Jan Wijnants nieuwe leider tl LOTTO EN TOTO Zege Szczepkowski VOETBAL OP TV BLIJFT BEPERKT De Boer: „Wat een onnozel gedoe" De 3099 van Kees Rijvers Ontslag voor Maaskant Drugaffaire Gerulaitis iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Weer regendag in Leicester Controverse in WK-ploeg Profronde van Nederland - VRIJDAG 27 AUGUSi Cor Vriend naar Hulst Vergadering Bevobo Hulst SUCCES TEA Breskens gelijk renniscomplex Vrouwenpolder UITSLAGEN Uitslag derde étappe: 1. Kim An dersen (Den-Dan) 226 km. in 5.40,31, 2. Jan Wijnants (Bel-Dri), 3. Adrie van der Poel (Ned-Deb) op 41 sec., 4. Gerrie van Gerwen (Ned- Deb), 5. Eric Mackenzie (Nzl-God), 6. Fons van Katwijk (Ned-Gro), 7. Piet van Katwijk (Ned-Gro), 8. Noel Segers (Bel-Dri), 9. Johan van de Velde (Ned-Post), 10. Yvon Ber- tin (Fra-Dan), 11. Eddy Vanhae- rens (Bel-Vae), 12. Cees Priem (Ned-Post), 13. Mare Sergeant (Bel-Dri), 14. Jos op 't Eindt (Bel- Wit), 15. Marc Dierickx (Bel-Deb), 16. Flip Vandenbrande (Bei-Kim), 17. Emiel Kerstens (Ned-Gro), 18. Benny van Brabant (Bei-Kim), 19. Ad van Peer (Ned-Gro), 20. Bert Oosterbosch (Ned-Deb), 21. Ad Po lak, 28. Gerrie Knetemann, 30. Jan Jonkers, 34. Mario van Vlimmeren, 35. Vester Aarts, 40. Wies van Don gen, 43. Jan Raas, 48. Heddie Nieuwdorp, 53. Roy Schuiten, 56. Hennie Kuiper, 57. Leo van Vliet, 80. Wim de Ruiter, 81. Jos Schipper. Algemeen klassement: 1. Jan Wij nants (Bel-Dri) 14.53.56, 2. Adrie van der Poel (Ned-Deb) op 9 sec., 3. Eric Mackenzie (Nzl-God) op 13 sec., 4. Adri van Houwelingen (Ned-Swe) op 14 sec., 5. Eddy Planckaert (Bei-Kim) op 20 sec., 6. Theo Smit (Ned-Ehl) op 22 sec., 7. Jos Lammertink (Ned-Ehl) op 22 sec., 8. Bert Oosterbosch (Ned-Deb) op 23 sec., 9. Gerrie Knetemann (Ned-Post) op 23 sec., 10. Cees Priem (Ned-Post) op 24 sec., 11. Ad Wijnands (Ned-Post) op 25 sec., 12. Gerrie van Gerwen (Ned-Deb) op 27 sec., 13. Jos Haex (Bei-Wit) op 27 sec., 14. Jan Bogaert (Bei-Wit) op 27 sec., 15. Eric van de Wiele (Bel- God) op 27 sec., 16. Henk Lubber- ding (Ned-Post) op 27 sec., 17. Mare Sergeant (Bel-Dri) op 28 sec., 18. Jan van Houwelingen (Ned-Swe) op 28 sec., 19. Jean-Louis Gauthier (Fra-Dan) op 31 sec., 20. Jos Schip per (Ned-Kim) op 32 sec., 29. Leo van Vliet op 3.56,36. Hennie Kuiper op 4.08, 38. Wies van Dongen op 4.09, 41. Heddy Nieuwdorp op 4.10, 48. Johan van de Velde op 4.12, 52. Ad Polak op 4.13, 54. Emiel Ker stens op 4.14, 55. Roy Schuiten z.t., 69. Vester Aarts op 4.21, 80. Wim de Ruiter op 5.43, 84. Mario van Vlim meren op 12.02, 85. Jan Jonkers op 23.02,86. Ad van Peer op 33.44. Dagploegenklassement: 1. Ploeg Driessens 17.02.55 (23 plaatsen), 2. Ploeg Danguillaume z.t. (42 plaat sen), 3. Ploeg Debruyne 17.03.36. Algemeen ploegenklassement: 1. Ploeg Driessens 44.35.28, 2. Ploeg Debruyne 44.36.09 (3 plaatsen), 3. Ploeg Post z.t. (5 plaatsen). Puntenklassement: 1. Eric Mac kenzie (Nzl-God) 44 punten, 2. Ed dy Vanhaerens (Bel-Vae) 30, 3. Ed dy Planckaert (Bei-Kim) 30, 4. Adrie van der Poel (Ned-Deb) 29,5. Kim Andersen (Den-Dan) 25, 6. Adri van Houwelingen (Ned-Swe) 25. ZUNDERT - In zijn car rière als prof heeft hij nog nooit gewonnen. Goed, Jan Wijnants gold en geldt als 23-jarige als een veelbelo vend prof, maar koersen winnen vergt altijd nog iets meer. Vandaag vertrekt die zelfde Jan Wijnants, afkom stig uit Veerle in de Belgi sche Kempen, echter wel in de leiderstrui van de 25ste profronde van Nederland. Ondanks