Bouwvereniging in Terneuzen schorst directeur Reorganisatie-onderzoek gestart Raadsleden Sas bij afscheid onderscheiden Hervormde kerk Sas krijgt oude gevelsteen terug Bezuinig Voor „schandelijk rijgedrag 400 gulden boete Vergadering Centrale Stichting in Zaamslag Zuidlandtheater Terneuzen start met schone lei Meer woningen voor pupillen van De Sterre VRIJDAG 27 AUGUSTUS 1982 DlBTM VAN ZEELAND TERNEUZEN - De woningbouwvereniging Terneuzen heeft opnieuw voor opschudding gezorgd door de schorsing -met onmiddelijke ingang- van directeur H. Engelsma en de aan kondiging van een reorganisatie. Colsen ridder goud voor Van Hecke Buurt- en club huiswerk in Axel Mare Verschelden docent in Rotterdam politierapport Plaatselijk nieuws Biervliet Hengstdijk Kloosterzande Nieuw-Namen Sas van Gent Terneuzen markten VRIJDAG 27 AUGUSTl SLUIS - De wethoudi denburg en Sluis die feuille hebben, gaan in hun gemeenten voor maatschappelijk^ lichten. Rampenplan Uitgaan in Zeeland T27 PAGINA ZEELAND 3 ZAAMSLAG - De Centrale Stichting voor Sociaal en Kultureel Werk in de ge meente Terneuzen houdt maandag 13 september 's avonds om acht uur in 't Klup-uus te Zaamslag haar jaarlijkse algemene openba re vergadering. Op de agenda staat een bespreking van het jaarver slag 1982 en verder wordt per werkeenheid een korte toelichting gegeven bij het werkprogramma voor 1983. Na afloop van de jaarverga dering vindt een openbare hoofdbestuursvergadering plaats. De agenda hiervan zal voor belangstellenden ter plaatste worden uitgereikt. Op verzoek kan het jaarver slag 1982 worden beschik baar gesteld. Van een onzer verslaggevers Woensdagavond kreeg Engelsma van het bestuur te horen dat hij de volgende dag niet meer op zijn werk hoefde te verschijnen. Vrijwel tegelijkertijd streken in Terneuzen drie functionarissen neer van de Natio nale Woningraad (NWR). Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het Zuid- landtheater in Terneuzen begint met een schone lei. De schouwburgcommissie mag -voorlopig voor een jaar een Hoofd Artistieke en Adminstrative Sectie (HAAS) en een administra tieve kracht op de loonlijst opvoeren. Een onderzoek naar het functioneren van beide krachten en het op de voet volgen van de ontwikkelin gen bij de mini-Stichting Cultuurspreiding Zeeland (SCZ) op Walcheren moeten uiteindelijk uitwijzen of Terneuzen met deze oplos sing de juiste weg is ingesla gen. De ingreep in het gemeen telijk schouwburgbeleid bleek noodzakelijk na de op heffing van de SCZ. De raad had gisteren erg lang nodig om ja te zeggen tegen de uit breiding van de staf van het Zuidlandtheater. Pas na stemming ,15 tegen 6, sprong het licht op groen. Daarvoor kreeg wethou der Rekveld (cultuur) zowat de hele raad (met uitzonde ring van de PvdA) op zijn nek. Het CDA drong aan vankelijk aan op een onder zoek naar andere oplossin gen. P.C. Hamelinck somde ze nog maar eens op. „Wat zijn de financiële en artis- tiek-technische gevolgen als wij de zaak uitbesteden aan een theaterbureau. Wat ge beurt er als wij ons aanslui ten bij de mini-SCZ. Wat zijn de gevolgen als we de administratie onderbrengen bij de secretarie van de ge meente". Hij noemde het voorstel van het college pre matuur, onrijp en onvolle dig. Hamelinck vond dat het