voor mij. Ik heb er vertrouwen in. Als het een beetje mee zit en dan kom ik weer te rug op die factor geluk, ge vrijwaard blijven van blessures, dan ben ik er van overtuigd dat een plaats in de middenmoot haalbaar is". Een aderlating voor de Westdorpse formatie lijkt het wegvallen van Frank Bauwens. Een speler die zich voor al in de slotfase knap in de kijker speelde. Kan dat op gevangen worden? Jaap Lensen: „Het is jammer dat Frank wegvalt, maar dat is een gegeven dat we al geruime tijd wisten. Als Frank slaagt voor het exa men op de zeevaartschool, dan is hij volgend seizoen niet meer van de partij Dat is zonder meer een gemis, maar ik denk wel dat we dat redelijk op kunnen vangen. RIA is geen ploeg die van één of twee spelers afhankelijk is. Tegenover het verlies van Frank Bauwens staat de komst van twee spelers. Dat zijn Paul Hemelsoet en Patrick Dhont van Corn Boys. Of dat kandidaten zijn voor het eerste elftal, zal nog moeten blijken. We beginnen weer met een schone lei. Iedereen zal zijn best moeten doen. Als we de eerste wedstrijden redelijk doorkomen, dan zal RIA zij n partij wel meeblazen". RIA: Trainer: Jaap Lensen. Se leetiegroep (onder voorbehoud): Henny de Guchteneire, Eddy Vink, Luc de Hulsters, Paul van Bambost, Alex Vernaeve, Frank Lammens, Geert Jan Meche- linck, Gerard Dellaert, Jac Wil le, Mario Soethaert, Egbert Audenaerd, Staf Martens, Dave van Dam, Jos Hendriks, Marc Bakker, Patrick Dhont en Paul Hemelsoet.

de Stem | 1982 | | pagina 19