dat voor hem onge twijfeld heuglijke gegeven, staat er evenwel nog geen zege op zijn erelijst. In Zundert, waar gisteren de aankomstlij n lag, werd de sneller geachte Belg name lijk verslagen door de super luitenant van Joop Zoete melk, de Deen Kim Ander sen. Wijnants en Andersen hadden een voorsprong van 41 seconden op het peloton. En daar de jonge Belg gis- termorgen met 32 seconden achterstand op leider Adri van Houwelingen in Noord- Scharwoude aan de derde étappe begon, werd de oran je trui in Zundert zijn deel. De bonificatie van vijf se conden, die zijn tweede plaats opleverde, had hij dus in feite niet nodig. De grondslag voor de machtsovername van Jan Wijnants werd gelegd op (al weer) het plaatselijk par koers. In Zundert sprongen Wijnants en Andersen weg uit de kopgroep van zeven op het moment dat de voluit sjassende meute de vluch ters zou achterhalen. De vijf andere leiders, die in Ooster hout samen met Wijnants en Andersen een stevig gat hadden geslagen, werden in derdaad teruggepakt; de Belg en de Deen dus niet. Zij veroverden zelfs 41 secon den, genoeg voor Wijnants om te gaan leiden en vol doende voor Andersen om te winnen. Die zege maakte de - dure - aanwezigheid van de ploeg van Joop Zoetemelk in deze ronde in één klap aanvaardbaar. Voor Jan Wijnants was het natuurlijk plotseling al lemaal geweldig goed. De Belg: „In die laatste rondes heb ik alles gereden voor de trui. Ik wist wel dat ik dan het risico zou lopen in de eindsprint geklopt te wor den, maar als we waren in gelopen, dan hadden Ad Wijnands of Gerrie van Gerwen de trui gepakt. En dan zou ik helemaal met lege handen hebben gestaan". Voor Jos Schipper bete kende de overname van de trui door Jan Wijnants een enorme teleurstelling. De import-Zeeuw, die ook deel uitmaakte van de kopgroep van zeven en die gisteren bijzonder actief was (hij de marreerde wel zes, zeven maal): „In die kopgroep was het ineens gedaan met de sa menwerking. Ik begrijp er niets van. We hadden nu de kans om de ploeg van Post eens een hak te zetten. Daar heeft iedereen altijd de mond van vol. Als puntje bij paaltje komt, doet niemand wat". lllllllliilllllllllllllllllliilllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllliillllllllillllllllllllllllllllllllllillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUIUIIIIIIIIIIIIII Van onze sportredactie DEVENTER - Bob Maas kant, trainer en manager van de Deventer Go Ahead Eagles, is hevig teleurgesteld in het bestuur van de De venter eredivisieploeg nu is uitgelekt, dat hij per 1 juli 1983 Go Ahead gaat verlaten. Als reden wordt opgegeven, dat het salaris van Maas kant een te zware last op de begroting is. Nog voor de competitie be gon, werd hem medegedeeld, dat zijn kontrakt per 1 juli 1983 opgezegd zou worden. Er werd daarbij een binden de afspraak gemaakt, dat het niet aan de openbaarheid zou worden prijsgegeven. IIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIItlllllllllllllll Post houdt touwtjes strak LEICESTER (ANP) - De vierde dag van de wereld kampioenschappen wielren nen op de baan in Leicester is net als de tweede verre gend. Alleen een gedeelte van het middagprogramma kon worden afgewerkt. Met een Nederlands succes. Het viertal van de ploegenach- tervolging, bestaande uit Pe ter Pieters, Ron Groen, Al- bert Harren en Dick van Eg- mond kwalificeerde zich voor de kwartfinales, die in de avonduren door de regen kwamen te