college het voorstel maar moest terugnemen als een fi- nacieel plaatje van de alter natieven niet getekend kon worden. Rekveld kon dat wel. „Alle andere oplossingen kosten meer geld", stelde hij. Dit antwoord bracht niet zo zeer meer duidelijkheid in de he le materie maar veroorzaak te niettemin een verdeeld heid bij de CDA-fractie. Ook de VVD-fractie zat niet op een lijn en zelfs J. de Zeeuw (D'66) die aanvankelijk ook bezwaren opperde draaide bij. Zij nemen niet alleen tij delijk de dagelijkse leiding over, maar zijn ook meteen een onderzoek gestart dat moet uitmonden in een ad vies over de reorganisatie van het werkapparaat van de vereniging. Volgens het bestuur zullen deze ontwik kelingen geen gevolgen heb ben voor het overige perso neel. Overigens wilde voorzit ster mevrouw M. Hendriks- Heuts gisteren niet nader in gaan op de achtergronden van het besluit. „Nadere in formatie daarover zou in dit stadium zowel de directeur E.v.Hecke W. Colsen Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Wet houder W. Colsen neemt afscheid van de Sasse ge meenteraad als ridder in de orde van oranje-na- ssau. De onderscheiding werd hem gisteravond tijdens de raadsvergade ring uitgereikt door bur gemeester drs. W. Dusar- duyn. Deze had namens de koningin ook een gou den medaille in de orde van oranje-nassau mee genomen voor het schei dende Philippiense raadslid E. van Hecke. Wethouder A. de Beleir weigerde de hem toege kende onderscheiding (zie elders in deze krant). Er werd gisteren af scheid genomen van nog twee raadsleden: de he ren J. Bockstael (die eer der al een gouden me daille ON kreeg) en G. van Waes, met zijn 'diensttijd' van 12,5 jaar duidelijk het groentje van het scheidende vijf tal. Colsen kreeg de hoge onderscheiding vanwege zij n opmerkel ij ke sta a t van dienst. Hij was 28 jaar raadslid in Sas van Gent, waarvan 20 jaar onafgebroken wethou der. In die periode nam hij regelmatig waar voor de burgemeester, in het begin van de jaren ze ventig zelfs bijna twee jaar achtereen. Verder was hij zeer actief in het maatschappelijk leven, dat hem tal van functies opleverde. Raadslid van Hecke dankte de onderscheiding aan het feit dat hij twin tig jaar lang raadslid is geweest. Daarnaast heeft hij zich jarenlang ingezet voor de arbeidersbewe ging in Philippine. Bur gemeester Dusarduyn had ook lovende woorden voor de andere scheiden de raadsleden. De Beleir (33 jaar) en Bockstael (29 jaar) voerden daarvan duidelijk de ranglijst aan. Burgemeester Dusar duyn stelde in een terug blik over de afgelopen ja ren vast dat er in de Sas se raad veel verloop zit. In 1978 namen maar liefst zes raadsleden afscheid. Dat in de afgelopen vier jaar de raad werkte in een 7-6 of 6-7 verhouding ('allengskens wist ik het niet meer') zat de burge meester dwars. „De wip- positie voor de eenling houdt een voortdurend bedrijfsrisico in. De voorstellen van het colle ge werden regelmatig op de tocht gezet" aldus de heer Dusarduyn. Hij vond overigens ook dat er hard gewerkt is: 'Voor den gerusten land man was er geen plaats in de gemeenteraad'. ais onze organisatie scha den" aldus mevrouw Hen driks, die wel beloofde over enkele weken een boekje open te zullen doen. De NWR-functionarissen gaan volgens haar nu