vervallen. De vier Oranjerijders, het voornaamste object van de nieuwe bondscoach René. Pijnen, haalden de laatste acht als zesde in 4.33.46. In een rechtstreeks duel werd Italië verslagen. De komen de tegenstander, Tsjechoslo- wakije, ging als derde over in 4.31.45. BREDA - De prof-wiel renners die Nederland zul len vertegenwoordigen tij dens het wereldkampioen schap op de weg in Good wood zullen zaterdag op nieuw rond de tafel gaan zit ten. De profs kwamen gis teravond tijdens een bespre king in Breda niet rond. Voor een deel was dat te wijten aan het feit, dat niet alle geselecteerden aanwezig waren. Joop Zoetemelk, Theo de Rooy en Peter Win nen waren niet present. „En", aldus ploegbegeleider Gé Peters, „er lijkt eerst een probleempje uit de weg moe ten worden geruimd. Er schijnt een controverse te bestaan tussen Kuiper en een renner uit de ploeg van Post over een zakelijke transactie, opgemaakt aan het begin van het seizoen. Dat moet opgelost worden en daarom zal ik eerst nog eens persoonlijk met enkele men sen moeten praten. Want eenheid in de ploeg is een noodzaak". Het lijkt erop, alsof Kui per enigszins in de clinch ligt met Raas. Dat zou kunnen worden afgeleid uit de gang van zaken tijdens de ronde van Midden-Zeeland, waar Kuiper zicifdouter beperkte tot)het aan het wiel rijden van.de Zeeuw. «Éi DOOR ROB VAN DEURSEN betere tijdrit dan ik. Van daar dat we vanaf dat mo ment voor hem zijn gaan koersen". De ploeg van Adri van Houwelingen voor kwam dat de 'truc special' van De Bruyne slaagde. De jongens van Peter Post keken er naar en constateer den dat het allemaal tot vol le tevredenheid verliep. Jo han van de Velde: „Het was vandaag alleen onze bedoe ling om de zaak niet te ver uit elkaar te laten vallen met het oog op de tijdrit. En dat is bijzonder goed geslaagd". Kim Andersen heeft reden tot lachen, want even daarvoor versloeg hij Jan Wijnants in de spurt. ZEIST/KNEGSEL Bondscoach Kees Rijvers heeft zijn selectie voor de in terland tegen IJsland in I Reykjavik (eerste kwalifica tieduel voor het EK) nog niet helemaal rond. Weliswaar gaf Kees Rijvers gisteren dertig namen prijs aan de buitenwacht, maar een defi nitieve scheiding tussen de A-selectie en Jong Oranje, dat volgende week dinsdag in Kevlavik moet aantreden, is nog niet gemaakt. De bondscoach zal dat wel licht pas na het weekend, waarin hij de wedstrijden PSV-Feyenoord en Roda JC-FC Groningen bezoekt, doen. Bovendien zal Kees Rijvers dan beslissen of de selectie nog met twee man aangesterkt wordt. In de selectie, waarvan vo rige week woensdag reeds twintig namen bekend wa ren gemaakt, heeft Kees Rij - vers plaats gemaakt voor één speler die de 31 nadert. Dat is Willy van de Kerkhof van PSV, dat aanvankelijk slechts door de plotseling voor het voetlicht getreden vleugelverdediger Berry van Aerle vertegenwoordigd was. PSV heeft nu echter drie spelers in de Oranje-se lectie zitten. Want naast Willy van de Kerkhof en Berry van Aerle is er ook een uitnodiging door de brievenbus van Jurrie Kool hof gegleden. Dat gebeurde ook bij de 29-jarige Dick Schoenaker van landskampioen Ajax, dat met negen man sterk vertegenwoordigd is in de selectie. De door Kees Rij vers aangekondigde verjon ging is overigens in de selec tie zonder moeite te ontdek ken. Al moet er meteen wel aan toegevoegd worden, dat Kees Rijvers in zijn zoeken naar Oranje-kandidaten niet altijd de hoofdweg kon bewandelen. John Metgod liet bijvoorbeeld al in een eerder stadium weten niet beschikbaar te zullen zijn en Jan Peters kampt met een hardnekkige blessure. In de selectie zijn twee 'buitenlanders' opgenomen. Michel van de Korput van Torino en Simon Tahamata van Standard Luik. Wat Si mon Tahamata betreft drei gen er overigens toch nog problemen pe komen. De vleugelspits is namelijk door Standard, dat met Bordeaux, HSV en Real Madrid deel neemt aan een toernooi in Madrid, onder druk gezet. De kans dat Tahamata als nog voor Standard kiest, is niet uitgesloten. De selectie, waaruit Fortuna- middenvelder Suvrijn verdwenen is, ziet er als volgt uit: Nottingham Forest: Hans van Breukelen, Stan dard Luik: Simon Tahamata, Tori no: Michel van de Korput, Haar lem: Edward Metgod, Excelsior: Jacques Storm, Feyenoord: Ben Wijnstekers, Ruud Gullit, Michel Valke, Henk Duut en Mario Been, Ajax: Frank Rijkaard, Willem Kieft, Peter Boeve, Edo Ophof, Ge rald Vanenburg, Dick Schoenaker, John Van 't Schip, Marco van Bas ten en Edwin Godee, PSV: Willy van de Kerkhof, Jurrie Koolhof en Berry van Aerle, FC Twente: Theo Snelders en Fred Rutten, FC Gro ningen: Erwin en Ronald Koeman, Sparta: Danny Blind, Roda JC: Pe ter van der Ven, FC Utrecht: Gert Kruys, Go Ahead Eagles: René Eij- kelkamp. NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisspeler Vitas Gerulaitis is in een drugzaak verwikkeld ge raakt. Tijdens een rechtszaak be schuldigde Richard Purvis (21), een drughandelaar, Ge- rulaitis ervan in januari ge probeerd te hebben voor 20.000 dollar cocaine te ko pen. Dit zou door tussen komst van een vriend van Gerulaitis, de trie trac-kam- pioen Tony Goble, zijn ge beurd. Gerulaitis wildei vooralsnog geen commen taar leveren. ZUNDERT - Alles was goed gisteren voor de ploeg van Peter Post in de derde (en langste) étappe van de profronde van Nederland tussen Noord- Scharwoude en Zundert. Eén ding mocht echter niet gebeuren. En dat was, dat Adrie van der Poel, woensdag tot op drie seconden van leider Adri van Houwelingen geslopen, de leiderstrui in Zundert zou mogen aantrekken. Dat moest, kost wat het kost, zo bleek uit het overigens vaak boeiende koersverloop, voorkomen worden. Het feit dat Van der Poel er in Woer den in slaagde via een twee de plaats in de jubileum sprint vijf seconden bonifi catie te veroveren en daar door virtueel aan de leiding te komen, maakte de Ra leigh's in feite alleen nog maar razender. Razend in fi guurlijke zin dan, want er werd gisteren in zo'n hoog tempo gekoerst, dat de finish in Zundert haast een half uur eerder dan volgens sche ma werd bereikt. In de koers vlogen de irri taties tussen de ploegen van Peter Post en Fred de Bruy ne bijna de pan uit. Zo reden de DAF's fanatiek het gat dicht, toen Jan Raas na 35 kilometer de spieren wat los trapte en een kleine voor sprong nam. Op hun beurt pakten de Raleigh's Van Gerwen terug, toen hij de opponenten tartte. En zo ging het maar door. Er werd zelfs geprobeerd te profite ren van een valpartij van onder anderen Gerrie Kne temann in Abcoude. Wies van Dongen en Peter Win nen gingen daar trouwens eveneens onderuit. Toch konden de renners van Post dus niet voorko men, dat Adrie van der Poel in Woerden in tijd gemeten op kop van het algemeen klassement kwam via een tussen-sprint. Fred de Bruy ne, die in het begin van de koers lange tijd al rijdend overleg pleegde met Hennie Kuiper, gaf toen opdracht het tempo zo hoog