eerst de problemen bij de Terneu- zense vereniging inventari seren. „En dat kost gewoon tijd". De laatste ledenvergade ring van de bouwvereniging werd ook al gekenmerkt door opwinding als gevolg van een procedure-fout bij de bestuursverkiezingen en door het wippen van enkele bestuursleden. Het is verder een publiek geheim dat het niet boterde tussen me vrouw Hendriks en de direc teur. Geen van beiden liet zich daar gisteren over uit. Wel werd uit de schaarse in formatie duidelijk dat het bestuur zich nauwelijks een reorganisatie kan voorstel len met de heer Engelsma aan het bewind.s De geschorste directeur zei alleen dat hij 'wel een bui had zien hangen, maar niet van deze omvang'. De heer Engelsma raadpleegt van daag zijn advokaat. Van onze correspondent AXEL - Het buurt-en club huiswerk te Axel begint woensdag 1 september zijn activiteiten in het cultureel centrum De Halle. Op woensdagmiddag is er kin derclub voor 6- tot 12-jari- gen. De cursus naaien en knippen is op woensdag avond om half acht; de cur sus textiele werkvormen op donderdagmorgen om half tien. De cursus volksdansen is elke donderdagavond om half negen en de jongerenac- tiviteiten (12-16 jaar) zijn de laatste vrijdag van de maand om 19 uur. De jonge- rensoos (vanaf 16jaar) is zondagmiddag om twee uur en het politiek café wordt 3 a 4 keer per jaar gehouden. Dinsdag 14 september wordt begonnen met het kinder- jazzballet. CLINGE - De vermenging van de bewoners van het zwakzinnigeninternaat De Sterre met de inwoners van Clinge wordt verder uitge bouwd. Het internaat heeft toestemming gekregen om nog twee éénsgezinswonin gen in het dorp in gebruik te nemen naast de twee wonin gen die nu bijna gereed zijn. Directeur Krol heeft dit meegedeeld. Men neemt de eerste twee woningen half oktober in gebruik. Er worden acht pu pillen van De Sterre in ge huisvest, allemaal pupillen die de Hulster school voor zeer moeilijk lerende kinde ren bezoeken. Ze krijgen een 24-uurs begeleiding. Op het internaat zelf wordt half oktober een nieu we vleugel met vijf lokalen in gebruik genomen als be zigheidscentrum. Op dezelf de dag wordt de verbouwde arbeidsactiveringsvleugel opnieuw betrokken. Al met al komt daardoor meer ruimte beschikbaar voor ac tiviteiten als muziek, leren koken en voorbereiding van bewoners op het bezoeken van de school voor zeer moeilijk lerende kinderen. Gevelsteen bij hervormde kerk Van onze correspondent SAS VAN GENT-Zaterdag" 28 augustus krijgt de Ne derlands hervomde kerk in Sas van Gent haar gevel steen terug. Tijdens een kleine officiële plechtig heid zal mevrouw Emily de Smidt om 10.30 uur de ge velsteen aan het kerkbe stuur overgedragen. Na de brand (door blik seminslag op 3 juli 1896) is de gevelsteen veilig gesteld door de dames Nolson in hun tuin aan de Westkade. Later heeft mevrouw Emi ly de Smidt het prachtige stenen wapen verzorgd. Omdat de werkgroep Stadsverfraaiïng van de heemkundige kring mo menteel pogingen in het werk stelt zoveel mogelijk oude gevelstenen weer te rug op de huizen te krij gen, drie stuks zijn onlangs al verplaatst, heeft me vrouw de Smidt besloten de steen aan de hervormde kerk aan de Oostkade te schenken. De heemkundige kring heeft door Leo Mouws een monument laten ontwer pen en laten plaatsen in de tuin van de kerk. Dit mo nument, opgetrokken uit oude stenen, is deze week gemetseld met daarop de gevelsteen. Direct na de overhandiging zaterdag begint in de kerk een ba zaar, waarvan de opbrengst bestemd is voor een elek tronisch orgel. ZAAMSLAG - De pas afge studeerde Mare Verschelden (26 jaar), inwoner van Zaamslag, is onlangs be noemd tot vaste docent aan de Muziekschool in Rotter dam. De jonge Verschelden, be kend onder andere van het orkest Bluesette en vroeger spelende in John White's Big Band, presteerde het om nog voor zijn eindexamen een vaste aanstelling te krijgen. Verschelden heeft vijfjaar aan het conservatorium in Rotterdam gestudeerd met als specialisatie het elektro nisch orgel. GROEDE - Bij werkzaam heden aan zeewering de Del- tadijk is ook de mijnoprui- mingsdienst ingeschakeld. Vooral nabij de Groedese duintjes worden projectielen gevonden. Men hoopt de ge vonden projectielen een de zer dagen in de Zwarte Pol der onschadelijk te kunnen maken. OOSTBURG - Bij werk zaamheden aan de Nieuwe zuiveringsinstallatie aan de Maaidijk is een granaat ge vonden. Het betreft een gra naat van 7,5 bij 38 centime ter. De mijnopruimings- dienst maakte het projectiel onschadelijk. SLUIS - In de nacht van woensdag op donderdag is voor 7000 gulden aan leder waren gestolen uit een win kel van de heer M. van de Kapellestraat. Door het in slaan van een ruit heeft men toegang tot de winkel gekre gen. TERNEUZEN - De fietser M.D. uit Terneuzen liep don derdagmorgen verwondin gen op, toen hij ter hoogte van de Sloelaan de Roose- veltlaan overstak op het ogenblik dat de automobi list, P. van der R. uit Ter neuzen richting Driewegen reed. De fietser werd aan de achterzijde gegrepen en kwam op de motorkap te recht. De auto en de fiets werden beschadigd. D. werd ter plaatse door een arts be handeld. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllWllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll. Van onze correspondent OOSTBURG - Verkeers schout J. Boogers noemde het rijgedrag van J.N.D. uit Breskens rondweg „schan delijk". Verdachte moest zich donderdag voor kanton rechter mr. H. de Mul te Oostburg verantwoorden voor drie hem ten laste ge legde verkeersovertredin gen, maar in feite waren het er veel meer. Op 7 november 1981 had D. op rijksweg 68 ingehaald in een onoverzichtelijke bocht. Bij een stoplicht volgde hij de door pijlen aangegeven richting niet en te Schoon- dijke had hij met een snel heid van 100 kilometer gere den in plaats van de toege stane 50 kilometer. Verdach te was voorgesteld in totaal een boete van 400 gulden te betalen, maar de verkeers schout eiste ter zittng 100 gulden meer, namelijk 200 gulden voor het inhalen, 50 gulden voor het niet volgen van de pijlen en 250 gulden voor de snelheidsovertre ding. Hoewel de kanton- reachter het met de mening over het rijgedrag eens was met de verkeersschout, ver oordeelde hij D. tot 100 gul den boete voor het inhalen in de bocht en conformeerde zich voor de rest aan de Tegen W.A. de B. uit Clin ge, die 7 maart 1982 te Schoondijke rijdende over de Herenstraat, eveneens verzuimd had op een kruis punt de richting van de pij- len te volgen en bovendien met een snelheid van 130 ki lometer zou