mogelijk op te schroeven. Op die ma nier moest de macht van de Post-brigade in deze ronde gebroken worden of in ieder geval aan banden gelegd. Vooral Hennie Stamsnijder, maar ook Kuiper zelf belast ten zich met de uitvoering. De Raleigh's reageerden vaak furieus. En ook de ploeg van Walter Godefroot (zeer actief gisteren), maar meer nog die van Adri van Houwelingen zaten met de ploeg-Post de DAF's in hun streven dwars. Van Houwe lingen vond zijn ploegmak- kers bereid tot een weder dienst na de steun die Post hem gaf in de rit tussen Leeuwarden en Noord- Scharwoude van woensdag. De Vermeer-ploeg voor kwam namelijk dat de ver rassende omschakeling van DAF eveneens mislukte. In de finale namelijk schakelde Fred de Bruyne van Van der Poel over op Gerrie van Gerwen, vorig seizoen overi gens pas op het laatste mo ment goed genoeg bevonden voor een hernieuwd con tract. In de kopgroep van ze ven was Van Gerwen ineens ook kanshebber op de trui geworden. Adrie van der Poel: „Dat was een logische keus. Van Gerwen rijdt een DEN HAAG (ANP) - In de midweekse toto 33a van woens dag zijn twee eerste prijzen gevallen. De winnaars ontvan gen elk ruim 8800 gulden. toto 33a Voor de ruim 700 winnaars was een prijzenbedrag van f. 59.242,95 beschikbaar. Ie prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 8.886,40 ontvangen; 2e prijs: 47 winnaars, die elk f. 252.00 ontvangen; 3e prijs: 671 winnaars, die elk f. 44.10 ontvangen. cijferspel 33a Voor de 145 winnaars was een prijzenbedrag van f. 2.440,00 beschikbaar. 6 nummers goed: geen winnaar; 5 nummers goed: geen winnaar; 4 nummers goed: geen winnaar; 3 nummers goed: 11 winnaars, die elk f. 100,00 ontvangen; 2 nummers goed: 134 winnaars, die elk f. 10,00 ontvangen. Het winnende nummer was 342054. NUSSBAUMEN (ANP) - Herman Winkel is gisteren in de vierde étappe van de Grote Prijs Wilhelm Teil voor wieleramateurs als vierde geëindigd. Hij finish te in dezelfde tijd ais win naar Zbigniew Szczepkows ki uit Polen, die de 144,5 kilo meter van Appenzell naar Nussbaumen aflegde in 3 uur, 29 minuten en 51 secon den. Winkel was de enige Ne derlander, die deel uitmaak te van een kopgroep van twaalf renners. De voor sprong op het peloton be droeg 3 minuten en 26 secon den. De Zwitser Niki Rütti- mann bleef leider in de alge mene rangschikking. Uitslag vierde étappe: 1. Zbigniew Szczepkowski (Pol) 144,5 km. in 3.29,51, 2. Kurt Zellhofer (Oos) z.t, 3. Hardy Groeger (Odl) z.t., 4. Her man Winkel (Ned) z.t., 5. Viktor Schraner (Zwi) z.t., 41. Ron Snij ders (Ned) op 3,26, 52. Hans Boom (Ned) z.t., 54. Teun van Vliet (Ned) z.t., 66. Johan Lammerts (Ned) z.t, 75. Anton van der Steen (Ned) op 13,36. Algemeen klassement: 1. Rütti- mann (Zwi) 16.11,53, 2. Ehrensper- ger (Zwi) op 2,29, 3. Zimmermann (Zwi) op 2,40, 4. Trinkler (Zwi) op 3,25, 5. Petermann (Odl) op 4,25, 35. Lammerts op 25,59,41. Van Vliet op 28,01, 53. Winkel op 37,02, 63. Snij ders op 44,10, 71. Van der Steen op 1.03,17,74. Boom op 1.11,58. DEN HAAG - De komende maanden zullen voetbal wedstrijden in stadions waar te veel reclameborden staan niet langer dan Via een flits van twee minuten (zoals afgelopen woensdag FC Groningen-Ajax) op televi sie komen. Minister De Boer (CRM) houdt voet bij stuk en pas een nieuwe minister zal verandering in het beleid kunnen brengen. Dat bleek gisteren in Den Haag, waar de minister bleef vasthouden aan de beper kende maatregelen, waar door