hebben gereden in plaats van de toegestane 80 kilometer, eiste de ver keersschout een boete van in totaal 245 gulden. Verdachte zei met zijn auto geen 130 ki lometer te kunnen halen en dat de politie gezegd had dat zij hem vanaf de Ventweg gecontroleerd had. De kan tonrechter hield hem echter voor dat volgens het proces verbaal, de politie hem over een afstand van twee kilo meter had gevolgd. Voor het niet volgen van de pijlen kreeg hij een boete van 45 gulden en voor de snelheids overtreding 120 gulden. B.O. uit Goirle had in één jaar, 26 maart 1982, voor de derde keer een proces ver baal gekregen wegens het rijden met te hoge snelheid. Dit keer had hij nabij Bres kens (hij wilde de boot ha len) gereden met een snel heid van 133 kilometer, in plaats van 80. „Voor u geldt een verhoogd tarief", aldus de verkeersschout en eiste een boete van 300 gulden. De uitspraak luidde conform. A.G.V. uit Netterthal (D) hda 2 juli 1982 nabij Schoon dijke, op rijksweg 58, gere den met een snelheid van 133 kilometer in plaats van 80 kilometer. „Ik schakelde over van gas op benzine en dan moest ik vol gas geven", aldus verdachte. „Deze we gen lenen zich niet voor der gelijke snelheden", aldus de verkeersschout. Conform de eis luidde de veroordeling 210 gulden boete. H.S. uit Terneuzen werd veroordeeld tot het betalen van een boete van 140 gul den, omdat hij 5 juli 1982 op rijksweg 61, nabij Schoon dijke, met een snelheid van 118 kilometer had gereden. Voor de derde keer in drie jaar was M. de M. uit IJzen- dijke 4 mei 1982 op de Oude- landsedijk geverbaliseerd voor het rijden met een op gevoerde bromfiets, die vol gens de verkeersschout 60 a 70 kilometer kon rijden. „De gevolgen van zo hard rijden kunnen ernstig zijn", aldus de verkeersschout en eiste de verbeurdverklaring van de bromfiets. De uitspraak luidde conform. Ch.A. uit Sas van Gent kreeg, conform de eis, een boete van 45 gulden omdat hij 8 februari 1982 nabij Breskens op rijksweg 58 geen gebruik had gemaakt van zijn autogordel. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllllll Hengelen - In de brandput is een viswedstrijd gehou den, georganiseerd door vis club De Oude Haven. De uitslag van de junioren is samengesteld door loting: 1. D. Maas, 2. J. Naeye, 3. M. de Wever. Senioren: 1. me vrouw Puyenbroeck, 2. M. Simons, 3. T. Duysserinck, 4. P. Simonse. Kaarting - Aan de kaarting in de kantine van camping De Vogel deden 17 kaarters mee. Uitslag: 1. F. Duvivier, Hengstdijk, 2. Mevr. van Kerkhoven, Hulst, 2. P. van Kerkhoven, Hulst, 3. Ellen van de Hooft, Terneuzen, 5. C. van de Hooft, Terneuzen. Bingo - In de kantine van camping De Vogel werd en bingo-avond gehouden, waaraan 175 personen mee deden. De prijzen gingen naar de dames Thijssen uit Beveren, Verschuren uit Lamswaarde, Van Houten uit Kloosterzande en Bos man uit Beveren. Kaarting - In de zaal De Reizende Man werd een be- jaardenkaarting gehouden waaraan 28 personen mee deden. Uitslag: 1. mevr. Van Vooren, Ossenisse, 2. mevr. Hiel, Kloosterzande, 3. J. Pardon, Kloosterzande, 4. L. Baart, Kloosterzande, 5. Mevr. Jonkers, Kloosterzan de. Handbal - De Kouterse handbalvereniging houdt vrijdag 3 september de jaar lijkse algemene ledenverga dering. De bijeenkomst wordt gehouden in het ge meenschapshuis De Kouter en begint om 19.30 uur. Bazar - Zaterdag 28 augus tus houdt het kerkkoor van de Nederlands hervormde kerk een bazar. De op brengst is bestemd voor het elektronisch orgel. Vanaf 10.30 uur worden er zelfge maakte handwerken ver kocht, waaronder ba bykleertjes, sieraden, tas sen, sokken en ook tweede hands kleren. Tevens is er een rommelmarkt en is er koffie met wafels verkrijg baar. Om het de bezoeker zo aangenaam mogelijk te ma ken is er een expositie inge richt met schilderijen, fos sielen, pottenbakken en is ook te zien een verzameling van de vrijetijdsbesteding van de koorleden. De Heem kundige Kring is present met een overzicht uit de ge schiedenis van de Sasse her vormde kerk. De bazar is geopend van 10.30 tot 17 uur en plaats van handeling is de hervormde kerk aan de Oostkade. Soos - De soos Altera houdt morgen (zaterdag) weer een bijeenkomst. Deze wordt ge houden in de foyer van het Zuidlandtheater en begint om acht uur. Muzikale me dewerking wordt verleend door het Hoolywood Combo. Verder is er een loterij en wordt bingo gespeeld. GOES, 24 augustus 1982 - Alles ex clusief BTW. Granen, zaden en peulvruchten: alle prijzen boeren- schoon en franco leveringsplaats: tarwe, basis 16% ƒ51,- - ƒ52,- per 100 kg; zomergerst (brouwgerst), basis 16% 57,- 58,- per 100 kg; voergerst, basis 16% tot 48,50 per 100 kg; haver tot 46,80 per 100 kg; erwten, kleine groene 77,50 - 83,50 per 100 kg; capucijners 84,- - 86,50 per 100 kg; schokkers 85,- - 87,50 per 100 kg; karwij, boeren- schoon 242,50 - 247,50 per 100 kg; karwij, prima doorsnee ƒ257,50 - ƒ261,50 per 100 kg; blauwmaan- zaad, geschoond en droog 260,- - 280,- per 100 kg. Aardappelen: bintje, veldsgewas, directe leve ring 13,- - 14,- per 100 kg, op auto geleverd; bintje, 0 mm op waarts, binnenlandse kwaliteitsei sen 14,- - 15,- per 100 kg. Uien: zaaiuien 13 cent tot 15 cent per kg, plantuien, sturon 14 cent tot 17 cent per kg, directe levering, op auto geleverd. Vlas: ongerepeld, op auto geleverd 38 cent tot 45 cent per kg. Hooi en stro: weidehooi, eerste kwaliteit ƒ260,- - ƒ275,- per 1000 kg; dijkhooi, eerste kwaliteit ƒ210,- - ƒ260,- per 1000 kg; luzer- nehooi ƒ300,- per 1000 kg; tarwe- stro ƒ70,- - ƒ75,- per 1000 kg; ger stestro 120,- per 1000 kg; rood- zwenk 75,100,- per 1000 kg; rietzwenk 80,- - 90 - per 1000 kg; veldbeemd 140 - - 160,- per 1000 kg; Engels raaigras 90,- - 120,- per 1000 kg; erwtenstro tot 150,- per 1000 kg; schokkerstro tot 100,- per 1000 kg, op auto geleverd. KRABBENDIJKE 26 aug.: James Grieve I 90:31,90 I 80:41-45 I 70:49- 51 II 90:31,90 II 80:32-33 II 70:41 55 ton. Tydemans's E.W. I 90:62 I 80:85 I 70:77-102 I 65:61 II 80:49 II 70:44 II 65:26-52 II 60:24,40-38 14 ton. Beno- ni: I 80:63 I 70:69-70 I 65:54-55 I 60:29 I 55:22,10 5 ton. Clapp's Fav.: 1 65:60 I 60:49 I 55:30 1 ton. Triomphe de Vienne: I 80:92-94 I 70:93-102 I 65:86 I 60:80 II 70:62 II 65:51 II 55:64 II 50:35 13 ton. Reine Victoria 1:1,90 Doornloze bramen: lx 12:96 totale aanvoer 7.739 colli. Do< die Bedoeling is uiterlijk 1 lijke colleges van B en W welke wijze bij deze insti nigd. Het gaat hierbij om de stichting voor maatschappe lijke dienstverlening voor West Zeeuwsch-Vlaanderen, de stichting Streek