wedstrijden met een „overdosis" aan reclame rond de velden, net als afge lopen seizoen, niet langer dan twee minuten in beeld mogen komen. Hoewel de meerderheid van de Tweede Kamer de maatregel maar onzin vindt, kon de minister toch vast houden aan zijn standpunt. Wel vroeg de Kamer de mi nister om opnieuw overleg te voeren met de NOS en de sport-vergenwoordigers om een oplossing voor de pro blemen te vinden, maar De Boer liet doorschemeren dat dit overleg hem niet zal kun nen „over" halen. Toch liet de meerderheid van de Tweede Kamer de minister deze ruimte, on danks het feit dat alle grote partijen zeiden, dat door zijn vasthouden aan de beper kende maatregelen de be langen van kijkers, bedrijfs leven en het voetbal ge schaad worden. Een VVD-motie om De Boer terug te fluiten, kreeg alleen steun van D'66. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - „Wat een onnozel gedoe", mompelt een boze minister Hans de Boer (CRM), hoofdrolspe ler in het politieke spel letje, dat gisteren in Den Haag werd gespeeld over de hoofden van de Neder landse voetbal-liefheb bers. CDA-er De Boer wil niet dat voetbal-wedstrij den in stadions waar te veel reclame staat langer dan via flitsen van twee minuten op de buis komen. En hoewel de meerderheid van de Tweede Kamer het niet met hem eens is, kreeg hij gisteren toch gelijk. „Schuldig" daaraan was VVD-Kamerlid Wim Keja, die zo hard van stapel liep om de minister beentje te lichten, dat hij zich met die „verkiezingsstunt" de woede van de andere poli tieke partijen op de hals haalde en daardoor met le ge handen achter bleef. Voor niet voetbal-fana ten sprak PPR-Kamerlid Ruud Lankhorst de relati verende woorden: „Het lijkt wel alsof de wereld vergaat. Het afgelopen sei zoen is Nederland toch ook doorgekomen met voetbal- flitsen. Minister De Boer doet niets anders dan het oude beleid voortzetten". Maar daar zijn veel kij kers en de Kamerleden, die „sport" in portefeuille heb ben, het niet mee eens. „Wat maakt het nou uit of er één of twee reclamebor den zijn in een stadion, terwijl de voetballers wel met shirt-reclame lopen", riepen de vertegenwoordi gers van de vier grote par tijen in koor. Ook ambtenaren van de minister bleken dat te vin- den. Die hebben immers samen met vertegewoordi- gers van NOS en de sport wereld een rapport ge maakt, waaruit maar één conclusie te trekken valt: alles gewoon op televisie, weg met de flitsen! „Maar ik ben toevallig wel als minister van CRM politiek verantwoordelijk. Om uit te voeren wat de Omroepwet voorschrijft", aldus De Boer echter. „Bo vendien", zo liet hij giste ren weten, „zaten die amb tenaren op persoonlijke titel in die werkgroep en hebben ze NOS en KNVB duidelijk gemaakt, dat hun minister er heel an ders over denkt. Dat Vilé en de sponsors daar ver keerde conclusies uit ge trokken hebben, is hun eigen schuld". Een andere minister zou misschien minder last hebben gekregen als uit voerder van de Omroep wet, maar De Boer is bij voorbaat verdacht, omdat hij in het verleden als Ka merlid zich altijd fel verzet heeft tegen reclame op te levisie. Zelfs het CDA gaf de eigen minister geen hon derd procent steun. Ben Hennekam, toch al niet de grootste vriend van loya list De Boer, diende een motie in, waarin wordt ge zegd dat het beleid van mi nister „de - belangen van velen kan schaden". En hij had meer kritiek. Waarom kreeg De Boer dan toch gelijk en kwam hij zonder kleerscheuren