Jeugd- centrale, en de stichting Welzijn voor Ouderen. Aanleiding voor het on derzoek is de aangekondigde tien procent korting op de rijksbijdrage aan deze in stellingen. Aangezien de drie gemeentes voor komende ja ren op de nullijn zitten, kan niet verwacht worden dat zij de daardoor ontstane tekor ten bij passen. „Het moet binnen de apparaten zelf ge vonden worden. De bezuini gingen zullen of in de activi teiten of in de formatie plaatsen personeel) ge vonden moeten worden", zei de voorzitter van het giste ren gehouden gezamenlijk B en W overleg, burgemeester mr. J. Asselbergs van Sluis. Hij sprak de vrees uit dat op den duur aan het verminde ren van formatieplaatsen niet te ontkomen zal zijn. „Maar we zullen eerst het rapport van de portefeuille houders afwachten". De drie West Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten gaan ook gezamenlijk een ram penplan voor de regio op stellen. Dit plan zal wel in de drie gemeenteraden afzon derlijk, met daarbij bijlagen speciaal voor de betrokken gemeente, moeten worden vastgesteld. „Het is duidelijk dat wanneer onverhoopt in Sluis een ramp plaatsvindt, dit zijn uitstraling heeft op Oostburg en Aardenburg. Logisch dat je ook je ram penplan daarop afstemt", al dus de heer Asselbergs. Het rampenplan zal onder lei ding van Oostburgse ambte- GOES Grand- 20 u. Heibel op de hoofd weg, a.l. 23 u. Avontuurtjes in Tiro- ler schuurtjes, 16 j. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Sin- gelstr. 13- „Van scherf tot pot", re cente opgravingen in de gemeente Goes. Geop. di. t/m zat. 10-12 u. en 13.30-17 u. (tot 29 sept.). HULST Koning van Engeland- 20 u. Les uns et les autres, a.l. 20 u. The sound of music, a.l. 20.15 u. Nacht patrouille, 16 j. 20.15 u. Dr. No, a.l. 22.15 u. Turks fruit, 16 j. 22.30 u. Porno weekend in Amsterdam, 18 j. Museum De Vier Ambachten (Steenstr.) - Expositie „De Zeeuwse Molen". Geop. ma. t.m. zat. 14-17 u. (t.m. 28 aug.). de klinge De Statie-19.45 u.schieting. middelburg Citytheater- 20 u. Vrijdag de 13-de deel 2,16 j. 23 u. Sex in de vakantie, 18 j. Lutherse Kerk, Zuidsingel- 20 u. Orgelconcert: Gustav Leon- hardt. OOSTBURG Ledel theater- 20 u. Twee pechvo gels in de rimboe. terneuzen Luxortheater - 20 u. An eye for an eye, 12 j. 20 u. Dokter Zjivago, 12 j. 22.30 u. De rommelwinkel, 18 j. Ar- "kof, Schoolweg 4. H. v. Wijk expo seert schilderijen. Dag. geop 9-18 u. Zond. gesloten, (t.m. 31 aug.). Ge meentehuis - Expositie getiteld „Vrouw en Rijk", (over het emanci patiestreven van de rijksoverheid). Geop. ma. t.m. vrijd. 9-12 en 13-16.30 u. (t.m. 3 sept.) veere De Schotse Huizen, Kaai 27- Expo sitie Zeeuws „Snikkerwerk", twee eeuwen volkskunst in hout. Geop. di. t/m zat. 10-12.30 en 13.30-17 u. (tot 28 aug.). vlissingen Alhambra I- 20 u. Enter the dra gon, 16 j. 23 u. Heet snoepgoed, 18 j. Alhambra ii- 20 u. On golden pond, a-l 23 u. Big boss, 16 j. Galerie Mar- 9uis, Nieuwendijk 15- Expositie van grafieken van meerdere kun stenaars. Geop. wo. t/m vrijd. 13.30-17.30 u. vrijd. 19-21 u., zat. en zond. 14-17 u. (tot 1 sept.) zierikzee Galerie Borsboom. Havenplein. Coen en Ellen Flink en Jeffrey Be- c°m exposeren schilderijen. Dag. geopend; 10-17 u. Zond. 14-17 u. hm. 31 aug.).

de Stem | 1982 | | pagina 12