uit de strijd? De Kamer vroeg de minister alsnog overleg te plegen om de problemnen te omzeilen. Maar De Boer liet, zonder onduidelijkheid daarover te laten bestaan, weten dat dat overleg maar weinig kansen heeft. „Er moeten geen verwachtingen wor den gewekt, men kent mijn I standpunt. Maar ik ben als minister natuurlijk altijd bereid te luisteren naar de anderen". Maar hij heeft zeker geen vrije tijd in zijn agenda vóór de verkiezin gen? „Dat zou best eens kunnen kloppen". En daar zit hem nu het hele eieren eten: de ver kiezingen. De Boer heeft zich vreselijk opgewonden over de koude drukte, die Keja heeft opgeroepen. De Boer voert toch niets an ders uit dan zijn oude be leid? En met de privé-me- ning van zijn ambtenaren in die werkgroep heeft hij niets te maken. Na de verkiezingen, en helemaal als er straks een nieuwe minister op CRM zal zitten, is er geen vuiltje aan de lucht en zit het er dik in, dat de voetbal-flit sen volgend jaar gewoon helemaal vrij op televisie komen. Politiek is soms lastig, maar voor de voet balkijkers gelden nog even de bekende NOS-woorden: „Even geduld AUB". Hugo Qor Vriend. HULST - Komt het con tingent Belgen naar alle waarschijnlijkheid op het allerlaatste moment naar de Uulsterse Braderieloop ko mende zaterdag, zekerheid is er wel omtrent Cor Vriend. De PSV-atleet en nationa le topper zegde Rudy Neefs van het organiserende rKHAV telefonisch toe naar Hulst te zullen komen. HULST - Vandaag houdt de Hulsterse bedrijfsvolley- balbond (BeVoBo) de alge mene jaarvergadering in het gemeenschapscentrum Den Dullaert. Tijdens deze vergadering komen onder andere aan de orde, een bespreking over de aanstaande competitie en een discussie over de scheidsrechtersproblema- tiek. De bijeenkomst begint om 20 uur. Van onze vollei IJZENDIJKE - Het dames sterse Morres heeft het grote nooi in het Belgische Assende toernooi werd deelgenomei landen. Morres kwam uit in dc De Hulsterse dames wer den poulewinnaar en won nen de kruisfinale tegen Broleko uit Vlaardingen met 15-13 15-13. In de finale tegen St. Amandsberg werd ge wonnen met 15-13 15-17 15- Ook de heren speelden verdienstelijk. Tegen Spirit werd met 2-0 de finale be reikt. WWV'72 uit Katwijk (tweede divisie) kon de Hul stenaren met 15-12 15-10 ook niet van de zege afhouden. De eindstand was als volgt: Dames: 1. Morres, 2. St. Amandsberg, 3. Broleko, 1. Oikos. Heren: 1. Morres, 2. WWV'72, 3. Spirit, 4. Scal- Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Terneu- !ense Boys en Bresken speelden afgelopen woens dagavond met 1-1 gelijk in *n vriendschappelijke ont- noeting. Een verdiende uit slag in een leuk en sportief duel. In de eerste helft was Ter- 'euzense Boys de betere iloeg en in de tweede helft ïad Breskens een licht over wicht. Kort na rust kwam de ■huisploeg op voorsprong ioor eendoelpunt van Bert Wilting. Halverwege de weede helft scoorde Willem 'an de Broeke de verdiende >e'ijkmaker voor Breskens. Van onze sportredactie VROUWENPOLDER Wethouder Huijbrecht van le gemeente Veere zal zater- g om 10.15 uur de officiële Pening verrichten van de einisbanen van de Tennis- jUb Vrouwenpolder, aan de 'ort den Haakweg in Vrou wenpolder. Van elf uur tot half twaalf (erzorgen Rob Maandag en ,°°st Thorenaar een tennis- 'errionstratie en van 13.30 tot Uur staat er een tennis- Perriooi voor de leden van ,e Tennisclub Vrouwenpol- 'er op het programma.

de Stem | 1982 | | pagina 6